Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
379 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 379 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 31 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 42]

476Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 2:16 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεωργία μια από τα ίδια! Μόλις χόρτασε έχει ξυπνήσει βράδυ κανά 2 φορέςμόνο και αυτό απλά μια μικρή ανησυχία και μόλις του δώσω πιπίλα ξανακοιμάται! Ευχαριστήθηκα και εγώ ύπνο!

477Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 2:21 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα κ παλι....την γλυτωσα φθηνα σημερα...ηταν να'ρθουν οι κουμπαροι να τους μαγειρεψω (3 ζευγαρια μαζι με μας)οι οποιοι ειναι χωρις παιδια αλλα τελικα θα παμε εμεις σ'αυτους...κ θα μαγειρεψουμε εκει οι γυναικες...γλιτωσα φασινα,πιατα ,συμμαζεμα,νταντεμα ταυτοχρονα το μωρο...ουφ μονο που το σκεφτομαι κουραστηκα...δεν μπορουσα με τπτ ,χθες ολη μερα τρεχα κ μονο σημερα θα καθομουν, αυριο παλι δουλεια...παω σουπερ τωρα να παρω φαγητο....χχχ,τα λεμε το απογευμα Respect

478Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 2:22 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά να περάσετε Σάσα! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 215994

479Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 2:25 am

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsiph έγραψε:Γεωργία μια από τα ίδια! Μόλις χόρτασε έχει ξυπνήσει βράδυ κανά 2 φορέςμόνο και αυτό απλά μια μικρή ανησυχία και μόλις του δώσω πιπίλα ξανακοιμάται! Ευχαριστήθηκα και εγώ ύπνο!

Μεγαλο πραγμα ο υπνος ομως!! Εμενα εδω και τρεις μερες που το ξεκινησαμε ξυπνει μια φορα τη νυχτα, της δινω μπουκαλι και μετα κοιμαται μεχρι αργα το πρωι, περιπου εννια η ωρα ξυπναει. Κ εχω παρατηρησει αν ειναι φαγωμενη τη βαζω στη κουνια της δινω πιπιλα, τη σκεπαζω και την παιρνει ο υπνος μονη της χωρις γκρινια, χωρις ταλαιπωρια! A new day has come! Χαχα!
Α και τη Τριτη θα παμε στη παιδιατρο για εμβολιο και λογικα θα μας πει και για κρεμουλα γιατι σε μια εβδομαδα ξεκιναμε!

Σασα μη το συζητας!! Σου 'φεξε!! Τυχερη ησουν! Και θα απολαυσεις και τη παρεα πρισσοτερο πιστευω! Καλα να περασετε!

480Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 2:28 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
georgia84 έγραψε:Κοριτσαρες μου καλημερα σε εσας και τα κουκλια σας!!!
Εστω και καθυστερημενα να καλωσορισω κι εγω τις καινουργιες στη παρεα! Σασα, Ειρηνη καλωσηρθατε!!! (Ελπιζω να μην ξεχασα καποια!)
Εχω καιρο να γραψω παλι αλλα συνεχως σας διαβαζα και πραγματικα με βοηθουν οσα γραφετε. Μαθαινω κι εγω πραγματα!
Α! Χρονια πολλα στους εορταζοντες των ημερων και για τις επετειους σας! Ειστε πολλα χρονια με τους αντρες σας απ'οτι βλεπω αν και μικρουλες! Μπραβο! Εμεις 7/2 κλεινουμε 2 χρονια παντρεμενοι και 8/4 6 χρονια μαζι.
Για τα ονοματα καλα κανετε και δεν τσακωνεστε γιατι πιστευω πως δεν αξιζει. Το Σαντυ και το Χρυσαννα που διαβασα μου αρεσαν πολυ! Και το Χριστινα φυσικα (λενε τη βαφτιστηρα μου) αλλα και το Νικος (λενε τον αντρα μου!!).Α! Και Μαγδαληνη λενε τη κολλητη μου! Χαχα!! Εμεις τη βγαλαμε Αγγελικη (της πεθερας μου) και δεν ειχα κανενα προβλημα και μου αρεσει κιολας!
Τσιπη μου μεγαλη ταλαιπωρια με την αλλεργια και τη γαστρεντεριτιδα,ε? Εγω ειμαι της αποψης να ρωτας οτι θελεις και να μη σε νοιαζει αν σε αποπαρουν. Και με τη παιδιατρο θα βρεις ενα διακριτικο τροπο να της πεις οτι θελεις αν ειναι κατι διαφορετικο απο οτι σου εχει πει.
Εμεις ευτυχως εχουμε γλιτωσει προς το παρον τον πυρετο. Μονο εδω και δυο μερουλες την ακουω βραχνιασμενη και που και που βηχει. Παρολα αυτα εχει τρελη διαθεση μονο που δεν εχει πολυ ορεξη για το φαι της μαμας πλεον και παιρνει πιο πολυ μπουκαλι.

Αν θυμαστε σας ελεγα οτι ξυπναει συχνα το βραδυ. Συναντησα τυχαια τη μαια που ειχα συμβουλευτει πριν γεννησω και της το ειπα οπως επισης και οτι ανησυχουσα μηπως εχει προβλημα γενικοτερα με τον υπνο αργοτερα μιας που δεν κοιμαται καλα το βραδυ που ξυπναει συχνα (μαλλον δεν χορταινει γιατι δεν εδινα μπουκαλι) ενω το πρωι που ειναι μονη με το μπαμπα και τρωει μπουκαλι κοιμαται με τις ωρες. Μου ειπε λοιπον να της δινω και το βραδυ συμπληρωμα μιας που ο θηλασμος δεν ειναι αποκλειστικος ουτως η αλλως και να της φτιαξω τον υπνο κατι που επρεπε ηδη να εχω κανει γιατι θα εχω προβλημα αργοτερα! Το εκανα λοιπον και τα τελευταια βραδια εχουμε ριξει τρελους υπνους και η μικρη κι εγω!! Πειναγε το πουλακι μου για αυτο ξυπναγε. Και γενικα οταν πινει μπουκαλι τη βλεπω πιο ηρεμη.
(Μαλλον τα εγραψα λιγο μπερδεμενα! Ελπιζω να μη σας κουρασα!)
Οσες θηλαζατε και αρχισατε μπουκαλι το παρατηρησατε αυτο?
Τσιπη ουτε εγω επιμενω στο θηλασμο. Οσο θελει.

Σ'ευχαριστω Γεωργια κ μενα τον αντρα μου Νικο τον λενε....κ μεις δεν ειμαστε μαζι πολλα χρονια ...τα ''φτιαξαμε''πριν 3 1/2 χρονια ....

481Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 2:29 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsiph έγραψε:Καλά να περάσετε Σάσα! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 215994

σ'ευχαριστω πολυ πολυ!!!!

482Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 3:17 am

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια κι από μένα!Σάσα καλά να περάσετε!Εγώ τη μικρή την ξυπνάω κάθε πρωί για να φάει... Έχουμε αυστηρό γιατρό στο ωράριο του φαγητού!έχουμε που τρώμε φρουτόκρεμες 6 μέρες!Μια χαρά δέχτηκε το κουτάλι και μπορώ να πώ ότι της αρέσουν!Πιάνει το κουτάλι και το τραβάει για να το βάλει στο στόμα!Ξεχάστηκα χτες...Φώφη να τον χαίρεσαι και Σοφία πολλά χρόνιαα μαζί και ευτυχισμένοι!

483Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 3:48 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια! Σήμερα νιώθω πως κάνω διακοπές χωρίς τη μικρή στο σπίτι.Μου λείπει τρομερά ομως!Ανάμεικτα συναισθήματα.Μου είπε η μάνα μου πως χθες το βράδυ ξαφνικά έβαλε μια τσιρίδα και έβαλε τα κλάματα,λέτε να καταλαβαίνει οτί δεν είμαι εκεί?
Κ εμείς λίγα χρόνια είμαστε μαζί,τον γενάρη θα κλείσουμε 3 χρόνια σχέσης και ένα γάμου(κάναμε τον πολιτικό στην επέτειο,να τα έχουμε όλα μαζί και οι βέρες μας να έχουν κ ωραία ημερομηνία 11-1-11 )!
Φιλία από 'μένα! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 417472

484Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 5:42 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sassaX έγραψε:Καλημερα σας!!ναι ναι ξυπνηαμε...για λιγο ομως ετοιμη ειναι για δευτερο γυρο! Sleep
Μαρια πωπω ενα ποστ..να'σαι καλα σε διαβασα μαζι με το καφεδακι μου οπως μια εφημεριδα!!! study χχχ

Xαχαχαχα,ναι το εχω αυτο! Razz Razz Razz

tsiph έγραψε:...
Όσο για το όνομα εγώ έχω θέμα, το ακριβώς αντίθετο από αυτό που έχουν οι περισσότεροι. Εγώ είμαι παραδοσιακή και θέλω να βγει το όνομα του πεθερού μου. Ο άνθρωπος μια χαρά όνομα έχει Νίκο τον λένε. Δεν θέλει ο άντρας μου. Δεν έχει τίποτα με τον πατέρα του, τον λατρεύει αλλά θεωρεί συνηθισμένο το όνομά του και δεν του αρέσει αυτή η συνήθεια. Ο πατέρας του πέρασε πολύ άσχημα με τους γονείς του μέχρι να βγούν τα ονοματά τους (τον άφησαν χωίς δουλειά για μήνες μέχρι να βαφτιστεί η κουνιάδα μου) και έχει πει πολλές φορές δεν με νοιάζει πως θα βγει. Ακόμα όμως δεν τους έχει πει κάτι ο Λευτέρης και φοβάμαι μη νομίζουν ότι είναι δική μου επιλογή να μη βγει το όνομά του. Οι δικοί μου που το έχουν μάθει με έχουν φάει ότι πρέπει αν βγει το όνομα του πεθερού μου και να αλλάξω μυαλά στο Λευτέρη αλλά δεν μπορώ ρε κορίτσια. Εγώ είπα δεν θα σκοτωθώ με τον άντρα μου για ένα όνομα. Στο μαιευτήριο μόλις γέννησα είπε η μάνα μου στον πεθερό μου να μας ζήσει ο Νικόλας και ο άνθρωπος γέλαγε μέχρι τα αυτιά. Όταν έφτιαχναν όμως τα χαρτιά με τον Λευτέρη για το εξιτήριο τους ρώτησε η κοπέλα ποιανού παππού θα πάρει το όνομα και είπε ο παέρας του δεν με νοιάζει ας το πουν όπως θέλουν το παιδί.

Αυτά από μένα σας ζάλισα πάλι!

Αληθεια; Αλλο παλι και τουτο! Να σου πω, κι εγω παραδοσιακη ειμαι σε αυτα γιατι απλα μου αρεσει η συγκεκριμενη παραδοση με τα ονοματα! Αφου οταν μαθαμε το φυλο χαρηκα πιο πολυ απο τον αντρα μου και απο τοτε το ειχα δεσει οτι θα τον πουμε Γιαννη οπως τον πεθερο. Ειναι αυτο που λενε "ακομα δεν τον ειδαμε, Γιαννη τον βαπτισαμε!" Οποτε καπως ετσι κατοχυρωθηκε! Ο πεθερος δε δεν φανταζεστε καμαρι! Τυχαια με τον εγγονο του εχουν και ιδια μερα γενεθλια!!! Μιλαμε για μεγαλη αδυναμια! Και επειδη ειναι καλοι ανθρωποι χαιρομαι κι εγω! Βεβαια αν ηταν κακοι θα στραβωνα και ισως να εγραφα και τις παραδοσεις στα παλια μου τα παπουτσια!
Ωραιο ονομα το Νικος κι ας ειναι συνηθισμενο. Μακαρι να τον πεισεις τον αντρα σου.

Ντορα μην εχεις τυψεις μια χαρα ειναι το κοριτσακι σου! Ε τα μωρακια κλαινε και χωρις εμφανη λογο! Να ναι καλα και η μαμα σου που σε βοηθαει! Αξιες και οι 2!

Κοριτσια χθες μας ηρθε ο νονος! (Σασσα δεν τελειωσα! Χαχαχα!) Ενω μας ειχε φερει παιχνιδι πριν 2 βδομαδες με τη νονα, χθες εφερε ρουχα. Κι οταν λεμε ρουχα μιλαμε απο την κορφη ως τα νυχια! Και ειναι τοοοοοοσο ομορφα!!!!! Θα του τα βαλω στις γιορτες! Του εφερε παλτο σε καμελ χρωμα, δερματινα σουεντ μποτακια στο ιδιο χρωμα, 3 ζευγη καλτσες, παντελονακι σαν μαλλινο γκρι σκουρο, λευκο πουκαμισο καιιιι -κρατηθειτε- γκρι γραβατα!! Πεθανα! Παραμιλαω απο χθες. Φανταζεστε τωρα ποσο πιο ομορφα εδειξαν πανω του οταν τον εντυσα! Κουκουβααα Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 4872 ... Σωστο αντρακι! Οταν του φορουσα τη γραβατα δε, ψιλοσυγκινηθηκα... Κοριτσια, κοροιδεψτε με αλλα το μυαλο μου πηγε πολυυυυ μακρυα... Χαχαχαχαχα!

Κουκουβα-βα-βααααα...

Α! Δε σας ειπα! (Σασσα τελειωνω!) Πηγαμε σημερα τα δωρα! Τους εκαναν αρκετη εντυπωση και με το φωτοβιβλιο εκστασιαστηκαν!

485Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 8:47 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mαρια απλα εισαι ολα τα λεφτα... Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 893968 !!!!!Μεγια τα καινουργια ρουχαλακια!να τα βαλει να το δεις να το καμαρωσεις ολοκληρο λεβεντη να του χωσεις κ 5-6 ματακια μην το ματιαξουν γιορταρες μερες!φιλησε μου τα μαγουλακια του !!!

Γυρισαμε κ μεις ολα ωραια κ καλα...ξεκουραση τωρα...απο αυριο δουλιτσα Crying or Very sad

Νεκρα βλεπω σημερα εδω ,ελπιζω να περνατε καλα οτι κ αν κανετε φιλακια χχχ



Έχει επεξεργασθεί από τον/την sassaX στις Κυρ Δεκ 18, 2011 10:21 am, 1 φορά

486Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 10:18 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Απορω πως δεν το σκεφτηκα τοσο καιρο κ επρεπε να το διαβασω εδω στο φορουμ απο μια μητερα που το κανει.
Η μικρη μου εχει αλλαξει 2-3 γαλατα λογω αλλεργικης αντιδρασης κ τελικα εχουμε καταληξει στο humana,το οποιο παιρνουμε 18 ευρω απο το φαρμακειο.(παλι καλα που απο το 2012 θα αρχισουν να πωλουνται πιο φθηνα στα σουπερ μαρκε).Διαβασα λοιπον πως τα παραγγελνει απο το εξωτερικο πιο φθηνα,και ειπα στον αντρα μου να το ψαξει...και το βρηκε 8-10 ευρω τα 500γρ(σε 2-3 site)!!!ενω στην ελλαδα τα 400γρ εχουν 18ευρω!!!κανω το εμβολιο την πεμπτη,βλεπω αν μας αλλαξει γαλα που δεν νομιζω η γιατρος κ μετα απευθειας στο σπιτι οι κουτες! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 654316

487Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 12:21 pm

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα.
στην ωρα μου ηρθα παλι, ετσι???!!!!
διαβασα πολλα.... δε θυμαμαι τιποτα Embarassed Embarassed για να προσπαθησω...
Μαρια με γεια τα καινουρια ρουχαλακια. εγω παντως δε σε κοροιδευω τον φανταζομαι, κουκλακι ζωγραφιστο θα ειναι.
βρε σασσα ηθελα να σε ρωτησω. στη φωτο ειναι η μικρη σου?!!!!
εμεις χθες πηγαμε για καφεδακι με τη μικρη. μια ωριτσα μονο. σημερα ομως.... την αφησα στη μαμα μου και το ευχαριστηθικα!!!! καναμε και βολτα με τον αντρα μου, γυρισαμε, εφαγα και ετοιμο φαγακι. τελεια!!!!
χθες μου εκανε κατι νουμερα η μικρη!!!! δεν ηθελε με τιποτα το δωματιο της. νυσταζε, επρεπε να κοιμηθει και μολις πηγαιναμε στο δωματιο εκλαιγε. της εκανα γαλατακι να κοιμηθει και δεν το επινε στο δωματιο. τελικα το ηπιε στο σαλονι και κοιμηθικε. Α! τρωμε και κρεμα!!!! σημερα εφαγε τα 20 γρμ. χωρις να κλαψει. για να δουμε αυριο.
αντε να σας αφησω. καληνυχτα μανουλες και μικρακια.

488Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 12:32 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kαλησπερα νατασα!!ναι η μικρη ειναι το καλοκαιρι οχι τωρα,γιατι?!

489Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 7:43 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
dora!καλο κ αυτο με το ονομα του θειου! οτι θυμουνται χαιρονται!τελειο ειναι το μαγδαληνη!
irene αυτο που σου ειπε κ η μαρια, αφου τοσο θελει το παιδι τοσο θα φαει.εμεις210 πινουμε!

τσιπη κ μενα μαρεσει το νικος, κ σιγουρα αν καταφερεις να πεισεις τον αντρα σου θα χαρει πολυ ο πεθερος σου
γεωργια μακαρι να αρχιζει να κοιμαται περισσοτερο, να ξεκουραζεσαι κ εσυ!
μαρια γαμπρος με τη γραβατα ε??μπραβο στα κουμπαρια σου,φαινεται οτι δε κανουν αγγαρεια.καλα τα δωρα απο τωρα τα εδωσες;εγω θα περιμενω τον αγιο βασιλη!τους αρεσαν ε;;;
sassa ευτυχως που γλυτωσες το τραπεζωμα!!
κ αυτο με τα γαλατα συμφερει παρα πολυ,μεγαλη διαφορα!αυτο για το 2012 δε το ηξερα, μακαρι να ισχυσει!
νατασα χρειαζεται που κ που ενα καφεδακι!
λοιπον το βιβλιο του παπαβεντζη-για μια αλλη προσχολικη ηλικια- το τελειωσα αν κ μικρο αργησα.για προτεινετε κανενα αλλο να παρω για τις γιορτες!!εμεις καλα ειμαστε, λιγη γκρινια αλλα καλα!!!

490Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 9:48 pm

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημέρα κορίτσια!Χτές πήγαμε σε ένα πάρτι γεννεθλίων...Κυρία η μπεμπούλα...Κάθησε αγκαλιά στις φίλες μου,Τι σημασία έχει που δεν τις ήξερε;κιχ δεν έβγαλε...Κοιτούσε το χώρο έπαιζε...(έτρωγε την κουδουνίστρα της!Πολύ το χάρηκα!Σήμερα σηκώθηκα και μου είχε φτιάξει καφεδάκι ο άντρας μου... τι καλός που είναι!(φεύγει πάντα τελευταία στιγμή καα δεν προλαβαίνει..)Εμάς ο νονός είναι μακριά και θα τον δούμε με το νέο έτος!Μαρία μεγιά τα ρούχα...Εμένα της έφερε η γιαγιά μου ένα φόρεμα λευκό με κόκκινο καρο στο τελείωμα και ασορτί μπολερό...Είναι τέλειο!Της πήρα και κόκκινη κορδέλα και είμαστε έτοιμες για τα Χριστούγεννα!Με έχει πιάσει κάτι με την κουζίνα...Χτες έκανα μπισκότα σοκολάτας...Σήμερα θέλω να κάνω μπισκότα κανέλας...Αύριο κουραμπιέδες και την τετάρτη πουτίγκα!Έχω ήδη κάνει μελομακάρονα,τρουφάκια και τρουφάκια με καρύδα...Μήπως είμαι λίγο υπερβολική;
Τσίπη ωραία το Νίκος!Εμένα ο δικός μου δεν το συζητάει αν κάνουμε αγόρι ότι θα το πούμε Γιώργος στον πατέρα του...Βέβαι και το δικό μου Γιώργο το λένε οπότε δεν έχω κανένα θέμα!Τώρα στη μικρή λέγαμε Μαρία Ελένη στις 2 γιαγιάδες και να τη φωνάζουμε Μαριλένα ή Μαρια λένα αλλά έλεγαν κάποιοι φίλοι ότι θα τη φωνάζουν Μαρία και στράβωσα που δε θα ακούγεται της μαμάς μου και λέω να πούμε Ελένη το επόμενο αν είναι κορίτσι!Βέβαι τώραμου ήρθε να την πούμε Μαρία Ευαγγελία και να τη φωνάζουμε Μαρίλια(Ευαγγελία λένε τη γιαγιά μου και δεν έχει ακούσει το όνομά της σε κανένα από τα 3 εγγόνια αλλά άσχετο!
Μάλλον ξλύπνησα πολύ ορεξάτη!
Καλημέρα και πάλι κορίτσια!

491Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 10:01 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
irene καλημερα!!!αν θελεις εσυ να το φωναζεις ετσι τοτε ολοι θα μαθουν να υη φωναζουν ετσι! μπραβο στον αντρουλη σου. κοριτσια σε μας πολυ βρεχει!ασχετο! λοιπον για τη βαφτιση τελικα ειμαι αναμεσα σε δυο. πριγκιπισσα κ φραουλα. αν επρεπε να αποφασισω με βαση τι ταιριαζει στο παιδι τοτε θα πρεπει να κανω τη φραουλιτσα.προφανως με τη πριγκιπισσα θελω να βγαλω τα δικα μου απωθημενα γιατι μια ζωη αγοροκοριτσο ημουν! κ τον αντρα μου που ρωτησα αμεσως φραουλα μου ειπε,:αλικη μου δε βλεπεις οτι η δικια μας δεν ειναι για πριγκιπισσα, ειναι για κατι πιο λιμπιστερο!-τι να κανουμε δηλαδη ρε γιαννη??? πιτα γυρο απολα??? ακουω ιδεες για φραουλα μπας κ το σιγουρεψω κ αρχισω να οργανωνω λιγο τη σκεψη μου!

492Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 10:28 pm

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δε θα το πιστέψεις!Κι εγώ θέμα τη φράουλα λέω να έχουμε στη βάφτιση...Βασικά οι στολισμοί που είδα με πριγκίπισσες δε με ξετρέλαννα και απογοητεύτικα οπότε κατέληξα στις φράουλες για τώρα...
Αρχεία
360_imagescarpxagw.jpg
Δεν έχετε το δικαίωμα να κατεβάσετε τα attachments.
(9 Kb) Κατεβάστηκε 6 φορές

493Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 10:30 pm

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Είμαιι λίγο άσχετη:Πώς μπορώ να περάσω φωτογραφίες στο μην.;

494Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 10:33 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τελειο! την ανοιξα τη φωτο αλλα θα σε γελασω για το βαζουν ΜΑΡΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!! ποσο κανει αν επιτρεπεται???

495Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 10:39 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

496Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 10:50 pm

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
θα σε γελάσω για κόστος... απλά την είδα επειδή ψάχνω για στολισμό με φράουλες!Έχω να σου δείξη κι άλλες αλλά δεν ξέρω πώς να τις βάλλω και με επισύναψη αργώ...μία μια;πόσα μην. θα γράψω... Αυρίο όμως αν έχει καλό καιρό θα πάω σε ένα μαγαζί εδώ που φτιάχνει μπομπονιέρες και στολισμούς οικονομικούς αλλά και όσο θελεις ανεβαίνει και είπαμε αν μου αρέσει κάτι πολύ να πάρω τα πράγματα και να τα στολίσω εγώ στην εκκλησία ... Η βάφτιση θα γίνει στο χωριό του άντρα μου. Αυτό βέβαια ααν δε βρω στην περιοχή του στολισμό που θα με ικανοποιήσει...
Βάζω άλλη μια φωτο τώρα...

497Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 10:51 pm

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Τώρα τη βάζω...
Αρχεία
198233_196866493667060_112040775482966_582408_4887113_n.jpg
Δεν έχετε το δικαίωμα να κατεβάσετε τα attachments.
(78 Kb) Κατεβάστηκε 5 φορές

498Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 10:55 pm

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κι άλλη μια...
Αρχεία
36.jpg
Δεν έχετε το δικαίωμα να κατεβάσετε τα attachments.
(53 Kb) Κατεβάστηκε 5 φορές

499Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 10:55 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πολυ ομορφα ειναι!αν εχεις φεις κ θελεις στειλε το προφιλ να γινουμε φιλες κ με τα υπολοιπα κοριτσια φυσικα , δε ξερω αν εκει ανεβαινουν οι φωτο πιο ευκολα.κ εγω ασχετη ειμαι!

500Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 20 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 18, 2011 10:58 pm

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κι άλλη μια με το στολισμό του τραπεζιού...Έχω αλλά δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα οπότε δεν θυμάμα ι πώς τις ανεβάζουν και εκεί...
Αρχεία
7.jpg
Δεν έχετε το δικαίωμα να κατεβάσετε τα attachments.
(46 Kb) Κατεβάστηκε 5 φορές

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 31 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις