Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
70 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 70 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 40]

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubou έγραψε:ακομη δικο σου ειναι το θεματακι μωρε!!! Wink κριμα παντως...γιατι σβηνονται απαντησεις , αν το κανει αυτοματα το φορουμ αυτο, οταν μελλοντικα καποιος θα ψαχνει κατι θα χανει πληροφοριες!!

Τι να κανουμε!! Θα το αντεξουμε τον μηδενισμο και βουρ για τα επομενα 1000 ποστ!!! Twisted Evil
έγινε τώρα Sad
αν κάνεις μια ανασκόπησης θα βρεις αυτό που θες, δεν χάνετε τίποτα Wink

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευχαριστώ Αναστασία μου, να είσαι καλά.

Εσείς τι κάνετε; Όλα εντάξει;

Εμείς το θέμα του μωρού μάλλον θα το αναβάλλουμε. Δεν το έχω συζητήσει με τον άντρα μου ακόμα αλλά έτσι νομίζω πως θα γίνει.

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελενακι μου με ολο το θαρρος γιατι να το αναβαλεται?

Λεμονακι μου ειναι σαν να μην εγινε το θεμα ειναι δικο σου ειναι το γουρι σου και εμεις τα πιο μικρα γουρακια σου Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 417472

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελενάκι συλληπητήρια Sad

Αυγολέμονή μου, μη μου αγχώνεσαι (ποιός μιλάει δηλαδή Embarassed )

Ξεκίνα κανένα Επιμορφωτικό, να ασχοληθείς με κάτι που σου αρέσει, να ξεφύγει το μυαλό σου. Εγώ θα ξεκινήσω την άλλη εβδομάδα Επιμορφωτικά μαθήματα κοσμήματος. Να απασχολώ και τα χέρια μου εκτός από το μυαλό μου. Βρές κάτι που πάντα θα ήθελες να κάνεις και ασχολήσου μ' αυτό, βοηθάει πολύ.

Υπομονή κορίτσια, που θα πάει, θα μας μας επισκεφτεί κι εμάς ο Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 337404

Άντε, Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 377361 Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 377361 Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 377361 Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 377361 Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 377361 μπόλικη εγκυόσκονη για όλες μας Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 40746

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:Ελενακι μου με ολο το θαρρος γιατι να το αναβαλεται?

Λεμονακι μου ειναι σαν να μην εγινε το θεμα ειναι δικο σου ειναι το γουρι σου και εμεις τα πιο μικρα γουρακια σου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Θέλουμε να παντρευτούμε και θρησκευτικά πριν κάνουμε παιδάκι και λέγαμε να κάνουμε το γάμο κάπου προς την άνοιξη ή μετά το Πάσχα. Τώρα όμως που έφυγε ο παππούς μου δε μου φαίνεται σωστό να κάνω γάμο πριν περάσει ένας χρόνος από το θάνατό του. Οπότε, μάλλον θα πάει πίσω και το θέμα του μωρού. Θα με θέλετε όμως ακόμα στην παρέα σας;

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπορειτε να κανετε εναν πολιτικο γαμο πρωτα και μετα γαμο-βαφτιση!! Εμεις ετσι λεμε να κανουμε αν με το καλο μεινω νωριτερα!! Very Happy


Επειδη δυστυχως δν τα κανουμε παραγγελια αυτα, δν φοβασαι μην χασεις αδικα χρονο!?

υ.γ. δν γνωριζω αν εισαι ηδη παντρεμενη βεβαια! Laughing

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια μου!!! Μα ποιες είμαστε τέλοσπάντων!!! Μηδενήσαμε και ξανα από την αρχή!!!! χιχιχιχι!!!!

Ελενίτσα μου, συλλυπητήρια για τον παππού σου... Το έχω περάσει και εγώ πρόσφατα και είναι δύσκολο Crying or Very sad
Μας έλειψες όμως πολυ!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Αν θέλεις τη γνώμη μου για το γάμο... Εντάξει το καταλαβαίνω είναι δυσκολο με μια απώλεια αλλα η ζωή συνεχίζεται και είμαι σίγουρη ότι ο παππού σου δεν θα ήθελε να το αναβάλλεται για τους τύπους και μόνο... Δική σας είναι η απόφαση, και συγνώμη που επεμβαίνω... Smile



felicitaki δεν πειράζει κούκλα μου!!! Τον άλλο μήνα... Και εγώ σήμερα καθαρίζω επιτέλους!!!





demmy μου πόσο σε ζηλεύω για το ταξιδάκι!!! Μακάρι να μπορέσουμε να πάμε κι εμεις!!! Εκεί θα χαλαρώσεις κιόλας και ....ποτε δεν ξέρεις!!! Πολλά μωράκια ήρθαν μετά από ταξιδάκια και διακοπές!!! Στο εύχομαι!!!!

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ελενακι εννοειται και σε θελουμε στην παρεα μας αλλα αν μου επιτρεπεις να σου πω την γνωμη μου?

Οταν αφορα τον ερχομο και την βαφτιση ενος μωρου για μενα το πενθος δεν μετραει (και στο λεω εγω που εχασα τον μπαμπα μου 49 χρονων οταν ημουν 21) στο λεω γιατι γνωριζω απο πενθος. Αφου ειστε ηδη παντρεμενοι με πολιτκο μην εμποδισετε τον ερχομο ενος μωρου χαρα θα φερει σε ολους και οταν με το καλο ερθει κανετε οτι θελετε μετα και θα εχει περασει και ο χρονος του παππου σου (ενας φευγει και ενας ερχεται) κοριτσακι μου.

Με ολο το θαρρος Ελενακι μου μην με παρεξηγησεις. Embarassed

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubou έγραψε:Μπορειτε να κανετε εναν πολιτικο γαμο πρωτα και μετα γαμο-βαφτιση!! Εμεις ετσι λεμε να κανουμε αν με το καλο μεινω νωριτερα!! Very Happy


Επειδη δυστυχως δν τα κανουμε παραγγελια αυτα, δν φοβασαι μην χασεις αδικα χρονο!?

υ.γ. δν γνωριζω αν εισαι ηδη παντρεμενη βεβαια! Laughing


Είμαι ήδη παντρεμένη boubou μου.

Καταλαβαίνω τι εννοείς αλλά είμαι λίγο "παραδοσιακή" σε αυτά. Θέλω να γίνουν όλα με τη σειρά τους.

Φυσικά και δεν κατακρίνω τις κοπέλες που κάνουν γάμο και βάφτιση μαζί (το ξεκαθαρίζω αυτό για να μην παρεξηγηθώ). Θέλω ο γάμος μου να είναι μόνο γάμος και η βάφτιση του παιδιού μου (αν μας δώσει ο Θεός φυσικά) να είναι μόνο βάφτιση. Έχω παραξενιές!

160Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 Empty ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ... Δευ Οκτ 31, 2011 3:03 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ!ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ...ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΩΡΑΚΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ..ΣΥΓΝΩΜΗ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ,ΑΠΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΛΕΩ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΥΝΤΟΜΑ..

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαχα δν τα θεωρω παραξενιες κοπελα μου! κι εγω ετσι θα ηθελα να γινοταν, αλλα αφου το αργησαμε τοσο το θεμα γαμου, αρχισε να χτυπαει το ρολογακι τικ τακ για μενα και δν μπορω να περιμενω ποοοοοτε θα παντρευτουμε για να κανω παιδι!! Embarassed

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Evaggelitsa 26 έγραψε:

Ελενίτσα μου, συλλυπητήρια για τον παππού σου... Το έχω περάσει και εγώ πρόσφατα και είναι δύσκολο Crying or Very sad
Μας έλειψες όμως πολυ!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Αν θέλεις τη γνώμη μου για το γάμο... Εντάξει το καταλαβαίνω είναι δυσκολο με μια απώλεια αλλα η ζωή συνεχίζεται και είμαι σίγουρη ότι ο παππού σου δεν θα ήθελε να το αναβάλλεται για τους τύπους και μόνο... Δική σας είναι η απόφαση, και συγνώμη που επεμβαίνω... Smile

Ευχαριστώ Ευαγγελίτσα μου.

Μη ζητάς συγνώμη καλέ, εννοείται πως με ενδιαφέρει η γνώμη σας! Το ξέρω πως ο παππούς μου δεν θα ήθελε να αλλάξουμε τα σχέδιά μας αλλά εγώ μέσα μου δεν νιώθω καλά. Δεν είναι δηλαδή θέμα "τύπων", είναι καθαρά συναισθηματικοί οι λόγοι. Και πάλι όμως δε μπορώ να πω τίποτα με σιγουριά, εννοείται πως αν έρθει ένα μωράκι θα είναι κάτι παραπάνω από καλοδεχούμενο! Και δεν το έχω συζητήσει ακόμη με τον άντρα μου..



siren έγραψε:Ελενακι εννοειται και σε θελουμε στην παρεα μας αλλα αν μου επιτρεπεις να σου πω την γνωμη μου?

Φυσικά! Πάντα θα θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας, γι' αυτό άλλωστε γράφω εδώ!

Οταν αφορα τον ερχομο και την βαφτιση ενος μωρου για μενα το πενθος δεν μετραει (και στο λεω εγω που εχασα τον μπαμπα μου 49 χρονων οταν ημουν 21) στο λεω γιατι γνωριζω απο πενθος. Αφου ειστε ηδη παντρεμενοι με πολιτκο μην εμποδισετε τον ερχομο ενος μωρου χαρα θα φερει σε ολους και οταν με το καλο ερθει κανετε οτι θελετε μετα και θα εχει περασει και ο χρονος του παππου σου (ενας φευγει και ενας ερχεται) κοριτσακι μου.

Καταλαβαίνω τι εννοείς. Και όπως είπα και παραπάνω, αν ο Θεός μας στείλει ένα μωράκι θα είναι κάτι παραπάνω από καλοδεχούμενο! Θα ήθελα όμως να το αφήσουμε εντελώς στην τύχη του τώρα. Ούτε να το επιδιώκουμε αλλά ούτε και να το εμποδίζουμε! Μέσα μου ξέρω πως ο Θεός ξέρει καλύτερα από μένα πότε θα είναι η κατάλληλη στιγμή να έρθει το μωρό (αν έρθει) οπότε θα το αφήσω αποκλειστικά σε Εκείνον! Αν θέλει να μου το στείλει νωρίτερα, καλώς να ορίσει! Εγώ απλά δε θα το επιδιώξω.

Με ολο το θαρρος Ελενακι μου μην με παρεξηγησεις. Embarassed

Εννοείται πως δεν παρεξηγώ! Μην το σκέφτεσαι καν!

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
boubou έγραψε:χαχα δν τα θεωρω παραξενιες κοπελα μου! κι εγω ετσι θα ηθελα να γινοταν, αλλα αφου το αργησαμε τοσο το θεμα γαμου, αρχισε να χτυπαει το ρολογακι τικ τακ για μενα και δν μπορω να περιμενω ποοοοοτε θα παντρευτουμε για να κανω παιδι!! Embarassed

Συμφωνώ με την μπουμπού!!! Δεν είναι παραξενιές... Είναι πως το βλέπει ο καθένας... Εγώ προτείνω να το συζητήσεις και με τον άνδρα σου και να αποφασίσετε μαζι για τις κινήσεις σας... Και όπως είπε και η Κριστη είναι ακόμα πολύ νωρίς και θέλεις χρόνο να το ξεπεράσεις...

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
KRISTI 1 έγραψε:ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ!ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΧΡΟΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ...ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΩΡΑΚΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ..ΣΥΓΝΩΜΗ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ,ΑΠΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΤΟ ΛΕΩ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΥΝΤΟΜΑ..


Ευχαριστώ Κρίστι μου.

Ίσως έχεις δίκιο. Μπορεί αργότερα να νιώσω καλύτερα και να το σκεφτώ αλλιώς. Προς το παρόν όμως δεν το βλέπω έτσι. Ο παππούς μου ήταν αυτός που με μεγάλωσε, στην ουσία ήταν μπαμπάς μου και όχι παππούς μου και μου στοίχισε πολύ ο θάνατός του. Ήθελα να με πάει αυτός στην εκκλησία νύφη μαζί με τον αδερφό μου. Οπότε τώρα δε μπορώ ούτε να το διανοηθώ ότι θα κάνω γάμο πριν περάσει τουλάχιστον ένας χρόνος από τώρα. Ξέρω πως ίσως ακούγομαι υπερβολική τώρα και ίσως να λέτε "μα πώς κάνει έτσι; παππούς της ήταν και όχι μπαμπάς της" αλλά όπως είπα και πιο πάνω για μένα ήταν Πατέρας με όλη τη σημασία της λέξης.

Το ξέρω ότι το λες από ενδιαφέρον, τόσο εσύ όσο και τα υπόλοιπα κορίτσια. Και σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ γι' αυτό. Και ευχαριστώ για άλλη μια φορά για τη συμπαράστασή σας!

Ας μη χαλάμε όμως άλλο το θέμα της Αναστασίας! Εδώ μιλάμε για χαρές! Συγνώμη Αναστασία μου για την παρένθεση!

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Evaggelitsa 26 έγραψε:Καλημέρα κορίτσια μου!!! Μα ποιες είμαστε τέλοσπάντων!!! Μηδενήσαμε και ξανα από την αρχή!!!! χιχιχιχι!!!!

Ελενίτσα μου, συλλυπητήρια για τον παππού σου... Το έχω περάσει και εγώ πρόσφατα και είναι δύσκολο Crying or Very sad
Μας έλειψες όμως πολυ!!! Very Happy Very Happy Very Happy
Αν θέλεις τη γνώμη μου για το γάμο... Εντάξει το καταλαβαίνω είναι δυσκολο με μια απώλεια αλλα η ζωή συνεχίζεται και είμαι σίγουρη ότι ο παππού σου δεν θα ήθελε να το αναβάλλεται για τους τύπους και μόνο... Δική σας είναι η απόφαση, και συγνώμη που επεμβαίνω... Smile



felicitaki δεν πειράζει κούκλα μου!!! Τον άλλο μήνα... Και εγώ σήμερα καθαρίζω επιτέλους!!!





demmy μου πόσο σε ζηλεύω για το ταξιδάκι!!! Μακάρι να μπορέσουμε να πάμε κι εμεις!!! Εκεί θα χαλαρώσεις κιόλας και ....ποτε δεν ξέρεις!!! Πολλά μωράκια ήρθαν μετά από ταξιδάκια και διακοπές!!! Στο εύχομαι!!!!

Αχ μακάρι Ευαγγελίτσα μου! Ευχαριστώ για την ευχή Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 417472

Ελενάκι μου συμφωνώ με την Ευαγγελίτσα. Είναι κρίμα να αναβάλλεις τόσο καιρό τη ζωή σου. Ο παππούς σου θα το ήθελε αυτό; Φυσικά πρέπει να περάσει ένα διάστημα ικανοποιητικό για σένα και την οικογένειά σου που να σας επιτρέπει να διασκεδάσετε και να περάσετε καλά στο γάμο σου και όχι να στεναχωριέστε. Αυτό το διάστημα εσύ θα το κρίνεις ποιό θα είναι. Εύχομαι να έρθει γρήγορα αυτή η μέρα πάντως, γιατί πραγματικά είναι μια μέρα που θα σε κάνει να λάμπεις από ευτυχία Smile

felicitaki

felicitaki
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Έλενα να σου δώσω και εγώ με τη σειρά μου τα συλληπητήρια μου. Εύχομαι να είσαι γερή να τον θυμάσαι. Καταλαβαίνω πως τώρα που είναι πολύ νωπό ακόμα δεν μπορείς να σκεφτείς οτιδήποτε άλλο, οπότε δωσε χρόνο στον εαυτό σου και μετά πράξε όπως αισθάνεσαι

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σας ευχαριστώ για το ενδιαφερον felicitaki και demmy. Ίσως να έχετε δίκιο. Ο χρόνος θα δείξει!

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλέ δεν σας προλαβαίνω !!
Ελενάκι κανε αυτό που θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα.
Εγώ αγαπούσα και αγαπώ πολύ τον παππού μου (δεν ζει) θα ήθελα πολύ να ήταν εδώ...
αν γινόταν τώρα ούτε και εγώ θα σκεφτόμουν γάμους αλλά μπορεί στην πορεία να το έβλεπα διαφορετικά.
Ο χρόνος θα σου δείξει τον σωστό δρόμο.

demmy ταξιδάκι ; Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 328109
όρε τι έχει να γίνει Wink
εύχομαι ο καρπός σας να είναι ταξιδιάρικος Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 215994 Wink

Όσο αφορά τον γάμο, θα ήθελα πολύ να είναι γαμος-βάφτιση !!
εμείς δεν κάναμε ούτε πολιτικό παρά μόνο σε περίπτωση εγκυμοσύνης και αυτό για να μην έχουμε μετά την γέννα διαδικασίες πατρότητας.
Θα ήθελα πολύ να έχω στον γάμο μας και το μωρό μας!!
δυστυχώς όμως δεν θα γίνει έτσι Sad
αποφασίσαμε για γάμο τον Αύγουστο.

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demmy5_k έγραψε:

Α, πήρα τηλέφωνο τον γιατρούλη μου και περιμένω να με πάρει πίσω. Βρήκα επιτέλους τα κότσια να του τηλεφωνήσω για να κλείσουμε ραντεβολύ για κανένα σαλπιγγογράφημα γιατί μετά την υστεροσκόπηση η περίοδός μου η ουσιαστική 2 μέρες πάει. Φυσικά πάντα είχα λίγο αίμα γενικά, αλλά τουλάχιστον κρατούσε 3-4 μέρες. Αυτό που με φοβίζει είναι μήπως δημιουργηθήκαν συμφήσεις μετά την επέμβαση και προτιμώ να σιγουρευτώ. Όχι τιποτα άλλο, μην έχω καμιά παλίνδρομη πάλι άδικα των αδίκων. Θα σφίξω τα δόντια και θα το κάνω. Όχι ότι είναι ανυπόφορο, αλλά δεν το λες και ευχάριστη εμπειρια Sad
κούκλα δεν είναι τίποτα η σαλπιγγογραφία, την έκανα και εγώ.
νιώθεις ενόχληση αλλά εμένα αυτό που με πείραξε ποιο πολύ ήταν πως είχα πολλά άτομα μέσα, 2 γιατροί (ο ένας κοιτούσε) αυτός που ήταν για τις ακτίνες και μια γυναίκα...
4 άτομα πάνω μου και σε κάποια φάση αφού τελείωσε η διαδικασία μπήκε και η καθαρίστρια Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 911307 Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 585182

felicitakι χάθηκε ένας κύκλος αλλά την επόμενη φορά θα την κατατροπώσεις την κόκκινη !!

zoi26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μανούλες γεια σας!!
Να σας κουράσω κι εγώ λίγο με τα δικά μου μπας και βγάλω καμιά άκρη?

Έχω κάπως άστατο κύκλο που κυμαίνεται ανάμεσα σε 27-33 μέρες
Τελευταία μου περίοδος ήταν στις 7/10 και ειχαμε ελέυθερη επαφη με τον άντρα μου
στις 20/10
(η πρώτη μας ελέυθερη επαφή, το καταευχαριστηθήκαμε χαχχα )
Νομίζω οτι είχα ωορρηξία γιατι είχα την γνωστη παχύρρευστη βλέννα...(sorry)

Από τις 23/10 έως και σήμερα δεν έχει να σταματήσει να πονάει η κοιλιά μου
και το στήθος μου με αποκορύφωμα σήμερα που ο πόνος είναι τόσο έντονος
που νομίζω οτι θα αδιαθετήσω..αλλά είμαι στην 24η μέρα του κύκλου μου και δεν έχω αδιαθετησει ποτε μου τοσο νωρις..

Εν τω μεταξύ ταυτόχρονα με την τελευατια μου περίοδο πήρα και αντιβίωση
και περίμενα κάποια ανωμαλία αλλά εγω ξερω οτι η αντιβιωση ισως να καθυστερησει
την περίοδο, εχετε ακουσει να την επισπεύδει?

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορέι να συμβαίνει γιατι εχω βαρεθει να ποναω 8 μερες τωρα....

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λεμονάκι έγραψε:
demmy5_k έγραψε:

Α, πήρα τηλέφωνο τον γιατρούλη μου και περιμένω να με πάρει πίσω. Βρήκα επιτέλους τα κότσια να του τηλεφωνήσω για να κλείσουμε ραντεβολύ για κανένα σαλπιγγογράφημα γιατί μετά την υστεροσκόπηση η περίοδός μου η ουσιαστική 2 μέρες πάει. Φυσικά πάντα είχα λίγο αίμα γενικά, αλλά τουλάχιστον κρατούσε 3-4 μέρες. Αυτό που με φοβίζει είναι μήπως δημιουργηθήκαν συμφήσεις μετά την επέμβαση και προτιμώ να σιγουρευτώ. Όχι τιποτα άλλο, μην έχω καμιά παλίνδρομη πάλι άδικα των αδίκων. Θα σφίξω τα δόντια και θα το κάνω. Όχι ότι είναι ανυπόφορο, αλλά δεν το λες και ευχάριστη εμπειρια Sad
κούκλα δεν είναι τίποτα η σαλπιγγογραφία, την έκανα και εγώ.
νιώθεις ενόχληση αλλά εμένα αυτό που με πείραξε ποιο πολύ ήταν πως είχα πολλά άτομα μέσα, 2 γιατροί (ο ένας κοιτούσε) αυτός που ήταν για τις ακτίνες και μια γυναίκα...
4 άτομα πάνω μου και σε κάποια φάση αφού τελείωσε η διαδικασία μπήκε και η καθαρίστρια Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 911307 Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 585182

felicitakι χάθηκε ένας κύκλος αλλά την επόμενη φορά θα την κατατροπώσεις την κόκκινη !!

Το ξέρω κοριτσάκι μου, κι εμένα όλες μου έλεγαν ότι όσες την έκαναν φώναζαν απ' τους πόνους. Εγώ όταν την έκανα ήμουν οκ (η αλήθεια είναι οτι είμαι αρκετά ανθεκτική στον πόνο), άντεχα τον πόνο, αλλά ήταν δυσάρεστη εμπειρία. Οι ακτινογραφίες ήταν ακαθόριστες και προσπάθησαν αρκετές φορές και κάθε φορά που έβαζε το υγρό ήταν δύσκολο. Αλλά για να λέμε και την αλήθεια, ο γιατρούλης μου είναι φοβερός. Όπως και να'χει με πήρε πίσω και μου είπε να αφήσω κι αυτό τον μήνα να περάσει και μετά βλέπουμε. Ανακουφίστηκα!

172Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 Empty ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ... Δευ Οκτ 31, 2011 7:38 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΖΟΙ ΜΟΥ!ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ Η ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ.ΜΗΠΩΣ ΟΜΩΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΕΓΚΥΜΟΝΟΣΟΥΛΑ?ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΕΞ!

Λεμονάκι

Λεμονάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δημητρούλα την γλίτωσες δλδ ;
χιχι Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 328109 Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 328109


zoi26 καλώς ήρθες.
δεν μπορώ να σου απαντήσω,
δεν γνωρίζω.
Κάνε λίγες μέρες υπομονή, μπορεί να είναι εγκυμοσύνη ή απλά καμία ίωση.

174Ας μαζευτούμε εδώ όλες όσες προσπαθούμε για μωράκι  - Σελίδα 7 Empty ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ... Δευ Οκτ 31, 2011 7:54 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΓΑΣΤΡΙΚΗ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΝΑ ΤΟ ΠΩ?ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΥΓΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ<ΣΟΡΥΥΥΥ Embarassed > ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΟΙΤ ΑΝ ΑΦΕΘΩ ΚΑΙ ΤΟ ΖΟΡΙΣΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΜΕΤΟ...ΚΥΡΙΩΣ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΩ Η ΟΤΑΝ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΟΜΩΣ ΑΡΡΩΣΤΗ.ΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?

zoi26


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κοριτσάκια...
Όντως πρέπει να κάνω υπομονή απλά δεν θέλω να ρισκάρω να πάρω παυσίπονο και αυτοί οι πόνοι με΄ρες τωρα με εχουν διαλύσει.. Mad
Τέλος παντων ας είναι καμια εγκυμοσυνούλα και ας πονάω κι α΄΄λο τόσο, δεν πειράζει Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 7 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις