Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
72 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 72 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

eva25


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ γεννάω τέλη Μάρτη αρχες Απρίλη σε δημόσιο. Μέχρι στιγμής ξέρω ότι δεν θα πληρώσω στο νοσοκομείο αλλά δεν θα πάρω επίδομα τοκετού. Τον γιατρό θα τον πληρώσω βέβαια. Ευτυχώς εμεις δουλεύουμε και οι δυο (ακόμα) και κάναμε το κουμάντο μας εξαρχής. Αν Αλλάξει κάτι στην οικονομική μας κατάσταση τότε θα αλλάξει και η αμοιβη του γιατρού δεν το συζητώ.
it's a boy ρώτα μήπως βρεις κάποιον γιατρό που να μην πέρνει χρήματα να σε αναλάβει. Δεν είναι πολλοί αλλά υπάρχουν και τέτοιοι (εγώ έχω έναν στην Αθηνα που δεν ζητάει χρήματα απλά τον βρήκα τώρα που είμαι ήδη στον 8ο και σκέφτομαι την αλλαγη αλλά τον έχω υπόψιν αν χρειαστει).
Αλλά και ο εφημερεύων αν σε πιάσουν οι πόνοι μια χαρά την κάνει την δουλειά του. Αν δεν έχεις άλλα πρόβληματα με την εγκυμοσύνη ή υγείας για παράδειγμα σε σένα που να πρέπει να σε ξέρει ο γιατρός τότε γιατί όχι; Τοσες γυναίκες πάνε σε εφημερίες και γεννάνε μια χαρά. Δώσε αν μπορείς κάτι παραπάνω να πάς σε ένα καλύτερο δωμάτιο αν θες. Οπως και να χει με το καλό να γεννησεις ένα γερό παιδάκι και όλα να πάνε καλα.

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kalimera eva. to nosokomei den to pleirwneis rwtisame oyte kai ton giatro poy tha se xsegennisi.koita twra.exw mia para poly kali egkymosyni alla exw kai to thema tis epilipsias pernw xapia eforoy zois.kai o gynaikologos poy exw twra exei xsegennisi para polles kopeles stin agglia kai edw me epilipsia.tin alli evdomada tha pane gia ton yperixo o antras moy tha ton xsanapei gia ta xrimata an doyme oti stravwnei tote anagkastika tha paw sto nosokomeio kai tha anoixsw kartela den geinete.

Myro


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
its a boy έγραψε:kalimera eva. to nosokomei den to pleirwneis rwtisame oyte kai ton giatro poy tha se xsegennisi.koita twra.exw mia para poly kali egkymosyni alla exw kai to thema tis epilipsias pernw xapia eforoy zois.kai o gynaikologos poy exw twra exei xsegennisi para polles kopeles stin agglia kai edw me epilipsia.tin alli evdomada tha pane gia ton yperixo o antras moy tha ton xsanapei gia ta xrimata an doyme oti stravwnei tote anagkastika tha paw sto nosokomeio kai tha anoixsw kartela den geinete.

να ανοιξεις νωρις καρτελα για να εισαι σιγουρη γιατι ειναι φουλ τα νοσοκομεια..ομως οταν σου σπασουν τα νερα η εχεις πονους κ λοιπα θα πρπει να πας σε εκεινο που εφημερευει απο τα δυο στην θεσσαλονικη..

https://www.facebook.com/myrodeve

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nai to xserw kopela moy.na eisai kala.se eipa tha doyme tin alli evdomada ti tha geinei

ogastoulini-zounaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
koritsia kalispera kai apo mena...egw 8elw na sas pw tin diki mou empeiria....vriskomai stin 36 evdomada mou kai me parakolou8ouse kapoios giatros se dimosio nosokomeio...otan ksafnika ton pira tilefwno gia na mou grapsei farmaka kai mou eipe oti pleon den mporei na sunexisei na me vlepei...katalava oti enoxli8ike apo mia sunantisi pou eixe me ton antra mou 3 meres prin gia to oikonomiko....1500 eyrw mou zitise san xartziliki logw kaisarikis...akouste xartziliki!!!!!!!!!!psaxnw twra apegnwsmena allo giatro kai kaneis se kanena simosio den me analamvanei oute kartela mou anoigoun giati eimai pollwn evdomadwn lene....kai peite mou twra eseis ti na kanw????egw afou gennaw me kaisariki den prepei na perimenw na spasoun nera kai na me piasoun oi ponoi.......help koritsia proteinete mou kati giati konteyw na trela8wwww

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ogastoulini-zounaki έγραψε:koritsia kalispera kai apo mena...egw 8elw na sas pw tin diki mou empeiria....vriskomai stin 36 evdomada mou kai me parakolou8ouse kapoios giatros se dimosio nosokomeio...otan ksafnika ton pira tilefwno gia na mou grapsei farmaka kai mou eipe oti pleon den mporei na sunexisei na me vlepei...katalava oti enoxli8ike apo mia sunantisi pou eixe me ton antra mou 3 meres prin gia to oikonomiko....1500 eyrw mou zitise san xartziliki logw kaisarikis...akouste xartziliki!!!!!!!!!!psaxnw twra apegnwsmena allo giatro kai kaneis se kanena simosio den me analamvanei oute kartela mou anoigoun giati eimai pollwn evdomadwn lene....kai peite mou twra eseis ti na kanw????egw afou gennaw me kaisariki den prepei na perimenw na spasoun nera kai na me piasoun oi ponoi.......help koritsia proteinete mou kati giati konteyw na trela8wwww

σε ολοκληρο νοσοκομειο, ΤΟΣΟΙ γυναικολογοι και δν σε αναλαμβάνει κανεις????? να πας να κανεις καμια συζητηση με τον διευθυντή τότε!!! ε ρε καταγγελια που θελουν μερικοι!!!!! Mad Mad Mad Mad Mad

Kastallia


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγω δεν καταλαβαινω,τι σημαινει ειμαι πολλων εβδομαδων;Ειναι εγκυμοσυνη υψηλου κινδυνου;Που μενεις αν επιτρεπεται;

ogastoulini-zounaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
piga ston diey8inti kai ekana as poume kataggelia gia na tou ginoun oi aparaitites sustaseis kai ekeinos mou eipe oti otan 8a mpw mesa na gennisw (xwris na me rwtisei tpt parapanw)na anaferw oti mou eipe ekeinos na ton eidopoihsoun amesws kai kourafeksala...oxi den 8ewroume ipsillou kindinou den klserw pragmatika ti na kanw...athina menw...piga se 2 dimosia nosokomeia alla mpas kai vrw giatro kai sta 2 mou eipan oti me vasi to prwtokollo tou nosokomeiou den mporoun na mou anoiksoun kartewla kai na me analavei kapoios apo ekei....ti na sas pw....egw pantws den exw na dia8esw xrimata...ama eixa 8a pigaina kai se idiwtiko....mono o antras mou douleyei...egw eimai anergi...pigaina se mia sxoli kai ayti tin stamatisa logw egkumosinis

juliaton

juliaton
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα!!!
Διαβάζω ...διαβάζω και ακρη δεν έβγαλα...!!!
Ειμαι Θεσσαλονίκη και μία φίλη μου γέννησε τον 28/10/11 στον Γαλλινο (βιοκλινική).Ρώτησα τις τιμές τους και μου είπαν για Φ.Τ. 900€ οι 4 μερες αλλα φαρμακα κτλ είναι εξτρα και 750€ για 2 μερες με όλα μέσα!!!Μου εδωσαν και ενα χαρτι που τα έγραφε αλλα δεν το εχω μπροστά μου αυτή την στιγμή.ο αναισθ/ος ειναι 150€ και σου στέλνουν υποχρ. μια μαία στο σπίτι για 2 μέρες που ειναι 30€/επισκεψη εντός και 50€/επίσκεψη εκτός πόλης.Στην φίλη μου πήγε μία φορα ηταν ολα καλα και είπε οτι δεν χριάζεται να πάει και δεύτερη μέρα, αλλα έκατσε 2 ώρες η γυναίκα έδειξε πώσ να θηλάζει,πώς να κάνει μπάνιο το μωρο και πολλα πράγματα!!!Εχουμε τον ίδιο γυναικολόγο με την φίλη μου, ο οποίος της είπε να διαλέξει αυτή σε ποια ιδιοτικη θελει να γεννησει,δέν ηταν συμβεβλημενος με καποια συγκεκριμένη.Το ποσό για την γέννα που ζητησε ο γιατρος μας ήταν 800€ ή Φ.Τ. ή Κ.Τ. πολυ καλος στις τιμές του και κορυφή γιατρος δεν σε βλέπει σαν € !!! Εγώ στις 13 του μήνα κλεινω τον 7ο. δεν ξερω ακομα που θα παω σε δημόσιο ή σε ιδιοτικη,δέν έχω πεί στον γιατρό μου ακομα τίποτα να δώ πως θα πανε τα οικονομικά μας....γιατι ειμαι ανεργη και ασφαλισμενη πανω στο ΙΚΑ του αδρα μου,δέν ξερω αν θα παρουμε επιδομα τοκετου και όλα αυτα...φφφφφφ ας ήταν σε αυτη την χώρα μία φορα κατι ξεκαθαρο επιτέλους!!!!!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερίζω τις μανούλες που σε λίγο καιρό είναι θα γίνουν μανούλες . Εγώ είμαι μαμά ενός μεγάλου αγοριού (8 ετών ) απλά ήθελα να σας ενημερώσω ότι αν γεννήσετε σε δημόσιο νοσοκομείο δεν θα πάρετε το επίδομα του τοκετού αν γεννήσετε σε ιδιωτικό θα το πάρετε εκτός και αν θέλετε να μπείτε μέσα με τον ασφαλιστικό σας φορέα τότε δεν πληρώνετε το νοσοκομείο καλύπτεται δωμάτιο και τροφή αλλά όχι τα έξοδα του μωρού αν και εφόσον χρειαστούν . Όσο αφορά την αμοιβή του γιατρού σε δημόσιο νοσοκομείο δεν είσαστε υποχρεωμένες να δώσετε τίποτα ούτε ένα ευρώ πληρώνονται από το δημόσιο τώρα τα περί εφημερίας που λένε είναι αηδίες . Βασίζονται στην ανασφάλεια μας αν λοιπόν εμείς φερθούμε ακριβώς το ίδιο; πες του ναι θα σου δώσουμε και μετά δώστε ότι μπορείτε και αν θέλετε διαφορετικά καταγγελία . Εγω με τα έκτακτα είμαι επιφυλακτική είναι πολλοί ειδικευόμενοι και θα προτιμούσα να μην είμαι αντικείμενο έρευνας ειδικά τη στιγμή θα ήθελα έναν άνθρωπο εμπιστοσύνης . Τώρα για 4 ημέρες νοσηλείας δεν χρειάζεται να είσαι και σε σουίτα θα προτιμούσα ένα καθαρό δωμάτιο με άλλες 2 κοπέλες και να είχα καλύτερη μεταχείριση απο το γιατρό . Δείτε πάντως το ενδεχόμενο για ιδιωτικό έχω την εντύπωση ότι θα είναι πιο οικονομικά

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βανια egw gennaw arxes aprilioy kai peigameme ton antra moy kai rwtisame sto dimosio kai se idiwtiki.gia emas den mas symferei i idotiki kliniki.ola mazi mas eipan 2400.1200 i amoivi toy giatroy kai 1200 gia tin kliniki kai an katsw ligoteres meres tha plirwsoyme ligotera.kai sto dimosio den pleirwneis apolytws tipota.oyte an se xsegennisi o giatros soy eite o efimereyon.sto dimosio tha plirwseis mono an pareis mono i dyplo dwmatio

juliaton

juliaton
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τελικα ρε κορίτσια...την βγάλαμε την άκρη με τα δημόσια νοσοκομεία?Για όσες ειναι απο Θεσσαλονίκη Ιπποκρατιο ή Παπαγεωργίου?

its a boy


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
juliaton sto ippokrateio peigame rwtisame kai mas eipan den pleirwneis tipota apolytws oyte ton giatro soy an se xsegennisi oyte an se xsegennisi kapoios allos.to mono poy pleirwneis einai an dialexseis dwmatio stis theseis opos lene.gia papagewrgioy den xserw

juliaton

juliaton
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Χμμμμ....θα παρω τηλ να ρωτησω αν είναι...γιατι ειναι και κοντα μου.Σημερα αρχισα να την ψαχνω στο internet με αυτά τα 8έματα και νομίζω οτι θα την ωγάλουμε την άκρη...(ελπίζω)

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
its a boy έγραψε:βανια egw gennaw arxes aprilioy kai peigameme ton antra moy kai rwtisame sto dimosio kai se idiwtiki.gia emas den mas symferei i idotiki kliniki.ola mazi mas eipan 2400.1200 i amoivi toy giatroy kai 1200 gia tin kliniki kai an katsw ligoteres meres tha plirwsoyme ligotera.kai sto dimosio den pleirwneis apolytws tipota.oyte an se xsegennisi o giatros soy eite o efimereyon.sto dimosio tha plirwseis mono an pareis mono i dyplo dwmatio
τότε βουρ στο δημόσιο όλα μια χαρά θα πάνε κανονικά έτσι είναι να μην πληρώνεις στο δημόσιο να πας κοπέλα μου μην το συζητάς και τα λεφτά που θα έδινες στο ιδιωτικό θα τα βάλεις στην άκρη για τη βάφτιση του παιδιού σου Laughing

vanap


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια άσχετο με το κόστος της γέννας και sorry που βγαίνω εκτός θέματος αλλά επειδή αναφέρετε το θέμα της καρτέλας θέλω να ρωτήσω..
Μένω σε νησί και θα φύγω με το καλό στην 32η εβδομάδα. Ο γιατρός που θα με ξεγεννήσει θα με αναλάβει από τότε. Επειδή έτυχε έως περίπου τον 3ο μήνα να είμαι εκεί και να με παρακολουθεί τον ρώτησα αν πρέπει να έχω καρτέλα στο νοσοκομείο και αν ναι από πότε. Μου είπε πως δεν χρειάζεται και πως όλα όσα θέλει να ξέρει τα γράφει το βιβλιάριο του παιδιού.

ogastoulini-zounaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
vanap tin kartela sto nosokomeio tin vgazeis gia na kratane to diko sou arxeio otan kaneis eksetaseis outws wste otan me to kalo genniseis na riksoun mia grigori matia...den exei na kanei me to mwro

vanap


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστώ ogastoulini-zounaki, οπότε χρειάζεται να έχω??
Γιατί τον προγεννετικό αλλά και τις εξετάσεις που έκανα για την αυχενική τα σημείωσε και στο βιβλιάριο του παιδιού. Επίσης έγραψε τα κιλά μου την πίεση κλπ.

mommy2be

mommy2be
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eva25 έγραψε:Εγώ γεννάω τέλη Μάρτη αρχες Απρίλη σε δημόσιο. Μέχρι στιγμής ξέρω ότι δεν θα πληρώσω στο νοσοκομείο αλλά δεν θα πάρω επίδομα τοκετού. Τον γιατρό θα τον πληρώσω βέβαια.

Κορίτσια ακριβώς αυτό συμβαίνει μέχρι στιγμής. Είναι αλήθεια οτι με την ενοποίηση των ταμείων τα έχουν κάνει όλα μπάχαλο. Πήγα στον ΟΑΕΕ να ρωτήσω τι συμβαίνει και ο γιατρός που έχουν εκεί να κάνει τις εγκρίσεις μου τα ανέλυε κανένα μισάωρο. Από την αρχή της χρονιάς άλλαξε 3 φορές το τι ισχύει, αλλά τώρα αυτό που ισχύει είναι οτι σε δημόσιο νοσοκομείο δεν πληρώνεις (όπως πλήρωνες) ανάλογα το δωμάτιο που δικαιούσαι απ το ταμείο σου αλλά δεν παίρνεις φράγκο από το επίδομα τοκετού. (είτε αυτό είναι απ'το παλιό ΙΚΑ, ΟΑΕΕ ή Δημόσιο). Αν πάλι γεννήσεις σε ιδιωτικό, υπάρχουν κλινικές που συνεργάζονται πλέον με τα ταμεία για περιορισμένες κλίνες αλλά αυτό πρέπει να το ρωτήσετε. Εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο Αθήνα οπότε δεν το συγκράτησα. Μου είπε όμως οτι κατά περίπτωση συμβαίνει κάτι με κάποιες κλινικές, όπως το ΙΑΣΩ. Αλλοιώς τις πληρώνεις κανονικά και μετά παίρνεις τα 700-800 ευρώ του επιδόματος.
Μεγάλο μπάχαλο μου φαίνεται.. άντε να δούμε.
Παρεπιμπτόντως και ο δικός μου γιατρός ζήτησε 800 κ 200 για τη μαία του. Για καισαρική δεν μιλήσαμε όμως καθόλου.

*aggeliki*


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κατινα έγραψε:κοριτσια γεια σας κι απο μενα....
λοιπον εγω θα γεννησω στο Αλεξανδρας,συζητησα λοιπον με το γιατρο μου και μου ζητησε 1000e,και αλλα 550e περιπου στο νοσοκομειο για ενα δικλινο.αν χρειαστει και αναισθησιολογος (για καισαρικη) αλλα 150e.

συνολο 1800e για δημοσιο...
τελικα πολλα δεν ειναι?????????????

ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ! ΕΓΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ 1000 ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ 900 ΤΟ 3ΚΛΙΝΟ. ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΝΕΣΘΗΣΙΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ.

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ο δικος μου παντως ποτε δεν μου ζητησε τιποτα στη γεννα σε δημοσιο νοσοκομειο και οσο για το δικλινο μια χαρα ειναι και τα τρικλινα τουλαχιστον εγω σε τρικλινο στο αλεξανδρα ηταν τελεια και πληρωσα τοτε το 2009 340 ευρω μονο για το δωματιο για τεσσερις ημερες κιολας

linae


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα! Κι εγώ είμαι μόλις στον 2ο μήνα και ψάχνω το που θα γεννήσω με το καλό όταν έρθει η ώρα και σε ποιό ιατρό να πάω. Είδα τη juliaton που μιλούσε για το δικό της γιατρό Θεσ/νίκη. Αν δεις το μήνυμα, πες μου σε παρακαλώ ποιός είναι ο γιατρός σου! Ή κάποια άλλη κοπέλα αν έχει να μου προτείνει κάποιον σχετικά "οικονομικό"! Ευχαριστώ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις