Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
12 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 12 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
katerinarv έγραψε:http://www.zarahome.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/zarahomech/en/zarahomech/91502/62517/Clothes%2BChristmas%2BGarland

http://www.zarahome.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/zarahomech/en/zarahomech/91502/62523/Rojo%2BBox%2Bof%2BChristmas%2BDecorations

Το πρώτομ αρέσει πάρα πολύ!!

Ψάχνω και το σκουφί αλλά πάω να ταισω πρώτα και επιστρέφω!!!

ΤΙ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑ ΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΡΕΣΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ. ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ

antzelinino

antzelinino
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα ομορφουλες...
Τι κανετε? Εγω απο την ωρα που σηκωθηκα ψιλοσυμμαζευω το σπιτι...
Περιμενω και σημερα κοσμο για την γιορτη του Νικολα... Εκτος απο κατι φιλες μου, θα ερθει και ο παππους μου με την γιαγια μου για δυο τρεις μερες, να χαρουν λιγο τα μικρα... Οποτε καταλαβαινετε... Θα κανω να μπω στην κουζινα τουλαχιστον τρεις μερες, γιατι εκτος απο το οτι αυτη η γιαγια μου, ειναι η αγαπημενη μου, ειναι και η καλυτερη μαγειρισσα του κοσμου...
Τωρα για τον θηλασμο που ειπε η Γεωργια και εμενα ετσι μου φαινεται ωρες ωρες, αλλα τελικα γαλα βγαινει...
Κατερινακι τελεια τα στολιδια... Βεβαια εμενα μου αρεσαν πιο πολυ τα καρο... Ειμαι λατρης του καρο... Ερχονται τα Χριστουγεννα....
Γιουπιιιιιιι..... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 90233 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 90233 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 90233 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 90233

Elena84

Elena84
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
antzelinino έγραψε:Καλημερα ομορφουλες...
Τι κανετε? Εγω απο την ωρα που σηκωθηκα ψιλοσυμμαζευω το σπιτι...
Περιμενω και σημερα κοσμο για την γιορτη του Νικολα... Εκτος απο κατι φιλες μου, θα ερθει και ο παππους μου με την γιαγια μου για δυο τρεις μερες, να χαρουν λιγο τα μικρα... Οποτε καταλαβαινετε... Θα κανω να μπω στην κουζινα τουλαχιστον τρεις μερες, γιατι εκτος απο το οτι αυτη η γιαγια μου, ειναι η αγαπημενη μου, ειναι και η καλυτερη μαγειρισσα του κοσμου...
Τωρα για τον θηλασμο που ειπε η Γεωργια και εμενα ετσι μου φαινεται ωρες ωρες, αλλα τελικα γαλα βγαινει...
Κατερινακι τελεια τα στολιδια... Βεβαια εμενα μου αρεσαν πιο πολυ τα καρο... Ειμαι λατρης του καρο... Ερχονται τα Χριστουγεννα....
Γιουπιιιιιιι..... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 90233 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 90233 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 90233 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 90233


ΑΑΑΑ ΝΑΙ ΕΣΕΙΣ ΓΙΩΡΤΑΖΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ... ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΕ...
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 654316 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 654316

katerinarv

katerinarv
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Χρονια πολλά στο Νικόλα Αντζελα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I love you I love you I love you I love you I love you

Τι δώρο σας ζήτησε????
χιχι!

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tzef έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

ΕΡΩΤΗΣΗ

ΟΣΕΣ ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ , ΣΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ :΅ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΜΙΚΡΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΕΩΣ ΤΙΣ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ;ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΩΡΑ ΑΔΕΙΑΖΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΟΜΑΙ

EXΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ

Γεωργία μου κι εμενα μου το κάνει καποιες μερες αυτό! Παρατηρησε αν θηλάζει όλη την ωρα ή απλά παιζει με το στηθος! Επειδη θηλαζουν αποκλειστικά αυτο είναι και η ψυχαγωγια τους! Μάλλον δε νυσταζει και εχει συνδυασει αυτη την ωρα με μανουλα! Δεν υπαρχει θεμα ροης! Απο τη στιγμη που περασαν οι πρωτες 6 εβδομαδες ο οργανισμος σου ανταποκρινεται στις αναγκες της μπεμπουλας σου! Μη σε απασχολει λοιπον οτι δεν εχει χορτασει!

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aγγελική μου να χαίρεσαι τον Νικόλα σου κοπέλα μου!!!!!!!!!!!!

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια μου εχουν λειψει παρα πολυ τα θαλασσινα και οι ψαρομεζεδες! Γεωργια εσυ νομιζω δεν ειχες γραψει οτι φαγατε προσφατα? Είναι πουθενα κοντα μας?- γιατι με τη μικρουλα είναι δυσκολο εως ακοτορθωτο προς το παρον να απομακρυνθουμε πολύ!

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μόλις γύρισα από ΟΑΕΔ! Έκανα τα χαρτιά για το επίδομα αλλά για τον 6μηνο τα δικά μου τα ντουγάνια στην δουλειά έκαναν λάθοι στην δήλωση εργοδότη και πρέπει να ξανατρέχω! Πάντως είπαν ότι οι πληρωμές θα αργήσουν!
Ήρθε και η Σόφι μας!!!!!!!!!!!
Πλάκα έχει!!

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμπλήρωσε κανένας από τους εργοδότες σας το χαρτί για τον ΟΑΕΔ να δω που κάνουν λάθος?

katerinarv

katerinarv
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
που είστε κορίτσια?

katerinarv

katerinarv
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δέσποινα θα το έχω το απογευμα το χαρτί μου! Οπότε ξαναρώτα με για ναμην το ξεχάσω!

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
katerinarv έγραψε:Δέσποινα θα το έχω το απογευμα το χαρτί μου! Οπότε ξαναρώτα με για ναμην το ξεχάσω!

Οκ κοπέλα μου! Θα σου στείλω μηνυματάκι για να δουμε τι έγραψαν οι δικοί σου! Ευχαριστώ!

candy

candy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despoinaki έγραψε:
katerinarv έγραψε:Δέσποινα θα το έχω το απογευμα το χαρτί μου! Οπότε ξαναρώτα με για ναμην το ξεχάσω!

Οκ κοπέλα μου! Θα σου στείλω μηνυματάκι για να δουμε τι έγραψαν οι δικοί σου! Ευχαριστώ!
εγώ σήμερα τους τα έδωσα

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!


Μανούλες κααλησπέρα! Τα φώτα σας please! Πήγα σήμερα στον ΟΑΕΔ για να κάνω τα χαρτιά του 6μηνου μου και όπως πήγα γύρισα! Ο εργοδότης μου έγραψε ότι να'ναι στην βεβαίωση - δήλωση και μου είπαν να την ξαναετοιμάσει χωρίς να μου δώσουν πολλές πληροφορίες! Για να μην ξανατρέχω πολλές φορές ακόμα...!!!

Στις παραγράφους που λέει:

Η ασφαλισμένη έλαβε την ισόχρονη προς το μειωμένο ωράριο άδεια (μετά τη λήξη της κυοφορίας – λοχείας) από…………………..έως……………
Έλαβε κανονική άδεια (2) από …………………..έως………………..
Η ειδική άδεια προστασίας της μητρότητας χορηγήθηκε από την επιχείρησή μας για το διάστημα από …………………έως…………………
Το Ταμείο Επικουρικής Ασφάλισης της ανωτέρω είναι το ………………………………... και οι εισφορές ανέρχονται σε ……………% για τον εργοδότη και ……………% για την εργαζόμενη (άρθρο 36 Ν. 3996/2011).
Η βεβαίωση αυτή δίνεται στην ανωτέρω μισθωτό για να την χρησιμοποιήσει στον ΟΑΕΔ, προκειμένου να της χορηγηθεί η ειδική παροχή προστασίας μητρότητας.
τι πρέπει να γράψω?
Πχ ισόχρονη ως προς το μειωμένο ωράριο άδεια ποια άδεια είναι?
Αυτή που αν γυρίσω στην δουλειά δικαιούμαι πχ να φεύγω 2 ώρες νωρίτερα? Εγώ κάτι τέτοιο δεν έχω πάρει!
Στην κανονική άδεια καταλαβαίνω τι πρέπει να γράψουν αλλά επειδή την έχω πάρει όλη πριν την γέννα και μια εβδομάδα εδώ, μια εκεί, μια παραπέρα μάλλον πρέπει να γράψω μια εικονική ημερομηνία μάλλον ε? 23 ημέρες άδεια μας δίνουν!
Στην παράγραφο που λέει η ειδική άδεια προστασίας της μητρότητας χορηγήθηκε από την επιχείρησή μας για το διάστημα από... έως... τι πρέπει να γράψω?
Την ημέρα που σταμάτησα από την δουλειά μέχρι την ημέρα που συμπληρώνω τις 63 ημέρες μετά τον τοκετό?
Επικουρικό μου είπαν από την δουλειά μου ότι δεν πληρώνω ούτε εγώ ούτε αυτοί! Άρα αυτή η παράγραφος θα μείνει κενή?

Τα χαρτιά μπορώ να τα καταθέσω μου είπαν από 11.12!
Αν πάω πιο μετά δεν υπάρχει πρόβλημα που δεν θα πηγαίνω στην δουλειά ε? Γιατί 10 του μηνός κανονικά θα έπρεπε να επιστρέψω!

Έκανα τα χαρτιά για το συμπληρωματικό επίδομα! Πάλι καλά! Έκανα και κάτι! Θα αργήσουν όμως λέει οι πληρωμές! Είχε μια ντάνα φακέλους μπροστά της η υπάλληλος!
Πόσο είναι περίπου αυτό το επίδομα!?

Σε κάτι χαρτιά που μου έδωσε λέει ότι ο μηνιαίος μισθός για το 6μηνο είναι 701,27! Κάπου είχα διαβάσει ότι έχει μειωθεί...!!!


steef


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
antzelinino έγραψε:Καλημερα ομορφουλες...
Τι κανετε? Εγω απο την ωρα που σηκωθηκα ψιλοσυμμαζευω το σπιτι...
Περιμενω και σημερα κοσμο για την γιορτη του Νικολα... Εκτος απο κατι φιλες μου, θα ερθει και ο παππους μου με την γιαγια μου για δυο τρεις μερες, να χαρουν λιγο τα μικρα... Οποτε καταλαβαινετε... Θα κανω να μπω στην κουζινα τουλαχιστον τρεις μερες, γιατι εκτος απο το οτι αυτη η γιαγια μου, ειναι η αγαπημενη μου, ειναι και η καλυτερη μαγειρισσα του κοσμου...
Τωρα για τον θηλασμο που ειπε η Γεωργια και εμενα ετσι μου φαινεται ωρες ωρες, αλλα τελικα γαλα βγαινει...
Κατερινακι τελεια τα στολιδια... Βεβαια εμενα μου αρεσαν πιο πολυ τα καρο... Ειμαι λατρης του καρο... Ερχονται τα Χριστουγεννα....
Γιουπιιιιιιι..... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 90233 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 90233 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 90233 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 90233

να τον χαιρεσαι!!!!

antzelinino

antzelinino
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ευχαριστω πολυ ρε κοριτσαρες για τις ευχες...
Να ειστε καλα και εσεις και τα παιδακια σας και γενικα οι οικογενειες σας...

stav2007


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?
ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΝΑ ΧΑΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑ ΣΟΥ.
ΗΛΙΑΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ,ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ.
ΕΜΕΙΣ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΓΑΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΜΑΣ.ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ 4-5 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ,ΤΩΡΑ ΚΑΝΟΥΜΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.
ΛΟΙΠΟΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΧΑΠΙΑ,ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΕΤΗΣΩ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ.ΛΕΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.

stav2007


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ.ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΛΕΒΑΡΗ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΑΡΩΤΗΚΕΣ,ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΔΩΡΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΩΝ?

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΙΑ ΑΝΤΖΕΛΑ.

ΛΟΙΟΝ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑ 1880 ΕΘΡΩ ΑΛΛΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΣΟΥ.

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tzef έγραψε:ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΙΑ ΑΝΤΖΕΛΑ.

ΛΟΙΟΝ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑ 1880 ΕΘΡΩ ΑΛΛΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΣΟΥ.

Ξέρεις πως το υπολογίζω! Ο δικός μου είναι 800 ευρώ!

Μιλάμε για το επίδομα του οαεδ έτσι? Όχι του ΙΚΑ! Από το ΙΚΑ πήρα!

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despoinaki έγραψε:

Μανούλες κααλησπέρα! Τα φώτα σας please! Πήγα σήμερα στον ΟΑΕΔ για να κάνω τα χαρτιά του 6μηνου μου και όπως πήγα γύρισα! Ο εργοδότης μου έγραψε ότι να'ναι στην βεβαίωση - δήλωση και μου είπαν να την ξαναετοιμάσει χωρίς να μου δώσουν πολλές πληροφορίες! Για να μην ξανατρέχω πολλές φορές ακόμα...!!!

Στις παραγράφους που λέει:

Η ασφαλισμένη έλαβε την ισόχρονη προς το μειωμένο ωράριο άδεια (μετά τη λήξη της κυοφορίας – λοχείας) από…………………..έως……………
Έλαβε κανονική άδεια (2) από …………………..έως………………..
Η ειδική άδεια προστασίας της μητρότητας χορηγήθηκε από την επιχείρησή μας για το διάστημα από …………………έως…………………
Το Ταμείο Επικουρικής Ασφάλισης της ανωτέρω είναι το ………………………………... και οι εισφορές ανέρχονται σε ……………% για τον εργοδότη και ……………% για την εργαζόμενη (άρθρο 36 Ν. 3996/2011).
Η βεβαίωση αυτή δίνεται στην ανωτέρω μισθωτό για να την χρησιμοποιήσει στον ΟΑΕΔ, προκειμένου να της χορηγηθεί η ειδική παροχή προστασίας μητρότητας.
τι πρέπει να γράψω?
Πχ ισόχρονη ως προς το μειωμένο ωράριο άδεια ποια άδεια είναι?
Αυτή που αν γυρίσω στην δουλειά δικαιούμαι πχ να φεύγω 2 ώρες νωρίτερα? Εγώ κάτι τέτοιο δεν έχω πάρει!
Στην κανονική άδεια καταλαβαίνω τι πρέπει να γράψουν αλλά επειδή την έχω πάρει όλη πριν την γέννα και μια εβδομάδα εδώ, μια εκεί, μια παραπέρα μάλλον πρέπει να γράψω μια εικονική ημερομηνία μάλλον ε? 23 ημέρες άδεια μας δίνουν!
Στην παράγραφο που λέει η ειδική άδεια προστασίας της μητρότητας χορηγήθηκε από την επιχείρησή μας για το διάστημα από... έως... τι πρέπει να γράψω?
Την ημέρα που σταμάτησα από την δουλειά μέχρι την ημέρα που συμπληρώνω τις 63 ημέρες μετά τον τοκετό?
Επικουρικό μου είπαν από την δουλειά μου ότι δεν πληρώνω ούτε εγώ ούτε αυτοί! Άρα αυτή η παράγραφος θα μείνει κενή?

Τα χαρτιά μπορώ να τα καταθέσω μου είπαν από 11.12!
Αν πάω πιο μετά δεν υπάρχει πρόβλημα που δεν θα πηγαίνω στην δουλειά ε? Γιατί 10 του μηνός κανονικά θα έπρεπε να επιστρέψω!

Έκανα τα χαρτιά για το συμπληρωματικό επίδομα! Πάλι καλά! Έκανα και κάτι! Θα αργήσουν όμως λέει οι πληρωμές! Είχε μια ντάνα φακέλους μπροστά της η υπάλληλος!
Πόσο είναι περίπου αυτό το επίδομα!?

Σε κάτι χαρτιά που μου έδωσε λέει ότι ο μηνιαίος μισθός για το 6μηνο είναι 701,27! Κάπου είχα διαβάσει ότι έχει μειωθεί...!!!



ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΧΑΡΤΙ

ΕΚΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΜΕΙΟΟΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΓΡΦΑΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΓΡΑΜΜΟΥΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ 28/12 ΠΟΥ ΞΕΙΝΑΕ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΜΕΧΡΙ 28/06 ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despoinaki έγραψε:
tzef έγραψε:ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΙΑ ΑΝΤΖΕΛΑ.

ΛΟΙΟΝ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑ 1880 ΕΘΡΩ ΑΛΛΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΣΟΥ.

Ξέρεις πως το υπολογίζω! Ο δικός μου είναι 800 ευρώ!

Μιλάμε για το επίδομα του οαεδ έτσι? Όχι του ΙΚΑ! Από το ΙΚΑ πήρα!

ΜΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΗΣΕ ΑΥΤΗ ΕΧΘΕΣ, ΑΛΛ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ, ΝΑ ΦΑΝΤΣΤΕΙΣ ΜΕ ΚΟΠΕΛΑ ΠΑΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΙΣΘΟ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΠΗΡΕ 1400.ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΡΟΛΟ

Mpogos


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κοριτσάκια και μπεμπάκια! Αντζελά μου να χαίρεσαι τον Νικόλα σου!
Δέσποινα, εμένα μου είπαν από τον ΟΑΕΔ 659 ευρώ το μήνα και όσο για το επίδομα εξαρτάται από το ημερομίσθιό σου, αλλά θα αργήσουν πολυυυυυυυ να μας το δώσουν! Mad
Ο μικρούλης μου έχει μία απίστευτη γκρίνια από το απόγευμα! Κλαίει με ένα παράπονο που ματώνει η καρδιά μου! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 534787 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 534787 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 534787 Τον έχω βάλει για ύπνο (πριν 20 λεπτά) και μέχρι τώρα έχει ξυπνήσει 3 φορές! Τώρα του άναψα το πιστολάκι μήπως και ξεχαστεί! Rolling Eyes Shocked
Το δέντρο δεν έχω καταφέρει να το στολίσω μέχρι τώρα! Να δούμε πόσες μέρες θα μου πάρει να το τελειώσω! Shocked Laughing Mad
Πήγαμε και H&M σήμερα και του πήραμε απίστευτα συνολάκια! Και φυσικά την στολή του Αγ. Βασίλη!
Ξέχασα να σας πω ότι ξεκίνησα yoga και pilates! Για να δούμε, θα καταφέρω να σφίξω την κοιλίτσα? confused affraid ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 966307 scratch

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tzef έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;

ΕΡΩΤΗΣΗ

ΟΣΕΣ ΘΗΛΑΖΕΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ , ΣΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ :΅ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΜΙΚΡΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΕΩΣ ΤΙΣ 11 ΤΟ ΒΡΑΔΥ;ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΩΡΑ ΑΔΕΙΑΖΕΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΟΜΑΙ

EXΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΕΙΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ

ναι tzef μου, τα ιδια.. κι εγω αγχωνομαι.....

Ranou

Ranou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα Μανουλες.Αγγελικη να χαιρεσαι τον Νικολα σου!Γεωργια μου και εμενα απο τοτε που εγκατασταθηκε η γαλουχια το στηθος μου ειναι πολυυυυυυυ μαλακο και μου φαινεται ωρες ωρες οτι δεν εχω γαλα αλλα δεν ισχυει τελικα μια χαρα τρωει ο πριγκηπακος μου και βαζει και κιλακια μονο οταν κανω 3-4 ωρες να θηλασω(νυχτα που κοιμαται) σκληραινει προφανως γεμιζει..Κατα τα αλλα απο υπνο δεν κλεινουμε ματι ολη νυχτα κοιμομαστε 9 το βραδυ με δυο το πρωι και αυτο ειναι απο εκει και περα ανα μισαωρο ξυπναμε τι να πω ειμαι με 3 ωρες υπνου καθε βραδυ υποφερω ο αντρας μου ερχεται στις 7 να βαλω να φαει να πουμε και δυο κουβεντες τελειωσε η μερα κοιμαμαι στις 11 και μεχρι να με παρει καλα καλα ο υπνος εχει ξυπνησει τι συμβαινει αραγε ειμαστε 2 μιση μηνων θα στρωσει ο υπνος του γιατι κοντευω να καταρρευσω!!! Shocked Shocked Shocked Shocked ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 679259 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!!  #2 - Σελίδα 2 679259

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις