Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
158 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 158 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 41]

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναμαι καιγωωωωω!!!! γυρισα απο γιατρο! ειμαστε καλα μεγαλωνουμε και κοιταμε τον κοσμο στα ματια. το κεφαλακι ειναι κατω κανονικα αλλα κοιταει προς τα εξω.. Very Happy λεγαμε για Τεταρτη αλλα η μητρα ειναι ακομα γερη οποτε κλεισαμε για Πεμπτη!!! και μια μερα πιο πολυ λεει ακομα καλητερα για το μωρο. ξενερωσα λιγακι επειδη ειχα ξεσηκωθει για Τεταρτη.. τεσπα. δεπειραζει! Πεμπτη λοιπον!κατα τις 8.30 θαμαι εκει ωστε να κανονισουμε καιτα μικρα μετο σχολειο και φευγουμε αποκει..κατα τις 10.30 θα μπω χειρουργειο.
πηρα τηλ και τον παιδιατρο ωστε ναναι εκει. τελικα θαναι εκεινη την μερα στην κλινικη οποτε οκ!!!
αυταα... κριμα που εκανα καιτα κερασματα με 19 του μηνα! Laughing ο αντρας μου με δουλευει τωρα! αλλα υποσχεθηκε αυριο να εκυπωσει καινουργια να κανω καρτελακια να λενε 20 Οκτ.. Wink

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:ναμαι καιγωωωωω!!!! γυρισα απο γιατρο! ειμαστε καλα μεγαλωνουμε και κοιταμε τον κοσμο στα ματια. το κεφαλακι ειναι κατω κανονικα αλλα κοιταει προς τα εξω.. Very Happy λεγαμε για Τεταρτη αλλα η μητρα ειναι ακομα γερη οποτε κλεισαμε για Πεμπτη!!! και μια μερα πιο πολυ λεει ακομα καλητερα για το μωρο. ξενερωσα λιγακι επειδη ειχα ξεσηκωθει για Τεταρτη.. τεσπα. δεπειραζει! Πεμπτη λοιπον!κατα τις 8.30 θαμαι εκει ωστε να κανονισουμε καιτα μικρα μετο σχολειο και φευγουμε αποκει..κατα τις 10.30 θα μπω χειρουργειο.
πηρα τηλ και τον παιδιατρο ωστε ναναι εκει. τελικα θαναι εκεινη την μερα στην κλινικη οποτε οκ!!!
αυταα... κριμα που εκανα καιτα κερασματα με 19 του μηνα! Laughing ο αντρας μου με δουλευει τωρα! αλλα υποσχεθηκε αυριο να εκυπωσει καινουργια να κανω καρτελακια να λενε 20 Οκτ.. Wink


Ερχεται το πρωτο μωρακι του γκρουπ μας.....ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
penelope26 έγραψε:
Csrrie, δεν νομίζω ότι είναι θέμα επιλογής του εργοδότη αν θα σου δώσει το επίδομα αυτό ή όχι, -ομολογω δεν ειχα ιδεα οτι δικαιουμαστε αυτο το επίδομα κι ουτε ειχα δει κοπέλες να το αναφέρουν, προφανώς δεν τους το λένε οι εργοδότες τους διότι δεν σκοπεύουν να τους το δώσουν!- καλά θα κάνεις να ρωτήσεις κι εσύ τον λογιστή της εταιρίας σας, όχι τιποτα άλλο αλλα να μη νομίζει οτι έχεις μαυρα μεσάνυχτα...και που ξερεις??? μετά μπορεί να στο δώσει... Wink
αααα...αν όμως έχεις πάρει αναρωτική δεν το δικαιούσαι!

Πρώτη φορά το ακούω.. Rolling Eyes Rolling Eyes Αν έχω πάρει αναρρωτική εννοείς λόγω της εγκυμοσύνης?Το μόνο που πήρα ήτανε λόγω των συσπάσεων ειδική άδεια μετ'αποδοχών με χαρτί του γιατρού μου αλλά δεν τους πήγα χαρτί του ΙΚΑ..Δεν ξέρω πως πιάνετε αυτό γιατί εκείνες τις μέρες όντως τις πληρώθηκα!Μία φορά που έλειψα μία μέρα με χαρτί του ΙΚΑ δεν πήρα τίποτα για την αναρρωτική εκείνη στον μισθό μου!!!

supermama έγραψε:ναμαι καιγωωωωω!!!! γυρισα απο γιατρο! ειμαστε καλα μεγαλωνουμε και κοιταμε τον κοσμο στα ματια. το κεφαλακι ειναι κατω κανονικα αλλα κοιταει προς τα εξω.. Very Happy λεγαμε για Τεταρτη αλλα η μητρα ειναι ακομα γερη οποτε κλεισαμε για Πεμπτη!!! και μια μερα πιο πολυ λεει ακομα καλητερα για το μωρο. ξενερωσα λιγακι επειδη ειχα ξεσηκωθει για Τεταρτη.. τεσπα. δεπειραζει! Πεμπτη λοιπον!κατα τις 8.30 θαμαι εκει ωστε να κανονισουμε καιτα μικρα μετο σχολειο και φευγουμε αποκει..κατα τις 10.30 θα μπω χειρουργειο.
πηρα τηλ και τον παιδιατρο ωστε ναναι εκει. τελικα θαναι εκεινη την μερα στην κλινικη οποτε οκ!!!
αυταα... κριμα που εκανα καιτα κερασματα με 19 του μηνα! Laughing ο αντρας μου με δουλευει τωρα! αλλα υποσχεθηκε αυριο να εκυπωσει καινουργια να κανω καρτελακια να λενε 20 Οκτ.. Wink

Άντε Αθηνούλα με το καλό!!!!Αφού θα τυπώσεις και καινούρια καρτελάκια μια χαρά είσαι Wink Wink Wink

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε ναι! δουλεια δεν ειχα...χαχαχα μαρεσει μωρε. χιλιαδες καρτελακια μπορω να εκτυπωνω για ζουζουνια! α!!!! μισο να σας βαλω 2 σελιδες που μου ηρθαν σε μειλ για τα μωρακια

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατι ενδιαφερον...
http://www.paidiatros.com/easyconsole.cfm/id/753

και κατι ενημερωτικο..
http://www.paidiatros.com/easyconsole.cfm/id/942

kikitso

kikitso
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ! ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΕΡΓΙΑ ΚΑΙ ΜΟΟ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΘΑ ΠΑΩ ΠΑΙΔΙΚΟ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΑΙΜΑ.

ΑΘΗΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΗΤΕ ΤΟΝ ΚΟΥΚΛΟ ΣΑΣ! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΕΥΧΟΜΑΙ!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!!! πηγα ταμικρα σχολειο και γυρισα. ξεψαρωσα τωρα και τα παω εγω Razz παω απο κατω στη mother για καφεδακι και θα ερθω μετα! φιλιαααα

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Supermama αντε με το καλο!!! Ερχεται... Ερχεται...

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα,κοριτσουδια!Σημερα κοιμηθηκα μεχρι τις 9.15,να σημειωθει οτι επεσα για υπνο στις 11 το βραδυ...δεν ξερω που τον βαζω τοσο υπνο αλλα φαινεται οτι τον εχω αναγκη γιατι κουραζομαι με το παραμικρο.Το πρωι που εφυγε ο αντρας μου για τη δουλεια στις 7.30 ειχε ψοφοκρυο,μου ειπε,και το αυτοκινητο εδειχνε 3C!!!

σουπερμαμα,θα κανεις την αρχη,ειναι σιγουρο!(εκτος αν εχουμε κανενα συγκλονιστικο απροοπτο μεχρι την Πεμπτη)Σε ζηλευω(με την καλη εννοια παντα,ε?!!! Laughing Laughing Laughing )που ξερεις ποτε ακριβως θα δεις το μπεμπουλινι σου!Αχ,ειναι υπεροχο!Οσο για τα καρτελακια,μικρο το κακο!Το πιο ευκολο ειναι να τυπωσεις τα καρτελακια.Αντε με το καλο,ποσο χαιρομαι! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 12 875502 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 12 875502 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 12 875502 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 12 875502 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 12 893968 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 12 893968 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 12 893968 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 12 893968 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 12 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 12 417472 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 12 417472

Θελω να παω να παρω καμια πετσετουλα για τη μπεμπα για το μαιευτηριο,να δω ποτε θα προκοψω να τελειωσω αυτη την ερημη τη βαλιτσα-ολο μιση την αφηνω.Εχω βγαλει μια σχετικα μικρη αλλα φοβαμαι οτι αν βαλω τις πετσετες και τη δικη μου και της μπουμπους,θα θελω μεγαλυτερη.Μαλλον θα φτιαξω 2 μικρα ξεχωριστα... ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 12 262737

ακομα δεν εχω φαει πρωινο,παω γιατι γουργουριζω!!!

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα σε ολες!!!!Αθηνουλα αντε με το καλο,μια μερα εμεινε μονο...!!!!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαμοληλακι τι πετσετες λες? εγω πηρα για το μωρο 2 μικρες αυτες του τζαμπο 25*25 που ειναι. μηπως και χρειαστουν απο κανενα απροοπτο και βγαλκει γαλατακι..
Αλεξια αντεεεε ισα που προλαβαινεις!!! Laughingσημερα ειμαι χαλαραη μια που εκανα χθες το σπιτινομιζοντας οτι αυριο θα παω. εβαλα ενα πλυντηριο μονο οσο ειμαι εδω να το συμμαζεψω ναμη γινει βουνο μεχρι να ερθω. ισως κανω καποια πραγματα σημερα οπως κυρισματα και τετοια. και αυριο να εχω ενα απλο μπανακι και το μαλλι(να ισιωσω) θαδω αναλογα τα κεφια.

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοιλιτσες!!!Το ποσο χαιρομαι που ειμαι σπιτακι μου ουτε και''γω το πιστευω....Κοιμηθηκα επιτελους στο κρεβατακι μου ξυπνησα εκανα το καφεδακι μου κ βλεπω τηλεοραση ''ξαπλα''/..........



Αθηνα αντε με το καλο κ με κανενα πονο !!!!

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ευχαριστω! εσυ πως εισαι?

maraki-baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
supermama τα κερασματα ειναι τελεια...!!!!με το καλο την πεμπτη σου ευχομαι!!!
την περασμενη πεμπτη που πηγα στο γιατρο η μπεμπα ηταν 2650 γρ (ημουν 35 εβδ κ κατι),μου ειπε οτι ειναι πολυ καλα!!! την περασμενη εβδομαδα ειχα κ πολλους πονους περιοδου κ κατι σαν κοψιματα χαμηλα μου ειπε οτι ετσι θα ειναι οι συσπασεις αλλα σε τακτα χρονικα διαστηματα...αυτη την εβδομαδα ομως που δεν πολυκανω δουλειες κ ειμαι απο το κρεββατι στον καναπε δεν ειναι τοσο συχνοι αυτοι οι πονοι,λετε να εχει να κανει? γιατι μεχρι τωρα δεν εβαζα κωλο κατω..ολο πλυντηρια,σκουπα,μαγειρεμα σιδερο ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 12 517142 ...με ειχε πιασει πανικος να τα εχω ετοιμα ολα κ ηθελα να τα κανω κ μονη μου κ οχι κανενας αλλος!
τωρα θα ξαναπαω την πεμπτη...θα κανουμε αυτη τη φορα μου ειπε κ κολπικη εξεταση...ουφ αγχωνομαι... pale

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
supermama έγραψε:χαμοληλακι τι πετσετες λες? εγω πηρα για το μωρο 2 μικρες αυτες του τζαμπο 25*25 που ειναι. μηπως και χρειαστουν απο κανενα απροοπτο και βγαλκει γαλατακι..
Αλεξια αντεεεε ισα που προλαβαινεις!!! Laughingσημερα ειμαι χαλαραη μια που εκανα χθες το σπιτινομιζοντας οτι αυριο θα παω. εβαλα ενα πλυντηριο μονο οσο ειμαι εδω να το συμμαζεψω ναμη γινει βουνο μεχρι να ερθω. ισως κανω καποια πραγματα σημερα οπως κυρισματα και τετοια. και αυριο να εχω ενα απλο μπανακι και το μαλλι(να ισιωσω) θαδω αναλογα τα κεφια.



Ευχαριστω Αθηνουλα!!!!Εγω εχω μελλον ακομα, οπως φαινεται θα τον φαμε τον Οκτωβρη...οσο για την πετσετουλα που ρωτας,κ εγω πηρα μια πετσετουλα για το μπανιο του μωρου....

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki-baby έγραψε:supermama τα κερασματα ειναι τελεια...!!!!με το καλο την πεμπτη σου ευχομαι!!!
την περασμενη πεμπτη που πηγα στο γιατρο η μπεμπα ηταν 2650 γρ (ημουν 35 εβδ κ κατι),μου ειπε οτι ειναι πολυ καλα!!! την περασμενη εβδομαδα ειχα κ πολλους πονους περιοδου κ κατι σαν κοψιματα χαμηλα μου ειπε οτι ετσι θα ειναι οι συσπασεις αλλα σε τακτα χρονικα διαστηματα...αυτη την εβδομαδα ομως που δεν πολυκανω δουλειες κ ειμαι απο το κρεββατι στον καναπε δεν ειναι τοσο συχνοι αυτοι οι πονοι,λετε να εχει να κανει? γιατι μεχρι τωρα δεν εβαζα κωλο κατω..ολο πλυντηρια,σκουπα,μαγειρεμα σιδερο ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 12 517142 ...με ειχε πιασει πανικος να τα εχω ετοιμα ολα κ ηθελα να τα κανω κ μονη μου κ οχι κανενας αλλος!
τωρα θα ξαναπαω την πεμπτη...θα κανουμε αυτη τη φορα μου ειπε κ κολπικη εξεταση...ουφ αγχωνομαι... pale



Μαρακι καλημερα!!!Φυσικα κ παιζει ρολο η ξεκουραση με τους πονους!!!!Ξεκουρασου οσο μπορεις κ γινεται...τωρα φτασαμε στο τελος πια,τερμα οι παλικαριες!!!!Και μην αγχωνεσαι με την κολπικη εξεταση,δεν ειναι τιποτα...ολες το περναμε τον τελευταιο μηνα...

maraki-baby


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
αλεξια μου δεν αγχωνομαι τοσο πολυ με την εξεταση αλλα με το τι θα μου πει...αν κοντευω...απο τη μια βιαζομαι να τελειωνω..βαρεθηκα να περιμενω να σου πω την αληθεια,βαρεθηκα τη διατροφη για το ζαχαρο..αλλα με φοβιζει λιγο το αγνωστο της γεννας..βεβαια τοσες γυναικες το περνανε σκεφτομαι τοσο λιποψυχη ειμαι εγω???? Sad

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ερώτηση: Στην κολπική εξέταση τι σου κάνουν?γιατί εγώ και τις 3 τελευταίες φορές που πήγα μου έκαναν και κολπικό υπέρηχο για να δούνε τον τράχηλο. Αυτό είναι η κολπική εξέταση? confused confused

lamproula

lamproula
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
[quote="Carrie"]
penelope26 έγραψε:
Csrrie, δεν νομίζω ότι είναι θέμα επιλογής του εργοδότη αν θα σου δώσει το επίδομα αυτό ή όχι, -ομολογω δεν ειχα ιδεα οτι δικαιουμαστε αυτο το επίδομα κι ουτε ειχα δει κοπέλες να το αναφέρουν, προφανώς δεν τους το λένε οι εργοδότες τους διότι δεν σκοπεύουν να τους το δώσουν!- καλά θα κάνεις να ρωτήσεις κι εσύ τον λογιστή της εταιρίας σας, όχι τιποτα άλλο αλλα να μη νομίζει οτι έχεις μαυρα μεσάνυχτα...και που ξερεις??? μετά μπορεί να στο δώσει... Wink
αααα...αν όμως έχεις πάρει αναρωτική δεν το δικαιούσαι!

Πρώτη φορά το ακούω.. Rolling Eyes Rolling Eyes Αν έχω πάρει αναρρωτική εννοείς λόγω της εγκυμοσύνης?Το μόνο που πήρα ήτανε λόγω των συσπάσεων ειδική άδεια μετ'αποδοχών με χαρτί του γιατρού μου αλλά δεν τους πήγα χαρτί του ΙΚΑ..Δεν ξέρω πως πιάνετε αυτό γιατί εκείνες τις μέρες όντως τις πληρώθηκα!Μία φορά που έλειψα μία μέρα με χαρτί του ΙΚΑ δεν πήρα τίποτα για την αναρρωτική εκείνη στον μισθό μου!!!


CARRIE ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΨΑΞΕ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ 657-658 ΤΟΥ ΑΣΤΙΚΟΥ ΚΩΔΙΚΑ ΣΤΑ ΕΞΗΓΕΙ ΟΛΑ

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
supermama έγραψε:χαμοληλακι τι πετσετες λες? εγω πηρα για το μωρο 2 μικρες αυτες του τζαμπο 25*25 που ειναι. μηπως και χρειαστουν απο κανενα απροοπτο και βγαλκει γαλατακι..

Θελω να παρω 1-2 πετσετουλες για το μπανακι της μπεμπας,το εχει η λιστα μου,ξερεις αυτες που ειναι σαν τριγωνακι απο πανω για να μπαινει το κεφαλακι.

stefaniandreas

stefaniandreas
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!τατιανουλα ξεκουρασου οσο περισσοτερι μπορεις!σουπερ μαμα τι καλα!!!με το καλο!!εμεις που μαλλον θα φαμε και ολο το νοεμβριο...

http://stefxon@gmail.com

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:Ερώτηση: Στην κολπική εξέταση τι σου κάνουν?γιατί εγώ και τις 3 τελευταίες φορές που πήγα μου έκαναν και κολπικό υπέρηχο για να δούνε τον τράχηλο. Αυτό είναι η κολπική εξέταση? confused confused


Ναι αυτο ειναι.Εμενα ο γιατρος μου εκανε μια φορα μονο κολπικο υπερηχο κ καθε φορα που πηγαινω με εξεταζει κολπικα με το χερι,ψηλαφιζει τον τραχηλο να δει αν ειναι ακομα κλειστος η οχι...

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maraki-baby έγραψε:αλεξια μου δεν αγχωνομαι τοσο πολυ με την εξεταση αλλα με το τι θα μου πει...αν κοντευω...απο τη μια βιαζομαι να τελειωνω..βαρεθηκα να περιμενω να σου πω την αληθεια,βαρεθηκα τη διατροφη για το ζαχαρο..αλλα με φοβιζει λιγο το αγνωστο της γεννας..βεβαια τοσες γυναικες το περνανε σκεφτομαι τοσο λιποψυχη ειμαι εγω???? Sad


να σου πω την αληθεια,κ εγω αγχωνομαικαθε φορα που πηγαινω για να μου πει περιπου ποσες μερες εχουμε κ ανυπομονω πλεον να γεννησω...ομως κ εγω φοβαμαι αυτο το "αγνωστο" της γεννας....

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λαμπρούλα σ'ευχαριστώ για την πληροφορία θα το ψάξω!!

Αλεξία μου αυτό το έχω περάσει ήδη 3 φορές και πιθανότατα και την Πέμπτη που θα πάω ξανά. Εδώ θα περάσουμε άλλα και άλλα..αυτό μάλλον είναι το λιγότερο.. Rolling Eyes Rolling Eyes

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:Λαμπρούλα σ'ευχαριστώ για την πληροφορία θα το ψάξω!!

Αλεξία μου αυτό το έχω περάσει ήδη 3 φορές και πιθανότατα και την Πέμπτη που θα πάω ξανά. Εδώ θα περάσουμε άλλα και άλλα..αυτό μάλλον είναι το λιγότερο.. Rolling Eyes Rolling Eyes


Αυτο θα το περναμε πλεον καθε φορα που πηγαινουμε Embarassed Embarassed αλλα οπως το λες,αυτο δεν ειναι τιποτα...!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις