Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
43 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 43 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 40]

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλή χρονιά, κοριτσάκια μου!!!!
Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας!!!!
Να είναι γερά, ευτυχισμένα και η Παναγία να τα φυλάει πάντα από τις κακοτοπιές!
Και όσες επιθυμείτε σας εύχομαι να κάνετε πολλά παιδάκια ακόμη!!!!


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
Καλώς ήρθες στην ομαδούλα μας,καταρχάς,να σου ζήσει το ζουζούνι σου και καλή χρονιά να έχουμε!!!Κοίτα..στο λέω εσένα για να το διαβάσουν κι άλλες μαμάδες που κομπιάζουν να συμμετέχουν...αυτή η ομάδα για να "επιζήσει"χρειάζεται την συμμετοχή όλων μας.Δεν χρειάζεται να απαντάς σε όλες και να μπερδεύεσαι.Μην ανησυχείς,δεν παρεξηγούμαστε!!!
Ούτε να αισθάνεσαι άσχημα που εμείς γνωριζόμαστε..κι εσένα θα σε μάθουμε!!
Καλή επιτυχία στο εμβόλιο!!!!

Καλημέρα Αλικάκι! Καλή χρονιά με υγεία και αγάπη σου εύχομαι! Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και για το καλωσόρισμα! Το κάναμε το εμβόλιο και μέχρι στιγμής είναι όλα ΚΑΛΑ!!! Η γιατρός μου είπε οτι αν κάνει πυρετό θα κάνει 5-10 μέρες μετά. Ελπίζουμε όμως πάντα για το καλύτερο, το οποίο είναι ΚΑΘΟΛΟΥ πυρετός!!!Φιλιά!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zoyzoynitsa moy έγραψε: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΑ...ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ!!!!!ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ, ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΕΙΧΑ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΗΡΕΜΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ.

Καλημέρα ζουζουνίτσα! Καλή χρονιά!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:
Καλώς την! Και να χαίρεσαι κι εσύ το παιδάκι σου!!! Πόσο Αυγούστου γεννήθηκε; Εμείς στις 29...
Για το MMR είναι λογικό να ανησυχείς μόνο για αυτά που ακούστηκαν κατά καιρούς. Στην πραγματικότητα όμως δε θα πρέπει να ανησυχείς, έχει απενοχοποιηθεί το εμβόλιο πλέον και το μόνο για το οποίο μπορεί όντως να έχεις λίγη ανησυχία είναι μήπως κάνει συμπτώματα μετά... Εμείς το κάναμε στις αρχές του μήνα και τελικά η μικρή μας δεν παρουσίασε κανένα απολύτως σύμπτωμα! Βέβαια δεν είχε το παραμικρό σύμπτωμα ούτε σε όλα τα άλλα που έχει κάνει μέχρι τώρα... Πάντως, σου εύχομαι να μην έχετε ούτε κι εσείς κανένα σύμπτωμα...! Α, παρεμπιπτόντως, αγοράκι ή κοριτσάκι; Rolling Eyes Αν το ανέφερες κάπου θα μου ξέφυγε...

EDIT: Α, αγοράκι, το κατάλαβα από τα συμφραζόμενα παρακάτω! Να τον χαίρεσαι!

Καλημέρα Crazymommy!Καλή χρονιά με υγεία!Σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου! Ο γιόκας μου είναι στις 19 Αυγούστου! Σας περνάμε 10 μέρες! Razz
Το εμβόλιο όπως είπα και στο Αλικάκι το κάναμε την Τετάρτη και μέχρι στιγμής είναι όλα καλά! Ούτε κι εμείς είχαμε ποτέ πυρετό στα προηγούμενα αλλά αυτό με τόση υπερπληροφόρηση το φοβάμαι είναι η αλήθεια! Φιλάκια!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mangio έγραψε:Γεια σας κοριτσια, ελπιζω να είστε καλά!!
Sot2010, καλωσήρθες!!Υπομονή με το εμβόλιο σας! Ελα εδώ να λες τα δικά σου, οπως κάνουμε όλες μας και θα είσαι καλύτερα Very Happy !!

Καλημέρα mangio! Καλή χρονιά με υγεία! Καλώς σας βρήκα! Very Happy

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:lenaki και crazymommy εμεις εχουμε μεν 5 δοντια αλλα η δικια μου εχιε κανει το εξης κουφο.εχει βγαλει τα 2 κατω μπροστινα το ενα πανω μπροστινο εναν κυνοδοντα και εναν τραπεζιτη.οποτε οπως καταλαβαινετε τωρα που μεγαλωσε το πανω μπροστινο δοντι ειναι ειτε σαν βρυκολακας ειτε σαν παλιογρια διαλεξτε και παρτε. Very Happy

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Καλή χρονιά grammatiki!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:

καλημερα σας,

καταρχην κουκλιτσα μην φοβασαι το mmr ολα καλα θα ειναι.εχουμε και εμεις της ανεμοβλογιας τωρα το γεναρη αλλα δεν ηξερα οτι κανει πυρετο.αγχωθηκα λιγο.αλλα ολα καλα θα πανε.


Καλημέρα mamavivo και καλή χρονιά!!! Σε παραπληροφόρησα τις προάλλες και λυπάμαι! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 14 667478
Η παιδίατρος είπε οτι αν έκανε μαζί το MMR με της ανεμοβλογιάς θα έκανε σίγουρα πυρετό.Όχι το καθένα μόνο του.Οπότε δεν χρειάζεται ν' αγχώνεσαι καθόλου! Φιλιά!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια και χροναι πολλα
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

εμεις ειχαμε πυρετο απο την παραμονη και μεχρι σημερα .στην αρχη δεκατα,λεω δοντι,μετα 38.2 και λεω οχι δοντι.
ο γιατρος μου ειπε αντιπυρετικα και αν δεν σταματησει μεχρι αυριο το πρωι μαλλον θα κανουμε καλλιεργεια ουρων μηπως ειναι ουρολοιμωξη ή ιωση.
αλλα δεν εχει αλλο συμπτωμα,ειναι ζωηρος ακομα και εχει και ορεξη.
ιδεες???τι αλλο να κανω να τον βοηθησω?

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:lenaki και crazymommy εμεις εχουμε μεν 5 δοντια αλλα η δικια μου εχιε κανει το εξης κουφο.εχει βγαλει τα 2 κατω μπροστινα το ενα πανω μπροστινο εναν κυνοδοντα και εναν τραπεζιτη.οποτε οπως καταλαβαινετε τωρα που μεγαλωσε το πανω μπροστινο δοντι ειναι ειτε σαν βρυκολακας ειτε σαν παλιογρια διαλεξτε και παρτε. Very Happy
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
τι λες μωρε παλαβη για το μωρο?

Sot2010 έγραψε:
zoyzoynitsa moy έγραψε: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΑ...ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ!!!!!ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ, ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΕΙΧΑ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΗΡΕΜΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ.

Καλημέρα ζουζουνίτσα! Καλή χρονιά!
καινουρια στην παρεουλα?καλως ηρθες και καλη χρονια.
γιναμε πολλες κοριτσια.

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
καινουρια στην παρεουλα?καλως ηρθες και καλη χρονια.
γιναμε πολλες κοριτσια.

Καινούργια, ναι! Καλώς σας βρήκα! Καλή χρονιά με υγεία, ευλογία και αγάπη σε όλους!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΟΥ!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΕΥΤΗΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΝ ΤΟ ΚΟΣΜΟ..ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ...ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΤΩΘΗΚΕ,ΓΚΡΙΝΙΑ , ΚΛΑΜΑ, ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΣΗΜΑΖΕΨΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΣΑ ΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΗΡΕΜΟ ΤΩΡΑ...ΚΑΛΕΣ Η ΓΙΟΡΤΕΣ ΑΛΛΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ.Η ΜΙΚΡΗ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΧΑΛΑΜΕ ΤΟ ΧΑΤΙΡΗ ΚΑΙ ΠΧ ΕΧΤΕΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΠΡΑΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΙΝ ΕΙΠΑ (ΜΗ)ΕΚΛΕΓΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑ,ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΙΝ ΑΡΧΗ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΔΟΑΘΕΤΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΟΛΟ ΤΙΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΑΕΙ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΛΕΕΙ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΟΝΟΥΣΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΛΕΓΕ ΟΛΗ ΤΙΝ ΗΜΕΡΑ?ΣΤΙΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΛΕΓΑ ΑΥΤΗΝ ΤΙΝ ΦΡΑΣΗ ΚΑΙ ΕΚΛΕΓΕ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΤΙ ΕΠΑΘΕ? ΧΤΥΠΗΣΕ?Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΒΡΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΟΥ,ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ 5 ΦΟΡΕΣ ΤΙΝ ΜΕΡΑ ΚΑΚΑ?ΠΡΟΧΤΕΣ ΣΦΥΓΓΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΜΑΛΑΚΑ ΣΤΙΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΞΑΝΑ ΕΚΑΝΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΠΑΛΙ ΜΑΛΑΚΑ ΑΛΛΑ ΣΦΥΓΓΟΤΑΝ ΤΙΝ 4 ΦΟΡΑ ΕΚΑΝΕ ΣΑΝ ΖΟΥΜΙ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΑΛΙ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΑΝΥΣΗΧΙΣΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΚΟΛΛΗΣΕ,ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΕΜΕΤΟ ΟΥΤΕ ΠΥΡΕΤΟ..ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΤΙ ΕΧΩ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ ΦΙΛΑΚΙΑ

mommy12585

mommy12585
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλή χρονιά να έχεις καταρχάς!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 14 727892 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 14 727892 Δε νομίζω να πονάει πουθενά το ζουζούνι σου, προφανώς έχουν υπερένταση αυτές τις μέρες γιατί και εμένα πολύ γκρίνια από την παραμονη πρωτοχρονιάς που είχαμε κόσμο...και με το παραμικρό που την μαλώνω κλαίει σπαρακτικά και μένω άναυδη κάθε φορά, λέω τι της έκανα...φαντάσου...
Όσο για τα κακάκια καμιά φορά τυχαίνει να τα κάνουν σε δόσεις...και γω αν δω ότι μέσα στην ημέρα κάνει λίγο, είμαι σίγουρη ότι μετά θα τα ξανακάνει και πάντα έτσι συμβαίνει!!! Αν δεν τα έκανε καθόλου να ανησυχούσες, αφού λειτουργεί το εντεράκι της είσαι μια χαρά κούκλα μου!!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΟΥ!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΕΥΤΗΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΝ ΤΟ ΚΟΣΜΟ..ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ...ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΤΩΘΗΚΕ,ΓΚΡΙΝΙΑ , ΚΛΑΜΑ, ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΣΗΜΑΖΕΨΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΣΑ ΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΗΡΕΜΟ ΤΩΡΑ.........

Zouzounitsa καλησπέρα και καλή χρονιά! Κι εγώ νομίζω οτι δεν πρέπει ν' ανησυχείς ούτε για τη συμπεριφορά, ούτε για τα κακάκια! Σ'αυτή την ηλικία τα παιδάκια μας ανεξαρτητοποιούνται και αισθάνονται "αρχηγόπουλα" (και με το δίκιο τους) και δεν σηκώνουν "όχι" για απάντηση. Τα ίδια κάνει κι ο δικός μου! Όσο για τα κακάκια μου φαίνεται τελείως φυσιολογικό το νούμερο. Ο δικός μου κάθε μέρα κάνει 5 φορές αλλά κανονικά. Αν σου φαίνονται πολύ μαλακά, δώσε μπανανούλα και το απόγευμα. Φιλάκια!

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΟΥ!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΕΥΤΗΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΝ ΤΟ ΚΟΣΜΟ..ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ...ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΤΩΘΗΚΕ,ΓΚΡΙΝΙΑ , ΚΛΑΜΑ, ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΣΗΜΑΖΕΨΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΣΑ ΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΗΡΕΜΟ ΤΩΡΑ...ΚΑΛΕΣ Η ΓΙΟΡΤΕΣ ΑΛΛΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ.Η ΜΙΚΡΗ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ,ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΧΑΛΑΜΕ ΤΟ ΧΑΤΙΡΗ ΚΑΙ ΠΧ ΕΧΤΕΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΠΡΑΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΙΝ ΕΙΠΑ (ΜΗ)ΕΚΛΕΓΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑ,ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΙΝ ΑΡΧΗ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟΔΟΑΘΕΤΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΟΛΟ ΤΙΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΚΟΛΑΕΙ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΚΛΕΕΙ....ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΟΝΟΥΣΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΛΕΓΕ ΟΛΗ ΤΙΝ ΗΜΕΡΑ?ΣΤΙΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΛΕΓΑ ΑΥΤΗΝ ΤΙΝ ΦΡΑΣΗ ΚΑΙ ΕΚΛΕΓΕ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΤΙ ΕΠΑΘΕ? ΧΤΥΠΗΣΕ?Α ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΒΡΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΟΥ,ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ 5 ΦΟΡΕΣ ΤΙΝ ΜΕΡΑ ΚΑΚΑ?ΠΡΟΧΤΕΣ ΣΦΥΓΓΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΜΑΛΑΚΑ ΣΤΙΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΞΑΝΑ ΕΚΑΝΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΠΑΛΙ ΜΑΛΑΚΑ ΑΛΛΑ ΣΦΥΓΓΟΤΑΝ ΤΙΝ 4 ΦΟΡΑ ΕΚΑΝΕ ΣΑΝ ΖΟΥΜΙ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΑΛΙ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΑΝΥΣΗΧΙΣΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΚΟΛΛΗΣΕ,ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΕΜΕΤΟ ΟΥΤΕ ΠΥΡΕΤΟ..ΣΑΣ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΤΙ ΕΧΩ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ ΦΙΛΑΚΙΑ
και εμενα τα κάνει 2-3 φορές την ημέρα σε φυσιολογικά πλαίσια.
έχει τύχει όμως να τα κάνει και 4.

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανούλες, καλή χρονιά να έχουμε... Υγεία πάνω από όλα στα παιδάκια μας και σε όλο κόσμο. ΥΓΕΙΑ, ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΛΊΓΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΦΤΑ, δεν λέμε όχι...! Wink Εμάς ό καινούργιος χρόνος μας μπήκε με 39,7. ΣΟΚ! Τον παιδικό μου μέσα... μια μέρα τον στέλνω και μετά... βραδιάτικα και στο χωρίο...πήρα τον γιατρό, τελικά μέχρι τώρα έπεσε στο 37,8 και να θέλω να πάρω και ALGOFREM και να είναι κλειστά και τα φαρμακεία... Του έδινα DOLAL αλλα τόσο που έχει πάρει τους τελευταίους μήνες, ο γιατρός είπε να το γυρίσουμε, γιατι αρχίζει να αργει να τον πιάσει... Crying or Very sad
Και το καημένο με 39,7 και μας έστελνε φιλάκια... Αν υποψιαστω ότι θα μας πάει έτσι όλος οχρόνος θα σαλτάρω... Shocked Shocked

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεωργία,Τουρτίτσα και Βιβή περαστικούλια στα μικρούλια σας!!!!
Και η ανηψιά μου άρρωστη είναι με 39,5 σήμερα το πρωί!!!
Μάλλον ιωσούλες κυκλοφορούν πάλι..

Ζουζουνίτσα,συμφωνώ με την sot (αλήθεια,Σωτηρία σε λένε???).
Μάλλον είναι η ηλικία που θέλουν να το παίξουν αρχηγόπουλα γι'αυτό προσοχή στην συμπεριφορά σου.Δεν πρέπει να τους τα κάνουμε όλα δεκτά!!

Επίσης για τα κακάκια και ο μικρός μου έχει τύχει να κάνει τόσες πολλές φορές. Δεν είναι τίποτα,σοβαρό, αφού δεν σου έχει κάνει πυρετό...υποθέτω!!

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
περαστικά στα παιδάκια σας κοπέλες...

anastasia78

anastasia78
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία στις οικογένειές μας.
περαστικά στα μικρούλια που είναι άρρωστα. εμένα τις κουνιάδας μου η μικρή έχει στρεπτόκοκκο και γαστρεντερίτιδα. έχει δίκιο το αλικάκι. κυκλοφορούν ένα σωρό ιώσεις.
εμείς κακάκια κορίτσια κάνουμε 3-4 φορές την εβδομάδα γιαυτό εμένα μου φαίνονται πάρα πολλές οι 3-4 φορές την μέρα.

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
anastasia78 έγραψε:εμείς κακάκια κορίτσια κάνουμε 3-4 φορές την εβδομάδα γιαυτό εμένα μου φαίνονται πάρα πολλές οι 3-4 φορές την μέρα.

Cool Cool Cool

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσάκια μου χρόνια πολλά!!! Ελπίζω να περάσατε καλά τις γιορτές (γιατί εμάς μας τα χάλασε λίγο η πεθερά αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία) και να πήρατε δυνάμεις (γιατί εμείς τα παίξαμε με τις υποχρεώσεις που "έτρεχαν" αλλά και τα έξοδα)! Αύριο ξεκινάω πάλι δουλειά και αναρρωτιέμαι πώς/πότε πέρασε πάλι όλη η άδειά μου χωρίς να ξεκουραστώ καθόλου... Τουλάχιστον απόλαυσα λίγο περισσότερο το κοριτσάκι μου! Αύριο η μικρή μου θα είναι πάλι σε καλά χέρια (της μανούλας μου) και αυτό επιβεβαιώνεται και από το γεγονός ότι η μικρή μου τη λατρεύει! Να φανταστείτε ότι τη στιγμή που άλλαζε ο χρόνος ήθελα να την πάρω στην αγκαλιά μου αλλά εκείνη με έσπρωξε και αγκάλιασε τη μαμά μου! Shocked ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 14 911307 Της έλειψε που μέσα στις γιορτές δεν ερχόταν να την κρατήσει... Επίσης η μικρούλα μας κέρδισε το φλουρί ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 14 328109 αλλά μάλλον περισσότερο ενδιαφέρον έδειξε για την πίτα! Laughing Τέλος, πάλι γεμίσαμε ένα σωρό παιχνίδια, ενώ η μικρή έγινε εξπέρ στο να σκίζει περιτυλίγματα! Ααα, δε σας είπα, τώρα εκτός από το άγριο...βαβ (=γαβ) που κάνει για το σκυλάκι (και με μπάσα φωνή παρακαλώ!) κάνει τώρα και το μααααμ (=μιαου) για το γατάκι (με ψιλή φωνούλα παρακαλώ!) Laughing Επίσης λέμε και "παααα" για το "πααααει" (=πάει, έπεσε κάτω, όταν ρίχνει κάτω κάποιο αντικείμενο Razz ) Οοοοκ, δεν είναι και σπουδαίες οι λέξεις με τις οποίες εμπλουτίσαμε το κατά τ' άλλα φτωχό λεξιλόγιό μας, αλλά κι αυτό για εμάς είναι μια πρόοδος! Αυτά προς το παρόν, κι αν μου ξεφεύγει κάτι θα το προσθέσω παρακάτω! Smile

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:
crazymommy έγραψε:
Καλώς την! Και να χαίρεσαι κι εσύ το παιδάκι σου!!! Πόσο Αυγούστου γεννήθηκε; Εμείς στις 29...
Για το MMR είναι λογικό να ανησυχείς μόνο για αυτά που ακούστηκαν κατά καιρούς. Στην πραγματικότητα όμως δε θα πρέπει να ανησυχείς, έχει απενοχοποιηθεί το εμβόλιο πλέον και το μόνο για το οποίο μπορεί όντως να έχεις λίγη ανησυχία είναι μήπως κάνει συμπτώματα μετά... Εμείς το κάναμε στις αρχές του μήνα και τελικά η μικρή μας δεν παρουσίασε κανένα απολύτως σύμπτωμα! Βέβαια δεν είχε το παραμικρό σύμπτωμα ούτε σε όλα τα άλλα που έχει κάνει μέχρι τώρα... Πάντως, σου εύχομαι να μην έχετε ούτε κι εσείς κανένα σύμπτωμα...! Α, παρεμπιπτόντως, αγοράκι ή κοριτσάκι; Rolling Eyes Αν το ανέφερες κάπου θα μου ξέφυγε...

EDIT: Α, αγοράκι, το κατάλαβα από τα συμφραζόμενα παρακάτω! Να τον χαίρεσαι!

Καλημέρα Crazymommy!Καλή χρονιά με υγεία!Σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου! Ο γιόκας μου είναι στις 19 Αυγούστου! Σας περνάμε 10 μέρες! Razz
Το εμβόλιο όπως είπα και στο Αλικάκι το κάναμε την Τετάρτη και μέχρι στιγμής είναι όλα καλά! Ούτε κι εμείς είχαμε ποτέ πυρετό στα προηγούμενα αλλά αυτό με τόση υπερπληροφόρηση το φοβάμαι είναι η αλήθεια! Φιλάκια!
Μην ανησυχείς κούκλα μου, όλα καλά θα πάνε! Το πιθανότερο είναι ότι ούτε κι εσείς θα εμφανίσετε συμπτώματα... I love you

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:καλημερα κοριτσακια και χροναι πολλα
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

εμεις ειχαμε πυρετο απο την παραμονη και μεχρι σημερα .στην αρχη δεκατα,λεω δοντι,μετα 38.2 και λεω οχι δοντι.
ο γιατρος μου ειπε αντιπυρετικα και αν δεν σταματησει μεχρι αυριο το πρωι μαλλον θα κανουμε καλλιεργεια ουρων μηπως ειναι ουρολοιμωξη ή ιωση.
αλλα δεν εχει αλλο συμπτωμα,ειναι ζωηρος ακομα και εχει και ορεξη.
ιδεες???τι αλλο να κανω να τον βοηθησω?
Βιβούλα μου περαστικά και στο θηριάκι σου (εκτός από τη μικρούλα της τουρτίτσας)! Κυκλοφορούν πολλέεεεες ιώσεις, ο μισός κόσμος είναι άρρωστος και τώρα με τις γιορτές κολλάνε όλοι. Εμείς αναγκαστικά παραβρεθήκαμε σε χώρο με αρρώστους και τώρα τρέμουμε μην έχουμε κολλήσει τίποτα... ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 14 534787 Κάτι βασικό που μου είχε πει η παιδίατρος στη μοναδική φορά που είχα τη μικρή άρρωστη είναι ότι εφόσον το παιδί έχει καλή διάθεση όταν πέφτει ο πυρετός από τα αντιπυρετικά τότε να μην ανησυχούμε. Διαφορετικά δεν ξέρω να σου πω, διότι και η μικρή μου σε αυτή την περίπτωση υπαγόταν τότε...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
grammatiki έγραψε:lenaki και crazymommy εμεις εχουμε μεν 5 δοντια αλλα η δικια μου εχιε κανει το εξης κουφο.εχει βγαλει τα 2 κατω μπροστινα το ενα πανω μπροστινο εναν κυνοδοντα και εναν τραπεζιτη.οποτε οπως καταλαβαινετε τωρα που μεγαλωσε το πανω μπροστινο δοντι ειναι ειτε σαν βρυκολακας ειτε σαν παλιογρια διαλεξτε και παρτε. Very Happy
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
τι λες μωρε παλαβη για το μωρο?

Αχαχαχαχαχ, καλέ πες τα!!!!! Εντάξει, είναι λίγο περίεργη η σειρά με την οποία έρχονται τα δόντια, αλλά όχι και πως είναι πρόβλημα αυτό!

Sot2010 έγραψε:
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΟΥ!!!!!!!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΕΥΤΗΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΝ ΤΟ ΚΟΣΜΟ..ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΑΣ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΑ...ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΑΝΑΣΤΑΤΩΘΗΚΕ,ΓΚΡΙΝΙΑ , ΚΛΑΜΑ, ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΣΗΜΑΖΕΨΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΣΑ ΤΙΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΗΡΕΜΟ ΤΩΡΑ.........

Zouzounitsa καλησπέρα και καλή χρονιά! Κι εγώ νομίζω οτι δεν πρέπει ν' ανησυχείς ούτε για τη συμπεριφορά, ούτε για τα κακάκια! Σ'αυτή την ηλικία τα παιδάκια μας ανεξαρτητοποιούνται και αισθάνονται "αρχηγόπουλα" (και με το δίκιο τους) και δεν σηκώνουν "όχι" για απάντηση. Τα ίδια κάνει κι ο δικός μου! Όσο για τα κακάκια μου φαίνεται τελείως φυσιολογικό το νούμερο. Ο δικός μου κάθε μέρα κάνει 5 φορές αλλά κανονικά. Αν σου φαίνονται πολύ μαλακά, δώσε μπανανούλα και το απόγευμα. Φιλάκια!
+1000, ακριβώς τα ίδια θα έλεγα! Κι εμένα η μικρή μου κάνει κακάκια πολλές φορές τη μέρα, είναι φυσιολογικό.

γεωργία02/07/10 έγραψε:Μανούλες, καλή χρονιά να έχουμε... Υγεία πάνω από όλα στα παιδάκια μας και σε όλο κόσμο. ΥΓΕΙΑ, ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΛΊΓΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΦΤΑ, δεν λέμε όχι...! Wink Εμάς ό καινούργιος χρόνος μας μπήκε με 39,7. ΣΟΚ! Τον παιδικό μου μέσα... μια μέρα τον στέλνω και μετά... βραδιάτικα και στο χωρίο...πήρα τον γιατρό, τελικά μέχρι τώρα έπεσε στο 37,8 και να θέλω να πάρω και ALGOFREM και να είναι κλειστά και τα φαρμακεία... Του έδινα DOLAL αλλα τόσο που έχει πάρει τους τελευταίους μήνες, ο γιατρός είπε να το γυρίσουμε, γιατι αρχίζει να αργει να τον πιάσει... Crying or Very sad
Και το καημένο με 39,7 και μας έστελνε φιλάκια... Αν υποψιαστω ότι θα μας πάει έτσι όλος οχρόνος θα σαλτάρω... Shocked Shocked
Ααααα, έχεις κι εσύ το αστεράκι σου άρρωστο; Sad Περαστικάκια του και ελπίζω να μην σας πάει έτσι η χρονιά αλλά να ήταν τυχάιο μεμονωμένο περιστατικό! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 14 417472

Εμείς πάντως την πρωτομηνιά κάναμε και το 1ο μας καρούμπαλο για το 2012! Δηλαδή να υποψιαστώ ότι έτσι θα μας πάει όλος ο χρόνος;;; Mad

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Γεωργία,Τουρτίτσα και Βιβή περαστικούλια στα μικρούλια σας!!!!
Και η ανηψιά μου άρρωστη είναι με 39,5 σήμερα το πρωί!!!
Μάλλον ιωσούλες κυκλοφορούν πάλι..

Ζουζουνίτσα,συμφωνώ με την sot (αλήθεια,Σωτηρία σε λένε???).
Μάλλον είναι η ηλικία που θέλουν να το παίξουν αρχηγόπουλα γι'αυτό προσοχή στην συμπεριφορά σου.Δεν πρέπει να τους τα κάνουμε όλα δεκτά!!

Επίσης για τα κακάκια και ο μικρός μου έχει τύχει να κάνει τόσες πολλές φορές. Δεν είναι τίποτα,σοβαρό, αφού δεν σου έχει κάνει πυρετό...υποθέτω!!
Συμπεθερούλα μου!!! I love you Περαστικά και στην ανιψούλα σου!!!
Έχετε δίκιο, κι εσύ και η Sot σχετικά με τις αντιδράσεις των μικρών μας σε αυτή την ηλικία. Η μικρή μου τώρα το έχει γυρίσει σε τσιρίδα που είναι και το χειρότερο (αλήθεια, από που το είδε; αφού εμείς στο σπίτι ποτέ δε φωνάζουμε, ούτε και τσιρίζουμε!), όταν δε γίνεται το δικό της! Shocked Τι να την κάνω, αφού ώρες-ώρες αναρωτιέμαι μήπως την έχω κακομάθει, αλλά από την άλλη, όσο και να την λατρεύω δεν της κάνω πάντα το χατήρι. Όταν πρέπει να υπακούσει παίρνω σοβαρό ύφος και δεν αστειεύομαι, ούτε και συμβιβάζομαι. Θεωρώ πως πρέπει να καταλάβει το παιδί ποιος έχει το πάνω χέρι γιατί αλλιώς μετά τα πράγματα θα γίνουν πολύ δύσκολα! Οπότε κι εδώ θα πρέπει να κάνουμε πολλή υπομονή! Απλά πρέπει να είναι πολύ κουραστικό και εκνευριστικό για τους άλλους (όταν είμαστε έξω) ένα παιδάκι που τσιρίζει και πραγματικά μας φέρνει σε δύσκολη θέση... Mad

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:Κοριτσάκια μου χρόνια πολλά!!! Ελπίζω να περάσατε καλά τις γιορτές (γιατί εμάς μας τα χάλασε λίγο η πεθερά αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία) και να πήρατε δυνάμεις (γιατί εμείς τα παίξαμε με τις υποχρεώσεις που "έτρεχαν" αλλά και τα έξοδα)! Αύριο ξεκινάω πάλι δουλειά και αναρρωτιέμαι πώς/πότε πέρασε πάλι όλη η άδειά μου χωρίς να ξεκουραστώ καθόλου... Τουλάχιστον απόλαυσα λίγο περισσότερο το κοριτσάκι μου! Αύριο η μικρή μου θα είναι πάλι σε καλά χέρια (της μανούλας μου) και αυτό επιβεβαιώνεται και από το γεγονός ότι η μικρή μου τη λατρεύει! Να φανταστείτε ότι τη στιγμή που άλλαζε ο χρόνος ήθελα να την πάρω στην αγκαλιά μου αλλά εκείνη με έσπρωξε και αγκάλιασε τη μαμά μου! Shocked ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 14 911307 Της έλειψε που μέσα στις γιορτές δεν ερχόταν να την κρατήσει... Επίσης η μικρούλα μας κέρδισε το φλουρί ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 14 328109 αλλά μάλλον περισσότερο ενδιαφέρον έδειξε για την πίτα! Laughing Τέλος, πάλι γεμίσαμε ένα σωρό παιχνίδια, ενώ η μικρή έγινε εξπέρ στο να σκίζει περιτυλίγματα! Ααα, δε σας είπα, τώρα εκτός από το άγριο...βαβ (=γαβ) που κάνει για το σκυλάκι (και με μπάσα φωνή παρακαλώ!) κάνει τώρα και το μααααμ (=μιαου) για το γατάκι (με ψιλή φωνούλα παρακαλώ!) Laughing Επίσης λέμε και "παααα" για το "πααααει" (=πάει, έπεσε κάτω, όταν ρίχνει κάτω κάποιο αντικείμενο Razz ) Οοοοκ, δεν είναι και σπουδαίες οι λέξεις με τις οποίες εμπλουτίσαμε το κατά τ' άλλα φτωχό λεξιλόγιό μας, αλλά κι αυτό για εμάς είναι μια πρόοδος! Αυτά προς το παρόν, κι αν μου ξεφεύγει κάτι θα το προσθέσω παρακάτω! Smile
αχ μωρε με τον καημο σου "ποτε θα μιλησει"μια χαρα προοδος,3 λεξουλες λεει το κοριτσι.
η δικια μου μεσα στις γιορτες εμαθε το "λε λε λαλο"
αντε μαντεψε τι θελει να πει ο ποιητης. "δεν θελω αλλο" κα το λεει οταν δεν θελει αλλο φαγητο.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις