Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
318 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 318 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 42]

876Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 11:42 pm

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα !! Τσιπη θα τρελαθω πόσο μάλλον εσυ!! Φτου του μια τρέλα είναι κ ο μπαμπάς με το δίκιο του τρελαθηκε! Τα ίδια κ η δικιά μας κρέμα μας είπε τις πρώτες μέρες 50 k μετα 100 .ζουζου τι να πω κ μας βγάζει κάτι τσιριδες 1,2 φορές το χει κάνει ρώτησα τη γιατρο για εφιάλτη κ μου λέει ακόμα δεν βλέπουν εφιάλτες

877Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 11:44 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:
εγω λεω στον αντρα μου για τα μωρακια που πεφτουνε κ εχει φοβηθει , μεχει ζαλισει <αλικη κανονισε την πορεια γιατι αν πεσει δε θα ταντεξω>
...
θα βαλω κ αχλαδι κ μακαρι να ειναι πιο κρεμωδες

Δε θα τ αντεξει ε; Χαχαχα! Αχ αυτοι οι μπαμπαδες με τις κορες!!!

Βαλε ενα ζουμερο αχλαδι!

Sof έγραψε:
ελα βρε!γιατι με παινευατε?εκανα κατι καλο?????το αχλαδι παντως ειναι πιο κρεμωδες!!!!θα δεις!!!!σου τρωει καθολου????εγω οπως εγραψα και στο φεισμπουκ με το ζορι 50!!!!!σου ευχομαι να μην πεσει η μικρουλιτσα μου!!!!!!

Μια χαρα ειναι!!! Εμενα να φανταστεις τις πρωτες φορες ετρωγε λιγοτερο! Την πρωτη φορα τη θυμαμαι! 20 γρ σε 45 λεπτα!!! Το συστημα μας ηταν το παρακατω:

Φτιαχνω 30 γρ κρεμα και επειτα 120 γαλα.
Οταν αδειασει το πιατο την επομενη φτιαχνω 60 κρεμα και 90 γαλα.
Οταν αδειαζει πλεων κι αυτο, φτιαχνω 90 κρεμα και μετα 60 γαλα.
Ε, μετα 120 κρεμα και 30 γαλα και τελος 150 κρεμα μονο.
Αυτο δεν ειναι εφαρμοσιμο για τα μωρα που θηλαζουν αποκλειστικα. Εγω θα τηρουσα μονο τα γρ σε κρεμα και μετα θα θηλαζα ελευθερα, ακομα και μετα τα 150 γρ. Οποια θελει να συνεχισει το θηλασμο και μετα το χρονο, ο θηλασμος εντασσεται στα γευματα των στερεων πριν η μετα.

νατακως έγραψε:...δεν αντεξα, με λιγο εντονη φωνη της λεω "μπεμπα θα κοιμηθεις επιτελους?" της βαζω την πιπιλα και φευγω. παω βαζω πιζαμες, η μπεμπα τιποτα, ησυχια.... παω να δω αν κοιμηθικε. ηταν οπως την αφησα, ειχε και τα χερακια μπροστα στο προσωπο και κοιτουσε το κρεβατι της. ε! μ'επιασαν τα κλαματα. μαλωσα το παιδι και το καταλαβε. ο αντρας μου τρομαξε μηπως επαθε κατι το μωρο. οταν καταφερα να του πω τι εγινε πηγε να τη σηκωσει να μου φτιαξει το κεφι. κοριτσια της μιλουσε και δε γυρνουσε το κεφαλακι της, μονο κουνησε τα ματακια της για να τον δει. μετα τη σηκωσε, τη φιλουσα, της ζητουσα συγνωμη. πω! πω!.... δεν μπορω να τη μαλωσω.....
παλι πολλα σας ειπα Embarassed Embarassed

Σωπα ρε το καταλαβε; Πωπω! Πολυ πλακα εχουνε γιατι ειναι ΠΑΝΕΞΥΠΝΑ! Μη στεναχωριεσαι μανουλα συμβαινουν αυτα! Ανθρωπος εισαι! Παντως κυρια ε; Δεν εκλαψε απλα κρατουσε μουτρα χαχαχα! Δωσε της 1 φιλι απο εμενα! Ο πρωτος σας τσακωμος! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 215994

zouzou11 έγραψε:καλημερα κοριτσια τι κανετε?τριτωσε το κακο τελικα μεσα στη παρεα.χθες βραδυ η μικρη μου πρωτη φορα μεσα στον υπνο της εβαλε τις τσιριδες ξαφνικα και μολις την πηρα αγκαλια ηρεμησε.αναρωτιομαστε ακομη με τον αντρα μου γιατι.ετσι κανει οταν ποναει και αν φοβηθει.αν πονουσε λογικα δε θα σταμουσε οταν την επαιρνα αγκαλια.μαλλον τρομαξε στον υπνο της αλλα απο τι?για πειτε κι εσεις βρε κοριτσια.

Απο το δοντακι ειναι μαλλον!


Τσιπη καλα ξεκινησατε!!! Καλη συνεχεια! Ωστε ετσι ο μπαμπας ε; Χαχαχα!

878Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 11:48 pm

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τσιπη τωρα ειδα τη φωτο!!! Τι αντρακι ειναι αυτοοοοο; Εν το μεταξυ ειναι σαν να λεει "μαμα μηηηη με βγαζεις, ειμαι γυμνος!"

879Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τρι Δεκ 27, 2011 11:54 pm

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λες να μου κάνει και παρατήρηση που βγάζω δημόσια τα κάλη μας; Εγώ χτες μετά τις 5 κουταλίτσες του έδωσα 150 γραμμάρια γάλα. Όταν τέλειωσε και το γάλα τσίνιξε λίγο αλλά φοβήθηκα να δώσω και άλλο. Σήμερα που θα δώσω όλη τη κρέμα πάλι 150 θα του φτιάξω να δω πόσα θα φάει. Πριν τη κρέμα σε αυτο το γεύμα έτρωγε 180 γρ γάλα. Όταν ξυπνήσει ο μπαμπάς μας θα σας β'αλουμε και μια που βγάζει γλώσσα!

880Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 12:29 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΧ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΤΡΙΝΟΣ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!!φτου μη σας ματιαξω! νατασα η μικρη ειναι πολυ ναζιαρα, θα σας κραταει κ μουτρα!αχ θα μας τρελανουν! χθες δεν εκανε κακακια λετε να ειναι απ το μηλο???με λιγες κουταλιες επηρεαστηκε αμεσως?σημερα θα βαλουμε κ αχλαδι. η φωνη της ευτυχως εστρωσε. κ το εκμεταλλευτηκε βεβαια γιατι απτις 8 μιλαει μονη της. πρεπει κ εμεις να παρουμε παρκο.

881Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 12:45 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Crying or Very sad Κορίτσια καλημέρα! Βοήθειααααα!!!Κοντεύω να καταρρεύσω απτην αυπνία. Η μπέμπα μου κοιμάται πολύ ανήσυχα, όλο στριφογυρνάει, όλη νύχτα και δεν κλείνω μάτι. Συν κάτι σοβαρά οικογενειακά προβλήματα, έχω γίνει ράκος. Γιατί είναι τόσο ανήσυχη? Πάντα ήταν. τώρα παράγινε. Τα δε μεσημέρια που κοιμάται βάζει τα κλάματα απότομα και τρέχω να την χαιδέψω και να της δώσω την πίπίλα. Μιλάμε για παραπονιάρικο κλάμα! Από προχθές που αρχίσαμε τη φρουτοκρεμα έχει αρχίσει να μη μου πινει γάλα, ήπιε απόψε στις 4 και στις 9.30 το πρωί που η μάνα μου προσπάθησε να της δώσει είχε σφραγίσει το στόμα της και αν δεν την κοιμίζαμε δεν θα επινε 150 ml,μη φανταστείτε. Φοβάμαι ότι τωρα με τις τροφες θα έχω πρόβλημα, ποτέ δεν ήθελε το σκονόγαλα, μόνο το μαμίσιο γαλατακι που απο τη στενοχώρια μου κόπηκε στους 3 μήνες, αφήστε, τι να λέω πάλι, απλά με αυτό το HUMANA το υποαλλεργικό είχαμε βρει έναν ρυθμό. Ετσι μου ερχεται να σταματησω τη φρουτοκρεμα και να συνεχίσουμε λίγο το σκέτο γάλα να πάρει λιγο ακομη τα πάνω της. Ποσα κιλά είναι τα δικά σας? Εμένα 7.400 και γεννήθηκε 3.250,τελειόμηνη.Τι να κανω με τον ανησυχο ύπνο της?Τι να κανω με το γάλα? Πειτε καμια ιδεα!!!!Tsiph το νινι είναι τρέλαααααα!!!!!

882Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 12:49 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αυτο με το κλαμα κ μενα μου εκανεστην πρωτη περιπτωση αλλαξα πανες κ στη δευτερη ηταν τα ρουθουνια της. τωρα για το γαλα δε ξερω scratch

883Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 12:54 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αγγελικημαρια έγραψε:αυτο με το κλαμα κ μενα μου εκανεστην πρωτη περιπτωση αλλαξα πανες κ στη δευτερη ηταν τα ρουθουνια της. τωρα για το γαλα δε ξερω scratch
Αγγελικημαρία τα ρουθούνια της είναι βουλωμένα δυο μηνες τωρα, αστα, ολο πνιγεται οταν πινει γαλα το καυμενο μου. Απο πανα αλλαγμενη ειναι, δεν ξερω, εφιάλτες βλέπουν? Η μπουμπου σου τι γλυκα που είναι!! Ποσο ζυγίζει το ζουμπουρλουδικο?Την κοβω για κανα 9αρι κιλά!!!Οχι σαν τη δικια μου που την κυνηγαω με μπουκαλια και κουταλια..

884Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 1:06 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σήμερα θέλετε να με τρελανετε όλες Αλίκη τη μποπουκα είναι αυτή..... Τελικά έχουμε τα πιο ωραία σκανδαλιαρικα ανησυχα αξιολατρευτα μωρακια !!!!!!!κ μεις όταν ξεκινήσαμε κρέμα δεν κάναμε κακακια 4. meρες!!!!!ε κ χθες που ελειπα δουλεια με παίρνει η Πεθερα μου κ μου λέει χαμός παντού κακα δεν ξέρω απο που να πρωτομαζεψω... Ξελαφρωσε η μπαλιτσα (έτσι την λέει ο μπαμπάς μας) μου!!

885Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 1:36 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε κοριτσια τι μωρα εχετε!!! Φτου φτου μην τα ματιασω απο αποσταση! Τελειες οι φωτογραφιες σας!
Mama Pupa ρωτα τον παιδιατρο γιατι αν δεν της αρεσει το γαλα θα ειναι κριμα να το κοψει απο τωρα! Η μανα μου σε εμενα ειχε μεγαλο προβλημα. Δε με θηλασε καθολου και μου εδωσε μπιμπερο. Δεν εφαγα ποτε ολοκληρωμενο γευμα, ετρωγα 10 μλ τωρα, 20 υστερα, ολη μερα ηταν με ενα μπλοκακι και αθροιζε τα γραμμαρια, δοκιμασε οτι γαλα κυκλοφορουσε, στο τελος και εβαπορε αλλα... τιποτα. Εχανα βαρος αφου δεν ετρωγα και 2 μηνων ξεκινησε κρεμες που εφτιαχνε με γαλα. Και ακομα δε μου αρεσει το γαλα. Με το ζορι πινω αυτο με τα λιγα λιπαρα που ειναι αραιο σαν νερο.

886Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 2:07 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MariaM εγώ σαν μωρό δεν είχα κανένα θέμα με το γαλα και το φαγητο λεει η μαμα μου. Οσο μεγαλωνα ομως δεν το ηθελα, το έπινα και το πινω μονο με κακαο η καφε και με ενοχλει στο εντερο.Εχω και σπαστικη κολιτιδα. Γενικα δεν τα θελω τα γαλακτοκομικα και τυρι δεν εφαγα ποτε.Και η μπέμπα οσο θήλαζε όλα ήταν τελεια. Οταν της εδωσα μπουκαλι εγινε επανασταση. Αλλαξαμε δεκα γαλατα, κανενα δεν ηθελε, εβγαλε εξανθηματα, ήπιαμε ένα απαισιο υδρολυμενο το Αλφαρε, 30 ευρω το κουτι, με το ζόρι όλα. Μέχρι που πριν ενα μηνα με την φιλη μου που θα τη βαφτισει και εχει φαρμακειο μου ειπαμε να δοκιμασουμε το υποαλλεργικο το HUMANA και ετσι η μπεμπα αρχισε να πινει κατι 200αρια και φτασαμε το 1 λιτρο τη μερα. Τωρα με τη φρουτοκρεμα ομως κατι χαλασε. Να, μολις τωρα την ταισα αλλά έκανε συνέχεια σαν να ηθλελε να κανει εμετο και μετα την 5η κουταλια δεν την πιεσα αλλο και την εφαγα εγω. Τοσο γλυκια και δεν τη θελει? Και γαλα δεν θα μου πιει, θα δειτε.Δεν ξερω, τα νευρα μου! Τι αλλο να κανω? Τι θα φάει αραγε? Αυριο λεω να της δωσω πατατουλα.

887Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 2:20 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παντως ειναι καλη στα κιλα της,μην αγχωνεσαι. Ισως τελικα να μην της αρεσουν τα γλυκα! Παιζει ρολο υφη και θερμοκρασια επισης. Σιγα-σιγα θα βρεις τι της αρεσει.

888Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 2:28 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια!!!!!βρε Αλικη θελω να φαω τη μπεμπα σου!!!!!να της ρουφηξω τα μπουτακια!!!!!τι γυναικαρα ειναι αυτη!!!!!φτου φτου φτου ξανα φτουυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!μαμα πουπα συμφωνω με τη Μαρια μηπως δεν της αρεσει το γαλα?οσο για τους εφιαλτες βλεπουν σιγουρα!κ ο δικος μου κατα καιρους πεταγετε!!!!Μαρια ευχαριστω πολυ για την ιδεα!!!!αυτο θα κανω!!!!κανονικα πινουμε 200 γρ γαλα!σημερα λοιπον εφαγε 60 γρ φρουτοκρεμα(μεσα σε αυτα ειναι κ αυτα που εφτυσε)κ μετα ηπιε 120 γρ γαλα καλα ειναι?του εβαλα κ μηλο σημερα!!!!!
ααααα ευχαριστω και για τα κοπλιμεντα αλλα ολες οι νυφες ειναι κουκλες!!!!!
κορτσια τα μωρα μας ειναι κουκλια το λεω παντου!!!!λεω στις φιλες μου με τις κοπελες απο το forum που μιλαω εχουμε τα ωραιοτερα μωρα!!!!!τυχαιο?δεν νομιζω!!!!ειναι η εποχη που γεννηθηκαν αχ καλοκαιρακι!!!!!!! sunny

889Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 3:23 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κοριτσάκια!! Καλά, Αλίκη φοβερή η μικρή σου!! Άλλο πράμα ρε παιδί μου!! Να καλώς ορίσω κ εγώ την καινούργια μανούλα στην παρέα μας,έστω κ καθυστερημένα.. Καλώς ήρθες !

Αχ!Μπράβο στα μωράκια σας που τρώνε! Θα περάσει κ ο καιρός κ θα φάμε κ εμείς! Προς το παρόν ανυπομονώ! Χθες που πήγαμε στα τζάμπο λιγουρευόμουν τα πιατάκια κ τα κουταλάκια!!

Εμείς αυτές τις μέρες αλητεύουμε! Δευτέρα βόλτα με τους κουμπάρους μας κ μετά πήγαμε στον κουνιάδο μου. Χθες πήγαμε να αλλάξουμε ενα δωράκι στα τζάμπο και το απόγευμα είχαμε επισκέψεις! Κοινωνικότατο το μωρό μου!! Σήμερα έχουμε γκρίνια... ούλα μάλλον!

890Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 3:31 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αγγελική θέλω να φάω τη μπουμπού σου! Τι κουκλί ζουμπουρλούδικο που είναι; και τι μάγουλα είναι αυτα;;;;

Μαμά πούπα ο δικός μου γεννήθηκε 3510 τελειόμηνος και τώρα είναι κάτι λιγότερο από 7 κιλά! εμείς χάσαμε ένα μήνα ανάπτυξης γιατί έπαθε κάτι σαν νευρική ανορεξία. Τον θήλαζα σταμάταγε ευχαριστημένος ενώ είχε πιει μόνο 60 γραμμάρια. Του έδωσα υποαλλεργικό γάλα και τον πείραξε γιατί έχει αλλεργία στο αγελιαδινό γάλα. Μπήκαμε 5 μέρες στο νοσοκομείο, εκεί του έδωσαν το αλφαρέ και τον πείραξε και αυτό! Τώρα παίρνουμε το neocate 60 ευρώ το κουτί παρακαλώ! Κοίτα πάντως να της δοκιμάσεις και άλλα γάλατα μήπως δεν της αρέσει αυτό. Εγώ το πρώτο υποαλλεργικό που έδωσα ήταν το novalac HA.

891Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 3:43 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσια τι φατσουλες ειναι αυτες?τι γλυκα που ειναι ολα?εμεις 1 δεκεμβριου που πηγαμε στη παιδιατρο ημασταν 8300 και γεννηθηκε 4130.τωρα το κοβω να ειναι γυρω στο εννιαρι.εμεις ομως δεν εχουμε μαγουλακια γιατι ειναι αρκετα ψηλη ειναι πολυ πανω απο την τελευταια καμπυλη και γι'αυτο δε δειχνει.να δουμε τωρα ποσο θα ειναι που θα παμε αυριο για το εμβολιο.

892Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 3:52 am

evvi

evvi
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αγγελικημαρια έγραψε:ΑΧ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΤΡΙΝΟΣ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!!φτου μη σας ματιαξω! νατασα η μικρη ειναι πολυ ναζιαρα, θα σας κραταει κ μουτρα!αχ θα μας τρελανουν! χθες δεν εκανε κακακια λετε να ειναι απ το μηλο???με λιγες κουταλιες επηρεαστηκε αμεσως?σημερα θα βαλουμε κ αχλαδι. η φωνη της ευτυχως εστρωσε. κ το εκμεταλλευτηκε βεβαια γιατι απτις 8 μιλαει μονη της. πρεπει κ εμεις να παρουμε παρκο.

ΑΧ ΤΙ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΟΜΟΡΦΗ!!!!!!!!!!!!!! ΝΑ ΤΗΣ ΦΙΛΗΣΕΙΣ ΤΟ ΛΑΙΜΟΥΔΑΚΙ!!!

893Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 3:57 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sof έγραψε:καλημερα κοριτσια!!!!!βρε Αλικη θελω να φαω τη μπεμπα σου!!!!!να της ρουφηξω τα μπουτακια!!!!!τι γυναικαρα ειναι αυτη!!!!!φτου φτου φτου ξανα φτουυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!μαμα πουπα συμφωνω με τη Μαρια μηπως δεν της αρεσει το γαλα?οσο για τους εφιαλτες βλεπουν σιγουρα!κ ο δικος μου κατα καιρους πεταγετε!!!!Μαρια ευχαριστω πολυ για την ιδεα!!!!αυτο θα κανω!!!!κανονικα πινουμε 200 γρ γαλα!σημερα λοιπον εφαγε 60 γρ φρουτοκρεμα(μεσα σε αυτα ειναι κ αυτα που εφτυσε)κ μετα ηπιε 120 γρ γαλα καλα ειναι?του εβαλα κ μηλο σημερα!!!!!
ααααα ευχαριστω και για τα κοπλιμεντα αλλα ολες οι νυφες ειναι κουκλες!!!!!
κορτσια τα μωρα μας ειναι κουκλια το λεω παντου!!!!λεω στις φιλες μου με τις κοπελες απο το forum που μιλαω εχουμε τα ωραιοτερα μωρα!!!!!τυχαιο?δεν νομιζω!!!!ειναι η εποχη που γεννηθηκαν αχ καλοκαιρακι!!!!!!! sunny

Σοφακι νομιζω πως ειναι καλα! Εμενα να φανταστεις οταν ξεκινησαμε κρεμα επινε 180 γρ γαλα στα αλλα γευματα. Ετσι στο γευμα με την κρεμα αθροιστικα κρεμα και γαλα εβγαινε 150 γρ, δεδομενου οτι η κρεμα συγκριτικα με το γαλα ειναι πιο χορταστικη.

Ντορα το μωρο σου σε αυτη τη φωτο μοιαζει σαν μεγαλο παιδακι οπως εχει κατσει!!! Ειναι μια γλυκα!

894Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 4:12 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dora evvi tsiph τα μωρα σας ειναι κουκλια!!!!!!αμαν δεν μπορω αλλο τι ζουζουνια ειναι αυτα???
ωραια Μαριω αρα παμε καλα!!!γιουπιιιιιιιι!!!!

895Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 4:17 am

dora.

dora.
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σ'ευχαριστώ Μαρία μου! Δυο μέτρα γυναικάρα,όπως της λέω!χεχεχε!

Ε μα, εδώ δεν έχουμε μαζευτεί όσες γεννήσαμε Ιούλιο αλλά όσες έχουμε κουκλιά !! Όλα τους είναι ένα κ ένα! Να κλείσουμε από τώρα τα προξενιά!!

Ζουζου κ εσένα ψηλή ε?! Κ εμένα ψηλή είναι (70 πόντους) αλλά τα κιλάκια της φαίνονται.. 9.200γρ! Όπως λέει ο άντρας μου, για μερακλήδες άντρες έτσι ζουμερή που 'ναι! Ευτυχώς η παιδίατρος λέει οτί είναι αναλογικά ύψος κ βάρος!

Σοφία για τους γιους σας φροντίζουμε!!χεχεχε! Very Happy

896Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 4:31 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε κοριτσια εχω λιωσει! Εκει που πλενω πιατα ωραια και καλα γυρναω να τσεκαρω τον Γιαννακη και τι να δω; Ειχε φορεσει τα αθλητικα του μπαμπα και εκοβε βολτες! Καντε το εικονα μια σταλια παιδι με 45 νουμερο παπουτσι, χαχαχα! Κοριτσομανες κρυψτε τα τακουνια σας!!!!

897Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 4:34 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
dora. έγραψε: Σ'ευχαριστώ Μαρία μου! Δυο μέτρα γυναικάρα,όπως της λέω!χεχεχε!

Ε μα, εδώ δεν έχουμε μαζευτεί όσες γεννήσαμε Ιούλιο αλλά όσες έχουμε κουκλιά !! Όλα τους είναι ένα κ ένα! Να κλείσουμε από τώρα τα προξενιά!!

Ζουζου κ εσένα ψηλή ε?! Κ εμένα ψηλή είναι (70 πόντους) αλλά τα κιλάκια της φαίνονται.. 9.200γρ! Όπως λέει ο άντρας μου, για μερακλήδες άντρες έτσι ζουμερή που 'ναι! Ευτυχώς η παιδίατρος λέει οτί είναι αναλογικά ύψος κ βάρος!

Σοφία για τους γιους σας φροντίζουμε!!χεχεχε! Very Happy
Καλέ Dora το νινι σου μοιάζει ενός έτους κοπελάρα!!! Ετσι οπως καθεται και στον καναπέ! Αλλα θα μου πεις 70 πόντους και 9.200 λογικό είναι!Φτου!Φτου! Ολα τα νινακια είναι κουκλιά! Μακαρι να μαζευόμασταν όλες μαζί καποια στιγμή!
Tsiph ταλαιπωρηθηκατε με τον μπεμπη χειροτερα απο μενα!Ευχομαι γρηγορα να το ξεπερασει ο κουκλος! Αυτες οι αλλεργιες δινουν και παιρνουν τη σημερινη εποχη. Το αγελαδινο γαλα παντως ειναι ο,τι χειροτερο, γεματο ορμονες και αντιβιοτικα και εντελως ασυμβατο με τον ανθρωπινο οργανισμό. Εγώ σε δυο μηνες θα την αρχισω σκονη κατσικισιο της HOLLE που θεωρειται σκαλες καλυτερο και λιγοτερο αλλεργιογονο απτο αγελαδινο.

898Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 5:11 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dora. έγραψε: Σ'ευχαριστώ Μαρία μου! Δυο μέτρα γυναικάρα,όπως της λέω!χεχεχε!

Ε μα, εδώ δεν έχουμε μαζευτεί όσες γεννήσαμε Ιούλιο αλλά όσες έχουμε κουκλιά !! Όλα τους είναι ένα κ ένα! Να κλείσουμε από τώρα τα προξενιά!!

Ζουζου κ εσένα ψηλή ε?! Κ εμένα ψηλή είναι (70 πόντους) αλλά τα κιλάκια της φαίνονται.. 9.200γρ! Όπως λέει ο άντρας μου, για μερακλήδες άντρες έτσι ζουμερή που 'ναι! Ευτυχώς η παιδίατρος λέει οτί είναι αναλογικά ύψος κ βάρος!

Σοφία για τους γιους σας φροντίζουμε!!χεχεχε! Very Happy

εμεις ημασταν 73 αρχη του μηνα αλλα τα κιλα μας ηταν μικροτερα απο εσας.κι εγω ζουμερη τη θελω αλλα δεν ειναι.δε της φαινεται.σοφακι καλα λεει η ντορα για τους γιους φροντιζουμε.

899Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 6:20 am

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ξετρελάθηκα με τις φωτογραφίες...........................Τα πιο όμορφα μωρά.............Η δικιά μου ήταν στα μέσα του μήνα 65 πόντους και 7 κιλά...Κορίτσια ο γιατρός είπςε να τρώει 200ml φρουτόκρεμα το πρωί... η δικιά μου με τα χίλια ζόρια να φτάσει τα 100 και όταν λέω με τα χίλια το εννοώ... Μάλιστα σήμερα μου έκανε όταν πήγα να της δώσω κι άλλο ότι θα κάνει εμετό σαν να αναγούλιαζε...Μετά μου έχει απαγορεύσει να της δίνω γάλα για να μάθει να τρώει την κρέμα!Βέβαια δε δείχνει να πεινάει!ΚΑι θα ξαναφάει μετά από 2,5-3 ώρες στην ώρα της δηλαδή και όχι νωρίτερα...

900Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 36 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 6:37 am

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σας κοριτσια.
να το πω κι εγω????!!!!
τι κουκλια ειναι αυτα!!!!!!!!!!!!!!! ματιαζονται απο φωτο ρε κοριτσια?
για το ριζαλευρο εμενα μου εχει πει να τις βαζω 20 γρμ. καθε μερα. εμεις φυσικα εχουμε μεινει στα 60 που δεν τα τρωει, σημερα 40 με το ζορι. αντε ν'αρχισουμε φρουτα και φαγακι να δουμε τι θα γινει. εκει ομως θα επιμεινω.
εμεις πριν 20 μερες που πηγαμε για εμβολιο ηταν 66 ποντους και 7.520. γεννηθικε πολυ νωρις, ισα που μπηκα στο μηνα μου κι εκεινο με ξαπλα και χαπια και ηταν οταν την πηρα στο σπιτι μετα απο μια βδομαδα 2.300. πρεπει να βαλω τον αντρα μου να δει τα μωρα σας που στενοχωριεται μηπως ειναι παχια η δικια μας. εχει φοβο ομως γιατι στην οικογενεια του ειναι ολοι γεματοι κι επειδη η μικρη τους μοιαζει μην πηρε κι αυτο.....
καλα ο Γιαννακης.... θεος!!!! παντα ομως το ειχα απορρια. πως τα κανουν κουμαντο τοσο μεγαλα παπουτσια ρε κοριτσια????
οσο για τις βραδινες αυπνιες.... κι εμενα η δικια μου ειχε ορεξη χθες βραδυ παλι. αλλα δεν την μαλωσα ξανα, ημουν και μονη, ποιος θα με παρηγορουσε???? χαχαχαχα την αφησα. αφου δε γκρινιαζε, μιλουσε μονη της και καποια στιγμη κοιμηθικε, κοντευε 1.
ειρηνη ο γιατρος σας πολυ αυστηρος!!!! δεν ξερω αν θα μπορουσα ν'ακολουθησω αυτα που λεει. κι αν πεινασει το μωρο σε 1 ωρα και γκρινιαζει τι κανεις? για να δουμε τι θα πει και η δικια μας. βεβαια στα φρουτα κι εγω θα επιμεινω, στο ριζαλευρο την αφηνω.
τσιπη καλη αρχη κι εσεις. την τρωει ο δικος σου ε? κριμα!!!! τι θα τρωει ο αντρας σου τωρα????!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις