Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
477 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 477 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 42]

651Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 11:53 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ναι καλη τακτικη Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 587529 πριν κοιμηθω θα την εφαρμοσω...thanks

652Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 11:58 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sassaX έγραψε:ναι καλη τακτικη Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 587529 πριν κοιμηθω θα την εφαρμοσω...thanks

xexexe! κ εμένα μου την είπαν! Δεν ηταν δικία μου! Σε καληνυχτώ! Έχει λίγο γκρίνια η μικρή (καναμε εμβολιο χθες!)

Καλό βράδυ Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 417472

653Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 11:59 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ονειρα γλυκαααααα

654Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 12:18 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλα δεν ξερω σε ποια περοχη μενετε αλλα επαιξε μια βροντη που η μικρη πεταχτηκε απο την κουνια εξω!!!!!!!!!!!!εκανα μιση ωρα να την συνεφερω

655Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 1:11 pm

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γεια σας κοριτσια!
Καλε τι βροχη ειναι αυτη;
Ειναι τελεια μου αρεσει πολυ οταν βρεχει.
Γραψατε τοοσα πολλα που δεν τα θυμαμαι και ολα.
Τσιπη τι να πω οπως σκεφτεσαι εσυ ετσι θα σκεφτομουν κ εγω. Εχεις δικιο θα ελεγα.
Καταθλιψη νομιζω περασα στην αρχη θηλαζαμε καθε 10 λεπτα αμετρητες ωρες να μου βγαζει το παιδι πολυ γαλα κ να τον ποναει το στομαχακι του.Ηταν 10 ημερων κ ημουν ετοιμη να τον παω στο παιδων αλλα με κρατησε ο αντρας μου.Βοηθεια απο πουθενα.Πολυ ηθελα; Εκλαιγε ο μικρος μαζι του κ εγω, νομιζα πως δεν με καταλαβαινε κανεις.
Ημουν ολη την ωρα με το ζιζι εξω δεν μου αρεσε το θεαμα αλλα δεν μπορουσα να σκεφτω κ λογικα. Νομιζω οτι ολο αυτο μου κρατησε γυρω στον ενα μηνα τελος Αυγουστου που εδωσα το σιροπακι στον μικρο κ συνηλθε νομιζω μαζι του συνηλθα κ εγω. Αυτο που πιανω τον εαυτο μου να παθαινει τωρα ειναι να αγχωνομαι κ να στρεσαρομαι με το παρααμικρο σε οτι αφορα τον Διονυση κ το παιδι. Α και ενω ποτε δεν ημουν ευσυγκινητη σε ταινιες τωρα κλαιω με το παραμικρο.
Σοφη μου περαστικα σας.Εμενα μια φορα μου ειχε βγαλει ο μικρος σπυρακια στην πλατη κ ηταν απο απορρυπαντικο.Δεν εχουμε ξεκινησει ακομα φρουτα.
Εμεις κοριτσια ενω ειχαμε βρει τροπο να κοιμομαστε τωρα αν δεν κλαψει κανενα 20λεπτο δεν κοιμαται τον ακουω κ τον λυπαμαι κ ας ειμαι και διπλα του αυτος κλαιει.Τι επαθε τωρα ρε γμτ;
Αυτα αν θυμηθω κατι αλλο θα σας γραψω.

656Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 1:25 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sassaX έγραψε:
Μαρια θα μεινεις Χαλκιδα τα Χριστουγεννα?εγω θα κανω πρωτοχρονια στην Ερετρια...

...να σας πω κ κατι που δεν σας το εχω πει ποτε γτ ντρεπομαι?...
θηλαζω μονο απο το ενα στηθος..το αλλο αδειο(εχει σταγονες μονο)...ναι ναι καλα ακουσατε...τοπα στην παιδιατρο πριν κανα διμηνο κ μου λεει αλλη μια φορα μου εχει τυχει...σπανιο...εμ τι να κανουμε,...φοραω μπλουζες κ στη μια ειναι λες κ εχω ενα πεπονι κ στην αλλη ενα μανταρινι....

Σασσα μου Χριστουγεννα θα ειμαστε Χαλκιδα αλλα Πρωτοχρονια παραμονη και ανημερα θα ειμαστε Αθηνα στην κουνιαδα μου! Εχετε συγγενεις στην Ερετρια;

Ωραια η περιγραφη του στηθους σου, το εκανα εικονα χαχα! Υπομονη μετα το θηλασμο θα γινουν ιδια!! Σε εσενα πως συνεβη αυτο; Με αλλες μαμαδες που εχω μιλησει οσες το ειχαν αυτο ηταν επειδη το μωρο προτιμουσε τον ενα μαστο και απερριπτε τον αλλο ή εκεινες δεν εβρισκαν σταση βολικη να θηλασουν απο τον αλλο μαστο και ετσι κατεληγαν στο να θηλαζουν μονο απο τον ενα! Δεν θεωρω οτι ειναι προβλημα γιατι αν ειχες πχ διδυμα το καθε στηθος θα αντιστοιχουσε σε ενα παιδι, αν θηλαζες ταυτοχρονα και τα δυο. Γι αυτο και οταν θηλαζεις ισως να ειχες παρατηρησει στην αρχη οτι το αλλο στηθος τρεχει γαλα. Φανταζομαι πως τωρα πια δε συμβαινει αυτο. Επειδη ομως εξακολουθεις να θηλαζεις αν θες μπορεςι να ενεργοποιησεις τον "ανενεργο' μαστο. Αν του ζητηθει να παραγει γαλα θα το κανει. Χρειαζεται συχνο ερεθισμα με απλο πιπιλισμα χωρις να ειναι ωρα φαγητου. Επισης στο ταισμα ξεκινας να ταιζεις απο το πεπονι για να ξεκινησει η ροη καπου στα μισα βαζεις το παιδι στο 'μανταρινι" λιγο και τελειωνεις το ταισμα στο πεπονι. Βεβαια αν εκνευριζεται το παιδι με τις εναλλαγες, μην επιμεινεις. Σκοπος ειναι να φαει και εφοσον τρωει απο το ενα δεν στερειται τιποτα. Εχει μαθει και ο συγκεκριμενος μαστος να παραγει την ποσοτητα που τρωει συνηθως το μωρο. Wink

sassaX έγραψε:γεια σου Ντορααααααααααααααααα!!!
ακου τι εκανα να γελασεις..
εχει γενεθλια ο αντρας μου σημερα κ μου λεει θα κερασω φαγητο,παραγγελνει λοιπον κ ερχεται διανομεας...παει ο Νικος να ανοιξει κ του λεει ο διανομεας ''χρονια πολλα'' γυρναω τον κοιταω κλεινει η πορτα κ λεω του νικου σε ηξερε?πως ηξερε πως εχεις γενεθλια σημερα? ...ναι με ηξερε λεει...
μετα απο λιγο εκει που τρωγαμε μου λεει εχεις χαζεψει?ο κοσμος 3 μερες πριν τα Χριστουγεννα λεει χρονια πολλα.....ε ακομα γελαμε,πηρε τηλ ολους τους γνωστους κ το'πε...
κοριτσια απο την κουραση οντως εχω χαζεψει...τουλαχιστον τον εκανα κ γελασε χρονιαρα μερα cyclops

Χαχαχα! Δικια μου εισαι εσυ!!! Εχω πει πολλα στον αντρα μου κατα καιρους αλλα οι πραξεις μου κυριως εχουν αφησει ιστορια... Ειμαι γνωστη ως "η νυφη της συμφορας' (εμπνευσμενος τιτλος απο την ταινια με τον Μπεν Στιλερ). Αν θελετε μπορω να μιλαω ωρες για γκαφες μου! jocolor jocolor jocolor Μηπως να ανοιγα ενα θεμα; scratch
dora. έγραψε: κοιμόταν αλλά ξύπνησε! το έχει κάνει σύστημα, τελευταίο γεύμα στις 12 και ξυπνάει το πρωί στις 8. Βέβαια τωρα θα ξανακοιμηθεί αλλά ξυπνήσει μεχρι τις 12. Εγώ για να μην με ξυπνάει χαράματα,ακόμα και αν κοιμόταν της έδινα γάλα,στο 4ωρο, πριν κοιμηθώ. Νομίζω ότι έτσι σιγα σιγα το συνήθισε και εκείνη τώρα που το σκέφτομαι!

Καλοοοοο!

657Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 1:38 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fofi έγραψε:
Εμεις κοριτσια ενω ειχαμε βρει τροπο να κοιμομαστε τωρα αν δεν κλαψει κανενα 20λεπτο δεν κοιμαται τον ακουω κ τον λυπαμαι κ ας ειμαι και διπλα του αυτος κλαιει.Τι επαθε τωρα ρε γμτ;
Αυτα αν θυμηθω κατι αλλο θα σας γραψω.

Φωφη μην ανησυχεις. Θα ειναι αλλη μια φαση. Θα μαντεψω λιγο αλλα μπορει να κανω και λαθος. Εχω την εντυπωση οτι ο μικρος σου ειναι λιγο νευρικος. Κατι τον ενοχλει και χανει την υπομονη του. Νυσταζει και δεν το ξερει. Δεν βολευεται γιατι ολα του φταινε μεχρι να παραδοθει σε βαθυ υπνο. Για να γινει αυτο πρεπει να εξαντλησει εντελως την ενεργεια που του εχει απομεινει και το κλαμα ειναι αποτελεσματικο. Αν δεν εχετε προγραμμα ισως βοηθουσε. Κανε τον δηλ καθε βραδυ ενα μπανακι την ιδια ωρα περιπου, μετα ενα χαλαρο μασαζ, μετα χαμηλωσε φωτα και ηχους και δωσε του το βραδινο του γαλα. Αν ηδη τα κανεις ολα αυτα και δεν μπορεις να εντοπισεις τι τον αναστατωνει τοτε απλα μεινε κοντα του η κρατα τον οσο κλαιει για συμπαρασταση. Ξερω ποσο θα κοβεται η καρδια σου να το ακους να κλαιει καθε φορα.

658Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 1:43 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να προσθεσω κατι. Δεν πιστευω να βαλατε τωρα στο κρεβατι του καποιο μουσικο περιστρεφομενο! Αν ναι, τοτε τον εκνευριζει γιατι δεν εχει μαθει να κοιμαται υπο αυτες τις συνθηκες.

659Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 1:48 pm

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρια μου ολα αυτα τα κανω καθε βραδυ.Μπανακι,χαμηλο φωτισμο κ γαλα.Το προβλημα ειναι οτι την ημερα μου το κανει κυριως το βραδυ θα κλαψει γυρω στα 5 λεπτα κ θα κοιμηθει την ημερα μου βγαζει το πλανταμι.Στην κουνια δεν εχω αλλαξει κατι.Αυτα που σου ειπα γινονται απο την αρχη κ το μομπιλ πανω απο το κρεβατι του ειναι απο την αρχη αρχη.

660Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:24 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fofi έγραψε:Μαρια μου ολα αυτα τα κανω καθε βραδυ.Μπανακι,χαμηλο φωτισμο κ γαλα.Το προβλημα ειναι οτι την ημερα μου το κανει κυριως το βραδυ θα κλαψει γυρω στα 5 λεπτα κ θα κοιμηθει την ημερα μου βγαζει το πλανταμι.Στην κουνια δεν εχω αλλαξει κατι.Αυτα που σου ειπα γινονται απο την αρχη κ το μομπιλ πανω απο το κρεβατι του ειναι απο την αρχη αρχη.

Υποθετω πως ειτε βρισκεται σε αλμα, ειτε πονανε τα ουλα του και θυμωνει γιατι δυσκολευεται να χαλαρωσει για να κοιμηθει, ειτε απλα μεγαλωνει που σημαινει πως εχει αρχισει να μην ειναι μονο μαμ-κακα-νανι. Αποκτα ενδιαφεροντα. Το μωρο καπου στους 6 μηνες αντιλαμβανεται τον εαυτο του ως ξεχωριστο ον. Ως τοτε θεωρουσε οτι αυτο και η μαμα του ειναι μοναδα. Τωρα ομως ανακαλυπτει πως μπορει να κανει πραγματα αν τα σκεφτει. Στον πινακα για τον υπνο που ειχα βαλει καπου αναφερει οτι στην ηλικια των 6 μηνων μπορει ενα μωρο που κοιμοταν καλα ως τωρα, να παρουσιασει διαταραχες χωρις λογο. Λεγεται αγχος αποχωρισμου αυτο. Οσο κοιμαται δεν αισθανεται την παρουσια σου και του λειπεις. Επισης σταδιακα μεταξυ 6-12 μηνων θα μειωσει τις συνολικες ωρες που κοιμαται το 24ωρο. Προσπαθησε να αισθανθεις τι θελει οταν κλαιει. Κλαιει γιατι δεν του αρεσει που ξερει πως ηρθε η ωρα να κοιμηθει; Μηπως νυσταζει πολυ και βιαζεται να κοιμηθει; Μηπως δεν νυσταζει αρκετα; Μηπως θελει να κοιμηθει αγκαλια σου; Πιπιλα παιρνει; Θα του αρεσε να ξαπλωσετε και οι 2 στο κρεβατι κολλητα να νιωθει ασφαλεια;... Ισως το ενστικτο σου να σε βοηθησει. Αν κρινεις πως εχουμε να κανουμε με αγχος αποχωρισμου, προτεινω αν θες να χρησιμοποιησεις ενα μεταβατικο αντικειμενο.

661Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:32 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ασχετο αυτο που θα πω αλλα εχω λιωσει στο γελιο! Σημερα πηγαμε στο βαπτιστικο επισκεψη για τα Χριστουγεννα! Τωρα λοιπον που κοιμαται ο Γιαννακης μου μαλλον το ν βλεπει στον υπνο του γιατι παραμιλαει και φωναξε "μπίμπη' (εννοει μπεμπη) 3 φορες! Χαχαχαχα!
Κοριτσια τον κοιταζει με λατρεια!!! Ποσο το χαιρομαι! Κολληταρια θα γινουν οπως φαινεται. Θα ειναι ο Γιαννης "ο μεγαλος" και ο Γιαννης 'ο μικρος' χαχαχα!

662Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:38 pm

elenaki85

elenaki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
γεια σας κοριτσια!χαθηκα λιγο απο την ομαδα...μπηκα και ειδα ποσες σελιδες εχετε γεμισει με τα νεα.αχ δεν προλαβαινω,εχω βαλει στοχο στον χρονο που δεν με χρειαζετσι η μπεμπε να κανω οσο πιο συντομα τις δουλειες του σπιτιου και να εξαγοραζω χρονι για το διαβασμα,γιατι φεβρουαριο θα παω γιαννενα να τελειωσω με τις εκρεμμοτητες της σχολης μου επιτελους.
κοριτσια θελω την γνωμη σας...η μπεμπα μου για πολλους μηνες(απο τον 2ο μηνα,που παρεπιπτοντως αρχισαν οι ενοχλησεις με τα ουλα της) ειναι περιεργη με το φαγητο.μεχρι πριν κανα εναμιση μηνα ετρωγε οποτε ηθελε,μπορει και ανα μισαωρο,αφου ετρωγε 50-60 ml και μετα εδιωχνε το μπιμπερο.σε λιγη ωρα ομως παλι μου ζηταγε,και ηταν ενας φαυλος κυκλος.οταν προσπαθουσα να την καθυστερω και να μην της δινω κατευθειαν με το που μου ζητησει γαλα,καταφεραμε και τρωμε τα συνολικα ml μας,αλλα με διαλειματα.μπορει να μας παρει και 1 ωρα ωσπου να φαμε το γευμα μας Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 534787 και τι ωρα?!την ιδια στιγμη της εδινα μπιμπερο και το εδιωχνε και να κλαει και την ιδια στιγμη να της ξαναδινω και να τρωει λαιμαργα.πολλες φορες αν και τραβιεται με κλαμα να μην φαει αλλο,εγω αν επιμεινω ακομα και αν κλαει,εχοντας το μπιμπερο στο στομα της,μετα σταματαει το κλαμα και τρωει.πολυ παραξενο να κλαει και να επιμενω και μετα απο πιεση να το τρωει ολο.το ειχα πει στην γιατρο μας τον προηγουμενο μηνα και μου ειπε οτι μαλλον δεν της αρεσει το γαλα της,αφου το κανει τοσο μεγαλο διαστημα,αλλα να κανουμε μια καλλιεργεια ουρων για να αποκλεισουμε πρωτα τυχον ουρολοιμωξη,γιατι μερικα μωρακια δεν κανουν πυρετο,και αλλα συμπτωματα,απλα μπορει να δειχνουν αποστροφη στο φαγητο...τρελαθηκα απο το αγχος μου,αλλα δεν πιστευα κατι τετοιο οπως δεν το νομιζε και η γιατρος,ομως προσπαθησα για συλογη ουρων,τ ι π ο τ α...μας ειπε η γιατρος οτι το σακουλακι που φοραμε στα μωρακια γιοα συλλογη ουρων πολλες φορες αναστελει τα ουρα γιατι εχουν συνηθισει την πανα τους και δεν κανουν τσισα στο σακουλακι.ωστωσο παρατηρησα οτι οταν της εβαζα την κρεμουλα για τα δοντια της μετα μου πιπιλαει το δαχτυλο κια μολις της δινω το μπιμπερο το χλαπακιαζει,οποτε συμπερανα οτι λογω δοντιων δεν τρωει μεμιας ολο το μπιμπερο,αλλα καλυπτει την εντονη πεινα της και μετα απο την ενοχληση των ουλων σταματαει και εχει γκρινια και νευρα.η γιατρος μου ειπε πλεον να μην αγχωνομαι για συλλογη ουρων,καθως πηγαμε για εμβολιο,και την ζυγισε και ειδε οτι ειναι παραπολυ καλα στα κιλα της,οποτε μου ειπε οτι το παιδι παιρνει τακιλα του,αν υπηρχε προβλημα ουρολοιμωξης θα φαινοταν στα κιλα.σημερα ομως η μπεμπα εφαγε ελαχιστα.το πρωι κατι 60αρια μονο και με πολυ κλαμα....να χτυπιεται οταν της εδινα το μπιμπερο.(απο το μεσημερι και μετα ετρωγε οσο παντα,αντε κανα 20ml λιγοτερο).εγω ομως φοβηθηκα για ουρολοιμωξη και αρχισα να σκεφτομαι για ξανα προσπαθεια συλλογης ουρων.οταν μιλησα
με την γιατρο,και της θυμισα οτι ηταν καλα τα κιλα της πριν 2 βδομαδες που την ζυγισαμε,μου ειπε να βγαλω απο το μυαλο μου την ουρολοιμωξη,και μου ειπε οτι για να ηρεμει με την κρεμα των ουλων,μηπως ποναει και δεν μπορει να φαει,ωστωσο αλλαξαμε το γαλα μηπως δεν της αρεσει και σημερα απο το μεσημερι και μετα πινει απο το frisolac το guigoz 2.δεν χτυπιετιαι να μην φαει,αλλα δεν μπορω να πω οτι το πινει μονορουφι...(αν και το προτελευαταιο γαλα της το ειπιε μπαμ και εξω).τι λετε εσεις βρε κοριτσια?ολη την μερα σκεφτομαι διαφορα χαζα και φοβαμαι πολυ για την ουρολοιμωξη.ο αντρας μου μου βαζει τις φωνες που κανω ετσι και κανω μονη μου διαγνωσεις,εφοσον η γιατρος μου ειπε να αποκλεισω το θεμααυτο.βεβαια η μικρη εινια μεσα στα κεφια,ολο γελια,με το παραμικρο γελαει και γερα...μονο οταν την εχω μονη της και δεν τρην ξεγελαω,τρελενεται με τα ουλα.αφου αν βαλει στο στομα κανα λαστιχενιο την πιανει μανια κια λυσσαει στο κλαμα.τα μανικια της αν τα στιψω θα βγαλουν κουβα σαλιο.η σαλιαρα που της φοραω ειναι μουσκεμα απο τα σαλια που της τρεχουν.την λεω μπουλντοκ,αφου εχει μαγουλα και σαλια που τρεχουν...πιστευω οτι φταινε τα δοντια,αλλα λεω και αν ειναι τιποτα αλλο και εμεις καθομαστε?????αχ με κουρασε ο αγχωδης και τρομοκρατουμενος εαυτος μου.εσεις τι λετε κοριτσια?

663Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:47 pm

elenaki85

elenaki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM έγραψε:Ασχετο αυτο που θα πω αλλα εχω λιωσει στο γελιο! Σημερα πηγαμε στο βαπτιστικο επισκεψη για τα Χριστουγεννα! Τωρα λοιπον που κοιμαται ο Γιαννακης μου μαλλον το ν βλεπει στον υπνο του γιατι παραμιλαει και φωναξε "μπίμπη' (εννοει μπεμπη) 3 φορες! Χαχαχαχα! Κοριτσια τον κοιταζει με λατρεια!!! Ποσο το χαιρομαι! Κολληταρια θα γινουν οπως φαινεται. Θα ειναι ο Γιαννης "ο μεγαλος" και ο Γιαννης 'ο μικρος' χαχαχα!


αχου το μωρε!τι γλυκουλης που πρεπει να ειναι ο γιος σου!μπιμπι ε?????? ποσο γλυκα ειναι τα παιδακια οταν κανουν ετσι?εμενα η δικια μου χαμογελαει σε ολους,αλλα οταν δει μωρο τρελενεται απο χαρα.χοροπηδαει στην αγκαλια μου και γελαει με φωνουλα.αφου χθες,ημασταν για ψωνια σε ενα παιδικο μαγαζι και την ειχε αγκαλια ο πατερας της και διεσχιζαν το μαγαζι.ξαφνικα ακουει την μπεμπα να γελαει και την κοιταει να δει τι την εκανε να γελασει και η κυρια ειχε καρφωθει σε μια κουκλα μωρο που το ειχαν για βιτρινα και του γελαγε.αχ ποσο γλυκες ειναι οταν αντιδρουν ετσι... I love you I love you

664Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:53 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελενακι εγω πιστευω πως φταινε τα δοντια!!! Εχετε ολα τα συμπτωματα και πολυ εντονα μαλιστα! Λες να δεις δοντακι συντομα; Και φανταζεσαι να μην ειναι 1 αλλα 2 η 3 μαζι; Δε θα ξαφνιαζομουν με τοση ταλαιπωρια! Μακαρι να βγει οτι ειναι να βγει γρηγορα να ηρεμισει το παιδι.

665Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 2:58 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenaki85 έγραψε:
MariaM έγραψε:Ασχετο αυτο που θα πω αλλα εχω λιωσει στο γελιο! Σημερα πηγαμε στο βαπτιστικο επισκεψη για τα Χριστουγεννα! Τωρα λοιπον που κοιμαται ο Γιαννακης μου μαλλον το ν βλεπει στον υπνο του γιατι παραμιλαει και φωναξε "μπίμπη' (εννοει μπεμπη) 3 φορες! Χαχαχαχα! Κοριτσια τον κοιταζει με λατρεια!!! Ποσο το χαιρομαι! Κολληταρια θα γινουν οπως φαινεται. Θα ειναι ο Γιαννης "ο μεγαλος" και ο Γιαννης 'ο μικρος' χαχαχα!


αχου το μωρε!τι γλυκουλης που πρεπει να ειναι ο γιος σου!μπιμπι ε?????? ποσο γλυκα ειναι τα παιδακια οταν κανουν ετσι?εμενα η δικια μου χαμογελαει σε ολους,αλλα οταν δει μωρο τρελενεται απο χαρα.χοροπηδαει στην αγκαλια μου και γελαει με φωνουλα.αφου χθες,ημασταν για ψωνια σε ενα παιδικο μαγαζι και την ειχε αγκαλια ο πατερας της και διεσχιζαν το μαγαζι.ξαφνικα ακουει την μπεμπα να γελαει και την κοιταει να δει τι την εκανε να γελασει και η κυρια ειχε καρφωθει σε μια κουκλα μωρο που το ειχαν για βιτρινα και του γελαγε.αχ ποσο γλυκες ειναι οταν αντιδρουν ετσι... I love you I love you

Πως καταλαβαινουν τοσο μικρα ομως ε; Απορω! Πως ταυτιζεται βλεποντας ενα αλλο μωρο; Ειναι πανεξυπνα τελικα! Παρεπιπτοντως εγω θα ειχα μπει στο πρωτο παιχνιδαδικο που θα εβρισκα μπροστα μου και θα της αγοραζα κουκλα-μωρο, μετα απο αυτο! Χαχαχα!

666Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 8:58 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kαλημερα κοριτσαρες μου!!σας γραφω βιαστικα απο σπιτι πρεπει να ετοιμαστω για δουλιτσα...σημερα ειμαι πολυ συγκινημενη...κλεινουμε 5 ΜΗΝΕΣ!!!στις 22 Ιουλιου γεννησα την κοριτσαρα μου στις 10,25 το πρωι μετα απο 12 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΩΡΕΣ!θα σας εξηγησω αλλη φορα τι επαθα εκεινη τη μερα...12 ωρες ταλαιπωριας που μολις την ειδα πρωτη φορα στην αγκαλια σβηστηκε η ταλαιπωρια απο το προσωπο μου κ την μνημη μου κ εκλαψα απο χαρα....πως περναει ο καιρος..εχουμε εμβολιο σημερα κ οδηγιες για την κρεμα που θα αρχισουμε απο αυριο...ουφ!πολυ συγκινηση....αυτα,σας φιλω γλυκα... I love you I love you I love you

667Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 9:05 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
η φωτο ειναι απο το μαιευτηριο......

668Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 10:22 pm

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα Σάσσα,καλημέρα κορίτσια!Πολλά μαλάκια είχε η κοράκλα σου όταν γεννήθηκε,εμένα είχε λιγότερα...
Βρέχει...'ηθελα να βγω να κάνω κάτι δουλίτσες...δεν το βλέπω... που να το βγάζω το μωρουλίνο μου έξω...Πότε θα στεγνώσουν τα ρούχα μου............Έχω να απλώσω άλλα 2 πλυντήρια και θέλω να τα σιδερώσω μέχρι αύριο...Έρχονται τα πεθερικα μου βλέπεις..Δε θέλω να έχω εκκρεμότητες...
Κορίτσια η μπεμπούλα μου μέχρι χτες έτρωγε μισό μπωλ κρέμα (100ml).Τις τελευταίες κουταλιές τις έτρωγε με δυσκολία και μετά έπινε συμπλήρωμα γάλα...Σήμερα όμως είναι να φάει τη διπλάσια ποσότητα και καθόλου γάλα...Αν δε τρώει τι θα κάνω...

669Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 10:42 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sassaX έγραψε:η φωτο ειναι απο το μαιευτηριο......

τι μικρουλια που ηταν!!!χρονια σας πολλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! καθε φορα θα περναει απ το μυαλο μας η γεννα...12 ωρες ε???χαρα στο κουραγιο σου!!!!!!

ΣΕ ΜΑΣ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!

παω να την ταισω κ επιστρεφω!!!

670Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 10:44 pm

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
΅Σάσσα ξεχάστηκα... χιλιοχρονη να είναιθ να την καμαρώσεις όπως επιθυμείς...

671Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 10:46 pm

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κοριτσια τι κανετε?πολυ κρυο βρε παιδια και αρχισε να χιονιζει.....fofi κι εμεις τα ιδια εχουμε αυτες τις μερες.ελπιζω μονο οτι κι αν ειναι να περασει γρηγορα για να ηρεμησουν το καημενουλια.sassax χρονια πολλα για τα μηνογεννεθλια Embarassed (δικια μου λεξη αυτη μη γελατε βρε σας βλεπω) εμεις αυριο εχουμε αλλα κλεινουμε τους εξι.

irene12 μη στεναχωριεσαι και ολα καλα θα πανε.σιγα σιγα θα φαει που θα παει?δωσε λιγο γαλα μετα.

αντε καλημερα και παλι.

672Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 11:07 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
λοιπον! φωφη μου μηπως ειναι κ αλμα??? κ μενα πολυ γκρινια τις τελευταιες 4 μερες.
ελενακι μου θα συμφωνησω με τη μαρια!κ αφου το παιδι παιρνει κιλα δεν υπαρχει κανενα προβλημα ανησυχιας. το παιδι καταλαβε οτι ξεκινησαμε τα προξενια κ σου λεει κατσε να διατηρω τη σιλουετα!!!να δεις που θα ναι δοντακι!
irene δε ξερω αλλα λογικα σιγα σιγα θα αυξηθει η ποσοτητα.τα 100 ας πουμε τα εφαγε με τη μια???
ζουζου μηνογενεθλια ε??θα στο κλεψω!
δωρα τελικα πηγατε στην εκδηλωση?
τσιπη ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΟ ωρες ωρες κανουν σαν μικρα παιδια!
μαρια μπιμπι ε???αχ το γιαβρι μου!

673Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 11:10 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sassaX έγραψε:γεια σου Ντορααααααααααααααααα!!!
ακου τι εκανα να γελασεις..
εχει γενεθλια ο αντρας μου σημερα κ μου λεει θα κερασω φαγητο,παραγγελνει λοιπον κ ερχεται διανομεας...παει ο Νικος να ανοιξει κ του λεει ο διανομεας ''χρονια πολλα'' γυρναω τον κοιταω κλεινει η πορτα κ λεω του νικου σε ηξερε?πως ηξερε πως εχεις γενεθλια σημερα? ...ναι με ηξερε λεει...
μετα απο λιγο εκει που τρωγαμε μου λεει εχεις χαζεψει?ο κοσμος 3 μερες πριν τα Χριστουγεννα λεει χρονια πολλα.....ε ακομα γελαμε,πηρε τηλ ολους τους γνωστους κ το'πε...
κοριτσια απο την κουραση οντως εχω χαζεψει...τουλαχιστον τον εκανα κ γελασε χρονιαρα μερα cyclops


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] εισαι κορυφη!ολες χαζεμενες ειμαστε καλε!!να τον χαιρεσαι κοπελα μου!!

674Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 11:12 pm

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αγγελικημαρια έγραψε:λοιπον! φωφη μου μηπως ειναι κ αλμα??? κ μενα πολυ γκρινια τις τελευταιες 4 μερες.
ελενακι μου θα συμφωνησω με τη μαρια!κ αφου το παιδι παιρνει κιλα δεν υπαρχει κανενα προβλημα ανησυχιας. το παιδι καταλαβε οτι ξεκινησαμε τα προξενια κ σου λεει κατσε να διατηρω τη σιλουετα!!!να δεις που θα ναι δοντακι!
irene δε ξερω αλλα λογικα σιγα σιγα θα αυξηθει η ποσοτητα.τα 100 ας πουμε τα εφαγε με τη μια???
ζουζου μηνογενεθλια ε??θα στο κλεψω!
δωρα τελικα πηγατε στην εκδηλωση?
τσιπη ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΟ ωρες ωρες κανουν σαν μικρα παιδια!
μαρια μπιμπι ε???αχ το γιαβρι μου!



κλεψε βρε.παντως σα λεξη δεν ακουγεται και πολυ χαλια.

675Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 27 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 21, 2011 11:43 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Nα'μαι παλι......πωπω ενας αερας πηγε να με σηκωσει κ ειμαι κ ελαφρια(χιουμορ)
irene ασε εχω απλωμα και να μαζεψω τα ρουχαλακια της μικρης να 'ναι ετοιμα για γιορτες...δεν εισαι η μονη
Αλικη χαζεμενη δεν λες τπτ...!!kαι ναι καθε 22 του μηνα αναπολω την μερα που γεννηθηκε!
zouzou μηνογενεθλια ε πολυ καλο...ευστοχο...το κλεβω κ γω ...καταχυρωθηκε!
Μαρια Ερετρια εχουν σπιτι τα πεθερικα μου...
και με το στηθος εχεις δικιο(οπως παντα)με ειχε βολεψει το ενα κ ολο απο κει την εβαζα....
''μπιμπι'' αχου το μωρε κ γω θελω να ακουσω την δικια μου θα λιωσωωωω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 34 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις