Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
151 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 151 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
koukida έγραψε:

[/i]για οσο θα το θεωρεις 'αρρωστο' (μιας κ εισαι μελος της πλειοψηφιας που εχει αυτες τις αντιληψεις)- τοτε το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα κανει κανενα καλο ξεκινημα στη ζωη του.
με την σταση αυτη προκαθορίζεις το μελλον του παιδιου και την αντιμετωπιση που θα εχει στο σχολειο/στην κοινωνια.
οχι εσυ προσωπικα- αλλα ,ξαναλεω, η πλειοψηφια που συμμεριζεται αυτην την αποψη.

..κοίτα ...από αγκάθι βγαίνει Ρόδο ..και από Ρόδο βγαίνει αγκάθι ...λέει μια παροιμία...
αρα ..ναι μπορεί να βγει και ένα χρυσό παιδί..αλλά θα είναι η εξαίρεση ..γιατί καλώς η κακώς οι επιλογές των γονιών επηρεάζουν τα παιδιά...
όπως από 2 γονείς ναρκομανείς θα επηρεαστεί σίγουρα το παιδί..είτε στην υγεία του η στην ψυχολογία.....από γονείς που κακοποιούν ..το ίδιο.....
ακόμη και από ένα διαζύγιο που είναι πλέον τόσο συνηθισμένο και βγαίνουν χίλια δυο προβλήματα...
όταν για μαμά και μπαμπά έχεις 2 μαμάδες η δύο μπαμπάδες...εσύ λες πως όλα στην ψυχολογία τους θα είναι τέλεια???...ε εγώ αδυνατώ να το πιστέψω αυτό!

σιγουρα με τα σημερινα δεδομενα- αυτα δλδ που αποδεχομαστε ως 'κανονικο' ως 'αποδεκτό' ως 'σωστό' - ενα παιδι απο μια τετοια οικογενεια το πιο πιθανο ειναι να εχει πολλα προβληματα.
ωστοσο τα παραδειγματα που εφερες την κακοποιησης και του εθισμου στα ναρκωτικα δεν μπαινουν στο ιδιο καζανι με την ομοφυλοφιλια- κανεις δεν πεθανε επειδη ειναι γκευ ή επειδη μεγαλωσε σε μια τετοια οικογενεια- μπορει ομως να καταστραφει επειδη ποτε δεν εγινε αποδεκτος- γιατι παντα ηταν ο δακτυλοδυκτουμενος στον κοινωνικο του περιγυρο.

παρεμπιπτοντως- εχει το 'Φιλαδελφια' στο μεγκα.

συμπτωση ε?

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και ομως μπουμπουκιτσα σου λεω απο προσωπικη εμπειρια ηξερα ενα ατομο απο παιδικη ηλικια και φαινοταν απο πολυ μικρο οτι θα γινει gay!

τωρα για το αλλο θεμα που λες κουκιδα ειναι πολυ σοβαρο,δεν ειναι φυσιολογικο ολο αυτο,δηλαδη το ζευγαρι "πρεπει" να αποτελειται απο δυο διαφορετικα φυλα!Δεν ξερω οι ισορροπιες αυτες ειναι πολυ λεπτες!Νομιζω πως ενα παιδι σε μια τετοια οικογενεια θα εχει πολλα προβληματα τουλαχιστον στην σημερινη εποχη!Θελω να πω ο αντρας εχει αλλα χαρακτηριστικα και η γυναικα αλλα που ειναι πολυ σημαντικα για τον "σχηματισμο" του χαρακτηρα του παιδιου!

desT

desT
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
..κοίτα ...από αγκάθι βγαίνει Ρόδο ..και από Ρόδο βγαίνει αγκάθι ...λέει μια παροιμία...
αρα ..ναι μπορεί να βγει και ένα χρυσό παιδί..αλλά θα είναι η εξαίρεση ..γιατί καλώς η κακώς οι επιλογές των γονιών επηρεάζουν τα παιδιά...
όπως από 2 γονείς ναρκομανείς θα επηρεαστεί σίγουρα το παιδί..είτε στην υγεία του η στην ψυχολογία.....από γονείς που κακοποιούν ..το ίδιο.....
ακόμη και από ένα διαζύγιο που είναι πλέον τόσο συνηθισμένο και βγαίνουν χίλια δυο προβλήματα...
όταν για μαμά και μπαμπά έχεις 2 μαμάδες η δύο μπαμπάδες...εσύ λες πως όλα στην ψυχολογία τους θα είναι τέλεια???...ε εγώ αδυνατώ να το πιστέψω αυτό!

Μπουμπουκίτσα, νομίζω είσαι υπερβολική που συγκρίνεις τους ναρκομανείς και τους γονείς που κακοποιούν τα παιδιά τους με τους ομοφυλόφιλους.
Μιλάμε απλά για την σεξουαλική προτίμηση κάποιου. Εσύ μιλάς για περιθωριοποιημένες ομάδες. Η Κούκι αυτό εννοεί, ότι πρέπει να αλλάξει η αντιμετώπιση των γκευ από τους μη γκευ ως περιθωριοποιημένα άτομα.

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα συμφωνήσω με την Κουκίδα. Ούτε εμένα με πειράζει η προβολή των ομοφυλόφιλων στην τηλεόραση και γενικά στα μμε. Από τη στιγμή που υπάρχουν για ποιο λόγο να κάνουμε σαν να μην υπάρχουν; Αυτή η συμπεριφορά μας δημιουργεί τα ταμπού και τον κοινωνικό αποκλεισμό.

Όσον αφορά στα παιδιά που υιοθετούνται από ομοφυλόφιλα ζευγάρια, δεν πιστεύω πως βλέποντας τους γονείς τους θα ακολουθήσουν και αυτά τον ίδιο δρόμο. Μπορεί ναι μπορεί και όχι. Όπως ένα παιδί που μεγαλώνει από έναν γιατρό πατέρα ίσως ακολουθήσει το ίδιο επάγγελμα ίσως όχι.

Γενικά δε μου αρέσουν αυτά τα στερεότυπα. Επειδή τα έζησα στην εφηβεία μου (ώντας κόρη ενός χρήστη ουσιών) θεωρώ πως είναι το μεγαλύτερο λάθος που μπορούμε να κάνουμε και η μεγαλύτερη αδικία. Αν τα παιδιά των ομοφυλόφιλων αντιμετωπίζουν κοινωνικό αποκλεισμό και ρατσισμό, φταίμε εμείς για αυτό, όχι οι γονείς τους ή τα ίδια.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απλα το βλεπω στις μερες μας ολο και πιο εντονα,δεν ξερω εχω την αισθηση οτι το προωθουν ως προτυπο ολο αυτο!

Αν γινει κατι τετοιο που λες Ελενα θα γινει μετα απο παρα πολλα χρονια,εγω προσωπικα δεν θα κοροιδευα ενα τετοιο παιδι αλλα σιγουρα δεν θα το εβλεπα ολο αυτο φυσιολογικα,δεν ξερω ειναι κατι ξενο προς εμε,προς την κριση μου.(εννοω το να εχει ενα ζευγαρι gay παιδια)Ειμαι σιγουρη πως τα παιδακια αυτα θα ηταν δυστυχισμενα τουλαχιστον την σημερινη εποχη!Αν τωρα ολοι αυτοι αγαπουν τοσο τα παιδακια υπαρχουν αλλοι δεκαδες τροποι να τα βοηθησουν αλλα χωρις να ανηκουν στην οικογενεια τους.

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπω μεγάλο θέμα ανοίξατε.. δν έχω χρόνο να τα διαβάσω όλα αλλά θα πώ κι εγώ την γνώμη μου! Καταρχήν να πώ ότι πιστεύω ότι γεννιέσαι έτσι...
έχω μια πελάτησα στο μαγαζί που ειναι τραβεστι... η γυναίκα είναι 40χρονων και εχει τα απειρα ψυχολογικά.. ο πατερας και ο αδερφος της δν την αποδεχτηκαν ποτε γι αυτο που ειναι (πράγμα τραγικο κατά την γνωμη μου, αλλα οι αντρες ειναι πολύ αυστηροι, το παίρνουν προσωπικά για κάποιο ανεξήγητο λόγο και θίγονται!! ... όσο ηταν νεα εζησε Αθηνα και εξωτερικό δουλεύοντας σε στριπτιτζαδικο (γιατί πριν 20 χρόνια ποιος θα την επαιρνε σε κάποια σοβαρή δουλεια!) και τώρα που μεγαλωσε ξαναγύρισε εδω γιατι πανε τα ψωμια της και μένει με τους γονεις της, στο ιδιο σπιτι που μενει και ο πατερας και ο αδερφος.... φανταστειτε τωρα την πιεση και την κακοπεραση που εφαγε ολα αυτα τα χρονια και την κοροιδια απο τον κοσμο και την ιδια την οικογενεια της να μην την αποδεχεται.... ε μετα ειναι δυνατον αυτο το ατομο να μεγαλωσει και να εχει ισορροπημενο χαρακτήρα? Θεωρω λοιπον ότι εμεις φταιμε.. τους αντιμετωπίζουμε σαν παρασιττα και μαθαινουν να ζουν ετσι γιατι δν μπορουν να ενσωματωθουν με το συνολο! Πρέπει καποια στιγμη να ξεκολλήσουμε τα μυαλά μας και να θεωρήσουμε ότι μπορεί να είναι φυσιολογικό και αυτό παρόλο που δν μας μοιάζει..οι αρχαιοι έλληνες και αυτοί με όλους και με όλα πήγαιναν, αλλα δν κατηγορήθηκαν ποτέ.. τώρα ξαφνικά εγινε ταμπου ολο αυτο!
Εγω ακομη κι αν το παιδι μου ειναι ετσι, θα στεναχωρηθω μονο γιατι θα δυσκολευτει στην ζωη του έτσι που το αντιμετωπιζει η κοινωνια μας, παρα γιατι θα ειναι διαφορετικο!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubou έγραψε:πωπω μεγάλο θέμα ανοίξατε.. δν έχω χρόνο να τα διαβάσω όλα αλλά θα πώ κι εγώ την γνώμη μου! Καταρχήν να πώ ότι πιστεύω ότι γεννιέσαι έτσι...
έχω μια πελάτησα στο μαγαζί που ειναι τραβεστι... η γυναίκα είναι 40χρονων και εχει τα απειρα ψυχολογικά.. ο πατερας και ο αδερφος της δν την αποδεχτηκαν ποτε γι αυτο που ειναι (πράγμα τραγικο κατά την γνωμη μου, αλλα οι αντρες ειναι πολύ αυστηροι, το παίρνουν προσωπικά για κάποιο ανεξήγητο λόγο και θίγονται!! ... όσο ηταν νεα εζησε Αθηνα και εξωτερικό δουλεύοντας σε στριπτιτζαδικο (γιατί πριν 20 χρόνια ποιος θα την επαιρνε σε κάποια σοβαρή δουλεια!) και τώρα που μεγαλωσε ξαναγύρισε εδω γιατι πανε τα ψωμια της και μένει με τους γονεις της, στο ιδιο σπιτι που μενει και ο πατερας και ο αδερφος.... φανταστειτε τωρα την πιεση και την κακοπεραση που εφαγε ολα αυτα τα χρονια και την κοροιδια απο τον κοσμο και την ιδια την οικογενεια της να μην την αποδεχεται.... ε μετα ειναι δυνατον αυτο το ατομο να μεγαλωσει και να εχει ισορροπημενο χαρακτήρα? Θεωρω λοιπον ότι εμεις φταιμε.. τους αντιμετωπίζουμε σαν παρασιττα και μαθαινουν να ζουν ετσι γιατι δν μπορουν να ενσωματωθουν με το συνολο! Πρέπει καποια στιγμη να ξεκολλήσουμε τα μυαλά μας και να θεωρήσουμε ότι μπορεί να είναι φυσιολογικό και αυτό παρόλο που δν μας μοιάζει..οι αρχαιοι έλληνες και αυτοί με όλους και με όλα πήγαιναν, αλλα δν κατηγορήθηκαν ποτέ.. τώρα ξαφνικά εγινε ταμπου ολο αυτο!
Εγω ακομη κι αν το παιδι μου ειναι ετσι, θα στεναχωρηθω μονο γιατι θα δυσκολευτει στην ζωη του έτσι που το αντιμετωπιζει η κοινωνια μας, παρα γιατι θα ειναι διαφορετικο!!

boubou δεν ειναι τραβεστι οι gay. Δεν εχουν την αναγκη να ντυθουν γυναικες,καποιοι ειναι πολυ θηλυπρεπεις -αυτο φαινεται κιολας,αλλα ειναι αλλο το θεμα του τραβεστι.
Συμφωνω μαζι σου οτι αφου δεν υπαρχει αποδοχη τοτε περιθωριοποιουνται. Δεν γινεται σε ολες τις κοινωνιες στον ιδιο βαθμο. Σαν γυναικα ας πουμε οτι καπως καταλαβαινω πως ειναι να σε θεωρουν κατωτερο -σε εμας πως συμπεριφερεται η κοινωνια? στον εργασιακο τομεα δυσκολα θα ανεβει μια γυναικα στα υψηλοτερα ποστα.Κ μεσα σους αιωνες η καταπιεση προς το φυλο μας ειναι γνωστη,η σεξουαλικη καταπιεση για παραδειγμα σε καποιες κοινωνιες ειναι αποδεκτη,ακομα και στην ελληνικη κοινωνια. Δεν λεω οτι ειναι το ιδιο να εισαι γυναικα με το να εισαι gay αλλα μια ιδεα περι αποκλεισμου την εχουμε .

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
δεν γεννιέται κανείς ομοφυλόφιλος...γίνεται είτε από λανθασμένο οικογενειακό περιβάλλον ..'ειτε καταλήγει εκεί ψάχνοντας την ηδονή..

Αυτό είναι προσωπική άποψη ή βασίζεται πάνω σε κάποια δεδομένα? Μου ακούγεται απόλυτο, και ειδικα σε αυτο το θέμα δεν θα έπρεπε να ειναι.

Και στην τελική, κι εγω την έψαξα την ηδονη αλλά σε άτομα του άλλου φύλου. Υπάρχει κάτι που σε ωθεί να ελκύεσαι απο άτομα συγκεκριμένου φύλου, και δεν πιστεύω οτι αυτο μπορεί να επηρεαστει κατά πολύ απο το οικογενειακό περιβάλλον.

Συμφωνω με το να παντρεύονται με πολιτικό γάμο οι γκέι, στην τελική με ποιον θα περάσεις το υπολοιπο της ζωής σου ειναι δικός σου λογαριασμός. Και θα έπρεπε να ειναι νομιμο. Διαφωνω με το προσπαθουν να παντρευτουν με θρησκευτικό, δεν θελω να το αναλύσω περισσότερο, αλλά ειναι εκτος δόγματος εκκλησίας.

Το να υιοθετήσουν παιδια ειναι πιο πολύπλοκο. Δεν πιστεύω οτι καποιος θα γινει γκέι βλέποντας τους γονείς του, αλλά σιγουρα θα ειναι πιο ανεκτικός ο ίδιος. Το θέμα ειναι οτι θα βλέπει οτι ειναι διαφοερτική η δική του οικογένεια, και επίσης μάλλον θα αντιμετωπίζεται ως "το παιδι των ανώμαλων", τουλάχιστον στη δική μας κοινωνία.

Στην τελική, από άποψη ηθικής και μόνο, τι είναι πιο ηθικό? Ένας ετεροφυλόφιλος που αλλάζει σεξουαλικους παρτενερ κάθε βδομάδα, ή ένας ομοφυλόφιλος που ειναι με ένα άτομο για όλη του τη ζωή? Δεν κατακρίνω κανένα από τα δύο εφόσον είναι κοινη συναινέσει, οκ?

Όσον αφορά την προβολή τους απο τα ΜΜΕ, νομιζω οτι παρουσιάζουν καρικατουρες των γκέι, ως άτομα ελαφρα, χαρουμενα (gay!), τρελλιαρικα, εως και κραγμένες αδερφες. Δεν έχω υπόψιν μου να εχει παρουσιαστει κάποιος γκέι ως σοβαρός επαγγελματίας σε σοβαρη σειρά (δεν πολυβλέπω τηλεόραση, διορθωστε με αν εχετε υποψιν σας κάτι).

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Απο χθες που διάβασα το θέμα μου έρχεται στο μυαλό ένας γνωστός μου.
Μία και μοναδική φορα ξέσπασε με κλάμματα λέγοντας ότι δεν φταίει αυτός που γεννήθηκε έτσι.Τα είχε βάλει με ένα μέλος της οικογένειάς του που τον κριτικάρησε.
Τρέξανε με την μαμά του σε πολλούς γιατρούς και το ψάξανε πολύ το θέμα.Και ο ίδιος το ήθελε.Ένας γιατρός μετά από ορμονικές εξετάσεις έβγαλε το συμπέρασμα ότι οι θηλυκές ορμόνες του ήταν πιο ανεβασμένες.
Επειδή έχω κι άλλους γνωστούς γκέι και κρίνοντας τους συγκεκριμένους έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι υπάρχουν κι αυτοί που γεννιούνται έτσι.
Δεν φταίνε ούτε τα προτυπα ούτε οι πειραματισμοί.Απλά έτσι γεννήθηκαν.
Και τα συγκεκριμένα είναι τα πιο καλά παιδιά που έχω γνωρίσει.
Δεν έχω κατακρίνει ούτε κοροιδέψει ποτέ gay γιατί όπως είπε και μια κοπέλα,έχω κι εγώ γιο!!!

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:
boubou δεν ειναι τραβεστι οι gay. Δεν εχουν την αναγκη να ντυθουν γυναικες,καποιοι ειναι πολυ θηλυπρεπεις -αυτο φαινεται κιολας,αλλα ειναι αλλο το θεμα του τραβεστι.

To ξέρω απλά πήγα το θέμα λίγο παραπέρα!

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:[

Στην τελική, από άποψη ηθικής και μόνο, τι είναι πιο ηθικό? Ένας ετεροφυλόφιλος που αλλάζει σεξουαλικους παρτενερ κάθε βδομάδα, ή ένας ομοφυλόφιλος που ειναι με ένα άτομο για όλη του τη ζωή? Δεν κατακρίνω κανένα από τα δύο εφόσον είναι κοινη συναινέσει, οκ?


τωρα αυτό που λες ..

δηλαδή το ηθικό το συγκρίνουμε έναν ΄΄άπιστο΄΄ στρειτ με ένα ΄΄πιστό΄΄ γκει??..γίνεται αυτό???
ένας πιστός στρειτ με ένα πιστό γκει..εκεί πες μου ποιον θεωρείς ποιο ηθικό??

επίσης το να είναι κάποιος με ένα 'άτομο όλη του την ζωή δεν λέει απαραίτητα κάτι...
ας πούμε πιο αληθινός και ΄΄καλός΄΄ είναι κάποιος που φέρεται σωστά..αλλά σαν άνθρωπος κάποια στιγμή (όχι επαναλαμβανόμενα) δεν μπόρεσε να ελέγξει τις ορμές μου ..και πήγε και με άλλο σύντροφο..παρά αυτός που ναι μεν δεν απάτησε ποτέ ..αλλά φέρεται άσχημα και κακομεταχειρίζεται τον σύντροφό του..έτσι δεν είναι?

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κι εγώ πιστεύω ότι γεννιέσαι με κάποιες προτιμήσεις,χωρίς να μπορώ να το στοιχειοθετήσω. Απ' αυτά που έχω ψάξει λίγο νοιώθω ότι έχει βάσει το θέμα των γονιδίων και των ορμονών. Σκεφτείτε ότι κάποιοι γεννιούνται και ερμαφρόδιτοι, άρα λογικά τα γονίδια έχουν το ρόλο τους σε όλο αυτό. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τους ομοφυλόφιλους, αλλά το θέμα των παιδιών το σκέφτηκα πολλές φορές αν είναι σωστό ή όχι. Κατάληξα ότι ειδικά αν υιοθετούν ένα παιδάκι ορφανό μόνο καλό μπορούν να κάνουν, ειδικά αν είναι σωστοί άνθρωποι και καλοί γονείς. Το παιδί αν θα έχει πρόβλημα θα είναι εξαιτίας της κοινωνίας που δεν είναι έτοιμη να δεχτεί κάτι τέτοιο. Στο κάτω κάτω πόσο χειρότερο είναι να είσαι παιδί ομοφυλόφιλων από το να είσαι παιδί γονιών αδιάφορων, που κακομεταχειρίζονται λεκτικά και σωμάτικά τα παιδιά τους για παράδειγμα;

Το άλλο που σκεφτόμουν είναι το εξής: Ποιός ορίζει τι είναι νορμάλ και τι ανώμαλο; Μπορεί από παλιά η πλειοψηφία να ήταν "νορμάλ" και αυτόματα να θεωρείται η μειοψηφία "ανώμαλη". Και ένας ομοφυλόφιλος μπορεί γι' αυτό να ένοιωθε άβολα να εκδηλωθεί ή μπορεί και ο ίδιος να θεωρούσε τον εαυτό του "άρρωστο", "ανώμαλο", γι' αυτό πιο παλιά δεν είχαμε σε συχνότητα εκδήλωση τέτοιων ατόμων.

Τώρα καθαρά από θρησκευτικής άποψης νομίζω ότι θεωρούνται "ανώμαλοι" λόγω του ότι δεν πληρούν τα κριτήρια για το "αυξάνεστε και πληθύνεστε".

Όλα τα πιο πάνω είναι καθαρά επιφανειακές μου απόψεις, χωρίς να το έχω ψάξει ιδιαίτερα, γιατί στο τέλος δεν με απασχόλησε ποτέ, πλέον για μένα είναι φυσιολογικό. Και ακριβώς επειδή κάποιος δεν ξέρει ποτέ αν θα τύχει στο παιδί του καλό θα ήταν να μην έχει έντονα αρνητική άποψη και αυτό το λέω καθαρά γενικά, δεν έχει να κάνει με καμιά απάντηση κοπέλας στο θέμα αυτό, μη με παρεξηγήσετε.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:
Nena έγραψε:[

Στην τελική, από άποψη ηθικής και μόνο, τι είναι πιο ηθικό? Ένας ετεροφυλόφιλος που αλλάζει σεξουαλικους παρτενερ κάθε βδομάδα, ή ένας ομοφυλόφιλος που ειναι με ένα άτομο για όλη του τη ζωή? Δεν κατακρίνω κανένα από τα δύο εφόσον είναι κοινη συναινέσει, οκ?


τωρα αυτό που λες ..

δηλαδή το ηθικό το συγκρίνουμε έναν ΄΄άπιστο΄΄ στρειτ με ένα ΄΄πιστό΄΄ γκει??..γίνεται αυτό???
ένας πιστός στρειτ με ένα πιστό γκει..εκεί πες μου ποιον θεωρείς ποιο ηθικό??

επίσης το να είναι κάποιος με ένα 'άτομο όλη του την ζωή δεν λέει απαραίτητα κάτι...
ας πούμε πιο αληθινός και ΄΄καλός΄΄ είναι κάποιος που φέρεται σωστά..αλλά σαν άνθρωπος κάποια στιγμή (όχι επαναλαμβανόμενα) δεν μπόρεσε να ελέγξει τις ορμές μου ..και πήγε και με άλλο σύντροφο..παρά αυτός που ναι μεν δεν απάτησε ποτέ ..αλλά φέρεται άσχημα και κακομεταχειρίζεται τον σύντροφό του..έτσι δεν είναι?
Αυτο που εννοώ ειναι οτι για πολλους ειναι η ομοφυλοφυλία παραπτωμα. Αλλά δεν ειναι πχ το διαζυγιο. Αυτο εννοω. Σαφως και δεν μπορεις να συγκρινεις τα δυο, αλλλά οταν οι σεξουαλικές σου προτιμήσεις γινονται το μονο κριτηριο με το οποίο χαρακτηρίζεσαι, ε, πώς να το κάνουμε, είναι λάθος.
Στο ερωτημά σου, "πιστος γκέι ή πιστος στρειτ" σου απαντω οτι ειναι το ίδιο απο άποψη ηθικότητας. Εφόσον κανενας δεν κακομεταχειριζεται κανενα.

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Nena έγραψε:[

Στην τελική, από άποψη ηθικής και μόνο, τι είναι πιο ηθικό? Ένας ετεροφυλόφιλος που αλλάζει σεξουαλικους παρτενερ κάθε βδομάδα, ή ένας ομοφυλόφιλος που ειναι με ένα άτομο για όλη του τη ζωή? Δεν κατακρίνω κανένα από τα δύο εφόσον είναι κοινη συναινέσει, οκ?


τωρα αυτό που λες ..

δηλαδή το ηθικό το συγκρίνουμε έναν ΄΄άπιστο΄΄ στρειτ με ένα ΄΄πιστό΄΄ γκει??..γίνεται αυτό???
ένας πιστός στρειτ με ένα πιστό γκει..εκεί πες μου ποιον θεωρείς ποιο ηθικό??

επίσης το να είναι κάποιος με ένα 'άτομο όλη του την ζωή δεν λέει απαραίτητα κάτι...
ας πούμε πιο αληθινός και ΄΄καλός΄΄ είναι κάποιος που φέρεται σωστά..αλλά σαν άνθρωπος κάποια στιγμή (όχι επαναλαμβανόμενα) δεν μπόρεσε να ελέγξει τις ορμές μου ..και πήγε και με άλλο σύντροφο..παρά αυτός που ναι μεν δεν απάτησε ποτέ ..αλλά φέρεται άσχημα και κακομεταχειρίζεται τον σύντροφό του..έτσι δεν είναι?
Αυτο που εννοώ ειναι οτι για πολλους ειναι η ομοφυλοφυλία παραπτωμα. Αλλά δεν ειναι πχ το διαζυγιο. Αυτο εννοω. Σαφως και δεν μπορεις να συγκρινεις τα δυο, αλλλά οταν οι σεξουαλικές σου προτιμήσεις γινονται το μονο κριτηριο με το οποίο χαρακτηρίζεσαι, ε, πώς να το κάνουμε, είναι λάθος.
Στο ερωτημά σου, "πιστος γκέι ή πιστος στρειτ" σου απαντω οτι ειναι το ίδιο απο άποψη ηθικότητας. Εφόσον κανενας δεν κακομεταχειριζεται κανενα.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Νένα, μου αρέσουν πολύ οι απόψεις σου Respect

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demmy5_k έγραψε:
Nena έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:
Nena έγραψε:[

Στην τελική, από άποψη ηθικής και μόνο, τι είναι πιο ηθικό? Ένας ετεροφυλόφιλος που αλλάζει σεξουαλικους παρτενερ κάθε βδομάδα, ή ένας ομοφυλόφιλος που ειναι με ένα άτομο για όλη του τη ζωή? Δεν κατακρίνω κανένα από τα δύο εφόσον είναι κοινη συναινέσει, οκ?


τωρα αυτό που λες ..

δηλαδή το ηθικό το συγκρίνουμε έναν ΄΄άπιστο΄΄ στρειτ με ένα ΄΄πιστό΄΄ γκει??..γίνεται αυτό???
ένας πιστός στρειτ με ένα πιστό γκει..εκεί πες μου ποιον θεωρείς ποιο ηθικό??

επίσης το να είναι κάποιος με ένα 'άτομο όλη του την ζωή δεν λέει απαραίτητα κάτι...
ας πούμε πιο αληθινός και ΄΄καλός΄΄ είναι κάποιος που φέρεται σωστά..αλλά σαν άνθρωπος κάποια στιγμή (όχι επαναλαμβανόμενα) δεν μπόρεσε να ελέγξει τις ορμές μου ..και πήγε και με άλλο σύντροφο..παρά αυτός που ναι μεν δεν απάτησε ποτέ ..αλλά φέρεται άσχημα και κακομεταχειρίζεται τον σύντροφό του..έτσι δεν είναι?
Αυτο που εννοώ ειναι οτι για πολλους ειναι η ομοφυλοφυλία παραπτωμα. Αλλά δεν ειναι πχ το διαζυγιο. Αυτο εννοω. Σαφως και δεν μπορεις να συγκρινεις τα δυο, αλλλά οταν οι σεξουαλικές σου προτιμήσεις γινονται το μονο κριτηριο με το οποίο χαρακτηρίζεσαι, ε, πώς να το κάνουμε, είναι λάθος.
Στο ερωτημά σου, "πιστος γκέι ή πιστος στρειτ" σου απαντω οτι ειναι το ίδιο απο άποψη ηθικότητας. Εφόσον κανενας δεν κακομεταχειριζεται κανενα.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου Νένα, μου αρέσουν πολύ οι απόψεις σου [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
¨



κι εμένα!

με καλύπτεις απόλυτα!

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
http://www.vita.gr/html/ent/071/ent.7071.asp
καλημερα! δε ξερω αν εχει παραθεσει καποια κοπελα κατι αναλογο, αν εχετε χρονο διαβαστε το αρθρο

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγγελικημαρια έγραψε:http://www.vita.gr/html/ent/071/ent.7071.asp
καλημερα! δε ξερω αν εχει παραθεσει καποια κοπελα κατι αναλογο, αν εχετε χρονο διαβαστε το αρθρο
Το εχει παραθεσει και μια κοπελα πιο πριν, αλλα καλα εκανες κ το ξαναβαλες γιατι δεν ειχα προσεξει το παρακάτω

"Οι μελέτες αυτές προσπάθησαν να διερευνήσουν το ζήτημα της κληρονομικότητας στηριζόμενες στην υπόθεση ότι αν το ένα παιδί είναι ομοφυλόφιλο, υπάρχει πιθανότητα να είναι και το άλλο. Οι ερευνητές, λοιπόν, πραγματοποίησαν έρευνες σε μονοζυγωτικά δίδυμα (που προέρχονται δηλαδή από το ίδιο γονιμοποιημένο ωάριο), εκμεταλλευόμενοι το γεγονός ότι έχουν το ίδιο γενετικό υλικό. Οι επιστήμονες παρατήρησαν ένα ιδιαίτερα αυξημένο ποσοστό ταύτισης της ομοφυλοφιλίας στα δίδυμα (ακόμη και σε όσα ζουν σε διαφορετικά περιβάλλοντα)."

Αυτο ειναι μια καλή ένδειξη της βιολογικής βάσης της ομοφυλοφυλίας.

demmy5_k

demmy5_k
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:http://www.vita.gr/html/ent/071/ent.7071.asp
καλημερα! δε ξερω αν εχει παραθεσει καποια κοπελα κατι αναλογο, αν εχετε χρονο διαβαστε το αρθρο
Το εχει παραθεσει και μια κοπελα πιο πριν, αλλα καλα εκανες κ το ξαναβαλες γιατι δεν ειχα προσεξει το παρακάτω

"Οι μελέτες αυτές προσπάθησαν να διερευνήσουν το ζήτημα της κληρονομικότητας στηριζόμενες στην υπόθεση ότι αν το ένα παιδί είναι ομοφυλόφιλο, υπάρχει πιθανότητα να είναι και το άλλο. Οι ερευνητές, λοιπόν, πραγματοποίησαν έρευνες σε μονοζυγωτικά δίδυμα (που προέρχονται δηλαδή από το ίδιο γονιμοποιημένο ωάριο), εκμεταλλευόμενοι το γεγονός ότι έχουν το ίδιο γενετικό υλικό. Οι επιστήμονες παρατήρησαν ένα ιδιαίτερα αυξημένο ποσοστό ταύτισης της ομοφυλοφιλίας στα δίδυμα (ακόμη και σε όσα ζουν σε διαφορετικά περιβάλλοντα)."

Αυτο ειναι μια καλή ένδειξη της βιολογικής βάσης της ομοφυλοφυλίας.


Πάνω σ' αυτό να αναφέρω ότι η κολητή μου και κουμπάρα μου έχει δύο αδερφές μια πιο μεγάλη και μια μικρότερη και είναι και οι δύο ομοφυλόφιλες. Μέχρι να το συνειδητοποιήσουν προσπάθησαν να σχετιστούν και με άντρες, αλλά στο τέλος συνειδητοποίησαν ότι απλά δεν τις έλκυαν.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:http://www.vita.gr/html/ent/071/ent.7071.asp
καλημερα! δε ξερω αν εχει παραθεσει καποια κοπελα κατι αναλογο, αν εχετε χρονο διαβαστε το αρθρο
Το εχει παραθεσει και μια κοπελα πιο πριν, αλλα καλα εκανες κ το ξαναβαλες γιατι δεν ειχα προσεξει το παρακάτω

"Οι μελέτες αυτές προσπάθησαν να διερευνήσουν το ζήτημα της κληρονομικότητας στηριζόμενες στην υπόθεση ότι αν το ένα παιδί είναι ομοφυλόφιλο, υπάρχει πιθανότητα να είναι και το άλλο. Οι ερευνητές, λοιπόν, πραγματοποίησαν έρευνες σε μονοζυγωτικά δίδυμα (που προέρχονται δηλαδή από το ίδιο γονιμοποιημένο ωάριο), εκμεταλλευόμενοι το γεγονός ότι έχουν το ίδιο γενετικό υλικό. Οι επιστήμονες παρατήρησαν ένα ιδιαίτερα αυξημένο ποσοστό ταύτισης της ομοφυλοφιλίας στα δίδυμα (ακόμη και σε όσα ζουν σε διαφορετικά περιβάλλοντα)."

Αυτο ειναι μια καλή ένδειξη της βιολογικής βάσης της ομοφυλοφυλίας.


Νενα ετσι οπως τα αναλυεις -και πιο πανω οχι εδω- εμενα μου ξεκαθαριζεις καποιες αποριες.

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bou-boukitsa έγραψε:

τωρα αυτό που λες ..

δηλαδή το ηθικό το συγκρίνουμε έναν ΄΄άπιστο΄΄ στρειτ με ένα ΄΄πιστό΄΄ γκει??..γίνεται αυτό???
ένας πιστός στρειτ με ένα πιστό γκει..εκεί πες μου ποιον θεωρείς ποιο ηθικό??

επίσης το να είναι κάποιος με ένα 'άτομο όλη του την ζωή δεν λέει απαραίτητα κάτι...
ας πούμε πιο αληθινός και ΄΄καλός΄΄ είναι κάποιος που φέρεται σωστά..αλλά σαν άνθρωπος κάποια στιγμή (όχι επαναλαμβανόμενα) δεν μπόρεσε να ελέγξει τις ορμές μου ..και πήγε και με άλλο σύντροφο..παρά αυτός που ναι μεν δεν απάτησε ποτέ ..αλλά φέρεται άσχημα και κακομεταχειρίζεται τον σύντροφό του..έτσι δεν είναι?

ρωτας να σου πουμε με βαση την χριστιανικη ηθικη?
εγω θα σου απαντησω με βαση την λογικη-
εφόσον ΔΕΝ βλαπτει ο ενας τον αλλο- που το προβλημα? γιατι θα πρεπει να ειναι κακος αυτος που επιλεγει εναν ομοφυλο συντροφο? ποιον βλάπτει? ποιον πληγωνει? μονο αυτους που εχουν ταμπού και ενδοιασμούς γιατι δεν τους το δικαιολογει η ηθική τους.
προτιμω 10 φορες να υφισταται ενα υγιες και ευτυχισμενο ομοφυλοφιλο ζευγαρι παρα ενα ταλαιπωρο και δυστυχισμενο ετεροφυλο ζευγαρι.
εχουμε μπερδεψει την ουσιαστικη ηθικη με τα ταμπου της εκκλησιας (κατ'εμενα)

να ρωτησω κατι υποθετικο κ εγω με τη σειρα μου--
εσυ ποιον παπα θα προτιμουσες?
τον στρειτ που καταχραζεται την περιουσια της εκκλησιας και εκμεταλλευεται το ποιμνιο του (γιατι υπαρχουν κ αυτοι) ή τον παπα που ισως ειναι κατα βαθος γκευ αλλα αγαπα το ποιμνιο του -διδασκει την αγαπη και προσφερει στους αδελφους του??(γιατι θα υπαρχουν κ αυτοι)
θα καθορισει η σεξουαλικη του προτιμηση την επιλογη σου ή θα το παραβλέψεις?

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
koukida έγραψε:
bou-boukitsa έγραψε:

τωρα αυτό που λες ..

δηλαδή το ηθικό το συγκρίνουμε έναν ΄΄άπιστο΄΄ στρειτ με ένα ΄΄πιστό΄΄ γκει??..γίνεται αυτό???
ένας πιστός στρειτ με ένα πιστό γκει..εκεί πες μου ποιον θεωρείς ποιο ηθικό??

επίσης το να είναι κάποιος με ένα 'άτομο όλη του την ζωή δεν λέει απαραίτητα κάτι...
ας πούμε πιο αληθινός και ΄΄καλός΄΄ είναι κάποιος που φέρεται σωστά..αλλά σαν άνθρωπος κάποια στιγμή (όχι επαναλαμβανόμενα) δεν μπόρεσε να ελέγξει τις ορμές μου ..και πήγε και με άλλο σύντροφο..παρά αυτός που ναι μεν δεν απάτησε ποτέ ..αλλά φέρεται άσχημα και κακομεταχειρίζεται τον σύντροφό του..έτσι δεν είναι?

ρωτας να σου πουμε με βαση την χριστιανικη ηθικη?
εγω θα σου απαντησω με βαση την λογικη-
εφόσον ΔΕΝ βλαπτει ο ενας τον αλλο- που το προβλημα? γιατι θα πρεπει να ειναι κακος αυτος που επιλεγει εναν ομοφυλο συντροφο? ποιον βλάπτει? ποιον πληγωνει? μονο αυτους που εχουν ταμπού και ενδοιασμούς γιατι δεν τους το δικαιολογει η ηθική τους.
προτιμω 10 φορες να υφισταται ενα υγιες και ευτυχισμενο ομοφυλοφιλο ζευγαρι παρα ενα ταλαιπωρο και δυστυχισμενο ετεροφυλο ζευγαρι.
εχουμε μπερδεψει την ουσιαστικη ηθικη με τα ταμπου της εκκλησιας (κατ'εμενα)

να ρωτησω κατι υποθετικο κ εγω με τη σειρα μου--
εσυ ποιον παπα θα προτιμουσες?
τον στρειτ που καταχραζεται την περιουσια της εκκλησιας και εκμεταλλευεται το ποιμνιο του (γιατι υπαρχουν κ αυτοι) ή τον παπα που ισως ειναι κατα βαθος γκευ αλλα αγαπα το ποιμνιο του -διδασκει την αγαπη και προσφερει στους αδελφους του??(γιατι θα υπαρχουν κ αυτοι)
θα καθορισει η σεξουαλικη του προτιμηση την επιλογη σου ή θα το παραβλέψεις?



στο ερωτημα που θετει η μπουμπουκα για το ποιον θεωρουμε πιο ανηθικο τον πιστο στρειτ η τον πιστο γκει ενα εχω να πω...ειναι τελειως υποκειμενικο....τι εννοω...υπαρχουν στρειτ που "πουλανε" το σωμα τους για τα λεφτα και υπαρχουν και γκει που εχουν εναν και μοναδικο συντροφο σε ολη τους την ζωη....εσυ τι προτιμας τωρα...???καταλαβαινεις οτι δεν εχει βαση αυτο που λες...???οσο για το αρχικο ερωτημα εγω πιστευω οτι γεννιεσαι....

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
spapastamou έγραψε:

στο ερωτημα που θετει η μπουμπουκα για το ποιον θεωρουμε πιο ανηθικο τον πιστο στρειτ η τον πιστο γκει ενα εχω να πω...ειναι τελειως υποκειμενικο....τι εννοω...υπαρχουν στρειτ που "πουλανε" το σωμα τους για τα λεφτα και υπαρχουν και γκει που εχουν εναν και μοναδικο συντροφο σε ολη τους την ζωη....εσυ τι προτιμας τωρα...???καταλαβαινεις οτι δεν εχει βαση αυτο που λες...???οσο για το αρχικο ερωτημα εγω πιστευω οτι γεννιεσαι....



scratch scratch scratch

με μπέρδεψες!

πως θεωρείς ηθικό έναν στρέιτ που πουλάει το σώμα του;

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
florentiab έγραψε:
spapastamou έγραψε:

στο ερωτημα που θετει η μπουμπουκα για το ποιον θεωρουμε πιο ανηθικο τον πιστο στρειτ η τον πιστο γκει ενα εχω να πω...ειναι τελειως υποκειμενικο....τι εννοω...υπαρχουν στρειτ που "πουλανε" το σωμα τους για τα λεφτα και υπαρχουν και γκει που εχουν εναν και μοναδικο συντροφο σε ολη τους την ζωη....εσυ τι προτιμας τωρα...???καταλαβαινεις οτι δεν εχει βαση αυτο που λες...???οσο για το αρχικο ερωτημα εγω πιστευω οτι γεννιεσαι....



scratch scratch scratch

με μπέρδεψες!

πως θεωρείς ηθικό έναν στρέιτ που πουλάει το σώμα του;



οχι βρε!με αυτο που γραφω οτι υπαρχουν στρειτ που πουλανε το σωμα τους για χρηματα και αντιστοιχα γκει που περνανε ολη τους τη ζωη εχοντας μονο εναν ερωτικο συντροφο θελω να δειξω στην μπουμπουκα πως ενας στρειτ μπορει να ειναι πιο ανηθικος απο εναν γκει...και σε καμμια περιπτωση δεν θεωρειται ανηθικος ενας γκει ανθρωπος...απλα ολοι πιανομαστε απο το "φαινεσθαι" και ξεχναμε το "ειναι"....

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
spapastamou έγραψε:
florentiab έγραψε:
spapastamou έγραψε:

στο ερωτημα που θετει η μπουμπουκα για το ποιον θεωρουμε πιο ανηθικο τον πιστο στρειτ η τον πιστο γκει ενα εχω να πω...ειναι τελειως υποκειμενικο....τι εννοω...υπαρχουν στρειτ που "πουλανε" το σωμα τους για τα λεφτα και υπαρχουν και γκει που εχουν εναν και μοναδικο συντροφο σε ολη τους την ζωη....εσυ τι προτιμας τωρα...???καταλαβαινεις οτι δεν εχει βαση αυτο που λες...???οσο για το αρχικο ερωτημα εγω πιστευω οτι γεννιεσαι....



scratch scratch scratch

με μπέρδεψες!

πως θεωρείς ηθικό έναν στρέιτ που πουλάει το σώμα του;



οχι βρε!με αυτο που γραφω οτι υπαρχουν στρειτ που πουλανε το σωμα τους για χρηματα και αντιστοιχα γκει που περνανε ολη τους τη ζωη εχοντας μονο εναν ερωτικο συντροφο θελω να δειξω στην μπουμπουκα πως ενας στρειτ μπορει να ειναι πιο ανηθικος απο εναν γκει...και σε καμμια περιπτωση δεν θεωρειται ανηθικος ενας γκει ανθρωπος...απλα ολοι πιανομαστε απο το "φαινεσθαι" και ξεχναμε το "ειναι"....



οκ. κατάλαβα τι ήθελες να πεις.

συμφωνώ μαζί σου, ειδικά στην τελευταία σου πρόταση

bou-boukitsa

bou-boukitsa
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:
να ρωτησω κατι υποθετικο κ εγω με τη σειρα μου--
εσυ ποιον παπα θα προτιμουσες?
τον στρειτ που καταχραζεται την περιουσια της εκκλησιας και εκμεταλλευεται το ποιμνιο του (γιατι υπαρχουν κ αυτοι) ή τον παπα που ισως ειναι κατα βαθος γκευ αλλα αγαπα το ποιμνιο του -διδασκει την αγαπη και προσφερει στους αδελφους του??(γιατι θα υπαρχουν κ αυτοι)
θα καθορισει η σεξουαλικη του προτιμηση την επιλογη σου ή θα το παραβλέψεις?

καλά τώρα περάσαμε αλλού!

για εμένα προσωπικά ..ο ιερέας τουλάχιστον πρέπει να πληρεί κάποιες προϋποθέσεις...αν είναι έγγαμος..οκ ..αν είναι άγαμος αυτά περί γκέι κλπ που λέγονται πιστεύω οτι πολλές φορές είναι απλά λασπη και αν όντως κάποιος είναι δεν νομίζω ότι μπορεί να έχει σωστό έργο...έχει ξεφύγει και θα έπρεπε να μην είναι στους κόλπους της εκκλησίας αφού όσα πρέπει να διδάξει είναι αντίθετα από την ζωή του..και τουλάχιστον σε αυτή την περίπτωση δεν μπορεί να προσφέρει στο ποίμνιο με κανένα τρόπο..

τώρα για ένα άλλο άνθρωπο (και οχι ιερέα)...μπορεί κάποιος να ειναι καλός και να προσφέρει στον συνάνθρωπο ανεξάρτητα απο τις προτιμήσεις του...σε αυτο συμφωνώ..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις