Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
430 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 430 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 38 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 42]

851Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 12:18 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σάσα δεν έχουμε ξεκινήσει τροφές και επειδή είναι αλλεργικός στο αγελαδινό γάλα πρέπει να φτιαξουν μια εβδομάδα οι κενώσεις του και μετά να ξεκινήσουμε μην είναι αλλεργικός και σε τίποταάλλο. Η μαμά μου αυτό μου το είπε για όταν ξεκινήσουμε τροφές, όχι σε σχέση με τις διάρροιες....

852Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 12:26 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Α εγω στο λέω καθαρά για τις διαρροιες ότι γενικά το ρυζονερο σφίγγει τα κακακια.γτ κ μένα είχε 10 μέρες διαρροια κ μου πρότεινε αυτο η γιατρός .πάντως όπως κ να έχει ενημέρωσε μας τι θα πει doc!!xxxx

853Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 12:52 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zouzou11 έγραψε:καλημερα κοριτσια τι κανετε?εμεις περασαμε ομορφα οικογενειακα.η μικρη μας εκανε χριστουγεννιατικο δωρακι.εσκασε το πρωτο της δοντακι δε φανταζεστε τη χαρα πηραμε.αυτο το παιδι καθε χριστουγεννα μας εκπλησσει.κοριτσια να ρωτησω κατι?τα δικα σας ξυνπανε τη νυχτα?εμενα ξυπναει της δινω τη πιπιλα και ξανακοιματε.πειτε οτι δεν ειμαι μονη.

Με γεια!!!!!!!!!!! Γι αυτο ειχε τοσα συμπτωματα! Το καλυτερο δωρο εφερε ο Αη Βασιλης, χαχα!

tsiph έγραψε:Μια γρήγορη καλημέρα και από εδώ! Χρόνια πολλά σε όλες γιατί δεν μπήκα τις προηγούμενες μέρες! Σάσα "με γειά" η μπούμπα! Οι επόμενες ας είναι με το περπάτημα! Ζουζού "με γειά" το δοντάκι! Καλές μάσες!

Εμείς περάσαμε όμορφα οικογενειακά! Εμένα ο μικρός κοιμάται όλο το βράδυ πλέον αλλά προς τα ξημερώματα νιαουρίζει αν έχει χάσει την πιπίλα ή αν την έχει του χαιδεύω λίγο το χέρι και ξανακοιμάται!

Χτες εμένα από το απόγευμα που ξύπνησε είχε πολύ γκρίνια. Έβγαινα από το δωμάτιο κια έριχνε πολύ κλάμα! Έκανα ένα πείραμα. Έβγαινα από το δωμάτιο και μόλις έκλαιγε εμφανιζόμουν στην πόρτα και του μίλαγα, αν κρυφτούλι και ηρεμούσε. Μόλις με ξαναέχανε πάλι κλάμα. Μήπως ξεκινάει αυτό το άγχος αποχωρισμού;

Η διάρροιες μας συνεχίζονται και σήμερα θα πάρω πάλι τηλέφωνο την παιδίατρο. Δεν ξέρω τι φταίει. Έχουμε 2 βδομάδες περίπου πάμε για την τρίτη αυτό το πράγμα και εννοείται καθυστερούμε την έναρξη των τροφών.

Μου είπε η μητέρα μου όταν ξεκινήσω το ρυζάλευρο επειδή μου είπαν να το φτιάχνω με νερό να βράζω ρύζι και να του το φτιάχνω με το νερό από το βρασμένο ρύζι. Θα τον κρατάει περισσότερο λέει. Θα ρωτήσω την παιδίατρο πρώτα.

Κάτω από το γυμναστήριο γυρίζουμε σβούρα! Πολύ γέλιο ρίχνω! Αν μπανίσουμε και κανά παιχνίδι λίγο πιο πέρα πάμε και το φτάνουμε!

Δεν θυμάμαι τι άλλο ήθελα να πω, αυτά προς το παρόν πάω να κάνω δουλειές!

Να έχουμε μια υπέροχη μέρα!

Τσιπη μου μπορει να ειναι αγχος αποχωρισμου αλλα μπορει και να μην ηθελε να κατσει μονος του η να ειχε δει κακο ονειρο!


Κοριτσια αν θελετε να φτιαξετε μονες σας ρυζαλευρο υπαρχει συνταγη. (Δεν το εχω δοκιμασει.)

"Αγοράζετε ένα πακέτο βιολογικό καστανό ρύζι. Αδειάζετε το περιεχόμενο σε ένα δυνατό μπλέντερ ή τρίφτη καφέ (όχι μουλτι). Κονιορτοποιείτε! Έτσι έχετε έτοιμη την πρώτη ύλη σε μορφή σκόνης.
Σε ένα κατσαρολάκι βάζετε 200 μλ νερό και το βράζετε σε δυνατή φωτιά. Μόλις κοχλάσει χαμηλώνετε αρκετά την φωτιά και ρίχνετε μέσα 50 γρμ από το άλευρο που φτιάξατε. Ανακατεύετε με τον αυγοδάρτη συνεχόμενα για 8-10 λεπτά. Αποσύρετε από την φωτιά και αν θέλετε ρίχνετε 1-2 κουταλιές ελαιόλαδο. Εναλλακτικά το ανακατεύετε με πουρέ φρούτων ή λαχανικών."


854Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 1:11 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια κι από μένα!Και Χρόνια Πολλά σε όλες και σε όλα τα μωράκια σας! Ειμαι νέα στην παρέα. Η μικρή μου την Πρωτοχρονια γίνεται 6 μηνών, έχουμε ημι-γενέθλια!Χα!Χα! Εδώ και δέκα μέρες έχουμε αρχίσει δειλά δειλά τα φρουτάκια, δεν τρελαίνεται, αλλά κάνουμε κλασικά τον καραγκιόζη και κάτι τρώει. Καμια δεκαρια κουταλίτσες αχλάδι-μπανάνα. Πίνουμε υποαλλεργικό γάλα, το HUMANA HA 1 γιατί με το κανονικό έβγαλε εξανθήματα, όταν ήταν 2,5 μηνών αν και δεν έχει διαγνωσθεί η αλλεργία επισήμως και η παιδίατρος πιστεύει οτι δεν έχει και ήταν από άλλη αιτία. Τελοσπάντων ποτε αλλάζουμε σε γάλα 2ης βρεφ.ηλικίας? Πρέπει να την πάρω τηλ. μάλλον. Από αύριο θα δοκιμάσουμε και πατατούλα και καροτάκι σιγά σιγά να δω αν θα της αρεσουν. Νεράκι πίνουμε με το κουταλάκι και μας αρέσει παρακαλώ!Ρυζάλευρο τον άλλο μήνα, δεν είμαι και πολύ υπέρ των έτοιμων τροφών σε κονσέρβα. Όσο για τη νύχτα, δυστυχώς κοιμάται πάντα ανήσυχα,την ταίζω στις 12 και μετά στις 4 ή 5 γιατί αρχίζει να νιαουρίζει, δεν ξυπνάει αλλά στριφογυρίζει. Πότε θα σταματήσει αυτό το νυχτερινό? Έχω διαλυθεί τελείως, ευτυχώς που έχω άδεια. Τα δικά σας κοιμούνται σερί? τι να κάνω?Γάλα πόσο πινουν συνολικά το 24ωρο? Εμένα γύρω στο λίτρο αλλά τώρα με τα φρούτα ψιλοχάλασε το πρόγραμμά της και το λιγόστεψε. Ουφ! Πολλές απορίες πρωί πρωί!!!Τι πρωί δηλαδή...Περιμένω τις γνώμες σας!!!!Φιλιά!!!

855Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 1:17 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα!!!φαγαμε 4 κουταλιες μηλο κ για να το κατεβασει σηκωνε το κεφαλι της οπως κανουν οι κοτουλες οταν πινουν νερο Very Happyαυριο θα τη ζορισω λιγο παραπανω.εχει βραχνιασει η φωνη της, εχουμε πολλες μυξουλες αλλα ευτυχως δεν εκανε πυρετο.γι αυτο γκρινιαζε το καημενο!
χθες ηπια για πρωτη φορα γραπα(κατι σαν ουζο)εκανα ενα κεφαλι ...δε περιγραφεται. δοξα το θεο καλα περασαμε! πως γινεται ομως ρε κοριτσια παντα τις γιορτες να γινεται κατι ειτε φασαρια ειτε παρεξηγηση!ζουζου πως ηταν τα ουλα της πριν βγει το δοντακι??ειδες καμια διαφορα?καλως ηρθες mama pupa!γαλα εμεις θα αλλαξουμε μολις κλεισει τον εκτο κ οσο για το βραδυνο αν δε ταποφασισει το παιδι δε νομιζω να πιανει κανα κολπο!εμενα μια φορα σιγουρα θα ξυπνησει γυρω στις 4.υπομονη!αυτα απο μενα!φιλακια!

856Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 1:42 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλωσηρθες mama Pupa! Συμφωνω με την Αγγελικη οτι το μωρο μαλλον δεν ειναι ετοιμο να κοψει το νυχτερινο ταισμα. Οταν της βαλεις πιπιλα και ξανακοιμηθει για ωρες οπως κανει η Ζουζου πιο πανω, τοτε ειναι ετοιμο γιατι για να κοιμαται σημαινει οτι δεν πειναει. Τωρα ειναι λογικο να μειωνεται η ημερισια ποσοτητα σε γαλα οσο προστιθενται νεες τροφες στη διατροφη της, μην σε ανησυχει. Ειναι πιο χορταστικες απο το γαλα οι νεες τροφες! Καλη αρχη με τα λαχανικα! Και εμεις το γαλα το αλλαξαμε μετα τον 6ο. Να σου ζησει!

Αγγελικη περαστικα σας!

857Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 1:45 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tsiph kai maria ευχαριστουμε πολυ.πραγματικα ηταν πολυ ανησυχη τις τελευταιες μερες ωσπου εμφανιστηκε.mama pupa καλωσηρθες.αγγελικημαρια την πεμπτη ειδα στο αριστερο ουλο εκεινο που βγηκε κιολας μια βουλα ασπρη την επομενη παρεμεινε αλλα ειχε και μια βουλιτσα κοκκινη που μαλλον ηταν αιματακι και την κυριακη μεχρι το μεσημερι το ειχε και το απογευμα της κυριακης δεν υπηρχε εβαλε πρωτος ο μπαμπας μας το δαχτυλο του και τον γρατζουνισε.και τωρα οσο παει γρατζουναει περισσοτερο.παντως απο δυομιση μηνων ειχε σαλια εβαζε οτι εβρισκε μπροστα της και τις τελευταιες μερες ηταν ανησυχη.αν μπορουσε να φαει κι τον εαυτο της θα το εκανε.τα εβαζε ολα με μανια στο στομα, και επισης δεν ειχε πολλη ορεξη γενικοτερα.αυτα!!θα επανελθω το μεσημερι γιατι τωρα εχω να συμμαζεψω το σπιτι απο χθες που ειχαμε καλεσμενους και θα τα πουμε καλυτερα.σας φιλω προς το παρον.

858Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 1:47 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αααα περαστικα σας...σορυ δε θυμηθηκα να το γραψω.

859Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 2:16 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτή την απορία έχω και εγώ ρε Αγγελική! Σε κάθε γιορτή κάτι θα γίνει... Αφού απορώ αν μόνο σε εμάς συμβαίνει αυτό αλλά απ' ότι βλέπω και αλλού γίνεται! Περαστικά σας! Όλα καλά δηλαδή με τα φρούτα ε;

mama pupa θα συμφωνήσω με την Αγγελική το κάθε μωρό είναι διαφορετικό στον ύπνο αλλά και σε όλα! Όσο για το ότι μείωσε το γάλα είναι φυσιολογικό σκέψου ότι αντικατέστησε γεύμα με γάλα για να βάλει τις στέρεες.

860Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 2:44 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια ευχαριστώ που με κάνατε να νιώθω ότι δεν είμαι η μόνη ξενύχτισσα!Όσο για τη χθεσινή απορία της sassas σχετικά με το νερο, με την έναρξη των στερεών τροφων προσφέρουμε στο μωρό νερό, της βρύσης αν είμαστε σίγουρες ότι είναι ασφαλές και πόσιμο, αλλιώς εμφιαλωμένο, οι περισσότεροι παιδίατροι δεν συνιστούν να βράζεται, η αποστείρωση έχει ήδη λάβει τέλος σε αυτήν τη φάση. Η δικιά μου το θέλει όταν της δίνω με το κουταλάκι και το πίνει με ευχαρίστηση μεγάλου παιδιού! Βγάζει και ήχους ξεδιψάσματος!!Επίσης έχει πολλά σάλια και σκέφτομαι να βάλω το χέρι μου στο στόμα της να δω μήπως σκάει κανα δοντάκι γιατί όλο μασάει σαν να την τρώνε τα ούλα της και κάνει περίεργους, πολύ αστείους είναι η αλήθεια, μορφασμούς!

861Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 5:34 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mama pupa τι φατσουλα ειναι αυτη!!!!!!!φτου μη σας ματιαξω!

862Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 6:03 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αγγελικημαρια έγραψε:mama pupa τι φατσουλα ειναι αυτη!!!!!!!φτου μη σας ματιαξω!
Αγγελικημαρία μου σε ευχαριστώ πολύ!Η μικρή μου πριγκίπισσα είναι ένα κουκλάκι πραγματικά!(Χα!Χα!η κουκουβάγια και το κουκουβαγιόπουλο!!)Ελπίζω να έχουμε την ίδια ομορφιά και μεγαλώνοντας και να μην αλλάξουμε!!!!

863Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 8:22 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσια!!!!χρονια πολλα με υγεια!!!!δεν προλαβα να τα διαβασω ολα!!!!πως περασατε εμεις πολυ ωραια ευτυχως!!!!σημερα βεβαια ειχαμε κι ενα δυσαρεστο!!!!πεσαμε απο τον καναπε!!!!οποτε συμπασχω με ζουζου κ σασσα!!!!ευτυχως επεσε στα μαλακα!!!!ημουν διπλα του τον ειχα ξαπλωμενο κ σηκωθηκα να παρω τη σαλιαρα του,δεν προλαβα να σηκωθω!ειχε πεσει!!!!!!ευτυχως ειναι καλα!!!!!επισης εχθες το βραδυ δεν μου ξυπνησε καθολου!!!!πρωτη φορα!!!!!!καλως ηλθες mama pupa!!!!

864Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 11:06 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σοφια δε τα διαβασες ολα ε???σε 2 σελιδες σε παινευαμε!ευτυχως δεν επαθε τιποτα σοφια! ειναι ο μηνας του πεσιματος Very Happyμακαρι να κοιμηθει κ σημερα!!!
εγω λεω στον αντρα μου για τα μωρακια που πεφτουνε κ εχει φοβηθει , μεχει ζαλισει <αλικη κανονισε την πορεια γιατι αν πεσει δε θα ταντεξω> τωρα του εχει κολλησει οτι θα βγει δοντι αλλα εγω δε βλεπω κατι στα ουλα,ενα ασπρακι πολλα σαλια κ τα χερια στο στομα...θα δουμε!καλα που μου ειπατε για το πολυμηχανημα , ξεθαψα τα δωρα του γαμου κ βρηκα ενα 400 w. λιγα ειναι αλλα θα το δοκιμασω αυριο κ μακαρι να με βολεψει.θα βαλω κ αχλαδι κ μακαρι να ειναι πιο κρεμωδες

DORAKI POY EISAI??????

865Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 11:15 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αγγελικημαρια έγραψε:σοφια δε τα διαβασες ολα ε???σε 2 σελιδες σε παινευαμε!ευτυχως δεν επαθε τιποτα σοφια! ειναι ο μηνας του πεσιματος Very Happyμακαρι να κοιμηθει κ σημερα!!!
εγω λεω στον αντρα μου για τα μωρακια που πεφτουνε κ εχει φοβηθει , μεχει ζαλισει <αλικη κανονισε την πορεια γιατι αν πεσει δε θα ταντεξω> τωρα του εχει κολλησει οτι θα βγει δοντι αλλα εγω δε βλεπω κατι στα ουλα,ενα ασπρακι πολλα σαλια κ τα χερια στο στομα...θα δουμε!καλα που μου ειπατε για το πολυμηχανημα , ξεθαψα τα δωρα του γαμου κ βρηκα ενα 400 w. λιγα ειναι αλλα θα το δοκιμασω αυριο κ μακαρι να με βολεψει.θα βαλω κ αχλαδι κ μακαρι να ειναι πιο κρεμωδες

DORAKI POY EISAI??????

ελα βρε!γιατι με παινευατε?εκανα κατι καλο?????το αχλαδι παντως ειναι πιο κρεμωδες!!!!θα δεις!!!!σου τρωει καθολου????εγω οπως εγραψα και στο φεισμπουκ με το ζορι 50!!!!!σου ευχομαι να μην πεσει η μικρουλιτσα μου!!!!!!

866Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 11:53 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
να'μαι κ γω!τωρα εκατσα μετα τη δουλεια πηγαμε με τον αντρα μου να παρουμε παρκο για την μικρη επειδη αλλο πεσιμο δεν θα το αντεξω ακομα προσπαθω να συνελθω απο το τελευταιο!αλικη επεσε ε?βρε τα μπαλακια!!!περαστικα σας!παρολο που ειστε μια χαρα...οντως τελικα ο 5ος μηνας=μηνας πεσιματος ευτυχως κοριτσια που ειναι καλα...
μαμα πουπα welcome to the club!!
ααα!το βαλα στο παρκο ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ,ξετρελαθηκε γελουσε,μιλουσε,επαιζε..παλι καλα εβαλα κ ολα τα παιχνιδακια μεσα, περφεκτο!

867Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 11:55 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
λεγαμε τι ωραια νυφη ησουν Very Happyδοκιμασα το μηχανημα γιατι δε κρατηθηκα , εβαλα κ περισσοτερο νερακι κ μια χαρα το αλεσε!!!ευτυχως δε χρειαζεται να παρω αλλο.λιγες κουταλιες εφαγε δε τη ζορισα γιατι ηδη ειχε πεινασει .αθριο θα ξεκινησω να τη δινω πιο νωρις να δουμε τι θα κανει.μεθαυριο θα βαλω κ αχλαδι.σασσα μου δεν επεσε ακομα η δικια μου , της σοφιας επεσε , ο γαμπρος σου καλε!

868Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 12:07 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αγγελικημαρια έγραψε:σασσα μου δεν επεσε ακομα η δικια μου , της σοφιας επεσε , ο γαμπρος σου καλε!



Σωστα σορι ο γαμπρος χαχαχα!!

869Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 12:14 pm

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερα. ηρθα κι εγω. μολις τελειωσα τα κουλουρακια μου.
ζουζου "με γεια" το δοντακι.
μαμα πουπα καλως ηρθες κι εσυ. βρε κοριτσια μεγαλωνει η ομαδουλα μας!!!!!! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 654316 Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 654316
εχει φοβηθει το ματι μου με τοσα πεσιματα. να σας πω την αληθεια κι εμενα 2 φορες κοντεψε να πεσει απο τον καναπε και ημουν μπροστα της, απλα κοιταξα για 1 δευτερολεπτο αλλου. ευτυχως ειχα το ποδι μου μπροστα και βρηκε κοντρα. αλλα δεν παιζονται τα μικρα μας. η δικια μου ουτε στον υπνο ησυχαζει. καθετα στο κρεβατι τη βαζω, οριζοντια τη βρισκω. και με το σακο!!!!!
δε σας ειπα τι επαθα προχθες το βραδυ. η μικρη ηταν ανησυχη και δεν κοιμοταν. της εφευγε η πιπιλα, γκρινιαζε, ηταν περιεργη. εγω κουρασμενη, η ωρα να εχει παει 12 και να πηγαινοερχομαι στο δωματιο. δεν αντεξα, με λιγο εντονη φωνη της λεω "μπεμπα θα κοιμηθεις επιτελους?" της βαζω την πιπιλα και φευγω. παω βαζω πιζαμες, η μπεμπα τιποτα, ησυχια.... παω να δω αν κοιμηθικε. ηταν οπως την αφησα, ειχε και τα χερακια μπροστα στο προσωπο και κοιτουσε το κρεβατι της. ε! μ'επιασαν τα κλαματα. μαλωσα το παιδι και το καταλαβε. ο αντρας μου τρομαξε μηπως επαθε κατι το μωρο. οταν καταφερα να του πω τι εγινε πηγε να τη σηκωσει να μου φτιαξει το κεφι. κοριτσια της μιλουσε και δε γυρνουσε το κεφαλακι της, μονο κουνησε τα ματακια της για να τον δει. μετα τη σηκωσε, τη φιλουσα, της ζητουσα συγνωμη. πω! πω!.... δεν μπορω να τη μαλωσω.....
παλι πολλα σας ειπα Embarassed Embarassed

870Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 12:47 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ωρα για νανακια...καληνυχτα
1)μαρια
2)ζουζου/μαρια
3)αλικη
4)τσιπη
5)ντορα
6)σοφια
7)πουπα
8 )ελενακι
9)εβη
10)γατα
11)νατασσα
12)γεωργια
13)irene
14)fofi
ελπιζω να μην ξεχασα καμια,χχχ

871Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 12:49 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!

872Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 12:52 pm

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καληνύχτα κοριτσάκια! Η δική μου κοιμήθηκε στις δεκα αφού κράτησε το χεράκι της μαμας για δέκα λεπτά.Την κοιτάζω που κοιμάται τόσο όμορφα και μου έρχεται να κλάψω από συγκίνηση....Αντε,καληνύχτα μανούλες και μωράκια!!!!

873Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 9:57 pm

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλημέρα κορίτσια...Mama Pupa καλώς ήρθες!Σοδία ευτυχώς δε χτύπησε.Σάσσα τι καλά με το πάρκο!εμείς δεν έχουμε πάρει ακόμα και το σκεφτόμαστε η αλήθεια είνα!Χτες το πρωίέφυγαν τα πεθερικά μου..Σήμερα το απόγευμα έρχονται ένα φιλικό ζευγάρι που μάλλον θα το παντρέψουμε κιόλας!θα κάνουμε μαζί πρωτοχρονιά!

874Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 10:26 pm

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κοριτσια τι κανετε?τριτωσε το κακο τελικα μεσα στη παρεα.χθες βραδυ η μικρη μου πρωτη φορα μεσα στον υπνο της εβαλε τις τσιριδες ξαφνικα και μολις την πηρα αγκαλια ηρεμησε.αναρωτιομαστε ακομη με τον αντρα μου γιατι.ετσι κανει οταν ποναει και αν φοβηθει.αν πονουσε λογικα δε θα σταμουσε οταν την επαιρνα αγκαλια.μαλλον τρομαξε στον υπνο της αλλα απο τι?για πειτε κι εσεις βρε κοριτσια.

875Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 35 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 11:13 pm

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα! Μαμά πούπα καλώς ήρθες στην κουκουβαγιοπαρέα! Τα μωρά μας είναι τα πιο όμορφα στον κόσμο εννοειται!

Ζουζού μήπως τρόμαξε από κανένα όνειρο;

Χτές μίλησα με την αλλεργιολόγο και είπε επειδή έχουμε καθυστερήσει κιόλας να ξεκινήσω ρυζάλευρο και μετά από 4-5 μέρες να επικοινωνήσω μαζί της να της πω πως πάει και να ξεκινήσουμε φρούτα! Παρ' ότι το ρυζάλευρο δεν μου άρεσε καθόλου με το ζόρι τον σταμάτησα τον κύριο! Χτες έφτιαξα 50 γραμμάρια και του έδωσα 4-5 κουταλιές. Μου είχε βγει λίγο πηχτό και δεν γλίστραγε εύκολα από το κουτάλι. Αλλά όσο έμενε στο στόμα το έτρωγε με ευχαρίστηση και στην επόμενη κουταλιά άνοιγε πάλι το στόμα! Σήμερα λέω να του δώσω και τα 50 γραμμάρια και αύριο να του φτιάξω 100. Και εσείς έτσι το κάνατε;

Εμείς πάρκο έχουμε στη μαμά μου και όποτε αξιωθεί ο αντρούλης μου να μας το φέρει θα τον βάλω. Προς το παρόν στο πάτωμα σε ένα στρωματάκι κάτω από το γυμναστήριο! Το σκατούλι έμαθε να μας βγάζει και γλώσσα και είναι μια γλύκα.

Που θα βρω πάνες xxxxxlarge; Χτες τον είχε αγκαλιά η μαμά μου και έρχεται ο Λευτέρης και του λέει θα ερθεις σε μένα; Ε ο μέμπης μόνο που δεν πήδησε από τη χαρά του. Έβγαλε κάτι κραυγούλες και έκανε το σώμα και τα χεράκια του μπροστά να τον πάρει αγκαλιά. Όπως καταλαβαίνεται χρειάζομαι πάνες για τον μπαμπά τώρα...

Σήμερα το πρωί νιαούριζε από τις 6 παρά. Τελικά 8 παρά τον θήλασα λίγο (ούτε 5 λεπτά μετά κοιταζε τον μπαμπά που κοιμόταν στην άλλη μεριά και το γάλα έτρεχε.... Sad ) και τελικά ήπιε μπουκάλι κοντά στα 180 και ξεράθηκε στον ύπνο. Θα μου λείψει τρελά ο θηλασμός....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 38 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις