Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
403 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 403 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το νόημα δεν είναι να πίνουμε μπύρα με αλκοόλ, αλλά ότι γενικά δε βοηθάει ιδιαίτερα η μπύρα!


ναι αλλα εχει επικρατησει η αποψη οτι βοηθαει η μπυρα...κ την πινω καμια φορα οχι επειδη μαρεσει αλλα επειδη λενε πως βοηθαει... αν οχι τοτε δεν υπαρχει κ λογος να την πινω...

cinderella

cinderella
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Rinoula έγραψε:
cinderella έγραψε:ΔΕΝ θα σταματήσεις!!!! Με τίποτα!!!! Να σ ενημερώσω ότι η δικιά μου είναι θηλαζόμενο μωρό εδώ και 25 μήνες!!! Το βάρος δεν παίζει κανένα ρόλο!! Φτάνει να έχει ανοδική ή σταθερή πορεία στις καμπύλες κ να μεγαλώνει το κεφαλάκι του!!! Είμαστε 9.900 και 86 πόντους, μιλάμε άπταιστα από 17 μηνών, ακόμη ξυπνάμε τη νύχτα >2φορές!!! Όσο για το σίδηρο, κι εγώ της δίνω. Ο γιατρός μου είπε ότι όταν ο οργανισμός δεν έχει ανάγκη από σίδηρο, τον αποβάλλει από τα κακά! Δεν επιβαρύνει καθόλου τον οργανισμό κ μόνο καλό μπορεί να κάνει ακόμη κ σε μακροχρόνια χρήση!!! Μη σταματήσεις το θηλασμό κ μην απογοητεύεσαι!! Δεν μπορεί η κατά τα άλλα λατρεμένη αγελαδίτσα να ταϊσει καλύτερα από σένα το μωρό σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!! δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147

Διάβασα πρόσφατα καινούργια μελέτη που λέει ότι ο πλεονάζων σίδηρος τελικά βλάπτει, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο έχει επαληθευτεί και από άλλους επιστήμονες. Εγώ δε δίνω σίδηρο, αν τρώει το παιδί κρέας, δε θα παίρνει την ποσότητα που χρειάζεται από εκεί? Κάνατε κάποιες εξετάσεις πριν το δώσετε? Με ενδιαφέρει η απάντησή σου...

έκανα και στις 3 το καλοκαίρι κ είχαμε ένα μικρό θεματάκι! Το γιατρό τον ρώτησα πριν 1 εβδομάδα! Θα της δίνω σιρόπι μέχρι το Πάσχα, όταν θα ξανακάνω εξετάσεις! Παίρνω κι εγώ σίδηρο εδώ κ 3 χρόνια κ με εξετάσεις που κάνω είμαι σε όλα οκ, αλλά έχω λίγη αναιμία!! Προς Θεού, πάντα με σύμφωνη γνώμη γιατρού, αλλιώς δεν δίνουμε φάρμακα,ε;; δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 417472

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
cinderella έγραψε:ΔΕΝ θα σταματήσεις!!!! Με τίποτα!!!! Να σ ενημερώσω ότι η δικιά μου είναι θηλαζόμενο μωρό εδώ και 25 μήνες!!! Το βάρος δεν παίζει κανένα ρόλο!! Φτάνει να έχει ανοδική ή σταθερή πορεία στις καμπύλες κ να μεγαλώνει το κεφαλάκι του!!! Είμαστε 9.900 και 86 πόντους, μιλάμε άπταιστα από 17 μηνών, ακόμη ξυπνάμε τη νύχτα >2φορές!!! Όσο για το σίδηρο, κι εγώ της δίνω. Ο γιατρός μου είπε ότι όταν ο οργανισμός δεν έχει ανάγκη από σίδηρο, τον αποβάλλει από τα κακά! Δεν επιβαρύνει καθόλου τον οργανισμό κ μόνο καλό μπορεί να κάνει ακόμη κ σε μακροχρόνια χρήση!!! Μη σταματήσεις το θηλασμό κ μην απογοητεύεσαι!! Δεν μπορεί η κατά τα άλλα λατρεμένη αγελαδίτσα να ταϊσει καλύτερα από σένα το μωρό σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!! δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147 δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 401147


cinderella τους δινεις απο βρεφακια σιδηρο...???σε εσας ειχε ζητησει εξετασεις ο γιατρος η ετσι το εδινε...???επειδη εχω ακουσει σε μωρακια που θηλαζουν δινουν συχνα ετσι...οπως πινουμε και βιταμινη A+D...φοβαμαι μην επιβαρυνθει ο οργανισμος της....παντως σκεφτηκα να μην της το δωσω μεχρι της 20/12 που εχουμε τη ζυγιση να δουμε αν πηρε βαρος...γιατι η δικια μας μας το εδωσε κ καλα μηπως της λειπει σιδηρος κ γι'αυτο δεν πηρε....και μετα βλεπουμε....

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
α ξεχασα να σας πω οτι εκλεισα κ στο ικα την πεμπτη για να γραψουμε το εμβολιο της και θα πω στον γιατρο να την εξεταση κιολας ετσι να παρουμε μια δευτερη γνωμη βρε αδερφε...η πεθερα μου που εμενε κι αυτη παλια αιγαλεω τον ξερει τον παιδιατρο αυτον και μου ειπε οτι ειναι καλος...αν οντως μου γεμισει το ματι θα την αλλαξω την αλλη...αυτος εχει και ιατρειο εδω στο αιγαλεω κοντα στο σπιτι μας....

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
minubaki έγραψε:Το νόημα δεν είναι να πίνουμε μπύρα με αλκοόλ, αλλά ότι γενικά δε βοηθάει ιδιαίτερα η μπύρα!


ναι αλλα εχει επικρατησει η αποψη οτι βοηθαει η μπυρα...κ την πινω καμια φορα οχι επειδη μαρεσει αλλα επειδη λενε πως βοηθαει... αν οχι τοτε δεν υπαρχει κ λογος να την πινω...

Αν θηλάζεις όσο και όποτε θέλει το μωρό σου θα έχεις γάλα ακόμα κι αν δεν έχεις πιει ποτέ μπυρα. Ο θηλασμός είναι προσφορά και ζήτηση και όταν έχεις επιτύχει αποκλειστικό θηλασμό δε χριεάζεται τίποτα άλλο.

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Rinoula έγραψε:
minubaki έγραψε:Το νόημα δεν είναι να πίνουμε μπύρα με αλκοόλ, αλλά ότι γενικά δε βοηθάει ιδιαίτερα η μπύρα!


ναι αλλα εχει επικρατησει η αποψη οτι βοηθαει η μπυρα...κ την πινω καμια φορα οχι επειδη μαρεσει αλλα επειδη λενε πως βοηθαει... αν οχι τοτε δεν υπαρχει κ λογος να την πινω...

Αν θηλάζεις όσο και όποτε θέλει το μωρό σου θα έχεις γάλα ακόμα κι αν δεν έχεις πιει ποτέ μπυρα. Ο θηλασμός είναι προσφορά και ζήτηση και όταν έχεις επιτύχει αποκλειστικό θηλασμό δε χριεάζεται τίποτα άλλο.


ναι θηλαζω οσο κ οποτε θελει το μωρο... δεν χρησιμοποιω ρολοι...
απλα μπυρα που κ που επειδη λενε οτι κανει καλο στη θηλαζουσα μητερα... ευχαριστω για τις συμβουλες κ σορυ σοφακι αν καταχραστηκα για λιγο το θεμα σου....κ για δικες μου αποριες...!!! κ θα δεις που ολα καλα θα πανε με τη μπουμπου σου... σου ειχα πει κ εγω μια φορα πως εδειξε οτι σε 12μερες μονο 90γρ... αλλα δεν πτοηθηκα..αγχωθηκα μεν αλλα συνεχισα ακαθεκτη κ τελικα πηραμε 800γρ... το προηγουμενο μηνα... πεζει να ηταν κ λαθος μετρηση λογο αλλαγης γιατρου που εκανα...φιλια!!!

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
minubaki έγραψε:. πεζει να ηταν κ λαθος μετρηση λογο αλλαγης γιατρου που εκανα...φιλια!!!

Το πιθανότερο, οι ζυγαριές έχουν μεταξύ τους αποκλίσεις! δε θελω να σταματησω να θηλαζω τη νεραιδουλα μου κοριτσια :( - Σελίδα 3 417472

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
minubaki έγραψε:
Rinoula έγραψε:
minubaki έγραψε:Το νόημα δεν είναι να πίνουμε μπύρα με αλκοόλ, αλλά ότι γενικά δε βοηθάει ιδιαίτερα η μπύρα!


ναι αλλα εχει επικρατησει η αποψη οτι βοηθαει η μπυρα...κ την πινω καμια φορα οχι επειδη μαρεσει αλλα επειδη λενε πως βοηθαει... αν οχι τοτε δεν υπαρχει κ λογος να την πινω...

Αν θηλάζεις όσο και όποτε θέλει το μωρό σου θα έχεις γάλα ακόμα κι αν δεν έχεις πιει ποτέ μπυρα. Ο θηλασμός είναι προσφορά και ζήτηση και όταν έχεις επιτύχει αποκλειστικό θηλασμό δε χριεάζεται τίποτα άλλο.


ναι θηλαζω οσο κ οποτε θελει το μωρο... δεν χρησιμοποιω ρολοι...
απλα μπυρα που κ που επειδη λενε οτι κανει καλο στη θηλαζουσα μητερα... ευχαριστω για τις συμβουλες κ σορυ σοφακι αν καταχραστηκα για λιγο το θεμα σου....κ για δικες μου αποριες...!!! κ θα δεις που ολα καλα θα πανε με τη μπουμπου σου... σου ειχα πει κ εγω μια φορα πως εδειξε οτι σε 12μερες μονο 90γρ... αλλα δεν πτοηθηκα..αγχωθηκα μεν αλλα συνεχισα ακαθεκτη κ τελικα πηραμε 800γρ... το προηγουμενο μηνα... πεζει να ηταν κ λαθος μετρηση λογο αλλαγης γιατρου που εκανα...φιλια!!!


ευχαριστω γλυκουλα μου και μην ζητας συγγνωμη τι να με πειραξει βρε...???ωχ λετε κ εγω που θα την παω στον αλλον την πεμπτη να μας δειξει αλλα 'ντ αλλων η ζυγαρια...???

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
spapastamou έγραψε:
minubaki έγραψε:
Rinoula έγραψε:
minubaki έγραψε:Το νόημα δεν είναι να πίνουμε μπύρα με αλκοόλ, αλλά ότι γενικά δε βοηθάει ιδιαίτερα η μπύρα!


ναι αλλα εχει επικρατησει η αποψη οτι βοηθαει η μπυρα...κ την πινω καμια φορα οχι επειδη μαρεσει αλλα επειδη λενε πως βοηθαει... αν οχι τοτε δεν υπαρχει κ λογος να την πινω...

Αν θηλάζεις όσο και όποτε θέλει το μωρό σου θα έχεις γάλα ακόμα κι αν δεν έχεις πιει ποτέ μπυρα. Ο θηλασμός είναι προσφορά και ζήτηση και όταν έχεις επιτύχει αποκλειστικό θηλασμό δε χριεάζεται τίποτα άλλο.


ναι θηλαζω οσο κ οποτε θελει το μωρο... δεν χρησιμοποιω ρολοι...
απλα μπυρα που κ που επειδη λενε οτι κανει καλο στη θηλαζουσα μητερα... ευχαριστω για τις συμβουλες κ σορυ σοφακι αν καταχραστηκα για λιγο το θεμα σου....κ για δικες μου αποριες...!!! κ θα δεις που ολα καλα θα πανε με τη μπουμπου σου... σου ειχα πει κ εγω μια φορα πως εδειξε οτι σε 12μερες μονο 90γρ... αλλα δεν πτοηθηκα..αγχωθηκα μεν αλλα συνεχισα ακαθεκτη κ τελικα πηραμε 800γρ... το προηγουμενο μηνα... πεζει να ηταν κ λαθος μετρηση λογο αλλαγης γιατρου που εκανα...φιλια!!!


ευχαριστω γλυκουλα μου και μην ζητας συγγνωμη τι να με πειραξει βρε...???ωχ λετε κ εγω που θα την παω στον αλλον την πεμπτη να μας δειξει αλλα 'ντ αλλων η ζυγαρια...???


στο λεω για να μην αγχωθεις...!!!
εγω κοντεψα να σκασω απ'την στεναχωρια μου,γιατι κακα τα ψεματα αλλα 90γρ.για 12 μερες νομιζω ειναι πολυ λιγο... ευτυχως ειχα την μητερα μου τοτε εδω μαζι μου κ με ηρεμησε... αφου το μωρο βαρυνε πολυ κ τα ρουχα του δεν του εκαναν πλεον κ εβρεχε αρκετες πανες μου εδωσε να καταλαβω οτι τζαμπα ανησυχουσα... ευτυχως εμενα δεν μου προσθεσε καθολου αγχος η παιδιατρος τοτε κ μου ειπε οτι ειμαστε μια χαρα γιατι εγω σου λεω ημουν ετοιμη να σκασω κ χωρις να υπαρχει λογος τελικα!!!

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
mama rias έγραψε:
Δινε της το σιδηρο που το δινουν ουτως η αλλως σε αποκλειστηκα θηλαζοντα βρεφη και θα δεις που στην απομενη μετρηση θα ειναι ολα καλα!
Εγώ έχω διαβάσει ότι το επιπλέον σίδηρο όταν δε χρειάζεται μπορεί να προκαλέσει και δυσκοιλιότητα!

spapastamou έγραψε:κουκλιτσες μου σας ευχαριστω ολες τοσο πολυ για την στηριξη που μου προσφερετε...!!!εχω καλα νεα απο εκει που καναμε 6 γευματα την ημερα σημερα μεχρι τωρα εχουμε κανει 7...δηλαδη μεχρι να φυγει η μερα θα εχουμε κανει σιγουρα 9...!!!τσικεν λες να μην της το δωσω καλυτερα...???κι εμενα δεν μου πολυαρεσε που μας εδωσε σιδηρο χωρις να ξερουμε σιγουρα αν το παιδι εχει ελλειψη σιδηρου....

Ναι οπωσδήποτε μη δώσεις χωρίς εξετάσεις!!
Μπες και στη σελίδα του Παπαβέντση στο facebook να ρωτήσεις ότι θέλεις!Είναι πιστοποιημένος σύμβουλος γαλουχίας!
https://www.facebook.com/groups/278766877115/

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nata έγραψε:
mama rias έγραψε:
Δινε της το σιδηρο που το δινουν ουτως η αλλως σε αποκλειστηκα θηλαζοντα βρεφη και θα δεις που στην απομενη μετρηση θα ειναι ολα καλα!
Εγώ έχω διαβάσει ότι το επιπλέον σίδηρο όταν δε χρειάζεται μπορεί να προκαλέσει και δυσκοιλιότητα!

spapastamou έγραψε:κουκλιτσες μου σας ευχαριστω ολες τοσο πολυ για την στηριξη που μου προσφερετε...!!!εχω καλα νεα απο εκει που καναμε 6 γευματα την ημερα σημερα μεχρι τωρα εχουμε κανει 7...δηλαδη μεχρι να φυγει η μερα θα εχουμε κανει σιγουρα 9...!!!τσικεν λες να μην της το δωσω καλυτερα...???κι εμενα δεν μου πολυαρεσε που μας εδωσε σιδηρο χωρις να ξερουμε σιγουρα αν το παιδι εχει ελλειψη σιδηρου....

Ναι οπωσδήποτε μη δώσεις χωρίς εξετάσεις!!
Μπες και στη σελίδα του Παπαβέντση στο facebook να ρωτήσεις ότι θέλεις!Είναι πιστοποιημένος σύμβουλος γαλουχίας!
https://www.facebook.com/groups/278766877115/


σ'ευχαριστω πολυ κουκλα μου...εχω ηδη μιλησει με τον κυριο παπαβεντση και μου ειπε φυσικα τι αλλο...???να συνεχισω να θηλαζω αποκλειστικα την μικρουλα μου...μονο η παιδιτρος μου λεει βλακειες....να εισαι καλα

Nata

Nata
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
spapastamou έγραψε:
σ'ευχαριστω πολυ κουκλα μου...εχω ηδη μιλησει με τον κυριο παπαβεντση και μου ειπε φυσικα τι αλλο...???να συνεχισω να θηλαζω αποκλειστικα την μικρουλα μου...μονο η παιδιτρος μου λεει βλακειες....να εισαι καλα
Ωραία!! Οπότε την επόμενη φορά που θα πάει η παιδίατρος να σου σαμποτάρει το θηλασμό θα της πεις: αα σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας αλλά έχω μιλήσει ήδη με σύμβουλο γαλουχίας,ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι τα πάμε πολύ καλά και αποφάσισα να θηλάζω αποκλειστικά! Very Happy
Να δούμε θα το βουλώσει μετά? Twisted Evil
Καλή συνέχεια και γίνε..λιονταρίνα με όποιον λέει βλακείες!Εσύ είσαι η μαμά του παιδιού και εσύ αποφασίζεις πως θα το θρέψεις! Φιλάκια!

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Nata έγραψε:
spapastamou έγραψε:
σ'ευχαριστω πολυ κουκλα μου...εχω ηδη μιλησει με τον κυριο παπαβεντση και μου ειπε φυσικα τι αλλο...???να συνεχισω να θηλαζω αποκλειστικα την μικρουλα μου...μονο η παιδιτρος μου λεει βλακειες....να εισαι καλα
Ωραία!! Οπότε την επόμενη φορά που θα πάει η παιδίατρος να σου σαμποτάρει το θηλασμό θα της πεις: αα σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας αλλά έχω μιλήσει ήδη με σύμβουλο γαλουχίας,ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι τα πάμε πολύ καλά και αποφάσισα να θηλάζω αποκλειστικά! Very Happy
Να δούμε θα το βουλώσει μετά? Twisted Evil
Καλή συνέχεια και γίνε..λιονταρίνα με όποιον λέει βλακείες!Εσύ είσαι η μαμά του παιδιού και εσύ αποφασίζεις πως θα το θρέψεις! Φιλάκια!


σ'ευχαριστω παρα πολυ κουκλιτσα μου...αυτο ακριβως θα της πω!!!φιλακια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις