Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
321 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 321 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 34 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 42]

626Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 1:50 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sassaX έγραψε:
MariaM έγραψε:
sassaX έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:μακαρι σασσα!ειδα κ επαθα να ανοιξουμε το ν.3!!!!!!!!!!

ναι ε?!δηλ που θα μιλαμε απο τα κινητα?!τι θα κανω?που θα ξεσπαω?! Sad Sad Sad

Οχι, οχι,χαχαχα! Εννοει οτι ηθελε να γεμισουμε το νο2 να γραφουμε πολλα δηλαδη, ωστε να περασουμε τις 50 σελιδες και να ανοιξουμε το 3!

Αααααααα!!!!!ουφφφφφ!!!

χαχαχα!ετσι και μιλουσαμε απο τα κινητα θα ειχαμε δωσει μια περιουσια!!!

τσιπη τωρα για τη κοπελα που λες κ μενα παραξενο μου φαινεται αλλα ποτε δε ξερεις τη ψυχολογια κ τι συνεβαινε στο περιβαλλον της...πχ μπορει να απομακρυνθηκε παρα πολυ με τον αντρα της κ να θεωρει το θηλασμο ως αιτια!αβυσσος η ψυχη της γυναικας!!!

627Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:09 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!! Καλε,μια μέρα απουσίασα και διάβαζα και ξαναδιάβαζα και ξανα... Very Happy Τόσα που διάβασα στάνταρ κάτι θα ξεχάσω! χεχε!
Ζουζου καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Για την κατάθλιψη να σας πω πως ορισμένες φορές νιώθω οτι είναι η κολλητουλα μου! Μου είναι πολύ περίεργο όλο αυτό..Μεγάλη αλλαγή στο σώμα μου λόγων κιλών (απέκτησα κ υποθυρεοειδισμό,χθες το έμαθα..),νιώθω οτι έχω αφήσει τον εαυτό μου.Σκαμπανεβάσματα διάθεσης!! Σουπερ όλα αυτα!τουλάχιστον ο άντρας μου προσπαθεί να κατανοήσει το φαινόμενο!!χεχε! Βέβαια,έθεσα στόχο το '12 να πάω σε διαιτολόγο να μπω σε πρόγραμμα (και με το θυρεοειδη,επιβάλλεται). Θέλω το καλοκαίρι να νιώθω καλά,να παίζω με τη μικρή μου και να μη θέλω να κρύβομαι! Αλλάζω θέμα!
Νομίζω Σοφία και Σάσσα ταιριάζουν τα κουτσουνια σας,είναι κ παρόμοια ντυμένα!!Λοιπόν να κλείσουμε από τώρα τα προξενιά..Πόσα αγόρια έχουμε και πόσα κορίτσια?! Να συμπεθερέψουμε κιόλας!
Δεν θυμάμαι ρε κορίτσια τι άλλο διάβασα!!

Εμείς χθες πήγαμε στην παιδίατρο,κάναμε εμβόλιο! Με τον πεθερό μου πήγα τελικά.Η πεθερά έκατσε σπίτι (είχε κάτι σήριαλ στη τιβι που παρακολουθει....) Κυρία η μικρή!!Ούτε κιχ δεν έβγαλε!Κ είχα αγχωθεί να προλάβω να τη ρωτήσω τα διάφορα μου,να μου γράψει τη συνταγή για τα γάλατα,να τα κάνουμε όλα και να μην κλαίει η μικρή!Αλλά το κορίτσι μου κυρία από τώρα!!(τα ακούτε μελλοντικοί γαμπροί?!).Φρουτάκια από τον 6ο μας είπε,λόγω αλλεργίας.Μου είπε ας γίνει η πρόκληση γάλακτος στην αλλεργιολόγο και μετά!
Πήραμε και ένα κιλό και 2 πόντους(φτάσαμε τους 70!) Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 328109

Α!και τη γνώμη σας θέλω..Το βράδυ ο μπαμπάς μας έχει μια Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση στο ωδείο που δουλεύει,παίζουν οι μαθητές του, και μου ζήτησε να πάω αλλά δεν μπορεί η μαμά μου να την κρατήσει,λέτε να την πάρω μαζί?Φοβάμαι λίγο,αρκετός κόσμος,κρύο έξω κάναμε και το εμβόλιο χθες..Είμαι υπερβολική?εσείς τι θα κάνατε?!

628Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:20 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλε δεν εκλαψε στο εμβολιο????μπραβο!!!!!! η πεθερα δε μπορει να τη κρατησει???για τις ιωσεις φοβαμαι ...αν ησυχο το παιδι δε θα χεις προβλημα!

629Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:32 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Veraki έγραψε:

Τελικα κοριτσια οτι του ΛοΛεΙ ΤοΥ λΩλΟσΤεΦαΝη ειναι οι παιδιατροι!!
-Στην μια λενε πρωτα φρουτοκρεμα&μετα ρυζαλευρο!
-στην αλλη λενε απο τον 6 μηνα κρεμα
-στην παρα αλλη λενε ΚΑΙ δεκατιανο κρεμα!
Τελικα οτι θενε λενε!!!δεν υπαρχει επιστημη ΓΟΥΣΤΑ υπαρχουν!!




Αυτο ξαναπες το!
Καλως το κοριτσι μας!!!

tsiph έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:
ΓΑΤΑ έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:εγω στα ξενα δε τη δινω...αν στελνετε σωγαμπρο κατι θα κανουμε!!!!!!
cat α! δεν εχω προβλημα!!να στον στειλω απο τωρα? εχει προικα την αδερφη του!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Very Happy Very Happy

δε θελω προικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οι αδερές πάνε προίκα με τον άντρα! Δεν βλέπεις εμένα;;;

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!

Για το θηλασμό που λετε χτες ακούσα από την κολλητή μου κάτι τρελό. Θήλασε την κόρη της μέχρι 6 μηνων. Δεν ήθελε η ίδια περισσότερο ακι είχε κουραστεί γιατί ο παιδίατρός της είχε πει πάντα θα φτιάχνει και συμπλήρωμα και ας μην το πιει. Μου είπε ότι πλέον θεωρεί αηδία τον θηλασμό! Δεν είχε κανένα πρόβλημα όσο θήλαζε και τώρα που το έκοψε θεωρει μιατόσο φυσική διαδικασία αηδία;;; δεν πορω να την καταλάβω...
Δηλαδη με αυτη τη λογικη εκανε αγγαρεια μεχρι τους 6 μηνες. Εγω νομιζω πως βγαζει σκαρτο τον θηλασμο γιατι φοβαται να πει οτι κουραστηκε απλα.


Ντορα και εγω θα φοβομουν αν προκειται να εχει πολυ κοσμο.

630Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:35 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dora. έγραψε: Καλημέρα κορίτσια!! Καλε,μια μέρα απουσίασα και διάβαζα και ξαναδιάβαζα και ξανα... Very Happy Τόσα που διάβασα στάνταρ κάτι θα ξεχάσω! χεχε!
Ζουζου καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Για την κατάθλιψη να σας πω πως ορισμένες φορές νιώθω οτι είναι η κολλητουλα μου! Μου είναι πολύ περίεργο όλο αυτό..Μεγάλη αλλαγή στο σώμα μου λόγων κιλών (απέκτησα κ υποθυρεοειδισμό,χθες το έμαθα..),νιώθω οτι έχω αφήσει τον εαυτό μου.Σκαμπανεβάσματα διάθεσης!! Σουπερ όλα αυτα!τουλάχιστον ο άντρας μου προσπαθεί να κατανοήσει το φαινόμενο!!χεχε! Βέβαια,έθεσα στόχο το '12 να πάω σε διαιτολόγο να μπω σε πρόγραμμα (και με το θυρεοειδη,επιβάλλεται). Θέλω το καλοκαίρι να νιώθω καλά,να παίζω με τη μικρή μου και να μη θέλω να κρύβομαι! Αλλάζω θέμα!
Νομίζω Σοφία και Σάσσα ταιριάζουν τα κουτσουνια σας,είναι κ παρόμοια ντυμένα!!Λοιπόν να κλείσουμε από τώρα τα προξενιά..Πόσα αγόρια έχουμε και πόσα κορίτσια?! Να συμπεθερέψουμε κιόλας!
Δεν θυμάμαι ρε κορίτσια τι άλλο διάβασα!!

Εμείς χθες πήγαμε στην παιδίατρο,κάναμε εμβόλιο! Με τον πεθερό μου πήγα τελικά.Η πεθερά έκατσε σπίτι (είχε κάτι σήριαλ στη τιβι που παρακολουθει....) Κυρία η μικρή!!Ούτε κιχ δεν έβγαλε!Κ είχα αγχωθεί να προλάβω να τη ρωτήσω τα διάφορα μου,να μου γράψει τη συνταγή για τα γάλατα,να τα κάνουμε όλα και να μην κλαίει η μικρή!Αλλά το κορίτσι μου κυρία από τώρα!!(τα ακούτε μελλοντικοί γαμπροί?!).Φρουτάκια από τον 6ο μας είπε,λόγω αλλεργίας.Μου είπε ας γίνει η πρόκληση γάλακτος στην αλλεργιολόγο και μετά!
Πήραμε και ένα κιλό και 2 πόντους(φτάσαμε τους 70!) Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 328109

Α!και τη γνώμη σας θέλω..Το βράδυ ο μπαμπάς μας έχει μια Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση στο ωδείο που δουλεύει,παίζουν οι μαθητές του, και μου ζήτησε να πάω αλλά δεν μπορεί η μαμά μου να την κρατήσει,λέτε να την πάρω μαζί?Φοβάμαι λίγο,αρκετός κόσμος,κρύο έξω κάναμε και το εμβόλιο χθες..Είμαι υπερβολική?εσείς τι θα κάνατε?!

καλως σας βρηκα ντορα.εμεις οταν κανουμε εμβολιο μας ακουει ολη η γειτονια.μπραβο το κοριτσι!!!οσο για το βραδυ εγω κλεινω προς το οχι.

631Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:38 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι!!!την είχα αγκαλια και κοίταζε στον τοιχο τα διάφορα που είχε η γιατρός να κρέμονται και τσουουουπ της το έκανε στο μπούτι!βέβαια και την προηγούμενη φορά με την ίδια "συνταγη" και είχε πλαντάξει!

Η πεθερά μου δεν μπορεί να μου κρατήσει το παιδί,δεν το 'χει..όποτε έρχεται θέλει να την έχει αγκαλιά και όλο γνώμη κ άποψη είναι.."μη έτσι το παιδί, ίσια η πλάτη του, καλέ,αναπνέει το παιδί έτσι όπως κοιμάται!?" Χθες ήρθε και δεν μου είπε,να σε βοηθήσω σε κάτι,καμια δουλειά κατι...μόνο μου είπε άνοιξε την τηλεόραση στον Αντ1! κράταγε τη μικρή αγκαλιά και έβλεπε τιβι! κ είχε και μέρες να την δει,κανα μήνα σίγουρα!
πω! πάλι πολυλογώ!!Κ θάβω!! χχεεχεχε! Cool

Ναι μάλλον,δεν μας βλέπω να πηγαίνουμε..Θα ναι παιδάκια και οι ιώσεις όντως καραδοκούν!

632Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:40 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="MariaM"]
Veraki έγραψε:

Τελικα κοριτσια οτι του ΛοΛεΙ ΤοΥ λΩλΟσΤεΦαΝη ειναι οι παιδιατροι!!
-Στην μια λενε πρωτα φρουτοκρεμα&μετα ρυζαλευρο!
-στην αλλη λενε απο τον 6 μηνα κρεμα
-στην παρα αλλη λενε ΚΑΙ δεκατιανο κρεμα!
Τελικα οτι θενε λενε!!!δεν υπαρχει επιστημη ΓΟΥΣΤΑ υπαρχουν!!




Αυτο ξαναπες το!
Καλως το κοριτσι μας!!!

tsiph έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:
ΓΑΤΑ έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:εγω στα ξενα δε τη δινω...αν στελνετε σωγαμπρο κατι θα κανουμε!!!!!!
cat α! δεν εχω προβλημα!!να στον στειλω απο τωρα? εχει προικα την αδερφη του!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Very Happy Very Happy

δε θελω προικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οι αδερές πάνε προίκα με τον άντρα! Δεν βλέπεις εμένα;;;

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!

Για το θηλασμό που λετε χτες ακούσα από την κολλητή μου κάτι τρελό. Θήλασε την κόρη της μέχρι 6 μηνων. Δεν ήθελε η ίδια περισσότερο ακι είχε κουραστεί γιατί ο παιδίατρός της είχε πει πάντα θα φτιάχνει και συμπλήρωμα και ας μην το πιει. Μου είπε ότι πλέον θεωρεί αηδία τον θηλασμό! Δεν είχε κανένα πρόβλημα όσο θήλαζε και τώρα που το έκοψε θεωρει μιατόσο φυσική διαδικασία αηδία;;; δεν πορω να την καταλάβω...[/quote]
Δηλαδη με αυτη τη λογικη εκανε αγγαρεια μεχρι τους 6 μηνες. Εγω νομιζω πως βγαζει σκαρτο τον θηλασμο γιατι φοβαται να πει οτι κουραστηκε απλα.


Ντορα και εγω θα φοβομουν αν προκειται να εχει πολυ κοσμο.



αηδια?α οκ.δε το ηξερα πιο μπροστα βρε κοριτσια να μη στεναχωριεμαι κιολας οχι τιποτα αλλο.τι θα ακουσουμε ακομα?και αφου ηταν αηδια γιατι το εκανε?

633Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:42 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
Veraki έγραψε:

Τελικα κοριτσια οτι του ΛοΛεΙ ΤοΥ λΩλΟσΤεΦαΝη ειναι οι παιδιατροι!!
-Στην μια λενε πρωτα φρουτοκρεμα&μετα ρυζαλευρο!
-στην αλλη λενε απο τον 6 μηνα κρεμα
-στην παρα αλλη λενε ΚΑΙ δεκατιανο κρεμα!
Τελικα οτι θενε λενε!!!δεν υπαρχει επιστημη ΓΟΥΣΤΑ υπαρχουν!!




Αυτο ξαναπες το!
Καλως το κοριτσι μας!!!

tsiph έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:
ΓΑΤΑ έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:εγω στα ξενα δε τη δινω...αν στελνετε σωγαμπρο κατι θα κανουμε!!!!!!
cat α! δεν εχω προβλημα!!να στον στειλω απο τωρα? εχει προικα την αδερφη του!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Very Happy Very Happy

δε θελω προικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οι αδερές πάνε προίκα με τον άντρα! Δεν βλέπεις εμένα;;;

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!

Για το θηλασμό που λετε χτες ακούσα από την κολλητή μου κάτι τρελό. Θήλασε την κόρη της μέχρι 6 μηνων. Δεν ήθελε η ίδια περισσότερο ακι είχε κουραστεί γιατί ο παιδίατρός της είχε πει πάντα θα φτιάχνει και συμπλήρωμα και ας μην το πιει. Μου είπε ότι πλέον θεωρεί αηδία τον θηλασμό! Δεν είχε κανένα πρόβλημα όσο θήλαζε και τώρα που το έκοψε θεωρει μιατόσο φυσική διαδικασία αηδία;;; δεν πορω να την καταλάβω...
Δηλαδη με αυτη τη λογικη εκανε αγγαρεια μεχρι τους 6 μηνες. Εγω νομιζω πως βγαζει σκαρτο τον θηλασμο γιατι φοβαται να πει οτι κουραστηκε απλα.


Ντορα και εγω θα φοβομουν αν προκειται να εχει πολυ κοσμο.

Όχι Μαρίαλέει στα ίσα πως κουράστηκε, έλεγε από την αρχή ότι μέχρι 6 μηνών θα θηλάσει. Δεν λέει ότι δεν είναι καλος ο θηλασμός ή είναι σκάρτος απλά πλέον το θεωρεί αηδία!

Ζουζού είμαι γαιδούρα! Καλώς ήρθες και από μένα!

634Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:46 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καθολου γαιδουρα δεν εισαι.αλλο το κουραστηκα και αλλο η αηδια ομως.μηπως εννοει αηδια που αρχισε πλεον να μεγαλωνει το μωρακι και δε της αρεσει σαν εικονα? αλλα κι αυτο να ειναι δε το λες.τι να πεις?ας μπορουσα κι εγω και ασ ηταν αηδια.

635Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:48 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μάλλον αυτό είναι και ξαναλέω δεν είχε κανένα πρόβλημα με τον θηλασμό.

636Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:54 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θέλω να σκοτώσω τον άντρα μου με τις λάθος προτεραιότητες που βάζει στη ζωή του. Οικονομικά είμαστε πολύ χάλια... Όλες οι τράπεζες απλήρωτες...<το τηλ χτυπαει ολη την ωρα απο τραπεζες. Μας έχουν μείνει 130 ευρώ, δεν ξέρω αν θα πληρωθώ από τον ΟΑΕΔ και αύριο πρέπει να πάρω 2 κουτιά γάλα του παιδιού γιατί το φαρμακείο ανοίγει την Τρίτη που σημαίνει τα 120 ευρώ φύγανε. Του λέω να μην πάρει τώρα κινητό με την επιδότηση γιατί θέλει 70 ευρώ και να το πάρει όταν μας δώσει πίσω τα λεφτά από το γάλα το ικα και ας εχει 280 ευρω. Όχι η επιδότηση είανι καλή θα το πάρω τωρα. και που θα βρεις τα λεφτα; θα ζητήσω από τη γιαγιά. Γιθατί δεν ζητας από τη γιαγια να παρουμε κανα γαλα του παιδιου που δεν ξερω πως θα το παρω την αλλη βδομαδα; οχι θα παρω κινητο. Μα το Θεο αν δεν λυπόμουν το μωρό μου θα το άφηνα τετποιες μερες χωρις γαλα και οταν εκλαιγε θα του ελεγα ταισε το τωρα με το κινητο. τα νευρα μου.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

637Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:58 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tsiph έγραψε:Μάλλον αυτό είναι και ξαναλέω δεν είχε κανένα πρόβλημα με τον θηλασμό.

πολλες φορες οι ανθρωποι δεν εκτιμουν αυτο που εχουν.αλλοι πασχιζουν για κατι και αλλοι τους δινεται απλοχερα και δε το εκτιμουν.

638Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 3:03 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dora. έγραψε: Ναι!!!την είχα αγκαλια και κοίταζε στον τοιχο τα διάφορα που είχε η γιατρός να κρέμονται και τσουουουπ της το έκανε στο μπούτι!βέβαια και την προηγούμενη φορά με την ίδια "συνταγη" και είχε πλαντάξει!

Η πεθερά μου δεν μπορεί να μου κρατήσει το παιδί,δεν το 'χει..όποτε έρχεται θέλει να την έχει αγκαλιά και όλο γνώμη κ άποψη είναι.."μη έτσι το παιδί, ίσια η πλάτη του, καλέ,αναπνέει το παιδί έτσι όπως κοιμάται!?" Χθες ήρθε και δεν μου είπε,να σε βοηθήσω σε κάτι,καμια δουλειά κατι...μόνο μου είπε άνοιξε την τηλεόραση στον Αντ1! κράταγε τη μικρή αγκαλιά και έβλεπε τιβι! κ είχε και μέρες να την δει,κανα μήνα σίγουρα!
πω! πάλι πολυλογώ!!Κ θάβω!! χχεεχεχε! Cool

Ναι μάλλον,δεν μας βλέπω να πηγαίνουμε..Θα ναι παιδάκια και οι ιώσεις όντως καραδοκούν!

tsiph έγραψε:
MariaM έγραψε:
Veraki έγραψε:

Τελικα κοριτσια οτι του ΛοΛεΙ ΤοΥ λΩλΟσΤεΦαΝη ειναι οι παιδιατροι!!
-Στην μια λενε πρωτα φρουτοκρεμα&μετα ρυζαλευρο!
-στην αλλη λενε απο τον 6 μηνα κρεμα
-στην παρα αλλη λενε ΚΑΙ δεκατιανο κρεμα!
Τελικα οτι θενε λενε!!!δεν υπαρχει επιστημη ΓΟΥΣΤΑ υπαρχουν!!




Αυτο ξαναπες το!
Καλως το κοριτσι μας!!!

tsiph έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:
ΓΑΤΑ έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:εγω στα ξενα δε τη δινω...αν στελνετε σωγαμπρο κατι θα κανουμε!!!!!!
cat α! δεν εχω προβλημα!!να στον στειλω απο τωρα? εχει προικα την αδερφη του!!! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Very Happy Very Happy

δε θελω προικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οι αδερές πάνε προίκα με τον άντρα! Δεν βλέπεις εμένα;;;

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!

Για το θηλασμό που λετε χτες ακούσα από την κολλητή μου κάτι τρελό. Θήλασε την κόρη της μέχρι 6 μηνων. Δεν ήθελε η ίδια περισσότερο ακι είχε κουραστεί γιατί ο παιδίατρός της είχε πει πάντα θα φτιάχνει και συμπλήρωμα και ας μην το πιει. Μου είπε ότι πλέον θεωρεί αηδία τον θηλασμό! Δεν είχε κανένα πρόβλημα όσο θήλαζε και τώρα που το έκοψε θεωρει μιατόσο φυσική διαδικασία αηδία;;; δεν πορω να την καταλάβω...
Δηλαδη με αυτη τη λογικη εκανε αγγαρεια μεχρι τους 6 μηνες. Εγω νομιζω πως βγαζει σκαρτο τον θηλασμο γιατι φοβαται να πει οτι κουραστηκε απλα.


Ντορα και εγω θα φοβομουν αν προκειται να εχει πολυ κοσμο.

Όχι Μαρίαλέει στα ίσα πως κουράστηκε, έλεγε από την αρχή ότι μέχρι 6 μηνών θα θηλάσει. Δεν λέει ότι δεν είναι καλος ο θηλασμός ή είναι σκάρτος απλά πλέον το θεωρεί αηδία!

Ζουζού είμαι γαιδούρα! Καλώς ήρθες και από μένα!

Εγω νομιζω οτι τον κατακρινει γιατι δεν θελει να συνεχισει και προτιμα να πιστευει οτι ειναι αηδια. Μαλλον πιστευει οσους λενε πως ο θηλασμος δεν προσφερει τιποτα μετα τους 6 μηνες, η οτι τα παιδια θα παθουν μαμακιαση, η οτι τα νηπια πονηρευουν επειδη το στηθος ειναι ερωτογενης ζωνη (καραφλιασατε; ).

639Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 5:20 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!τι εγινε????δεν σας προλαβαινω!!!!!!!τι φτιαξατε?????ελα Παναγια μου!!!!!!
πηρα τον παιδιατρο κ με ρωτησε αν ειχε ιδρωσει κ ναι εχθες το βραδυ λιγο!βεβαια προσεξα οτι κ εμας Μαριω το πουλακι μας μπροστα ηταν λιγο κοκκινο!το καθαρισα κ εξαφανιστηκε!!!!!μου πε να τον ελεγχω κ αν το ξαναδω να του τηλ!!!εσυ τι εκανες Μαριω????
και φυσικα ψαχνουμε για νυφες!σασα μας αρεσετε κ εμας!!!!!
τσιπη ξερεις τι λεω να του φερεις το κινητο στο κεφαλι!!!!εχουν ωρες ωρες κατι ιδεες!!!!! Shocked

640Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 5:55 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σοφακι εγω δεν του ξαναεδωσα πορτοκαλι για κανα δυμηνο. Προσφατα ομως που ηταν αρρωστος με πυρετο ο μικρος μου, 2 μερες αφου εγινε καλα γεμισε μικρα σπυρακια στην ραχοκοκκαλια. Την επομενη ειδα και στο στηθος και πηρα τη γιατρο με φοβο μην ειναι καποια παιδικη αρρωστια. Μου ειπε λοιπον οτι ειναι αντιδραση μετα τον πυρετο και ηρεμισα. Μου ειπε να του δωσω atarax για να φυγουν αλλα δεν το εκανα γιατι εκρινα πως δεν ηταν αναγκη εφοσον δεν ενοχλουσαν το παιδι. Σκεφτηκα οτι οπως ηρθαν θα φυγουν κιολας και οντως σε 1 24ωρο ειχαν εξαφανιστει!

641Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 6:01 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:Σοφακι εγω δεν του ξαναεδωσα πορτοκαλι για κανα δυμηνο. Προσφατα ομως που ηταν αρρωστος με πυρετο ο μικρος μου, 2 μερες αφου εγινε καλα γεμισε μικρα σπυρακια στην ραχοκοκκαλια. Την επομενη ειδα και στο στηθος και πηρα τη γιατρο με φοβο μην ειναι καποια παιδικη αρρωστια. Μου ειπε λοιπον οτι ειναι αντιδραση μετα τον πυρετο και ηρεμισα. Μου ειπε να του δωσω atarax για να φυγουν αλλα δεν το εκανα γιατι εκρινα πως δεν ηταν αναγκη εφοσον δεν ενοχλουσαν το παιδι. Σκεφτηκα οτι οπως ηρθαν θα φυγουν κιολας και οντως σε 1 24ωρο ειχαν εξαφανιστει!


και τα δικα μας εσβησαν!τι να πω?ο δικος μου εχει και δερματιτιδα αλλα με ενα σαπουνακι που τον μπανιαριζω εξαφανιστηκαν!!!με το oilatum αν το γνωριζεις!!!!παντως ευτυχως δεν τον φαγουριζουν!!!!

642Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 6:47 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sof έγραψε:
MariaM έγραψε:Σοφακι εγω δεν του ξαναεδωσα πορτοκαλι για κανα δυμηνο. Προσφατα ομως που ηταν αρρωστος με πυρετο ο μικρος μου, 2 μερες αφου εγινε καλα γεμισε μικρα σπυρακια στην ραχοκοκκαλια. Την επομενη ειδα και στο στηθος και πηρα τη γιατρο με φοβο μην ειναι καποια παιδικη αρρωστια. Μου ειπε λοιπον οτι ειναι αντιδραση μετα τον πυρετο και ηρεμισα. Μου ειπε να του δωσω atarax για να φυγουν αλλα δεν το εκανα γιατι εκρινα πως δεν ηταν αναγκη εφοσον δεν ενοχλουσαν το παιδι. Σκεφτηκα οτι οπως ηρθαν θα φυγουν κιολας και οντως σε 1 24ωρο ειχαν εξαφανιστει!


και τα δικα μας εσβησαν!τι να πω?ο δικος μου εχει και δερματιτιδα αλλα με ενα σαπουνακι που τον μπανιαριζω εξαφανιστηκαν!!!με το oilatum αν το γνωριζεις!!!!παντως ευτυχως δεν τον φαγουριζουν!!!!

Ενταξει αφου εφυγαν ηδη, μια χαρα! Ισως τελικα να εφταιγε η ζεστη! Το σαπουνι αυτο δεν το ξεω γιατι δεν ειχε ο δικος μου!

643Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 7:10 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:
Sof έγραψε:
MariaM έγραψε:Σοφακι εγω δεν του ξαναεδωσα πορτοκαλι για κανα δυμηνο. Προσφατα ομως που ηταν αρρωστος με πυρετο ο μικρος μου, 2 μερες αφου εγινε καλα γεμισε μικρα σπυρακια στην ραχοκοκκαλια. Την επομενη ειδα και στο στηθος και πηρα τη γιατρο με φοβο μην ειναι καποια παιδικη αρρωστια. Μου ειπε λοιπον οτι ειναι αντιδραση μετα τον πυρετο και ηρεμισα. Μου ειπε να του δωσω atarax για να φυγουν αλλα δεν το εκανα γιατι εκρινα πως δεν ηταν αναγκη εφοσον δεν ενοχλουσαν το παιδι. Σκεφτηκα οτι οπως ηρθαν θα φυγουν κιολας και οντως σε 1 24ωρο ειχαν εξαφανιστει!


και τα δικα μας εσβησαν!τι να πω?ο δικος μου εχει και δερματιτιδα αλλα με ενα σαπουνακι που τον μπανιαριζω εξαφανιστηκαν!!!με το oilatum αν το γνωριζεις!!!!παντως ευτυχως δεν τον φαγουριζουν!!!!

Ενταξει αφου εφυγαν ηδη, μια χαρα! Ισως τελικα να εφταιγε η ζεστη! Το σαπουνι αυτο δεν το ξεω γιατι δεν ειχε ο δικος μου!


μακαρι μακαρι μακαρι!!!!!

644Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 11:04 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Tωρα που ηρθα εγω βρηκατε να λειπετε ολες?!δεν πειραζει θα μιλαω μονη μου...
που λες...τσιπη τι θα μαγειρεψεις στην κουνιαδα σου τα Χριστουγεννα?σου στειλω τον Μαμαλακη!?
Μαρια θα μεινεις Χαλκιδα τα Χριστουγεννα?εγω θα κανω πρωτοχρονια στην Ερετρια...
Σοφακι εχουμε κ προικα βεβαια ακουω προσφορες...
Αυριο εχουμε εμβολιο κ θα μας πει για τις κρεμες κ ετσι θα εχω κατι ενδιαφερον να σας πω...γτ προς το παρον ειμαστε μαμ,κακα κ νανι...να σας πω κ κατι που δεν σας το εχω πει ποτε γτ ντρεπομαι?...
θηλαζω μονο απο το ενα στηθος..το αλλο αδειο(εχει σταγονες μονο)...ναι ναι καλα ακουσατε...τοπα στην παιδιατρο πριν κανα διμηνο κ μου λεει αλλη μια φορα μου εχει τυχει...σπανιο...εμ τι να κανουμε,...φοραω μπλουζες κ στη μια ειναι λες κ εχω ενα πεπονι κ στην αλλη ενα μανταρινι....

645Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 11:08 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sassaX έγραψε:Tωρα που ηρθα εγω βρηκατε να λειπετε ολες?!δεν πειραζει θα μιλαω μονη μου...
που λες...τσιπη τι θα μαγειρεψεις στην κουνιαδα σου τα Χριστουγεννα?σου στειλω τον Μαμαλακη!?
Μαρια θα μεινεις Χαλκιδα τα Χριστουγεννα?εγω θα κανω πρωτοχρονια στην Ερετρια...
Σοφακι εχουμε κ προικα βεβαια ακουω προσφορες...
Αυριο εχουμε εμβολιο κ θα μας πει για τις κρεμες κ ετσι θα εχω κατι ενδιαφερον να σας πω...γτ προς το παρον ειμαστε μαμ,κακα κ νανι...να σας πω κ κατι που δεν σας το εχω πει ποτε γτ ντρεπομαι?...
θηλαζω μονο απο το ενα στηθος..το αλλο αδειο(εχει σταγονες μονο)...ναι ναι καλα ακουσατε...τοπα στην παιδιατρο πριν κανα διμηνο κ μου λεει αλλη μια φορα μου εχει τυχει...σπανιο...εμ τι να κανουμε,...φοραω μπλουζες κ στη μια ειναι λες κ εχω ενα πεπονι κ στην αλλη ενα μανταρινι....

Παρουσα κ εγω!! Πολυ γέλιο η περιγραφή σου ! (οχι η κατάσταση μην παρεξηγηθω!) Εμεις έχουμε λιγη γκρινια σήμερα! πως περναει έτσι ο καιρος!εφτασαν τα xmas! Πάει κ το 11!!

646Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 11:23 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σου Ντορααααααααααααααααα!!!
ακου τι εκανα να γελασεις..
εχει γενεθλια ο αντρας μου σημερα κ μου λεει θα κερασω φαγητο,παραγγελνει λοιπον κ ερχεται διανομεας...παει ο Νικος να ανοιξει κ του λεει ο διανομεας ''χρονια πολλα'' γυρναω τον κοιταω κλεινει η πορτα κ λεω του νικου σε ηξερε?πως ηξερε πως εχεις γενεθλια σημερα? ...ναι με ηξερε λεει...
μετα απο λιγο εκει που τρωγαμε μου λεει εχεις χαζεψει?ο κοσμος 3 μερες πριν τα Χριστουγεννα λεει χρονια πολλα.....ε ακομα γελαμε,πηρε τηλ ολους τους γνωστους κ το'πε...
κοριτσια απο την κουραση οντως εχω χαζεψει...τουλαχιστον τον εκανα κ γελασε χρονιαρα μερα cyclops

647Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 11:26 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τσιπη τωρα διαβασα για το κινητο τι να πω ...λεπτη η θεση μου ελπιζω να τα βρηκατε απλα νομιζω ωρες ωρες αν κρινω απο τον δικο μου αντρα δεν εχουν συναισθηση της πραγματικοτητας ...

648Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 11:27 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χαχαχαχαχα! Πραγματικά κορυφαίο!!χαχαχαχααχαα!

Να τον χαίρεσαι!! Να τον δεις όπως επιθυμείς! Wink

649Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 11:31 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σευχαριστω κοπελαρα!!!!!!!!χχχ
κοιμαται το μωρακι σου?...εμενα επεσε ξερο κ με βλεπω κατα της 5 να σηκωνομαστε...προσπαθω να το κοιμιζω πιο αργα αλλα ποιος την ακουει οταν νυσταζει...

650Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 26 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 11:44 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοιμόταν αλλά ξύπνησε! το έχει κάνει σύστημα, τελευταίο γεύμα στις 12 και ξυπνάει το πρωί στις 8. Βέβαια τωρα θα ξανακοιμηθεί αλλά ξυπνήσει μεχρι τις 12. Εγώ για να μην με ξυπνάει χαράματα,ακόμα και αν κοιμόταν της έδινα γάλα,στο 4ωρο, πριν κοιμηθώ. Νομίζω ότι έτσι σιγα σιγα το συνήθισε και εκείνη τώρα που το σκέφτομαι!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 34 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις