Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
51 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 51 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:εγω παλι τα ρουχα τα πλενω με το κανονικο το απορυπαντικο και μαλακτικο.το παιδικο το εκοψα απο τον 8μηνα.

Χιχι, οφείλω να το παραδεχτώ, κι εσένα τουρτίτσα μου σε πετυχαίνω συχνά τέτοιες ώρες!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 25 379767

Α, το έκοψες ε; Βασικά κι εγώ δεν πιστεύω να πάθει τίποτα αν της το κόψω, δεν έχει δώσει σημάδια να έχει τάση για αλλεργίες, αλλά το αφήνω λίγο ακόμα και βλέπουμε!
ναι ειμαι νυχτερινος τυπος,αλλα οχι γιατι ξενυχταω με την μικρη.δεν ξερω τι θα πει ξενυχτι,το κοψαμε απο πολυ νωρις.σε καμια δεν ξενυχτησα.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Angie_77 έγραψε:
αλικακι έγραψε:
Angie_77 έγραψε:Καλημέρα και στις υπόλοιπες μανουλίτσες !!!
Εχτές ανακάλυψα γιατί έχουμε γρίνια τις τελευταίες μέρες. Δόντια το πιθανότερο. Δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο. Κοιμήθηκε στις 00.30 μέχρι τις 03.00 και μετά ως τις 04.15 πότε έκλαιγε, και πότε προσπαθούσε να κοιμηθεί η ψυχούλα μου. Όμως όταν πονάει από δόντι θέλει να την έχω αγκαλιά και να περπατάω μέσα στο σπίτι. Αν με πονέσει η μέση μου και πω να καθίσω 2 λεπτά, γίνεται χαμός από κλάματα και κοπανήματα για να σηκωθώ. Δεν ξέρω γιατί ηρεμεί με το περπάτημα. Αλλά η μέση μου κορίτσια χάλια. Αφήστε που παραπατούσα από την ζαλάδα γιατί ξύπνησα από βαθύ ύπνο. Εσάς όταν έχουν δοντάκια πως αντιδρούνε??



Με αυπνίες,γκρίνια και πολύ κλάμα!!!
Επίσης κι ο δικός μου δεν ηρεμεί αν πάω να καθήσω...έχω πετάξει κάτι φλέβες και στα δύο μου τα πόδια...νααααα....με το συμπάθειο!!!!!!!!
Άτιμα δοντάκια!Εύχομαι να βγει γρήγορα να μην ταλαιπωρείται η μικρούλα σου!!!!



Thanks Αλικάκι μου!!! Έχουμε 4 πάνω και 4 κάτω. Η παιδίατρος είδε πρησμένα ούλα αλλά για δοντάκια είπε αργούν τα άλλα ακόμα. Όμως εχτες έκανε ακριβώς ότι και το καλοκαίρι όταν φύτρωναν δοντάκια.
Συμπάσχουσα κι εσύ βλέπω ε?? Υπομονή ώσπου να βγουνε όλα. Κι εσείς καλή δύναμη με αυτήν την υπόθεση. Φιλάκια πολλά.


Σ'ευχαριστούμε πολύ!!!
Για τα δοντάκια,είχε πει μια κοπέλα οδοντίατρος,εδώ,ότι κανείς δεν ξέρει το πότε θα βγουν.Δεν φαίνεται...
Συμπάσχουσα,δεν λες τίποτα...αλήθεια,μέχρι την ηλικία των τριών,πόσα πρέπει να βγουν??20????Ξέρετε???



crazymommy έγραψε:
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:εγω παλι τα ρουχα τα πλενω με το κανονικο το απορυπαντικο και μαλακτικο.το παιδικο το εκοψα απο τον 8μηνα.

Χιχι, οφείλω να το παραδεχτώ, κι εσένα τουρτίτσα μου σε πετυχαίνω συχνά τέτοιες ώρες!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 25 379767

Α, το έκοψες ε; Βασικά κι εγώ δεν πιστεύω να πάθει τίποτα αν της το κόψω, δεν έχει δώσει σημάδια να έχει τάση για αλλεργίες, αλλά το αφήνω λίγο ακόμα και βλέπουμε!


Αλικάκι μου,για να δεις αν έχει αλλεργία το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να πλύνεις μερικά ρουχαλάκια με κανονικό και να δεις αν θα βγάλει τίποτα σπινθουράκια(μακριά από εμάς).
Εγώ το δοκίμασα μια μέρα που έπρεπε να πλύνει η μαμά μου τα ρούχα του μικρού,λόγω που είχαμε σκαλωσιές και έπρεπε να μαζέψω τα σχοινιά για μέρες.
Ξέχασα,που λες,να δώσω στην μαμά μου απορυπαντικό και της είπα να δοκιμάσουμε το "μεγαλίστικο".
Και μια χαρά!!!
Βέβαια συνεχίζω να πλένω με παιδικό,λόγω του ότι είχα πάρει κάμποσα με προσφορά.
Όταν ,όμως,τελειώσουν,θα το ξεκινήσω!
Μαλακτικό,ούτε εγώ βάζω!


Επίσης,Mangio μου,κι εγώ όλην την ώρα τον φιλάω!
Τουλάχιστον...όσο με αφήνει!!!
Καλημέρα σε όλες!!!!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Angie_77 έγραψε:

Αν ήταν να παρεξηγιόμαστε Σωτηρία μου επειδή δίνουμε την γνώμη μας και την συμβουλή μας, πάει χαθήκαμε Razz Razz Razz
Όλες αυτές τις απορίες που έχεις όσον αφορά το καροτσάκι, τις έχω κι εγώ ακριβώς!!!! Μα δεν θέλει να απλωθεί και να τεντωθεί αναριωτιέμαι !!! Μέχρι και πριν μερικούς μήνες την έβαζα μόνο στο καροτσάκι γιατί δεν ηθελε με τίποτα στην κούνια. Τώρα εκεί την κοιμίζω και όταν ξυπνάει κατά τις 07,30 το πρώι δεν θέλει άλλο και την βάζω στο καροτσάκι. Εκτός αν κάτι την ενοχλεί ή βγάζει δόντι, κοιμάται μόνο στο καροτσάκι.
Οσον αφορά τα ξυπνήματα της, τι να κάνω. Ας πούμε στην καλύτερη μπορεί να κοιμηθεί στις 00.00 και να ξυπνήσει στις 03.00 αλλά μετά ξυπνάει στο δίωρο ή και κάθε ώρα. Δεν θέλει να κοιμάται πολύ το παιδί μου λέμε Laughing Laughing Laughing
Φιλάκια πολλά !!!

Υ.Γ κοιμήθηκε 00.20 και ξύπνησε 00.50 !! Την έβαλα ξανά στο στήθος και την ξάπλωσα στην κούνια της πάλι. Τι να πώ και τι να κάνω???

Καλημέρα Angie μου! Διάβασα προσεκτικά το post σου και θέλω να σου πω τη δική μου εμπειρία! Εγώ θήλασα μόνο 5 μήνες. Μετά κόπηκε μόνο του. Όσο θήλαζα το ζουζούνι μου ξυπνούσε πολλές φορές τα βράδια και μόλις τον έβαζα στο στήθος ξανακοιμόταν και όλα καλά! Κάποια στιγμή συζητώντας με μια φίλη μου που έχει δύο παιδιά και ήξερε κάτι παραπάνω απο μένα, μου λέει "Βρε μήπως να δοκίμαζες να του δώσεις πιπίλα γιατί μάλλον έχει το στήθος σου για πιπίλα;". Απο εκείνη τη μέρα κοιμάμαι τα βράδια! Την πιπίλα ευτυχώς την έπαιρνε μόνο το βράδυ και όχι όλη την υπόλοιπη μέρα και εδώ και καιρό την έχει κόψει εντελώς!
Η κοράκλα σου πίνει γάλα το βράδυ ή μόνο ηρεμεί που βρίσκεται στη ζεστασιά της μανούλας; Σκέψου το λίγο μήπως και μπορέσεις να ξεκουραστείς λίγο βρε κοριτσάκι μου!
Φιλιά! Smile

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
[/color]

Σ'ευχαριστούμε πολύ!!!
Για τα δοντάκια,είχε πει μια κοπέλα οδοντίατρος,εδώ,ότι κανείς δεν ξέρει το πότε θα βγουν.Δεν φαίνεται...
Συμπάσχουσα,δεν λες τίποτα...αλήθεια,μέχρι την ηλικία των τριών,πόσα πρέπει να βγουν??20????Ξέρετε???


Καλημέρα Αλικάκι! Εγώ ξέρω ότι μέχρι τα 2 χρόνια πρέπει να έχουν βγει και τα 20!

....Βέβαια συνεχίζω να πλένω με παιδικό,λόγω του ότι είχα πάρει κάμποσα με προσφορά.
Όταν ,όμως,τελειώσουν,θα το ξεκινήσω!
Μαλακτικό,ούτε εγώ βάζω![/color]

Κι εγώ ακόμα με Proderm πλένω αλλά θέλω να το αλλάξω γιατί δεν είναι πολύ αποτελεσματικό στους δύσκολους λεκέδες! Μαλακτικό δεν έχω βάλει ποτέ!

Επίσης,Mangio μου,κι εγώ όλην την ώρα τον φιλάω!
Τουλάχιστον...όσο με αφήνει!!!
Καλημέρα σε όλες!!!!
[/quote]

Αχ, κορίτσια αυτό με τα φιλιά! Διαρκώς μου κάνουν παρατηρήσεις οι γύρω μου ότι δεν πρέπει να τον φιλάω συνέχεια και οτι τα μωρά δεν τα φιλάνε στα μάγουλα και άλλες %^&**%$#@.....Τους έχω γραμμένους...Φιλάω μάγουλα, χέρια, πόδια, πατουσάκια, ματάκια, μυτούλα, κοιλίτσα και γενικώς το ζουλάω το πριγκηπάκι μου!!! Δεν θα καταπιέσω εγώ την αγάπη μου για κανέναν!!!
Φιλούρες!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα,Σωτηρία μου!!!!
Άστους να λένε!!!!!
Ας χορτάσουμε τώρα τα φιλιά γιατί αργότερα θα τα παρακαλάμε και δεν θα έρχονται!!!!
Εγώ ήδη τον μικρό μου,ώρες ώρες τον παρακαλάω!!!!!
Γιατί να κάνουν κακό τα φιλιά???
Βλακείες!!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια τι κανετε;σημερα ειναι ολα τα λεφτα αυτο το κρυο.βγηκα για να παω στη δουλεια και δεν ηξερα αν θα τα καταφερω να φτασω ζωντανη και οχι απολιθωμα απο τη παγωνια.η δικια μου χτες ειχε ολο το βραδυ ανησυχια .δεν ξυπνουσε απλα μουρμουραγε στον υπνο της .κατι εχει παλι αυτη και ελπιζω να μην ειναι αρρωστια .

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:Καλημέρα,Σωτηρία μου!!!!
Άστους να λένε!!!!!
Ας χορτάσουμε τώρα τα φιλιά γιατί αργότερα θα τα παρακαλάμε και δεν θα έρχονται!!!!
Εγώ ήδη τον μικρό μου,ώρες ώρες τον παρακαλάω!!!!!
Γιατί να κάνουν κακό τα φιλιά???
Βλακείες!!!!!!

Αυτό λέω κι εγώ! Άστους να λένε!!!!
Να τάχα επειδή είναι ευαίσθητο το δερματάκι τους και δεν κάνει!
Όπως λες σε λίγο θα πηγαίνουμε να τ'αγκαλιάσουμε και θα λένε "Άσε με ρε μάνα...", οπότε πρέπει να εκμεταλλευτούμε τις υπέροχες αυτές στιγμές και την αδυναμία τους να μας διώξουν!!! Very Happy Very Happy Very Happy

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σωτηρία μου,ευαίσθητο είναι το δερματάκι όσο είναι μωρά!!!
Επίσης δεν κάνει να το τσουρομαδάνε άλλοι κι άλλοι όχι εμείς!!!!!χιχιχιχ!!!!

Γραμματική μου,λες να είναι δοντάκι,πάλι?????

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια τι κανετε;σημερα ειναι ολα τα λεφτα αυτο το κρυο.βγηκα για να παω στη δουλεια και δεν ηξερα αν θα τα καταφερω να φτασω ζωντανη και οχι απολιθωμα απο τη παγωνια.η δικια μου χτες ειχε ολο το βραδυ ανησυχια .δεν ξυπνουσε απλα μουρμουραγε στον υπνο της .κατι εχει παλι αυτη και ελπιζω να μην ειναι αρρωστια .

Καλημέρα grammatiki! Βρε τι πράμα είναι αυτό με το παραμιλητό; Κι ο δικός μου παραμιλάει! Πολλές φορές λέει λογάκια απο κάποιο τραγουδάκι που άκουσε τη μέρα "Νταμ νταμ νταμ ντιμ νταμ..." και άλλες τα δικά του! Πωπω! όλα μου τα πήρε αυτό το παιδάκι μου!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμενα δεν τραγουδαγε ψιλοεκλαιγε ψιλογκρινιαζε κατι ειχε.αλικακι ελπιζω να ειναι δοντι παλι ναι.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:εμενα δεν τραγουδαγε ψιλοεκλαιγε ψιλογκρινιαζε κατι ειχε.αλικακι ελπιζω να ειναι δοντι παλι ναι.


Μακάρι να πήρατε φόρα να ξεμπερδεύετε!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μακαρι δε λες τιποτα μην εχει αρρωστησει μονο και το φυσαω και δεν κρυωνει παλι ρε γαμωτο.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:μακαρι δε λες τιποτα μην εχει αρρωστησει μονο και το φυσαω και δεν κρυωνει παλι ρε γαμωτο.


Ποιός την κρατάει τώρα??Η πεθερά???Πες της να της θερμομετρήσει και βλέπεις.Μπορεί να έτυχε!Θα δεις πως είναι και σήμερα η διάθεσή της.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:μακαρι δε λες τιποτα μην εχει αρρωστησει μονο και το φυσαω και δεν κρυωνει παλι ρε γαμωτο.


Ποιός την κρατάει τώρα??Η πεθερά???Πες της να της θερμομετρήσει και βλέπεις.Μπορεί να έτυχε!Θα δεις πως είναι και σήμερα η διάθεσή της.

η πεθερα μου την κραταει ναι.σωθηκα αμαπεριμενω απο αυτη να την θερμομετρησω.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:μακαρι δε λες τιποτα μην εχει αρρωστησει μονο και το φυσαω και δεν κρυωνει παλι ρε γαμωτο.


Ποιός την κρατάει τώρα??Η πεθερά???Πες της να της θερμομετρήσει και βλέπεις.Μπορεί να έτυχε!Θα δεις πως είναι και σήμερα η διάθεσή της.

η πεθερα μου την κραταει ναι.σωθηκα αμαπεριμενω απο αυτη να την θερμομετρησω.


χαχαχα!!!Γιατί το λες???Δεν μπορεί να βάλει ένα θερμόμετρο???

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:μακαρι δε λες τιποτα μην εχει αρρωστησει μονο και το φυσαω και δεν κρυωνει παλι ρε γαμωτο.


Ποιός την κρατάει τώρα??Η πεθερά???Πες της να της θερμομετρήσει και βλέπεις.Μπορεί να έτυχε!Θα δεις πως είναι και σήμερα η διάθεσή της.

η πεθερα μου την κραταει ναι.σωθηκα αμαπεριμενω απο αυτη να την θερμομετρησω.


χαχαχα!!!Γιατί το λες???Δεν μπορεί να βάλει ένα θερμόμετρο???

μια μερα που την εβαλα να μετραει ολο ήλιθιες και ακυρες μετρησεις μου ελεγε μωρε.ασε ειναι περιπτωση η πεθερα μου μην το ψαχνεις.

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανούλες!! Very Happy Πως είστε σήμερα? Τα παιδάκια σας? Γραμματική μακάρι να μην κρύωσε το παιδάκι σου παλι! Αμάν με αυτό τον χειμώνα, που θα πάει θα περάσει και θα ηρεμήσουμε από αυτά το καλοκαίρι! Αν έχει δέκατα η μικρή σου, είναι από τα δόντια, ο πυρετός είναι από ίωση! έτσι μας έχει πει η παιδίατρος...

Πείτε μου λίγο κορίτσια, αν έχουν φλέμματα τα παιδιά σας υπάρχει τρόπος να τα ανακουφίσουμε? Γιατί βήχει η μικρή μου σήμερα και της ήρθαν λίγα στο στόμα και δεν ξέρει να τα φτύνει φυσικά...Της κάνω φυσιολ. ορό συνέχεια και με το άλλο το ρουφηχτήρι, της δίνω και το xozal το σιρόπι και μάσκα aerolin αλλά πρώτη φορά εχει φλέμματα και σηκώθηκε με πολύ γκρίνια σήμερα γενικώς, παρόλο που είναι καλύτερα από τις προηγούμενες ημέρες...άντε να περάσει και αυτό, δε μπορώ να τη βλέπω να ταλαιπωρείται..κάνει και παγωνιά εν τω μεταξύ, το έχουμε δαγκώσει

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:Καλημέρα μανούλες!! Very Happy Πως είστε σήμερα? Τα παιδάκια σας? Γραμματική μακάρι να μην κρύωσε το παιδάκι σου παλι! Αμάν με αυτό τον χειμώνα, που θα πάει θα περάσει και θα ηρεμήσουμε από αυτά το καλοκαίρι! Αν έχει δέκατα η μικρή σου, είναι από τα δόντια, ο πυρετός είναι από ίωση! έτσι μας έχει πει η παιδίατρος...

Πείτε μου λίγο κορίτσια, αν έχουν φλέμματα τα παιδιά σας υπάρχει τρόπος να τα ανακουφίσουμε? Γιατί βήχει η μικρή μου σήμερα και της ήρθαν λίγα στο στόμα και δεν ξέρει να τα φτύνει φυσικά...Της κάνω φυσιολ. ορό συνέχεια και με το άλλο το ρουφηχτήρι, της δίνω και το xozal το σιρόπι και μάσκα aerolin αλλά πρώτη φορά εχει φλέμματα και σηκώθηκε με πολύ γκρίνια σήμερα γενικώς, παρόλο που είναι καλύτερα από τις προηγούμενες ημέρες...άντε να περάσει και αυτό, δε μπορώ να τη βλέπω να ταλαιπωρείται..κάνει και παγωνιά εν τω μεταξύ, το έχουμε δαγκώσει

κατι αλλο απο ολα αυτα που ειπες δε ξερω για τα φλεματα.απλα με μπολικοφυσιολογικο ορο και μασκα αερολιν καποια στιγμη θα σπασουν .

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mommy,δεν μου έχει τύχει ποτέ αυτό και δεν ξέρω.Τον γιατρό σας τον πήρες??

Γραμματική μου,στα παιδιά της δεν έβαζε θερμόμετρο??? Razz

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Mommy,δεν μου έχει τύχει ποτέ αυτό και δεν ξέρω.Τον γιατρό σας τον πήρες??

Γραμματική μου,στα παιδιά της δεν έβαζε θερμόμετρο??? Razz

την επιασα λεει στο μετωπο και δεν ειναι ζεστη.ετσι προφανως μετρουσε και τα δικα της παιδια.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:Mommy,δεν μου έχει τύχει ποτέ αυτό και δεν ξέρω.Τον γιατρό σας τον πήρες??

Γραμματική μου,στα παιδιά της δεν έβαζε θερμόμετρο??? Razz

την επιασα λεει στο μετωπο και δεν ειναι ζεστη.ετσι προφανως μετρουσε και τα δικα της παιδια.


Ε,όχι ρε συ!!!!Δεν γίνονται αυτά!!!!

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:Mommy,δεν μου έχει τύχει ποτέ αυτό και δεν ξέρω.Τον γιατρό σας τον πήρες??

Δεν την έχω πάρει σήμερα την παιδίατρο, θα την πάρω πιο μετά να δω..Ντρέπομαι να παίρνω και συνέχεια να σου πω την αλήθεια...

Γραμματική μου,στα παιδιά της δεν έβαζε θερμόμετρο??? Razz

την επιασα λεει στο μετωπο και δεν ειναι ζεστη.ετσι προφανως μετρουσε και τα δικα της παιδια.

Χαχαχα, σου είπε και την ακριβή θερμοκρασία με το μέτωπο? 36,6!! Laughing Laughing

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:Mommy,δεν μου έχει τύχει ποτέ αυτό και δεν ξέρω.Τον γιατρό σας τον πήρες??

Γραμματική μου,στα παιδιά της δεν έβαζε θερμόμετρο??? Razz

την επιασα λεει στο μετωπο και δεν ειναι ζεστη.ετσι προφανως μετρουσε και τα δικα της παιδια.


Ε,όχι ρε συ!!!!Δεν γίνονται αυτά!!!!


χαχαχαχαχα και ομως και ομως.τωρα πηρα τηλεφωνο και κοιμοταν ηδη η μικρη δεν ειχε ορεξη καθολου λεει ολο αγκαλια ηθελε.α ρε γλεντια εχε γουστο να αρρωστησε.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mommy12585 έγραψε:
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:Mommy,δεν μου έχει τύχει ποτέ αυτό και δεν ξέρω.Τον γιατρό σας τον πήρες??

Δεν την έχω πάρει σήμερα την παιδίατρο, θα την πάρω πιο μετά να δω..Ντρέπομαι να παίρνω και συνέχεια να σου πω την αλήθεια...

Γραμματική μου,στα παιδιά της δεν έβαζε θερμόμετρο??? Razz

την επιασα λεει στο μετωπο και δεν ειναι ζεστη.ετσι προφανως μετρουσε και τα δικα της παιδια.

Χαχαχα, σου είπε και την ακριβή θερμοκρασία με το μέτωπο? 36,6!! Laughing Laughing

ασε ρε ευαγγελια εχω μπλεξει ασχημα αλλα ελα που την εχω αναγκη γιατι μου κραταει το μωρο. Very Happy

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:[
μια μερα που την εβαλα να μετραει ολο ήλιθιες και ακυρες μετρησεις μου ελεγε μωρε.ασε ειναι περιπτωση η πεθερα μου μην το ψαχνεις.

Grammatiki, άσχετο αλλά επειδή οι πεθερές είναι και λίγο "γκαβές" λόγω ηλικίας, δοκίμασε να πάρεις θερμόμετρο μετώπου. Αξιόπιστο αποτέλεσμα σε 3 δευτερόλεπτα και μεγάλη οθόνη (τεράστια γράμματα) για να τα διαβάζει ακόμα και μια πεθερά! Εγώ που το πήρα (όχι γι' αυτό το λόγο Very Happy ) είμαι πολύ ευχαριστημένη!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις