Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
416 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 416 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 42  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 42]

76Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 12:01 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα κοριτσια!
Εχω να δηλωσω εδω κ μερικες ημερες κοιμομαστε σαν ανθρωποι πλεον.
Δεν ξερω τι αλλαξε εγω δυο αλλαγες του εκανα. Πρωτον του φορεσα υπνοσακο το βραδυ κ δευτερον τα γευματα απο 3ωρα τα καναμε 4ωρα.Ξυπναμε βεβαια κατα τις 6 και για να φαμε αλλα το καλο ειναι οτι τις περισσοτερες φορες κοιμαται αμεσως.
Ετσι κοριτσια μπορω να την παλεψω γιατι με 2 κ 3 φορες ξυπνημα μεσα στην νυχτα ειχα καταντησει ζομπι.
Σημερα το βραδυ θα βγω για ποτο ουαου! θα παμε με την κουμπαρα μου, ο μπαμπας θα κανει baby sitting.Δεν εχει προβλημα ομως,αλλα να δω ποτε θα βγουμε μαζι σαν ζευγαρι.
Το αλλο που εμαθα κοψανε το επιδομα τοκετου απο το ικα αυτο που ηταν γυρω στα 990 ευρω.Απιστευτοι οι ανθρωποι ποσα κιλα μ...ες μπορει να ειναι; Δεν εχω λογια...

77Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 12:30 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
fofi έγραψε:Καλημερα κοριτσια!
Εχω να δηλωσω εδω κ μερικες ημερες κοιμομαστε σαν ανθρωποι πλεον.
Δεν ξερω τι αλλαξε εγω δυο αλλαγες του εκανα. Πρωτον του φορεσα υπνοσακο το βραδυ κ δευτερον τα γευματα απο 3ωρα τα καναμε 4ωρα.Ξυπναμε βεβαια κατα τις 6 και για να φαμε αλλα το καλο ειναι οτι τις περισσοτερες φορες κοιμαται αμεσως.
Ετσι κοριτσια μπορω να την παλεψω γιατι με 2 κ 3 φορες ξυπνημα μεσα στην νυχτα ειχα καταντησει ζομπι.
Σημερα το βραδυ θα βγω για ποτο ουαου! θα παμε με την κουμπαρα μου, ο μπαμπας θα κανει baby sitting.Δεν εχει προβλημα ομως,αλλα να δω ποτε θα βγουμε μαζι σαν ζευγαρι.
Το αλλο που εμαθα κοψανε το επιδομα τοκετου απο το ικα αυτο που ηταν γυρω στα 990 ευρω.Απιστευτοι οι ανθρωποι ποσα κιλα μ...ες μπορει να ειναι; Δεν εχω λογια...

καλημερα!!!μπραβο fofi!!!εμεις ειμαστε 1 κλικ λιγο καλυτερα αλλα απο υπνο τιποτα!!!!καλα το ικα και ο οαεδ δεν πανε καθολου καλα!!!ο οαεδ προχθες μου εβαλε 13,19 ευρω!!!!καλο ε????

78Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 12:35 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΑΓΑΠΕΣ ΜΟΥ!!!!!! καλημερα!!! λοιπον! περαστικα στα ζουζουνια μας!κ εμεις εχουμε μυξουλες, γουλιτσες κ 2 φορες διαροια...μιλησα με τη γιατρο κ μου ειπε οτι ειναι ιωσουλα αν δεν ανεβασει πυρετο δε θα παρουμε τιποτα προς το παρον! φωφη μια χαρα με τον υπνο κ εμεις τετοια ωραρια κανουμε.εμενα αρχισε να κοιμαται μολις αλλαξα πανες(δε ξερω ρε κοριτσια αλλα τα λιμπερο τη βολεψαν παρα πολυ!)
μαρια τελειος ο μικρος! να κανετε ολες photobook καποια στιγμη , θα σας αρεσει σιγουρα!κ ειμαι σιγουρη οτι θα ξετρελαθουν οι γιαγιαδες κ οι παππουδες.
τσιπη ο μικρος ειναι πολυ φατσας!!!
αντε να δουμε θα το κανω το παιχνιδι μπας κ κουνηθει!
γατα εσενα που ηταν μπουκωμενος πολυ καιρο σου ειπε ο γιατρος τιπτα για υγραντηρα? εγω τη ρωτησα κ μου ειπε να μη παρω. επισης μου ειπε να αγορασω ενα σπρει για τη μυτη (της frezyderm) κ δε μου εχει τιποτα για να τις ρουφαω τις μυξουλες. θα παμε για εμβολιο μεσα στη βδομαδα κ θα τη ρωτησω. κατα ταλλα καλα...στις 6 δεκεμβριου κλεινουμε 10 χρονια με τον γιαννη κ σκεφτομαι τι να ετοιμασω(βασικα πρεπει να παω για αποτριχωση γιατι αν δειτε τα ποδια μου-που ειναι 1.20 Very Happy - θα τρομαξετε Shocked Shocked
γεωργια μου διορισμενη ε??? μπραβο! τι ειδικοτητα? εγω δουλευω σε φροντιστηριο , δεν εχω δωσει ποτε ασεπ κ ετσι οπως εγιναν τα πραγματα δε ξερω καν ποτε θα γινει! φωφη για το επιδομα ειναι σιγουρο? ειναι μια φιλη μου να γεννησει τον γεναρη κ αν το μαθει θα παθει σοκ! αυτα!!!

τωρα το ειδα! sof 13 ευρω ε???ημαρτον!!!

79Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 12:59 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα! Μόνο ο δικός μου την έχει γλυτώσει από κρυωματάκι ε;;;

Sof 13 ευρώ;;; Εμενα δηλαδή πόσα θα μου έχουν βάλει;;; Φοβάμαι να πάω να δω μην πάρω τα....3! Εμένα το καλό μου κοιμάται πλέον αφού χορταίνει! Σκέφτομαι μόλις ξεκινήσουν οι στέρεες να κόψω το θηλασμό... Δεν γίνεται έχω γάλα και παίζει πάνω μου! 2 γουλιές και σταματάμε. Δεν τρώει σε μένα! Χάνουμε το χρόνο μας. Άσε που γραπώνει τη ρόγα με τα ούλα του και την άει βόλτα!!!!!!!! Παρ' ότι το παίζω θυμωμένη και του λέω αυστηρά να μην το κάνει αυτός εκεί το παιχνίδι του. Και αν τον σταματήσω από φαί δεν παραπονιέται καθόλου για να του δώσω και άλλο. Ενώ μπουκάλι από 120 μέχρι 210 μετά το θηλασμό! Το βλέπω να αποθηλάζω φυσιολογικά από το να ξαναπεράσουμε τα ίδια με το βάρος!

Ο δικός μου τις τελευταίες μέρες με έχει ξετρελάνει. Γελάει όλη την ώρα κυριολεκτικά. Ακόμα και στον ύπνο του! Πετάγεται από τον υπνό εξαιτίας θορύβου και αντί να κλάψει γελάει!!

Χτες έκανε κάτι που δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο ή μιμητική κίνηση. Του έχω ένα λούτρινο σκυλάκι από τα jumbo με κουδουνίστρες και πλαστικά αυτιά. Έχει ξετρελαθεί και παίζει όλη την ώρα μαζί του! Τον τελευταίο καιρό παρατήρησα ότι έχει μάθει να βάζει τη πιπίλα μόνος του στο στόμα (όχι πάντα με επιτυχία βέβαια!). Χες που λέτε είχε αγκαλιά τον κούκλο και πήρε την πιπίλα από το στόμα του και την ακούμπαγε στο στόμα του σκύλου! Δεν ξέρω ίσως ήταν τυχαίο και το πήρα εγώ η κουκουβάγια σαν κάτι το τρομερό!

Επίσης ήρθε η ώρα να γκρινιάξω.... Δεν θέλω άλλο να είμαι κουτσή!!!!!!! Δεν μπορώ να ζητάω σε άλλους να μου δώσουν το παιδί μου αγκαλιά ή να μου φέρουν οτι έχω ξεχάσει....!!! Mad

Όσο για τη δουλειά εγώ είναι να γυρίσω 4 Απρίλη αλλά ακόμα δεν ξέρω τίποτα... Θέλω να γυρίσω αλλά μου κάνει κάτι κόλπα το αφεντικό και δεν ξέρω τι θα κάνω...
Αυτά..... Πάλι πολλά έγραψα...

80Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 2:16 am

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κοριτσια.
περαστικα στα νινακια σας. ελεγα κι εγω να την βγαλω μια βολτα αλλα βλεπω τα δικα σας και δεν...... αφηστε που το εριξε στον υπνο.
χθες ηρθε η μαμα μου και η σκατουλα δεν κοιμοταν, ηθελε παιχνιδια με τη γιαγια. βρε τα μικρουλια.... ολα τα καταλαβαινουν!!!!!
Μαρια ο μικρος κουκλι!!!!!! ετσι ειναι και ο βαφτισιμιος????
γεωργια.... δεν εχω λογια. μπραβο σου κοπελα μου!!!!! πως αντεχεις???? εγω ερχονται μερες που δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι.
κατα τα αλλα ησυχια. δεν στολισα και δεν ξερω ποτε. θελω να ειναι εδω και ο αντρας μου οταν θα δει η μικρη πρωτη φορα το δεντρο, και αυτες τις μερες δουλευει οοοοοοολη μερα στην κυριολεξια. να δω τι θα κανουμε, ερχετε 3 ωριτσες το μεσημερι να φαει και να ξαπλωσει και ξαναφευγει κι ερχεται αργα το βραδυ.
βρε κοριτσια, τα μικρα μας μεγαλωσαν πολυ. ολα καθε μερα απο κατι καινουριο κανουν.
αυτα τα νεα μας. σας φιλω.

81Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 2:34 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
fofi έγραψε: θα παμε με την κουμπαρα μου, ο μπαμπας θα κανει baby sitting.Δεν εχει προβλημα ομως,αλλα να δω ποτε θα βγουμε μαζι σαν ζευγαρι.
Το αλλο που εμαθα κοψανε το επιδομα τοκετου απο το ικα αυτο που ηταν γυρω στα 990 ευρω.Απιστευτοι οι ανθρωποι ποσα κιλα μ...ες μπορει να ειναι; Δεν εχω λογια...
Καλα να περασεις Φωφη!!

Ναι το εκοψαν οι αχρηστοι!! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 654655



Sof έγραψε:
fofi έγραψε:Καλημερα κοριτσια!
Εχω να δηλωσω εδω κ μερικες ημερες κοιμομαστε σαν ανθρωποι πλεον.
Δεν ξερω τι αλλαξε εγω δυο αλλαγες του εκανα. Πρωτον του φορεσα υπνοσακο το βραδυ κ δευτερον τα γευματα απο 3ωρα τα καναμε 4ωρα.Ξυπναμε βεβαια κατα τις 6 και για να φαμε αλλα το καλο ειναι οτι τις περισσοτερες φορες κοιμαται αμεσως.
Ετσι κοριτσια μπορω να την παλεψω γιατι με 2 κ 3 φορες ξυπνημα μεσα στην νυχτα ειχα καταντησει ζομπι.
Σημερα το βραδυ θα βγω για ποτο ουαου! θα παμε με την κουμπαρα μου, ο μπαμπας θα κανει baby sitting.Δεν εχει προβλημα ομως,αλλα να δω ποτε θα βγουμε μαζι σαν ζευγαρι.
Το αλλο που εμαθα κοψανε το επιδομα τοκετου απο το ικα αυτο που ηταν γυρω στα 990 ευρω.Απιστευτοι οι ανθρωποι ποσα κιλα μ...ες μπορει να ειναι; Δεν εχω λογια...

καλημερα!!!μπραβο fofi!!!εμεις ειμαστε 1 κλικ λιγο καλυτερα αλλα απο υπνο τιποτα!!!!καλα το ικα και ο οαεδ δεν πανε καθολου καλα!!!ο οαεδ προχθες μου εβαλε 13,19 ευρω!!!!καλο ε????

Σε καλη μερια! Laughing

αγγελικημαρια έγραψε:φωφη για το επιδομα ειναι σιγουρο? ειναι μια φιλη μου να γεννησει τον γεναρη κ αν το μαθει θα παθει σοκ! αυτα!!!

Αχ, δυστυχως πιο σιγουρο δεν γινεται. Το εκοψαν να φανταστεις πριν τριπλασιασουν τις τιμες τοκετου στα δημοσια μαιευτηρια. Δραμα η κατασταση.


Τσιπη ακομα πονας;;; Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 534787 Εγω πειραξα λιγο το δικο μου να το καθαρισω απο το πυον ... και το εσκισα λιγο... affraid Ειπα να μπω λιγο στο κλιμα να δω ποσο νυχι θα παει χαμενο τελοσπαντων.

Ο γιος σου εχει πολυ πλακα! Ακομα και την πιπιλα την μοιραζεται! Δεν ειναι μονοφαγας!Χαχαχαχα!


Νατασα ευχαριστω! Very Happy
Αν θες ντυσε την καλα και πηγαινεται βολτιτσα, καλο θα της κανει. Μετα τη βολτα ενα καθαρισμα στην μυτουλα και ολα οκ! Οι ιωσουλες κολλανε απο εμας. Μπορει δηλαδη να μεταφερει καποιος ενα μικροβιο στο μωρακι που να μην εχει αρρωστησει ο ιδιος, ειναι θεμα οργανισμου. Η παιδιατρος περυσι και φετος μου ειπε να αποφευγω την πολυκοσμια σε κλειστους χωρους και το αυτονοητο δηλ να μην πλησιαζει κανεις αρρωστος το μωρο μεχρι να γινει τελειως καλα. Απο την αλλη μου ειπε να τον βγαζω εξω βολτα με το καροτσι για τον καθαρο αερα. Και τα κλασικα, μακρυα απο παιδια, να μην πηγαινουμε σε γιορτες κτλ.

82Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 2:45 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρία εσύ θα είσαι σε καλύτερη θέση από μένα. Εγώ δεν πήρα αντιβίωση και λόγω του θηλασμού μπορώ να πάρω μόνο ντεπόν το οποίο επειδή το έπαιρνα πολλά χρόνια για την περίοδο δεν με πιάνει σχεδόν καθόλου! Αν και είχα πάρα πολλά χρόνια να το πάρω τώρα όταν το πίνω απλά μαλακώνει λίγο τον πόνο! Εσύ θα μπορέσεις να πάρεις κάτι πιο βαρύ. Χτες έκανα την πρώτη αλλαγή και πέθανα. Μετά το χειρουργείο είχε ματώσει το πόδι μου και είχαν κολλήσει οι γάζες και ο επίδεσμος πάνω στη πληγή! Πέθανα αλλά τα κατάφερα! Τώρα αύριο θα πάω πάλι στο νοσοκομείο να μου κάνουν αλλαγή και να του ρίξουν μια ματιά.

Μαρία όταν πας για το χειρουργείο έχε και betadine μαζί σου!!!

83Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 3:07 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiph έγραψε:Μαρία εσύ θα είσαι σε καλύτερη θέση από μένα. Εγώ δεν πήρα αντιβίωση και λόγω του θηλασμού μπορώ να πάρω μόνο ντεπόν το οποίο επειδή το έπαιρνα πολλά χρόνια για την περίοδο δεν με πιάνει σχεδόν καθόλου! Αν και είχα πάρα πολλά χρόνια να το πάρω τώρα όταν το πίνω απλά μαλακώνει λίγο τον πόνο! Εσύ θα μπορέσεις να πάρεις κάτι πιο βαρύ. Χτες έκανα την πρώτη αλλαγή και πέθανα. Μετά το χειρουργείο είχε ματώσει το πόδι μου και είχαν κολλήσει οι γάζες και ο επίδεσμος πάνω στη πληγή! Πέθανα αλλά τα κατάφερα! Τώρα αύριο θα πάω πάλι στο νοσοκομείο να μου κάνουν αλλαγή και να του ρίξουν μια ματιά.

Μαρία όταν πας για το χειρουργείο έχε και betadine μαζί σου!!!
Πρεπει να παω νοσοκομειο ε; Σε ιατρειο δε γινεται; Σου το καυτηριασαν με λειζερ οπως στο λινκ που ειχε βαλει η Αλικη;

84Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 3:15 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοίτα γίνεται και έξω αλλά εμένα μου είχαν πει για 180 ευρώ έξω... Λέιζερ στο νοσοκομείο;;;; χαχαχα Laughing Laughing Laughing Laughing Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 328109 Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 328109 Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 328109 Εδώ δεν είχαν betadine!!!!!!!!!! Δεν έβλεπα αλλά απ' ότι άκουγα με κάτι το έκοβε!!!!!!!!!!

85Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 3:24 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiph έγραψε:Κοίτα γίνεται και έξω αλλά εμένα μου είχαν πει για 180 ευρώ έξω... Λέιζερ στο νοσοκομείο;;;; χαχαχα Laughing Laughing Laughing Laughing Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 328109 Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 328109 Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 328109 Εδώ δεν είχαν betadine!!!!!!!!!! Δεν έβλεπα αλλά απ' ότι άκουγα με κάτι το έκοβε!!!!!!!!!!

180; Αουτς...Και ωστε το εκοβαν ε; Αουτς, αουτς...

86Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 3:28 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Sof θυμησέ μου λίγο πότε ξεκίνησες την άδεια του ΟΑΕΔ; Σε ρωτάω γιατί εγώ την άδεια την ξεκίνησα 8/10 και με πλήρωσαν αναλογικά για τον Οκτώβρη από 8 εώς 30/10 και πήρα λιγότερα. Για τον Νοέμβρη θα πάρω περισσότερα. Αλλιως κοίτα μήπως έγινε κανένα λάθος γιατί μου φαίνονται πολύ λίγα!

87Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 3:29 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
MariaM έγραψε:
tsiph έγραψε:Κοίτα γίνεται και έξω αλλά εμένα μου είχαν πει για 180 ευρώ έξω... Λέιζερ στο νοσοκομείο;;;; χαχαχα Laughing Laughing Laughing Laughing Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 328109 Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 328109 Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 328109 Εδώ δεν είχαν betadine!!!!!!!!!! Δεν έβλεπα αλλά απ' ότι άκουγα με κάτι το έκοβε!!!!!!!!!!

180; Αουτς...Και ωστε το εκοβαν ε; Αουτς, αουτς...

Και τα 180 μου είπε ότι ήταν μόνο έξοδα χειρουργείου γιατί ήταν γνωστός μου γιατρός. Η χειρούργος που με είδε στο ΙΚΑ και μου είπε πως έχει δικό της ιατρείο έξω είπε ότι μου είπε ελάχιστα... (Εδώ πάει τριπλό άουτσ!)....

88Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 3:56 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiph έγραψε:
MariaM έγραψε:
tsiph έγραψε:Κοίτα γίνεται και έξω αλλά εμένα μου είχαν πει για 180 ευρώ έξω... Λέιζερ στο νοσοκομείο;;;; χαχαχα Laughing Laughing Laughing Laughing Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 328109 Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 328109 Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 328109 Εδώ δεν είχαν betadine!!!!!!!!!! Δεν έβλεπα αλλά απ' ότι άκουγα με κάτι το έκοβε!!!!!!!!!!

180; Αουτς...Και ωστε το εκοβαν ε; Αουτς, αουτς...

Και τα 180 μου είπε ότι ήταν μόνο έξοδα χειρουργείου γιατί ήταν γνωστός μου γιατρός. Η χειρούργος που με είδε στο ΙΚΑ και μου είπε πως έχει δικό της ιατρείο έξω είπε ότι μου είπε ελάχιστα... (Εδώ πάει τριπλό άουτσ!)....

Αληθεια;;;; Shocked Εχω κι εγω γνωστο γιατρο αλλα κατα καποιο τροπο οι δικοι μου γνωστοι εχουν την ταση να χρεωνουν περισσοτερο και τρωνε ακυρα... Θα το ψαξω λιγουλακι...

89Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 4:06 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Θυμήθηκα τι ήθελα να ρωτήσω χτες! Η πρώτη περίοδος μετά την εγκυμοσύνη ήρθε... Η δεύτερη;;; Θα πρέπει να είναι σταθερός ο κύκλος από την αρχή ή όποτε θέλει;

90Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 4:31 am

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tsiph έγραψε:Θυμήθηκα τι ήθελα να ρωτήσω χτες! Η πρώτη περίοδος μετά την εγκυμοσύνη ήρθε... Η δεύτερη;;; Θα πρέπει να είναι σταθερός ο κύκλος από την αρχή ή όποτε θέλει;
Εμενα ηταν το ιδιο ασταθης με πριν αλλα δε θηλαζα. Ο θηλασμος τον επιβραδυνει, μην ανησυχεις.

91Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 4:34 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εμενα η περιοδος μου ηρθε κανονικα στις 28 ημερες.
Ειναι σιγουρο το εκοψαν το επιδομα.
Ευτυχως κ εμεις την εχουμε γλυτωσει κ δεν εχουμε κρυωσει,αλλα βολτα παμε ειδικα αυτες τις ημερες που δεν κανει πολυ κρυο τα πρωινα τον ντυνω καλα κ παμε.
Εγω απο 19/10 που αρχιζει η αδεια στις 10 Νοεμβρη πηρα 285ευρω απο οαεδ

92Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 4:47 am

Sof


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tsiph έγραψε:Sof θυμησέ μου λίγο πότε ξεκίνησες την άδεια του ΟΑΕΔ; Σε ρωτάω γιατί εγώ την άδεια την ξεκίνησα 8/10 και με πλήρωσαν αναλογικά για τον Οκτώβρη από 8 εώς 30/10 και πήρα λιγότερα. Για τον Νοέμβρη θα πάρω περισσότερα. Αλλιως κοίτα μήπως έγινε κανένα λάθος γιατί μου φαίνονται πολύ λίγα!
η αδεια μου ξεκινησε στις 22/9 και πληρωθηκα στις 10/11 659 και αλλα 175 και τωρα 13,19 ισως να μου τα χρωστουσαν!!!!
περαστικα και για το ποδι σου!!!

93Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 7:19 am

fofi

fofi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πληρωθηκα 659 ευρω σημερα απο τον οαεδ.

94Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 8:12 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγώ είχα πληρωθεί για τον Οκτώβρη. Σήμερα που πήγε και κοιταξε ο Λευτερης δεν έχουν βάλει τίποτα....

95Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 9:33 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα! σημερα ηρθα νωρις γιατι αρρωστησαν οι μαθητες Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 215994 Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 215994
στις 8.30 εχω ραντεβου με οδοντιατρο κ τρεμω στην ιδεα!τι θα παθω? ποσο πολυ θα πονεσω! εχω να βγαλω πετρα απο πριν μεινω εγκυος! θα ματωσω Sad Sad
λοιπον ακουστε τι εκανε σημερα η κυρια! δε θελει καθολου να τη ντυνω , να τη ξεντυνω, να την ενοχλω γενικα. εγω ομως ηθελα να της βαλω καλσον κ φουστανακι.ζοριστηκαμε λιγο, αρχιζει κλαιει τσιριζει(οπως παντα) κ μολις ετοιμαζομαι να περασω απ το κεφαλι της τη μπλουζα (γιατι ειναι αμανικο το φουστανακι) σηκωσε ολο της το σωμα στηριγμενη σε ενα ποδι κ μετακινηθηκε . ηθελε να με αποφυγει κ τα καταφερε! αρα μπορει να κουνηθει κ δε θελει! παιζει με τον πονο μου! πρωτη φορα το εκανε , χαρηκα παρα πολυ!στην αλλη μερια βρεθηκε! αντε πηραμε λιγη φορα κ εμεις...

96Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 9:55 am

tsiph

tsiph
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χα χα χα! Σε παιδεύει από τώρα η κυρία! Καλά λέει η νύφη μου είναι ύπουλα πλάσματα αυτά τα μωρά! Αδιαθέτησα τώρα το απόγευμα (ήταν που σας ρώταγα!) και είμαι χάλια!!!!!! Σε συνδυασμό με το πόδι άστα να πάνε! Έτοιμη να πέσω κάτω είμαι. Ευτυχώς που το μωρό μου είναι ήρεμο!!!!!!

97Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 11:20 am

νατακως


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλησπερααααααα
τι κανετε???? ευχομαι ολες καλα. εγω λιγη κουραση την εχω.
αλικη μη βιαζεσε να κουνηθει, ειναι καλυτερα, πιστεψε με...... εμενα τωρα ολη την ωρα θελει να γυρναει. καλα την ειχα στο γυμναστηριο. τωρα γυρναει κι επειδη δεν μπορει να κανει κατι αλλο γκρινιαζει, την ξαναβαζω ανασκελα και μεχρι να γυρισω την πλατη μου εχει γυρισει και φτου κι απ'την αρχη. ασε που δεν μπορω να της βαλω και παμπερς, ολο γυρναει....
κοριτσια εμενα παντως μετα την εγκυμοσυνη η περιοδος ειναι τελεια!!!! τερμα οι πονοι!!!!! αφου δεν καταλαβαινω ποτε θα μου ερθει, τη βρισκω μπροστα μου.
οσο για το μπεταντιν..... εγω οταν ηταν να παω να γεννησω μου ειχαν πει καποιοι αλλοι να παρω μαζι μου χαρτι υγειας γιατι δεν εχουν. και εκτος απο αυτο αγορασα και υποσεντονα, αυτα τα χαρτινα, γιατι δεν μου αλλαζαν καθε μερα. κατα τα αλλα θα πληρωνουμε κι ολας για να γεννησουμε.... αντε μη το πιασω το θεμα και νευριασω νυχτιατικα.
αυτααααα. σας καληνυχτω.

98Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 11:43 am

georgia84


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια σας ευχαριστω για τη συμπαρασταση! Σας λεω που κ που για την κουραση για να ξαλαφρωνω λιγο! Ομως αναρωτιεμαι, γυναικες με πανω απο ενα παιδια, που δουλευουν πως τα καταφερνουν κ τα εχουν ολα σε ταξη? Δουλεια, σπιτι, παιδια, μαγειρεμα? Εγω τρεχω κ δε φτανω!

Αγγελικη μου μακαρι να ημουν διορισμενη! Θα ημουν σε αδεια τωρα! Αναπληρωτρια ειμαι κ ευτυχως οχι πολυ μακρια απο το σπιτι μου. Εχω δουλεψει κ εγω σε φροντιστηρια ομως κ ξερω πως ειναι...

Εμεις βολτουλες βγαινουμε οποτε εχουμε χρονο!

Κοριτσια εγω δεν εχω αδιαθετησει ακομα... Μαλλον λογω θηλασμου.

99Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Παρ Δεκ 02, 2011 3:16 pm

elenaki85

elenaki85
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σας εχασα λιγο κοριτσια,αλλα επανηλθα...αχ εδω και λιγες μερες παιρναμε δυσκολα.ο αυχενας μου με εχει πεθανει.και δεν ξερω αν ειναι ψυξη ή νευροκαβαλυκευμα απο τις αγκαλιες.παντως σημερα το πρωι με το που ξυπνησα εκλαιγα απο τον πονο,ουτε το βαρος του χεριου μου δεν αντεχα.3 μερες μου εχει αλλαξει τα φωτα,συν του οτι 3 μερες εχω λιγο την μυτη μου με αποτελεσμα πονοκεφαλο πονοκεφαλο πονοκεφαλο.αλλα τα δυσκολα τα περναει η μπεμπουλα μου μωρε...αχ ποσο μου κακοφαινεται που παιδευεται το κοριτσακι μου.2-3 μερες ειναι μπουκωμενη οπως σας ειχα πει και 2 βραδυα δεν κοιμοταν καλα,ολο ξυπναγε επειδη δεν μπορουσε να αναπνευσει.τελικα χθες το βραδυ κοιμηθηκε καλα απο τις 11,30 ως τις 7,30! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 215994 ηταν και σημερα καλυτερα,πολυ λιγοτερο ΄΄ροχαλητο΄΄ αλλα ρε κοριτσια τρελενεται οταν της βαζω ορο,για το σωληνακι που τραβαμε τις μυξουλες δεν το συζηταω,δεν το ανεχεται με τιποτα.φοβαμαι τοσο που αντιστεκεται μην της κανω καμια ζημια στην γλυκια μυτουλα της. Crying or Very sad αχ το κοριτσακι μου ποσο παιδευεται.και κλαμαααααααα οταν βαζουμε ορο.τωρα πριν κοιμηθει της βαλαμε για να ειναι αδεια η μυτουλα και να κοιμηθει καλα,και η γλυκια μου εριξε ενα κλαμα,αφου ουτε να της σκουπισουμε τα ρουθουνακια δεχοταν.κλαμα σας λεω,αφου εκλαψα και εγω να εκτονωθω.βεβαια με το που της τραγουδησα και της χορευα πεθανε στο γελιο,οποτε ολα οκ!
αααααα δεν σας ειπα οταν την κραταω πλαγια στην αγκαλια μου και ακουμπαει πλαγιαστα στα ποδια μου,απο χθες κανει κινησεις και σπρωχνει το σωμα της μπροστα.της αφησα την πλατουλα και ειδα οτι στηριζοταν μονη της με τον ποπο σε 90 μοιρες γωνια πλεον,αλλα μετα απο λιγο κουραζεται και αφηνεται παλι...αχ το νινι μου αρχιζει και καθεται!!!!! Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 654316 Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 654316

ωστε ετσι το επιδομα ε???????αχ θεε μου τι αλλο θα κοψουν?ακομα δεν πηγα να δω τι ακι αν μας τα εβαλαν?900 ηταν του τοκετου και 300 για την καισαρικη νομιζω?????

100Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3!  - Σελίδα 4 Empty Απ: Μανουλες ιουλιος 2011 Ν.3! Σαβ Δεκ 03, 2011 2:16 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τι κανετε πουλακια μου??? που ειναι καλε το veraki???????????????
μαρια χαιρομαι που το αιμα δεν ειναι τιποτα κ καλα εκανες κ ανησυχησες. στα 20 αφαιρεσα σαλπιγγα κ ωοθηκη κ απο τοτε εχω τρελα με αυτα τα θεματα γι αυτο σου ειπα να πας στο γιατρο.(ας ελπιζουμε ομως κ για εγκυμοσυνη ποτε δε ξερεις!!!)
ελενακι τα ιδια τραβαμε με τον ορο, δε θελει καθολου κ η δικια μου. ευτυχως σημερα ειναι πολυ καλυτερα!
ελπιζω να ειστε ολες καλα...καλο βραδυ!!!!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 42]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 42  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις