Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
53 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 53 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια καλησπέρα. Συγνώμη για τον τίτλο ξέρω πως δεν είναι όλες οι μαμάδες έτσι αλλά να που έπεσα στην περίπτωση. Πάω την Κυριακή με τα παιδάκια μου (25 μηνών και 7 μηνών)σε παιδικό παρτυ και τη Δευτέρα με ενημερώνει η μαμά του εορτάζοντα οτι το παιδάκι της κουμπάρας της είχε ΟΣΤΡΑΚΙΑ! Εντάξει δεν το ήξερε και αυτή αλλά είπε στη φίλη μου οτι το παιδί είχε δέκατα απο την Παρασκευή. και ρωτώ : αφού είχε έστω αυτά τα δέκατα γιατί το πήγε σε πάρτυ γεμάτο παιδάκια?ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Εγώ και μόνο στην υπόνοια αρρώστιας δεν τα πάω πουθενά και ενημερώνω όποια φίλη θέλει να έρθει σπίτι μου οτι τα παιδιά πέρασαν ίωση ακόμα και 2 εβδομάδες μετά. είμαι υπερβολική? μπορεί... αλλά να που έσκασε η ΟΣΤΡΑΚΙΑ! Μανούλες να προσέχετε πάρα πολύ γιατί υπάρχουν και ανεγκέφαλοι! Έτσι μου έρχεται να την πάρω τηλ και να την ξε@#*σω!Τώρα ζω με την αγωνία της μίας εβδομάδας που μπορεί να παρουσιάσουν και τα παιδιά μου συμπτώματα. Άσε που το Σάββατο που έρχεται σκόπευα να κάνω γεννέθλια της μεγάλης κόρης μου (06/10) και γιορτή του άντρα μου (αύριο), μαζί...τώρα τι θα κάνω? τόσα παιδάκια θα έρθουν...θα πρέπει να το ακυρώσω....ξέρει καμία πόσες μέρες κάνει να εκδηλωθεί η νόσος? Κορίτσια και πάλι θα πω να προσέχετε πολύ!ευχαριστώ που με "ακούσατε" και συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν καταλαβα κατι? ειχε το παιδακι οστρακια αλλα δεν το ειδε κανεις εκει στο παρτυ να πει κατι?
και τωρα φοβασαι μηπως κολλησαν κ τα δικα σου?

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εξανθήματα έβγαλε τη δευτέρα και τότε το πήραν χαμπάρι. αλλά την κυριακή στο πάρτυ είχε δέκατα και η μαμά του το ήξερε. τώρα φοβάμαι μήπως κόλλησαν οι μικρές μου και ειδικά η μεγάλη που έπαιζε μαζί του.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κουκλιτσα μου μην αγχωνεσαι τσαμπα.ολα κολανε στην αναρωση κ οχι στην εκδηλωση της εκαστοτε ασθενιας.αλλα εχεις απολυτο δικιο ομως κ θα επρεπε να εχουν μεριμνησει!!! τι να πω τετοιοι γονεις ειναι παραδηγμα προς αποφυγη!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
thequeen86 έγραψε:κουκλιτσα μου μην αγχωνεσαι τσαμπα.ολα κολανε στην αναρωση κ οχι στην εκδηλωση της εκαστοτε ασθενιας.αλλα εχεις απολυτο δικιο ομως κ θα επρεπε να εχουν μεριμνησει!!! τι να πω τετοιοι γονεις ειναι παραδηγμα προς αποφυγη!

Συγγνώμη, κολλάνε στην ανάρρωση αλλά κολλάνε κανονικά από την αρχή των συμπτωμάτων, ίσως και πιο πριν!

Μην αγχώνεσαι και θα πάνε όλα καλά. Να δεις που δε θα έχουν κολλήσει. Συμφωνώ, εφόσον είχε δέκατα δεν έπρεπε να το φέρει. Ακόμα κι αν τυχόν έχουν κολλήσει, το ξέρεις από νωρίς, θα δράσεις αμέσως και θα περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται.

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έλα Χριστέ και Παναγία! Ξέρεις πως το παιδί σου είναι άρρωστο έστω και αν δεν ξέρεις τί αρρωστια έχει και το πας σε παιδικό πάρτυ? Shocked

Εν πάσει περιπτώσει, αν και η μεταδοτικότητα των παιδικών ασθενιών είναι πιο μικρή την περίοδο της επώασης,οπότε είναι πιθανό να τη γλύτωσαν τα παιδάκια σου, ενημέρωσε ΑΜΕΣΑ τον παιδίατρό σου μήπως πρέπει η μεγάλη τουλάχιστον να πάρει προληπτικά αντιβίωση- ο παιδίατρος ξέρει θα σε καθοδηγήσει τι να κάνεις τι να προσέξεις, τα πρωιμα συμπτωματα κ.λ.π
Πάντως η οστρακια σημερα ειναι μια συνηθισμενη παιδικη αρρωστια όπως λ.χ η ερυθρα δεν είναι οπως παλιά που ήταν επικίνδυνη λόγω επιπλοκών.

Ευχομαι όλα να πάνε καλα!

vasiakalou

vasiakalou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Διαβασε και αυτο -ειναι κατατοπιστικο!


http://www.paidiatros.com/children/Scarlet-fever/

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:εξανθήματα έβγαλε τη δευτέρα και τότε το πήραν χαμπάρι. αλλά την κυριακή στο πάρτυ είχε δέκατα και η μαμά του το ήξερε. τώρα φοβάμαι μήπως κόλλησαν οι μικρές μου και ειδικά η μεγάλη που έπαιζε μαζί του.

ας ελπισουμε, οτι δεν κολλησαν τιποτα τα παιδακια σου!! υπαρχει κ αυτη η πιιθανοτητα. ο μικρος μου κολλησε ανεμοβλογια οταν ηταν ενος ετους, αλλα δεν κολλησε κανεναν αλλον μεσα στο σπιτι μας.. οποτε, παιζει ρολο κι ο οργανισμος του καθενος!! μην αγχωνεσαι!

vasoula

vasoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιατί δεν μπορούν να καταλάβουν κάποιες πως δεν πρέπει να πηγαινουν σε κλειστούς χώρους τα παιδάκια τους οταν είναι αρωστα με εκνευρίζει κι εμένα αυτό πάρα πολυ...τι φταινε τα αλλα παιδάκια δηλαδή;;;;;;;;;;

Μην ανυσηχεις πιστευω θα σου ειχε ηδη αρρωστησει..

LARA@

LARA@
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥΣ.... ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΑΥΤΟ.ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ ΑΥΤΗ Η΄ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ.ΚΙ ΑΝ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ... ΣΤΗΝ ΚΟΣΜΑΡΑ ΤΗΣ!!!! ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΚΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ 2-3 ΜΗΝΩΝ.ΕΝΩ ΟΤΑΝ Η ΔΙΚΙΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ.ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΓΙ΄ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ? ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΗΣΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ.

bonheur


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτό δεν μπόρεσα ποτέ να το καταλάβω...θα μπορούσα να απαριθμήσω άπειρα παρόμοια περιστατικά. Άρρωστα παιδάκια εν γνώσει των γονέων στον παιδικό, σε παιδότοπο, σε πάρτι. Άρρωστοι μεγάλοι με διάρροια, με πυρετό, με βήχα επίσκεψη σε σπίτι με μωρά, με μικρά παιδάκια.
Τι να πω...

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ειναι τοσο ηλιθιες μερικες και τοσο εγωιστριες που πανω απο την υγεια των υπολοιπων παιδιων βαζουν την καλοπεραση τους?κι εγω σου λεω και το αλλο αν καποιο παιδακι κολλησει και η μαμα του ειναι εγκυος τι γινετε??????
μ@λ@κισμενες.............

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ήταν να συναντηθώ με κάτι φίλες με τα παιδιά τους σε παιδότοπο και καναδυο ήταν αρρωστα. Λέω στην μία, δεν φοβάσαι μην σου αρρωστήσει χειρότερα; Και τι μου απανταει; "Ε, τωρα δεν μπορω να τον αφησω, έχει ξεσηκωθεί!" Ε, όπως καταλαβαίνετε δεν πήγα εγώ τελικά! Δεν έκλεισα βέβαια το παιδί μου μέσα, πήγαμε βόλτα αλλού.

Το θεωρώ ακρως εγωιστικό! Εδώ ήταν η κουμπάρα μου έγκυος και ειχε κάνει ο γιος μου το mmr και έκανα 1 μήνα να τη δώ! Και μου είχε πει η παιδίατρος ότι η πιθανότητα να μεταδοθεί ο ιος απο εμβόλιο είναι 1/1000. Αλλά υπήρχε λόγος να ρισκάρω την ασφάλεια του εμβρύου για 0,1%; Τι να λέμε τωρα...

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ανεύθυνες μαμάδες..και λίγα λες!!!!
Εγώ θυμάμαι είχαμε πάει διήμερο να συναντήσουμε κάτι φίλους με ένα παιδάκι 4 χρ. και την ίδια μέρα αρρώστησε ο μικρός μου με καταρροή και μυξούλες μόνο.
Έστειλα τον άντρα στο σπίτι τους να τους πει ότι δεν θα συναντηθούμε λόγω του μικρού.Τι κι αν είχαμε πάει μόνο και μόνο για να τους δούμε???Το παιδάκι τους τι έφταιγε???
Τέλως πάντων,το ζευγάρι δεν είχε πρόβλημα γιατί ο μικρός τους πήγαινε παιδικό και όπως είπε η μαμά ήδη συναναστρεφόταν με κρυωμένα παιδάκια οπότε και συναντηθήκαμε.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:Ήταν να συναντηθώ με κάτι φίλες με τα παιδιά τους σε παιδότοπο και καναδυο ήταν αρρωστα. Λέω στην μία, δεν φοβάσαι μην σου αρρωστήσει χειρότερα; Και τι μου απανταει; "Ε, τωρα δεν μπορω να τον αφησω, έχει ξεσηκωθεί!" Ε, όπως καταλαβαίνετε δεν πήγα εγώ τελικά! Δεν έκλεισα βέβαια το παιδί μου μέσα, πήγαμε βόλτα αλλού.


Το θεωρώ ακρως εγωιστικό! Εδώ ήταν η κουμπάρα μου έγκυος και ειχε κάνει ο γιος μου το mmr και έκανα 1 μήνα να τη δώ! Και μου είχε πει η παιδίατρος ότι η πιθανότητα να μεταδοθεί ο ιος απο εμβόλιο είναι 1/1000. Αλλά υπήρχε λόγος να ρισκάρω την ασφάλεια του εμβρύου για 0,1%; Τι να λέμε τωρα...

κι εγω αυτο εκανα.κλειστηκα μεσα για 1 μηνα!ελεος με ορισμενες!τι θα πει
εχει ξεσηκωθει?δε μπορεις να απασχολησεις αλλιως το παιδι σου για 2-3
μερες μεχρι να γινει καλα?ασε και σημερα ειδα μια να εχει 2 παιδια στη
θεση του συνοδηγου και μου ερχοταν να την κουτουλησω μεχρι να φωναζει
ημαρτον....

LARA@

LARA@
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευάκι έγραψε:
MariaM έγραψε:Ήταν να συναντηθώ με κάτι φίλες με τα παιδιά τους σε παιδότοπο και καναδυο ήταν αρρωστα. Λέω στην μία, δεν φοβάσαι μην σου αρρωστήσει χειρότερα; Και τι μου απανταει; "Ε, τωρα δεν μπορω να τον αφησω, έχει ξεσηκωθεί!" Ε, όπως καταλαβαίνετε δεν πήγα εγώ τελικά! Δεν έκλεισα βέβαια το παιδί μου μέσα, πήγαμε βόλτα αλλού.


Το θεωρώ ακρως εγωιστικό! Εδώ ήταν η κουμπάρα μου έγκυος και ειχε κάνει ο γιος μου το mmr και έκανα 1 μήνα να τη δώ! Και μου είχε πει η παιδίατρος ότι η πιθανότητα να μεταδοθεί ο ιος απο εμβόλιο είναι 1/1000. Αλλά υπήρχε λόγος να ρισκάρω την ασφάλεια του εμβρύου για 0,1%; Τι να λέμε τωρα...

κι εγω αυτο εκανα.κλειστηκα μεσα για 1 μηνα!ελεος με ορισμενες!τι θα πει
εχει ξεσηκωθει?δε μπορεις να απασχολησεις αλλιως το παιδι σου για 2-3
μερες μεχρι να γινει καλα?ασε και σημερα ειδα μια να εχει 2 παιδια στη
θεση του συνοδηγου και μου ερχοταν να την κουτουλησω μεχρι να φωναζει
ημαρτον....
ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ.ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ... ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΝ!!! ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΙΩΛΑΣ.. ΚΑΛΟ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ???????

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
LARA@ έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
MariaM έγραψε:Ήταν να συναντηθώ με κάτι φίλες με τα παιδιά τους σε παιδότοπο και καναδυο ήταν αρρωστα. Λέω στην μία, δεν φοβάσαι μην σου αρρωστήσει χειρότερα; Και τι μου απανταει; "Ε, τωρα δεν μπορω να τον αφησω, έχει ξεσηκωθεί!" Ε, όπως καταλαβαίνετε δεν πήγα εγώ τελικά! Δεν έκλεισα βέβαια το παιδί μου μέσα, πήγαμε βόλτα αλλού.


Το θεωρώ ακρως εγωιστικό! Εδώ ήταν η κουμπάρα μου έγκυος και ειχε κάνει ο γιος μου το mmr και έκανα 1 μήνα να τη δώ! Και μου είχε πει η παιδίατρος ότι η πιθανότητα να μεταδοθεί ο ιος απο εμβόλιο είναι 1/1000. Αλλά υπήρχε λόγος να ρισκάρω την ασφάλεια του εμβρύου για 0,1%; Τι να λέμε τωρα...

κι εγω αυτο εκανα.κλειστηκα μεσα για 1 μηνα!ελεος με ορισμενες!τι θα πει
εχει ξεσηκωθει?δε μπορεις να απασχολησεις αλλιως το παιδι σου για 2-3
μερες μεχρι να γινει καλα?ασε και σημερα ειδα μια να εχει 2 παιδια στη
θεση του συνοδηγου και μου ερχοταν να την κουτουλησω μεχρι να φωναζει
ημαρτον....
ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ.ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ... ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΝ!!! ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΙΩΛΑΣ.. ΚΑΛΟ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ???????

Α, μεγαλο θεμα κι αυτο! Εχω δει πατερα να κραταει στο τιμονι ενα 3χρονο κοριτσακι και να οδηγουν μαζι και τη μανα διπλα να κραταει επανω στο παρμπριζ κυριολεκτικα ενα μωρο 8 μηνων περιπου και να περνανε ολοι πολυ ωραια... Τι χαρα τιχαρα σκιζει η βαρκα τα νερα... Και εγω με τον αντρα μου που ημασταν σταματημενοι μεχρι να περασουν ειχαμε μεινει ετσιβ Shocked Shocked . Τι βαρετη μανα που ειμαι εγω που το εχω δεμεν στο καθισματάκι του!

LARA@

LARA@
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
MariaM έγραψε:
LARA@ έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
MariaM έγραψε:Ήταν να συναντηθώ με κάτι φίλες με τα παιδιά τους σε παιδότοπο και καναδυο ήταν αρρωστα. Λέω στην μία, δεν φοβάσαι μην σου αρρωστήσει χειρότερα; Και τι μου απανταει; "Ε, τωρα δεν μπορω να τον αφησω, έχει ξεσηκωθεί!" Ε, όπως καταλαβαίνετε δεν πήγα εγώ τελικά! Δεν έκλεισα βέβαια το παιδί μου μέσα, πήγαμε βόλτα αλλού.


Το θεωρώ ακρως εγωιστικό! Εδώ ήταν η κουμπάρα μου έγκυος και ειχε κάνει ο γιος μου το mmr και έκανα 1 μήνα να τη δώ! Και μου είχε πει η παιδίατρος ότι η πιθανότητα να μεταδοθεί ο ιος απο εμβόλιο είναι 1/1000. Αλλά υπήρχε λόγος να ρισκάρω την ασφάλεια του εμβρύου για 0,1%; Τι να λέμε τωρα...

κι εγω αυτο εκανα.κλειστηκα μεσα για 1 μηνα!ελεος με ορισμενες!τι θα πει
εχει ξεσηκωθει?δε μπορεις να απασχολησεις αλλιως το παιδι σου για 2-3
μερες μεχρι να γινει καλα?ασε και σημερα ειδα μια να εχει 2 παιδια στη
θεση του συνοδηγου και μου ερχοταν να την κουτουλησω μεχρι να φωναζει
ημαρτον....
ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ.ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ... ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΝ!!! ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΙΩΛΑΣ.. ΚΑΛΟ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ???????

Α, μεγαλο θεμα κι αυτο! Εχω δει πατερα να κραταει στο τιμονι ενα 3χρονο κοριτσακι και να οδηγουν μαζι και τη μανα διπλα να κραταει επανω στο παρμπριζ κυριολεκτικα ενα μωρο 8 μηνων περιπου και να περνανε ολοι πολυ ωραια... Τι χαρα τιχαρα σκιζει η βαρκα τα νερα... Και εγω με τον αντρα μου που ημασταν σταματημενοι μεχρι να περασουν ειχαμε μεινει ετσιβ Shocked Shocked . Τι βαρετη μανα που ειμαι εγω που το εχω δεμεν στο καθισματάκι του!
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ... ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ! ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΑΝΙΑΡΕΣ!!!! ΦΤΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
LARA@ έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
MariaM έγραψε:Ήταν να συναντηθώ με κάτι φίλες με τα παιδιά τους σε παιδότοπο και καναδυο ήταν αρρωστα. Λέω στην μία, δεν φοβάσαι μην σου αρρωστήσει χειρότερα; Και τι μου απανταει; "Ε, τωρα δεν μπορω να τον αφησω, έχει ξεσηκωθεί!" Ε, όπως καταλαβαίνετε δεν πήγα εγώ τελικά! Δεν έκλεισα βέβαια το παιδί μου μέσα, πήγαμε βόλτα αλλού.


Το θεωρώ ακρως εγωιστικό! Εδώ ήταν η κουμπάρα μου έγκυος και ειχε κάνει ο γιος μου το mmr και έκανα 1 μήνα να τη δώ! Και μου είχε πει η παιδίατρος ότι η πιθανότητα να μεταδοθεί ο ιος απο εμβόλιο είναι 1/1000. Αλλά υπήρχε λόγος να ρισκάρω την ασφάλεια του εμβρύου για 0,1%; Τι να λέμε τωρα...

κι εγω αυτο εκανα.κλειστηκα μεσα για 1 μηνα!ελεος με ορισμενες!τι θα πει
εχει ξεσηκωθει?δε μπορεις να απασχολησεις αλλιως το παιδι σου για 2-3
μερες μεχρι να γινει καλα?ασε και σημερα ειδα μια να εχει 2 παιδια στη
θεση του συνοδηγου και μου ερχοταν να την κουτουλησω μεχρι να φωναζει
ημαρτον....
ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ.ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ... ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΝ!!! ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΙΩΛΑΣ.. ΚΑΛΟ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ???????

Α, μεγαλο θεμα κι αυτο! Εχω δει πατερα να κραταει στο τιμονι ενα 3χρονο κοριτσακι και να οδηγουν μαζι και τη μανα διπλα να κραταει επανω στο παρμπριζ κυριολεκτικα ενα μωρο 8 μηνων περιπου και να περνανε ολοι πολυ ωραια... Τι χαρα τιχαρα σκιζει η βαρκα τα νερα... Και εγω με τον αντρα μου που ημασταν σταματημενοι μεχρι να περασουν ειχαμε μεινει ετσιβ Shocked Shocked . Τι βαρετη μανα που ειμαι εγω που το εχω δεμεν στο καθισματάκι του!


Άλλη ανευθυνότητα κι αυτή...πόσους τέτοιους έχω δει...τις προάλλες είδα μπαμπά να οδηγάει μηχανάκι και από πίσω του ένα παιδάκι,θα 'ταν δεν θα'ταν 2-3 χρ., που με το ζόρι κρατιόταν από τον μπαμπά να μην πέσει.
Ένα έτσι να έκανε η μηχανή,θα'πεφτε το παιδάκι...και εννοείται χωρίς κράνος...

didumomama

didumomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μιας και αναφέρατε τα παιδάκια και τους ηλίθιους γονείς στο αυτοκίνητο, θα σας πω 2-3 ιστορίες που μου έχουν τύχει.
Γνωστοί μου όλοι δυστυχώς....Ο μπαμπάς να οδηγάει αγροτικό αμάξι και το παιδάκι του 2 χρονών ΜΟΝΟ του στην καρότσα και να πηγαίνουν βόλτες.Όταν δεν έχει καλό καιρό το βάζει στο κάθισμα (το μπροστινό εννοείται) όρθιο και μόνο του.

Ένας άλλος μεθυσμένος με το γιο του 3 χρόνων αγκαλιά και να πηγαίνει το αμάξι αλλού γι αλλού.Η γυναίκα του στο πίσω αμάξι.Έπαθα εγκεφαλικό εκείνη τη στιγμή.

Μία άλλη είχε έρθει επίσκεψη στην γειτόνισσα μου και επειδή ήταν καλός καιρός, είχαμε βγάλει τα παιδάκια μας έξω στην αυλή.Λοιπόν, την ήξερα πέντε λεπτά και μου έλεγε με υπερηφάνια ότι τα παιδάκια της (κάπου 2,5 η μεγάλη και ενός ο μικρός της) ότι τα έχει λυτά στο αμάξι γιατί αλλιώς γκρινιάζουν και την ώρα που εκείνη οδηγάει αυτά πηγαίνουν τσάρκες από το μπροστινό κάθισμα στο πίσω.Όσο και να της λέγαμε με τον άντρα μου γιατί πρέπει να είναι δεμένα τα παιδιά αυτή το βιολί της."Μα κλαίνε και δεν μπορώ να τα ακούω".Τίποτα δεν κατάλαβε από τη συζήτηση και από τότε προσεύχομαι μην πάθουν κάτι τα παιδάκια της.

Δεν πάει καθόλου καλά ο κόσμος.
Μία φορά μου είπε η πεθερά μου να μας πάει με τα μικρά στην αδερφή της που μένει κάπου δέκα λεπτά από το σπίτι μου και επειδή ο άντρας μου έλειπε με το αμάξι μας της είπα όχι γιατί δεν μπορούσα να τα δέσω.Σαν παιλαιότερη μαμά με κατάλαβε απόλυτα αλλά οι νέες μαμάδες ώρες ώρες είναι στον κόσμο τους.

Σας έπριξα και σήμερα... ΑΝΕΥΘΥΝΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ....ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ 667478

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:Κορίτσια καλησπέρα. Συγνώμη για τον τίτλο ξέρω πως δεν είναι όλες οι μαμάδες έτσι αλλά να που έπεσα στην περίπτωση. Πάω την Κυριακή με τα παιδάκια μου (25 μηνών και 7 μηνών)σε παιδικό παρτυ και τη Δευτέρα με ενημερώνει η μαμά του εορτάζοντα οτι το παιδάκι της κουμπάρας της είχε ΟΣΤΡΑΚΙΑ! Εντάξει δεν το ήξερε και αυτή αλλά είπε στη φίλη μου οτι το παιδί είχε δέκατα απο την Παρασκευή. και ρωτώ : αφού είχε έστω αυτά τα δέκατα γιατί το πήγε σε πάρτυ γεμάτο παιδάκια?ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Εγώ και μόνο στην υπόνοια αρρώστιας δεν τα πάω πουθενά και ενημερώνω όποια φίλη θέλει να έρθει σπίτι μου οτι τα παιδιά πέρασαν ίωση ακόμα και 2 εβδομάδες μετά. είμαι υπερβολική? μπορεί... αλλά να που έσκασε η ΟΣΤΡΑΚΙΑ! Μανούλες να προσέχετε πάρα πολύ γιατί υπάρχουν και ανεγκέφαλοι! Έτσι μου έρχεται να την πάρω τηλ και να την ξε@#*σω!Τώρα ζω με την αγωνία της μίας εβδομάδας που μπορεί να παρουσιάσουν και τα παιδιά μου συμπτώματα. Άσε που το Σάββατο που έρχεται σκόπευα να κάνω γεννέθλια της μεγάλης κόρης μου (06/10) και γιορτή του άντρα μου (αύριο), μαζί...τώρα τι θα κάνω? τόσα παιδάκια θα έρθουν...θα πρέπει να το ακυρώσω....ξέρει καμία πόσες μέρες κάνει να εκδηλωθεί η νόσος? Κορίτσια και πάλι θα πω να προσέχετε πολύ!ευχαριστώ που με "ακούσατε" και συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα!

Ήμασταν στο ίδιο πάρτυ!!!
ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!
Εμένα η κόρη μου,έκανε τρελές αγκαλίτσες με το συγκεκριμένο παιδάκι, αλλά ευτυχώς τουλάχιστον μέχρι σήμερα, δεν έχει κάποιο σύμπτωμα. Την παρακολουθούμε όμως κι εγώ και η πεθερά μου που την προσέχει τα πρωινά.
Και να το βλέπατε ρε κορίτσια το αγοράκι... Το λυπήθηκε η ψυχή μου.
Μόνο του το κακόμοιρο πήγε και είπε στη μάνα του "Μαμά έχω πυρετό" και η μάνα του δεν το πίστευε!
Μέχρι κι εγώ έβαλα τα χείλη μου στο μέτωπό μου και τσουρούφλαγε! 38!
Καλά να 'ναι το παιδάκι -πολύ το συμπάθησα, όπως και η κόρη μου- αλλά και η μάνα... Εντάξει, τι να πεις. Από τη μία δε μπορείς να είσαι με ένα θερμόμετρο στο χέρι, αλλά κι από την άλλη, δεν το προσέχεις λίγο το παιδάκι σου?

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:εξανθήματα έβγαλε τη δευτέρα και τότε το πήραν χαμπάρι. αλλά την κυριακή στο πάρτυ είχε δέκατα και η μαμά του το ήξερε. τώρα φοβάμαι μήπως κόλλησαν οι μικρές μου και ειδικά η μεγάλη που έπαιζε μαζί του.
Είσαι η κοπέλα με τη μπεμπίτσα που καθόταν στο καρεκλάκι του φαγητού??
Εγώ είμαι αυτή που η μικρή της καθόταν στο άλλο καρεκλάκι φαγητού! χαχαχαχαχα!!!
Μην ανησυχείς. Κι εγώ δεν την έχω περάσει την οστρακιά, αλλά -φτου φτου μακριά- δεν έχω τίποτα. Κι ελπίζω να μην πάθω κιόλας...

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ έγραψε:εξανθήματα έβγαλε τη δευτέρα και τότε το πήραν χαμπάρι. αλλά την κυριακή στο πάρτυ είχε δέκατα και η μαμά του το ήξερε. τώρα φοβάμαι μήπως κόλλησαν οι μικρές μου και ειδικά η μεγάλη που έπαιζε μαζί του.
Είσαι η κοπέλα με τη μπεμπίτσα που καθόταν στο καρεκλάκι του φαγητού??
Εγώ είμαι αυτή που η μικρή της καθόταν στο άλλο καρεκλάκι φαγητού! χαχαχαχαχα!!!
Μην ανησυχείς. Κι εγώ δεν την έχω περάσει την οστρακιά, αλλά -φτου φτου μακριά- δεν έχω τίποτα. Κι ελπίζω να μην πάθω κιόλας...
[b]


Αγγελική είσαι μεγάλο ταλέντο Very Happy Very Happy Very Happy !!!!Ζήλεια μουυυυυυυυυυυυ,ζήλεια μου Very Happy Very Happy Very Happy !!!!

Ασχετο όμως ήθελα να το πω Razz Razz !!!

Tziz


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
MariaM έγραψε:
LARA@ έγραψε:ασε και σημερα ειδα μια να εχει 2 παιδια στη
θεση του συνοδηγου και μου ερχοταν να την κουτουλησω μεχρι να φωναζει
ημαρτον....
ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ.ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ... ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΝ!!! ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΙΩΛΑΣ.. ΚΑΛΟ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ???????

Α, μεγαλο θεμα κι αυτο! Εχω δει πατερα να κραταει στο τιμονι ενα 3χρονο κοριτσακι και να οδηγουν μαζι και τη μανα διπλα να κραταει επανω στο παρμπριζ κυριολεκτικα ενα μωρο 8 μηνων περιπου και να περνανε ολοι πολυ ωραια... Τι χαρα τιχαρα σκιζει η βαρκα τα νερα... Και εγω με τον αντρα μου που ημασταν σταματημενοι μεχρι να περασουν ειχαμε μεινει ετσιβ Shocked Shocked . Τι βαρετη μανα που ειμαι εγω που το εχω δεμεν στο καθισματάκι του![/quote]

Έχω δει τους γονείς κανονικά δεμένους με τη ζώνη τους, ΚΥΡΙΟΙ! και το παιδάκι στο πίσω κάθισμα, λυτό και όρθιο ανάμεσα από τα δύο καθίσματα να κοιτάει μπροστά...
Να ήταν όλοι χωρίς ζώνες να το καταλάβω: η ανευθυνότητα σε όλο της το μεγαλείο, αφού δε δένονται οι γονείς, από πού να παραδειγματιστεί το κακόμοιρο? Αλλά να είσαι εσύ δεμένος ωραία ωραία και το παιδί πίσω να αλονίζει??? Shocked

natali-maria έγραψε:
Αγγελική είσαι μεγάλο ταλέντο Very Happy Very Happy Very Happy !!!!Ζήλεια μουυυυυυυυυυυυ,ζήλεια μου Very Happy Very Happy Very Happy !!!!

Ασχετο όμως ήθελα να το πω Razz Razz !!!

Σε ευχαριστώ Ναταλία μου! Μα αυτό το βιντεάκι πια! Λέτε να γίνω διάσημη??? Βίβιαν δε νομίζω να μου ζητήσεις ποσοστά! χαχαχαχαχα!!!!

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Tziz έγραψε:
MariaM έγραψε:
LARA@ έγραψε: ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ.ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ... ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΟΥΝ!!! ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΙΩΛΑΣ.. ΚΑΛΟ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ???????

Α, μεγαλο θεμα κι αυτο! Εχω δει πατερα να κραταει στο τιμονι ενα 3χρονο κοριτσακι και να οδηγουν μαζι και τη μανα διπλα να κραταει επανω στο παρμπριζ κυριολεκτικα ενα μωρο 8 μηνων περιπου και να περνανε ολοι πολυ ωραια... Τι χαρα τιχαρα σκιζει η βαρκα τα νερα... Και εγω με τον αντρα μου που ημασταν σταματημενοι μεχρι να περασουν ειχαμε μεινει ετσιβ Shocked Shocked . Τι βαρετη μανα που ειμαι εγω που το εχω δεμεν στο καθισματάκι του!

Έχω δει τους γονείς κανονικά δεμένους με τη ζώνη τους, ΚΥΡΙΟΙ! και το παιδάκι στο πίσω κάθισμα, λυτό και όρθιο ανάμεσα από τα δύο καθίσματα να κοιτάει μπροστά...
Να ήταν όλοι χωρίς ζώνες να το καταλάβω: η ανευθυνότητα σε όλο της το μεγαλείο, αφού δε δένονται οι γονείς, από πού να παραδειγματιστεί το κακόμοιρο? Αλλά να είσαι εσύ δεμένος ωραία ωραία και το παιδί πίσω να αλονίζει??? Shocked

Και άμα τους πεις τίποτα ξέρεις τι θα σου απαντησουν ε; "Ε, δεν καθεται, κλαίει"... Μετά θα κλαίνε εκείνοι ομως!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις