Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
163 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 163 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 26 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 41]

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν ξερω αν τελικα θα παω με λιγοτερο ανχος ξερω οτι μαλλων ποτε δεν θα εισαι ετοιμη.......

οσο κ να λεμε αντε ποτε κ.τ.λ. οταν σε πιανουν πονοι απλα φοβασαι κ ευχεσαι ολα να πανε καλα...

οποτε κοριτσια ετοιμαστε κ κλειστε της βαλιτσες να ειναι ετοιμες για να ειστε ηρεμες και''σεις!!!!!

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Tατιανα μου,χαιρομαι που ολα πηγαν καλα τελικα..ομολογω οτι μας λαχταρησες λιγο ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 11 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 11 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 11 534787 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 11 534787 pale pale pale pale Δες το σαν προβα γεννας χι χι χι χι !!! Και αφησε τις δουλειες του σπιτιου affraid affraid affraid affraid Κατερινα,με το καλο να ερθει η μπεμπα cheers cheers

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatianoula έγραψε:δεν ξερω αν τελικα θα παω με λιγοτερο ανχος ξερω οτι μαλλων ποτε δεν θα εισαι ετοιμη.......

οσο κ να λεμε αντε ποτε κ.τ.λ. οταν σε πιανουν πονοι απλα φοβασαι κ ευχεσαι ολα να πανε καλα...

οποτε κοριτσια ετοιμαστε κ κλειστε της βαλιτσες να ειναι ετοιμες για να ειστε ηρεμες και''σεις!!!!!


Ετσι ειναι τελικα...το μονο που ευχομαστε ειναι να πανε ολα καλα...

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τατιάνα μου φαντάσου ότι κάθε φορά που πήγαινα στην κλινική δίπλα μου γεννούσαν..Δεν ξέρω αν φταίει αυτό που όσο περνάει ο καιρός είναι τρομοκρατημένη.. pale pale pale pale Να μην κάνεις τίποτα από εδώ και πέρα..Σου έδωσε να συνεχίσεις χάπια?

Καταρίνα με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!!

alexia-marinos

alexia-marinos
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Νατασσα,απο εκει που ειμασταν απο τις πρωτες να γεννησουμε,μας τρωνε μια μια στη στροφη ολες χα χα χα χα χα !!!! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 11 893968 ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 11 893968

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας και παλι!Ειμαι στη δουλεια αλλα δεν εχω μαθημα και θα κατσω το πολυ 3 ωρες σημερα να κανω λιγη δουλεια γραφειου! Rolling Eyes

Τατιανουλα,καλως μας ηρθες!Τι καλα που ολα πηγαν μια χαρα με το μωρακι και με σενα βεβαια.Εκανες και μια καλη προβα τζενεραλε!

Πωπω,ρε κοριτσια,πολυ φοβαμαι οτι θα ερθει η ωρα να γεννησω και δεν θα το καταλαβω! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 11 534787 και οσο σκεφτομαι οτι καποια συμπτωματα(?)ισως εγω τα περναω στο ντουκου,τοσο ανησυχω! pale pale pale Νομιζω οτι αν δεν μου σπασουν τα νερα,δεν θα καταλαβω τπτ.Επισης το γεγονος οτι εχω προειδοποιηθει για αιμορραγια που μπορει να συμβει ξαφνικα,και τοτε θα ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ με γεμιζει αγχος οσο περναει ο καιρος.Βαλιτσακι δεν εχω φτιαξει ακομα,μου λειπουν 2-3 πραγματα και ο αντρας μου φωναζει οτι ακομα δεν εχω ετοιμαστει και θα τρεχουμε πανικοβλητοι.. tongue tongue No No Τι να πω,αν ειναι να σκασει η μπεμπα μυτη απο την 33η εβδομαδα με τραχηλο 6εκ....ε,θα ειμαστε φαινομενο! confused confused confused

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπέρα στις πολυλογούδες! στο 7 σας άφησα στο 8 σας βρήκα. καταρχήν να καλωσορίσω κι εγώ την Τατιάνα. μας λαχτάρησες κορίτσι μου, αν και η δική μας λαχτάρα ούτε καν συγκρίνεται με τη δική σου εμπειρία από όσα μας περιέγραψες. έχει δίκιο η αλεξία, άσε τώρα τις δουλειές, κάτσε ξεκουράσου.

αν κατάλαβα καλά το νήμα κόβεται την Τετάρτη από τη supermama με τον super γιό; με το καλό κοριτσάρα, να μοιράσεις τα όμορφα κεράσματά σου!

να ευχηθώ και βίον ανθόσπαρτο στην αφροδίτη και "καλούς απογόνους" Laughing Laughing

polaki κι εγώ σήμερα σταμάτησα και επισήμως τη δουλειά. και τώρα θα καθόοοομαστε!

τελικά δεν μπόρεσα να συνενοηθώ με τη βλαμμένη δ/ντρια προσωπικού. ίσα που συγχίστηκα και την έβρισα και δημοσίως δυστυχώς. αλλά με τις βλακείες της με έβγαλε από τα ρούχα μου. Twisted Evil Twisted Evil

την Παρασκευή πήγα στο γιατρό μου και είδαμε την μπεμπούλα μετά από 1 μήνα σχεδόν. έχει φτάσει τα 2 κιλά στις 33 εβδομάδες και φυσικά έχει το κεφάλι κάτω. έτσι είναι από τον 5ο μήνα και δεν αλλάζει θέση η αρχιτεμπέλα! τον ρώτησα και για τα μπουζούκια και μου έδωσε την άδεια, αρκεί να μην κάτσω σε όλο το πρόγραμμα. γιούπι! ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 11 328109

να στείλω τέλος τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς στην aylin, που αγχώθηκε πολύ αλλά η μικρούλα την διέψευσε. μακάρι να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό και να χρειάζεσαι να κάνεις προπόνηση με βάρη για να τη σηκώσεις!

πολλά φιλιά σε όλες και συγγνώμη αν ξέχασα καμία Embarassed

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τατιανουλα μου ασε τις δουλειες και ναε λιγο κρατη, δε νομιζω να σε παρεξηγησει κανεις αν εχει λιγη σκονη παραπανω το σπιτι
χαμομηλακι τι να πω και εγω που εχω τραχηλο 2,1 απο τον ιουλιο? τιποτα δεν θα γινει θα δεις

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ασχετο αλλα μου ηρθε τωρα:για το μαιευτηριο θα παρετε καμια fleece κουβερτουλα για το μπεμπε.Η λιστα που εχω βρει απο το Αλεξανδρα αναφερει να εχω και μια κουβερτουλα για καλο και για κακο.Μια τετοια fleece καλη δεν θα ειναι?

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαμομηλακι έγραψε:ασχετο αλλα μου ηρθε τωρα:για το μαιευτηριο θα παρετε καμια fleece κουβερτουλα για το μπεμπε.Η λιστα που εχω βρει απο το Αλεξανδρα αναφερει να εχω και μια κουβερτουλα για καλο και για κακο.Μια τετοια fleece καλη δεν θα ειναι?

Εγώ πήρα μια για την διαδρομή δωμάτιο-αμάξι!Μετά θα μπει στο καθισματάκι του Laughing

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pumpkin έγραψε:Εγώ πήρα μια για την διαδρομή δωμάτιο-αμάξι!Μετά θα μπει στο καθισματάκι του Laughing

για αυτη τη διαδρομη μου πηρε η μαμα μου αυτην http://www.alouetteshop.gr/el/categories/320782704-%CE%91%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/products/18423 αλλα κανει και για το δωματιο για να το εχω αγκαλια.Η λιστα δεν διευκρινιζει αν ειναι για να το σκεπαζω οταν θα ειναι στο...πυρεξ του ή για οταν θα φευγουμε.Αλλα φανταζομαι οτι θα εχουν κουβερτες στο νοσοκομειο.Μπορει να παρω και μια φλησ ακομα μαζι μου για καθε ενδοχομενο.

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σας ευχαριστω πολυ ολες σας!!!!

η αληθεια ειναι οτι και''γω σκεφτηκα μηπως αυτο ηταν ηρθε η ωρα να γεννησω???μην φοβαστε οταν σας πιασουν οι πονοι σιγουρα θα το καταλαβατε,,και''γω ετσι ελεγα κ πως να ειναι οι συσπασεις αλλα γνωριστηκαμε μια κ καλη...



τεσπα τελως καλο ολα καλα,,οσο για το νοσοκομειο βρε κοριτσια μερικες μερες εκατσα ποσα πραγματα μπορει να χρειαζεσε...την πρωτη νυχτα μου εφερε ο αντρας μου μια πιζαμα κ παντοφλες κ καθε μερα κατι χρειαζεσε στο τελος εφυγα με μια τεραστια τσαντα!!!

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τι όμορφη κουβέρτα είναι αυτή χαμομηλάκι! κι εγώ έτσι ονειρεύομαι ότι θα τυλίγω την μπεμπούλα σαν ντολμαδάκι!

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tatianoula έγραψε:σας ευχαριστω πολυ ολες σας!!!!

η αληθεια ειναι οτι και''γω σκεφτηκα μηπως αυτο ηταν ηρθε η ωρα να γεννησω???μην φοβαστε οταν σας πιασουν οι πονοι σιγουρα θα το καταλαβατε,,και''γω ετσι ελεγα κ πως να ειναι οι συσπασεις αλλα γνωριστηκαμε μια κ καλη...



τεσπα τελως καλο ολα καλα,,οσο για το νοσοκομειο βρε κοριτσια μερικες μερες εκατσα ποσα πραγματα μπορει να χρειαζεσε...την πρωτη νυχτα μου εφερε ο αντρας μου μια πιζαμα κ παντοφλες κ καθε μερα κατι χρειαζεσε στο τελος εφυγα με μια τεραστια τσαντα!!!

καλώστην! ξεκουράστηκες; μην αρχίσεις τώρα να κάνεις δουλειές! για πες μας τατιανούλα τι ακριβώς σου χρειάστηκε στο νοσοκομείο; να παίρνουμε και ιδέες όσες ανεπρόκοπες δε φτιάξαμε ακόμα βαλίτσα.

tatianoula

tatianoula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοιτα η καθε μια οτι θελει παιρνει το μονο σιγουρο τουλαχιστον στο νοσοκομειο που ημουνα εγω επειδη την πρωτη νυχτα με ειχαν με τα νεογνα ''δεν υπηρχε αλλου δωματιο κ ημουνα με της λεχονες'' εχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ζεστη ημουνα με κοντομανικο κ εσκαγα παρ'ολου που ειχα το ζορι μου κ πονουσα μιλαμε για 30βαθμους σιγουρα!!!!



απο''κει κ περα οτι πιστευετε οτι θα χρειαστετε πιτζαμες,τα σαμπουαν σας,μωρομαντηλα,οινοπνευμα,χαρτι υγειας κτ.λ.

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαμομηλακι έγραψε:Τι να πω,αν ειναι να σκασει η μπεμπα μυτη απο την 33η εβδομαδα με τραχηλο 6εκ....ε,θα ειμαστε φαινομενο! confused confused confused

6εκ τράχηλο???Χαμομηλάκι μιλάς σοβάρα???Εγώ την 1η φορά που μου τον μέτρησαν ήταν 3,5εκ και μου είπε ο γιατρός έχω τουλάχιστον 1 μήνα ακόμη μπροστά μου!!!Εγώ στην θέση σου δεν θα ανησυχούσα πάντως τώρα που κατάλαβα πόση σημασία έχει και αυτό τελικάSmile

Αθηνά ετοιμάστηκες????Πως νιώθεις??Άντε με το καλό αύριο!!!!!!!

aylin

aylin
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τατιανάκι μας καλώς μας ήρθες!!! Very Happy Very Happy Very Happy Μας έλειψες πολύ πολύ!Όλα καλά απο εδώ και πέρα και όχι πολλές δουλίτσες για να μην κουράζεσαι και εσύ και ο μπεμπουλίνος!!!

Αφροδίτη βίο ανθόσπαρτο σας εύχομαι γεμάτο ευτυχία και γαλήνη που σε λίγο καιρό θα ολοκληρωθεί!!!

Σήμερα υποδέχτηκα την μανούλα και απολαμβάνω την φροντίδα της...πρέπει οπωσδήποτε να φτιάξω βαλίτσα αλλά όλο και κάτι μου λείπει!Εγώ για το μαιευτήριο θα πάρω και μια φλις κουβερτούλα γιατί ποτέ δεν ξέρεις...καλά χθές φρίκαρα---μισή ώρα περίμενα για τον υπέρηχο γιατί τους είχε τελειώσει το τζέλ!!!

Καταρίνα με το καλό!!!Γεννάμε και στο ίδιο μαιευτήριο...Με το καλό η κουκλίτσα σου!!!Για ημερομηνία πάνω κάτω λογικά και εμείς τότε(27-28) αλλά θα ξέρουμε σίγουρα την Τετάρτη.

Και πάλι πολλά ευχαριστώ για τις ευχές που μας στείλατε!!!

Φιλιά πολλά

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Carrie έγραψε:
χαμομηλακι έγραψε:Τι να πω,αν ειναι να σκασει η μπεμπα μυτη απο την 33η εβδομαδα με τραχηλο 6εκ....ε,θα ειμαστε φαινομενο! confused confused confused

6εκ τράχηλο???Χαμομηλάκι μιλάς σοβάρα???Εγώ την 1η φορά που μου τον μέτρησαν ήταν 3,5εκ και μου είπε ο γιατρός έχω τουλάχιστον 1 μήνα ακόμη μπροστά μου!!!Εγώ στην θέση σου δεν θα ανησυχούσα πάντως τώρα που κατάλαβα πόση σημασία έχει και αυτό τελικάSmile

Αθηνά ετοιμάστηκες????Πως νιώθεις??Άντε με το καλό αύριο!!!!!!!

ειναι οντως συμαντικο, εγω αν εξαιρεσεις τον τραχηλο εχω τελειες εγκυμοσυνες, ουτε συσπασεις ουτε ζαχαρο κ.α.. Μονο για αυτο εμεινα ξαπλα αρχικα για να μην χασω το παιδι και μετα να μην γεννησω προωρα

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δηλαδή τατιανούλα, αν κατάλαβα καλά, το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι η ζέστη. καλά μας λέγανε οι παλιές μανούλες να τα πάρουμε όλα κοντομάνικα.

aylin, σοβαρά υπάρχει περίπτωση να γεννήσεις 28/10? για αυτό έλεγες ότι η μικρή είναι παιδί του ΟΧΙ? δεν το είχα συνδυάσει μέχρι στιγμής. πλάκα θα έχει! θα διευκολύνει στο μέλλον και το σύζυγό της να θυμάται τα γενέθλια Wink Wink Laughing Laughing

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:6εκ τράχηλο???Χαμομηλάκι μιλάς σοβάρα???Εγώ την 1η φορά που μου τον μέτρησαν ήταν 3,5εκ και μου είπε ο γιατρός έχω τουλάχιστον 1 μήνα ακόμη μπροστά μου!!!Εγώ στην θέση σου δεν θα ανησυχούσα πάντως τώρα που κατάλαβα πόση σημασία έχει και αυτό τελικά:

Για την ακριβεια 5,7 αλλα και παλι ειναι αρκετο.Ειναι αυτο που με εχει σωσει απο την ξαπλα και την οποιαδηποτε αιμορραγια λογω του παραχειλιου πλακουντα.Και ο γιατρος πιστευει οτι κανονικα θα πρεπει να..."τερματισω" και να γεννησω αρχες Δεκεμβριου και το μονο λογο για νωριτερα βρισκει την περιπτωση της καισαρικης αν δεν μας κανει την χαρη ο πλακουντας.Μου ειπε ομως να εχω το νου μου και να προσεχω να βγαλω και τον Οκτωβρη.

Στελλιτσα,καλως δεχτηκες τη μανουλα σου να σε βοηθησει και λιγο με τις δουλειες και να ειναι εδω με το καλο οταν γεννησεις.Δλδ το Μαριζακι θα ειναι το παιδι του ΟΧΙ?χιχιχι!!! Very Happy Very Happy Very Happy

φωτεινουλα

φωτεινουλα
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα κοριτσαρες μολις γυρισαμε απο τον γιατρο !!!!!!!!ειμαι 31 εβδομαδων αλλα βαση υπερηχου με δειχνει 33 κ ο μικρος ειναι 2300!Κατα τα αλλα ολα οκ κ εχω τραχηλο 4 εκ. αυτα τωρα τον αλλο μηνα παλι !!!!!!!!!

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαμομηλακι έγραψε:
Για την ακριβεια 5,7 αλλα και παλι ειναι αρκετο.Ειναι αυτο που με εχει σωσει απο την ξαπλα και την οποιαδηποτε αιμορραγια λογω του παραχειλιου πλακουντα.Και ο γιατρος πιστευει οτι κανονικα θα πρεπει να..."τερματισω" και να γεννησω αρχες Δεκεμβριου και το μονο λογο για νωριτερα βρισκει την περιπτωση της καισαρικης αν δεν μας κανει την χαρη ο πλακουντας.Μου ειπε ομως να εχω το νου μου και να προσεχω να βγαλω και τον Οκτωβρη.

Σε βλέπω να τερματίζεις τελευταία και καταιδρωμένη χαμομηλάκι!! Very Happy Very Happy

χαμομηλακι

χαμομηλακι
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Carrie έγραψε:Σε βλέπω να τερματίζεις τελευταία και καταιδρωμένη χαμομηλάκι!! Very Happy Very Happy

πωπω,ναι!εκτος συγκλονιστικου απροοπτου,θα τον φαω σιγουρα τον Νοεμβρη!αν οχι ολο,τον μισο Shocked Shocked εκτος αν παμε με καισαρικη...

totula

totula
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
χαμομηλακι έγραψε:
Carrie έγραψε:Σε βλέπω να τερματίζεις τελευταία και καταιδρωμένη χαμομηλάκι!! Very Happy Very Happy

πωπω,ναι!εκτος συγκλονιστικου απροοπτου,θα τον φαω σιγουρα τον Νοεμβρη!αν οχι ολο,τον μισο Shocked Shocked εκτος αν παμε με καισαρικη...

δεν εισαι μονη και εγω για τελος νοεμβρη με βλεπω αν και ηθελα δεκεμβρη σε 2-3 βδομαδες θα το συζυτησω

penelope26

penelope26
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λαμπρούλα ευχαριστώ για την απάντηση, τόσ μου είπαν τελικά απο το λογιστήριο...
Csrrie, δεν νομίζω ότι είναι θέμα επιλογής του εργοδότη αν θα σου δώσει το επίδομα αυτό ή όχι, -ομολογω δεν ειχα ιδεα οτι δικαιουμαστε αυτο το επίδομα κι ουτε ειχα δει κοπέλες να το αναφέρουν, προφανώς δεν τους το λένε οι εργοδότες τους διότι δεν σκοπεύουν να τους το δώσουν!- καλά θα κάνεις να ρωτήσεις κι εσύ τον λογιστή της εταιρίας σας, όχι τιποτα άλλο αλλα να μη νομίζει οτι έχεις μαυρα μεσάνυχτα...και που ξερεις??? μετά μπορεί να στο δώσει... Wink
αααα...αν όμως έχεις πάρει αναρωτική δεν το δικαιούσαι!
aylin ... τι νέα είναι αυτά???? ντολμαδάκι το Μαριζούλι..αντε τώρα αν θα σου σκάσει μύτη την 28η θα σου βγει και επαναστάτρια!!!!! Ημουν σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά ... τώρα που ήρθε και η μαμά να 'σαι "μαμ-κακα και νανι" να ευχαριστηθείς το υπόλοιπο της εγγυμοσύνης και να βάλει ακόμα λίγο βάρος το τσαπερδόνι ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2011 #8 - Σελίδα 11 654316
ΣουπερμΜ΄... το κερασματάκι απίστυτο!!! Αλλα μου έκλεψε την καρδιά ο γιός σου... τι πονηριά είχε στο μμάτι!!!!! Με το καλό να έρθε και το τρίτο να ολοκληρωθείτε!!!!
Πολλάκι...είναι απίστευτα γουστόζικο το δωματιάκι σας, σαν απο σελίδες παιδικού περιοδικού , ανυπομονώ να το δώ τελειωμένο!!!! Το κυριότερο με το καλό να μπεί μέσα ο μπέμπης γερός και δυνατός!!!
Τατιανούλαααα μου όμορφη...μας λαχτάρησες όλες ...φαντάζομαι την εμπειρία σου εκει μέσα, απ' την μια προετοιμάστηκες ψυχολογικά για το τι σε περιμένι... θα έχεις μια εμπειρία τουλάχιστον! !!!! Βέβαια τέλος καλό ...όλα καλά!!!! τα "ειδα όλα" με αυτην που κόντεψε να γεννήσει στις σκάλες-τέτοιο βούρλο που είμαι δεν θα καταλάβω κι εγω αν έχω συσπάσεις ή όχι, δεν θα θέλω να ενοχλήσω και τον ντόκτορα... με βλέπω να γεννάω σπίτι pale -
Εμείς ξεκινήσαμε να βάφουμε το δωματιο!!!!! επιτέλους.....
Αύριο λέμε να πάμε να ρίξουμε μια ματιά σε 1-2 καταστήματα ακόμα για κούνιες κτλ , να πάμε μετα απο Πέμπτη-Παρασκευή να τα παραγγείλουμε!!! δεν μα "παιρνει" ο χρόνος αλλωστε για αργότερα!
Ευτυχώς το λίκνο θα το "κληρονομήσουμε" απο την κουνιάδα μου που γέννησε πριν 6 μηνες αλλιώς έβλεπα τον μπέμπη να κοιμάται ανάμεσα μας όπως την κατοχή !!!!

https://www.facebook.com/profile.php?sk=info

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 26 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις