Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
316 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 316 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και εγώ έχω το διαφημιστικό της ΜΑΜ και εχθές μου ήρθε και η πιπίλα!!Μα είναι τόσο μικρή!!!Και έχει επάνω ένα αγγελάκι!!!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 415870 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 415870 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 415870 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 415870

PoLaKi

PoLaKi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
affraid affraid affraid affraid affraid affraid ΤΑΤΙΑΝΟΥΛΑΑΑΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ???ΑΧΧΧΧ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΛΑΙΩΩΩΩ Sad Sad Sad ΠΩ ΠΩΩΩ ΑΓΧΟΘΗΚΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΟ ΤΙΠΟΤΑΑΑΑ....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΒΑΛΙΤΣΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΗΤ...
ΑΦΗΣΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΩΡΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΦΑΛΙ...ΠΟΝΟΣ??? ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 534787 ΤΑ ΠΕΞΑ ΑΦΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΙΛΑΓΕ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΙΣΕΙ...
ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΕΤΡΕΧΑ ΣΕ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΕΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΠΙΕΣΗ...ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ...ΤΕΛΙΚΑ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΟΥ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ...ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ...
ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΤΙΑΝΟΥΛΑ ΜΑΣ...ΣΤΕΛΛΙΤΣΑ ΔΩΣΤΕΙΣ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑΣ!!!!
I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you I love you

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να αλλάξω λίγο θέμα Razz
Νατάσα η καλαθούνα που πήρες έχει βάση?
Σκέφτομαι μήπως να μην έπαιρνα καρότσι με πορτ μπεμπε μαζί, αλλά σκέτο καρότσι και μια καλαθούνα με βάση (βρήκα και εγώ μεταχειρισμένη με 30€) για να κοιμάται εκεί!
Το κρεβάτι μας είναι αρκετά ψηλό, και προβληματίζομαι αν θα βολεύει το μωρό να το έχω στο πορτ μπεμπε στο πάτωμα στην ουσία(είναι και μπροστά η μπαλκονόπορτα οσο ναναι δεν μπαίνει λίγος αέρας?).
Ενώ αν πάρω την καλαθούνα θα μπορώ να το έχω στα πόδια μας και πιο ψηλά.Δεν θα είναι και πιο ελαφρυά? δεν ξέρω τι βάρος έχει ακόμα το πορτ μπεμπε δεν το είδα

Polaki πόσο πίεση είχες? παίρνεις κάποιο φάρμακο που προκάλεσε ταχυκαρδίες?!
Ξεκούραση και εσύ! Όλες είμαστε...!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι έχει βάση,μου την έσδωσε και αυτή μαζί.Είναι πολύ βολικό αν και το πορτ μπεμπέ μας μου φαίνεται λίγο πιο μεγάλο.Μία φίλη είχε προσαρμόσει το πορτ μπεμπέ πάνω στο καρότσι και το είχε έτσι μέσα στο δωμάτιο αλλά δεν μου αρέσει το καρότσι μέσα στο δωμάτιο. Και εμείς δεν θα παίρναμε πορτ μπεμπέ αλλά τελικά μας το έστειλαν δώρο και είπα να μην ακυρώσω την καλαθούνα αφενός λόγω της τιμής και αφετέρου λόγω των σεντονιών και όλα που μου έδινε μαζί και που διαφορετικά θα έπρεπε να πάω να πάρω μόνη μου..

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να ρωτησω τωρα τι λετε για το μπανιο?
3μερα κανεις μπανιο στην καισαρικη?
και στον φ.τ. μπορεις και κατευθιαν?
ως τοτε κανει τοπικα?

PoLaKi

PoLaKi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΟΙΤΑ ΗΜΟΥΝ ΕΔΩ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΟΛΟ ΜΕ ΜΙΑΣ ΑΡΧΗΣΑ ΝΑ ΦΟΥΝΤΩΝΩ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΟΚΚΙΝΗΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙΓΑΝΕ,ΚΑΤΕΒΗΚΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕΙΡΑΝ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΕΙΧΑ 14,5 ΜΕ 9.ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΩΣΥΝΗΣ ΕΙΧΑ ΧΑΜΗΛΗ ΠΙΕΣΗ 10 ΜΕ 5-6 ΚΑΙ ΟΣΟ ΝΑ'ΝΑΙ ΘΕΛΕΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΕΣ ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΑΠΛΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΣΕ ΤΡΕΛΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΒΓΗΚΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ...

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamax έγραψε:να ρωτησω τωρα τι λετε για το μπανιο?
3μερα κανεις μπανιο στην καισαρικη?
και στον φ.τ. μπορεις και κατευθιαν?
ως τοτε κανει τοπικα?

Ε λογικά οχι την ίδια μέρα, δεν αφήνουν την επισκληρίδιο για μια μέρα στον φτ?η είναι μόνο για καισαρική αυτό?
Πάντως νομίζω οτι και στον φτ βάζουν καθετήρα ΑΝ σου κάνουν επισκληρίδιο?
Οπότε ΑΝ είναι έτσι όπως νομίζω, όταν σου βγάζουν τον καθετήρα κάνεις μπάνιο αλλά πρέπει να στεγνώνεις καλά την περιοχή και να βάζεις betadine?

Polaki μην αγχνώνεσαι για την πίεση, μπορεί μετά απο 10 λεπτά αν μετριώσουν να έχει πέσει πάλι στα κανονικά της!
Ταχυκαρδίες με πιάνουν που και που και μένα το βράδυ συνήθως όταν ξαπλώνω.Και με πιάνει και έξαψη κοκκινίζω και εγώ, λες να κάνει κανά τρελό η πίεση εκείνη την ώρα? δεν το είχα σκεφτεί.

PoLaKi

PoLaKi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΩ... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ???ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΕΕΕ...ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ Η ΠΙΕΣΗ ΜΑΣ... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ...
ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 215994

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
στην καισαρικη ναι εχεις την επισκληριδιο καιμετα για λιγο. συνηθως τα βγαζουν μαζι με τα υπολοιπα. στον φτ δεν εχεις τιποτα αποσο ειδα σε κοπελες. κανεις και αμεσως μπανιο αν νιωθεις οκ. καισαρικη κατα προτιμηση την 3η μερα!

μολις πηρα τηλεφωνο γιατα κερασματα! μιλαμε με ειχε φαει το αγχος! την ωρα που μιλουσαμε τα εφεραν!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 328109 αρα το απογευμα θα παει ο αντρας μου να τα παρει. εντομεταξυ εκανα πειραματα τι αλλο θα μπορουσα να κνω αν δεν ειχαν ερθει. (ειχα σκοπο να την πω ακυρωσε το να βρω κατι αλλο να κανω γιατι δε μπορω να περιμενω!)
εκτος λοιπον απο ενα απλο πουγκι καραμελα σκεφτηκα να κανω κατι με χαρτονι που ειχα. το τηλεφωνημα με προλαβε σε αυτο το σταδιο.. θα ειχε και συνεχεια φυσικα αλλα πλεον δε χρειαζετε να το κανω..καλο δε βγηκε??
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
supermama έγραψε:στην καισαρικη ναι εχεις την επισκληριδιο καιμετα για λιγο. συνηθως τα βγαζουν μαζι με τα υπολοιπα. στον φτ δεν εχεις τιποτα αποσο ειδα σε κοπελες. κανεις και αμεσως μπανιο αν νιωθεις οκ. καισαρικη κατα προτιμηση την 3η μερα!

μολις πηρα τηλεφωνο γιατα κερασματα! μιλαμε με ειχε φαει το αγχος! την ωρα που μιλουσαμε τα εφεραν!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 328109 αρα το απογευμα θα παει ο αντρας μου να τα παρει. εντομεταξυ εκανα πειραματα τι αλλο θα μπορουσα να κνω αν δεν ειχαν ερθει. (ειχα σκοπο να την πω ακυρωσε το να βρω κατι αλλο να κανω γιατι δε μπορω να περιμενω!)
εκτος λοιπον απο ενα απλο πουγκι καραμελα σκεφτηκα να κανω κατι με χαρτονι που ειχα. το τηλεφωνημα με προλαβε σε αυτο το σταδιο.. θα ειχε και συνεχεια φυσικα αλλα πλεον δε χρειαζετε να το κανω..καλο δε βγηκε??
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Καλέ εσύ είσαι αστέρι! Πολύ όμορφα!!Είσαι νηπιαγωγός? :o

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Polaki εγώ λόγω παραπάνω κιλών ξεκίνησα να μετριέμαι απο πολύ νωρίς!
Εεεε μετά ήρθε το λεύκωμα (που τελικά απο οτι κατάλαβα μάλλον δεν έχω, απλά έτυχε μερικές μετρήσεις να είναι ανεβασμένες) και παίρνω χάπι για την πίεση (παρόλο που σπάνια ανέβαινε πάνω απο 13-7) απλά προληπτικά για προεκλαμψία.
Μάλλον ο γιατρός σου γιαυτό σου είπε να παρακολουθείς.
Πρέπει να μετριέσαι ξεκούραστη, ΟΧΙ μετά απο δουλειές, άγχος η ποδαρόδρομο πχ. Κάθεσαι στον καναπέ χαζεύοντας κάτι χαλαρό στην τβ (όχι φόνους Razz )για 15 λεπτάκια και μετά μετριέσαι.Η αν πας στο φαρμακείο, ζήτα να κάτσεις σε μια καρεκλίτσα για λίγο και μετά να σε μετρήσουν.
Έίμαι σίγουρη οτι έτυχε να έχεις τόσο 1 φορά!

Σήμερα λέω να κάνω ρολό κότα με πατατούλες!δεν μπορώ άλλο ανάλατο, ας φάω λίγο κασεράκι! Όσο περνάει ο καιρός τόσο χαλαρώνω και μάλλον δεν είναι πολύ καλό :S

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:
Σήμερα λέω να κάνω ρολό κότα με πατατούλες!δεν μπορώ άλλο ανάλατο, ας φάω λίγο κασεράκι! Όσο περνάει ο καιρός τόσο χαλαρώνω και μάλλον δεν είναι πολύ καλό :S

Άστα και εγώ αυτό έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Embarassed Embarassed

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σουπερ μαμα εμενα μου αρεσει μου θυμιζει κορονα και μικρο πριγκιππα και ετσι

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:
Καλέ εσύ είσαι αστέρι! Πολύ όμορφα!!Είσαι νηπιαγωγός? :o

οχι καλε! απλα μαρεσουν αυτακαι εχω φαντασια.. διακοσμηση εχω σπουδασει.

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:
pumpkin έγραψε:
Σήμερα λέω να κάνω ρολό κότα με πατατούλες!δεν μπορώ άλλο ανάλατο, ας φάω λίγο κασεράκι! Όσο περνάει ο καιρός τόσο χαλαρώνω και μάλλον δεν είναι πολύ καλό :S

Άστα και εγώ αυτό έχω παρατηρήσει στον εαυτό μου.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Embarassed Embarassed

carrie είδα το tickeraki σου 35w ε? Σε 3 βδομαδούλες γεννάς και εσύ αν πας με πρόκληση ε? Very Happy
supermama ξέρεις αν και στο νοσοκομείο σε κρατάνε 5 μέρες με καισαρική η μόνο σε κλινική?

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamax έγραψε:σουπερ μαμα εμενα μου αρεσει μου θυμιζει κορονα και μικρο πριγκιππα και ετσι

ναι ναι ξεκινησε γι ακαλαθακι βασικα αλλα προεκυψε κορωνα Wink

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

pumpkin ασχετο απο αυτο που ρωτας στην κοπελα αλλα εμενα ο γιατρος μου μου ειπε 3μερες να κατσω στην καισαρικη στην κλινικη

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin τοσο ειναι 4 η 5. αλλα αν θες βγαινεις και νωριτερα.. αλλα μη το προτιμησετε. αν οχι 5 τοτε 4 σιγουρα να μεινετε

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
pumpkin έγραψε:
carrie είδα το tickeraki σου 35w ε? Σε 3 βδομαδούλες γεννάς και εσύ αν πας με πρόκληση ε? Very Happy
supermama ξέρεις αν και στο νοσοκομείο σε κρατάνε 5 μέρες με καισαρική η μόνο σε κλινική?

35 ημερολογιακά ναι..Αλλά υπερηχογραφικά 34 και λογικά με βλέπω σε κανά 2-3 βδομάδες όντως..Να δω τι θα μου πει ο γιατρός τώρα την άλλη βδομάδα ου θα πάμε να μας δει!!

Αυτός ο μπέμπης ρε κορίτσια έχει σεληνιαστεί το παιδία αυτές τις μέρες!!!Μιλάμε πάρτυ κάνει μες την κοιλιά μου!!!!!Χθες δεν ήξερα τι να τον κάνω για να τον ηρεμήσω λίγο η δόλια η μάνα!!! scratch scratch scratch ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 875502 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 875502 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #7 - Σελίδα 33 875502

Πάντως στην κλινική στο Ρέα σε κρατάνε 4 μέρες για καισαρική και 3 για φτ.

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamax ειναι λιγο 3 μερες... εννοω απο πρακτικης αποψης.. αλλο εκει μεσα που θα εχεις χρονο να περπατησεις ησυχα γιανα συνελθεις και αλλο σπιτι να τρεχεις με το μωρο

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και εγώ πιστεύω όσο περισσότερο κάτσω μέσα τόσο καλύτερο! Θα μου φορτωθεί και κόσμος στο σπίτι, ενώ εκεί τους λες 4-6 και τέλος Very Happy Very Happy
Και μένα ο μπέμπης χτες και σήμερα ΠΟΛΥ κούνημα! Με τσακίζει ώρες ώρες, δεν προλαβαίνω να αλλάζω χαρτί υγείας χωρίς πλάκα όλο εκεί πάνω πατάει!! κάθε 10 λεπτά 3 σταγονίτσες έχουν σπάσει τα νεύρα μου :S θα εγκατασταθώ εκεί μέσα στο τέλος! Άσε το βράδυ με το που ξαπλώνω σηκώνομαι για κατούρημα κοκ!!
Αφού σκέφτομαι ΤΟΣΟ κούνημα, μήπως βρήκε την θέση του το πουλάκι μου και γύρισε με το κεφάλι κάτω πάλι!

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εχεις δικιο λιγο ειναι αλλα δεν ξερω...
δεν εχω και βοιθεια απο μαμαδες και τετια...
αλλα θα δουμε αν θα κανω καισαρικη και αν δεν ειμαι καλα θα κατσω.

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamax έγραψε:εχεις δικιο λιγο ειναι αλλα δεν ξερω...
δεν εχω και βοιθεια απο μαμαδες και τετια...
αλλα θα δουμε αν θα κανω καισαρικη και αν δεν ειμαι καλα θα κατσω.

mamax γεννεσις δεν γεννάς?
Οι τιμές εκεί πάνε ανά δωμάτιο οχι ανά μέρες σωστά?

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
στην γενικη κλινικη γενναω με δωματιο και μερες πανε!!!
και απο οικονομικης αποψης σκευτομαι πως αν ειμαι καλα θα την κανω...
μετα να ξερετε και το αλλο για οπια δεν το εχει σκευτει...
η μερα που μπαινεις στην κλινικη γιατι σε πιασαν οι πονοι παρολο που εισαι στο δωματιο τοκετου και πληρωνεις εκη... χρεωνετε και το δωματιο και ασ πας εσυ πχ αν μπεις στης 7το απογευμα την αλλη μερα το πρωι...

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:ειναι λογικο mamax. ειδικα η σκεψη του αγνωστου οσο ενθουσιασμο εχεις αλλο τοσο και εναν κρυμενο φοβο για ολα.. εγω παλι εχω αλλο θεμα. ανηπομονω οπως κεω συνεχεια να βγει ο μικρος αλλα οτανκοιταζομαι στον καθρευτη σκεφτομαι πως λογικα θαναι η τελευταια φορα που εχω κοιλιτσα με νινι μεσα..(γιατι κοιλιτσα μπορει να εχω και μετα χωρις νινι ομως.. Laughing ) επειδη παντα ελεγα θα κανω 3 παιδακια. και να που τωρα θα κανω και δεν εχω σκοπο να κανω 4ο κατα προτιμηση. ειναι πολυ αναμεικτο το συναισθημα. οτι κατι το βιωνεις για τελευταια φορα. και ειδικα αυτο.. αντικειμενικα ειμαι καλυμενη και ολοκληρωμενη με το παραπανω ως μητερα αλλα... καταλαβαινετε τι θελω να πω..

και εγω ετσι ακριβως αισθανομαι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 33 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις