Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
416 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 416 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:στην καισαρικη ναι εχεις την επισκληριδιο καιμετα για λιγο. συνηθως τα βγαζουν μαζι με τα υπολοιπα. στον φτ δεν εχεις τιποτα αποσο ειδα σε κοπελες. κανεις και αμεσως μπανιο αν νιωθεις οκ. καισαρικη κατα προτιμηση την 3η μερα!

μολις πηρα τηλεφωνο γιατα κερασματα! μιλαμε με ειχε φαει το αγχος! την ωρα που μιλουσαμε τα εφεραν!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 328109 αρα το απογευμα θα παει ο αντρας μου να τα παρει. εντομεταξυ εκανα πειραματα τι αλλο θα μπορουσα να κνω αν δεν ειχαν ερθει. (ειχα σκοπο να την πω ακυρωσε το να βρω κατι αλλο να κανω γιατι δε μπορω να περιμενω!)
εκτος λοιπον απο ενα απλο πουγκι καραμελα σκεφτηκα να κανω κατι με χαρτονι που ειχα. το τηλεφωνημα με προλαβε σε αυτο το σταδιο.. θα ειχε και συνεχεια φυσικα αλλα πλεον δε χρειαζετε να το κανω..καλο δε βγηκε??
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


εγω απο την δευτερη μερα εκανα μπανιο τοπικα για τα ραμματα, μου ειχαν πει οτι με το που παω σπιτι μετα απο καποιες λιγες μερες θα μπορεσω να κανω κανονικα μπανιο. Αλλα αρχισαν να λιωνουν τα ραμματα προς τα εξω και περασε αρκετος καιρος να κανω κανονικο μπανιο

τελεια τα κερασματα!!!

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
σουπερμαμα εισαι χρυσοχερα,μπραβο σου!Εγω ουτε μια ισια γραμμη δεν μπορω να κανω ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 679259 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 679259 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 679259 οχι να φτιαξω τπτ.. Respect Respect Respect Respect

Σημερα με εχει πιασει ακατασχετη πεινα και εφαγα αρακα με πατατες,μπολικο ομως!Ευτυχως κρατηθηκα και δεν εφαγα και ψωμι απο πανω!Τωρα θελω ενα ωραιο καφεδακι για να συνελθω αλλα βαριεμαι ακομα και το κουμπι της καφετιερας να πατησω!την επεφτα χαλαρα για υπνακο ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 850933 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 850933 αλλα εχω μαθηματακι μεχρι τις 8 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 966307

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamax έγραψε:στην γενικη κλινικη γενναω με δωματιο και μερες πανε!!!
και απο οικονομικης αποψης σκευτομαι πως αν ειμαι καλα θα την κανω...
μετα να ξερετε και το αλλο για οπια δεν το εχει σκευτει...
η μερα που μπαινεις στην κλινικη γιατι σε πιασαν οι πονοι παρολο που εισαι στο δωματιο τοκετου και πληρωνεις εκη... χρεωνετε και το δωματιο και ασ πας εσυ πχ αν μπεις στης 7το απογευμα την αλλη μερα το πρωι...

Εγώ απο οτι έχω διαβάσει ξεκινάει η χρέωση να μετράει απο την ώρα που σε πάνε στο δωμάτιο! (εσύ μπορεί να κάνεις 2 μέρες που λέει ο λόγος να γεννήσεις, θα σε χρεώσουν 2 μέρες και θα σου πούνε την τρίτη γεια χαρά!?)
Και αν είναι πχ 10 το βράδυ που σε πάνε, σε χρεώνουν απο την επόμενη.Μπορεί να άλλαξαν βέβαια τα πράγματα γιατί έχει καιρό που το διάβασα, η μπορεί ο γιατρός της κοπέλας που το έλεγε να έκανε το κονε!
Πάντως επειδή στην γενική χρεώνουν ανα μέρα (έχει 2ημερα και 3ημερα ε? ) πάνε σπίτι σου την τρίτη, και θα σε βοηθάει ο άντρας σου πιστεύω ε?
Αν είχα και εγώ οικονομική άνεση είχα σκοπό για φτ να κάτσω μόνο 2ημερο στην Γενική !

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΠΑΘΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΟΚ ΜΟΛΙΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΤΙΑΝΟΥΛΑ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 606100 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 606100 ,ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΣΤΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ.ΤΙΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΣΤΕΛΛΙΤΣΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΟΤΕΡΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΒΑΛΙΤΣΑ.POLAKI ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΗΡΕΜΙΑ ΤΩΡΑ
CARRIE KAI ARDO MOY ΘΥΜΙΖΕΤΕ ΛΙΓΟ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΗΣΗΣ. ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 536304 tongue clown

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΕ! εγκεφαλικό κόντεψε να μου ρθει! δηλαδή στ αλήθεια η Τατιανούλα μας παραλίγο να γεννήσει; Shocked Shocked Shocked Shocked

αχ κοριτσάκια πολύ αγχώθηκα. να ναι καλά η κοπέλα μας και να πάνε όλα σούπερ. aylin, μεταβίβασε σε παρακαλώ και τις δικές μου ευχές και να μας ενημερώνεις please!

σήμερα στο κολυμβητήριο πέθανα στο γέλιο με κάτι θείτσες που πέτυχα στα ντους. κι όλο να ρωτάνε: και καλά επιτρέπεται τώρα να έρχεσαι; και άμα πιεις νερό τι θα γίνει; και δε φοβάσαι μην πνιγείς με το κεφάλι μέσα στο νερό; (αυτό ήταν το πιο κουλό πράγμα που έχω ακούσει). άσε που μια με έφτυσε στα μούτρα για να μη με βασκάνει και αναγκάστηκα να ξαναμπώ στο ντους! δεν πάει καλά ο κόσμος!

ardo

ardo
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λαμπρούλα τα χαρτιά για τον γιατρό του ΙΚΑ είναι: η β' επιπέδου που έκανες και μία βεβαίωση από το γιατρό σου με την ΠΗΤ σου.
Τα χαρτια για να πας στο ΙΚΑ να δηλώσεις την άδεια κυοφορίας, είναι:το χαρτί που λέγαμε παραπάνω από τον γιατρό του ΙΚΑ, το χαρτί που υπέγραψε ο εργοδότης σου (στο έχει δώσει ο γιατρός του ΙΚΑ μαζί με το προηγούμενο χαρτί που αναφέραμε ),το βιβλιάριο υγείας του ΙΚΑ, εμένα μου ζήτησαν και κάτι να πιστοποιεί την διεύθυνσή μου (πχ. λογαριασμό από κινητό, γιατί ο δήμος μου είναι μεγάλος και εξυπηρετείται από δύο υποκαταστήματα του ΙΚΑ), και τέλος καλό θα είναι να έχεις και ένα λογαριασμό στην Εθνική με πρώτο όνομα εσένα, ώστε να μπουν εκεί τα επιδόματα και να μη χρειάζεται να ξαναπάς για να δηλώσεις τον αριθμό λογαριασμού αργότερα.

Τατιάνα έχεις την αγάπη όλων μας!!!!Ολα καλά θα πάνε, εδώ που φτάσαμε δεν υπάρχει περιθώριο άσχημης εξέλιξης.... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 415870 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 415870 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 415870

Emmanuela


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γεια σας κοριτσια... Τι κανετε? Εγω εχω τρελλαθει στις δουλειες αλλα ακομα δεν εχω αξιωθει να φτιαξω τη βαλιτσα του μαιευτηριου. Την αλλη δευετρα, που θα ειμαι 38 και 2 παω για ντοπλερ. Λετε να εχει βγει ο μπεμπης ως τοτε? Αν και εγω εχω προαισθημα για τις 26. Θα δειξει Smile Παντως δε βλεπβ την ωρα να τον δω.

Πειτε μου βρε κοριτσια εσας ποναει πολυ το ηβικο οστο ιδιατερα τη νυχτα? Εγω ποναω πολυ, στη κορη μου δε το ειχα αυτο...

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν ξέρω αν είναι ακριβώς το οστό, πάντως έτσι και ξαπλώσω πάνω απο κανα μισώρο όταν σηκωθώ πονάω λες και ίππευα άλογο κανα 3ωρο Laughing Laughing !!!
Πάω σαν χ@@μενη για κανα 10λεπτο και μετά μου περνάει αχαχαχ

Γειά σου xrysal! Θέλεις να στηρίξεις την διάδοση του θηλασμού; Εάν ναι, μπορείς να συμμετάσχεις στην δράση του Ταυτόχρονου Θηλασμού, που διοργανώνεται φέτος απο το Mitrikosthilasmos.com. Ανοίξαμε μια ενότητα στο ParentsCafe.gr για να βοηθήσουμε να γίνει συντονισμός όσων μητέρων επιθυμούν να συμμετάσχουν απο κάθε πόλη της Ελλάδας! Δεν χρειάζεται να θηλάσεις απαραιτήτως στην συνάντηση - και μόνο η παρουσία σου θα βοηθήσει! Αρκετές μητέρες θα έρθουν συμβολικά, κρατώντας απλως μια κούκλα. Βοήθησε στο να διαδοθεί ο μητρικός θηλασμός και η τέχνη του, αλλά και να ευαισθητοποιηθούν οι νέες γυναίκες κ οι μητέρες του αύριο. Διάβασε εδώ περισσότερα!

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=2877
Λέω να πάω μια βολτίτσα!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:
mamax γεννεσις δεν γεννάς?
Οι τιμές εκεί πάνε ανά δωμάτιο οχι ανά μέρες σωστά?

εγω στο γενεσις που θαμαι ξερω οτι ειναι με την μερα που θα μπεις στο δωματιο..δε γινετε να χρεωθεις 2 μερες τοκετου πχ που θα γεννας ενω δεν εχεις παει σε δωματιο.. δεν ειμαι σιγουρη ομως..
οταν βγαινεις παντως πχ αν δεν εχεις φυγει εως τις 2 το μεσημερι τοτε σε χρεωνουν συν μια μερα..

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μεγάλο θέμα αυτοί οι πόνοι. κι εγώ pumpkin μετά από λίγη ώρα στην ίδια στάση αρχίζω και πονάω ΠΑΝΤΟΥ. ακόμα και σε μέρη που δεν έχω πονέσει ποτέ. άσε που για να γυρίσω πλευρό θέλω γερανό. αφού χτες έλεγα στον άντρα μου ότι για να κατέβω από τον καναπέ θα πρέπει να φέρει ομάδα της greenpeace να με σπρώξει όπως τα κήτη. Razz

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ασχετο! κοριτσια εκανα πειραματα σημερα στην κουζινα. ειχα λιγο κοτοπουλο απο χθες στο φουρνο. το ριξα στο τιγανι μαζι με σαλτσα κοκκινη μπαριλα σκορδακι, ελαχιστη πιπερια ζαμπον και τελος λιγο τριμενη γραβιερα. τελος και λιγο κρεμα γαλακτος.. Laughing ολα αυτα τα ψηνω με κανελονια τωρα.. πασπαλισμενα με την γραβιερα απο πανω.. θα τρωγετε λετε? η να κοιταξω να παραγγελιλω καμια πιτσα στο τελος??

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μοτο θηλασμού απο άλλο φορουμ

Θήλαζε και μη ερευνα

Still breastfeeding... still none of your business!

If our breastfeeding bothering you, feel free to go and eat in the toilet!

Όλες οι γυναίκες μπορουν να θηλάσουν,άλλωστε ειμαστε θηλαστικά!

Κάλλιο δύο και στο χέρι παρά έξι στην αποστείρωση!

I make milk what's your superpower?

I have to breastfeed because I don't produce enough formula!


χοχοχο

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
supermama έγραψε:ασχετο! κοριτσια εκανα πειραματα σημερα στην κουζινα. ειχα λιγο κοτοπουλο απο χθες στο φουρνο. το ριξα στο τιγανι μαζι με σαλτσα κοκκινη μπαριλα σκορδακι, ελαχιστη πιπερια ζαμπον και τελος λιγο τριμενη γραβιερα. τελος και λιγο κρεμα γαλακτος.. Laughing ολα αυτα τα ψηνω με κανελονια τωρα.. πασπαλισμενα με την γραβιερα απο πανω.. θα τρωγετε λετε? η να κοιταξω να παραγγελιλω καμια πιτσα στο τελος??

Τέλεια, σαν κανελόνια αλλά αντι για κιμά με κότα Very Happy

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:
Κάλλιο δύο και στο χέρι παρά έξι στην αποστείρωση!


εγω παλι η ανωμαλη που μαρεσει ολο αυτο με τα μπιμπερα αποστειρωσεις κτλ??? τι να πεις. εχω σκοπο να θηλασω κανα 3μηνο τουλαχιστον μετα δενξερω..

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
supermama έγραψε:ασχετο! κοριτσια εκανα πειραματα σημερα στην κουζινα. ειχα λιγο κοτοπουλο απο χθες στο φουρνο. το ριξα στο τιγανι μαζι με σαλτσα κοκκινη μπαριλα σκορδακι, ελαχιστη πιπερια ζαμπον και τελος λιγο τριμενη γραβιερα. τελος και λιγο κρεμα γαλακτος.. Laughing ολα αυτα τα ψηνω με κανελονια τωρα.. πασπαλισμενα με την γραβιερα απο πανω.. θα τρωγετε λετε? η να κοιταξω να παραγγελιλω καμια πιτσα στο τελος??


εγώ προσωπικά θα το έτρωγα όλο το ταψί. αχ, πάλι μου άνοιξε η όρεξη. ευτυχώς που είμαι Αθήνα, αλλιώς θα σου χτύπαγα την πόρτα τώρα! pig

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
supermama έγραψε:
pumpkin έγραψε:
Κάλλιο δύο και στο χέρι παρά έξι στην αποστείρωση!


εγω παλι η ανωμαλη που μαρεσει ολο αυτο με τα μπιμπερα αποστειρωσεις κτλ??? τι να πεις. εχω σκοπο να θηλασω κανα 3μηνο τουλαχιστον μετα δενξερω..

σοβαρά?!Δεν μου αρέσει καθόλου (δεν το έχω κάνει βασικά χαχαχα)

tatianoula μέχρι να γυρίσεις θα έχουμε φτάσει το #10!! Laughing

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια προσεξτε για την γενικη κλινικη και για το γεννεσης σας το υπογραφω!!!πηγα απο κοντα και ρωτησα 100 φορες + οτι το ξαναεπιβεβαιωσα με τον γιατρο και της 2ξαδερφουλες μου που γεννησαν πριν λιγο καιρο...
σαν το τονιζω γιατι αν σας πιασει πονοσ 12παρα δεκα το βραδυ και μπορειτε μπητε στης 12 και θα με θυμηθειτε.

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

mamita

mamita
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παντως η mamax ειναι εγγυηση σε αυτα που λεει το εχω διαπιστωσει, τι να πω να πανε ολα καλα και κοβουμε απο καπου αλλου..απο που αλλου δηλαδη.. αν και πιστευω εκεινη τη στιγμη δεν θα κολλησουμε εκει, με το αγχος που θα φαμε.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ardo έγραψε:Λαμπρούλα τα χαρτιά για τον γιατρό του ΙΚΑ είναι: η β' επιπέδου που έκανες και μία βεβαίωση από το γιατρό σου με την ΠΗΤ σου.
Τα χαρτια για να πας στο ΙΚΑ να δηλώσεις την άδεια κυοφορίας, είναι:το χαρτί που λέγαμε παραπάνω από τον γιατρό του ΙΚΑ, το χαρτί που υπέγραψε ο εργοδότης σου (στο έχει δώσει ο γιατρός του ΙΚΑ μαζί με το προηγούμενο χαρτί που αναφέραμε ),το βιβλιάριο υγείας του ΙΚΑ, εμένα μου ζήτησαν και κάτι να πιστοποιεί την διεύθυνσή μου (πχ. λογαριασμό από κινητό, γιατί ο δήμος μου είναι μεγάλος και εξυπηρετείται από δύο υποκαταστήματα του ΙΚΑ), και τέλος καλό θα είναι να έχεις και ένα λογαριασμό στην Εθνική με πρώτο όνομα εσένα, ώστε να μπουν εκεί τα επιδόματα και να μη χρειάζεται να ξαναπάς για να δηλώσεις τον αριθμό λογαριασμού αργότερα.


Εμένα μου ζήτησαν και φωτοτυπία ταυτότητας!Τα ένσημα τα είδαν από το σύστημα αλλά δεν μου ζήτησαν κάτι να πιστοποιεί την διεύθυνση μουSmileΕίναι ανάλογα το ΙΚΑ μάλλον

Emmanuela έγραψε: Αν και εγω εχω προαισθημα για τις 26. Θα δειξει Smile

Και εγώ 26/10 έχω ένα προαίσθημα!Ή αλλιώς 8/11 Shocked Shocked Shocked

pumpkin έγραψε:μοτο θηλασμού απο άλλο φορουμ

Θήλαζε και μη ερευνα

Still breastfeeding... still none of your business!

If our breastfeeding bothering you, feel free to go and eat in the toilet!

Όλες οι γυναίκες μπορουν να θηλάσουν,άλλωστε ειμαστε θηλαστικά!

Κάλλιο δύο και στο χέρι παρά έξι στην αποστείρωση!

I make milk what's your superpower?

I have to breastfeed because I don't produce enough formula!

χοχοχο

Respect Respect Respect Respect

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια να σας ρωτησω εσας που εχετε συσπασεις εχετε μονο πετρωμα στην κοιλια?γιατι εγω εδω κ λιγες μερες νιωθω κ πολυ κλωστιδη απο κατω κ στιμπιματα σαν να ανοιγει χωρο για να βγει ενα πραγμα !!!!!!!!!!Την δευτερα που θα παω στον γιατρο θα του το πω!!!!!!!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι φωτεινή εγώ ε΄χω μόνο πέτρωμα -προς το παρόν

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμιτουλινη μου εσυ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 34 417472
δεν ξερω αυτο που λεω αν θα το τιρησω αλλα αν ειναι για λιγη ωρα εγω θα περιμενω (λεω τωρα) αλλα ενταξη οπως λεει και η μαμιτα αν δεν γινετε! ε θα δοσουμε μια μερα παραπανω και θα τα κοψουμε απο αλλου.
συσπασεις ειναι και τα πονακια στην ιβικη περιοχη συχνα...
εγω εχω 6βδομαδες και ειμαι με τα χαπακια μου δεν εχω ουτε ενα φουσκομα!!! μονο πονακια.
αλλα επειδη το καθε πονακι δεν ειναι συσπαση και μπορει να ειναι γιατι εσενα ανοιγει η λεκανη σου ή οτι δηποτε αλλο ρωτα τον γιατρο πρωτα.

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φωτεινουλα! παρτον ενα τηλεφωνο τωρα και μην περιμενεις μεχρι την δευτερα ειναι παρα πολυ...
αν μια στο εκκατομυριο ειναι συσπασεις!!!

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η mamax εχει δικιο.σε χρεωνουν απο την ωρα που θα πας.αλλα αν πας 11.30 και μετα θα στο γραψουν 12.δε νομιζω να στο χρεωσουν

http://stefxon@gmail.com

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις