Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
559 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 559 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

26ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? Κυρ Νοε 13, 2011 1:04 am

μαμαμια

μαμαμια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
βανια έγραψε:atland θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά ας σκεφτούμε ότι δεν είναι μόνο τη θέλουμε εμείς αλλά τι επιθυμούν και οι άντρες μας , δεν νομίζω να είναι δίκαιο να γίνετε κάτι που επιθυμούμε μόνο εμείς; και σαφώς δεν μιλάω για περιπτώσεις που γίνετε πεδίο μάχης αλλά σε ένα ειρηνικό κλίμα . Μέρες που είναι ας κρατήσουμε λίγο όσο περνάει από το ΄χερι μας για το χατήρι των συζύγων μας μια τυπική επίσκεψη και τίποτα περισσότερο .
Τώρα αν η πεθερά είναι άστα να πάνε στέλνουμε κάποια στιγμή τον σύζυγο με τα εγγόνια αν είναι μεγάλα να τη δουν .

μωρε ειναι μικρουλα ακομα 10 μηνων οποτε δεν παει χωρις εμενα πουθενα!θα κανω τα τυπικα κ τελος

27ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? Κυρ Νοε 13, 2011 1:30 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ μωρέ να σου ζήσει :και βέβαια σε αυτές τις ηλικίες θέλουν την μαμά . Μην νομίζεις και μένα που είναι σχεδόν 8 ετών μόνο του τελείως δνε τον στέλνω μαζί με τον άντρα μου ναι .Όχι ότι η πεθερά μου δεν θα το προσέξει αλλά ο πεθερός μου έχει αλσχαίμερ και είναι πρόβλημα και όσο για τη μαμά μου είναι μόνη της μεγάλη γυναίκα αν πάθει κάτι και είναι το παιδί μόνο του εκεί; οπότε πάντα μαζί μας εκτός και αν υπάρχει πρόβλημα τον αφήνω σε μια φίλη μου η στην αδερφή μου

28ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? Κυρ Νοε 13, 2011 2:10 am

athand

athand
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
βανια έγραψε:atland θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά ας σκεφτούμε ότι δεν είναι μόνο τη θέλουμε εμείς αλλά τι επιθυμούν και οι άντρες μας , δεν νομίζω να είναι δίκαιο να γίνετε κάτι που επιθυμούμε μόνο εμείς; και σαφώς δεν μιλάω για περιπτώσεις που γίνετε πεδίο μάχης αλλά σε ένα ειρηνικό κλίμα . Μέρες που είναι ας κρατήσουμε λίγο όσο περνάει από το ΄χερι μας για το χατήρι των συζύγων μας μια τυπική επίσκεψη και τίποτα περισσότερο .
Τώρα αν η πεθερά είναι άστα να πάνε στέλνουμε κάποια στιγμή τον σύζυγο με τα εγγόνια αν είναι μεγάλα να τη δουν .

Βάνια μου δίκιο έχεις απλά επειδή οι περισσότεροι αντρούληδες μας ως συνήθως δεν ξέρουν να βάζουν όρια στους γονείς τους αντιθέτως με μας τις γυναίκες που τις μανούλες μας τις περνάμε από σαράντα κύματα μερικές φορές για την ισορροπία της οικογενειακής ηρεμίας πρέπει να κάνουμε και λίγο το δικό μας.πάντα όμως με μέτρο χωρίς να υποτιμάμε την άποψη και τα θέλω του συζύγου μας.

ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? - Σελίδα 2 215994

29ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? Κυρ Νοε 13, 2011 2:48 am

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΜΕΝΑ Η ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΓΙΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ. ΑΛΛΑ ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΔΩ ΚΑΙ Η ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ. ΕΣΥ ΕΠΕΙΔΗ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ, ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΣΟΥ, ΝΑ ΠΑΤΕ ΕΚΕΙ. ΕΓΩ ΠΑΝΤΟΣ ΠΕΡΝΑΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ, ΝΑ ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΧΑΧΑ ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? - Σελίδα 2 536304 Very Happy Very Happy ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? - Σελίδα 2 215994 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΟΥΜΕ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΞΑΝΘΗ ΚΑΙ ΑΔΕΙΑ ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ, ΠΑΛΙ ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ, ΠΡΩΤΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΑΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ.

30ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? Κυρ Νοε 13, 2011 2:53 am

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βανια έγραψε:atland θα συμφωνήσω μαζί σου αλλά ας σκεφτούμε ότι δεν είναι μόνο τη θέλουμε εμείς αλλά τι επιθυμούν και οι άντρες μας , δεν νομίζω να είναι δίκαιο να γίνετε κάτι που επιθυμούμε μόνο εμείς; και σαφώς δεν μιλάω για περιπτώσεις που γίνετε πεδίο μάχης αλλά σε ένα ειρηνικό κλίμα . Μέρες που είναι ας κρατήσουμε λίγο όσο περνάει από το ΄χερι μας για το χατήρι των συζύγων μας μια τυπική επίσκεψη και τίποτα περισσότερο .
Τώρα αν η πεθερά είναι άστα να πάνε στέλνουμε κάποια στιγμή τον σύζυγο με τα εγγόνια αν είναι μεγάλα να τη δουν .

ΣΥΜΦΩΝΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ… ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΟΝΕΙΣ… ΤΩΡΑ ΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΑΛΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ, ΓΙΑ ΧΑΤΙΡΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.

31ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? Κυρ Νοε 13, 2011 4:40 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
athand έγραψε:Εγώ πάντως θα σου έλεγα να πας εκεί που θα περάσεις καλύτερα και σου δείχνουν απλόχερα την αγάπη τους, δηλαδή στην μανούλα σου.
Τι πάει να πει να μοιραστούν δίκαια και γιατί πρέπει πάντα εμείς να κάνουμε πίσω.Εμείς δηλαδή μπορόυμε να συγχωρούμε ή να ξεπερνάμε καταστάσεις ενώ οι άλλοι αδυνατούν?
Εγώ πάντως αλλάζοντας νοοτροπία στον τρόπο σκέψης μου είμαι πιο ευτυχισμένη γιατί πλέον έπαψα να καταπιέζομαι για το τι πρέπει και τι είναι σωστό να γίνεται !Εξάλλου το να είσαι απλά τυπικός <<για τα πρέπει>> είναι πολύ πιο άσχημο απ΄το να είσαι ειλικρινής απέναντι σε ανθρώπους που δεν ταιριάζεις.Εξάλλου όλα τα δάχτυλα δεν είναι ίδια γι΄αυτό δεν μπορούμε να ταιριάζουμε και με όλους τους ανθρώπους!(βλέπε πεθερές)
ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? - Σελίδα 2 215994

Εγω Χριστουγεννα στην μανας μου,ο αντρας μου θα δουλευει του σκοτωμου και πρωτοχρονια με αντρα μου και γιο μου....Πεθερα δεν παιζει ουτε με σφαιρες πρωτον γιατι ειναι καργια κι ας ειναι μανα του και 2ον γιατι εχει λιγες ωρες που δε θα δουλευει ο αντρας μου και παντα τις περναμε μονοι μας....

Οσο για το οτι εχουν μανα και οι αντρες μας,ας το σκεφτοντουσαν κι αυτοι οταν πατουσαν ποδι η πεθερες και αυτοι καθοντουσαν και τις καμαρωναν....Κι αφου δε θελουν το παιδι μου να χαιρονται τα ξενα....

32ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? - Σελίδα 2 Empty Απ: ΓΟΝΕΙΣ Η ΠΕΘΕΡΙΚΑ??? Κυρ Νοε 13, 2011 5:14 am

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εμεις τοσα χρονια, πηγαιναμε χριστουγεννα στους γονεις μου- λογω της ονομαστικης μου γιορτης εκανε η μανουλα μου το τραπεζι εκει,μαζι κ τα πεθερικα..
παραμονη πρωτοχρονιας αλλαζαμε χρονια στα πεθερικα μου- λογω ονοματος του πεθερου βασιλης, μαζι κ οι γονεις μου..
ετσι ηταν ολοι τους ευχαριστημενοι!!
εκτος βεβαια απο εμας, που επρεπε να μενουμε εδω αναγκαστικα, χωρις να μπορουμε να παμε μια εκδρομη κ να κανουμε αυτες τις μαζωξεις.. το χειροτερο μας!!
περσι βεβαια επειδη ηρθαμε στο καινουργιο κ μεγαλο σπιτι αποφασισα να τους μαζεψουμε εδω και χριστουγεννα κ πρωτοχρονια!!
ενταξει ειναι ωραιο να εισαι με δικα σου ατομα τετοιες μερες, αναλογα κ τα ατομα βεβαια.. αλλα κι αυτο το "δεν πρεπει" βρε παιδι μου να ειναι μονοι οι γονεις μας δεν το καταλαβα ποτε!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις