Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
309 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 309 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 35 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 42]

676Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 12:28 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sassaX έγραψε:Kαλημερα κοριτσαρες μου!!σας γραφω βιαστικα απο σπιτι πρεπει να ετοιμαστω για δουλιτσα...σημερα ειμαι πολυ συγκινημενη...κλεινουμε 5 ΜΗΝΕΣ!!!στις 22 Ιουλιου γεννησα την κοριτσαρα μου στις 10,25 το πρωι μετα απο 12 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΩΡΕΣ!θα σας εξηγησω αλλη φορα τι επαθα εκεινη τη μερα...12 ωρες ταλαιπωριας που μολις την ειδα πρωτη φορα στην αγκαλια σβηστηκε η ταλαιπωρια απο το προσωπο μου κ την μνημη μου κ εκλαψα απο χαρα....πως περναει ο καιρος..εχουμε εμβολιο σημερα κ οδηγιες για την κρεμα που θα αρχισουμε απο αυριο...ουφ!πολυ συγκινηση....αυτα,σας φιλω γλυκα... I love you I love you I love you

Nα τη χαιρεσαι!!!!! θα ηθελα πολυ να μαθω την ιστορια σας! Ακομα και νεογενητη κουκλα ηταν!Εχουν 2 μερες διαφορα με το βαπτιστικο μου! Εκεινος γεννηθηκε 24!

irene12 έγραψε:
Κορίτσια η μπεμπούλα μου μέχρι χτες έτρωγε μισό μπωλ κρέμα (100ml).Τις τελευταίες κουταλιές τις έτρωγε με δυσκολία και μετά έπινε συμπλήρωμα γάλα...Σήμερα όμως είναι να φάει τη διπλάσια ποσότητα και καθόλου γάλα...Αν δε τρώει τι θα κάνω...

Τιποτα. Θα της συμπληρωσεις παλι με γαλα το γευμα. Σταδιακα θα φτασετε λιγο-λιγο στη διπλασια ποσοτητα. Θεωρω πως ειναι πολυ σημαντικο να την πιεσεις τωρα στην αρχη για να μην παρει στραβα το ταισμα και το φαγητο κατ επεκταση. Φτασε την δηλαδη στα ορια της αλλα μην τα ξεπερασεις. Wink

sassaX έγραψε:
Μαρια Ερετρια εχουν σπιτι τα πεθερικα μου...
Α ωραια! Εμεις πηγαινουμε μερικες φορες κανενα σαββατοβραδο για φαγητο!


Καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!! Αλικη πετα λιγο χιονι κατα δω!

677Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 12:41 am

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κι εγώ αναπολώ κάθε 9 του μήνα και δεν το πιστεύω ότι αυτή η ζουζούνα είναι δικιά μου και ότι έχει μεγαλώσει τόσο...Μάλιστα τη βγάζω φωτογραφίες σεκάθε μηνογεννέθλια....όχι ότι τις υπόλοιπες μέρες δε τη βγάζω...αλλά στα μηνογεννέθλιά της έχω ωραία δικαιολογία...
Και τα δικά μου πεθερικά έχουν σπίτι στην Αμάρυνθο(Βάθεια)....

678Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 12:55 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
irene12 έγραψε:κι εγώ αναπολώ κάθε 9 του μήνα και δεν το πιστεύω ότι αυτή η ζουζούνα είναι δικιά μου και ότι έχει μεγαλώσει τόσο...Μάλιστα τη βγάζω φωτογραφίες σεκάθε μηνογεννέθλια....όχι ότι τις υπόλοιπες μέρες δε τη βγάζω...αλλά στα μηνογεννέθλιά της έχω ωραία δικαιολογία...
Και τα δικά μου πεθερικά έχουν σπίτι στην Αμάρυνθο(Βάθεια)....

Α τι ωραια!!!!!!!!!! Ε τοτε πρεπει να ερθετε ολες να συναντηθουμε καπου!

679Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 1:38 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
sassaX έγραψε:Kαλημερα κοριτσαρες μου!!σας γραφω βιαστικα απο σπιτι πρεπει να ετοιμαστω για δουλιτσα...σημερα ειμαι πολυ συγκινημενη...κλεινουμε 5 ΜΗΝΕΣ!!!στις 22 Ιουλιου γεννησα την κοριτσαρα μου στις 10,25 το πρωι μετα απο 12 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΩΡΕΣ!θα σας εξηγησω αλλη φορα τι επαθα εκεινη τη μερα...12 ωρες ταλαιπωριας που μολις την ειδα πρωτη φορα στην αγκαλια σβηστηκε η ταλαιπωρια απο το προσωπο μου κ την μνημη μου κ εκλαψα απο χαρα....πως περναει ο καιρος..εχουμε εμβολιο σημερα κ οδηγιες για την κρεμα που θα αρχισουμε απο αυριο...ουφ!πολυ συγκινηση....αυτα,σας φιλω γλυκα... I love you I love you I love you

να την χαιρεσε κουκλιτσα!!!!!!!
αντε να της δεις και νυφη!!! Very Happy

680Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 1:53 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια!!
Τι τυχερές εσείς οι βορινές!! Θέλω κ εγώ χιόνιιι.... Πολύ βροχή κ εδώ! Ευτυχώς η μικρή δεν ακούει τα μπουμπουνητά! Όχι δεν πήγα στην εκδήλωση,είχε πολύ κρύο και θα ήταν πολλές ώρες για τη μικρή, με πολύ κόσμο..Σπιτάκι μας κ χθες!
Από χθες η μικρή μου βγάζει γουλιές ξανα(είχε ηρεμήσει τον τελευταίο καιρό) κ 2 ώρες μετά το γεύμα της..Ανοίγει το στόμα και τσουπ..γάλα!

Έλενα πιστεύω κ εγώ οτι δόντια είναι,αφού ανακουφίζεται με τη κρέμα.
Φώφη μήπως είναι η γκρίνια των καρκίνων?! Αστειεύομαι!Οι έμπειρες ξέρουν καλύτερα! Κ εγώ χαμένα θα τα είχα! Όπως κ με την κρέμα,Ειρήνη! Εμείς δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμα!

Σάσσα η μικρή σου έχει γενέθλια την ίδια μέρα με την κολλητή μου κ νονά της μικρής μου! Να την χαίρεσαι!Υγιές και καλότυχο να'ναι το κοριτσάκι σου!

Τέλειες είναι οι μωροδοπαρέες! Μπράβο στο Γιαννάκη το "μεγάλο" που δεν κάνει ζήλιες για τον "μικρό"!!

681Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 1:58 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστω Ευη !!Μαρία θα σας πω το απόγευμα για τον τοκετο είμαι δουλειά κ γράφω απο το κινητό κ αν με δουν μπιρι μπιρι συνέχεια με το κινητο θαχω μουρμουρα
Πρέπει να κάνουμε meeting στα μέρη σου χιχι κάτσε να ανοίξει ο καιρός κ θα την έχω θάλασσα τη δικη μου όλη μέρα στη Χαλκίδα στα πεθερικά .βγάλω το αχτι μου επειδή ήμουν ξαπλα όλο το καλοκαίρι που μας πέρασε λόγω προορων συσπασεων κ δεν έκανα ούτε ένα μπάνιο !!!

682Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 2:18 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να ρωτήσω:κάθεται καμιας το αγγελουδι χωρίς στήριγμα;θέλω να πάρω καρεκλακι για μαμ κ θέλω να δω ποτε κάθονται

683Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 2:24 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sassaX έγραψε:Ευχαριστω Ευη !!Μαρία θα σας πω το απόγευμα για τον τοκετο είμαι δουλειά κ γράφω απο το κινητό κ αν με δουν μπιρι μπιρι συνέχεια με το κινητο θαχω μουρμουρα
Πρέπει να κάνουμε meeting στα μέρη σου χιχι κάτσε να ανοίξει ο καιρός κ θα την έχω θάλασσα τη δικη μου όλη μέρα στη Χαλκίδα στα πεθερικά .βγάλω το αχτι μου επειδή ήμουν ξαπλα όλο το καλοκαίρι που μας πέρασε λόγω προορων συσπασεων κ δεν έκανα ούτε ένα μπάνιο !!!

Καλα φετος θα την ευχαριστηθειτε!!!!!!! Ο δικος μου φετος βιαζοταν να βαλει το σωσιβιο για να μπει μεσα!

684Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 2:25 am

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
sassaX έγραψε:Να ρωτήσω:κάθεται καμιας το αγγελουδι χωρίς στήριγμα;θέλω να πάρω καρεκλακι για μαμ κ θέλω να δω ποτε κάθονται
cat ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣΑ! ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΛΑ ΓΥΡΩ ΣΤΟΝ 7 ΜΗΝΑ.ΕΓΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ ΣΤΟ ΡΗΛΑΞ.

685Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 2:42 am

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΣΑΣΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ!
ΕΛΕΝΗ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ!
ΜΑΡΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΜΙΚΡΑ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ!!
ΑΛΙΚΗ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ!ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΧΙΟΝΙ!! ΑΡΑΓΕ ΘΑ ΔΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΧΙΟΝΙ?
ΞΑΝΘΗ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ( ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ) ΖΟΥΝ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ!ΑΝ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ, ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ!! ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΕ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΓΙΑ ΔΩΡΑ, ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΛΕΕΙ ΣΕ ΤΙΜΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ Shocked Shocked ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΒΡΕΙ tongue tongue , ΕΝΩ ΕΙΧΑΜΕ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!!ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΩΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΗΡΕ!!

686Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 2:59 am

ΓΑΤΑ

ΓΑΤΑ
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
santa ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΗΘΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 27/12 ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΠΑΛΙ, santa rendeer ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!!! ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΗΣ ΖΩΗ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΑΣ!!
ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!! ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!

687Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 3:03 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα και από μένα!!!!!!!!!!! Έχω τόσα πολλά να γρ'αψω που δεν μπορεί κάτι θα ξεχάσω! Ελένη και εμένα το ίδιο με το φαγητό. Συνήθως όταν σφραγίζει το στόμα τον βάζω στο καρότσι, του δίνω ένα παιχνίδι ακι τρώει πάλι. Φοβάμαι μην τον πιέσω αλλά μετά την αποστροφή μπροστά στυο στόμασ οτυ βάζω το μπουκάλι-όχι πάνω στο στόμα- και το αρπάζει. Ακόαμ και έτσι πάλι καλά που το πίνουν. Σάσα Χριστούγεννα θα κάνουμε στην πεθερά μου γιατί γιορτάζει κιόλας άρα θα μαγειρέψει η μάνα της και την ίδια θα τη στρώσει για τα καλά και ομολογώ θα το ευχαριστηθώ!

Χτες με εκνεύρισε για άλλη μια φορά. Έφτιαξε σάντουιτσ και άφησε έναν πάγκο γεμάτο ψίχουλα και την κέτσαπ έξω από το ψυγείο. στην αρχή δεν μίλησα. εδώ να προσθέσω ότι πριν έρθω να μείνω εδώ και κάνουμε την ανακαίνηση το σπίτι είχε τρελό πρόβλημα από κατσαρίδες (ξέρω μπλιάχ!) και το καλοκαίρι είχα τρελό πρόβλημα απο μερμύγκια. Επίσης η περιοχή εδώ είναι φουλ στην κατσαρίδα. Κάποια στιγμή πήγα να φτιάξω γάλα του παιδιού και της είπα πολύ ευγενικά σε παρακαλώ μην αφήνεις ψίχουλα στον πάγκο μην μαζευτούν πάλι κατσαρίδες. Η απάντηση της ήταν δεν έρχονται από τα ψίχουλα οι κατσαρίδες και καθαρό που ήταν το σπίτι (αυτό το αφήνω τελείως ασχολίαστο) πάλι είχαμε. Εντάξει της λέω αν μπει καμία μέσα μην βρει και έτοιμο φαγάκι. Δεν ξέρω αν τσαντίστηκε, αλλά θα έσκαγα αν κράταγα και αυτό μέσα μου.

Ο μικρός τώρα ενώ χτες τα κακά του ήταν μια χαρά σήμερα η πάνα του ήταν τελείως νερό και τόσο πολύ που είχαν λερωθεί και τα 2 φανελάκια του... Δεν ξέρω γιατί πάλι... Τουλάχιστον μου είπαν ότιέχουμε χρόνο να καθυστερήσουμε τις στέρεες.

Επίσης πρέπει να περνάμε και εμείς άλμα ανάπτυξης (24 στις 25 εβδομάδες) και το βράδυ ξύπνησε για φαί (προτίμησα να τον θηλάσω) και στις 6.30 πάλι πείνασε. Τον θήλάσα λίγο και μετά μπουκάλι. Και όλο το βράδυ ξύπναγε συχνά, του έδινα πιπίλα, αποκοιμιόταν την πέταγε από το στόμα και μετά από λίγο ξύπναγε πάλι με μουρμουρητά.

Εγώ πάλι όλο το βράδυ είδα τόσο πολλά όνειρα που αν θέλετε πιστέψτε το ξύπνησα κουρασμένη πνευματικά... Χάρηκα όμως γιατί σε ένα όνειρο είδα την αγαπημένη μου γιαγιά που έχασα όταν ήμουν έγκυος. Ήταν δίπλα μου, ήμασταν ξαπλωμένες όπως όταν ήμουν μικρή και μου χάιδευε τα μαλλιά και με φίλαγε στο μέτωπο. Χαμογέλαγε. Εκείνη την ώρα γύρισε ο Λευτέρης από τη δουλειά, μου μίλαγε από μακριά να μου πει ότι ήρθε, τον άκουγα μέσα στο όνειρο και δεν άνοιγα τα μάτια μου για να μην τη χάσω... Δεν μου έχει ξανατύχει αυτό το πράγμα... Θεωρω άτυχο το μωρό μου πουδεν το έπιασε στα χέρια της... Ελπίζω να έχει έρθει να τον επισκεφτεί, να την έχει δει αυτός με τα αθώα ματάκια του και να είναι ευτυχισμένη για μένα...

Άλλο θέμα τώρα... Χτες το μεσημέρι, σηκώνεται ο Λευτέρης και επειδή είχαμε τσακωθεί για το κινητό πήγε να πιει το καφέ του στο δωμάτιο. Ταίζω τον μπέμπη και όταν τέλειωσε το μπουκάλι αυτός ήθελε και άλλο. Ήθελα να τον αφήσω λίγο μήν το φτιάξω άδικα και το πετάξω γιατί πολλές φορές παίζει. Έρχεται μέσα ο Λευτέρης και του δίνει ένα μασητικό να παίξει. Το παίζω και εγώ η στεναχωρημένη μάνα και λέω φάε το μασήτικό σου μπέμπη γιατί φαί δεν μπορώ να σου δωσω. Τον έπιασε εγκεφαλικό κια μου λέει πάρε λεφτά να πας να πάρεις (σημειωτέον έχω ένα κουτί γεμάτο σχεδόν). Του λέω δεν μας φτάνουν τα λεφτά για 2 κουτιά γιατί τη δευτέρα είναι κλειστό το φαρμακείο και πρέπει να προμηθευτώ. Μα μου λέει αφού έχουμε στην άκρη. Και η απάντησή μου;Και πως θα πάρεις το κινητό που θες;;;; Καλά δεν του είπα ρε κορίτσια; Ήθελα να τον ταρακουνήσω!

Σάσα να σου ζήσει η μικρή!

Μαρία η ανηψιά μου είναι 15 μηνών τώρα τον μπέπη τον λέει μπεμπ! Αλλά τον ζηλεύει και λίγο. Της λέει η μαμά μου Νιά να πάρω τον μπέμπη αγκαλιά και σηκώνει το κεφάλι της σαν να θέλει να πει όχι! Επίσης ο άντρας μου όταν ήταν φαντάρος ηρθε κανά 2 φορές Χαλκίδα για καφέ και μου έχει πει ότι είναι όμορφα! Αν πάμε Αθήνα το καλοκαίρι θα του πω να έρθουμε και προς τα έκει!

Θέλω και εγώ μπάνιο στη θάλασσα! Πριν τη γέννα δεν έκανα για το φόβο μολύνσεων μετά τη γέννα δεν μεάφησαν τα λοχεία...

Αγγελική θέλω και εγώ χιόνι!

Γάτα Χρόνια πολλά και Καλά Χριστούγεννα!

Πάλι πολλά έγραψα...! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 667478

688Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 3:50 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΑΤΑ έγραψε:
ΜΑΡΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΡΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΜΙΚΡΑ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ!!


Tελεια!!!!!!!! Βεβαια πλακα πλακα θελω να σας γνωρισω κοριτσια και επειδη οι περισσοτερες ειστε Αθηνα, αν σας βολευει περισσοτερο ερχομαι εγω!

ΓΑΤΑ έγραψε: santa ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΗΘΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 27/12 ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΠΑΛΙ, santa rendeer ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!!! ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΗΣ ΖΩΗ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΑΣ!!
ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!! ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!

Καλα Χριστουγεννα και χρονια πολλα! Να χαιρεσαι τα παιδακια σου, διπλη χαρα για εσενα!

tsiph έγραψε:

Χτες με εκνεύρισε για άλλη μια φορά. Έφτιαξε σάντουιτσ και άφησε έναν πάγκο γεμάτο ψίχουλα και την κέτσαπ έξω από το ψυγείο. στην αρχή δεν μίλησα. εδώ να προσθέσω ότι πριν έρθω να μείνω εδώ και κάνουμε την ανακαίνηση το σπίτι είχε τρελό πρόβλημα από κατσαρίδες (ξέρω μπλιάχ!) και το καλοκαίρι είχα τρελό πρόβλημα απο μερμύγκια. Επίσης η περιοχή εδώ είναι φουλ στην κατσαρίδα. Κάποια στιγμή πήγα να φτιάξω γάλα του παιδιού και της είπα πολύ ευγενικά σε παρακαλώ μην αφήνεις ψίχουλα στον πάγκο μην μαζευτούν πάλι κατσαρίδες. Η απάντηση της ήταν δεν έρχονται από τα ψίχουλα οι κατσαρίδες και καθαρό που ήταν το σπίτι (αυτό το αφήνω τελείως ασχολίαστο) πάλι είχαμε. Εντάξει της λέω αν μπει καμία μέσα μην βρει και έτοιμο φαγάκι. Δεν ξέρω αν τσαντίστηκε, αλλά θα έσκαγα αν κράταγα και αυτό μέσα μου.

Ε καλα της ειπες! Δεν επρεπε να απαντησει, αλλα την προσβολη τη τραβαει ο οργανισμος της οπως φαινεται και σε φερνει και εσενα σε δυσκολη θεση, γιατι σιγουρα δεν σ αρεσει να τσακωνεσαι. Μωρο και κατσαριδες δεν πανε μαζι.

Ο μικρός τώρα ενώ χτες τα κακά του ήταν μια χαρά σήμερα η πάνα του ήταν τελείως νερό και τόσο πολύ που είχαν λερωθεί και τα 2 φανελάκια του... Δεν ξέρω γιατί πάλι... Τουλάχιστον μου είπαν ότιέχουμε χρόνο να καθυστερήσουμε τις στέρεες.

Γιατι ρε γμτ; Μηπως βγαζει δοντι; Εχω ακουσει οτι μερικα μωρα κανουν διαρροια.


Επίσης πρέπει να περνάμε και εμείς άλμα ανάπτυξης (24 στις 25 εβδομάδες) και το βράδυ ξύπνησε για φαί (προτίμησα να τον θηλάσω) και στις 6.30 πάλι πείνασε. Τον θήλάσα λίγο και μετά μπουκάλι. Και όλο το βράδυ ξύπναγε συχνά, του έδινα πιπίλα, αποκοιμιόταν την πέταγε από το στόμα και μετά από λίγο ξύπναγε πάλι με μουρμουρητά.

Εμενα ακομα ξυπναει βρισκει την πιπιλα την ξαναφοραει και κοιμαται αμεσως. Δε θελω να τουυ την κοψω ακομα γιατι 26 μηνων βγαινουν περιπου οι 4 πισω τραπεζιτες και θελω να την εχει παρηγορια.

Εγώ πάλι όλο το βράδυ είδα τόσο πολλά όνειρα που αν θέλετε πιστέψτε το ξύπνησα κουρασμένη πνευματικά... Χάρηκα όμως γιατί σε ένα όνειρο είδα την αγαπημένη μου γιαγιά που έχασα όταν ήμουν έγκυος. Ήταν δίπλα μου, ήμασταν ξαπλωμένες όπως όταν ήμουν μικρή και μου χάιδευε τα μαλλιά και με φίλαγε στο μέτωπο. Χαμογέλαγε. Εκείνη την ώρα γύρισε ο Λευτέρης από τη δουλειά, μου μίλαγε από μακριά να μου πει ότι ήρθε, τον άκουγα μέσα στο όνειρο και δεν άνοιγα τα μάτια μου για να μην τη χάσω... Δεν μου έχει ξανατύχει αυτό το πράγμα... Θεωρω άτυχο το μωρό μου πουδεν το έπιασε στα χέρια της... Ελπίζω να έχει έρθει να τον επισκεφτεί, να την έχει δει αυτός με τα αθώα ματάκια του και να είναι ευτυχισμένη για μένα...

Εγω εχω ξαναπει πως πιστευω σε αυτα. Ισως το μωρο να εχει δει τη γιαγια σας.



Άλλο θέμα τώρα... Χτες το μεσημέρι, σηκώνεται ο Λευτέρης και επειδή είχαμε τσακωθεί για το κινητό πήγε να πιει το καφέ του στο δωμάτιο. Ταίζω τον μπέμπη και όταν τέλειωσε το μπουκάλι αυτός ήθελε και άλλο. Ήθελα να τον αφήσω λίγο μήν το φτιάξω άδικα και το πετάξω γιατί πολλές φορές παίζει. Έρχεται μέσα ο Λευτέρης και του δίνει ένα μασητικό να παίξει. Το παίζω και εγώ η στεναχωρημένη μάνα και λέω φάε το μασήτικό σου μπέμπη γιατί φαί δεν μπορώ να σου δωσω. Τον έπιασε εγκεφαλικό κια μου λέει πάρε λεφτά να πας να πάρεις (σημειωτέον έχω ένα κουτί γεμάτο σχεδόν). Του λέω δεν μας φτάνουν τα λεφτά για 2 κουτιά γιατί τη δευτέρα είναι κλειστό το φαρμακείο και πρέπει να προμηθευτώ. Μα μου λέει αφού έχουμε στην άκρη. Και η απάντησή μου;Και πως θα πάρεις το κινητό που θες;;;; Καλά δεν του είπα ρε κορίτσια; Ήθελα να τον ταρακουνήσω!

Καλα του ειπες γιατι το παιδι πρεπει να φαει! Πως να το κανουμε δηλαδη; Και παλι ερχεσαι εσυ σε δυσκολη θεση.

Σάσα να σου ζήσει η μικρή!

Μαρία η ανηψιά μου είναι 15 μηνών τώρα τον μπέπη τον λέει μπεμπ! Αλλά τον ζηλεύει και λίγο. Της λέει η μαμά μου Νιά να πάρω τον μπέμπη αγκαλιά και σηκώνει το κεφάλι της σαν να θέλει να πει όχι! Επίσης ο άντρας μου όταν ήταν φαντάρος ηρθε κανά 2 φορές Χαλκίδα για καφέ και μου έχει πει ότι είναι όμορφα! Αν πάμε Αθήνα το καλοκαίρι θα του πω να έρθουμε και προς τα έκει!

Ωραια!!!! Θελω πολυ να γνωρισω και εσας!

Θέλω και εγώ μπάνιο στη θάλασσα! Πριν τη γέννα δεν έκανα για το φόβο μολύνσεων μετά τη γέννα δεν μεάφησαν τα λοχεία...

Αγγελική θέλω και εγώ χιόνι!

Γάτα Χρόνια πολλά και Καλά Χριστούγεννα!

Πάλι πολλά έγραψα...! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 667478

689Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 3:57 am

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σας κοριτσια. να'μαι κι εγω. σας ελειψα????!!!!!
καλε απο χθες διαβαζω!!!!! τι γραψατε παλι????
να καλοσορισω κι εγω τη ζουζου στην ομαδουλα μας.
απο που ν'αρχισω και που να τελειωσω μ'ολα αυτα που διαβασα.... 10 σελιδες!!!!
πανω κατω ολες σε μια ιδια κατασταση ειμαστε. εγω την καταθληψουλα μου την εχω καιρο, αν θυμαστε σας ειχα ρωτησει κι εγω. και αυτες τις μερες μ'επιασε παλι. εχω νευρα.... πολλα νευρα!!!!! ειχα 3 μερες ν'ανοιξω τον υπολογιστη. ολη μερα τρεχω. και ο αντρας μου.... να μην πω. δε φτανει που δε με βοηθαει, κανω και τις δουλειες που πρεπει να κανει αυτος. χθες ηθελα να κανω ενα τσιγαρο και η μικρη γκρινιαζε, δε θελει να μενει μονη της, μου λεει θα κατσω εγω μαζι της. ε, ρε κοριτσια η μικρη δε σταματησε να γκρινιαζει και ερχομαι στο σαλονι και τι να δω???!!!! ειχε ενα sudoku. του λεω ετσι την προσεχεις? δεν το επιασα λεει γιατι γκρινιαζε. τι νομιζουν???? οτι ειναι κουκλες και απλα καθεσε και την κοιτας? μας βλεπω χρονιαρες μερες να σφαχτουμε.... θα του τα ψαλω ενα χερακι γιατι χαλαρωσε παλι. και ξερετε τι με τρελαινει πιο πολυ????? που θελει κι αλλο!!!!! λες και ασχοληθικε με το πρωτο και θελει και δευτερο.....
αντε να σταματησω γιατι φουντωνω παλι....
γατα καλες γιορτες και σε σενα. καλα να περασετε.
ελενα για την ουρολοιμωξη κι εγω δε νομιζω. αν δεν ειναι απο τα δοντια ισως ειναι το γαλα. να μην της αρεσει. επισης μηπως την πειραζει το γαλα?
τι αλλα να σας πω???? δε θυμαμαι. ηταν και 10 σελιδες....
σοφακι περαστικα στη μαμα. ελπιζω να μη μπερδεψα το ονομα... Embarassed

690Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 4:00 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι ναι σωστά θα βάλω το ρηλαξ στο όρθιο thanks!!!!xxx

691Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 4:04 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νατασα μας ελειψες!
Αντρες τι να πεις... Εμ δεν ειναι μονο να φυτεψεις τον καρπο! Πρεπει να τον μεγαλωσεςι μετα! και για να τον μεγαλωσεις πρεπει να φροντισεις και τον καρπο αλλα και το χωραφι (δηλ τη μαμα)!

692Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 4:09 am

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω τη βαζω στο καρεκλακι και τη δενω. παω και το "τραπεζακι" ακριβως μπροστα της και καθεται. ετσι κι αλλιως μας ειπε να τη βαζουμε να καθεται λιγο λιγο, οποτε ειναι και αυτο μια ευκαιρια.
και τωρα θυμηθικα αυτο που σχολιασατε για τους γιατρους.
ναι ο καθενας εχει τη δικη του λογικη. της κουμπαρας μου το μικρο που ειναι μαζι με τα δικα μας, δεν παιρνει βαρος. αυτο το μηνα πηρε μονο 200 γρμ. και δεν της εδωσε ριζαλευρο. της ειπε τον αλλο μηνα κατευθιαν χορτοσουπες, ουτε καν φρουτα. ενταξει για το ριζαλευρο το καταλαβαινω, ειναι κατα η γιατρος, αλλα σουπα κατευθιαν???

693Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 4:51 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
νατακως έγραψε:εγω τη βαζω στο καρεκλακι και τη δενω. παω και το "τραπεζακι" ακριβως μπροστα της και καθεται. ετσι κι αλλιως μας ειπε να τη βαζουμε να καθεται λιγο λιγο, οποτε ειναι και αυτο μια ευκαιρια.
και τωρα θυμηθικα αυτο που σχολιασατε για τους γιατρους.
ναι ο καθενας εχει τη δικη του λογικη. της κουμπαρας μου το μικρο που ειναι μαζι με τα δικα μας, δεν παιρνει βαρος. αυτο το μηνα πηρε μονο 200 γρμ. και δεν της εδωσε ριζαλευρο. της ειπε τον αλλο μηνα κατευθιαν χορτοσουπες, ουτε καν φρουτα. ενταξει για το ριζαλευρο το καταλαβαινω, ειναι κατα η γιατρος, αλλα σουπα κατευθιαν???

Ναι γιατι ηλικιακα ειναι ετοιμο το στομαχι και για σουπες. Αν το καλοσκεφτεις τα φρουτα θελουν περισσοτερη προσοχη γιατι ευθυνονται για αλλεργιες.
Ενας γιατρος προτεινει πρωτα τις χορτοσουπες για τον εξης λογο. Ειναι ανοστες. Νεροβραστα λαχανικα χωρις αλατι η λαδι. Αντιθετα τα φρουτα ειναι νοστιμα! Ετσι οταν ενα παιδακι φαει πρωτα φρουτα και γλυκαθει μετα ισως απορριπτει τις ανοστες σουπες. Εγω πανω σε αυτο εχω γνωμη. Θα πω οτι παιζει ρολο και αν το παιδι προτιμα τα "γλυκα" η τα "αλμυρα'. Εμενα ο Γιαννης αηδιασε με τις κρεμες εμπροιου και τα φρουτα του φαινονταν παντα πολυ γλυκα για τα γουστα του. Το μηλο δε, δεν το ηθελε ουτε καν ανακατεμενο μεσα σε φρουτοκρεμα με πολλα φρουτα. Τα μαγειρευτα φαγητα ομως τα λατρεψε! Κι ας ειχαμε ξεκινησει πρωτα με φρουτα! Ενα διαστημα περσι ειχα μεγαλο προβλημα με τα φρουτα. Ειιχα δοκιμασει το υ κοσμου τους συνδυασμους, ειχα ριξει μεχρι και μπισκοτα μεσα μπας και αλλα τιποτα. Τα μπισκοτα εκαναν την κρεμα πιο γλυκια αρα ακομα χειροτερη για τα γουστα του! Τελικα τι με εσωσε; Το αβοκαντο!!!!!!!!! Το λατρευω αυτο το φρουτο κι ας αηδιαζω με τη γευση του! Φτιαχνει ομως μια απαλη γευση στη φρουτοκρεμα...Και κατι μαγουλα,μπουτια,μπρατσακια...
Την πρωτη φορα που εφαγε ψαρι ξετρελαθηκε! Με το βραστο αβγο το ιδιο! Παλι καλα δεν εμοιασε το παιδι μου σε εμενα τη γλυκατζου! Razz Razz Razz
Καπου διαβασα οτι στα μωρα που θηλασαν αρεσουν πολυ τα λαχανικα. Δεν ξερω αν εχουν παρομοια γευση παντως ξερω πως εχουν ενα κοινο που ειναι ο σιδηρος. Ειναι αφθονος στο μητρικο γαλα και στις πρασιναδες. Ισως να σχετιζεται λοιπον!

694Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 5:57 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έψαξα τις εξετάσεις μου, και εκείνες που έκανα στην αρχή της εγκυμοσύνης αλλά και όταν έκανα και για σάκχαρο (δεν θυμάμαι σε ποιο μήνα ήμουν, 6ο 7ο) και σε καμία δεν έκανα για θυρεοειδή! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 679259
Καλά ο πρώτος γιατρός ήταν μ@λ@κ@ς, ο άλλος δεν το είδε?!Τρέχα τώρα Ντόρα, να ψάχνεσαι.. Έξαλλη!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

695Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 6:05 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσια!
Τα νευρα μου τσαταλια ο μικρος δεν κοιμαται με τιποτα.Δεν ξερω τι του φταιει αλλα θελω να φτιαξει γρηγορα γιατι ειδικα αυτο δεν το παλευω με τιποτα.Και μαζι του που ειμαι κλαει.
Μαρια μπραβο του Γιαννακη ειναι σημαντικο να τα βρουν κ τα παιδια μιας κ θα γινεται κ κουμπαροι.Κ να μην υπαρχει κ η ζηλια.
Τσιπη κουραγιο κοριτσι μου,ελπιζω ειδικα αυτο με τα κακακια του να μην ειναι σοβαρο.

696Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 6:08 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σασα να την χαιρεσαι την κορουλα σου κ εγω ετσι καθε 2 του μηνα χαιρομαι κ θυμαμαι την γεννα μου!

697Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 6:10 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΑΤΑ έγραψε: santa ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΧΗΘΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 27/12 ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΠΑΛΙ, santa rendeer ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ, ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!!! ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΗΣ ΖΩΗ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΜΑΣ!!
ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!! ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!

Σου ευχηθηκα κ στο facebook καλα χριστουγεννα να περασεις τελεια με τα αγγελουδια σου.

698Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 6:39 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια τι κανετε?εγω οχι πολυ καλα.επεσε η μικρη απο το κρεβατι μας το πρωι.δε χτυπησε αλλα φοβαμαι μηπψς εχει παθει κατι.αχ τι θα κανω?δε ξερω.στα καρφια καθομαι απο το πρωι.

699Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 6:42 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
zouzou11 έγραψε:κοριτσια τι κανετε?εγω οχι πολυ καλα.επεσε η μικρη απο το κρεβατι μας το πρωι.δε χτυπησε αλλα φοβαμαι μηπψς εχει παθει κατι.αχ τι θα κανω?δε ξερω.στα καρφια καθομαι απο το πρωι.


Βλεπεις να εχει αλλαξει κατι στην συμπεριφορα της; να νυσταζει, να εχει κανενα καρουμπαλο; Πες το κ στον παιδιατρο σας.

700Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 28 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Πεμ Δεκ 22, 2011 6:45 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
fofi έγραψε:
zouzou11 έγραψε:κοριτσια τι κανετε?εγω οχι πολυ καλα.επεσε η μικρη απο το κρεβατι μας το πρωι.δε χτυπησε αλλα φοβαμαι μηπψς εχει παθει κατι.αχ τι θα κανω?δε ξερω.στα καρφια καθομαι απο το πρωι.


Βλεπεις να εχει αλλαξει κατι στην συμπεριφορα της; να νυσταζει, να εχει κανενα καρουμπαλο; Πες το κ στον παιδιατρο σας.


της το ειπα κα ειπε αν εχει υπνηλια κανει εμετο δεν εχει διαθεση δε θελει να φαει τοτε χρειαζεται νοσοκομειο.δεν εχει τιποτα απ'ολα αυτα,ειναι οπως καθε μερα αλλα εγω φοβαμαι.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 35 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις