Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
406 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 406 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΕΜΕΝΑ ΧΘΕΣ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΗΠΙΕ Κ 90 ΓΡ Κ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ..ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΠΕΙΝΑΓΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ Κ ΣΤΗΘΟΣ ΑΛΛΑ ΤΠΤ.ΤΙ ΝΑΚΑΝΩ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΓΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ Κ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΜΕ..


κοριτσι ειδες στη σελ 3 σε αυτο το θεμα για την εντονη ροη που εχεις,κατι σου εγραψα?δοκιμασες να βγαλεις το μωρο απο το στηθος να αφησεις το γαλα να τρεξει κ οταν σταματησει η εντονη ροη να το ξαναβαλεις?ε?ε?ε?ε? Very Happy



Σε μένα πάντως έπιασε! Κυρία είναι τώρα! ούτε πασαλείβεται ούτε τίποτα!

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evvi έγραψε:μ αρεσει που χτες το συζητουσαμε και σημερα εγινε.ο μικρος σημερα ειναι πολυ ανυσηχος καθε μια ωρα αλλες φορες μιση θελει να θηλασει βασικα ετσι εχω δει πως ησυχαζει οτι αλλο και να του κανω τπτ κλαιει. ενω τρωει και τον παιρνει ο υπνος στο στηθος τον σηκωνω ρευεται και τον βαζω για υπνο και ξαφνικα ξυπναει μετα και κλαιει. καλα ειναι δυνατον απ την μια μερα στην αλλη να μην χορτενει?

τι να επαθε ο μικρουλης μου? Crying or Very sad

και εμενα το εκανε αυτο και στην αρχη τον θηλαζα σχεδον ολη μερα γτ νομιζα οτι πειναει, αλλα τελικα η παιδιατρος μου πε οτι σε αυτη τη φαση με το κλαμα διεκδικουν και αλλα πραγματα (παρεα, παιχνιδικλπ) και απλα σταματαει μολις τον βαλεισ στο στηθοσ γτ ετσι παρηγοριεται.επισης μπορει να του φταιει η αλλγη του καιρου. θα το παρατηρησεις κ καθως μεγαλωνει οτι οταν αλλαζει ο καιρος αναστατωνονται τα μωρα. μετα απο αυτο οταν εκλαιγε αρχισα να του τραγουδαω, να τον χαιδευω, να του δινω πιπιλα και να του βαραω καμια κουδουνιστρα και ηρεμουσε. ετσι αρχισα να τον θηλαζω ξανα καθε δυομισαωρο μην σου πω και τριωρο καμια φορα και φτιαξαμε και το προγραμμα του φαγητου μας. παντωσ αν τα παιδακια παιρνουν κανονικα βαρος το γαλα τουσ φτανει και με το παραπανω αν δεισ παλι οτι δεν παιρνει κανονικα βαρος πες το στον παιδιατρο γτ ισωσ χρειαστει λιγο συμπληρωμα

http://stardustwork.blogspot.com

selini-giorgos

selini-giorgos
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια!
Να θυμαστε οτι τα μωρακια ειναι πανεξυπνα και ξερουν απο μονα τους να ρυθμιζουν την παραγωγη σας μεγαλωνοντας και οσο αυξανονται οι αναγκες τους.Εσεις απλα να μην ανχωνεστε και να πηγαινετε οπως σας καθοδηγουν...αν δηλαδη ζηταει το μωρο καθε μιση ωρα να φαει δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν χορταινει αλλα προσπαθει να σας αυξησει την παραγωγη.
Keep on breastfeeding! Very Happy Wink

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenikal έγραψε:
litsakos έγραψε:
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:ΕΜΕΝΑ ΧΘΕΣ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΘΗΛΑΣΑ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΗΠΙΕ Κ 90 ΓΡ Κ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ..ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΠΕΙΝΑΓΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑ Κ ΣΤΗΘΟΣ ΑΛΛΑ ΤΠΤ.ΤΙ ΝΑΚΑΝΩ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΙΓΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ Κ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΘΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΜΕ..


κοριτσι ειδες στη σελ 3 σε αυτο το θεμα για την εντονη ροη που εχεις,κατι σου εγραψα?δοκιμασες να βγαλεις το μωρο απο το στηθος να αφησεις το γαλα να τρεξει κ οταν σταματησει η εντονη ροη να το ξαναβαλεις?ε?ε?ε?ε? Very Happy



Σε μένα πάντως έπιασε! Κυρία είναι τώρα! ούτε πασαλείβεται ούτε τίποτα!


Κυρια γενηθηκε δεν εγινε Wink

selini-giorgos έγραψε:Καλημερα κοριτσια!
Να θυμαστε οτι τα μωρακια ειναι πανεξυπνα και ξερουν απο μονα τους να ρυθμιζουν την παραγωγη σας μεγαλωνοντας και οσο αυξανονται οι αναγκες τους.Εσεις απλα να μην ανχωνεστε και να πηγαινετε οπως σας καθοδηγουν...αν δηλαδη ζηταει το μωρο καθε μιση ωρα να φαει δεν σημαινει απαραιτητα οτι δεν χορταινει αλλα προσπαθει να σας αυξησει την παραγωγη.
Keep on breastfeeding! Very Happy Wink

ΘΗΛΑΣΜΟΣ-πώς μπορώ να καταλάβω ότι φτάνει το γάλα μου???? - Σελίδα 4 417472

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα,
πως τα πατε κοριτσια? Smile

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..ΧΑΘΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΖΩΗΡΗ Η ΜΙΚΡΗ..ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ.

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!!! Εμείς όλα καλά!!!! Τρώμε ανα 3 ώρες , σημερα το πρωί μονο μου ξύπνησε στις 3 1/2 ώρες! Τρωει για λιγότερη ώρα όμως! ¨εκει που ετρωγε για 20 λεπτά το έχει κάνει 15' τώρα! Αδειάζει το στήθος όμως! Πειράζει που μείωσε το χρόνο της ή ειναι λογικο? Κακακια κανουμε , τσισακια παμπολα δοξα το Θεό!

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elenikal έγραψε:Καλημέρα!!! Εμείς όλα καλά!!!! Τρώμε ανα 3 ώρες , σημερα το πρωί μονο μου ξύπνησε στις 3 1/2 ώρες! Τρωει για λιγότερη ώρα όμως! ¨εκει που ετρωγε για 20 λεπτά το έχει κάνει 15' τώρα! Αδειάζει το στήθος όμως! Πειράζει που μείωσε το χρόνο της ή ειναι λογικο? Κακακια κανουμε , τσισακια παμπολα δοξα το Θεό!

μην αγχωνεσαι που μειωσε το χρονο θηλασμου. απλά χορτασε γρηγοροτερα. μπορει πιο μετα να θηλασει περισσοτερο. ουτωσ η αλλωσ τα μωρα παιρνουν την μεγαλυτερη ποσοτητα του γαλακτος που καταναλώνουν μεσα στο πρωτο δεκαλεπτο.

http://stardustwork.blogspot.com

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elenikal έγραψε:Καλημέρα!!! Εμείς όλα καλά!!!! Τρώμε ανα 3 ώρες , σημερα το πρωί μονο μου ξύπνησε στις 3 1/2 ώρες! Τρωει για λιγότερη ώρα όμως! ¨εκει που ετρωγε για 20 λεπτά το έχει κάνει 15' τώρα! Αδειάζει το στήθος όμως! Πειράζει που μείωσε το χρόνο της ή ειναι λογικο? Κακακια κανουμε , τσισακια παμπολα δοξα το Θεό!


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ..20 ΛΕΠΤΑ ΑΠ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΗΘΟΣ 'Η Κ ΤΑ 2?ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ 10 ΣΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ.

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμεις εχουμε ασχετο προγραμμα τοτε.
εμεις τρωμε απ το ενα στηθος στο καθε γευμα και δεν εχουμε συγκεκριμενο χρονο βασικα δεν κραταω χρονο σταματαει οποτε θελει αυτος αλλες φορες 5 λεπτα και αλλες φορες μπορει 20 λεπτα και απλα στο τελος να πιπιλαει και να κοιματε. δεν τον σταματαω ποτε μονη μου. λαθος κανω?

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
evvi έγραψε: δεν τον σταματαω ποτε μονη μου. λαθος κανω?

ειναι πολυ καλο που δεν τον σταματας μονη σου. αφηνε τον οση ωρα θελει εκεινος. τωρα αν δεισ οτι καθεται καμια ωρα και πιπιλαει χωρις να πινει ομως, απλά να παιζει τοτε βγάλτον, αν θες. για να μαι ακριβης η παιδιατρος μου πε οτι αν καθεται πάνω απο 45λεπτα στο στηθος τοτε να τον βγάζω γτ δεν πινει γαλα, αλλά παίζει.

http://stardustwork.blogspot.com

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenikal έγραψε:Καλημέρα!!! Εμείς όλα καλά!!!! Τρώμε ανα 3 ώρες , σημερα το πρωί μονο μου ξύπνησε στις 3 1/2 ώρες! Τρωει για λιγότερη ώρα όμως! ¨εκει που ετρωγε για 20 λεπτά το έχει κάνει 15' τώρα! Αδειάζει το στήθος όμως! Πειράζει που μείωσε το χρόνο της ή ειναι λογικο? Κακακια κανουμε , τσισακια παμπολα δοξα το Θεό!

μια χαρα ειστε,φτου σας!

evvi έγραψε:εμεις εχουμε ασχετο προγραμμα τοτε.
εμεις τρωμε απ το ενα στηθος στο καθε γευμα και δεν εχουμε συγκεκριμενο χρονο βασικα δεν κραταω χρονο σταματαει οποτε θελει αυτος αλλες φορες 5 λεπτα και αλλες φορες μπορει 20 λεπτα και απλα στο τελος να πιπιλαει και να κοιματε. δεν τον σταματαω ποτε μονη μου. λαθος κανω?

καλα κανεις.Θα σταματησει οταν χορτασει Smile οσο μεγαλωνει θα αλλαζει χρονους,θα φτασει κ 5λεπτο,3λεπτο .

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΜΙΝΑ+μπεμπα έγραψε:
elenikal έγραψε:Καλημέρα!!! Εμείς όλα καλά!!!! Τρώμε ανα 3 ώρες , σημερα το πρωί μονο μου ξύπνησε στις 3 1/2 ώρες! Τρωει για λιγότερη ώρα όμως! ¨εκει που ετρωγε για 20 λεπτά το έχει κάνει 15' τώρα! Αδειάζει το στήθος όμως! Πειράζει που μείωσε το χρόνο της ή ειναι λογικο? Κακακια κανουμε , τσισακια παμπολα δοξα το Θεό!


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙ..20 ΛΕΠΤΑ ΑΠ ΤΟ ΕΝΑ ΣΤΗΘΟΣ 'Η Κ ΤΑ 2?ΕΜΕΝΑ ΚΑΘΕΤΑΙ 10 ΣΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ.

καλησπέρα!!! 20' στο ένα στηθος! στο επομενο γευμα την βάζω στο άλλο! το πάμε εναλλάξ!

ΜΙΝΑ+μπεμπα

ΜΙΝΑ+μπεμπα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΤΕ ΕΓΩ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΤΑ ΚΑΝΩ ΚΑΛΑ ΓΙ ΑΥΤΟ Κ Η ΜΙΚΡΗ ΠΙΝΕΙ Κ ΛΙΓΟ ΞΕΝΟ Κ ΓΩ ΑΠΟ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΘΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ Κ ΣΥΝΕΧΕΙΖΕΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΓΑΛΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 60 ΓΡ ΜΙΑ ΜΕ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ.ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ Κ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΗΠΩΣ Κ ΜΟΥ ΠΕΙ Κ ΑΥΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις