Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
473 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 473 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 42]

901Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 6:43 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
irene12 έγραψε:ξετρελάθηκα με τις φωτογραφίες...........................Τα πιο όμορφα μωρά.............Η δικιά μου ήταν στα μέσα του μήνα 65 πόντους και 7 κιλά...Κορίτσια ο γιατρός είπςε να τρώει 200ml φρουτόκρεμα το πρωί... η δικιά μου με τα χίλια ζόρια να φτάσει τα 100 και όταν λέω με τα χίλια το εννοώ... Μάλιστα σήμερα μου έκανε όταν πήγα να της δώσω κι άλλο ότι θα κάνει εμετό σαν να αναγούλιαζε...Μετά μου έχει απαγορεύσει να της δίνω γάλα για να μάθει να τρώει την κρέμα!Βέβαια δε δείχνει να πεινάει!ΚΑι θα ξαναφάει μετά από 2,5-3 ώρες στην ώρα της δηλαδή και όχι νωρίτερα...
Irene μου θα τολμήσω να κρίνω αυτό που είπε ο παιδίατρός σου ως απαράδεκτο. Η εισαγωγή των στερεών τροφών στο διαιτολογιο του μωρου γινεται σταδιακα και διαφερει ο ρυθμος απο παιδί σε παιδι.Μέχρι να φτάσουμε σε μια ικανοποιητική ποσότητα, που όμως ίσως ποτέ δε γίνει αυτό γιατί απλά το παιδί μπορεί να μη φάει ποτέ φρουτόκρεμα γιατί απλά δεν του ΑΡΕΣΕΙ, συμπληρώνουμε την ποσότητα με ΓΑΛΑ. Αυτός είναι ο κανονας. Οχι να τιμωρουμε το παιδί με ασιτια για να αναγκαστει να φαει! Τοι σημαίνει πρέπει να φάει 200ml?Τι σημαινει απαγορεύει το γάλα για να συνηθίσει?Προς Θεού. Κι εμενα η δικια μου το πρωι αναγουλιαζε και ισα που εφαγε 5-6 κουταλιες. Τι να κανω? Να την πιέσω για να τα κανει εμετό? Αφουγκραζόμαστε τις αναγκες του παιδιου μας. Ο πρώτος σύζυγός μου ήταν λαμπρός παιδίατρος, κατι θυμαμαι απο τα λεγόμενά του.Σορυ για την ...αυστηρότητα προς τον γιατρό σας!Ψαξτο αν θελεις, θα δεις ότι έχω δίκιο...

902Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 6:44 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
irene12 έγραψε:ξετρελάθηκα με τις φωτογραφίες...........................Τα πιο όμορφα μωρά.............Η δικιά μου ήταν στα μέσα του μήνα 65 πόντους και 7 κιλά...Κορίτσια ο γιατρός είπςε να τρώει 200ml φρουτόκρεμα το πρωί... η δικιά μου με τα χίλια ζόρια να φτάσει τα 100 και όταν λέω με τα χίλια το εννοώ... Μάλιστα σήμερα μου έκανε όταν πήγα να της δώσω κι άλλο ότι θα κάνει εμετό σαν να αναγούλιαζε...Μετά μου έχει απαγορεύσει να της δίνω γάλα για να μάθει να τρώει την κρέμα!Βέβαια δε δείχνει να πεινάει!ΚΑι θα ξαναφάει μετά από 2,5-3 ώρες στην ώρα της δηλαδή και όχι νωρίτερα...
Να συμπληρώσω ότι το μωρό σου είναι γλύκα!!!!!!!!!Να σου ζήσει!!!!

903Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 6:50 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mama Pupa έγραψε:
irene12 έγραψε:ξετρελάθηκα με τις φωτογραφίες...........................Τα πιο όμορφα μωρά.............Η δικιά μου ήταν στα μέσα του μήνα 65 πόντους και 7 κιλά...Κορίτσια ο γιατρός είπςε να τρώει 200ml φρουτόκρεμα το πρωί... η δικιά μου με τα χίλια ζόρια να φτάσει τα 100 και όταν λέω με τα χίλια το εννοώ... Μάλιστα σήμερα μου έκανε όταν πήγα να της δώσω κι άλλο ότι θα κάνει εμετό σαν να αναγούλιαζε...Μετά μου έχει απαγορεύσει να της δίνω γάλα για να μάθει να τρώει την κρέμα!Βέβαια δε δείχνει να πεινάει!ΚΑι θα ξαναφάει μετά από 2,5-3 ώρες στην ώρα της δηλαδή και όχι νωρίτερα...
Irene μου θα τολμήσω να κρίνω αυτό που είπε ο παιδίατρός σου ως απαράδεκτο. Η εισαγωγή των στερεών τροφών στο διαιτολογιο του μωρου γινεται σταδιακα και διαφερει ο ρυθμος απο παιδί σε παιδι.Μέχρι να φτάσουμε σε μια ικανοποιητική ποσότητα, που όμως ίσως ποτέ δε γίνει αυτό γιατί απλά το παιδί μπορεί να μη φάει ποτέ φρουτόκρεμα γιατί απλά δεν του ΑΡΕΣΕΙ, συμπληρώνουμε την ποσότητα με ΓΑΛΑ. Αυτός είναι ο κανονας. Οχι να τιμωρουμε το παιδί με ασιτια για να αναγκαστει να φαει! Τοι σημαίνει πρέπει να φάει 200ml?Τι σημαινει απαγορεύει το γάλα για να συνηθίσει?Προς Θεού. Κι εμενα η δικια μου το πρωι αναγουλιαζε και ισα που εφαγε 5-6 κουταλιες. Τι να κανω? Να την πιέσω για να τα κανει εμετό? Αφουγκραζόμαστε τις αναγκες του παιδιου μας. Ο πρώτος σύζυγός μου ήταν λαμπρός παιδίατρος, κατι θυμαμαι απο τα λεγόμενά του.Σορυ για την ...αυστηρότητα προς τον γιατρό σας!Ψαξτο αν θελεις, θα δεις ότι έχω δίκιο...
Συμφωνω απολυτα σε οτι ειπες λεξη προς λεξη!

904Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 6:53 am

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ζηλεψα κι εγω..... κι εβαλα τη μπουμπουκα μου. αφηστε κανενα γαμπρο και για μας.

905Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 7:09 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
νατακως έγραψε:ζηλεψα κι εγω..... κι εβαλα τη μπουμπουκα μου. αφηστε κανενα γαμπρο και για μας.
Αχου χαρούλες το γλυκό μου φεγγαράκι!!! Τα νινακια απλα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!!Καταπληκτικά!!!

906Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 8:09 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νατάκως εμείς είμαστε ελεύθεροι ακόμα αν μας θες! Εμάς πάντως μας αρέσετε (έδωσε το οκ η πεθερά άρα ο γιος ακολουθεί!)! Νατάκως δοκίμασε και ο μπαμπάς αλλά το ρυζάλευρο δεν του αρέσει. Περίμενε καμία φαριν λακτέ ή καμια βανίλια!

907Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 8:15 am

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tsiph έγραψε:Νατάκως εμείς είμαστε ελεύθεροι ακόμα αν μας θες! Εμάς πάντως μας αρέσετε (έδωσε το οκ η πεθερά άρα ο γιος ακολουθεί!)! Νατάκως δοκίμασε και ο μπαμπάς αλλά το ρυζάλευρο δεν του αρέσει. Περίμενε καμία φαριν λακτέ ή καμια βανίλια!
δεν πηρες ριζαλευρο με βανιλια??????
οσο για την παντρεια.... εχω ενα θεμα που δεν σας το ειπα.... εγω το κοριτσακι μου δε το στελνω μακρια. θα πρεπει εσεις ν'αποχωριστειτε τα αγορια σας. οποια δεχεται.... αλλιως ευτυχως εχουμε πολλα αγορακια στο χωριο. χαχαχαχαχαχα
τη βλεπω να μου φευγει μακρια.... και καλα να ειναι στην Ελλαδα, μη μου φυγει εξω τι θα κανω???????!!!!!!!!!!!

908Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 8:56 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Δοκιμάσαμε ριζάλευρο.Τζιφος. Δεν της αρεσε ουτε αυτο. Και ειχα μια ελπιδα!Με βανιλια εμεις δεν μπορουμε να φαμε ακομη γιατι ολες εχουν γαλα και εμεις μαλλον εχουμε αλλεργια.Εν τω μεταξυ στο κουτι της ΝΟΥΝΟΥ ουτε μεζουρα ουτε τιποτα. Με το ματι εριχνα μεχρι να πηξει σε αραιωμενο γαλα. Το δοκιμασα κι εγω μετα. Μπλιαχ! Τι αηδιες τρώνε τα νινακια μας?

909Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 9:12 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμείς λόγω πιστοποιημένης αλλεργίας στο αγελαδινό γάλα παίρνουμε τις frezylac το βιολογιό ρυζάλευρο ολικής άλεσης! Μπορεί να στεναχωρήσω τις υπόλοιπες αλλά σήμερα μόλις είδε το πιατάκι πριν καν κάτσω στην καρέκλα άνοιγε το στόμα του και χτυπαγε χαρούμενα τα ποδαράκια του! Καλά μόλις άδειαζε το στόμα ανοίγαμε πάλι για να μπει το κουτάλι! Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι που κάποιες φορές φαινόταν σαν να μην ξέρει τι να κάνει με αυτό το πράγμα που έμενε στο στόμα του! Μετά ήπιε 60 γραμμάρια γάλα!

910Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 9:15 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsiph έγραψε:Εμείς λόγω πιστοποιημένης αλλεργίας στο αγελαδινό γάλα παίρνουμε τις frezylac το βιολογιό ρυζάλευρο ολικής άλεσης! Μπορεί να στεναχωρήσω τις υπόλοιπες αλλά σήμερα μόλις είδε το πιατάκι πριν καν κάτσω στην καρέκλα άνοιγε το στόμα του και χτυπαγε χαρούμενα τα ποδαράκια του! Καλά μόλις άδειαζε το στόμα ανοίγαμε πάλι για να μπει το κουτάλι! Το μόνο που μου έκανε εντύπωση είναι που κάποιες φορές φαινόταν σαν να μην ξέρει τι να κάνει με αυτό το πράγμα που έμενε στο στόμα του! Μετά ήπιε 60 γραμμάρια γάλα!
Ζηλεύωωωω Tsiph!!!! Εμένα το ατιμούλι γιατί δεν τρώει? Ξίνιζε και ανατρίχιαζε και στράβωνε το τερατάκι!

911Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 9:20 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πωπωπω ρυζαλευρα ,βανιλιες,φαριν,φρουτοκρεμες χαμος!!!κ μενα αντιδρα οπως τσιπης μολις φαγαμε τωρα ειμαστε στο παρκο μας κ το απολαμβανουμε μακαρι να μπορουσα να σας βαλω απευθειας να τη δειτε!
πουπα εχουμε το ιδιο ρηλαξ κ ο αντρας μου χθες εψαχνε να της παρει αλλο γτ λεει οταν χτυπαει τα ποδαρακια της μην ποναει κατω που ειναι λιγο σκληρο αλλα χθες που πηγαμε τζαμπο ολα ετσι ηταν..

912Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 9:22 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλα νατασσα τι κουκλα ειναι αυτη?εχουμε ιδιο γυμναστηριο παρεπιπτοντως.

irene θα συμφωνησω με τα κοριτσια.τι θα πει μη του δινεις γαλα?κι εμεις ετσι ξεκινησαμε σταδιακα να αυξανουμε εφτασε στα 200 και τωρα αν δε το φαει ολο της δινω γαλα.

εμεις κοριτσια ειμαστε πιο μεγαλες απο τα αγορια σας οποτε δε θα μας θελετε και επισης να συμπληρωσω οτι συμφωνω με καποια πιο πανω (ας με συγχωρεσει που δε θυμαμαι) οτι μακρια δε πηγαινουμε.

mama pupa κι εμεις της νουνου παιρνουμε με γευση βανιλια ομως αλλα εχει κουταλακι μεσα.μηπως δεν εχειεπειδη το ρυζαλευρο το σκετο το βαζουνε στα φαγητα?να ξερεις οτι πισω απο το κουτι λεει πως ενα κουταλακι αντιστοιχει σε 7,2 γραμμαρια.ρωτησε το γιατρο σας παλι ποσο περιπου να βαζεις μη σταθεις σ'αυτο που σου λεω μπορει να κανω και λαθος.

ασχετο αλλα αυτες τις μερες εχω εντονη επιθυμια να κανω κι αλλο μωρο.και δε κανει μαμωτο.εσεις το σκεφτεστε καθολου η εγω τα εχω παιξει?

913Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 9:24 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εν τω μεταξύ εγώ την δοκίμασα και είναι πολύ άνοστη για μένα που τρώω τα πάντα!

914Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 9:27 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
sassaX έγραψε:πωπωπω ρυζαλευρα ,βανιλιες,φαριν,φρουτοκρεμες χαμος!!!κ μενα αντιδρα οπως τσιπης μολις φαγαμε τωρα ειμαστε στο παρκο μας κ το απολαμβανουμε μακαρι να μπορουσα να σας βαλω απευθειας να τη δειτε!
πουπα εχουμε το ιδιο ρηλαξ κ ο αντρας μου χθες εψαχνε να της παρει αλλο γτ λεει οταν χτυπαει τα ποδαρακια της μην ποναει κατω που ειναι λιγο σκληρο αλλα χθες που πηγαμε τζαμπο ολα ετσι ηταν..
Sassa το ριλαξ το εχουμε ευχαριστηθεί παρολο που τωρα η μπεμπα δεν θέλει να κάθεται καθόλου πίσω και γέρνει μπροστά. Νομίζω πάντως ότι έχει τα πιο ωραία χρώματα από όλα. Και η δικια μου χτύπαγε τα πόδια της από πολύ μωρό, τώρα κοπανιέται στην κυριολεξία, αλλά δε δείχνει να πονάει ή να ενοχλείται. Και οπως λες όλα έτσι σκληρα είναι. Πόσο ακομη θα κάτσει εκεί?Ουτε ενα μηνα. Στο παρκο η δικια σου καθεται καθιστη? Εγώ το εστησα σήμερα αλλα δεν στηριζεται ακομη μονη της καλα και επιπλεον την ειδα να φοβαται τοσο χαμηλα.

915Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 9:31 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ ζουζού εννοείται θέλω δεύτερο αλλά όχι ακόμα! Ο άντρας μου ούτε να το ακούσει αλλά όπως του έχω πει δεν είναι στο χέρι του! Αν και για να γίνει αυτό πρέπει να προηγηθεί κάτι άλλο που έχω ξεχάσει πως γίνεται.... Crying or Very sad

Εγώ κορίτσια δεν τον έβαλα σχεδόν καθόλου στο ριλάξ. Τον έβαζα στο καρότσι και τώρα με ένα πάπλωμα στο πάτωμα. Σε λίγες μέρες θα του φέρω πάρκο. Πριν κανά μήνα πήρα και ένα σαν ριλάξ που κάνει κούνια και μόνο εκεί τον βάζω που και που.

916Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 9:32 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
zouzou11 έγραψε:καλα νατασσα τι κουκλα ειναι αυτη?εχουμε ιδιο γυμναστηριο παρεπιπτοντως.

irene θα συμφωνησω με τα κοριτσια.τι θα πει μη του δινεις γαλα?κι εμεις ετσι ξεκινησαμε σταδιακα να αυξανουμε εφτασε στα 200 και τωρα αν δε το φαει ολο της δινω γαλα.

εμεις κοριτσια ειμαστε πιο μεγαλες απο τα αγορια σας οποτε δε θα μας θελετε και επισης να συμπληρωσω οτι συμφωνω με καποια πιο πανω (ας με συγχωρεσει που δε θυμαμαι) οτι μακρια δε πηγαινουμε.

mama pupa κι εμεις της νουνου παιρνουμε με γευση βανιλια ομως αλλα εχει κουταλακι μεσα.μηπως δεν εχειεπειδη το ρυζαλευρο το σκετο το βαζουνε στα φαγητα?να ξερεις οτι πισω απο το κουτι λεει πως ενα κουταλακι αντιστοιχει σε 7,2 γραμμαρια.ρωτησε το γιατρο σας παλι ποσο περιπου να βαζεις μη σταθεις σ'αυτο που σου λεω μπορει να κανω και λαθος.

ασχετο αλλα αυτες τις μερες εχω εντονη επιθυμια να κανω κι αλλο μωρο.και δε κανει μαμωτο.εσεις το σκεφτεστε καθολου η εγω τα εχω παιξει?
Zouzou μου το σκετο ριζαλευρο της ΝΟΥΝΟΥ παιρνω,ολες οι αλλες κρεμες εχουν ζαχαρη και δεν σκοπευω να τις δωσω στη μικρη ουτε με σφαιρες.Απο αυριο θα της δώσω κρεμες μονο τις βιολογικες της HOLLE. Εχει απλά την υποδειξη στο κουτι οτι 18 γρ. ριζαλευρο σε 225 ml γαλα. Και πως ξερω ποσο ειναι 18 γρ. ?Τελοσπαντων το αραιωνω μεχρι να πηξει ακολουθωντας ελαφρως τις οδηγιες της συσκευασιας της HOLLE.

917Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 9:36 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
α εχουμε το ιδιο γυμναστηριο ζουγκλα με νατασσα νομιζω
πουπα κ εγω ευχαριστημενη ειμαι αστον να λεει τον αντρα μου...κ μενα γερνει μπροστα κ σημερα η πεθερα την ειχε δεμενη στο ρηλαξ μην φαει κ αλλη τουμπα αλλα την υπολοιπη μερα σημερα παρκο την ειχαμε,η δικια μου ευτυχως της αρεσει...οχι καθιστη βρε ιντανε το μωρο 5 μηνων ο σουπερμαν?!απο τι μου παν τα κοριτσια σε κανα 2μηνο θα καθονται ,τωρα την βαζω ανασκελα κ γυρνα μπρουμητα κ μετα παλι ανασκελα κ τουμπαλιν...κ παιζει με τα παιχνιδια που εχω ριξει μεσα...

918Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 9:40 am

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsiph έγραψε: Αν και για να γίνει αυτό πρέπει να προηγηθεί κάτι άλλο που έχω ξεχάσει πως γίνεται.... Crying or Very sad



σωστη........συμπασχω δυστηχως
κ εγω θελω το αγορι τωρα αλλα δεν γινεται τωρα σε κανα χρονο κ βλεπουμε......

919Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 9:42 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tsiph έγραψε:Εγώ ζουζού εννοείται θέλω δεύτερο αλλά όχι ακόμα! Ο άντρας μου ούτε να το ακούσει αλλά όπως του έχω πει δεν είναι στο χέρι του! Αν και για να γίνει αυτό πρέπει να προηγηθεί κάτι άλλο που έχω ξεχάσει πως γίνεται.... Crying or Very sad

Εγώ κορίτσια δεν τον έβαλα σχεδόν καθόλου στο ριλάξ. Τον έβαζα στο καρότσι και τώρα με ένα πάπλωμα στο πάτωμα. Σε λίγες μέρες θα του φέρω πάρκο. Πριν κανά μήνα πήρα και ένα σαν ριλάξ που κάνει κούνια και μόνο εκεί τον βάζω που και που.
[u]

αυτο βρε καλο μου δε ξεχνιεται.ειναι σα το ποδηλατο που λενε.μη στεναχωριεσαι δε το ξεχασες.ωραι συμπασχουμε δηλαδη στο αλλο θεμα.

mama pupa αν ειχες μια ζυγαρια ηλεκτρονικη?ισως βοηθουσε.

και η σασα συμπασχει ωραιααααα.....τωρα νοιωθω ακομη καλυτερα.επισης και μ'εμενα εχεις το ιδιο γυμναστηριο.αληθεια πως σας φανηκε?

920Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 9:48 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Λες ότι δεν το έχω ξεχάσει δηλαδή;;; Εγώ γιατί νομίζω το αντίθετο;;; Τέλος πάντων ομολογώ ότι ανακουφίστικα που συμπάσχουμε!

921Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 9:51 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ!Μη λετε τέτοια!Μη λετε τετοια!Πονεμενη ιστορια!!!

922Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 9:56 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οχι βρε καλο μου δε το ξεχασες μη στεναχωριεσαι.κι εγω ωσπου να παρω μπρος μετα τη γεννα ετσι νομιζα οτι το ξεχασα αλλα τελικα ειπαμε ειναι σα το ποδηλατο.να σε ρωτησω κατι?μηπως παρεξηγηθηκες που το ειπα?γιατι ο γραπτος λογος ειναι λιγο παραξενος και μπορει να το παιρνεις αλλιως.εγω παντως το ειπα με καλη προθεση και συγγνωμη εκ των πτροτερων.

923Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 10:00 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ειναι ωρες που θελω και ωρες που ουτε να το σκεφτω, ειμαι και κομματια απο το ξενυχτι, ειναι που κι ο μπαμπας μας μας αφησε!!!Κυριως το τελευταιο!Πώς να το θυμηθώ η έρμη?

924Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 10:07 am

zouzou11

zouzou11
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mama Pupa έγραψε:Ειναι ωρες που θελω και ωρες που ουτε να το σκεφτω, ειμαι και κομματια απο το ξενυχτι, ειναι που κι ο μπαμπας μας μας αφησε!!!Κυριως το τελευταιο!Πώς να το θυμηθώ η έρμη?

τι να σου πω βρε κοπελα μου για το τελευταιο δε ξερω.ξερω ομως οτι συμφωνω κι εγω στα υπολοιπα που ειπες.

925Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 37 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Τετ Δεκ 28, 2011 10:10 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αστα Zouzou μου.Πικρα!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις