Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
199 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 199 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:
totula έγραψε:
δεν την ρωτησα, υποθετω ωμος για να μην σπασουν τα νερα και δεν προλαβω.

και παλι 38 ειναι το οριο υποτιθεται.. βασικα και μενα στον γιο μου ΑΝ θυμαμαι καλα στις 37 τον εβγαλα αλλα.... μα**κια!
και σιγα δηλ να σπασουν τα νερα σου.. θα πας αμεσως και θα κανεις καισαρικη στην τελικη. τι λεω τωρα ε? σιγα μη τρεχουμε για σενα κοπελια. εφοσον θα κανεις καισαρικη παμε πρωι πρωινα τελειωνουμε! Razz αααχχχ πλακα πλακα απορησα με τη δικια μου που δεχτηκε να με πιασουν οι πονοι η να εχουμε καποιο δειγμα τελος παντων απτο μωρο οτι ειναι ετοιμο. εκτος βεβαια αν μου τα γυρισει τη Δευτερα... γιανα δουμε... Rolling Eyes

και τον γιο στις 37 εβδομαδες τον εβγαλα με καισαρικη αλλα ειχαν σπασει τα νερα ολο το βραδυ και εχω χαλαρη, αστα μεγαλη ιστορια. τοτε εμενα μακρια απο το μαιευτηριο ενω τωρα ειμαι διπλα. να σου πω και εγω θα προτιμουσα να σπασουν τα νερα. βασικα δεν το εχουμε τελειως συζητησει αλλα και με την ξαδερφη μου δεν βγαζω και παντα ακρη. να φανταστεις οτι αρχικα δεν πιστευαμε οτι θα φτασω στις 30 εβδομαδες, αυριο ευτυχως τις κλεινουμε.

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamax και εγω εχω ενα τετοιο αλλα μαλλον το λιποπαντυ δεν θα το γλιτωσω και θα το χτυπησω. ραγε κανει αμα μετα απο καισαρικη? πρεπει να παρουμε το λιποπαντυ μαμα η οποιο να ναι?
φωτεινουλα, η μκρη χρειαστηκε θερμοκοιτιδα?

mamita

mamita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamax έγραψε:εγω πηρα ενα που ειναι σαν κορσες και σφιγει με αυτοκολητο πισω θα κανει δουλεια?????

εγω χθες που ρωτησα τη φαρμακοποιο μου ειπε οτι επαιδη αυτα τα λαστεξ εχουν νουμερα αναλογα με τα εκατοστα της περιφερειας πρεπει να περασει ενας μηνας και μετα να το παρουμε για να εχουμε ξεφουσκωσει και λιγο αλλιως θα ξανααγοραζουμε μετα και ειναι και πανακριβα τα σκατουλια.

οτι σφιγγει λογικα θα κανει δουλεια αρκει να μην σου ειναι χαλαρο. περιμενε να ξεφουσκωσεις λιγο και βαλτο μετα παντως.

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
υπαρχουν μερικα που ειναι σαν ζωνες για την μεση σε αυτα δεν χρειαζεται νουμερο και μπορεις να την βαλεις αμεσως, ειδικα οσεσ θα κανουμε καισαρικη πρεπει να μπει αμεσα

αυτο πηρες? http://www.letoshop.gr/default.asp?itmSKU=938590&itm=12439&ct=10605&pid=40



Έχει επεξεργασθεί από τον/την totula στις Παρ Οκτ 07, 2011 11:17 am, 1 φορά

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamax έγραψε:
Carrie έγραψε:
mamax έγραψε:
carrie τι γινετε με το ζαχαρο δεν ρυθμιστηκε?

Ρυθμίστηκε αλλά τώρα που έκανα κορτιζόνη σήμερα και θα κάνω και άλλες δύο αύριο πρωί βράδυ μου αύξησε ο ενδοκρινολόγος την δόση της ινσουλίνης Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Εσύ είσαι καλα?Και εμένα είχε φοβηθεί για λοίμωξη τότε με τις συσπάσεις αλλά βγήκαν όλες οι εξετάσεις καλές αλλά παρόλα αυτά με φλόμωσε στο αμοξίλ και μου έδωσε και τώρα να πάρω πάλι αλλά μάλλον δεν θα το πάρω Rolling Eyes Rolling Eyes Ειλικρινά δεν μπορώ να πάρω ακόμη ένα χάπι!!!!Όλα καλά θα πάνε είναι καλό που ελέγχουν τα πάνταSmile


και εμενα αμοξιλ μου δωσε προολιπτικα Crying or Very sad
αφου ρυθμιστηκε το σαχαρο γιατι να σε βαλει νοριτερα? ειπε συγουρα? ή μηπος αμα δεν ειναι ρυθμισμενο?
εμενα δεν μου εχει πει τιποτα τετιο αλλα ψαχνοντας στο ιντερνετ ειδα οτι πολες γεννανε στην 37-38 προολιπτικα λογο σακχαρου.

Γιατί έχει παρατηρηθεί ότι το σάκχαρο προς το τέλος μπορεί να σου κάνει προβλήματα με το βάρος του μωρού, να μην αιματώνεται σωστά και να μην παίρνει σωστά βάρος και να το χάσεις.Επομένως πρέπει να το ελέγχουμε τακτικά γι'αυτό και μου είπε πως μετά από 15 μέρες 8α αρχίσει να με βλέπει 2 φορές την βδομάδα στην κλινική..

mamita

mamita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω το μαμα θα παρω παντως. το αλλο λιποπαντυ απο οτι ειδα εκει επαινε απο κατω απο το στηθος μεχρι και μπουτι..
Ας γεννησουμε με το καλο να ειναι γερα τα μωρουλακια μας και τα λιποπαντια εκει θα ειναι μωρε.
μαζικη παραγγελια θα γινει απο την ομαδα μας !
Η εταιρια θα τριβει τα χερακια της..

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ναι τωρα που το πηρα θα το βαλω και αμα δεν κανει θα εχω υποψην το λιποπαντ. φωτεινουλα προσπαθησε να μην κουραζεσε και να μην ανχονεσε!!!
τοτουλα και εσυ... γιατι ανχονεσε οτι θα βγει προορα?

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βρε κοριτσια κοιτουσα τωρα τα λιποπαντυ που λεμε. αυτο που ειναι για τις μητερες δε μαρεσε γαιτι πιανει λεει απο τη μεση ως το γονατο. αν πιανει απτη μεση καποιες κινδυνευουμε να μας πεταει στομαχακι ομως.. το body πιο πολυ μαρεσε που πιανει απο κατω απτο στηθος Wink

http://www.pharmacy4u.gr/lipopanty-body-p-2956.html

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καταλαβα carrie δηλαδη προοληπτικα σου ειπε οτι μπορει να συμβει...το θεμα ειναι οτι σε προσεχει πολυ οποτε μην φοβασαι τιποτα το θεμα ειναι οτι εχει το νου του!
αμα εισαι και ρυθμιζμενη εσυ μην μου στεναχοριεσε...
και σκεψου οτι στην χειροτερη θα γεννησεις στην 36 βδομαδα αμα καταλαβα σωστα πραγμα που συμενει οτι θα βγει ενα υγιεστατο μωρακι, απλα θα το εχεις λιγες μερες νοριτερα στην αγκαλια σου. ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 5 215994

mamita

mamita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
supermama έγραψε:βρε κοριτσια κοιτουσα τωρα τα λιποπαντυ που λεμε. αυτο που ειναι για τις μητερες δε μαρεσε γαιτι πιανει λεει απο τη μεση ως το γονατο. αν πιανει απτη μεση καποιες κινδυνευουμε να μας πεταει στομαχακι ομως.. το body πιο πολυ μαρεσε που πιανει απο κατω απτο στηθος Wink

http://www.pharmacy4u.gr/lipopanty-body-p-2956.html

να παρουμε αυτο!!κανενα προβλημα, καλυτερα !

αν εβγαινε και κανενα ολοσωμο, γιατι οχι?

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ολα τα λεφτα το λιποπαντι εχει νουμερο extra small Laughing

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamita έγραψε:
να παρουμε αυτο!!κανενα προβλημα, καλυτερα !

αν εβγαινε και κανενα ολοσωμο, γιατι οχι?

εισαι μεσα???? Razz
http://www.orthopedie-herubel.fr/lipo-panty/28-lipo-panty-coolmax-cheville-haut-medical-z-ec-004.html

mamita

mamita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
supermama έγραψε:
mamita έγραψε:
να παρουμε αυτο!!κανενα προβλημα, καλυτερα !

αν εβγαινε και κανενα ολοσωμο, γιατι οχι?

εισαι μεσα???? Razz
http://www.orthopedie-herubel.fr/lipo-panty/28-lipo-panty-coolmax-cheville-haut-medical-z-ec-004.html

καλε εσυ μας ανοιξες τα ματια τι εξελιξη ειναι αυτη?? respect φιλη.

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
για αυτο ρωτησα αν πρεπει να παρουμε το μαμα γιατι εκτος απο το στομαχι θα πεταχτουν και ψωμακια. και εγω θα προτιμουσα το ολοσωμο ασε που δεν θα διαγραφετε και μεσα απο τα ρουχα
mamax εχω μικρο τραχηλο και για αυτο δεν ξεραμε αν θα κρατησω το μωρο, πλεον αφου εφτασα μεχρι εδω παιζει για προωρο τοκετο. για αυτο ειμαι σχεδον (πλεον) ξαπλα. το καλο ειναι οτι απο τον ιουλιο ειναι σταθερος αλλα... αλλα... αλλα...

mamita

mamita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μηπως ρε κοριτσια ομως το μαμα λιποπαντυ ειναι το εξιδεικευμενο??ρωτω και απορω

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχαχαχα!!! ειδες??? εξπερ ειμαι!οχι περα πο την πλακα. προσοχη μην ειναι χαλαρο και πιο πανω απτην κοιλια στο στομαχι και το πεταει.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamita έγραψε:μηπως ρε κοριτσια ομως το μαμα λιποπαντυ ειναι το εξιδεικευμενο??ρωτω και απορω

λογικα το μαμα απλα θαναι πιο πολυ για την κοιλια και του γλουτους.. εμενα παντως το Body μαρεσε.. αν παρω τιποτα απο αυτα

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν εχει κανενα απ το λαιμο μεχρι τους αστραγαλους? Laughing Laughing Laughing

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
totoula μου αφου εφτασες κοπελα μου εδω τωρα μην φοβασαι ξαπλα λιγο τωρα που θα σου λειπει και μετα και θα δεις δεν θα γεννησεις προορα. αν συμβει πραγμα που δεν πυστευω αν ξεκουραζεσε τωρα θα εχεις ενα γερο παιδακι αλλα μακαρι να μεινει λιγο ακομα για να μην εχετε ταλεπορια με θερμοκιτιδες.

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamax έγραψε:totoula μου αφου εφτασες κοπελα μου εδω τωρα μην φοβασαι ξαπλα λιγο τωρα που θα σου λειπει και μετα και θα δεις δεν θα γεννησεις προορα. αν συμβει πραγμα που δεν πυστευω αν ξεκουραζεσε τωρα θα εχεις ενα γερο παιδακι αλλα μακαρι να μεινει λιγο ακομα για να μην εχετε ταλεπορια με θερμοκιτιδες.

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 5 417472

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τοτοθλα εχουμε ακριβως την ιδια ανυσηχια αλλα κ ακιβως την ιδια ΠΗΤ!!!!!!!!!!!Ομως σιγουρα δεν θα γεννησω μεχρι τις 17-12!!!!!!!!!!!!Το πολυ μεχρι τις 18-11 θα εχω γεννηση κ ελπιζω να μην ειναι νωριτεραα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Παντως να ξερετε τις συνηφαδας μου που γεννηθηκε 2200 δεν μπηκε θερμοκυτιδα κ ειπαν οτι πανω απο 2000 κιλακια δεν τα βαζουν!τουλαχιστον στο νοσοσκομειο

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φωτεινουλα έγραψε:τοτοθλα εχουμε ακριβως την ιδια ανυσηχια αλλα κ ακιβως την ιδια ΠΗΤ!!!!!!!!!!!Ομως σιγουρα δεν θα γεννησω μεχρι τις 17-12!!!!!!!!!!!!Το πολυ μεχρι τις 18-11 θα εχω γεννηση κ ελπιζω να μην ειναι νωριτεραα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Παντως να ξερετε τις συνηφαδας μου που γεννηθηκε 2200 δεν μπηκε θερμοκυτιδα κ ειπαν οτι πανω απο 2000 κιλακια δεν τα βαζουν!τουλαχιστον στο νοσοσκομειο

δεν ειναι τρομερο να εχουμε την ιδια πητ? χαρηκα με εθτο που ειπες για την θερμοκοιτιδα. εχεις και εσυ προβλημα με τον τραχηλο?
ασε που αμα γεννησω πριν τις εικοσι κατι θα βγει σκορπιος, εχω ηδη εναν αλλα και οι δυο γιοι σκορπιοι θα πρεπει να κανω ειδικη συμφωνια απο τωρα σε εταιρια προφυλακτικων

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
οχι δεν εχω καποιο θεμα ιατρικο απλα ο γιτρος μου λεει οτι δεν το βλεπει να τον βγαζω τον νοεμβριο κ την μικρη μου την γεννησα 35 εβδομαδων!!!!!!!!!!εσυ αν δεν τυχει κατι θα περιμενεις μεχρι κ το τελος ?

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φωτεινουλα έγραψε:οχι δεν εχω καποιο θεμα ιατρικο απλα ο γιτρος μου λεει οτι δεν το βλεπει να τον βγαζω τον νοεμβριο κ την μικρη μου την γεννησα 35 εβδομαδων!!!!!!!!!!εσυ αν δεν τυχει κατι θα περιμενεις μεχρι κ το τελος ?

πολυ θα το ηθελα αλλα μαλλον θα το παρει νωριτερα

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="tattooed_snowhite"]ωρη μοροζα εχω και γω τσοου τσοου αλλα ειναι λιγο μουσχαρος καμια 30αρια κιλα μικτο Laughing Laughing Laughing Laughing

Λαμπρουλα!!! και συ επτανησια? τωρα το ειδα ! ε ρε τρελλα εδω μεσααααααα Razz Razz Razz Razz Razz [/quote

ΧΙΟΝΑΤΟΥΛΙΝΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΠΤΑΝΗΣΙΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΙΟΣ.ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΣΠΙΤΙ.ΤΡΕΛΑΑΑΑΑ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 5 215994

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις