Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
157 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 157 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 27 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 41]

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:ευχαριστω! εσυ πως εισαι?



καλα ειμαι ευχαριστω!!!τωρα παιρνω τα χαπακια μου καθε 6 ωρες για να μην εχω συσπασεις κ ξαπλα!!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ Τατιανούλα..Μια χαρά είσαι, όπως εγώ ένα μήνα πριν..Τώρα που εμένα θα μου το κόψει να δεις άγχος.. ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 pale pale pale

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γιατι ανχος νατασακι???τωρα κ να γεννησουμε τα μωρακια μας ειναι ετοιμα κ δεν θεορουνται πρωορα...απλα ενταξει ολοι κ εμεις κ οι γιατροι θελουμε οσο πιο παραπανω γινετενα μεινουν μεσα!!!!!

αμα ειναι ετοιμος ο τραχηλος εμεις οτι κ να κανουμε!!!!!!!!!!!!!!



στο νοσοκομειο ηταν μια κοπελα που ειχαν σπασει τα νερα της απο τον 5μηνα κ ηταν 3μηνες στο νοσοκομειο με σπασμενα νερα ''γιατι δεν ειχαν φυγει ολα'' κ τελικα γεννησε με καισαρικη λιγο μικρουλης ο μπεμπης αλλα Υγιεις....οποτε κοριτσια οτι ειναι να γινει θα γινει απλα οσο μπορουμε να προσεχουμε να μην προκαλουμε την τυχη μας!!!



Υ.Γ. με ρωτησε ο γιατρος μηπως ανχωθηκες??λεω οχι μηπως κουραστηκες??,μηπως στεναχωρεθηκες?μηπως κανατε ΣΕΞ????ΛΕΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ??χαχαχχααχχ γελουσε!!!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatianoula έγραψε:γιατι ανχος νατασακι???τωρα κ να γεννησουμε τα μωρακια μας ειναι ετοιμα κ δεν θεορουνται πρωορα...απλα ενταξει ολοι κ εμεις κ οι γιατροι θελουμε οσο πιο παραπανω γινετενα μεινουν μεσα!!!!!

αμα ειναι ετοιμος ο τραχηλος εμεις οτι κ να κανουμε!!!!!!!!!!!!!!



στο νοσοκομειο ηταν μια κοπελα που ειχαν σπασει τα νερα της απο τον 5μηνα κ ηταν 3μηνες στο νοσοκομειο με σπασμενα νερα ''γιατι δεν ειχαν φυγει ολα'' κ τελικα γεννησε με καισαρικη λιγο μικρουλης ο μπεμπης αλλα Υγιεις....οποτε κοριτσια οτι ειναι να γινει θα γινει απλα οσο μπορουμε να προσεχουμε να μην προκαλουμε την τυχη μας!!!



Υ.Γ. με ρωτησε ο γιατρος μηπως ανχωθηκες??λεω οχι μηπως κουραστηκες??,μηπως στεναχωρεθηκες?μηπως κανατε ΣΕΞ????ΛΕΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ??χαχαχχααχχ γελουσε!!!!!

Ναι καλά δίκιο έχεις ωστόσο λόγω και του διαβήτη είναι λίγο περίεργα τα πράγματα με μένα..Και ανυσηχώ λίγο περισσότερο από όσο πρέπει μάλλον..

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΟΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!!! ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ !!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 893968 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 893968 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 893968 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 875502 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 875502 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 875502 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 875502

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερούδια κορίτσια! πρώτη μέρα της άδειας σήμερα και έχω ήδη σκυλοβαρεθεί στο σπίτι. άντε να περάσει η ώρα να χωνέψω το πρωινό να πάω κολυμβητήριο, γιατί μέχρι το βράδυ που θα έρθει ο σύζυγος θα βαρέσω μπιέλα.

Τατιάνακι φοβερή η απάντησή σου στον δόκτωρ! Σεξ; I dont know this word. Laughing Laughing Laughing εγώ με τον κρίνο το έπιασα γιατρέ μου Embarassed

supermama υπομονή! μια μερούλα έμεινε ακόμη! άσε που σύμφωνα με την αριθμολογία όσοι γεννιούνται στις 20 έχουν καλλιτεχνική φύση και σπουδαίο ταλέντο! Smile

βρε κορίτσια εμένα με έχει αγχώσει πολύ η επερχόμενη κολπική εξέταση. θα μου πεις σε σχέση με το μωρό, το χέρι του γιατρού θα σε πειράξει; όμως, για το πρώτο έχει προνοήσει η φύση και το σώμα μας είναι προετοιμασμένο για αυτό. αλλά το δεύτερο καμία σχέση με φυσική διαδικασία! είναι όσο επώδυνο και δυσάρεστο το φαντάζομαι; τα φώτα σας κορίτσια εσείς που το έχετε ήδη υποστεί.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elpisrex έγραψε:
βρε κορίτσια εμένα με έχει αγχώσει πολύ η επερχόμενη κολπική εξέταση. θα μου πεις σε σχέση με το μωρό, το χέρι του γιατρού θα σε πειράξει; όμως, για το πρώτο έχει προνοήσει η φύση και το σώμα μας είναι προετοιμασμένο για αυτό. αλλά το δεύτερο καμία σχέση με φυσική διαδικασία! είναι όσο επώδυνο και δυσάρεστο το φαντάζομαι; τα φώτα σας κορίτσια εσείς που το έχετε ήδη υποστεί.

Εμένα πάντως δεν μου έβαλε χέρι,υπέρηχο κολπικό μου έκανε..

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:Εμένα πάντως δεν μου έβαλε χέρι,υπέρηχο κολπικό μου έκανε..

ουτε εμενα μου εχει βαλει χερι(!!!),μονο με κολπικο υπερηχο εχει κανει μετρησεις.Και μαλιστα οχι καθε τοσο και λιγακι,δεν ειναι υπερ του να...βαζουμε συχνα πραγματα εκει κατω συχνα τωρα.Περιμενω να δω αν θα μου πει να ξανακανω καλλιεργεια,αν παω τελικα για φυσιολογικο.31/10 θα εχουμε καλυτερη εικονα της καταστασης και μεσα στο Νοεμβριο θα δουμε τι θα κανουμε.3/11 μπαινω στο μηνα μου ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 απο τη μια θελω να τελειωνω,απο την αλλη.... pale pale pale pale pale

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:
elpisrex έγραψε:
βρε κορίτσια εμένα με έχει αγχώσει πολύ η επερχόμενη κολπική εξέταση. θα μου πεις σε σχέση με το μωρό, το χέρι του γιατρού θα σε πειράξει; όμως, για το πρώτο έχει προνοήσει η φύση και το σώμα μας είναι προετοιμασμένο για αυτό. αλλά το δεύτερο καμία σχέση με φυσική διαδικασία! είναι όσο επώδυνο και δυσάρεστο το φαντάζομαι; τα φώτα σας κορίτσια εσείς που το έχετε ήδη υποστεί.

Εμένα πάντως δεν μου έβαλε χέρι,υπέρηχο κολπικό μου έκανε..



Εμενα παντως που μου εβαλε,δεν ηταν καθολου επωδυνο...απλα ακουμπαει τον τραχηλο να δει αν εχει μαλακωσει...

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Carrie έγραψε:
elpisrex έγραψε:
βρε κορίτσια εμένα με έχει αγχώσει πολύ η επερχόμενη κολπική εξέταση. θα μου πεις σε σχέση με το μωρό, το χέρι του γιατρού θα σε πειράξει; όμως, για το πρώτο έχει προνοήσει η φύση και το σώμα μας είναι προετοιμασμένο για αυτό. αλλά το δεύτερο καμία σχέση με φυσική διαδικασία! είναι όσο επώδυνο και δυσάρεστο το φαντάζομαι; τα φώτα σας κορίτσια εσείς που το έχετε ήδη υποστεί.

Εμένα πάντως δεν μου έβαλε χέρι,υπέρηχο κολπικό μου έκανε..

από όσο ξέρω το κάνουν αυτό στον τελευταίο μήνα, για να τσεκάρουν αν έχει μαλακώσει ο τράχηλος. επίσης, γίνεται στο μαιευτήριο στο 2ο στάδιο του τοκετού, σε τακτά χρονικά διαστήματα. από όλη τη διαδικασία της εγκυμοσύνης-γέννας είναι το μόνο που πραγματικά με τρομοκρατεί!

χαμομηλάκι κουράγιο! όλες κάπως έτσι αισθανόμαστε. τι να πουν και τα άλλα κοριτσάκια που γεννάνε από μέρα σε μέρα;

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρααα!
έφυγε η πεθερά μου για την δουλειά της και άραξα επιτέλους!
Και εγώ πήρα μια πετσετούλα για τον μπέμπη μήπως χρειαστεί.Σήμερα τελείωσα και τα τελευταία του φορμάκια-ρουχαλάκια.
Χτες ο μπεμπάκος μας ήταν ΠΟΛΥ ήσυχος σε αντίθεση με τις προηγούμενες μέρες και με έπιασε μια στεναχώρια Sad
Ευτυχώς το βραδάκι έφαγα μια σοκολάτα και ξύπνησε!Σήμερα με το που σηκώθηκα με καλημέρισε καλά!

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
alexia-marinos έγραψε:
Carrie έγραψε:
elpisrex έγραψε:
βρε κορίτσια εμένα με έχει αγχώσει πολύ η επερχόμενη κολπική εξέταση. θα μου πεις σε σχέση με το μωρό, το χέρι του γιατρού θα σε πειράξει; όμως, για το πρώτο έχει προνοήσει η φύση και το σώμα μας είναι προετοιμασμένο για αυτό. αλλά το δεύτερο καμία σχέση με φυσική διαδικασία! είναι όσο επώδυνο και δυσάρεστο το φαντάζομαι; τα φώτα σας κορίτσια εσείς που το έχετε ήδη υποστεί.

Εμένα πάντως δεν μου έβαλε χέρι,υπέρηχο κολπικό μου έκανε..



Εμενα παντως που μου εβαλε,δεν ηταν καθολου επωδυνο...απλα ακουμπαει τον τραχηλο να δει αν εχει μαλακωσει...

αλήθεια Αλεξία μου; γιατί εμένα και διαστολέα που μου βάζει για καλλιέργεια με ακούει το μισό τετράγωνο, όχι να μπει ολόκληρη παλάμη. κι έχει και κάτι χέρια ο γιατρός μου σαν μπασκετμπολίστας πανάθεμά τον! τέλος πάντων μου έδωσες λίγο κουράγιο αλλά και πάλι ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787
είπαμε είμαι πολύ μεγάλος χέστης

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
elpisrex έγραψε:
Carrie έγραψε:
elpisrex έγραψε:
βρε κορίτσια εμένα με έχει αγχώσει πολύ η επερχόμενη κολπική εξέταση. θα μου πεις σε σχέση με το μωρό, το χέρι του γιατρού θα σε πειράξει; όμως, για το πρώτο έχει προνοήσει η φύση και το σώμα μας είναι προετοιμασμένο για αυτό. αλλά το δεύτερο καμία σχέση με φυσική διαδικασία! είναι όσο επώδυνο και δυσάρεστο το φαντάζομαι; τα φώτα σας κορίτσια εσείς που το έχετε ήδη υποστεί.

Εμένα πάντως δεν μου έβαλε χέρι,υπέρηχο κολπικό μου έκανε..

από όσο ξέρω το κάνουν αυτό στον τελευταίο μήνα, για να τσεκάρουν αν έχει μαλακώσει ο τράχηλος. επίσης, γίνεται στο μαιευτήριο στο 2ο στάδιο του τοκετού, σε τακτά χρονικά διαστήματα. από όλη τη διαδικασία της εγκυμοσύνης-γέννας είναι το μόνο που πραγματικά με τρομοκρατεί!

χαμομηλάκι κουράγιο! όλες κάπως έτσι αισθανόμαστε. τι να πουν και τα άλλα κοριτσάκια που γεννάνε από μέρα σε μέρα;


Ετσι ακριβως Ελπιδακι...οταν μπειτε στον μηνα σας θα σας εξεταζει κ εσας ετσι..!!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elpisrex έγραψε:
αλήθεια Αλεξία μου; γιατί εμένα και διαστολέα που μου βάζει για καλλιέργεια με ακούει το μισό τετράγωνο, όχι να μπει ολόκληρη παλάμη. κι έχει και κάτι χέρια ο γιατρός μου σαν μπασκετμπολίστας πανάθεμά τον! τέλος πάντων μου έδωσες λίγο κουράγιο αλλά και πάλι ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787
είπαμε είμαι πολύ μεγάλος χέστης

Shocked Shocked Shocked Shocked affraid affraid affraid affraid ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 Τι εννοεί ο ποιητής????????????

mora

mora
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!
ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ??? ΤΑΤΙΑΝΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ???

ΣΟΥΠΕΡΜΑΜΑ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΨΕ ΤΟ ΝΗΜΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ!!!

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 215994

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Carrie έγραψε:
elpisrex έγραψε:
αλήθεια Αλεξία μου; γιατί εμένα και διαστολέα που μου βάζει για καλλιέργεια με ακούει το μισό τετράγωνο, όχι να μπει ολόκληρη παλάμη. κι έχει και κάτι χέρια ο γιατρός μου σαν μπασκετμπολίστας πανάθεμά τον! τέλος πάντων μου έδωσες λίγο κουράγιο αλλά και πάλι ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787
είπαμε είμαι πολύ μεγάλος χέστης

Shocked Shocked Shocked Shocked affraid affraid affraid affraid ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 Τι εννοεί ο ποιητής????????????

αυτό που κατάλαβες εννοεί. σκέψου ότι ο τράχηλος είναι... στο βάθος κήπος. και εκεί πρέπει να ακουμπήσει ο γιατρός με τα δάχτυλα για να καταλάνει αν είναι μαλακός. πως φτάνει ως εκεί το δαχτυλάκι; αν μπει μέσα ολόκληρο το χεράκι... καταλαβαίνεις λοιπόν το άγχος μου; ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elpisrex έγραψε:
αυτό που κατάλαβες εννοεί. σκέψου ότι ο τράχηλος είναι... στο βάθος κήπος. και εκεί πρέπει να ακουμπήσει ο γιατρός με τα δάχτυλα για να καταλάνει αν είναι μαλακός. πως φτάνει ως εκεί το δαχτυλάκι; αν μπει μέσα ολόκληρο το χεράκι... καταλαβαίνεις λοιπόν το άγχος μου; ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182

Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό ρε παιδία υπο φυσιολογικές συνθήκες...υπάρχει??? Shocked Shocked Shocked Shocked

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΝΑΣ ΧΑΜΟΣ!! ΚΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΣΕΙΡΑ ΑΛΛΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΤΕΚΟΜΟΥΝ ΜΠΗΚΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ! ΕΛΕΟΣ.....
ΠΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΜΗΔΕΝ;;;;ΕΥΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΕΙΔΕ Η ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΕΡΑΣΤΕ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ.
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ.ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΟΥΣΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΩΤΟ ΤΠΤ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΠΙΑ .....

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
άσε γιατί τον έπρηξα την παρασκευή το γιατρό μου που είχαμε ραντεβού. και όλο "μα θα υπάρχει και άλλος τρόπος" ήμουνα. αλλά όχι. ήταν κατηγορηματικός. δεν υπάρχει άλλος τρόπος και δεν το γλιτώνουμε με τίποτα. με διαβεβαίωσε ότι θα είναι... τρυφερός αλλά τι να τον κάνω που έχει τις χερούκλες του Μάικ Μπατίστ.... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787


κικίτσο καλημέρα. κακώς δεν απαίτησες να περάσεις πρώτη! έχουμε προτεραιότητα και με το νόμο. αλλά μην περιμένεις να στην παραχωρήσουν. από γαϊδάρους αυτή η χώρα άλλο τίποτα Twisted Evil

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
kikitso έγραψε:ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΝΑΣ ΧΑΜΟΣ!! ΚΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΣΕΙΡΑ ΑΛΛΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΤΕΚΟΜΟΥΝ ΜΠΗΚΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ! ΕΛΕΟΣ.....
ΠΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΜΗΔΕΝ;;;;ΕΥΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΕΙΔΕ Η ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΕΡΑΣΤΕ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ.
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ.ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΟΥΣΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΩΤΟ ΤΠΤ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΠΙΑ .....

ΚΑΙ να πω οτι δεν φαίνεται η κοιλιά σου?!??!?! Laughing Laughing

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kikitso έγραψε:ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΕΝΑΣ ΧΑΜΟΣ!! ΚΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΣΕΙΡΑ ΑΛΛΑ 2 ΑΤΟΜΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΤΕΚΟΜΟΥΝ ΜΠΗΚΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ! ΕΛΕΟΣ.....
ΠΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΜΗΔΕΝ;;;;ΕΥΤΗΧΩΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΕΙΔΕ Η ΝΟΣΟΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΠΕΡΑΣΤΕ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ.
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΜΑΣ.ΜΟΥ ΕΡΧΟΤΑΝ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΟΥΣΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΩΤΟ ΤΠΤ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΠΙΑ .....

Δεν τους έχωνες μία μπούφλα να συνέλθουν??Άντε!!Γαϊδούρια!!!!

elpisrex έγραψε:άσε γιατί τον έπρηξα την παρασκευή το γιατρό μου που είχαμε ραντεβού. και όλο "μα θα υπάρχει και άλλος τρόπος" ήμουνα. αλλά όχι. ήταν κατηγορηματικός. δεν υπάρχει άλλος τρόπος και δεν το γλιτώνουμε με τίποτα. με διαβεβαίωσε ότι θα είναι... τρυφερός αλλά τι να τον κάνω που έχει τις χερούκλες του Μάικ Μπατίστ.... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787

Shocked Shocked Shocked Shocked ΝΟΤ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 587529

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα σε ΟΛΕΣ!
ειμαι πολυ χαρουμενη που την πρωτια θα κανει η ΑΘΗΝΟΥΛΑ!!!! με το καλο κοριτσι μου να δεχτεις το νινακι σου γερο και δυνατο!!! πωπω ειμαι πολυ χαρουμενη που ξεκιναει η ομαδα!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 215994 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 215994

αν υπαρχει και καποια να μας ενημερωσει θα ηταν ακομα καλητερα θα σε σκεφτομαστε! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 328109

τατιανουλι μου καλως ηρθες!!! καψονακια σε κανει ο μπεμπαρος ε? χιχιχ ολα καλα κοριτσαρε τωρα ξεκουραση και περιμενουμε για τα καλητερα!

κοριτσια συγνωμη κιολλας ολοκληρο παιδι θα βγαλουμε η παλαμη του γιατρου σας πειραξε? Razz
και να ειστε ΣΙΓΟΥΡΕΣ οτι ΔΕΝ θα μπει ΜΟΝΟ του γιατρου εκεινη τη μερα!
οποτε κουλ, και σιγα μη σκεφτομαστε εκεινη την ωρα τα χερια που μπαινοβγαινουν να πουμε? χαχαχαχαχαχ

κικιτσακι μου καλημερα, οντως δε σεβοντε τιποτα, αμα διαβασεις το θεμα ''σαλταρα σημερα'' εκει γραφουμε παρομοιες εμπειριες ΧΟΙΡΩΝ pig
τι να πεις?

φιλια σε ολες!

εμεις εχουμε την Πεμπτη γιατρο, αντε να δω τι θα κανω με την καταραμενη ουρολοιμωξη Mad

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Carrie έγραψε:
elpisrex έγραψε:
αυτό που κατάλαβες εννοεί. σκέψου ότι ο τράχηλος είναι... στο βάθος κήπος. και εκεί πρέπει να ακουμπήσει ο γιατρός με τα δάχτυλα για να καταλάνει αν είναι μαλακός. πως φτάνει ως εκεί το δαχτυλάκι; αν μπει μέσα ολόκληρο το χεράκι... καταλαβαίνεις λοιπόν το άγχος μου; ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182

Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό ρε παιδία υπο φυσιολογικές συνθήκες...υπάρχει??? Shocked Shocked Shocked Shocked

εμενα παντως στο πρωτο μου που και καλα πηγαιναμε με προκληση, εφερε η γιατρος μου εναν αλλον οταν ημουνμεσα στηνκλινικη να με δει πως παω γιατι λεει εχει πιο μακρυα δακτυλα! Shocked ετσι ημουν με το ακουσμα.. εεε οσο να πεις δεν ηταν το καλητερο μου αλλα οκ. ανεκτο... αν ειναι ετσι και αυτη η εξεταση τοτε 2 δευτερα ειναι. θα περασουν! και αναλογα τον γιατρο αλλα και τη γυναικα. δεν εχουμε ολες το ιδιο βαθος...

εγω παλι αλλο σκεφτομουν τωρα. απο βραδυς λετε να βαλω καμια κρεμουλα? ισως βαζελινη... μη ρωτηστε που? μπας και δεν πονεσει τοσο το κλισμα.. Embarassed pale ενα δευτερολεπτο και αυτο αλλα.....

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
supermama έγραψε:
Carrie έγραψε:
elpisrex έγραψε:
αυτό που κατάλαβες εννοεί. σκέψου ότι ο τράχηλος είναι... στο βάθος κήπος. και εκεί πρέπει να ακουμπήσει ο γιατρός με τα δάχτυλα για να καταλάνει αν είναι μαλακός. πως φτάνει ως εκεί το δαχτυλάκι; αν μπει μέσα ολόκληρο το χεράκι... καταλαβαίνεις λοιπόν το άγχος μου; ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 13 585182

Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό ρε παιδία υπο φυσιολογικές συνθήκες...υπάρχει??? Shocked Shocked Shocked Shocked

εμενα παντως στο πρωτο μου που και καλα πηγαιναμε με προκληση, εφερε η γιατρος μου εναν αλλον οταν ημουνμεσα στηνκλινικη να με δει πως παω γιατι λεει εχει πιο μακρυα δακτυλα! Shocked ετσι ημουν με το ακουσμα.. εεε οσο να πεις δεν ηταν το καλητερο μου αλλα οκ. ανεκτο... αν ειναι ετσι και αυτη η εξεταση τοτε 2 δευτερα ειναι. θα περασουν! και αναλογα τον γιατρο αλλα και τη γυναικα. δεν εχουμε ολες το ιδιο βαθος...

εγω παλι αλλο σκεφτομουν τωρα. απο βραδυς λετε να βαλω καμια κρεμουλα? ισως βαζελινη... μη ρωτηστε που? μπας και δεν πονεσει τοσο το κλισμα.. Embarassed pale ενα δευτερολεπτο και αυτο αλλα.....


γιατί δεν κάνεις μόνη σου πριν ξεκινήσεις για το μαιευτήριο; εγώ έτσι έχω σκεφτεί να κάνω. από το να πέσω σε καμία βάρβαρη, καλύτερα από το δικό μου χέρι

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermama έγραψε:
εγω παλι αλλο σκεφτομουν τωρα. απο βραδυς λετε να βαλω καμια κρεμουλα? ισως βαζελινη... μη ρωτηστε που? μπας και δεν πονεσει τοσο το κλισμα.. Embarassed pale ενα δευτερολεπτο και αυτο αλλα.....

Δεν θέλω καν να ρωτήσω λεπτομέριες για αυτό!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 13 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 27 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις