Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
337 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 337 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 26 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 42]

226Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 09, 2011 12:51 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μου εχουν κοπει τα ποδια. τι τον θελει τωρα τον υπερηχο? αφου ειναι στις καμπυλες, στη τελευταια αλλα στο οριο.για να ειναι λεει καλυμενη! ρε κοπελα μου καλη!βαρεθηκα καθε φοαρα να μου βγαζεις υποψιες για τη ψυχοκινητικη αναπτυξη της. καθε φορα! κουραστηκα! βλεπεις κατι σαν επιστημονας? στειλε με σε ειδικους. ολο υποψιες κ ολο μπορει κ ολο βλακειες.με το ισως κ το μπορει δε γινεται δουλεια.

227Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 09, 2011 12:56 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ ειχα αγχος το οτι δε γυρισε μπρουμητα. δε πειραζει μου ειπε με τα κιλα που εχει πως θα γυρισει?

228Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 09, 2011 1:02 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:μου εχουν κοπει τα ποδια. τι τον θελει τωρα τον υπερηχο? αφου ειναι στις καμπυλες, στη τελευταια αλλα στο οριο.για να ειναι λεει καλυμενη! ρε κοπελα μου καλη!βαρεθηκα καθε φοαρα να μου βγαζεις υποψιες για τη ψυχοκινητικη αναπτυξη της. καθε φορα! κουραστηκα! βλεπεις κατι σαν επιστημονας? στειλε με σε ειδικους. ολο υποψιες κ ολο μπορει κ ολο βλακειες.με το ισως κ το μπορει δε γινεται δουλεια.

Αμα σε αγχωνει καθε φορα δεν παιρνεις κι αλλη γνωμη; Και τι σου λεει για την ψυχοκινητικη αναπτυξη; Απορω δηλαδη. Ενα θα σου πω. Εγω 5 μηνων δεν στηριζα το κεφαλι μου. Εχω βιντεο της βαπτισης μου και το κεφαλι μου ακολουθει τη βαρυτητα!! Ολοι ειχανφ φρικαρει! Ε, βλεπεις να εχω κατι;; cyclops

Παντως ενας υπερηχος προληπτικα θα σβησει καθε αμφιβολια!

229Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 09, 2011 1:30 pm

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μην αγχωνεσε καλη μου. κανε τον υπερηχο να ησυχασεις κι εσυ. αφου το βλεπεις και μονη σου οτι ειστε μεσα στα ορια, μην αγχωνεσε. δεν ειναι τιποτα.
Μαρια κι εγω δεν περημενα να μου πει για ριζαλευρο. νομιζα το δινουν σε πιο μικρα και ειπα το ξεπερασαμε. φανταζομαι οταν αρχισουμε τα φρουτα οτι θα το κοψω. θα δουμε.μηπως ξερεις αν τις hole τις εχει στο σουπερ μαρκετ ή να πω το φαρμακοποιο να μου φερει?
καληνυχτα σε ολες μας.

230Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 09, 2011 2:20 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νατακως έγραψε:μην αγχωνεσε καλη μου. κανε τον υπερηχο να ησυχασεις κι εσυ. αφου το βλεπεις και μονη σου οτι ειστε μεσα στα ορια, μην αγχωνεσε. δεν ειναι τιποτα.
Μαρια κι εγω δεν περημενα να μου πει για ριζαλευρο. νομιζα το δινουν σε πιο μικρα και ειπα το ξεπερασαμε. φανταζομαι οταν αρχισουμε τα φρουτα οτι θα το κοψω. θα δουμε.μηπως ξερεις αν τις hole τις εχει στο σουπερ μαρκετ ή να πω το φαρμακοποιο να μου φερει?
καληνυχτα σε ολες μας.

Τις εχει νομιζω αλλα στην πολη μου δεν βρηκα σε κανενα... Να το λογοτυπο για να τις ψαξεις http://bioliving.com.au/brands/holle.
Αυτο πρεπει να ειναι το ρυζαλευρο: http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=400

231Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 09, 2011 11:37 pm

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια.
Ο μπαμπας μας ξεκινησε τις ελιες θα τον δουμε το βραδυ πια.
Ρε κοριτσια αγχωθηκα λιγο με τις κρεμες κ αυτα που διαβασα. Εγω σκεφτομουν της Milupa μιας και ειναι ελληνικη εταιρεια.Δεν με χαλανε ομως κ η βιολογικες αλλα φοβαμαι μην ξεμεινω καμμια φορα κ τυχει σαβ/κο κ δεν βρισκω θα πρεπει να προνοω απο πριν θα μου πειτε.Απο την αλλη φανταζομαι κ οι βιολογικες θα φευγουν πολυ στις τιμες,αλλα για το παιδι θα μου πειτε δεν πρεπει να το σκεφτομαι.Αυτες τις σκεψεις κανω. Σε 15 ημερες θα ξεκινησουμε κ εμεις κ ενα αγχος το εχω λες κ θα κανουμε κατι φοβερο.Δεν ξερω πως το εχω παρει ετσι.Κοριτσια ο μπεμπης κοιταξα την καμπυλη του υψους ειμαστε στο ανωτερη 70 ποντους το πουλακι μου,μπορει να αλλαξει βεβαια μετα. Στο βαρος στα φυσιολογικα 6700.
Αλικη μου αν θες να κρατησεις την παιδιατρο σου να της πεις να μην σε αγχωνει κ να ειναι πιο συγκεκριμενη οταν θελει να σου πει κατι γιατι εισαι μια νεα μανουλα κ βαζεις αρνητικα πραγματα στο μυαλο σου. Τι μπορει να θελει να δει να μην φευγεις αν δεν σε εχει σιγουρεψει για οτιδηποτε.Σε καταλαβαινω γιατι ετσι θα σκεφτομουν κ εγω. Καλο Σαβ/κο να εχουμε.

232Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 09, 2011 11:40 pm

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τσιπη μου περαστικα στο νινι σου.Τελικα μονο εμεις την γλυτωσαμε ακομα.Φτου φτου μην μας ματιασω..

233Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 09, 2011 11:47 pm

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νατακως εμας ο παιδιτρος μας ειπε 2-3 ημερες πριν να του βαζω το κουταλακι στο στομα να το συνηθιζει για να μην του ερθει αποτομα αν δεν θελει να μην τον πιεσω αυριο παλι.Και σκεφτομουν μηπως οπως ειπες επειδη ξυπναει αργοτερα απο την ωρα του φαγητου ή να τις αλλαξεις τις ωρες ή να την ξυπνησεις λιγο νωριτερα ή να της δωσεις λιγο γαλα στην αρχη να κοψει λιγο την πεινα, κρεμα κ μετα αν θελει κ αλλο γαλα;

Α μια ερωτηση οταν δινουμε κρεμα το παιδι που το εχουμε αγκαλια οπως στο γαλα ή στο ριλαξ;

234Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Σαβ Δεκ 10, 2011 6:29 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Oπως σε βολευει αλλα σχεδον καθιστο. Εμενα τον ειχε ο μπαμπας αγκαλια και εγω ταιζα. Μην αγχωνεσαι. Οταν επιλεξεις κρεμα αν τυχει και τελειωσει μπορεις ναδ ωσεις αλλη μαρκα. 1-2 φορες δεν πειραζει. Τωρα αν δεν τη θελει δε θα σκασεις. Δινεις γαλα και τελειωνεις γιατι ηλικιακα το γαλα το χορταινει το μωρο ακομα. Ετσι μου ειχε πει η παιδιατρος τουλαχιστον και μου φαινεται λογικο. Χαλαρα λοιπον. Ενα βημα τη φορα. Wink Καλη αρχη!!!

235Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 12:24 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα απο μια ψυχραιμη πλεον μανουλα!λοιπον !παμε στη γιατρο μιλαμε. οτι της ειπα για κρεμες συμφωνησε. της ειπα οτι κ κιλα να μην ειχε το παιδι παλι θα ηθελα να ετοιμαζω εγω τα γευματα της. ζω σε χωριο ρε κοριτσια κ ολα τα εχω φρεσκα μπροστα στα ποδια μου, αμαρτια ειναι να της δωσω τα ετοιμα. τεςπα φτανουμε στις μετρησεις. αβαλε 900 γραμμαρια κ 3 ποντους. αφου μετραει το κεφαλι μου λεει:ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΥΜΜΕΝΗ ΙΣΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΗ Η ΚΕΦΑΛΗ(ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΟ ΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ).ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙΑ ΤΗ ΨΥΧΟΚΙΝΗΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΗΣ. αυτα ηταν τα λογια της. στις ερωτησεις που εκανε ο αντρας μου δεν απαντησε με σαφηνεια κ ειπε οτι μια χαρα ειναι το κεφαλι. κ την πιο προηγουμενη φορα με το κεφαλι που το ειχε περισσοτερο στη δεξια πλευρα παλι για ψυχοκινιτικη αναπτυξη μιλουσε κ οτι πρεπει να το παρακολουθησουμε. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ! ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΙΣΩΣ Κ ΠΑΝΤΑ ΛΕΕΙ -ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΚΑΛΥΜΜΕΝΗ- ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΛΥ . ΕΝΑΣ ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΙΛΑΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ. ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ???

236Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 12:34 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΔΗΛΑΔΗ ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΣΤΩ Κ ΜΙΑ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΕ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ? ΘΑ ΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ Κ ΑΝ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ???ΕΚΤΟΣ ΑΠ ΑΥΤΟ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΦΑΛΙ (Κ ΟΛΟ ΤΟ ΟΤΥ ΤΟ ΣΟΙ) ΕΓΩ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ ΕΙΧΑ ΤΕΡΣΤΙΟ ΚΕΦΑΛΙ Κ ΤΗΣ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ Κ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠ ΑΥΤΟ. ΑΚΟΥΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!!!!

237Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 1:35 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα! Εμείς περνάμε την ίωση πολύ ελαφρά. Κάνει μόνο δέκατα και 1-2 φορές μέσα στη μέρα να φτάσει 38. Επίσης ο καθένας την περνάει διαφορετικά! Ο μπέμπης μόνο πυρετό, ο μπαμπάς μόνο καταροή και εγώ μόνο λαιμό!

Αγγελική δεν είσαι καθόλου υπερβολική. Αυτό το για να είμαι καλυμμένη και εμένα θα με τσάντιζε. Η δικιά μου είναι το άκρως αντίθετο. Ακόμα και αν δει κάτι ανησυχητικό δεν σου λέει τίποτα μέχρι να γίνουν εξετάσεις. Αυτή τη φορά που βγήκαμε από το νοσοκομείο, αλλά και τότε με τις φλεβούλες στο μάτι, μου είπε αφού τέλειωσαν όλα ότι είχε ανησυχήσει πολύ αλλά μέχρι να μας δουν δεν έλεγε τίποτα!

Δεν υπάρχει η δυνατότητα να πας σε άλλον γιατρό, και αν είσαι πιο ήρεμη μαζί του τότε άλλαξέ την!

238Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 2:13 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν εισαι καθολου υπερβολικη κ εγω θα νευριαζα με τον τροπο αυτο.Θα ειμουν ανασφαλεις κ μαλλον θα ψαχνομουν για αλλη γνωμη κ ισως κ αλλον παιδιατρο.

239Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 2:47 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μια ερωτηση Μαρια τι κουταλακι προτεινεις πλαστικο ή με σιλικονη;

240Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 3:35 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σιλικονη παρε καλυτερα. μου ηρθε πακετο απ τη νουνου με κρεμες κ κουπονια...που μας βρισκουν ???φακελωμενους μας εχουν !!!

241Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 4:26 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μόνο σε μένα δεν έχουν στείλει; Βασικά αν στείλουν ο μπαμπάς μας θα τα φάει! Περίμενε ο κακομοίρης να ξεκινήσουμε για να τρώει και αυτός και του την έφερε ο μπέπης με την αλλεργία! Όχι ότι πτοείται πόσες φορές έχει αγοράσει φαρίν λακτέ!

Στο μαιευτήριο που γέννησα εγώ και η αδερφή μου υπήρχε προώθηση της νεστλε αλλά στην αδερφή μου έστειλε δείγματα η νουνού. Τώρα να πω την αλήθεια δεν ξέρω τι παίζει!

242Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 5:10 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σε ευχαριστω Αλικη μου και εμενα μου εστειλε η νουνου δειγματα με κρεμες κ κουπονια.

243Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 5:45 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα!

Φωφη σιλικονη προτεινω και εγω γιατι ειναι ευκαμπτη και δεν θα εχεις φοβο μη χτυπησεις κανενα ουλο. Η νυκ εχει συσκευασια των 2 που λεει οτι ειναι καταλληλα απο 4 μηνων.

Τσιπη χαιρομαι που το περνατε ηπια! Περαστικα!

Αλικη δικιο εχεις. Θα μπορουσε πχ να σου πει μια μπαρουφα για να μη σε αγχωσει, πχ οτι με τις νεες μεθοδους ολα τα μωρα κανουν προληπτικα υπερηχο. Θα το εχαφτες η οχι; Ετσι θα ηταν εκεινη καλυμμενη οπως λεει και εσυ ηρεμη. Καμια φορα ο γιατρος πρεπει να κρυβει τις ανησυχιες του μεχρι να σιγουρευτει. Πχ εμενα ο γιατρος μου ηξερε απο τον 7ο μηνα οτι ο γιος μου ηταν δεμενος με το λωρο στο λαιμο 2 φορες. Ε,στη γεννα το εμαθα για να συνεργαστω. Νωριτερα δε θα ωφελουσε αλλα κακο μπορει να εκανε. Και αν ηταν αλλος, μπορει να με τρομαζε επιτηδες για να με βαλει για καισαρικη και εγω φυσικα δε θα εφερνα αντιρρηση. Θελω να πω απλα πως η γιατρος σου δεν μπορει φυσικα να ειναι σιγουρη πριν γινουν εξετασεις. Ωστοσο καλο ειναι να μην μοιραζεται τοςυ φοβους τις.

244Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 6:32 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:Καλησπερα!

Φωφη σιλικονη προτεινω και εγω γιατι ειναι ευκαμπτη και δεν θα εχεις φοβο μη χτυπησεις κανενα ουλο. Η νυκ εχει συσκευασια των 2 που λεει οτι ειναι καταλληλα απο 4 μηνων.

Τσιπη χαιρομαι που το περνατε ηπια! Περαστικα!

Αλικη δικιο εχεις. Θα μπορουσε πχ να σου πει μια μπαρουφα για να μη σε αγχωσει, πχ οτι με τις νεες μεθοδους ολα τα μωρα κανουν προληπτικα υπερηχο. Θα το εχαφτες η οχι; Ετσι θα ηταν εκεινη καλυμμενη οπως λεει και εσυ ηρεμη. Καμια φορα ο γιατρος πρεπει να κρυβει τις ανησυχιες του μεχρι να σιγουρευτει. Πχ εμενα ο γιατρος μου ηξερε απο τον 7ο μηνα οτι ο γιος μου ηταν δεμενος με το λωρο στο λαιμο 2 φορες. Ε,στη γεννα το εμαθα για να συνεργαστω. Νωριτερα δε θα ωφελουσε αλλα κακο μπορει να εκανε. Και αν ηταν αλλος, μπορει να με τρομαζε επιτηδες για να με βαλει για καισαρικη και εγω φυσικα δε θα εφερνα αντιρρηση. Θελω να πω απλα πως η γιατρος σου δεν μπορει φυσικα να ειναι σιγουρη πριν γινουν εξετασεις. Ωστοσο καλο ειναι να μην μοιραζεται τοςυ φοβους τις.

Σε ευχαριστω Μαρια τα εχω δει τα συγκκριμενα,μαλλον αυτα θα παρω.Πειραζει που ο μικρος οταν θα ξεκινησει να τρωει θα ειναι 5,5 μηνων; Χαζη ερωτηση αλλα την κανω.

245Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 7:04 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ετσι ακριβως μαρια μου...φωφη γιατι να πειραζει???
τσιπη ειμαι πολυ γαιδουρα ! δεν εχω δει ακομα τα νυφικα κ ουτε ενα περαστικα σας ειπα!

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!! περιμενω παρεα κ βαριεμαι!!!! αντε να ρθουν!!!φιλακια!

246Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 9:45 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Φωφη δεν πειραζει καθολου! Εμεις μεχρι 15 μηνων τα χρησιμοποιουσαμε!

247Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 10:41 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
το παιδι μου εχει γινει πολυ κοινωνικο!φτου μη τη ματιαξω!
λοιπον τσιπη για να αποφασισω για το νυφικο θελω 2 πληροφοριες...1)πως παμε απο στηθος?μικρο μεγαλο?
2)πως παμε απο στομαχι? εχουμε ή οχι?
κ τα τρια ειναι πολυ ομορφα, πολυ κυμπαρικα!αν η απαντηση ειναι ναι κ στα δυο να παρεις το πρωτο. εκεινο το σχεδιο που εχει κατω απο το στηθος θα σε κολακευει παρα πολυ,κ νομιζω οτι το χρωμα που εχει το κεντημα σου πηγαινει.
τι κανουν τα υπολοιπα καμαρια μας?
εμεις γυρισαμε κ πλαι!!!
οσο για τη παιδιατρο θα παρω σιγουρα αλλη γνωμη.απαντησε κ ο παπαβεντσης...
πηρα το βιβλιο του , πολυ καλο , ενημερωτικο κ ευαναγνωστο κ μονο δεκα ευρω. αυτα!!

248Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 11:01 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:το παιδι μου εχει γινει πολυ κοινωνικο!φτου μη τη ματιαξω!
λοιπον τσιπη για να αποφασισω για το νυφικο θελω 2 πληροφοριες...1)πως παμε απο στηθος?μικρο μεγαλο?
2)πως παμε απο στομαχι? εχουμε ή οχι?
κ τα τρια ειναι πολυ ομορφα, πολυ κυμπαρικα!αν η απαντηση ειναι ναι κ στα δυο να παρεις το πρωτο. εκεινο το σχεδιο που εχει κατω απο το στηθος θα σε κολακευει παρα πολυ,κ νομιζω οτι το χρωμα που εχει το κεντημα σου πηγαινει.
τι κανουν τα υπολοιπα καμαρια μας?
εμεις γυρισαμε κ πλαι!!!
οσο για τη παιδιατρο θα παρω σιγουρα αλλη γνωμη.απαντησε κ ο παπαβεντσης...
πηρα το βιβλιο του , πολυ καλο , ενημερωτικο κ ευαναγνωστο κ μονο δεκα ευρω. αυτα!!

Aλικη απο που; Ημουν ετοιμη να το παρω απο τον πατακη αλλα το ταχυδρομειο θα κοστιζε 6 ευρω!!! Mad

249Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 11:05 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω το παρηγγειλα απο το βιβλιοπωλειο, οτι θελω μου το φερνει κ δε πληρωνω κατι παραπανω

250Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Κυρ Δεκ 11, 2011 11:11 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:εγω το παρηγγειλα απο το βιβλιοπωλειο, οτι θελω μου το φερνει κ δε πληρωνω κατι παραπανω

Θενκς! Την επομενη φορα που θα παω σε κανενα μολ που εχει βιβλιοπωλειο θα το βρω μαλλον. Εχω βαλει στο ματι και αυτο για τη διατροφη. Ο γιος μου εκοψε το γαλα! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 10 534787

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 26 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις