Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
553 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 553 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

2615 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Τρι Νοε 29, 2011 12:25 am

cassiani

cassiani
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και εμείς τρώμε 5 γευματα και σχετικά τις ίδιες ώρες κάθε μέρα για να έχουμε ένα σχετικό πρόγραμμα.Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα το πρόγραμμά στα πάντα στη ζωή ενός παιδού του δημιουργεί ασφάλεια.Απο ενός έτους ξεκινήσαμε φρέσκο γάλα και απο φαγητό τρώμε κυριολεκτικά τα πάντα.Ο γιατρός δεν μας έχει απαγορευσει τίποτα.Μαγειρεύω όπως μαγείρευα πάντα για εμάς και φυσικά τρώμε και τις Κυριακές στην ταβερνούλα μας. Wink

2715 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Τρι Νοε 29, 2011 4:41 am

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμείς 5 προγραμματισμένα γεύματα και ενδιάμεσα αν δει εμένα ή τον μπαμπά του να τρώμε θα τσιμπήσει κι αυτός λίγο!!! Η παιδίατρος μας έχει απαγορεύσει μόνο τις φράουλες, το μέλι και τους ξηρούς καρπούς.

2815 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Παρ Ιαν 06, 2012 9:05 am

christina80

christina80
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εμένα η κόρη μου είναι 15 μηνών κ τρώει 5 γεύματα εκ των οποίων 2 γάλα πρωί κ βράδυ 240ml το καθένα. Επίσης κατα την παιδιατρο δεν κάνει να φάμε φράουλες κ ξηρούς καρπούς ακόμα..

2915 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Πεμ Φεβ 09, 2012 4:46 am

ανδρια!!!

ανδρια!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
κ μενα η μικρη μου ειναι μολις 15 μηνων και απο τοτε που ξεκινησε να τρωει φαγητο απο 6 μηνων δλδ ετρωγε 4 γευματα πμπτο δ ηθελε κ δ την πιεζα διοτι το βαρος της ηταν παραπανω απο οσο θα επρεπε ελεγε η παιδιατρος..τωρα πλεον ειναι μια χαρα φυσιολογικοτατη και εξακολου8ει να τρωει 4 γευματα βασικα κ μερα παρα μερα ζηταει κ κατι ενδιαμεσα το πρωι συνηθως..τρωει πρωι γαλα 300ml ενδιαμεσα αυγο η μπισκοτακι η κατι αναλογο μεσημεριανο απογευμα φρουτα και βραδυ παλι γαλα..κ οταν τρωμε αν μου ζητησει της δινω λιγο να την ξεγελασω..

3015 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Τρι Φεβ 28, 2012 1:46 pm

ΣΩΣΑΝΝΑ

ΣΩΣΑΝΝΑ
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΜΕΝΑ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 15 ΜΗΝΩΝ ΕΤΡΩΓΕ 5 ΓΕΥΜΑΤΑ.ΓΑΛΑ 210 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ,ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΒΡΑΔΥ .ΑΥΓΟ Κ ΜΕΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙ.ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΦΑΡΙΝ ΛΑΚΤΕ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Κ ΑΝ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΔΙΝΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ.ΚΡΕΑΣ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

3115 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Τρι Φεβ 28, 2012 2:18 pm

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω του δινω τα παντα απο 10 μηνων,και μελι φαγμε τωρα πρωτη φορα απο γνωστο παραγωγο μας,δεν εχω δωσει ομως λαχανο μελιτζανα και κανα δυο ακομα λαχανικα οχι γιατι απαγορευεται απλα δεν ετυχε,του φτιαχνω διαφορες κρεμουλες με φρεσκο γαλα.Τα γευματα μας τωρα εχουν ενα θεμα,εμενα ο γιατρος μου ειπε 5 γευματα συνολικα αλλα ανα τριωρο πραγμα που δεν εκανα γιατι γενικα ο Δημητρακης μου ειναι απο τα παιδακια που δεν εχουν στανταρ ωρες στο φαγητο/υπνο,ενα ενδεικτικο σχετικο προγραμμα που εχουμε ειναι το εξης

επειδη ξυπναμε πολλες φορες το βραδυ μεχρι και να ξυπνησει για πρωι θηλαζουμε συνηθως ξυπναει κατα της 10,κατα της 11,30 φρουτα(ποτε δεν τρωει στανταρ ποσοτητα)κατα της 1.00 ή θα θηλασει ή καποιο σνακ οπως λιγο κεικ ή γιαουρτι ή αυγο αν ειναι η μερα μας κατα της 3.00 φαγητο(λιγο σε ποσοτητα παλι)μετα συνηθως ξαναθηλαζουμε για να κοιμηθουμε,και οταν ξυπνησει κατα της 6,30-7,00 σπιτικη κρεμουλα ή τραχανα ή οτι εχω,και το βραδυ γαλα πριν τον υπνο,εννοειτε απο τσιμπολογηματα ενα σωρο μες στη μερα!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

3215 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Τρι Φεβ 28, 2012 11:29 pm

mariposa

mariposa
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εμενα ο γιος μου καθως μετα απο 19 μηνων που θηλαζε δεν ξαναηπιε ποτε ξενο γαλα κανει 5 γευματα αλλα χωρις γαλα.Δηλ πρωι γιαουρτι,δεκατιανο ψωμι με βουτυρο και μελι ή φρούτο ή αυγο,μεσημεριανο τα παντα οτι τρωμε και εμεις με λιγο αλατι(για το πιπερι δεν μας εχει πει κατι ο παιδιατρος),απογευματινο ή φρουτο αν δεν το εφαγε δεκατιανο ή ψωμι με τυρι ή δημητριακα με ρυζογκοφρετα και διαφορα αλλα και βραδυνο οτι τρωμε και εμεις(οτι εχει περισεψει το μεσημερι σε κανονικη ποσοτητα)οχι πιο λιγη καθως δεν πινει γαλα.

3315 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Τετ Φεβ 29, 2012 1:38 am

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια να σας ρωτησω?κρεας τρωνε καθε μερα τα μωρα σας?ρωταω γιατι η δικια μου 15μηνων δεν το πολυτρωει.αν φαει μια μερα την επομενη με τιποτα δεν το θελει,το φτυνει..ανησυχω για το σιδηρο.αντρωει λιγο και μερα παρα μερα.

3415 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Τετ Φεβ 29, 2012 3:35 am

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
moroulou έγραψε:κοριτσια να σας ρωτησω?κρεας τρωνε καθε μερα τα μωρα σας?ρωταω γιατι η δικια μου 15μηνων δεν το πολυτρωει.αν φαει μια μερα την επομενη με τιποτα δεν το θελει,το φτυνει..ανησυχω για το σιδηρο.αντρωει λιγο και μερα παρα μερα.

και εμεις καθε μερα κρεας εναλαξ κοτπουλο με μοσχαρι και μια φορα την εβδομαδα ψαρι!Οταν εχω μεσημερι οσπρια,του δινω το κρεατακι για απογευματινο με τραχανα ή κουςκους ή λαχανικα!Πολυ καλες πηγες σιδηρου ειναι οιφακες(αυξανεται η αποροφηση αν βαλουμε λιγο λεμονι),ο αρακας τα κολοκυθακια,γλυκοπατατα,καθημερινα θα φαμε ενα απο αυτα εμεις!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

3515 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Τετ Φεβ 29, 2012 8:21 am

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια κι αλλη μια ερωτηση.εχετε δωσει ταχινι στα παιδακια σας?θελω να πω κανει στην ηλικια αυτη?ειναι πολυ καλο ειδικα για οσα δεν τρωνε πολυ κρεας οπως εμεις.

3615 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Τετ Φεβ 29, 2012 8:57 am

nena1988

nena1988
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
moroulou έγραψε:κοριτσια κι αλλη μια ερωτηση.εχετε δωσει ταχινι στα παιδακια σας?θελω να πω κανει στην ηλικια αυτη?ειναι πολυ καλο ειδικα για οσα δεν τρωνε πολυ κρεας οπως εμεις.

να σου πω δεν του εχω δωσει ποτε,επειδη δεν παιρνω και για εμας,αλλα θα παρω να το δοκιμασει!

http://panotourtestismamas.blogspot.com/

3715 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Τρι Μαρ 13, 2012 4:38 pm

errika

errika
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Vre koritsia diavasa ta parapano k niwthw asxhma twra teleutaia ths estrwsa to thema tou upnou (programma) k emena 16 mhnwn einai , alla akoma programma sto fah den exoume .. nai men egw ths mageireuw auth einai me tis wres ths omws ! na thn afhsw h oxi px to prwi tha piei gala (th thulazw) kata tis 11 tha faei augo, h froutokrema (twra den thn polutrwei ) meta paw na thn taisw soupitsa kotop h mosxari oti ths eftiaksa tespa k den to trwei kata tis 2mish 3 thelei upno ksupna 5 k trwei alla ligo to thema einai oti meta m zhtaei m dixnei to ntoulapi k to psugeio ..tha prepei na ths allaksw to programma? ? k kati akomh na rwthsw? ospria kanei na faei gt otan trwei h mana m fasolada h fakes paei k ths zhtaei k genika thelei na trwei ap to fah mas .. shmera ths eixa k soupa kotopoulo k mosxari den efage liges koutalies Sad

3815 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Τετ Μαρ 14, 2012 10:45 am

ανδρια!!!

ανδρια!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
moroulou έγραψε:κοριτσια να σας ρωτησω?κρεας τρωνε καθε μερα τα μωρα σας?ρωταω γιατι η δικια μου 15μηνων δεν το πολυτρωει.αν φαει μια μερα την επομενη με τιποτα δεν το θελει,το φτυνει..ανησυχω για το σιδηρο.αντρωει λιγο και μερα παρα μερα.
ενα εβδομαδιαιο προγραμμα διατροφης που μου εδωσε η παιδιατρος μου απο 15 μηνων(τωρα ειναι 16)ειναι: 4 φορες την εβδομαδα κρεας μοσχαρι κοτοπουλο..αρα μπορεις 2 μερες το ενα 2 το αλλο εσενα που δ τρωει το κανεις αναγκαστικα εναλαξ με τα υπολοιπα που θα πω..ψωμι 2 με 2μιση φετες..γαλα 500ml την ημερα πατατες 4 φορες την εβδομαδα
οσπρια ενα γευμα
λαδερο ενα γευμα
τυρι 4 φορες την εβδομαδα
σαλατες επιτρεπομενες μια φορα την ημερα
αυγο 4 φορες την εβδομαδα
ψαρι μια φορα την εβδομαδα..
εμενα δ τρωει αυγο...ααα και για το σιδιρο..ρωτα την παιδιατρο σου πες της πως δ τρωει η τρωει ελαχιστα και 8α σου πει κατι αντιστοιχο η 8α σου δωσει σιδιρο να δινεις στο μωρο..ελπιζω να βοηθησα λιγακι..

3915 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Τετ Μαρ 14, 2012 10:47 am

ανδρια!!!

ανδρια!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[quote="ανδρια!!!"]
moroulou έγραψε:κοριτσια να σας ρωτησω?κρεας τρωνε καθε μερα τα μωρα σας?ρωταω γιατι η δικια μου 15μηνων δεν το πολυτρωει.αν φαει μια μερα την επομενη με τιποτα δεν το θελει,το φτυνει..ανησυχω για το σιδηρο.αντρωει λιγο και μερα παρα μερα.
ενα εβδομαδιαιο προγραμμα διατροφης που μου εδωσε η παιδιατρος μου απο 15 μηνων(τωρα ειναι 16)ειναι: 4 φορες την εβδομαδα κρεας μοσχαρι κοτοπουλο..αρα μπορεις 2 μερες το ενα 2 το αλλο εσενα που δ τρωει το κανεις αναγκαστικα εναλαξ με τα υπολοιπα που θα πω..ψωμι 2 με 2μιση φετες..γαλα 500ml την ημερα πατατες 4 φορες την εβδομαδα
οσπρια ενα γευμα
λαδερο ενα γευμα
τυρι 4 φορες την εβδομαδα
σαλατες επιτρεπομενες μια φορα την ημερα
αυγο 4 φορες την εβδομαδα
ψαρι μια φορα την εβδομαδα..
εμενα δ τρωει αυγο...ααα και για το σιδιρο..ρωτα την παιδιατρο σου πες της πως δ τρωει η τρωει ελαχιστα και 8α σου πει κατι αντιστοιχο η 8α σου δωσει σιδιρο να δινεις στο μωρο..ελπιζω να βοηθησα λιγακι..επισης σπανακι..φακες αρακα..σελινο ταχινι ολα εχουν πολυ σιδηρο..

4015 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Τετ Μαρ 14, 2012 10:56 am

moroulou

moroulou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ανδρια!!! έγραψε:
moroulou έγραψε:κοριτσια να σας ρωτησω?κρεας τρωνε καθε μερα τα μωρα σας?ρωταω γιατι η δικια μου 15μηνων δεν το πολυτρωει.αν φαει μια μερα την επομενη με τιποτα δεν το θελει,το φτυνει..ανησυχω για το σιδηρο.αντρωει λιγο και μερα παρα μερα.
ενα εβδομαδιαιο προγραμμα διατροφης που μου εδωσε η παιδιατρος μου απο 15 μηνων(τωρα ειναι 16)ειναι: 4 φορες την εβδομαδα κρεας μοσχαρι κοτοπουλο..αρα μπορεις 2 μερες το ενα 2 το αλλο εσενα που δ τρωει το κανεις αναγκαστικα εναλαξ με τα υπολοιπα που θα πω..ψωμι 2 με 2μιση φετες..γαλα 500ml την ημερα πατατες 4 φορες την εβδομαδα
οσπρια ενα γευμα
λαδερο ενα γευμα
τυρι 4 φορες την εβδομαδα
σαλατες επιτρεπομενες μια φορα την ημερα
αυγο 4 φορες την εβδομαδα
ψαρι μια φορα την εβδομαδα..
εμενα δ τρωει αυγο...ααα και για το σιδιρο..ρωτα την παιδιατρο σου πες της πως δ τρωει η τρωει ελαχιστα και 8α σου πει κατι αντιστοιχο η 8α σου δωσει σιδιρο να δινεις στο μωρο..ελπιζω να βοηθησα λιγακι..
βοηθησες πολυ και σε ευχαριστω Smile ενταξη καπως ετσι το παμε κ εμεις,στις ποσοτητες ομως ε ημαστε λιτοδιαιτες και λεπτεπιλεπτες.μονο στα κουλουρακια γινομαστε λαιμαργες..χαχα σαν την μανουλιτσα.. Embarassed

4115 μηνών - πόσα γεύματα; - Σελίδα 2 Empty Απ: 15 μηνών - πόσα γεύματα; Πεμ Μαρ 15, 2012 2:30 am

ανδρια!!!

ανδρια!!!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
moroulou έγραψε:
ανδρια!!! έγραψε:
moroulou έγραψε:κοριτσια να σας ρωτησω?κρεας τρωνε καθε μερα τα μωρα σας?ρωταω γιατι η δικια μου 15μηνων δεν το πολυτρωει.αν φαει μια μερα την επομενη με τιποτα δεν το θελει,το φτυνει..ανησυχω για το σιδηρο.αντρωει λιγο και μερα παρα μερα.
ενα εβδομαδιαιο προγραμμα διατροφης που μου εδωσε η παιδιατρος μου απο 15 μηνων(τωρα ειναι 16)ειναι: 4 φορες την εβδομαδα κρεας μοσχαρι κοτοπουλο..αρα μπορεις 2 μερες το ενα 2 το αλλο εσενα που δ τρωει το κανεις αναγκαστικα εναλαξ με τα υπολοιπα που θα πω..ψωμι 2 με 2μιση φετες..γαλα 500ml την ημερα πατατες 4 φορες την εβδομαδα
οσπρια ενα γευμα
λαδερο ενα γευμα
τυρι 4 φορες την εβδομαδα
σαλατες επιτρεπομενες μια φορα την ημερα
αυγο 4 φορες την εβδομαδα
ψαρι μια φορα την εβδομαδα..
εμενα δ τρωει αυγο...ααα και για το σιδιρο..ρωτα την παιδιατρο σου πες της πως δ τρωει η τρωει ελαχιστα και 8α σου πει κατι αντιστοιχο η 8α σου δωσει σιδιρο να δινεις στο μωρο..ελπιζω να βοηθησα λιγακι..
βοηθησες πολυ και σε ευχαριστω Smile ενταξη καπως ετσι το παμε κ εμεις,στις ποσοτητες ομως ε ημαστε λιτοδιαιτες και λεπτεπιλεπτες.μονο στα κουλουρακια γινομαστε λαιμαργες..χαχα σαν την μανουλιτσα.. Embarassed
οπως ολες οι μανουλιτσες αλλωστε..χαχαχαχα!!!μια απο τα ιδια.. Embarassed Embarassed Embarassed

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις