Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
51 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 51 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα έτσι κόλλησε το κοριτσάκι μου 20 ημερών η κουνιάδα μου....
Τα δικά της κρυωμένα, τα έφερε να δουν το μωρό και την επόμενη οι ανηψιές μου είχαν πυρετο και το μικράκι μου επίσης. Μέχρι 38.9 φτάσαμε και κατέβηκε, αλλά πολύ πολύ πολύ μεγάλη ταλαιπωρία για το παιδάκι μου. Φυσικά πήρε την πρώτη της αντιβίωση, πολύ ορρό για την μύτη, αύπνο το κακόμοιρο και ψηνόταν και στον πυρετό για 3 μέρες. Ήθελα να ανέβω πάνω (μένουν απο πάνω μας) και να της δώσω ένα χαστούκι να γυρνάει το κεφάλι της 3 μέρες.
Εκτός λοιπόν απο αυτή τη φορά, έχει κολλήσει η μικρή μου άλλες 4 φορές! απο τις ξαδέρφες της. Πηγαίνουν παιδικό και όπως είναι φυσικό η έκθεση στα μικρόβια είναι τεράστια, αλλά τι φταίει το δικό μου που επι τούτου δεν επιστρέφω για δουλειά?

Γενικά δεν καταλαβαίνει ρε παιδί μου. Την άλλη φορά άρρωστα τα μικρά και πήγε επίσκεψη σε σπίτι που υπήρχαν τουλάχιστον άλλα δύο παιδάκια. Twisted Evil Twisted Evil
Εγώ βέβαια δεν της έχω πει τίποτα, (ναι ναι, κυρία... ΑΝΕΥΘΥΝΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ....ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ - Σελίδα 3 679259 ) την βάζει ο άντρας μου στην θέση της, αλλά όταν δεν καταλαβαίνει ο άλλος, ότι και να πεις πέφτει σε τοίχο... ΑΝΕΥΘΥΝΕΣ ΜΑΜΑΔΕΣ....ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ - Σελίδα 3 534787

LARA@

LARA@
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΑΧ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΥΚΓΕΓΚΡΙΜΕΝΑ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΦΕΡΝΕ ΤΟΝ ΑΝΥΨΙΟ ΜΟΥ ΑΡΩΣΤΟ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ ΒΗΧΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΩΣΤΟΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΟΛΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΓΥΡΙΣΕ ΣΕ ΒΡΟΝΧΙΟΛΙΤΙΔΑ......Ε ΚΑΙ ΛΕΩ ΤΕΤΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΤΤΕ ΘΑ ΤΙΣ ΤΑ ΠΩ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΙΝ ΕΚΡΑΞΑ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΠΑΝΥΛΗΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΚΑΛΗΤΕΡΑ Η ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΝΑ ΠΗΓΕΝΟΥΜΕ ΣΕ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΥΣ ,ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΤΥ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΑΘΕΜΙΑΣ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ,ΙΣΩΣ ΑΥΤΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΑΛΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ?
[u] ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΟΠΩΣ ΚΙ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΗ.ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΑΙΔΙΑ,ΟΧΙ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ,ΟΧΙ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ Κ.Α. ΚΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΙ ΑΣ ΦΑΝΩ ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΗ.ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ!!!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κ εγω το ιδιο θα κανω γτ ηδη μου τον εχουν κολλησει.κ αμα ερθει επανω ο κουνιαδος μου να τον παρει θα του πω ειναι καποιο απο τα μικρα αρρωστο ναι??? σορυ αλλα δν τον παιρνετε! ακομα εχει βηχα κ φλεματα απο την τελευταια φορα! εχει περασει ενας μηνας +!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΕΙΧΑ γεννησει και ημουν 2η μερα στο μαιευτηριο,διπλα μου η σοφια που γεννησε και αυτη.μου λεει λοιπον θα ερθει η κουνιαδα μου ρε συ και φοβαμαι μην φερει και τα παιδια.

της λεω λοιπον οτι παιδακια απαγορευονται γενικα και να μην φοβαται.

Ελα ομως που η κυρια τα καταφερε και μπηκε στο δωματιο με τα παιδια της.

επαθα σοκ.

της εξηγησα αμεσως με το που μπηκε ,τα παιδια να περασουν εξω,ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.αυτη τον χαβα της σιγα και μεις μου λεει γεννησαμε.σηκωνομαι πανω και αρχιζω να φωναζω οτι πρεπει να βγει ΑΜΕΣΩΣ ΕΞΩ ΘΑ ΦΩΝΑΞΩ ΤΟΥς SECIOURITI

τα κατεβασε αμεσως στην καφετερια.και μου λεει η σοφια,αχ βιβικο ευχαριστω με την ασχετη.Αλλα δεν ηταν μονο για την σοφια.και εμας τα μπεμπινακια μας εκει θα ηταν.ευτυχως στο ΛΗΤΩ τα εφερναν οταν τελειωνε το επισκεπτηριο.

καλα μην πω για την πεθερα της που ειχε λουστει με 10 κολωνιες και ηρθε .και περιμενε ,ναι εκει επιμονη ,να φερουν και τα βρεφη.

εννοειται οτι και αυτη τα ακουσε καλα ...απο μενα παλι.Η σοφια μονο με κοιταγε.,εχει μπλεξει με αυτο το σοι γενικως.αλλη ιστορια αυτη.

LARA@

LARA@
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
thequeen86 έγραψε:κ εγω το ιδιο θα κανω γτ ηδη μου τον εχουν κολλησει.κ αμα ερθει επανω ο κουνιαδος μου να τον παρει θα του πω ειναι καποιο απο τα μικρα αρρωστο ναι??? σορυ αλλα δν τον παιρνετε! ακομα εχει βηχα κ φλεματα απο την τελευταια φορα! εχει περασει ενας μηνας +!
ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ 1+ ΑΡΡΩΣΤΟ Η΄ΑΠΛΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ? ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ?

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μου τον κολλησαν αρχες οκτωμβριου λιγο πριν την βαφτηση του.ειναι 10 μηνων τωρα.κ ναι εχει ακομα βηχαλακι κ εχει λιγα φλεματα.ο γιατρος μας μας ειπε οτι εαν δεν ξανακολησει θα φυγει κ αυτο...αλλα ουσιαστικα δν ειναι αρρωστος απλα καπου καπου βηχει απο φλεματα

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ

ΜΑΝΟΥΛΑ Μ+Δ
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamavivo έγραψε:ΕΙΧΑ γεννησει και ημουν 2η μερα στο μαιευτηριο,διπλα μου η σοφια που γεννησε και αυτη.μου λεει λοιπον θα ερθει η κουνιαδα μου ρε συ και φοβαμαι μην φερει και τα παιδια.

της λεω λοιπον οτι παιδακια απαγορευονται γενικα και να μην φοβαται.

Ελα ομως που η κυρια τα καταφερε και μπηκε στο δωματιο με τα παιδια της.

επαθα σοκ.

της εξηγησα αμεσως με το που μπηκε ,τα παιδια να περασουν εξω,ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.αυτη τον χαβα της σιγα και μεις μου λεει γεννησαμε.σηκωνομαι πανω και αρχιζω να φωναζω οτι πρεπει να βγει ΑΜΕΣΩΣ ΕΞΩ ΘΑ ΦΩΝΑΞΩ ΤΟΥς SECIOURITI

τα κατεβασε αμεσως στην καφετερια.και μου λεει η σοφια,αχ βιβικο ευχαριστω με την ασχετη.Αλλα δεν ηταν μονο για την σοφια.και εμας τα μπεμπινακια μας εκει θα ηταν.ευτυχως στο ΛΗΤΩ τα εφερναν οταν τελειωνε το επισκεπτηριο.

καλα μην πω για την πεθερα της που ειχε λουστει με 10 κολωνιες και ηρθε .και περιμενε ,ναι εκει επιμονη ,να φερουν και τα βρεφη.

εννοειται οτι και αυτη τα ακουσε καλα ...απο μενα παλι.Η σοφια μονο με κοιταγε.,εχει μπλεξει με αυτο το σοι γενικως.αλλη ιστορια αυτη.


πωπω! τι είναι και αυτό με τις κολώνιες??? το είχα ξεχάσει...και να θέλω να βρίσω και να μην μπορώ....καλά έκανες και τους τα έχωσες.ξαλάφρωσες και την άλλη κοπέλα.τα ζώα..άκου εκεί και εμείς γεννήσαμε...αν της το κόλαγε κανένας θα της άρεσε?Ζ Ω Α!

LARA@

LARA@
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
thequeen86 έγραψε:μου τον κολλησαν αρχες οκτωμβριου λιγο πριν την βαφτηση του.ειναι 10 μηνων τωρα.κ ναι εχει ακομα βηχαλακι κ εχει λιγα φλεματα.ο γιατρος μας μας ειπε οτι εαν δεν ξανακολησει θα φυγει κ αυτο...αλλα ουσιαστικα δν ειναι αρρωστος απλα καπου καπου βηχει απο φλεματα
ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΤΡΑΒΗΞΕ ΚΙ Ο ΒΗΧΑΣ.ΜΕΓΑΛΗ Η ΧΑΡΗ ΤΟΥΣ.ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΑΣ!!!!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι εμενα δν ειχε τετοια οταν γεννησα ερχοντουσταν με ωραριο κ φυσικα χωρις παιδια μιας κ εχει κ μια πινακιδαρα ισα με την κεφαλα τους οτι απαγορευονται τα παιδια κατω των 13 χρονων!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια εγώ θέλω να πάω την μικρή σε παιδότοπο κλειστό γιατί η περιοχή μας δεν είναι και πολύ ασφαλής, δεν έχει καλά πάρκα, θα πρέπει να το σκεφτώ δλδ πριν πάω???

Είναι πολύ εκνευριστικό να μη καταλαβαίνουν μερικούς βασικούς κανόνες αυτές που είναι μαμάδες...είναι θράσος..

Εμένα είχε κάνει υψηλό πυρετό λόγω του εμβολίου της ανεμοβλογιάς η κόρη μου και είχε κάνει κάτι ελαφρά εξανθήματα και δε το πήγα πουθενά το παιδί...Στην αδερφή μου που έχει μωρό 9 μηνών έκανα έναν μήνα να πάω....δεν χρειάστηκε κάν να μου το πει..είναι απλή λογική...

Η αδερφή του άντρα της έχει τώρα πόσο καιρό οξεια φαρυγγίτιδα και προχτές είχε πάει σπίτι τους και αγκάλιαζε το μωρό και γουτσου γουτσου μέσα στην μούρη του, και της είπε η αδερφή μου βάλε μια μάσκα και η άλλη τα πήρε το κρανίο, της λέει αμαν και στον κλίβανο το έχετε και χίλια δυο... Ε σήμερα κιόλας το μωρό έχει κάνει πυρετό και είναι με depon & ponstan...αλλά τώρα ποιος την σώζει μιλάμε είπε θα γίνει χαμός...όλο υπερβολική την λένε και ορίστε τα αποτελέσματα τώρα..δεν θα ξαναπλησιάσουν.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι καλα ας μου εκαναν κ εμενα κατι τετοιο κ μετα ποιος ειδε τον θεο κ δεν τον φοβηθηκε!!! κ χεστηκα (σορυ κιολας) κ αν παρεξηγηθουν!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πριν πω την άποψη μου για ανεύθυνες μαμάδες -γιαγιάδες και γενικότερα να πω ότι η οστρακιά δεν ανήκει στις παιδικές αρρώστιες απλά την τοποθετούν εκεί λόγω των εξανθημάτων .Δες λίγο αυτό για να ηρεμήσεις .
http://www.medlook.net/article.asp?item_id=2095
Σε καταλαβαίνω επειδή κάποτε όταν είχα το Σταύρο 9 μηνών είχα πάει στη παιδίατρο εκεί ήταν μια κοπέλα με 2 κοριτσάκια μεγαλύτερα και μου είπε να περάσω πρώτη επειδή τα δικά της είχαν οστρακιά . Τρελάθηκα τότε αλλά με ενημέρωσε η παιδίατρος ότι η οστρακιά είναι η μόνη που κολλάει την πρώτη μέρα που έχει έρθει σε επαφή με το μικρόβιο του σρεπτόκοκου και ποτέ όταν έχει πάρει αντιβίωση . Απλά θέλει μεγάλη προσοχή μετά γιατί επηρεάζει τα νεφρά.
Τώρα θέλετε να διαβάσετε για ανευθυνότητα ; Πριν κάποια χρόνια είχα πάρει ραδιενεργό ιώδιο και έπρεπε να μείνω σε απομόνωση για 3 μέρες από όλους και για 15 μέρες απο μωρά μικρά παιδιά και έγκυες γυναίκες η έκθεση σε ραδιενεργό ιώδιο είναι επικίνδυνη . Εγώ έμεινα σε απομόνωση για 30 ημέρες δεν μπορούσα να σκεφτώ ότι θα μεταδώσω κάτι τέτοιο .
Μετά από λίγα χρόνια θα έκανε το ίδιο η πεθερά μιασ φίλης και της έλεγα πως είναι η διαδικασία και τη πρέπει να προσέξει και ξέρετε ρε παιδιά τη έκανε η γυναίκα; (η γιαγιά ) με το που βγήκε απο το νοσοκομείο ήταν δίπλα στα εγγόνια της ....αν είναι δυνατόν

annaki

annaki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δυστυχως κυκλοφορουν παρα πολλες

mama_neraida

mama_neraida
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καποια στιγμη δουλευα σε εναν παιδοτοπο ως υπευθυνη...
Μια μερα λοιπον ηρθε μια μανουλα με το παιδακι της το οποιο ηταν γεματο σπυρακια...Το ειδα το παιδακι και διακριτικα ρωτησα την μαμα του αν εχει καποια αλλεργια..Με μια απαθεια μου λεει οχι...Ανεμοβλογια εχει!!!Και εμεινα κοκκαλο!!!!!!Να σημειωσω οτι τοτε ειχα και τα παιδια μου συνεχεια εκει που ηταν η μια 4.5 και η αλλη 1.5 χρονων...
Φυσικα της πηγα το παιδακι διπλα της και την παρακαλεσα να το παρει και να φυγει...Μπορει να φανηκα αγενης αλλα υπηρχαν εκτος απο τα δικα μου κι αλλα παιδακια και μεσα σε αυτα ειχαμε και μωρακια...Φυσικα δεν ξαναπατησε στο μαγαζι αλλα δεν με ενοιαζε κιολας....
Υπαρχουν πολλες μαμαδες που για να μην εχουν την γκρινια του αρρωστου παιδιου τους τα πηγαινουν οπουδηποτε για να ηρεμησουν χωρις φυσικα να σκεφτονται τους υπολοιπους!!!!

pamicha11


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις