Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

elpisrex

elpisrex
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
etoile! έγραψε:
MariaM έγραψε:
etoile! έγραψε:
phoenix έγραψε:γινε κακια και σκυλα απο τωρα κ ασε τις ευγενειες γιατι μετα βρισκουν πατημα

αυτο μετα απο 2 παιδια που με πρηξαν αν εμενα δηλ τωρα εγκυος θα γινομουν κακια και στριμενη ενω πριν ε ναιιι μα ξερετε ο γιατρος ειπε....μα γιατι και κλααααααμα

ουστ ρε μην αφηνετε κανεναν να σας χαλαει αυτες τις στιγμες

ειδικα με το θηλασμο μαρτυρησα κοριτσια τι ακουγα..

Εγω λεω οτι θελω να θηλασω αποκλειστικα, διαβαζω βιβλια, το ψαχνω και με πρηζει (η πεθερα παλι), οτι αποκλειεται να θηλασω για καιρο γιατι θα βαρεθω οπως ολες Shocked και οτι σιγουρα θα δινω και συμπληρωμα!!! Ειδατε υποστηριξη που εχω;;; Very Happy

Σταματα να λες για να σταματησει να λέει και εκεινη. Σε αυτο το θεμα δεν χρειαζεται καν να κανεις συζητηση. Wink

Καλε εγω δε μιλαω, εκεινη ξεκιναει και δε σταματαει Laughing .
Για το θηλασμο ξεκινησε ολοκληρο θεμα επειδη ειπα οτι δε θα αγορασω ακομα αποστειρωτη (με ειχε πρηξει καθε μερα να αγορασω) γιατι θελω να θηλασω και αν τελικα χρειαστω θα τον αγορασω μετα. Απο αυτο ξεκινησε ολοκληρη ιστορια!!! Laughing
Ευτυχως της ειπα οτι αγορασα και σταματησε!!! Laughing

εκεί βρίσκεται το μυστικό! είναι από τις περιπτώσεις που λέμε "είπε ο γιατρός να της λέμε ναι". πες ναι λοιπόν σε ότι σου λέει και μετά κάνε ότι γουστάρεις. μέθοδος αποτελεσματική και δοκιμασμένη. έτσι κάνω χρόνια τώρα και στη μάνα και την πεθερά μου.

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
όταν σε πρηζουν να λες εγω θελω να μεγαλωσω το παιδι μου οπως θελω εγω νακανω ταλαθη μου μονη μου και να ειμαι εγω η μοναδικη υπεθυνη για οτι ακλο κ κακο. αν θελω βοηθεια η τη γνωμη σας θα τη ζητησω. εγω αυτο λεω και τελειωνει η κουβεντα.

http://stardustwork.blogspot.com

konstantina

konstantina
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
antonia32 έγραψε:όταν σε πρηζουν να λες εγω θελω να μεγαλωσω το παιδι μου οπως θελω εγω νακανω ταλαθη μου μονη μου και να ειμαι εγω η μοναδικη υπεθυνη για οτι ακλο κ κακο. αν θελω βοηθεια η τη γνωμη σας θα τη ζητησω. εγω αυτο λεω και τελειωνει η κουβεντα.

Είσαι τυχερή. Έμενα δεν τελειώνει ποτέ το μαρτύριο. Πάντα κάτι παραπάνω ξέρουν ενώ εγώ συνήθως γιαυτους η γιατρός το παίζω η ψυχολόγος(καμιά μέρα θα τους απαντήσω ότι μακάρι να ήμουν γιατί σίγουρα θα τους κρατούσα σε απόσταση)Το κακό είναι ότι ο σύζυγος πάντα συμφωνεί μαζί τους και ξεσπάει επάνω μου μετά απο λίγη ώρα . Κορίτσια ένα θα σας πω ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΥΠΟΤΙΜΑΜΕ γιατί ποτέ δεν θα καταφέρουμε να γίνουμε σαν κι αυτό. Υπομονή κάποτε θα φτιάξουν τα πράγματα.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΚΡΑΤΗΘΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΛΕΩ...ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΒΓΕΝΩ ΚΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΡΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΥΝ

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
MariaM έγραψε:
etoile! έγραψε:
phoenix έγραψε:γινε κακια και σκυλα απο τωρα κ ασε τις ευγενειες γιατι μετα βρισκουν πατημα

αυτο μετα απο 2 παιδια που με πρηξαν αν εμενα δηλ τωρα εγκυος θα γινομουν κακια και στριμενη ενω πριν ε ναιιι μα ξερετε ο γιατρος ειπε....μα γιατι και κλααααααμα

ουστ ρε μην αφηνετε κανεναν να σας χαλαει αυτες τις στιγμες

ειδικα με το θηλασμο μαρτυρησα κοριτσια τι ακουγα..

Εγω λεω οτι θελω να θηλασω αποκλειστικα, διαβαζω βιβλια, το ψαχνω και με πρηζει (η πεθερα παλι), οτι αποκλειεται να θηλασω για καιρο γιατι θα βαρεθω οπως ολες Shocked και οτι σιγουρα θα δινω και συμπληρωμα!!! Ειδατε υποστηριξη που εχω;;; Very Happy

Σταματα να λες για να σταματησει να λέει και εκεινη. Σε αυτο το θεμα δεν χρειαζεται καν να κανεις συζητηση. Wink

Καλε εγω δε μιλαω, εκεινη ξεκιναει και δε σταματαει Laughing .
Για το θηλασμο ξεκινησε ολοκληρο θεμα επειδη ειπα οτι δε θα αγορασω ακομα αποστειρωτη (με ειχε πρηξει καθε μερα να αγορασω) γιατι θελω να θηλασω και αν τελικα χρειαστω θα τον αγορασω μετα. Απο αυτο ξεκινησε ολοκληρη ιστορια!!! Laughing
Ευτυχως της ειπα οτι αγορασα και σταματησε!!! Laughing

Ετσι έτσι... και κανένα ψεματάκι δεν βλάπτει αν το τραβάει ο οργανισμός της. Και οτιδήποτε και να χρειαστείς μετά εκτάκτως, να ναι καλά το διανυκτερεύον φαρμακείο. Δηλαδή θα μας τρελανουν...

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το είδατε τι έγινε με το 2 χρονο κοριτσάκι στην Κίνα? Που ξέφυγε από την προσοχή της μάνας της σε ένα κατάστημα και βγήκε έξω και το πατήσε ένα φορτηγό?? Και πέρασαν 18 άτομα και κανείς δεν έδωσε σημασία?????

Που ζούμε??Πόσο άγριος είναι ο κόσμος μας? Έχω συγκλονιστεί πραγματικά...έχω στεναχωρεθεί πάρα πολύ..που ζούμε επιτέλους δλδ?Δεν υπάρχει ανθρωπιά ?? Δεν υπάρχει τίποτα??????

Πίστευα ότι ήταν ψέμματα το video, αλλά σήμερα επιβεβαίωσα ότι είναι αληθινό.

Το κοριτσάκι είναι σε κώμα...Το τραγικό είναι ότι το χτύπησε το πρωτο φορτηγό και ούτε που κατάλαβε..και το πέρασε για εμπόδιο και το πάτησε και με τις πίσω ρόδες και έφυγε...μετά από ώρα πέρασε και άλλο φορτηγό..και το πέρασε και αυτό.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Προσεύχομαι από την ψυχή μου να γίνει καλά, να φυλάει ο θεός όλα τα παιδάκια του κόσμου...

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμένα ευτυχώς δεν υπάρχει ούτε και υπήρχε πρήξιμο ποτέ.Με αγάπη μου λένε ότι λένε και με όμορφο τρόπο.Αν δεν ήταν στην ηλικία να φάνε κάτι για παράδειγμα τους έλεγα ότι ο παιδίατρος δεν αφήνει ακόμα και ο σύζυγος μου έλεγε το ίδιο και έτσι όλοι έλεγαν ότι αφού ο παιδίατρος δεν αφήνει, τότε εντάξει.Σίγουρα υπήρχαν και άσχετοι που δεν τους ενδιέφερε και θα μου έλεγαν καμιά βλακεία αλλά δεν τους άκουγα.Γονείς, πεθερικά, αδέρφια κτλ όμως δεν μου επέβαλαν ποτέ.Ίσα ίσα που οι συμβουλές τους ήταν πολύτιμες για μένα.Δύο παιδάκια χωρίς εμπειρία δεν ήταν εύκολο και αυτοί που μας αγαπάνε μας στήριξαν, να ναι καλά οι άνθρωποι.Ειδικά η κουνιαδούλα μου που έχει καλή εμπειρία τριών παιδιών και με στηρίζει καλά...Ότι μου έλεγε για μένα ήταν σωτήριο.Ήξερα και τι θα αντιμετωπίσω και πως.
Αν σου το λένε με αγάπη και όχι με επιβλητικότητα, τότε να τους απαντάς ευγενικά.Αν σε ενοχλεί ο τρόπος τους τότε θα λες ξερά ότι ο παιδίατρος δεν αφήνει και εγώ σαν μάνα του μωρού δεν επιτρέπω.
Με το καλό το μωράκι σου καλή μου!!!!

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με τρέλα κόβεις τον αέρα.
"Α, ναι σοβαρά, έτσι είναι;"
"Σ' ευχαριστώ δεν το 'ξερα."
Με χαμόγελο πάντα και καλή διάθεση.
Μερικές φορές από αυτά που σου λένε οι ξερόλες κάποια πράγματα είναι σωστά ή μπορεί να σου δώσουν κάποια καλή ιδέα σε πρακτικά θέματα.
Δε χρειάζεται να κάνεις κουβέντα με τους ξερόλες απλά να συμφωνείς μαζί τους. Το λάθος είναι να ανοίξεις συζήτηση μαζί τους.

Maya

Maya
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω ευτυχως δε δεχτηκα πολλες παρεμβολες απο το περιβαλλον, εκανα αυτο που πιστευα. Ειχα τα βιβλια μου και αν καποιος μου ελεγε κατι, ανοιγα το βιβλιο και του απαντουσα αναλογως. Πολλες φορες οταν βαριομουν να ακουω, ελεγα 'ναι, ναι, ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι, αυτο θα κανω' και μετα τον/την εγραφα εκει που δεν πιανει μελανι, ενω αυτος/αυτη χαιροταν οτι εχει επιβαλλει τη γνωμη του Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
desT έγραψε:Με τρέλα κόβεις τον αέρα.
"Α, ναι σοβαρά, έτσι είναι;"
"Σ' ευχαριστώ δεν το 'ξερα."
Με χαμόγελο πάντα και καλή διάθεση.
Μερικές φορές από αυτά που σου λένε οι ξερόλες κάποια πράγματα είναι σωστά ή μπορεί να σου δώσουν κάποια καλή ιδέα σε πρακτικά θέματα.
Δε χρειάζεται να κάνεις κουβέντα με τους ξερόλες απλά να συμφωνείς μαζί τους. Το λάθος είναι να ανοίξεις συζήτηση μαζί τους.

Συμφωνώ. Όσες φορές προσπάθησα να υποστηρίξω κάτι άλλο, μόνο κούραση μου έμεινε και καμιά φορά νεύρα Smile Ο ξερόλας είναι απόλυτα πεπεισμένος ότι έχει δίκιο!

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:Λοιπόν. Εγώ γενικά λατρεύω την φράση 'εντολή γιατρού'. Τώρα αν αμφισβητούν και τον γιατρό αρχίζω και τους εξηγώ ποσα πράγματα έχουν αλλάξει μέσα σε 30 χρόνια. Συνήθως αυτοί που αμφισβητούν τους 'σημερινούς' γιατρούς είναι οι γονείς και άτομα της ηλικίας τους.

Όταν τους λέω "θα ακολουθήσω αυτό και αυτό στο παιδί μου", μου λένε εεε θα στα πει και ο γιατρός αυτά, εσύ δεν ξέρεις.Λες και θα πάρω τον κατάλογο και θα κάνω αμπε μπα μπλομ και ΟΠΟΙΟΣ μου κάτσει..(θεία)

Για την περπατούρα, ΟΤΙ και να έχω πει οτι δεν την θέλω η απάντηση "εγώ θα πάρω και θα τον βάζω κρυφά"..ΑΝΤΕ άσε το παιδί να σου το κρατήσει μετά...(θεία)

etoile! έγραψε:Εμενα να φανταστεις η πεθερουλα μου εχει κανει προγραμμα οτι μολις γεννησω θα της πηγαινω το παιδι Shocked για να το χαζευουν τα αλλα της εγγονια, τα οποια πανε νηπιο και δημοτικο.... Και αμα πας να εξηγησεις για ιωσεις και τι λενε οι παιδιατροι, μαυρο φιδι που σε εφαγε!!! Εισαι περιεργη, υποχονδρια κτλ κτλ!!!
Και ο γιατρος βεβαια ειναι ασχετος!!! Laughing Laughing

Και μένα έτσι μου λένε "εεε θα γίνεις σαν αυτές τις υπερβολικές που τα έχουν σε γυάλα τα μωρά?" ΡΕ ΟΥΣΤ έτσι ακριβώς θα γίνω!!!(πεθερά-θεία)

etoile! έγραψε:Εγω λεω οτι θελω να θηλασω αποκλειστικα, διαβαζω βιβλια, το ψαχνω και με πρηζει (η πεθερα παλι), οτι αποκλειεται να θηλασω για καιρο γιατι θα βαρεθω οπως ολες Shocked και οτι σιγουρα θα δινω και συμπληρωμα!!! Ειδατε υποστηριξη που εχω;;; Very Happy

Εμένα η πεθερά μου στραβώνει την μουτσούνα της όταν μιλάω για θηλασμό, και αρχίζει της θεωρίες της!...ΔΕΝ αντέχω να ακούω απόψεις απο άτομο που θήλασε 12 μέρες ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.......
Μου λέει ε τι δεν θα μας δώσεις και εμάς μπιμπερό για το γάλα του? ΟΧΙ της λέω γιατί θα θηλάζω, ΑΝ χρειαστεί, θα σας αφήνω το γάλα του έτοιμο.Ε και νερό και χαμομήλι πως θα του δίνουμε? ΑΝΤΕ ΑΠΑΝΤΑ μετά.!

@phoinix λέω στον άντρα μου, έλα ρε καλέ μου να σου πω για τον θηλασμό, για την διατροφή του μωρού, να σου πω τι διάβασα εκεί κτλπ, έτσι ώστε όταν έρχεται η ώρα και αρχίζει το πρήξιμο να ξέρεις τι να απαντάς, να μην με αφήνεις μόνη μου να τους αντιμετωπίζω...Η απάντηση του "εεε ξέρεις εσύ, εγώ τι να "μάθω", σε εμπιστεύομαι!"

ΕΠΡΕΠΕ να απαντήσω σε όλα αλλιώς θα έσκαγα χαχαχα Very Happy
etoile Θα μπαίνουμε μετά που θα γεννήσουμε και θα λέμε "σήμερα έμαθα αυτό απο την γειτόνισσα, αυτό απο την πεθερά και αυτό απο τον μανάβη"!!!

????????


Επισκέπτης
didumomama έγραψε:Εμένα ευτυχώς δεν υπάρχει ούτε και υπήρχε πρήξιμο ποτέ.Με αγάπη μου λένε ότι λένε και με όμορφο τρόπο.Αν δεν ήταν στην ηλικία να φάνε κάτι για παράδειγμα τους έλεγα ότι ο παιδίατρος δεν αφήνει ακόμα και ο σύζυγος μου έλεγε το ίδιο και έτσι όλοι έλεγαν ότι αφού ο παιδίατρος δεν αφήνει, τότε εντάξει.Σίγουρα υπήρχαν και άσχετοι που δεν τους ενδιέφερε και θα μου έλεγαν καμιά βλακεία αλλά δεν τους άκουγα.Γονείς, πεθερικά, αδέρφια κτλ όμως δεν μου επέβαλαν ποτέ.Ίσα ίσα που οι συμβουλές τους ήταν πολύτιμες για μένα.Δύο παιδάκια χωρίς εμπειρία δεν ήταν εύκολο και αυτοί που μας αγαπάνε μας στήριξαν, να ναι καλά οι άνθρωποι.Ειδικά η κουνιαδούλα μου που έχει καλή εμπειρία τριών παιδιών και με στηρίζει καλά...Ότι μου έλεγε για μένα ήταν σωτήριο.Ήξερα και τι θα αντιμετωπίσω και πως.
Αν σου το λένε με αγάπη και όχι με επιβλητικότητα, τότε να τους απαντάς ευγενικά.Αν σε ενοχλεί ο τρόπος τους τότε θα λες ξερά ότι ο παιδίατρος δεν αφήνει και εγώ σαν μάνα του μωρού δεν επιτρέπω.
Με το καλό το μωράκι σου καλή μου!!!!

Εισαι τοσο τυχερη!! Εγω μεχρι στιγμης με οσους μιλαω, παιρνουν αυτο το υφακια ''τα ξερω ολα ,τι να μας πεις εσυ που δε ξερεις την τυφλα σου;''. Ενταξει, καποια πραγματα μπορει να τους φαινονται περιεργα, πχ οτι θελω να θηλασω μεχρι μεγαλο το παιδι μου και οχι 2-3 μηνες, αλλα γιατι πρεπει να κανουν λες και ειμαι ουφο;;; Τουλαχιστον ας ακουνε. Επειδη ειμαι νεα μαμα δε σημαινει οτι δε μπορω να σκεφτω τι ειναι πραγματικα σωστο.
Ετσι ξεκινησα να πλενω και να σιδερωνω τα πραγματα του μωρου χθες, να τελειωνω και γιατι παιδι ειναι, ποτέ δε ξερεις πότε θα ερθει. Βαρεθηκα να ακουω ''ειναι νωρις''. Μα μπαινω στον 9ο σε λιγο, τι νωρις;;;

Και δε μ αρεσει η ειρωνεια. Η πεθερα μου πχ με λεει υποχονδρια χωρις καν να της εχω δωσει καποιο δειγμα. Ισα ισα που οταν ειπα να μη παρω μακρυμανικα εσωρουχα στο παιδι για να μη το ''σκαω'', εκεινη φρικαρε να παρω, λες και ζουμε στην Αλασκα. Οκ, την ακουσα και πηρα, αλλα ακομα νομιζω οτι ειναι υπερβολη...
Και το φοβερο ειναι οτι λεει υπερπροστατευτικη και τη συνυφαδα μου, η οποια εδινε στα παιδια της οταν ηταν μωρα τα μασητικα χωρις να τα πλυνει, απο τη συσκευασια του εργοστασιου Shocked Shocked Shocked !!!!Οποτε καταλαβαινετε...
Και πραγματικα, σιγουρα θελω να ακουω γνωμες και να με βοηθουν, αλλα οχι με ειρωνεια σε ο,τι θεωρω εγω σωστο. Και η μανα μου πχ με ζαλιζε οτι θα δεχομαι κοσμο στην αρχη στο σπιτι (για να μην παρεξηγηθουν...) και μολις διαβασε τι μπορει να γινει αν δεν ακουσω τον παιδιατρο, μαζευτηκε και μου ειπε οτι εχω δικιο και οτι αλλαξαν οι εποχες.

Ειλικρινα, σ αυτη τη χωρα γιατι πρεπει να εχουν οι παντες αποψη για το σπιτι μας;;;; Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

????????


Επισκέπτης
pumpkin έγραψε:
MariaM έγραψε:Λοιπόν. Εγώ γενικά λατρεύω την φράση 'εντολή γιατρού'. Τώρα αν αμφισβητούν και τον γιατρό αρχίζω και τους εξηγώ ποσα πράγματα έχουν αλλάξει μέσα σε 30 χρόνια. Συνήθως αυτοί που αμφισβητούν τους 'σημερινούς' γιατρούς είναι οι γονείς και άτομα της ηλικίας τους.

Όταν τους λέω "θα ακολουθήσω αυτό και αυτό στο παιδί μου", μου λένε εεε θα στα πει και ο γιατρός αυτά, εσύ δεν ξέρεις.Λες και θα πάρω τον κατάλογο και θα κάνω αμπε μπα μπλομ και ΟΠΟΙΟΣ μου κάτσει..(θεία)

Για την περπατούρα, ΟΤΙ και να έχω πει οτι δεν την θέλω η απάντηση "εγώ θα πάρω και θα τον βάζω κρυφά"..ΑΝΤΕ άσε το παιδί να σου το κρατήσει μετά...(θεία)

etoile! έγραψε:Εμενα να φανταστεις η πεθερουλα μου εχει κανει προγραμμα οτι μολις γεννησω θα της πηγαινω το παιδι Shocked για να το χαζευουν τα αλλα της εγγονια, τα οποια πανε νηπιο και δημοτικο.... Και αμα πας να εξηγησεις για ιωσεις και τι λενε οι παιδιατροι, μαυρο φιδι που σε εφαγε!!! Εισαι περιεργη, υποχονδρια κτλ κτλ!!!
Και ο γιατρος βεβαια ειναι ασχετος!!! Laughing Laughing

Και μένα έτσι μου λένε "εεε θα γίνεις σαν αυτές τις υπερβολικές που τα έχουν σε γυάλα τα μωρά?" ΡΕ ΟΥΣΤ έτσι ακριβώς θα γίνω!!!(πεθερά-θεία)

etoile! έγραψε:Εγω λεω οτι θελω να θηλασω αποκλειστικα, διαβαζω βιβλια, το ψαχνω και με πρηζει (η πεθερα παλι), οτι αποκλειεται να θηλασω για καιρο γιατι θα βαρεθω οπως ολες Shocked και οτι σιγουρα θα δινω και συμπληρωμα!!! Ειδατε υποστηριξη που εχω;;; Very Happy

Εμένα η πεθερά μου στραβώνει την μουτσούνα της όταν μιλάω για θηλασμό, και αρχίζει της θεωρίες της!...ΔΕΝ αντέχω να ακούω απόψεις απο άτομο που θήλασε 12 μέρες ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.......
Μου λέει ε τι δεν θα μας δώσεις και εμάς μπιμπερό για το γάλα του? ΟΧΙ της λέω γιατί θα θηλάζω, ΑΝ χρειαστεί, θα σας αφήνω το γάλα του έτοιμο.Ε και νερό και χαμομήλι πως θα του δίνουμε? ΑΝΤΕ ΑΠΑΝΤΑ μετά.!

@phoinix λέω στον άντρα μου, έλα ρε καλέ μου να σου πω για τον θηλασμό, για την διατροφή του μωρού, να σου πω τι διάβασα εκεί κτλπ, έτσι ώστε όταν έρχεται η ώρα και αρχίζει το πρήξιμο να ξέρεις τι να απαντάς, να μην με αφήνεις μόνη μου να τους αντιμετωπίζω...Η απάντηση του "εεε ξέρεις εσύ, εγώ τι να "μάθω", σε εμπιστεύομαι!"

ΕΠΡΕΠΕ να απαντήσω σε όλα αλλιώς θα έσκαγα χαχαχα Very Happy
etoile Θα μπαίνουμε μετά που θα γεννήσουμε και θα λέμε "σήμερα έμαθα αυτό απο την γειτόνισσα, αυτό απο την πεθερά και αυτό απο τον μανάβη"!!!

Και σιγουρα η συμβουλη του μαναβη θα ειναι πιο χρησιμη!!!! Laughing Laughing

tattooed_snowhite

tattooed_snowhite
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
etoile! έγραψε:
tattooed_snowhite έγραψε:
mommy12585 έγραψε:
tattooed_snowhite έγραψε:καλημερα! τι μας περιμενει αγαπημενη ετοιλε! χαχαχα

εγω παντως θα τους λεω οτι θα ακολουθησω το μητρικο ενστικτο που ειναι καλητερο απο ΚΑΘΕ συμβουλη! Wink

εξαλου με τα λαθη μαθαινουμε και γινομαστε καλητεροι!
δεν θα επιτρεψω σε κανεναν να με κανει να νιωσω αχρηστη ουτε μισο δευτερολεπτο!

tattooed snowwhite, άσχετο αλλά το σκυλακι στη φωτό είναι δικό σου? πανέμορφο είναι...chow chow δε λέγονται αυτα?? Κουκλάκι είναι Smile Smile

ναι ναι δικο μου ειναι το αρκουδακι! χιχιχ ευχαριστω !! Πώς κόβετε τον αέρα στους ξερόλες;;; - Σελίδα 2 536304 Πώς κόβετε τον αέρα στους ξερόλες;;; - Σελίδα 2 536304

Παντα ηθελα ενα τετοιο σκυλακι!!! Πρεπει να ειναι τελειο για αγκαλιτσες!!!!!!

Απ ο,τι βλεπω ειμαστε κοντα στην ημερομηνια, οποτε θα λεμε τον πονο μας παρεα μετα Laughing !!!
Ασε, εχουμε να ακουσουμε τρελα πραγματα!!!
Εμενα να φανταστεις η πεθερουλα μου εχει κανει προγραμμα οτι μολις γεννησω θα της πηγαινω το παιδι Shocked για να το χαζευουν τα αλλα της εγγονια, τα οποια πανε νηπιο και δημοτικο.... Και αμα πας να εξηγησεις για ιωσεις και τι λενε οι παιδιατροι, μαυρο φιδι που σε εφαγε!!! Εισαι περιεργη, υποχονδρια κτλ κτλ!!!
Και ο γιατρος βεβαια ειναι ασχετος!!! Laughing Laughing

Αλλα τωρα θα της πεταξω κατι που επαθε ο ξαδερφος μου (κριμα βεβαια για το παιδακι του). Τους ειχε πει ο παιδιατρος για 6 μηνες να μην εχουν πολυ κοσμο σπιτι και καθολου παιδια.Ηταν Δεκεμβρης. Η γυναικα του το επαιζε ανετη και δεχοταν κοσμο και 2 ανηψια της μικρα. Ε,η κορουλα τους κολλησε ενα μικροβιο και τωρα οποτε χειμωνιαζει και κρυωνει λιγο το εχουν με μασκα και φαρμακα. Κατι εχει παθει και θα το εχει μεχρι το δημοτικο λεει ο γιατρος...
Μετα απο αυτα που ακους, πως να μην φοβασαι;; Στο λεω για να μη μασησεις και εσυ αμα σου αρχιζουν τα περι υποχονδριασης και σου επιβαλουν να βλεπεις κοσμο!!! Γιατι εγω σιγουρα θα εχω αυτο το προβλημα!!! Twisted Evil


αστα να πανε κοριτσι μου! εχουμε να ακουσουμε λεει! ουυυ
αν και την δικια μου δεν την περνει να μιλαει και πολυ, εχει λερωμενη ποοοολυ τη φωλια της, και ειμαι και πολυ χοντροπετση μαζι της οποτε κανει τουμπεκι και δεν εχει πολλα πολλα, τωρα με τους αλλους δεν ξερω ολο και καποιος θα το παιξει εξυπνος ΣΤΑΑΑΝΤΑΡ αυτο!
η αναισθησια ειναι μια καλη λυση, και το να μιλας εξω απ τα δοντια ειναι μια καλη λυση ΕΠΙΣΕΙΣ!
και οποιος στραβωσει, σιγα, δεν του πηραμε και το κεφαλι Razz

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα σας πω εγω τι εκανα που γεννησα περυσι τον νοεμβρη. απλα τους ξεκαθαρισα οτι δεν δεχομαι επισκεψεις παρα μονο πολυ περιορισμενα πραγματα κι αυτο με προυποθεσεις. κι επισης τα ανιψια του αντρα μου που ειναι στο δημοτικο εννοειται κομμενη. με τιποτα ομως, ηταν και συνεχεια αρρωστα.
τωρα, αν με παρεξηγησαν, καθολου, μα καθολου δεν με ενοιαξε. ισα ισα που με βολεψε κιολας. και δεν ειναι θεμα του αν εισαι υποχονδριος ή οχι. μαθαμε τωρα μια λεξη και την λεμε. το θεμα ειναι να μην ταλαιπωρηθει ενα τοσο δα πλασματακι. κριμα απτον Θεο δλδ.
μην μασατε κοριτσια και μην σσυγχυζεστε. απλα κοφτα και ξεκαθαρα τους λετε τι θελετε.

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Έλεγα στην θεία οτι ο Π.Ο.Υ. συστήνει τον θηλασμό μέχρι τα 2 έτη και γυρίζει και λέει στην κόρη της "ΠΩ ΠΩ φαντάζεσαι τον γιωργάκη (2 χρονών παιδάκι) να θηλάζει ακόμα?".ΛΕΣ και είπα να θηλάζει 10 χρονών παιδί .......
Τι να μου πει όμως αυτή που θεωρεί ΘΕΑ την παιδίατρο της που της σύστηνε να μην ταϊζει το μωρό της πριν τις 3 ώρες.Καλά της λέω δεν έκλαιγε το μωρό?νεογέννητο ήταν. εεε έκλαιγε λέει αλλά τις έδινα χαμομήλι και νερό για να μην μάθει το βυζί...6-7 ημερών μωρό έκλαιγε και δεν το έβαζε στο στήθος ΟΥΤΕ του έδινε συμπλήρωμα, για να μην "κακομάθει"...
Τις αγαπάω πολύ ρε κορίτσια την θεία και την ξαδέρφη, αλλά ώρες ώρες με φέρνουν στα όρια μου πραγματικά...(είναι θεία και ξαδέρφη του άντρα μου)
Δεν μπορούν να δεχτούν οτι ο κάθε άνθρωπος έχει μεγαλώσει αλλιώς και έχει τα δικά του πιστεύω.Εμένα η μαμά, μου παρόλο που την έχασα νωρίς, έτσι με μεγάλωσε, με θήλασε πολύ, δεν μου έδινε να τρώω μαλακίες και ήταν πολύ χαλαρή γενικότερα με τα φάρμακα τι να κάνω δηλαδή να αλλάξω τον δικό μου τρόπο σκέψης?
Ούτε καμιά αδυνατούλα είμαι ούτε υστερική με την υγιεινή ζωή γενικότερα...

????????


Επισκέπτης
Ξερετε τι σκεφτομαι;; Καθομαι εγω και σκαω για να μη τους στεναχωρησω,αλλα αυτοι δε σκανε...
Αμα ξανακουσω για το ''υποχονδρια'', θα της απαντησω ''καλυτερα υποχονδρια και το παιδι μου να ειναι καλα, παρα αναισθητη και να το τρεχω στα νοσοκομεια''... Βεβαια θα της ανοιξω παλι το μαγικο κουτακι Laughing , αλλα τουλαχιστον θα εχω πει την κακιουλα μου και εγω Πώς κόβετε τον αέρα στους ξερόλες;;; - Σελίδα 2 875502 !!!

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
etoile! έγραψε:Ξερετε τι σκεφτομαι;; Καθομαι εγω και σκαω για να μη τους στεναχωρησω,αλλα αυτοι δε σκανε...
Αμα ξανακουσω για το ''υποχονδρια'', θα της απαντησω ''καλυτερα υποχονδρια και το παιδι μου να ειναι καλα, παρα αναισθητη και να το τρεχω στα νοσοκομεια''... Βεβαια θα της ανοιξω παλι το μαγικο κουτακι Laughing , αλλα τουλαχιστον θα εχω πει την κακιουλα μου και εγω Πώς κόβετε τον αέρα στους ξερόλες;;; - Σελίδα 2 875502 !!!

αυτό ακριβώς ΧΑΧΑΧΑ και αν ανοίξει δεν κλείνει!! Πώς κόβετε τον αέρα στους ξερόλες;;; - Σελίδα 2 328109
Άντε να παίρνουμε η μια απο την άλλη θάρρος χαχαχα

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
trilly έγραψε:θα σας πω εγω τι εκανα που γεννησα περυσι τον νοεμβρη. απλα τους ξεκαθαρισα οτι δεν δεχομαι επισκεψεις παρα μονο πολυ περιορισμενα πραγματα κι αυτο με προυποθεσεις. κι επισης τα ανιψια του αντρα μου που ειναι στο δημοτικο εννοειται κομμενη. με τιποτα ομως, ηταν και συνεχεια αρρωστα.
τωρα, αν με παρεξηγησαν, καθολου, μα καθολου δεν με ενοιαξε. ισα ισα που με βολεψε κιολας. και δεν ειναι θεμα του αν εισαι υποχονδριος ή οχι. μαθαμε τωρα μια λεξη και την λεμε. το θεμα ειναι να μην ταλαιπωρηθει ενα τοσο δα πλασματακι. κριμα απτον Θεο δλδ.
μην μασατε κοριτσια και μην σσυγχυζεστε. απλα κοφτα και ξεκαθαρα τους λετε τι θελετε.

κ γω αυτο εκανα. οποιος θελει ας παρεξηγηθει μου φτανει που το παιδι μου δε θα αρρωστησει. και σε μανουλες που τους ετοιμαζω τη βαφτιση του παιδιου τουσ και μιλαμε, μου λενε οτι κανουν το ιδιο και ειδικα τωρα που ειναι χειμωνας δεν αφηνουν κανενα να πλησιασει το παιδι αν ειναι αρρωστος και οι υγειης δεν το πιανουν αν δε πλυνουν τα χερια με ντετολ. δε λεμε να μπει το παιδι στη γυαλα, αλλα γιατι να παρει ενα τοσο μικρο παιδι απο τωρα ιωσεις. θα ερθει ο καιρος που θα μεγαλωσουν θα πανε παιδικο η νηπιο και θα παρουν ενα σωρο αρρωστιες. ασ μην ταλαιπωρηθουν απο τωρα.

http://stardustwork.blogspot.com

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια "υποχόνδρια" και λεχούδι δεν πάνε μαζί! Το μωράκι πρέπει να προστατεύεται από τις ιώσεις και τα μικρόβια. Ένα απλό συναχάκι για ένα μωράκι μπορεί να γίνει πολύ σοβαρή λοίμωξη και να το στείλει στο νοσοκομείο. Εγώ θα γεννήσω μέσα στο καταχείμωνο-πρώτα ο Θεός- κι έχω άλλα τέσσερα παιδιά που πάνε σχολείο. Ξέρω ότι δεν θα μπορέσω να το προστατέψω όσο θα έπρεπε, αλλά τουλάχιστον θα πάρω τα μέτρα που πρέπει.
Εννοείται ότι δεν θα δεχτώ καθόλου επισκέψεις για πολύ καιρό, μας φτάνουν τα δικά μας μικρόβια!
Το άλλο, όμως; Δεν θέλω να πάω επίσκεψη σε οικογένειες με μωρά, για να μην κουβαλήσουν μικρόβια τα δικά μου παιδιά και παρεξηγούνται οι άλλοι, γιατί είμαι, λέει, υπερβολική και τους αποφεύγω για άλλους λόγους. confused

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bonheur έγραψε:Κορίτσια "υποχόνδρια" και λεχούδι δεν πάνε μαζί! Το μωράκι πρέπει να προστατεύεται από τις ιώσεις και τα μικρόβια. Ένα απλό συναχάκι για ένα μωράκι μπορεί να γίνει πολύ σοβαρή λοίμωξη και να το στείλει στο νοσοκομείο. Εγώ θα γεννήσω μέσα στο καταχείμωνο-πρώτα ο Θεός- κι έχω άλλα τέσσερα παιδιά που πάνε σχολείο. Ξέρω ότι δεν θα μπορέσω να το προστατέψω όσο θα έπρεπε, αλλά τουλάχιστον θα πάρω τα μέτρα που πρέπει.
Εννοείται ότι δεν θα δεχτώ καθόλου επισκέψεις για πολύ καιρό, μας φτάνουν τα δικά μας μικρόβια!
Το άλλο, όμως; Δεν θέλω να πάω επίσκεψη σε οικογένειες με μωρά, για να μην κουβαλήσουν μικρόβια τα δικά μου παιδιά και παρεξηγούνται οι άλλοι, γιατί είμαι, λέει, υπερβολική και τους αποφεύγω για άλλους λόγους. confused

Πω πω να σου ζήσουνε!!!!! Περιμένεις δηλαδή το 5ο σου μωρό?!?!
Εσύ θα είσαι exper σε τέτοια θέματα σαν πολύτεκνη, θα μας κάνεις μαθήματα Πώς κόβετε τον αέρα στους ξερόλες;;; - Σελίδα 2 328109

aphrodite

aphrodite
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
etoile! έγραψε:
phoenix έγραψε:γινε κακια και σκυλα απο τωρα κ ασε τις ευγενειες γιατι μετα βρισκουν πατημα

αυτο μετα απο 2 παιδια που με πρηξαν αν εμενα δηλ τωρα εγκυος θα γινομουν κακια και στριμενη ενω πριν ε ναιιι μα ξερετε ο γιατρος ειπε....μα γιατι και κλααααααμα

ουστ ρε μην αφηνετε κανεναν να σας χαλαει αυτες τις στιγμες

ειδικα με το θηλασμο μαρτυρησα κοριτσια τι ακουγα..

Εγω λεω οτι θελω να θηλασω αποκλειστικα, διαβαζω βιβλια, το ψαχνω και με πρηζει (η πεθερα παλι), οτι αποκλειεται να θηλασω για καιρο γιατι θα βαρεθω οπως ολες Shocked και οτι σιγουρα θα δινω και συμπληρωμα!!! Ειδατε υποστηριξη που εχω;;; Very Happy
ΑΑΑΑΑΑΑ!!! affraid Και η δικια μου η πεθερα και η γιαγια και πολλοιιιιιι άλλοι τα ίδια μου λένε!!Μα συννενοημένοι είναι ρε παιδί μου;;;; tongue Μόνο οι γονείς μου και ο άντρας μου που ΞΕΡΟΥΝ τι περναω για να θηλασω μου δίνουν τη συμπαράσταση που χρειάζομαι.Και απλά βουλώνω τα αυτιά στους υπόλοιπους και προχωράω.Άσε να λένε!!!Δυστυχώς στην Ελλάδα ακόμα και ο άγνωστος στο δρόμο έχει το θράσος να σε κριτικάρει μόλις θα δει κάτι που θα του φανεί περίεργο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] ... Να δεις ΤΙ ακούω κάθε μερα για το Sling.... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πολλές φορές μου φαίνεται ότι επειδή δεν θήλασαν αυτές, δεν πρέπει να θηλάσει καμιά άλλη! Σου λέει πώς; εγώ βαρέθηκα, δεν είχα γάλα, να μη χαλάσει το στήθος,δε χόρταινε το μωρό και άλλα τέτοια ευτράπελα, θα θηλάσει η νύφη;

pumpkin

pumpkin
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bonheur έγραψε:Πολλές φορές μου φαίνεται ότι επειδή δεν θήλασαν αυτές, δεν πρέπει να θηλάσει καμιά άλλη! Σου λέει πώς; εγώ βαρέθηκα, δεν είχα γάλα, να μη χαλάσει το στήθος,δε χόρταινε το μωρό και άλλα τέτοια ευτράπελα, θα θηλάσει η νύφη;

Εγώ πιστεύω οτι θεωρούν οτι τις κρίνω λέγοντας τους πόσο καλός είναι ο θηλασμός, και πόσο θέλω να θηλάσω κτλπ επειδή αυτές δεν θήλασαν.
Η κάθε μαμά έχει τους λόγους της που δεν θήλασε, φυσικά και δεν κρίνω κανέναν,δεν είναι το παν, ούτε θα πεθάνω αν δεν τα καταφέρω, αλλά μην προσπαθείς να υποβιβάσεις τον θηλασμό και τα οφέλη του για να αισθανθείς καλύτερα ρε γμτ!
Αφροδίτη τις προάλες φιλοξενούσα την πεθερά μου και πιάσαμε σηζήτηση με τον άντρα μου για το mei tai που θέλω να πάρω για να το φοράει και αυτός το μωρό (το θεωρεί πιο αντρικό χαχα).Με το που κατάλαβε η πεθερά για τι πράγμα μιλάμε γούρλωσε τα μάτια και με κοιτούσε σαν χαμένη! ΧΑΧΑΧΑ

????????


Επισκέπτης
bonheur έγραψε:Πολλές φορές μου φαίνεται ότι επειδή δεν θήλασαν αυτές, δεν πρέπει να θηλάσει καμιά άλλη! Σου λέει πώς; εγώ βαρέθηκα, δεν είχα γάλα, να μη χαλάσει το στήθος,δε χόρταινε το μωρό και άλλα τέτοια ευτράπελα, θα θηλάσει η νύφη;

Εγω νομιζω οτι επειδη καμια γυρω της δε θηλασε, νομιζει οτι εχει πεσει καποια επιδημια και τα στηθη δε βγαζουν γαλα Laughing !!
Τι να πω βρε κοριτσια, ενα καλο ειπα οτι θα κανω για το παιδι μου και αυτο παλι περιεργο της φαινεται!!! Shocked Shocked

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις