Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
499 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 499 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 26 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 42]

251Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 11:26 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
MariaM έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:εγω το παρηγγειλα απο το βιβλιοπωλειο, οτι θελω μου το φερνει κ δε πληρωνω κατι παραπανω

Θενκς! Την επομενη φορα που θα παω σε κανενα μολ που εχει βιβλιοπωλειο θα το βρω μαλλον. Εχω βαλει στο ματι και αυτο για τη διατροφη. Ο γιος μου εκοψε το γαλα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αυτο δεν ειναι λογικο ?η φατσα ειναι επειδη καταλαβες οτι μεγαλωσε???

252Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 12:00 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα και απο μενα!Γεννησα και εγω τον Ιουλιο.Σε δυο βδομαδες αρχιζουμε ρυζαλευρο συμφωνα με την παιδιατρο μου.Εντωμεταξυ την τελευταια βδομαδα μου στειλανε απο NUTRICIA kai NOYNOY κρεμες.Ετσι πηγα κ της αγορασα πιατακι κουταλακι για βρεφη κ βασικοτατο σαλιαρα πλαστικη με 'θηκουλα'για τα φαγητα που θα πεφτουν.Α το βαρος της ειναι 6,700kg.Για να δουμε τι θα δουμε...χχχ flower

253Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 12:11 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:
MariaM έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:εγω το παρηγγειλα απο το βιβλιοπωλειο, οτι θελω μου το φερνει κ δε πληρωνω κατι παραπανω


Θενκς! Την επομενη φορα που θα παω σε κανενα μολ που εχει βιβλιοπωλειο θα το βρω μαλλον. Εχω βαλει στο ματι και αυτο για τη διατροφη. Ο γιος μου εκοψε το γαλα! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αυτο δεν ειναι λογικο ?η φατσα ειναι επειδη καταλαβες οτι μεγαλωσε???

Ξερω γω; Προσπαθω να βρω εναλλακτικες τωρα για να παιρνει ασβεστιο. Παντως βλακειες λενε σε οσες θηλαζουν οτι μετα τον απογαλακτισμο δε θα θελει το διχρονο αλλο γαλα... Εδω το δικο που εδω και 1 χρονο αυτη τη συσκευασια καταναλωνε τωρα δεν το θελει και μαζι με αυτο κανενα αλλο γαλα!

sassaX έγραψε:Καλησπερα και απο μενα!Γεννησα και εγω τον Ιουλιο.Σε δυο βδομαδες αρχιζουμε ρυζαλευρο συμφωνα με την παιδιατρο μου.Εντωμεταξυ την τελευταια βδομαδα μου στειλανε απο NUTRICIA kai NOYNOY κρεμες.Ετσι πηγα κ της αγορασα πιατακι κουταλακι για βρεφη κ βασικοτατο σαλιαρα πλαστικη με 'θηκουλα'για τα φαγητα που θα πεφτουν.Α το βαρος της ειναι 6,700kg.Για να δουμε τι θα δουμε...χχχ flower

Ωωω, νεα συμμετοχη στην παρεα!! Καλως μας ηρθες, να σου ζησει και καλη αρχη με τις κρεμουλες!

254Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 12:12 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sassaX έγραψε:Καλησπερα και απο μενα!Γεννησα και εγω τον Ιουλιο.Σε δυο βδομαδες αρχιζουμε ρυζαλευρο συμφωνα με την παιδιατρο μου.Εντωμεταξυ την τελευταια βδομαδα μου στειλανε απο NUTRICIA kai NOYNOY κρεμες.Ετσι πηγα κ της αγορασα πιατακι κουταλακι για βρεφη κ βασικοτατο σαλιαρα πλαστικη με 'θηκουλα'για τα φαγητα που θα πεφτουν.Α το βαρος της ειναι 6,700kg.Για να δουμε τι θα δουμε...χχχ flower

καλησπερα!!να χαιρεσαι τη μπουμπου σου!οντως αυτο με τη σαλιαρα ειναι απαραιτητο...

255Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 12:15 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρια πουλακι μου, τωρα τι να σου πω!ιδεα δεν εχω!εσυ εισαι η πρωτοπορος κ εμεις ακολουθουμε Very Happy Very Happyλιγο τυρακι ισως???

256Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 12:20 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σας ευχαριστω παρα πολυ ολες..ειναι ωραιο να ξερεις πως κ αλλες ''περνανε'' αυτα που περνας και εσυ...!!

257Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 12:29 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ετσι ειναι...ειδικα εγω που δεν εχω μια φιλη που να εχει παιδακι κ να περναει την ιδια φαση αισθανομαι πολυ τυχερη που ειμαι στην ομαδα!!!

258Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 1:11 pm

Veraki

Veraki
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ax χαθηκα παλι ε?το ξερω βρε κοριτσαρες μου,ειναι που δεν σας προλαβενω ,ηθελα νσ σας διαβασω ολεσ πριν μιλισω/σχολιασω,αλλα και τωρα δεν μπορω αλο,στην σελιδα 10 εχω μεινει, θα σας πω τα νεα μου,και αυριο θα διαβασω τις οιπολοιπες σελιδουλες,

Λοιπον λοιπον!!Καταρχην Αγγελικη εχεις τρομερο χιουμορ,μ αρεσει πολυ ο τροπος εκφρασης σου και μου τεριαζεις σου τεριαζω που λεει κ ο Σχοινας!!!

Sof ΚΑΙ εγω εχω κολλημα με τα χαλια και καλα κανεις και τους γκρινιαζεις!!!εγω εχω και το αλο ετσι!? ο αντρας μου παταει με τις παντοφλες!!!δλδ παει αμεριμνος στο μπανιο παταει και μετα παταει στο χαλι??ο μπεμπης δεν τον ξαπλωνω ποτε κατω,το σπιτι λαμπει ΑΛΛΑ και παλι αυτα δεν τα δεχομε ειμαι λιγο Κ.Κατακουζινος σε κατι τετοια!!

Μαρια φτου σκορδα ο Γιαννακης ειναι πανεμορφος ε!!!

Θερισε την παρεα η γριπη προσεξα ε?εμεις την γλειτωσαμε ευτηχος!

Ασχετο .οσο γραφω επεσε το ματι μ πανω σε ενα θεμα''οχι μπανιο στο μωρο μετα την γεννα''?? τι ν του το παλι???να μπω μετα ν δω..

Καλα καλα η πεθερες μυαλο δεν βαζουν,εμεις εχουμε ιοθετησει το στιλ: απο μακρυα και αγαπημενοι'' οπου ειναι ολα μελη γαλα γτ μας βλεπουν μια φορα στ 2 βδομαδες,και ξερουν οτι αν κανουν πατατα ειμαστε ικανοι ν μην πατησουμε για πολυυυυ καιρο!

Ασχετο,Ενα κωλλημα που εχω ρε κοριτσια,κανονικα εχω πολυ κραξιμο μεσα μου ιδικα για πεθερικα αλλα ακουτε τον προβληματισμο μου,ο ψιχακιας, φοβαμε ν πω διαφορα περιστατικα που με εχουν τρελανει γιατι ,πες σπαει ο διαολος το ποδι του και το βλεπει το foroum καμια κουνιαδα...πεθερα... you know...?

ΚΑΙ ερχομε στο μπουμπυκι μου, ιντα να πρωτο πω η μανα!!!
οι γουλιες σταματησανε ως διαμαγιας

ειναι πολυ καλουλης και του αρεσει ν περναει χρονο μονος αλλα μπρωστα μου,δλδ εχουμε 2 ρελαχ και ενα καθησμα αυτοκηνιτου,και τον βαζω εκει με ενα παιχνιδι και τον κουβαλαω σε οποιο δωματειο κανω δουλειες,οταν βαρεθει του αλλαζω καθησμα και παιχνιδι.ΕΝΩΕΙΤΕ του κανω και τον κλοουν και ετσι περναμε την μερα μας μεχρι ν ερθει ο μπαμπας μας,οπου σταματαω και εγω τις δουλειες για να ζουζουνισουμε ολοι μαζι.

Την ημερα κοιματε 20-30 λεπτα σε καθε μποθκαλι, και το βραδυ κατι εχει παθει και πλεον ξοιπναει 3 φορες,πινει γαλα και ξανα νανι!

Δεν γυρναει ανασκελα γτ μισει το μπρουμυτα, τον βαζω πολυ λιγο μπρουμυτα,μεχρυ ν εκνευριστει/κουραστει οποτε δεν εχει κ ευκαιρια ν γυρισει,δεν σκαω σιγα,κανει αλλες κινησεις,μας εχει ξεπατωσει στο ''πατα-πατα'' οπου τον κραταμε απο τις μασχαλες και τα ποδια του αγκιζουν πατωμα ,Ε τρελενετε δεν φανταζεστε ποσο το ευχαριστιετε,Επεισης μας χαιδευει στο προσωπο απαλα απαλα,και κατι κουλο ξεκαρδιζετε οταν τον δαγκωνω,μαλλον γαργαλιετε...

Της 13 θα παμε για εμβολειο παλι,θελω να τον ρωτησω ενωειτε για κρεμες,και θελω ν ρωτησω και για περπατουρα ρε κοριτσια,λιγο που διαβασα στ νετ, ειδα ακομα και κινδηνο για στειρωση στα αγορια Ο.ο και επεισης να ρωτησω αν αυτο το ''πατα-πατα'' π κανει του προκαλει κανενα προβλημα

Ειαμε(οχι οτι θα γινει κιωλλας) αυριο να παμε jumpo .Θελω ν παρω πιατακια,κουταλακια για κρεμουλες, θελω και μια παιχνιδοθυκη,ξερετε αυτες που ειναι κυλινδρικες με σιδερο,(να τα χωσω ολα μεσα ν υσηχασω)και κανα χριστουγενιατικο δεν θα με χαλαγε.Προς το παρον εχω βαλει 4-5 ,τα κοιταει και χαζευει το θκατουλι μου.

Μαααααααλον εγραψα πολλα ε?ειναι που ειχα καιρο.αντε ν δουμε ποτε θα απο τελειωσω τις σελιδουλες να φτασω επιτελους στ 13

μακια μακια ζουζουνες

259Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 8:54 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κουκλες!!! βερακι χαιρομαι που ειστε καλα, ελπιζω να πατε κ για ψωνια. οσο για τα πεθερικα αν θελεις να κραξεις η κοκομοιρα καντο κ μετα σβησε τα μηνυματα, ή πες οτι εισαι απο αλλο μερος Very Happy Very Happyλοιπον κοριτσια σημερα ειναι μια δυσκολη , κουραστικη μερα!ας ξεκινησω μενα καφεδακι , φιλακια στα νινακια!!
georgia που χαθηκες???!!!
α!επισης ασχετο αλλα δε μου λετε!ολες αθηνα μενετε εκτος απο σενα τσιπη?κ κατι ακομη φωφη μου (αν μενεις στην αθηνα) τις ελιες εκει τις εχετε?συγχωρεστε με αλλα ειμαι απο χωριο κ μου εκανε εντυπωση [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

260Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 12:25 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερααααααα!

Βερακι οχι δεν εγραψες πολλα γιατι σε ειχαμε πεθυμισει!!! Περπατουρα εγω δε χρησιμοποιησα γιατι οταν γενηθηκε ο γιος μου ειχε ενα σφιχτο ισχιο και η περπατουρα μας απαγορευτηκε. Αλλα ο παιδοορθοπεδικος μας ειπε οτι σε πολλεςχ ωρες εχει καταργηθει γιατι ειναι η νουμερο 1 αιτια βρεφικων ατυχηματων. Μου ειπε πως δινεται στα μωρα η δυνατοτητα να αναπτυξουν μεγαλες ταχυτητες που δε μπορουν να διαχειριστουν και ετσι πεφτουν απο σκαλια πεφτουν με φορα σε μπαλκονοπορτες η σε βιβλιοθηκες και τους πεφτουν πραγματα στο κεφαλι τραβουν τραεπζομαντηλα κτλ. Αν παρεις φροντισε να εχεις μετακινησει καποια επιπλα και αντικειμενα πρωτα...
Το χοροπηδηματακι που κανει ο γιοςσ ου ειναι της ηλικιας και καθολου βλαβερο! Very Happy Θα κανετε ολοι μπρατσα!!
Επισης καλα κανεις και φωναζεις για το χαλι γιατι τωρα δε βαζεις το μωρο κατω αλλα σε κανα διμηνο θα το βαλεις.

Μαλλον θα παω κι εγω τζαμπο σημερα. Θελω καινουργιο πλαστικο μπουκαλι για το νερο το Γιαννη και συσκευασιες για τα μπισκοτοσπιτα που πρεπει να εχω τελειωσει μεχρι την παρασκευη! Rolling Eyes

Αλικακι, Χαλκιδα εδω, τρελα νερα![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

261Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 12:30 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαρια ειναι αυτα που πανε μια μπρος κ μια πισω???ποτε δε το καταλαβα!ειχαμε σταματησει κιολας οταν ειχαμε παει εκδρομη με το γυμνασιο αλλα ...παλι δε καταλαβα!
κ εγω θελω jumbo!!!

262Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 1:02 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!! sassaX καλώς ήρθες!
Τρελές δουλείες τα jumbo,ε?! κ εγώ θέλω, να δω πότε θα πάω!!
Καλά είμαστε κ εμείς! Ζουζουνίζουμε! Χθες της έλεγε ο μπαμπάς της "Γιουουχουου" ξεκαρδιζόταν η μικρή κ κατουριόταν ο μπαμπάς,καταλαβαίνετε!
Ποιο βιβλίο του παπαβέτζη (δεν ξέρω αν το έγραψα σωστά!! Rolling Eyes ) πήρες Αγγελική?!Να το έχω υπόψιν μου..

Ωχ..κάτι μου μύρισε..η κόρη μου και ο πισινός της με καλούν!

263Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 1:25 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:μαρια ειναι αυτα που πανε μια μπρος κ μια πισω???ποτε δε το καταλαβα!ειχαμε σταματησει κιολας οταν ειχαμε παει εκδρομη με το γυμνασιο αλλα ...παλι δε καταλαβα!
κ εγω θελω jumbo!!!

Θα τα πετυχες στασιμα μαλλον γιατι αποκλειεται να μην το καταλαβεις! Razz Razz Razz

264Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 1:41 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αλικη δες ενα βιντεο. Τα νερα πανε προς μια κατευθυνση και στο 0:17 ζουμαρει σε ενα ρευμα που πηγαινει... προς την αντιθετη κατευθυνση! Δε φαινεται καλα γιατι ειτε φταιει η καμερα ειτε δεν ειναι το φαινομενο στα φορτε του... Αυτο τεσπα ωφειλεται στον μοναδικο συνδυασμο παλιρροιας και αμπωτης... και οπως ειναι φυσικο μια απο τις καφετεριες λεγεται Αμπωτις και το 1 απο τα 2 ξενδοοχεια Παλιρροια! Razz Razz Razz (το αλλο λεγεται lucy, ασχετο!) Razz Razz Razz Razz Razz


Α!Ενιοτε δημιουργουνται και ρουφηχτρες!

265Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 3:50 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερα κ απο μενα να καλοσορισω κ εγω το νεο μελος της παρεας κ καλη αρχη με τις κρεμες. Αλικη μου μενουμε Αθηνα αλλα εχουμε εξοχικο στην Ραφηνα μιση ωρα απο Αθηνα εκει μενουν κ τα πεθερικα κ εχουν ενα κτημα με ελιες. Ακομα δεν εχουν τελειωσει παει ο Διονυσης καθε μερα.Ειναι η καλη χρονια φετος κ ειναι φορτωμενες.Η καταγωγη μου ειναι απο Δροσια Ευβοιας Μαρια εσυ θα ξερεις.

266Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 5:15 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια!!!!μετα απο τοσες μερες κλεισμενοι μεσα πως να μην εξαφανιστω?????δεν κατσαμε ολο το σαβ/κο καθολου μεσαααααα!!!!διαβασα ολα σας τα νεα!!!!
τσιπη περαστικα!!!!
σασσα καλως ηλθες!!!!
Μαρια αυτα τα κουταλακια πηρα κι εγω!!!!
Αλικη παρε κι αλλη γνωμη!!!!!
Βερακι εμενα δεν με νοιαζει αν τα δε κανεις τα εκαναν δεν τα εκαναν????δικο τους το προβλημα!!!!!
Ελενα που εισαιιιιιιιιι????
σημερα εχουμε παιδιατρο κ θα κανουμε εμβολιο το act hib!!!!θα μας πει κ για τις κρεμες!!!!ανυπομονω να δω τι θα μας πει!!!!εχθες ενας καρδιολογος φιλος μας μας ειπε για κατι μπισκοτα που δεν εχουν ιχνος ζαχαρης κ δεν ειναι απο ασπρο αλευρι κ τα δινουν στα μωρα μετα τους 4 μηνες!!!!τα δινε κι αυτος στα δικα του!πρωτη φορα το ακουω ξερει καμια τιποτα????

267Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 5:27 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sof έγραψε:γεια σας κοριτσια!!!!μετα απο τοσες μερες κλεισμενοι μεσα πως να μην εξαφανιστω?????δεν κατσαμε ολο το σαβ/κο καθολου μεσαααααα!!!!διαβασα ολα σας τα νεα!!!!
τσιπη περαστικα!!!!
σασσα καλως ηλθες!!!!
Μαρια αυτα τα κουταλακια πηρα κι εγω!!!!
Αλικη παρε κι αλλη γνωμη!!!!!
Βερακι εμενα δεν με νοιαζει αν τα δε κανεις τα εκαναν δεν τα εκαναν????δικο τους το προβλημα!!!!!
Ελενα που εισαιιιιιιιιι????
σημερα εχουμε παιδιατρο κ θα κανουμε εμβολιο το act hib!!!!θα μας πει κ για τις κρεμες!!!!ανυπομονω να δω τι θα μας πει!!!!εχθες ενας καρδιολογος φιλος μας μας ειπε για κατι μπισκοτα που δεν εχουν ιχνος ζαχαρης κ δεν ειναι απο ασπρο αλευρι κ τα δινουν στα μωρα μετα τους 4 μηνες!!!!τα δινε κι αυτος στα δικα του!πρωτη φορα το ακουω ξερει καμια τιποτα????

Iδεα δεν εχω... Εγω εφτιαχνα! Θες συνταγη;

Φωφη φυσικα και ξερω τη Δροσια!! Ειμαστε σχεδον συντοπιτισσες λοιπον! Very Happy

268Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 5:51 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:
Sof έγραψε:γεια σας κοριτσια!!!!μετα απο τοσες μερες κλεισμενοι μεσα πως να μην εξαφανιστω?????δεν κατσαμε ολο το σαβ/κο καθολου μεσαααααα!!!!διαβασα ολα σας τα νεα!!!!
τσιπη περαστικα!!!!
σασσα καλως ηλθες!!!!
Μαρια αυτα τα κουταλακια πηρα κι εγω!!!!
Αλικη παρε κι αλλη γνωμη!!!!!
Βερακι εμενα δεν με νοιαζει αν τα δε κανεις τα εκαναν δεν τα εκαναν????δικο τους το προβλημα!!!!!
Ελενα που εισαιιιιιιιιι????
σημερα εχουμε παιδιατρο κ θα κανουμε εμβολιο το act hib!!!!θα μας πει κ για τις κρεμες!!!!ανυπομονω να δω τι θα μας πει!!!!εχθες ενας καρδιολογος φιλος μας μας ειπε για κατι μπισκοτα που δεν εχουν ιχνος ζαχαρης κ δεν ειναι απο ασπρο αλευρι κ τα δινουν στα μωρα μετα τους 4 μηνες!!!!τα δινε κι αυτος στα δικα του!πρωτη φορα το ακουω ξερει καμια τιποτα????

Iδεα δεν εχω... Εγω εφτιαχνα! Θες συνταγη;

Φωφη φυσικα και ξερω τη Δροσια!! Ειμαστε σχεδον συντοπιτισσες λοιπον! Very Happy


Και βεβαια!!!!!μπορω να του τα δινω απο τωρα?????

269Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 6:21 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sof έγραψε:
MariaM έγραψε:
Sof έγραψε:γεια σας κοριτσια!!!!μετα απο τοσες μερες κλεισμενοι μεσα πως να μην εξαφανιστω?????δεν κατσαμε ολο το σαβ/κο καθολου μεσαααααα!!!!διαβασα ολα σας τα νεα!!!!
τσιπη περαστικα!!!!
σασσα καλως ηλθες!!!!
Μαρια αυτα τα κουταλακια πηρα κι εγω!!!!
Αλικη παρε κι αλλη γνωμη!!!!!
Βερακι εμενα δεν με νοιαζει αν τα δε κανεις τα εκαναν δεν τα εκαναν????δικο τους το προβλημα!!!!!
Ελενα που εισαιιιιιιιιι????
σημερα εχουμε παιδιατρο κ θα κανουμε εμβολιο το act hib!!!!θα μας πει κ για τις κρεμες!!!!ανυπομονω να δω τι θα μας πει!!!!εχθες ενας καρδιολογος φιλος μας μας ειπε για κατι μπισκοτα που δεν εχουν ιχνος ζαχαρης κ δεν ειναι απο ασπρο αλευρι κ τα δινουν στα μωρα μετα τους 4 μηνες!!!!τα δινε κι αυτος στα δικα του!πρωτη φορα το ακουω ξερει καμια τιποτα????

Iδεα δεν εχω... Εγω εφτιαχνα! Θες συνταγη;

Φωφη φυσικα και ξερω τη Δροσια!! Ειμαστε σχεδον συντοπιτισσες λοιπον! Very Happy


Και βεβαια!!!!!μπορω να του τα δινω απο τωρα?????

Αυτα ναι: http://www.sintagespareas.gr/sintages/mpiskota-odontofiias.html
Αντι για φαριν λακτε βαλε ρυζαλευρο.

Αν επισης αλλαξεις τις αναλογιες και σου βγουν μαλακα τα βαζεις και στη φρουτοκρεμα! Βεβαια δεν το προτεινω αλλα ειναι μια εσχατη λυση. Για αρχη μην βαλεις τιποτα μεσα στα φρουτα. Ειναι σημαντικο να μαθει την γευση τους! Ε, και προς το παρρον δεν υπαρχει αλλος τροπος να φαει μπισκοτακι.

Ωραια μπισκοτα για λιιιιγο αργοτερα ειναι αυτα: http://mamalydia.wordpress.com/2008/10/20/healthy_baby_cookies/

Εγω αλλαξα και αυτη τη συνταγη και εβαλα:
Υλικά
2 φλ. αλευρι ολικης αλεσης
1/2 φλ. λαδι (ελαιολαδο)
1 κουταλακι καστανη ζαχαρη
1/2 φλ χυμο πορτοκαλι

Εγιναν σαν μουστοκουλουρα... Shocked

Για τωρα τα σκληρα μπισκοτα οδοντοφυιας που απλα θα τα γευεται ειναι καλη επιλογη!

Καλη επιτυχια!!! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 564595


270Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 6:25 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:
Sof έγραψε:
MariaM έγραψε:
Sof έγραψε:γεια σας κοριτσια!!!!μετα απο τοσες μερες κλεισμενοι μεσα πως να μην εξαφανιστω?????δεν κατσαμε ολο το σαβ/κο καθολου μεσαααααα!!!!διαβασα ολα σας τα νεα!!!!
τσιπη περαστικα!!!!
σασσα καλως ηλθες!!!!
Μαρια αυτα τα κουταλακια πηρα κι εγω!!!!
Αλικη παρε κι αλλη γνωμη!!!!!
Βερακι εμενα δεν με νοιαζει αν τα δε κανεις τα εκαναν δεν τα εκαναν????δικο τους το προβλημα!!!!!
Ελενα που εισαιιιιιιιιι????
σημερα εχουμε παιδιατρο κ θα κανουμε εμβολιο το act hib!!!!θα μας πει κ για τις κρεμες!!!!ανυπομονω να δω τι θα μας πει!!!!εχθες ενας καρδιολογος φιλος μας μας ειπε για κατι μπισκοτα που δεν εχουν ιχνος ζαχαρης κ δεν ειναι απο ασπρο αλευρι κ τα δινουν στα μωρα μετα τους 4 μηνες!!!!τα δινε κι αυτος στα δικα του!πρωτη φορα το ακουω ξερει καμια τιποτα????

Iδεα δεν εχω... Εγω εφτιαχνα! Θες συνταγη;

Φωφη φυσικα και ξερω τη Δροσια!! Ειμαστε σχεδον συντοπιτισσες λοιπον! Very Happy


Και βεβαια!!!!!μπορω να του τα δινω απο τωρα?????

Αυτα ναι: http://www.sintagespareas.gr/sintages/mpiskota-odontofiias.html
Αντι για φαριν λακτε βαλε ρυζαλευρο.

Αν επισης αλλαξεις τις αναλογιες και σου βγουν μαλακα τα βαζεις και στη φρουτοκρεμα! Βεβαια δεν το προτεινω αλλα ειναι μια εσχατη λυση. Για αρχη μην βαλεις τιποτα μεσα στα φρουτα. Ειναι σημαντικο να μαθει την γευση τους! Ε, και προς το παρρον δεν υπαρχει αλλος τροπος να φαει μπισκοτακι.

Ωραια μπισκοτα για λιιιιγο αργοτερα ειναι αυτα: http://mamalydia.wordpress.com/2008/10/20/healthy_baby_cookies/

Εγω αλλαξα και αυτη τη συνταγη και εβαλα:
Υλικά
2 φλ. αλευρι ολικης αλεσης
1/2 φλ. λαδι (ελαιολαδο)
1 κουταλακι καστανη ζαχαρη
1/2 φλ χυμο πορτοκαλι

Εγιναν σαν μουστοκουλουρα... Shocked

Για τωρα τα σκληρα μπισκοτα οδοντοφυιας που απλα θα τα γευεται ειναι καλη επιλογη!

Καλη επιτυχια!!! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 564595





ζητωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!!!θελω να τα φτιαξω τωρα!!!!!
αυτα τα γλυκα ανρωπακια που τα βρισκεις????

271Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 6:34 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sof έγραψε:
MariaM έγραψε:
Sof έγραψε:
MariaM έγραψε:
Sof έγραψε:γεια σας κοριτσια!!!!μετα απο τοσες μερες κλεισμενοι μεσα πως να μην εξαφανιστω?????δεν κατσαμε ολο το σαβ/κο καθολου μεσαααααα!!!!διαβασα ολα σας τα νεα!!!!
τσιπη περαστικα!!!!
σασσα καλως ηλθες!!!!
Μαρια αυτα τα κουταλακια πηρα κι εγω!!!!
Αλικη παρε κι αλλη γνωμη!!!!!
Βερακι εμενα δεν με νοιαζει αν τα δε κανεις τα εκαναν δεν τα εκαναν????δικο τους το προβλημα!!!!!
Ελενα που εισαιιιιιιιιι????
σημερα εχουμε παιδιατρο κ θα κανουμε εμβολιο το act hib!!!!θα μας πει κ για τις κρεμες!!!!ανυπομονω να δω τι θα μας πει!!!!εχθες ενας καρδιολογος φιλος μας μας ειπε για κατι μπισκοτα που δεν εχουν ιχνος ζαχαρης κ δεν ειναι απο ασπρο αλευρι κ τα δινουν στα μωρα μετα τους 4 μηνες!!!!τα δινε κι αυτος στα δικα του!πρωτη φορα το ακουω ξερει καμια τιποτα????

Iδεα δεν εχω... Εγω εφτιαχνα! Θες συνταγη;

Φωφη φυσικα και ξερω τη Δροσια!! Ειμαστε σχεδον συντοπιτισσες λοιπον! Very Happy


Και βεβαια!!!!!μπορω να του τα δινω απο τωρα?????

Αυτα ναι: http://www.sintagespareas.gr/sintages/mpiskota-odontofiias.html
Αντι για φαριν λακτε βαλε ρυζαλευρο.

Αν επισης αλλαξεις τις αναλογιες και σου βγουν μαλακα τα βαζεις και στη φρουτοκρεμα! Βεβαια δεν το προτεινω αλλα ειναι μια εσχατη λυση. Για αρχη μην βαλεις τιποτα μεσα στα φρουτα. Ειναι σημαντικο να μαθει την γευση τους! Ε, και προς το παρρον δεν υπαρχει αλλος τροπος να φαει μπισκοτακι.

Ωραια μπισκοτα για λιιιιγο αργοτερα ειναι αυτα: http://mamalydia.wordpress.com/2008/10/20/healthy_baby_cookies/

Εγω αλλαξα και αυτη τη συνταγη και εβαλα:
Υλικά
2 φλ. αλευρι ολικης αλεσης
1/2 φλ. λαδι (ελαιολαδο)
1 κουταλακι καστανη ζαχαρη
1/2 φλ χυμο πορτοκαλι

Εγιναν σαν μουστοκουλουρα... Shocked

Για τωρα τα σκληρα μπισκοτα οδοντοφυιας που απλα θα τα γευεται ειναι καλη επιλογη!

Καλη επιτυχια!!! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 564595





ζητωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!!!θελω να τα φτιαξω τωρα!!!!!
αυτα τα γλυκα ανρωπακια που τα βρισκεις????

Ωραια!!! Περιμενω εντυπωσεις!

Διπλα που εχει τις φατσουλες πατα εκει που λεει 'περισσοτερα'!

272Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 8:23 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σοφ,dora και Φωφη σας ευχαριστω...ΜαριαμΜ απο Χαλκιδα ξερω αρκετα καλα επειδη εχουν τα πεθερικα μου σπιτι.Τα νερα ειναι θεσπεσια και μπορω να τα κοιταω με τις ωρες να πηγαινουν μπρος πισω...
Σημερα λοιπον πηρα τη μικρη κ πηγαμε για καφε..ειχε κ ωραια μερα...στην καφετερια της ηρθε να κανει κακακια απο την μια ακρη της πανας ως την αλλη κ αυτα τα μπαντεριμα τα καφε δεν εχουν αλλαξιερες(τι ζηταω κ γω!)κ εψαχνα εναν αδειο καναπε να την αλλαξω.Ναχω παρει παρραμασχαλα το μωρο κ την τσαντα της Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 215994 ...πολυ γελιο...βεβαια εκεινη τη στιγμη δεν γελουσα....
Οσον αφορα τα jumbo θελω να παω αλλα με φοβαμαι...θελω να παρω δωρο της μικρης...τα πρωτα της Χριστουγεννα!!
Επισης τα μπισκοτακια οδοντοφυιιας μου ακουγονται ενδιαφερον θα ρωτησω την γιατρο την αλλη βδομαδα που εχουμε εμβολιο
Αυτα προς το παρον,χχχ flower

273Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 10:30 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χαχαχαχαχα! Χ#στηκε απο τη χαρα της που πηγε στην καφετερια ε; Οσο για τις καφετεριες, τα εστιατορια, και γενικα τους μεγαλους κλειστους χωρους που κανεις δεν εχει σκεφτει οτι πανε εκει και γονεις με μωρα να μην το σχολιασω γιατι εχω να πω πολλα... Αχ Ελλαδα θα πω μονο.

274Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 10:44 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Συμφωνω κ επαυξανω ΜαριαΜ !!!Στο εξωτερικο εχουν παντου σχεδον αλλαξιερες...εδω εχουμε μονο στα mall... Sad ...Kaνεις δεν σκεφτεται κ μας τις μανουλες?! flower

275Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 11 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Δευ Δεκ 12, 2011 10:57 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sassaX έγραψε:Συμφωνω κ επαυξανω ΜαριαΜ !!!Στο εξωτερικο εχουν παντου σχεδον αλλαξιερες...εδω εχουμε μονο στα mall... Sad ...Kaνεις δεν σκεφτεται κ μας τις μανουλες?! flower

Και στο mall athens δεν εχει νομιζω... Εχει; Δεν ξερω για σας, εμεις αλλαξιερα εχουμε το πορτ-παγκαζ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 26 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις