Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Πεμ Ιουν 17, 2010 10:04 pm

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:α ξεχασα, αφηστε που θα το απολαμβανεται καλυτερα γιατι δεν θα ειστε ψαρωμενες στο δευτερο αλλα πιο χαλαρες και ετσι θα ειναι καλυτερα

ποσο δικιο εχεις!σκεφτομασταν με τον αντρα μου οτι τωρα καταλαβαινουμε πιο καθαρα πως ειναι αν εχεις μωρουλι!δεν εχουμε καθολου αγχος,οπως με το πρωτο μας,αντιδρουμε πιο ανετα και ουσιαστικα στο κλαμα της και στη γκρινια.Αφου και το μωρο ειναι πολυ πιο ηρεμο,και ειμαι σιγουρη οτι ειναι λογω της δικης μας ηρεμιας.
Τωρα πια δεν φανταζομαι το σπιτι χωρις την μικρη μας,την αγαπησα απο την πρωτη ματια,αυξανεται μερα με τη μερα το δεσιμο μας.

27Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Παρ Ιουν 18, 2010 2:37 pm

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μιλουπακι έγραψε:θα το αγαπατε το ιδιο και εγω τις ιδιες βλακειες σκεφτομουν αλλα οταν ερχεται το μωρακι μη σας πω οτι εχετε και μια αδυναμια μετα γιατι ειναι μικρουλη και σας κανει παλι τα πρωτα του γελακια σας φωναζει παλι μαμα καποια στιγμη και χεζεστε πανω σας, αντε θα το ζησετε και θα δειτε, πολλα φιλια καλες γεννες

Γιαυτό ζήτησα τα φώτα απο έμπειρες μανούλες εσείς ξέρετε καλύτερα.... Σ' ευχαριστώ πολυ Μιλουπάκι φιλια πολλά!!!

28Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Τετ Ιουν 23, 2010 3:57 am

Mamma El

Mamma El
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η μεγάλη μου κόρη κατά καιρούς με ρωτάει:

"Μαμά ποια από τις δύο αγαπάς περισσότερο;"

Και της απαντάω ότι:

"Η αγάπη μιας μάνας χωρίζεται σε ίσα μέρη και όσα παιδάκια κι αν έχει τα αγαπάει όλα το ίδιο." I love you

http://mammael.blogspot.com/

29Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Τετ Ιουν 23, 2010 7:43 am

oh mummy

oh mummy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Vivian έγραψε:Σε πολλές ίσως ακουστεί χαζο το θέμα που ανοίγω αλλα εμένα είναι κάτι που με απασχολεί αρκετά τον τελευταίο καιρό... Πρίν απο 7 μήνες ήρθε στην ζώη ο γιόκας μου ο Κώνσταντινος και τώρα είμαι παλι εγκυος περιμένοντας μια μπεμπούλα αυτη την φορά... Αυτό που με απασχολεί είναι η απόλυτη αγάπη που νοιώθω για το μικρό μου... Αναρωτιέμαι που θα βρω αλλη τόση αγάπη να δώσω στην μπεμπούλα μου (που εννοείτε οτι περιμένω με αγωνία) ;;; Θα βρω τελικά ή η ζυγαρια θα γέρνει προς τον Κωνσταντίνο... Τ φώτα σας μανούλες!!!!! confused

Οταν ήμουν έγκυος στο μωράκι μου (που κλείνει αύριο τον πρώτο του χρόνο!!!!) τα είχα εντελώς χαμένα. Η μεγάλη μου κόρη είναι τώρα 12 ετών και εννοείται πως της έχω τρελή αδυναμία. 10 χρόνια έκανα να αποφασίσω να κάνω κι άλλο μωρό. Πίστευα πως αποκλείεται να αγαπήσω άλλο πλάσμα όσο την κόρη μου. Έλεγα λοιπόν στη μαμά μου όσο ήμουν έγκυος στο δεύτερο: θα το αγαπάω; Κι έπαιρνα ένα ύφος όλο αμφιβολία... Και τώρα που με βλέπει να λιώνω (κυριολεκτικά, έχω πάθει ΕΡΩΤΑ!!!!) γελάει και μου θυμίζει που τη ρώταγα αν θα το αγαπάω... Μου φαίνεται τόσο αστείο που αναρωτιόμουν... Και τώρα, περιττό να σου πω πως θα ήθελα κι άλλο μωρό, κι άλλο, κι άλλο... και δεν έχω πια καμία αμφιβολία πως η αγάπη πολλαπλασιάζεται!

30Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Τρι Δεκ 28, 2010 5:50 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ουφ!!! Επαναφερω το θεματακι που ειχα ανοιξει παλαιοτερα για να μοιραστω μαζι σας τι γινετε τωρα που η μικρη μας γεννηθηκε!

Κοριτσα δυστυχως τα πραγματα ειναι όπως τα φανταζόμουν και αισθάνομαι πολυ ασχημα γιαυτο! Εννοειτε ότι λατρεύω και το κοριτσάκι μου αλλα αυτο που μου συμβαινει με τον Κωνσταντίνο ειναι κατι το διαφορετικο... Με κοιτάει και λιώνω, με φωναζει μαμα και θελω να βαλω τα κλαμματα απο την χαρα μου! Αυτο το μικράκι μου έχει πάρει τα μυαλα! Ειναι ασχημο και το ξερω αλλα τι να κανω;;; Εγω φανερη αδυναμια στον Κωνσταντινο....

Ούφ τα ειπα και ξελάφρωσα!!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Vivian στις Τρι Δεκ 28, 2010 6:11 am, 1 φορά

31Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Τρι Δεκ 28, 2010 5:54 am

Ήρια

Ήρια
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
[quote="Vivian"]Ουφ!!! Επαναφερω το θεματακι που ειχα ανοιξει παλαιοτερα για να σας μοιραστω μαζι σας τι γινετε τωρα που η μικρη μας γεννηθηκε!

Κοριτσα δυστυχως τα πραγματα ειναι όπως τα φανταζόμουν και αισθάνιμαι πολυ ασχημα γιαυτο! Εννοειτε ότι λετρεύω και το κοριτσάκι μου αλλα αυτο που μου συμβαινει με τον Κωνσταντίνο ειναι κατι το διαφορετικο... Με κοιτάει και λιώνω, με φωναζει μαμα και θελω να βαλω τα κλαμματα απο την χαρα μου! Αυτο το μικράκι μου έχει πάρει τα μυαλα! Ειναι ασχημο και το ξερω αλλα τι να κανω;;; Εγω φανερη αδυναμια στον Κωνσταντινο....

Ούφ τα ειπα και ξελάφρωσα!!!!

Κοριτσακι μου γλυκο!!! Δεν ξερω αναρωτιεμαι και εγω αν θα ειναι το ιδιο οταν με το καλο κανω και το 2ο παιδακι , δεν ξερω αν θα ειναι το ιδιο αλλα πιστευω οτι οταν αρχισει και η μπεμπουλα να κανει τα διαφορα οπως ο Κωνσταντινακος σου θα νιωσεις ακριβως τα ιδια!! βεβαια εμεις οι γυναικες εχουμε και μια αδυναμια στα αγορακια και εγω θελω να κανω εναν γιο!! μην αισθανεσαι ασχημα απλα ισως ειναι επειδη ο μικρουλης σου ειναι λιγακι πιο μεγαλος και εχει αρχισει τα ναζια!!!

32Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Τρι Δεκ 28, 2010 6:07 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian μεχρι καποιο -μικρο- διαστημα ενιωθα ετσι ακριβως, μετα απο λιγο αρχισα να νιωθω οτι δεν μπορω μακρια απο το μικρο.Το καθενα μου βγαζει αλλο τροπο να τ αγαπω,δεν ξερω πως να το εξηγησω καλυτερα Rolling Eyes αλλα τα συναισθηματα ειναι βαθια και για τα 2 αλλα με δισφορετικο τροπο.Ισως παιζει ρολο το φυλο. Παντως στον γιο μου απ την αρχη εβλεπα εμενα,οχι εμφανισιακα αλλα τον νιωθω σαν τον εαυτο μου μικρη. Την κορη μου την νιωθω σαν συμμαχο. Λεω κουλαμαρες? Laughing ετσι νιωθω παντως!

33Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Τρι Δεκ 28, 2010 7:59 am

tsipita!!


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vivian καταλαβαίνω πώς νιώθεις..
Εγώ έχω δίδυμα αγοράκια. Εννοείται πώς τα λατρεύω και τα δύο και είναι η ζωή μου ολόκληρη..
Ωστόσο το ένα πέρασε μια σοβαρή περιπέτεια με την υγεία του όταν ήταν ακόμη μωράκι και ακόμη αντιμετωπίζουμε κάποια θέματα και γι' αυτό το λόγο, άθελά μου, του έχω περισσότερη αδυναμία Rolling Eyes
Ντρέπομαι πολύ που το λέω Embarassed Embarassed και νιώθω τρομερές τύψεις.. Θα το αγαπάω το ίδιο;; - Σελίδα 2 534787

34Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Τρι Δεκ 28, 2010 11:51 am

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ,ΔΙΝΑΜΕ ΠΟΛΥ ΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΣΕΙ ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ( ΤΑ ΓΕΛΑΚΙΑ ΤΟΥ,ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΤΟΥ ΛΕΞΟΥΛΕΣ ,ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ) ΜΑΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕ.ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΑΚΟΜΑ.ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΕΝ ΚΑΙΡΩ.

35Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Τρι Δεκ 28, 2010 12:02 pm

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
GEODATOU έγραψε:ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ο ΜΙΚΡΟΣ,ΔΙΝΑΜΕ ΠΟΛΥ ΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΣΕΙ ΑΠΟΡΡΙΨΗ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ( ΤΑ ΓΕΛΑΚΙΑ ΤΟΥ,ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΤΟΥ ΛΕΞΟΥΛΕΣ ,ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ) ΜΑΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕ.ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΑΚΟΜΑ.ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΕΝ ΚΑΙΡΩ.

συμφωνω με τη συμπεθερα!!!ετσι ακριβως ειναι και σε εμας!στην αρχη βαζαμε πανω απο ολα τον κωνσταντινο να μη νιωσει παραμελλημενος και τετοια.οταν αρχισε αυτη η πιτσικοκο τα τραγουδακια και τα γελακια μας ξετρελανε!!!πιανω τον εαυτο μου να την παιζω ολο το πρωι και να ξεχναω τον καημενουλη τον κωνσταντινο γιατι καθεται και ζωγραφιζει ησυχα ησυχα!!!θα αλλαξουν πολλα οταν η μικρη σου αρχισει τα κολπα!!!θα το δεις!!!!!! Wink

36Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Τρι Δεκ 28, 2010 12:07 pm

GEODATOU

GEODATOU
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευάκι έγραψε:
πιανω τον εαυτο μου να την παιζω ολο το πρωι και να ξεχναω τον καημενουλη τον κωνσταντινο γιατι καθεται και ζωγραφιζει ησυχα ησυχα!!!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΑΓΡΥΠΝΟ ΜΑΤΙ ΤΗΣ ΖΗΛΙΑΡΟΓΑΤΑΣ ,ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΟΙ ΓΛΥΚΕΣ!!! Very Happy

37Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Τρι Δεκ 28, 2010 2:44 pm

Pelio

Pelio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γέννησα το δεύτερο παιδάκι μου πριν 34 μέρες! Και δεν τα ξεχωρίζω, τα αγαπώ και τα δύο εξίσου. Δεν με είχε απασχολήσει καν το θέμα, δεν με προβλημάτισε δηλαδή ποτέ, απλά τώρα που είδα το θέμα σου και το σκέφτηκα! Και η απάντηση που σου έδωσα βγήκε αβίαστα!!!

38Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Τρι Δεκ 28, 2010 3:45 pm

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ουφ τωρα νιωθω ακομα χειροτερα!!! Ρε γαμώτο εγω γιατι κανω αυτο το λάθος! Δεν το θέλω αλλα με τον Κωνσταντινο νιώθω διαφορετικα! Crying or Very sad

39Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Πεμ Δεκ 30, 2010 2:05 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:Ουφ τωρα νιωθω ακομα χειροτερα!!! Ρε γαμώτο εγω γιατι κανω αυτο το λάθος! Δεν το θέλω αλλα με τον Κωνσταντινο νιώθω διαφορετικα! Crying or Very sad

δεν κανεις λαθος ρε κοριτσι..συναισθηματα ειναι αυτα. Αλλη αγαπη το ενα αλλη το αλλο. Θα αλλαξουν παλι,θα δεις. Θα αρχισει να σε διεκδικει και η μικρη,θα σε φερει αυτη στον ισιο δρομο χαχα! Wink

40Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Πεμ Δεκ 30, 2010 6:01 am

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vivian έγραψε:Ουφ!!! Επαναφερω το θεματακι που ειχα ανοιξει παλαιοτερα για να μοιραστω μαζι σας τι γινετε τωρα που η μικρη μας γεννηθηκε!

Κοριτσα δυστυχως τα πραγματα ειναι όπως τα φανταζόμουν και αισθάνομαι πολυ ασχημα γιαυτο! Εννοειτε ότι λατρεύω και το κοριτσάκι μου αλλα αυτο που μου συμβαινει με τον Κωνσταντίνο ειναι κατι το διαφορετικο... Με κοιτάει και λιώνω, με φωναζει μαμα και θελω να βαλω τα κλαμματα απο την χαρα μου! Αυτο το μικράκι μου έχει πάρει τα μυαλα! Ειναι ασχημο και το ξερω αλλα τι να κανω;;; Εγω φανερη αδυναμια στον Κωνσταντινο....

Ούφ τα ειπα και ξελάφρωσα!!!!
ΒΙΒΙΑΝ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ 2ΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝΑ ΗΔΗ ΕΓΓΥΟΣ?ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΣΠΥ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΗΔΗ ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΣΟΥ!!!1ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΛΗΓΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ!!!!!!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ!!!!!!!!!!!

41Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Πεμ Δεκ 30, 2010 6:17 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
Vivian έγραψε:Ουφ τωρα νιωθω ακομα χειροτερα!!! Ρε γαμώτο εγω γιατι κανω αυτο το λάθος! Δεν το θέλω αλλα με τον Κωνσταντινο νιώθω διαφορετικα! Crying or Very sad

δεν κανεις λαθος ρε κοριτσι..συναισθηματα ειναι αυτα. Αλλη αγαπη το ενα αλλη το αλλο. Θα αλλαξουν παλι,θα δεις. Θα αρχισει να σε διεκδικει και η μικρη,θα σε φερει αυτη στον ισιο δρομο χαχα! Wink

Χαχαχα μακαρι Λίτσακι μου πρεπει επειγόντως να μπω στον ισιο δρόμο! Wink Wink

42Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Πεμ Δεκ 30, 2010 6:23 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
argyro 2 έγραψε:
Vivian έγραψε:Ουφ!!! Επαναφερω το θεματακι που ειχα ανοιξει παλαιοτερα για να μοιραστω μαζι σας τι γινετε τωρα που η μικρη μας γεννηθηκε!

Κοριτσα δυστυχως τα πραγματα ειναι όπως τα φανταζόμουν και αισθάνομαι πολυ ασχημα γιαυτο! Εννοειτε ότι λατρεύω και το κοριτσάκι μου αλλα αυτο που μου συμβαινει με τον Κωνσταντίνο ειναι κατι το διαφορετικο... Με κοιτάει και λιώνω, με φωναζει μαμα και θελω να βαλω τα κλαμματα απο την χαρα μου! Αυτο το μικράκι μου έχει πάρει τα μυαλα! Ειναι ασχημο και το ξερω αλλα τι να κανω;;; Εγω φανερη αδυναμια στον Κωνσταντινο....

Ούφ τα ειπα και ξελάφρωσα!!!!
ΒΙΒΙΑΝ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ 2ΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝΑ ΗΔΗ ΕΓΓΥΟΣ?ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΣΠΥ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΗΔΗ ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΣΟΥ!!!1ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΛΗΓΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ!!!!!!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ!!!!!!!!!!!

Δεν σε παρεξήγησα καθόλου! Όλες οι απόψεις ειναι σεβαστες!
Εννοειτε οτι δεν δειχνω κατι και οτι με την μικρη μου ασχολουμε και μαλιστα με ιδιαιτερη τρυφεροτητα! Και τα 2 τα αγαπω εξισου, ειναι όλη μου η ζωη απλα ψεμματα δεν μπορω πω...

Εχω αδυναμία στον Κωνσταντινο! Ισως οταν κανεις 2ο να με καταλαβεις! Wink

43Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Πεμ Δεκ 30, 2010 6:50 am

argyro 2

argyro 2
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Vivian έγραψε:
argyro 2 έγραψε:
Vivian έγραψε:Ουφ!!! Επαναφερω το θεματακι που ειχα ανοιξει παλαιοτερα για να μοιραστω μαζι σας τι γινετε τωρα που η μικρη μας γεννηθηκε!

Κοριτσα δυστυχως τα πραγματα ειναι όπως τα φανταζόμουν και αισθάνομαι πολυ ασχημα γιαυτο! Εννοειτε ότι λατρεύω και το κοριτσάκι μου αλλα αυτο που μου συμβαινει με τον Κωνσταντίνο ειναι κατι το διαφορετικο... Με κοιτάει και λιώνω, με φωναζει μαμα και θελω να βαλω τα κλαμματα απο την χαρα μου! Αυτο το μικράκι μου έχει πάρει τα μυαλα! Ειναι ασχημο και το ξερω αλλα τι να κανω;;; Εγω φανερη αδυναμια στον Κωνσταντινο....

Ούφ τα ειπα και ξελάφρωσα!!!!
ΒΙΒΙΑΝ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ 2ΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΧΕΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝΑ ΗΔΗ ΕΓΓΥΟΣ?ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΗΝ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΣΠΥ ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΗΔΗ ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΣΟΥ!!!1ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΑ ΞΕΧΩΡΙΣΕΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΠΛΗΓΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ!!!!!!

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ!!!!!!!!!!!

Δεν σε παρεξήγησα καθόλου! Όλες οι απόψεις ειναι σεβαστες!
Εννοειτε οτι δεν δειχνω κατι και οτι με την μικρη μου ασχολουμε και μαλιστα με ιδιαιτερη τρυφεροτητα! Και τα 2 τα αγαπω εξισου, ειναι όλη μου η ζωη απλα ψεμματα δεν μπορω πω...

Εχω αδυναμία στον Κωνσταντινο! Ισως οταν κανεις 2ο να με καταλαβεις! Wink
AX MAKARI NA KANO KAI 2o ALLA O ANTRAS MOU DEN THELEI AKOMA LOGO OIKONOMIKIS KRISIS LEEI.....

TOTE KORITSAKI MOY PERIMENE NA AEXISEI TA KAMOMATA KAI I MIKRI SOU KAI META PES MAS AN THA TIN AGAPAS TO IDIO

O KONSTANTINOS SOY EXALLOU EINAI KAI MEGALITEROS ISOS PAIZEI ROLO KI AFTO. TI NA PO DEN XERO?

PANTOS NA TA XAIRESAI KAI TA DIO KAI POLLA FILAKIA!!! MHN STENAXORIESAI!!!!!!!!

44Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Πεμ Δεκ 30, 2010 6:57 am

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ισως να ειμαι λιγο απολυτη κ σου ζητω προκαταβολικα συγνωμη γιαυτο αλλα δεν πρεπει να ξεχωριζεις τα παιδια!Κ αυτο που λες οτι οταν κανεις 2ο θα καταλαβεις δεν συμφωνω γιατι εχω 2 κ οταν τα κοιταζω τα αγαπω το ιδιο!Με την σκεψη οτι μπορει καποιο να νιωσει παραμελημενο τρελαινομαι!Η αληθινη αγαπη πολλαπλασιαζεται κ δεν διαιρειται!Δηλαδη εφερες ενα ακομη παιδι κ πρεπει να μοιρασεις την αγαπη σου?

Προσεξε μην καταλαβει ο γιος σου αυτην την αδυναμια που του εχεις κ την εκμεταλλευτει!Ψυχουλα η μια, ψυχουλα κ η αλλη!ποια η διαφορα!Δεν ειναι κριμα μετα απο χρονια να λεει η κορουλα σου οτι εμενα η μαμα δεν με αγαπουσε τοσο!

45Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Πεμ Δεκ 30, 2010 7:01 am

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sasanath έγραψε:Ισως να ειμαι λιγο απολυτη κ σου ζητω προκαταβολικα συγνωμη γιαυτο αλλα δεν πρεπει να ξεχωριζεις τα παιδια!Κ αυτο που λες οτι οταν κανεις 2ο θα καταλαβεις δεν συμφωνω γιατι εχω 2 κ οταν τα κοιταζω τα αγαπω το ιδιο!Με την σκεψη οτι μπορει καποιο να νιωσει παραμελημενο τρελαινομαι!Η αληθινη αγαπη πολλαπλασιαζεται κ δεν διαιρειται!Δηλαδη εφερες ενα ακομη παιδι κ πρεπει να μοιρασεις την αγαπη σου?

Προσεξε μην καταλαβει ο γιος σου αυτην την αδυναμια που του εχεις κ την εκμεταλλευτει!Ψυχουλα η μια, ψυχουλα κ η αλλη!ποια η διαφορα!Δεν ειναι κριμα μετα απο χρονια να λεει η κορουλα σου οτι εμενα η μαμα δεν με αγαπουσε τοσο!


Τον εχω ξαναγράψει και θα το ξαναγραψω για τελευταια φορα!! Δεν μιλαμε για αγαπη αλλα για αδυναμία.... Τα αγαπαω το ιδιο αλλα εχω αδυναμια στον μικρο! Και εννοειτε οτι δεν θα πει ποτε η κορη μου κατι τετοιο γιατι δεν συμβαινει αυτο που λες!

Και τέλος δεν δειχνω κατι απλα μοιραστικα τις σκεψεις μου!

46Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Πεμ Δεκ 30, 2010 7:09 am

sasanath

sasanath
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
συγνωμη ειλικρινα δεν ηθελα να σε κανω να νιωσεις ασχημα!Ειχα κ γω αυτον τον προβληματισμο αλλα οταν γεννηθηκε ο μικρος μου δεν ενιωσα αυτο που νιωθεις!Εχω ακουσει πολλες μαμαδες κυριως αγοριων να το αισθανονται αυτο!Πιστευω οπως σου ειπε κ μια αλλη μανουλα ,αν μεγαλωσει λιγο η μικρη σου θα δεθεις περισσοτερο!
Και παλι ομως και αυτην την αδυναμια που ισως εχεις μονο στον μικρο τα παιδια την αντιλαμβανονται!οσο κ αν νομιζεις οτι το κρυβεις καλα!
Ειμαι ομως σιγουρη οτι με τον χρονο δεν θα το σκεφτεσαι καν γιατι θα σου φυγει ολο αυτο!

κ προς Θεου ολα τα συναισθηματα για μας τους ανθρωπους ειναι!Δεν πρεπει να κρινουμε κ συγνωμη αν το εκανα!

47Σημαντικό! Απ: Θα το αγαπάω το ίδιο;; Πεμ Δεκ 30, 2010 7:38 am

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και εγω πιστευω οπως λεει και η βιβιαν οτι υπαρχουν αδυναμιες!!ετσι και εγω εχω αδυναμια ποιο πολυ σε ενα απο τα 4 παιδια μου αλλα δεν λεμε οτι δεν τα αγαπαμε!!!μα δεν υπαχει περιπτωση να πει μανα οτι δεν αγαπαει το παιδι της!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις