Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
57 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 57 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοιταξε να δεις οι περισσοερες που γινομαστε για πρωτη φορα μανουλες ειμαστε τοσο ενθουσιασμενες που αγοραζουμε "οτι" μας κανει κλικ,μολις ομως αρχισει και μεγαλωνει το παιδι τοτε καταλαβαινουμε ποσα "αχρηστα" πραγματα αγορασαμε και ουτε καν τα χρησιμοποιησαμε!Και εγω ενω παντα ελεγα οχι δεν θα της παρω αλλο παιχνιδι εχουμε αρκετα,ολο και ξεφευγα!Τωρα καταληξαμε να εχουμε ενα σπιτι γεματο παιχνιδια!Το κακο ειναι οτι τα περισσοτερα τα βαριουνται και κλαις τα λεφτα σου αλλα και τον χωρο που πιανουν!Το καλυτερο για μενα ειναι λιγα και μετα απο πολυ ψαξιμο!Βεβαια για μενα ειναι "αργα" τωρα ειμαστε φουλ αλλα τωρα ξερω...

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το καλο βεβαια ειναι οτι αν εχεις αλλα παιδακια στην οικογενεια τα δινεις,εγω αυτο εκανα εχω δωσει αρκετα στα ξαδερφακια μας!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Νομιζω οτι το καλυτερο ειναι να κρυβουμε καποια παιχνιδια.Και μετα απο καιρο τα εμφανιζουμε παλι...Εγω βλεπω οταν δεν καθομαι μαζι του για παιχνιδια,γιατι πρεπει να εχει και τον χωρο του και τον χρονο του να παιξει μονος του,ακομη ασχολειτε με απλα πραγματακια...Ειναι μικρος ακομη.Τα ερεθισματα που περνει τωρα ειναι αυτα που του μιλαω εγω και του δειχνω...Στα αλλα δε νοιαζεται ακομη...Ολα με το καιρο τους.
Οσο για τα ρουχα?Μου εχει δωσει καποια η νυφη μου και καποια που περνω κι εγω,απο ZARA και H&M ειναι απιστευτες οι τιμες τους οπως και απο jumbo επισης...Δε χρειαζονται σπαταλες.
Αλλαξιερα πηρα,τους πρωτους μηνες την χρησιμοποιησα αρκετα.Μολις αρχισε να γυριζει το εκοψα,αν και πολλες φορες τον αλλαζα και στον καναπε..
Τα επιπλακια του,κρεββατακι αλλαξιερα κτλ τα πηρα απο ΙΚΕΑ.Παμφθηνα.....Και καλα.Εχω ξεφυγει κι εγω καμια φορα για να πω την αληθεια.Αλλα αυτο σε κανα ρουχαλακι. Razz

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Εντυπωσιακό....Και συμφωνώ..Μπράβο βρε Λιτσακι..

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Το τι πιστεύει ο κάθε γονιός ότι είναι απαραίτητο είναι στην κρίση του.
Εγώ μπορεί να πιστεύω ότι το γυμναστήριο είναι απαραίτητο,εσύ όχι...
Η Τουρτίτσα μπορεί να κρίνει ότι το λαπτοπ δεν είναι απαραίτητο,εγώ πάλι πιστεύω πως είναι...Και συμφωνώ με την Κουκίδα,γιατί είναι τόσο κακό???Θα του δώσει τόσα ερεθίσματα,όπως και ένα οποιοδήποτε εκπαιδευτικό παιχνίδι.
Επίσης για την αλλαξιέρα...εγώ έχω πρόβλημα με την μέση μου και δεν μπορώ να σκύβω πολύ πολύ...οπότε για μένα ήταν απαραίτητη!!!
Αυτό που θέλω να πω,στην ουσία είναι,ότι εσύ θα κρίνεις τι είναι απαραίτητο και τι όχι!!Για το δικό σου παιδάκι!!!
Αυτό που είναι κακό είναι να κρίνουμε και να φέρνουμε σε δύσκολη θέση άλλες μαμάδες.
Κι εγώ ήρθα σε δύσκολη θέση όταν μια ντίλερ μου μίλησε άσχημα επειδή δεν είχα 150 ευρώ να πάρω εγκυκλοπαίδεια,σχετικά με το μεγάλωμα του παιδιού μου.Και γύρισε και μου είπε...καλά δεν μπορείς να διαθέσεις ούτε 20 ευρώ το μήνα ,για το παιδί σου???Ε,όχι,κυρία μου,δεν το κρίνω απαραίτητο!!!!
Εσύ θα κάνεις αυτό που μπορείς και στο μόνο που δεν μπορείς και δεν σου επιτρέπεται να κάνεις τσιγγουνιές είναι η αγάπη σου,προς αυτό το πλασματάκι!!!Που αυτό το νιώθεις ήδη!!!
Οπότε μην νιώθεις τύψεις ή οτιδήποτε άλλο!!!Κι εγώ μαζί σου!!!! αγοραζω τα απαραιτητα για το μωρο μου κανω λαθος? - Σελίδα 2 417472
καλε εγω δεν ειπα οτι το λαπ τοπ δεν το θεωρω απαραιτητο,απλα ειπα να περνεις παιχνιδια συμφωνα με την ηλικια του παιδιου.τι να το κανει το λαπ τοπ,που ειναι απο 4+, ενα παιδακι 2 χρονων?
την κορη μου την μεγαλη που ειναι 4 λαπ τοπ θα την φερει ο αγιος βασιλης. Very Happy

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Και γω συμφωνώ ότι ο καθένας κρίνει τι του είναι απαραίτητο για το παιδί του και τι όχι...Εγώ προσωπικά πριν γεννηθεί η μικρή μου τα μόνα που είχα πάρει ήταν η κούνια και η συρταριέρα (χωρίς αλλαξιέρα) και καποιες πανούλες και σεντονάκια για επίσης, καθώς και ένα σετ ρουχαλάκια για όταν θα βγούμε από το μαιευτήριο και 2-3 μετρημένα φορμάκια...και δούλευα τότε δεν είχαμε οικονομικό πρόβλημα...Αφού γεννήθηκε η μικρή μας έδωσε μια κουτάρα με φορμάκια παιχνιδάκια παπουτσάκια σκατουλάκια Laughing Laughing η ξαδέρφη του αντρα μου και δεν είχαμε που να τα βάλουμε στο τέλος...

Αυτη τη στιγμή η κόρη μου έχει ένα ζευγάρι παπούτσια που φοράει κάθε μέρα καθώς δεν της κάνει κάτι άλλο από αυτά που είχε...και πραγματικά ζοριζόμαστε οικονομικά να της πάρουμε και ένα ζευγάρι αθλητικά για κάθε μέρα που θα ήθελα..γιατί ναι θέλω να είναι καλά όχι του κιλού τα παπούτσια της, δλδ τι άλλο να στερηθείς για να μπορέσεις να πάρεις για το παιδί σου τα πάντα? και το λέει αυτή με τόση άνεση και εκ του ασφαλούς φαντάζομαι...

Όσον αφορά τα παιχνίδια όντως είναι άχρηστα για ένα μωράκι τουλάχιστον μέχρι 6 μηνών εκτός από αυτά τα κρεμαστά με τη μουσική και τα φωτάκια γιατί στην ουσία με παιχνίδια θα ασχοληθούν από το χρόνο και μετά και ΑΝ...απλά οι περισσότεροι θέλουμε να δείχνουμε ότι παρέχουμε τα πάντα στα παιδιά μας, ενώ στην ουσία τα γεμίζουμε με άχρηστα πράματα και παθαίνουν κορεσμό και εκείνα με τη σειρά τους και βαριούνται πολύ πιο εύκολα, σε σχέση με το αν αγοράζαμε ένα παιχνιδάκι που και που ...αυτά από μένα...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις