Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
22 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 22 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 40]

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:


Συμπεθερούλα μου!!! I love you Περαστικά και στην ανιψούλα σου!!!
Έχετε δίκιο, κι εσύ και η Sot σχετικά με τις αντιδράσεις των μικρών μας σε αυτή την ηλικία. Η μικρή μου τώρα το έχει γυρίσει σε τσιρίδα που είναι και το χειρότερο (αλήθεια, από που το είδε; αφού εμείς στο σπίτι ποτέ δε φωνάζουμε, ούτε και τσιρίζουμε!), όταν δε γίνεται το δικό της! Shocked Τι να την κάνω, αφού ώρες-ώρες αναρωτιέμαι μήπως την έχω κακομάθει, αλλά από την άλλη, όσο και να την λατρεύω δεν της κάνω πάντα το χατήρι. Όταν πρέπει να υπακούσει παίρνω σοβαρό ύφος και δεν αστειεύομαι, ούτε και συμβιβάζομαι. Θεωρώ πως πρέπει να καταλάβει το παιδί ποιος έχει το πάνω χέρι γιατί αλλιώς μετά τα πράγματα θα γίνουν πολύ δύσκολα! Οπότε κι εδώ θα πρέπει να κάνουμε πολλή υπομονή! Απλά πρέπει να είναι πολύ κουραστικό και εκνευριστικό για τους άλλους (όταν είμαστε έξω) ένα παιδάκι που τσιρίζει και πραγματικά μας φέρνει σε δύσκολη θέση... Mad [/quote]


Συμπεθέρα μου γλυκιά,παιδάκια έχουμε και είναι απόλύτως φυσιολογικό να φέρονται καμιά φορά έτσι!!!
Τα λέω για να τα ακούσω κι εγώ πως αλίμονο αν ερχόμαστε σε δύσκολη θέση κάθε φορά που είναι άλλοι μπροστά!
Αν έχουν κι αυτοί παιδάκια θα ξέρουν..

Τώρα που το ανέφερες,πάντως,όταν είμαστε μπροστά σε άλλους,έχω παρατηρήσει ότι δεν με πολυακούει αλλά δεν επιμένω κι εγώ γιατί τον νιώθω ότι προσβάλλεται και το παίζει ανεξάρτητος,πράγμα που μ'αρέσει κατά βάθος...να μην μου βγει και μαμούχαλο Very Happy

Εκεί είμαι κι εγώ λίγο πιο χαλαρή και δεν του απαγορεύω να κάνει και πολλά πολλά ή αν είναι κάτι πολύ κακό θα σκύψω και θα του το πω στο αφτί.

Και δεν έχει καμία σημασία που εσείς δεν τσιρίζετε,εδώ ο δικός μου προχτές με έκανε ντα-ντά (!).Αλήθεια,που το έχει δει αυτό???Εγώ δεν τον έχω κάνει ποτέ..

Συμφωνώ ακράδαντα με την τακτική σου,όταν δεν πρέπει να κάνει κάτι.Σοβαρεύω και είμαι αμείληκτη(χαχα).

Ο άντρας μου πάντα έλεγε για μένα ότι είμαι ολίγον τι ...χαζοχαρούμενο,να το πω(?)..οπότε έχω κάνει μεγάαααλο βήμα με την σοβαρότητά μου κι αυτό γιατί έχω παραδείγματα που το παιδί κάνει ό,τι θέλει τους γονείς και τώρα σε ηλικία λίγο μεγαλύτερη από τα δικά μας όταν δεν του γίνονται τα χατίρια μελανιάζει,κάνει εμετό κλπ.

Όχι,καλύτερα να μάθει από τώρα ότι τα χατίρια θα του γίνονται όταν πρέπει!!
θα είμαστε πρώτα "μαμά και παιδί" και μετά "φιλαράκια".

Επίσης έχω καταφέρει κάτι...όταν είμαστε μπροστά σε άλλους αρκεί να φωνάξω το όνομά του και να τον κοιτάξω με νόημα "όχι,κακό".Που να τον δείτε φατσούλα που κάνει,χαχα!!!! Crying or Very sad

ΥΓ.Σ'ευχαριστώ για τα περαστικούλια!
Να μου φιλήσεις την πριγκηπέσσα μου!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anastasia78 έγραψε:καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία στις οικογένειές μας.
περαστικά στα μικρούλια που είναι άρρωστα. εμένα τις κουνιάδας μου η μικρή έχει στρεπτόκοκκο και γαστρεντερίτιδα. έχει δίκιο το αλικάκι. κυκλοφορούν ένα σωρό ιώσεις.
εμείς κακάκια κορίτσια κάνουμε 3-4 φορές την εβδομάδα γιαυτό εμένα μου φαίνονται πάρα πολλές οι 3-4 φορές την μέρα.


Ναι,ε???Υποθέτω ότι είναι στον οργανισμό του μικρού και ότι δεν παιράζει.
Δηλαδή, εννοώ, ότι δεν ζορίζεται και δεν πονάει απλά έτσι κάνει.Σωστά??
Εσύ το προσπαθείς με τροφές να τον βοηθήσεις?Η να αποφύγεις φαγητά που απαγορευονται??
Περαστικά,στην ανηψιά σου!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:

Ζουζουνίτσα,συμφωνώ με την sot (αλήθεια,Σωτηρία σε λένε???).

Καλημέρα Αλικάκι! Ναι, Σωτηρία με λένε!

crazymommy έγραψε:[

Μην ανησυχείς κούκλα μου, όλα καλά θα πάνε! Το πιθανότερο είναι ότι ούτε κι εσείς θα εμφανίσετε συμπτώματα... I love you

Το ελπίζω κουκλίτσα μου! Τώρα ρε κορίτσια δεν ξέρω τι να κάνω....Να τον στείλω παιδικό ή όχι;;;Απο τις 14/12/11 τον έχω στο σπίτι για να πάρει λίγο τα πάνω του και να κάνουμε και τα εμβόλια...Τώρα είναι τελείως καλά...Φοβάμαι όμως γιατί όποτε πάει παιδικό σε 3 μέρες μου αρρωσταίνει...Παιδικό ή πεθερά; Ιδού η απορία!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σωτηρία,λοιπόν...χαίρω πολύ!!! Very Happy
Κοίτα,αν έχεις εναλλακτική την πεθερούλα στείλτον εκεί μέχρι να περάσει λίγο η δύσκολη αυτή περίοδος,να στανιάρει κα το παιδί, και μετά βλέπεις...

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
anastasia78 έγραψε:καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία στις οικογένειές μας.
περαστικά στα μικρούλια που είναι άρρωστα. εμένα τις κουνιάδας μου η μικρή έχει στρεπτόκοκκο και γαστρεντερίτιδα. έχει δίκιο το αλικάκι. κυκλοφορούν ένα σωρό ιώσεις.
εμείς κακάκια κορίτσια κάνουμε 3-4 φορές την εβδομάδα γιαυτό εμένα μου φαίνονται πάρα πολλές οι 3-4 φορές την μέρα.


Ναι,ε???Υποθέτω ότι είναι στον οργανισμό του μικρού και ότι δεν παιράζει.
Δηλαδή, εννοώ, ότι δεν ζορίζεται και δεν πονάει απλά έτσι κάνει.Σωστά??
Εσύ το προσπαθείς με τροφές να τον βοηθήσεις?Η να αποφύγεις φαγητά που απαγορευονται??
Περαστικά,στην ανηψιά σου!

Αναστασία καλημέρα! Καλή χρονιά! Συμφωνώ με το Αλικάκι! Επικεντρώσου λίγο στη διατροφή. Στα φρουτάκια του μπορείς να βάζεις μισή μπανάνα και να του βάζεις και ένα-δύο αποξηραμένα δαμάσκηνα. Το μεσημεριανό του φρόντισε να είναι ζουμερό και όχι στεγνό. Επίσης δίνε του πολλά υγρά γενικώς. Μου φαίνεται πολύ λίγο το 3-4 φορές την εβδομάδα! Α! Και φυσικά πρέπει να το αναφέρεις στον παιδίατρο σου, έτσι; Εμείς όλες μιλάμε απο τη δική μας εμπειρία! Φιλιά!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:Σωτηρία,λοιπόν...χαίρω πολύ!!! Very Happy
Κοίτα,αν έχεις εναλλακτική την πεθερούλα στείλτον εκεί μέχρι να περάσει λίγο η δύσκολη αυτή περίοδος,να στανιάρει κα το παιδί, και μετά βλέπεις...

Το θέμα είναι οτι κι αυτός θέλει να πάει στον παιδικό, παίρνει την τσαντούλα του και φωνάζει το όνομα της δασκάλας του! Χθες τον ρώτησα αν θέλει να πάει στο σχολείο και μου είπε "Νιεεε"!!! Φοβάμαι και να μην ξεσυνηθίσει και μετά απο καιρό δεν θέλει να πάει!(Είχαμε δύσκολη προσαρμογή)....Το θέμα πεθερά δεν θέλεις να το αναλύσω...Θα κάνω το ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #450078896....Δεν ξέρω ρε Αλικάκι...έχω μεγάλο δίλημμα...Πρώτα και πάνω απ' όλα είναι η υγεία του παιδιού μου! Θέλω όμως να κάνω το σωστό και για την ψυχοσύνθεση του!

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερα μαμαδες!! Πώς ειστε??
Αχ περαστικά πάλι στα ζουζουνια σας και στα ανιψια σας!
Ασχετο. αλλά τα 2 Αλικάκια εχετε κλεισει και είστε συμπεθέρες Laughing ??Εχουμε και δω καλό γαμπρό Laughing !!!
Σήμερα κορίτσια κερνάω, κάνω πάρτυ !!Ο γιος μου κοιμήθηκε σερί ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 654316 !! Δεν ξύπνησε το βράδυ λέμε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 215994 !!! Εντάξει, και από σήμερα θα επανέλθουμε στην πραγματικότητα, μην κακομάθουμε κιόλας ε Razz ??!!
Τρελομαμά , συγχαρητηρια για τις λεξουλες σας και εις ανωτερα!!
Σωτηρία, το δίλημμα πεθερά ή σταθμό είναι μεγάλο! Εγώ έχω την πεθερα μου από κάτω αλλά εβαλα γυναίκα, δεν θέλω να την υποχρεωνω(για να μην υποχρεώνομαι και γω μετά, ξέρεις Cool !
Ο σταθμός συμβάλλει αρκετά στην κοινωνικοποίησή τους, το ξέρεις, αλλά αρρωσταίνουν πολύ συχνά δυστυχώς.Είμαι και νηπιαγωγός και τα βλέπω συχνά αυτά.Οπου σε οδηγήσει το ένστικτό σου!!
Μια και λέγατε για κακάκια, το σύνηθες και για το μικρό μου είναι 2-3 φορές τη μέρα!
Α και όσον αφορά αυτό το πείσμα, να μη νιώθω μόνη!! Μόλις δει πόρτα να κλείσει και δεν έχει το ελεύθερο χαλάει τον κόσμο, αλλά τον αφηνω να κλαιει, τι να κάνω? Και μόλις ακούσει πολύ έντονα το "μη" κάνει χειρότερα, κρατάει το κεφάλι του σαν να λέει : "Oh my God, why" Laughing ???
σας αφηνω, διότι πρέπει να τελειώσω αυτά που άρχισα πριν αναλάβει ο μαστροχαλαστης!!
Α! Τρελομαμα, είχα πει "από Δευτέρα δίαιτα"!! Ντευτέρα ήρτε αλλά ντίαιτα νο ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 4872 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 4872!!
Φιλιά σε όλες!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mangio έγραψε:
Σήμερα κορίτσια κερνάω, κάνω πάρτυ !!Ο γιος μου κοιμήθηκε σερί ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 654316 !! Δεν ξύπνησε το βράδυ λέμε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 215994 !!!

Τυχερούλααααααααααα! Ο δικός μου δεν ξυπνάει μόνο οταν είναι στο δικό μας κρεβάτι!!!

mangio έγραψε:
Σωτηρία, το δίλημμα πεθερά ή σταθμό είναι μεγάλο! Εγώ έχω την πεθερα μου από κάτω αλλά εβαλα γυναίκα, δεν θέλω να την υποχρεωνω(για να μην υποχρεώνομαι και γω μετά, ξέρεις Cool !
Ο σταθμός συμβάλλει αρκετά στην κοινωνικοποίησή τους, το ξέρεις, αλλά αρρωσταίνουν πολύ συχνά δυστυχώς.Είμαι και νηπιαγωγός και τα βλέπω συχνά αυτά.Οπου σε οδηγήσει το ένστικτό σου!!

Πολύ καλά έκανες, αλλά σ' αυτό προφανώς συμφώνησε κι ο αντρούλης σου, γιατί ο δικός μου....δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσει να μπει στο σπίτι άλλη πέραν της μαμάς.....δεν ξέρω τι θα κάνω...θα το σκεφτώ μέχρι αύριο.....σ'ευχαριστώ πάντως! flower

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:
αλικακι έγραψε:Σωτηρία,λοιπόν...χαίρω πολύ!!! Very Happy
Κοίτα,αν έχεις εναλλακτική την πεθερούλα στείλτον εκεί μέχρι να περάσει λίγο η δύσκολη αυτή περίοδος,να στανιάρει κα το παιδί, και μετά βλέπεις...

Το θέμα είναι οτι κι αυτός θέλει να πάει στον παιδικό, παίρνει την τσαντούλα του και φωνάζει το όνομα της δασκάλας του! Χθες τον ρώτησα αν θέλει να πάει στο σχολείο και μου είπε "Νιεεε"!!! Φοβάμαι και να μην ξεσυνηθίσει και μετά απο καιρό δεν θέλει να πάει!(Είχαμε δύσκολη προσαρμογή)....Το θέμα πεθερά δεν θέλεις να το αναλύσω...Θα κάνω το ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #450078896....Δεν ξέρω ρε Αλικάκι...έχω μεγάλο δίλημμα...Πρώτα και πάνω απ' όλα είναι η υγεία του παιδιού μου! Θέλω όμως να κάνω το σωστό και για την ψυχοσύνθεση του!


Και αυτό ήθελα να σε ρωτήσω..ο μικρός θέλει???Ε,λοιπόν,απ'την στιγμή που θέλει εγώ θα σου έλεγα να τον στείλεις.
Βέβαια,είναι λίγο δύσκολη η θέση σου και σε καταλαβαίνω αλλά δεν του κάνει και καλό??Από την άποψη ότι χτίζει αντισώματα??
Από αυτά που λες,η πεθερούλα δεν είναι και η ιδανική λύση,οπότε...τέλος πάντων,σκέψου το καλά το θέμα και καλές αποφάσεις!!!
Πολύ βοήθησα...χαχαχα!!!!



mangio έγραψε:Καλημερα μαμαδες!! Πώς ειστε??
Αχ περαστικά πάλι στα ζουζουνια σας και στα ανιψια σας!
Ασχετο. αλλά τα 2 Αλικάκια εχετε κλεισει και είστε συμπεθέρες Laughing ??Εχουμε και δω καλό γαμπρό Laughing !!!
Σήμερα κορίτσια κερνάω, κάνω πάρτυ !!Ο γιος μου κοιμήθηκε σερί ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 654316 !! Δεν ξύπνησε το βράδυ λέμε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 215994 !!!


Αχ,ναι!!!Κλέισαμε!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 667478
Και ήθελα να βάλω ανακοίνωση αλλά είπα να το παίξω σεμνή συμπεθέρα Very Happy !!!!!
Το κέρασμα το δέχομαι καθότι είμαι και λιχούδα!!!Μπράβο σας!!!!
Εσείς κάνετε πάρτυ και γω το αντίθετο Razz ...ο γιος μου από κει που ξύπναγε στις 10,τώρα ξυπνάει από τις 8...
Εύχομαι να το διατηρήσει να ξεκουράζεσαι και εσύ!!!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσάκια μου γλυκά Καλή Χρονιά να έχουμε πάνω απ'όλα. Εγώ αυτές τις μέρες δεν έμπαινα λόγω διάθεσης παλι. Άμα είσαι πολλές ώρες μόνος σου συνηθίζεις και μετά δεν θες τίποτα !!!!
Εκτός αυτού έχω και την μικρή με πυρετό από την Κυριακή το βράδυ. Η παιδίατρος μου είχε πει να προσέχω για πυρετό από σημερα λόγω του mmr (εγώ τριπλούν το ήξερα από την μαμά μου,πόσο αλλάζουν όλα τελικά???) αλλά εφόσον έκανε νωρίτερα πυρετό μαλλον ίωση μου είπε. Ευτυχώς μόνο μέχρι 38.2 έφτασε και της έδινα ενναλάξ ντεπόν και πονσταν αλλά χτες το βράδυ τα χρειάστηκα !!! Της δίνω φάρμακο με τη σύριγγα (με το κουταλάκι σιγά μην το πιει) και το πονστάν είναι και λίγο πηχτό και μου πνίγονταν και δεν ήξερα τι να κάνω η έρημη η μάνα η μοναχή !!!! Την έκανα ανάποδα και δεν έπαιρνε ανάσα καλά και ΤΡΟΜΑΞΑ κορίτσια αλλά ευτυχώς όλα καλά στο τέλος. Μονο που το μισό το φάρμακο το φτύσαμε και άργησε να κατέβει ο πυρετός και άμαθη εγώ από αρρώστιες (μου έιχε ξανακάνει μια φορά μονο πυρετό για μια μέρα) δεν ήξερα τι να κάνω λέμε !!! Ευτυχώς σήμερα έχει ένα 37.4 όλη μέρα. Για να δούμε όταν κοντοζυγώσει το βράδυ τι θα κάνει ???
Δεν ξέρω και με το εμβόλιο τι γίνεται?? Λέτε να μου ξανακάνει πυρετό γι'αυτό το λόγο από σήμερα??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Αναστασία μου μην τρελαίνεσαι με τα κακά. Κι εμένα μια στις 3-4 μέρες μου κάνει από τότε που γεννήθηκε. Η παιδίατρος μου είπε αν δεν είναι σαν της κατσίκας που λέμε, δεν είναι δυσκοίλιο το παιδί, οπότε όλα καλά. Πάνω από 5 μέρες αν κάνει να ενεργηθεί, πρέπει να το δούμε.

Mangio μου τι στεναχωριέσαι καλέ ??? Εδώ συμπεθέρα καλή. Αφού έχω κοριτσάκι εγώ τότε δεν το συζητάμε Laughing Laughing Laughing Laughing Κανόνισε να τον κάνεις καλό παιδί όμως ε?? Μην τα θέλει όλα έτοιμα ο κύριος !!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Τι καλά που κοιμήθεκε σερί το γιαβρί σου!!!! Το δικό μου πότε θα το κανει αυτό??? Και μιας και δεν θα μπορώ να κεράσω εσάς λόγω απόστασης, θα κεράσω την γειτονιά από την χαρά μου!!!!!

Αλικάκι μου κάπου διάβασα ότι κι εσέις είχατε πυρετούς?? Περαστικά σας εύχομαι.

Aλίκη μου (crazymommy) πολύ χάρηκα με τα κατορθώματα της μικρής σου. Δανάη την είπαμε?? Δεν θυμάμαι!!! Να δεις που τώρα που λέει αυτές τις 3 λεξούλες θα πάρει μπρος σιγά σιγά και θα σε τρελάνει μετά. Εμενα κάθε μέρα μαθαίνει και από μια λέξη. Σήμερα έμαθε την "κουζίνα" και την "πετσέτα" και τις λέει καθαρά. Χτες έλεγε "πυτό" (πυρετό) και "μακό" (φάρμακο). Τι πλάκα που έχουνε όταν προσπαθούν να μιλήσουνε ε???

Σωτηρία μας, καλώς μας ήρθες κι εσύ στην παρεούλα!!!!

Βιβή περαστικά σας !!!!! Να φύγουν αυτές οι ιώσεις, να μπει καλοκαιράκι να τελειώνουμε. Και να φανταστείς εμείς πήγαμε τα Χριστούγεννα στην πεθερά μου και 2 φορές στην γιαγιά μου. Ούτε πολύ κόσμο είδαμε ούτε τίποτα. Από που κόλλησε το ψυχάκι μου??

Γραμματική μου πλάκα έχεις έτσι όπως τα λες για τα δοντάκια της μικρής σου. Ακόμα γελάω Laughing Laughing Laughing Εμείς έχουμε 4 πάνω και 4 κάτω και η παιδίατρος μας είπε ότι αργούνε τα άλλα ακόμα. Έχουμε πορεία.

Σόρυ για όσες ξεχνάω αλλά εχετε γράψει ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ και δεν τα θυμαμαι όλα.

Α από ύψος πήραμε ένα πόντο και είμαστε 79εκ και από βάρος 8990γρ Razz Razz Τα 9 κιλά πότε θα τα δείξει η ζυγαρια΄?? Οέο??? Τώρα που δεν τρώει λόγο πυρετού αυτές τις μέρες θα χάσουμε κι όλας και άντε να δούμε.

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χαχα Αγγελικούλα τι κάνεις??Διάβασα για προξενιο και μπάινω στα γρήγορα, διότι θα ξυπνήσει το αγορι μου τωρα!Πάνω που θα έλεγα στο Αλικάκι ότι θα βρούμε άλλη νύφη, βρέθηκες εσύ!! Δέχομαι δέχομαι!! Είναι τόσο γλυκούλα, να την φας που δεν μπορώ να αντισταθώ!!Υπάρχει βέβαια ένα προβληματάκι Razz !! Θα δεχτεί να ερθει στην Κρητη Laughing ??
Περαστικά σας και να μπαίνεις πιο συχνά, έστω και λίγη διάθεση κάτι κάνει!!Καλέ λέει "κουζίνα" και "πετσέτα" Shocked Very Happy Very Happy ??
Σωτηρία, αν τα πράγματα μεταξύ εσένα και της πεθεράς δεν είναι πολύ καλά, καλύτερα ο σταθμός.Αν το έχει η πεθερά,θα χειροτερέψουν κ θα καταπιέζεσαι. Εμένα το προσέχει γειτόνισσα, αν ήταν ξένη δεν ξέρω τι θα έκανα, μιλάω εκ του ασφαλούς τώρα.Η κάθε λύση έχει τα ρίσκα της.
Κορίτσια πάω για άπλωμα ή ό,τι προλάβω τελοσπάντων!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
TΟΥΡΤΙΤΣΑ έγραψε:
crazymommy έγραψε:Κοριτσάκια μου χρόνια πολλά!!! Ελπίζω να περάσατε καλά τις γιορτές (γιατί εμάς μας τα χάλασε λίγο η πεθερά αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία) και να πήρατε δυνάμεις (γιατί εμείς τα παίξαμε με τις υποχρεώσεις που "έτρεχαν" αλλά και τα έξοδα)! Αύριο ξεκινάω πάλι δουλειά και αναρρωτιέμαι πώς/πότε πέρασε πάλι όλη η άδειά μου χωρίς να ξεκουραστώ καθόλου... Τουλάχιστον απόλαυσα λίγο περισσότερο το κοριτσάκι μου! Αύριο η μικρή μου θα είναι πάλι σε καλά χέρια (της μανούλας μου) και αυτό επιβεβαιώνεται και από το γεγονός ότι η μικρή μου τη λατρεύει! Να φανταστείτε ότι τη στιγμή που άλλαζε ο χρόνος ήθελα να την πάρω στην αγκαλιά μου αλλά εκείνη με έσπρωξε και αγκάλιασε τη μαμά μου! Shocked ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 911307 Της έλειψε που μέσα στις γιορτές δεν ερχόταν να την κρατήσει... Επίσης η μικρούλα μας κέρδισε το φλουρί ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 328109 αλλά μάλλον περισσότερο ενδιαφέρον έδειξε για την πίτα! Laughing Τέλος, πάλι γεμίσαμε ένα σωρό παιχνίδια, ενώ η μικρή έγινε εξπέρ στο να σκίζει περιτυλίγματα! Ααα, δε σας είπα, τώρα εκτός από το άγριο...βαβ (=γαβ) που κάνει για το σκυλάκι (και με μπάσα φωνή παρακαλώ!) κάνει τώρα και το μααααμ (=μιαου) για το γατάκι (με ψιλή φωνούλα παρακαλώ!) Laughing Επίσης λέμε και "παααα" για το "πααααει" (=πάει, έπεσε κάτω, όταν ρίχνει κάτω κάποιο αντικείμενο Razz ) Οοοοκ, δεν είναι και σπουδαίες οι λέξεις με τις οποίες εμπλουτίσαμε το κατά τ' άλλα φτωχό λεξιλόγιό μας, αλλά κι αυτό για εμάς είναι μια πρόοδος! Αυτά προς το παρόν, κι αν μου ξεφεύγει κάτι θα το προσθέσω παρακάτω! Smile
αχ μωρε με τον καημο σου "ποτε θα μιλησει"μια χαρα προοδος,3 λεξουλες λεει το κοριτσι.
η δικια μου μεσα στις γιορτες εμαθε το "λε λε λαλο"
αντε μαντεψε τι θελει να πει ο ποιητης. "δεν θελω αλλο" κα το λεει οταν δεν θελει αλλο φαγητο.
Χαχα ναι, εμένα λέει 3 λεξούλες επιπλέον, εσένα όμως λέει 3 λεξούλες προτασούλα!!!! Συνειδητοποίησες ότι είπε την πρώτη της προτασούλα;;; ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 328109 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 328109 Αστεράκι και η δικιά σου λοιπόν στην ομιλία!
Αααααχ εγώ τι ζητάω η κακομοίρα, λεξούλες απλές ζητάω!!!
Και απ' ότι διάβασα και η μικρή της Αντζούλας μας συνεχίζει να εμπλουτίζει το λεξιλόγιό της! Συγχαρητήρια και σε εσάς!!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 215994

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε: (...)

Συμπεθέρα μου γλυκιά,παιδάκια έχουμε και είναι απόλύτως φυσιολογικό να φέρονται καμιά φορά έτσι!!!
Τα λέω για να τα ακούσω κι εγώ πως αλίμονο αν ερχόμαστε σε δύσκολη θέση κάθε φορά που είναι άλλοι μπροστά!
Αν έχουν κι αυτοί παιδάκια θα ξέρουν..

Τώρα που το ανέφερες,πάντως,όταν είμαστε μπροστά σε άλλους,έχω παρατηρήσει ότι δεν με πολυακούει αλλά δεν επιμένω κι εγώ γιατί τον νιώθω ότι προσβάλλεται και το παίζει ανεξάρτητος,πράγμα που μ'αρέσει κατά βάθος...να μην μου βγει και μαμούχαλο Very Happy

Εκεί είμαι κι εγώ λίγο πιο χαλαρή και δεν του απαγορεύω να κάνει και πολλά πολλά ή αν είναι κάτι πολύ κακό θα σκύψω και θα του το πω στο αφτί.

Και δεν έχει καμία σημασία που εσείς δεν τσιρίζετε,εδώ ο δικός μου προχτές με έκανε ντα-ντά (!).Αλήθεια,που το έχει δει αυτό???Εγώ δεν τον έχω κάνει ποτέ..

Συμφωνώ ακράδαντα με την τακτική σου,όταν δεν πρέπει να κάνει κάτι.Σοβαρεύω και είμαι αμείληκτη(χαχα).

Ο άντρας μου πάντα έλεγε για μένα ότι είμαι ολίγον τι ...χαζοχαρούμενο,να το πω(?)..οπότε έχω κάνει μεγάαααλο βήμα με την σοβαρότητά μου κι αυτό γιατί έχω παραδείγματα που το παιδί κάνει ό,τι θέλει τους γονείς και τώρα σε ηλικία λίγο μεγαλύτερη από τα δικά μας όταν δεν του γίνονται τα χατίρια μελανιάζει,κάνει εμετό κλπ.

Όχι,καλύτερα να μάθει από τώρα ότι τα χατίρια θα του γίνονται όταν πρέπει!!
θα είμαστε πρώτα "μαμά και παιδί" και μετά "φιλαράκια".

Επίσης έχω καταφέρει κάτι...όταν είμαστε μπροστά σε άλλους αρκεί να φωνάξω το όνομά του και να τον κοιτάξω με νόημα "όχι,κακό".Που να τον δείτε φατσούλα που κάνει,χαχα!!!! Crying or Very sad

ΥΓ.Σ'ευχαριστώ για τα περαστικούλια!
Να μου φιλήσεις την πριγκηπέσσα μου!!!
Οι απόψεις μας ταυτίζονται!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 417472

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:
αλικακι έγραψε:

Ζουζουνίτσα,συμφωνώ με την sot (αλήθεια,Σωτηρία σε λένε???).

Καλημέρα Αλικάκι! Ναι, Σωτηρία με λένε!

crazymommy έγραψε:[

Μην ανησυχείς κούκλα μου, όλα καλά θα πάνε! Το πιθανότερο είναι ότι ούτε κι εσείς θα εμφανίσετε συμπτώματα... I love you

Το ελπίζω κουκλίτσα μου! Τώρα ρε κορίτσια δεν ξέρω τι να κάνω....Να τον στείλω παιδικό ή όχι;;;Απο τις 14/12/11 τον έχω στο σπίτι για να πάρει λίγο τα πάνω του και να κάνουμε και τα εμβόλια...Τώρα είναι τελείως καλά...Φοβάμαι όμως γιατί όποτε πάει παιδικό σε 3 μέρες μου αρρωσταίνει...Παιδικό ή πεθερά; Ιδού η απορία!
Εγώ πάλι θα σου έλεγα πως δεν υπάρχει σωστή απάντηση να σου δώσουμε εμείς. Έχει να κάνει καθαρά με το πώς νιώθεις εσύ. Αν είναι περίπλοκο το θέμα με την πεθερά σου ή πιστεύεις ότι δε θα σου κρατήσει σωστά το παιδί, τότε τον στέλνεις παιδικό. Αλλιώς θα μπορούσες να τον αφήσεις στην πεθερά για λίγες μερούλες. Αλλά εσύ πρέπει να πάρεις αυτή την απόφαση διότι γνωρίζεις καλύτερα όλες τις παραμέτρους...! Wink

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
Sot2010 έγραψε:
αλικακι έγραψε:Σωτηρία,λοιπόν...χαίρω πολύ!!! Very Happy
Κοίτα,αν έχεις εναλλακτική την πεθερούλα στείλτον εκεί μέχρι να περάσει λίγο η δύσκολη αυτή περίοδος,να στανιάρει κα το παιδί, και μετά βλέπεις...

Το θέμα είναι οτι κι αυτός θέλει να πάει στον παιδικό, παίρνει την τσαντούλα του και φωνάζει το όνομα της δασκάλας του! Χθες τον ρώτησα αν θέλει να πάει στο σχολείο και μου είπε "Νιεεε"!!! Φοβάμαι και να μην ξεσυνηθίσει και μετά απο καιρό δεν θέλει να πάει!(Είχαμε δύσκολη προσαρμογή)....Το θέμα πεθερά δεν θέλεις να το αναλύσω...Θα κάνω το ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #450078896....Δεν ξέρω ρε Αλικάκι...έχω μεγάλο δίλημμα...Πρώτα και πάνω απ' όλα είναι η υγεία του παιδιού μου! Θέλω όμως να κάνω το σωστό και για την ψυχοσύνθεση του!


Και αυτό ήθελα να σε ρωτήσω..ο μικρός θέλει???Ε,λοιπόν,απ'την στιγμή που θέλει εγώ θα σου έλεγα να τον στείλεις.
Βέβαια,είναι λίγο δύσκολη η θέση σου και σε καταλαβαίνω αλλά δεν του κάνει και καλό??Από την άποψη ότι χτίζει αντισώματα??
Από αυτά που λες,η πεθερούλα δεν είναι και η ιδανική λύση,οπότε...τέλος πάντων,σκέψου το καλά το θέμα και καλές αποφάσεις!!!
Πολύ βοήθησα...χαχαχα!!!!



mangio έγραψε:Καλημερα μαμαδες!! Πώς ειστε??
Αχ περαστικά πάλι στα ζουζουνια σας και στα ανιψια σας!
Ασχετο. αλλά τα 2 Αλικάκια εχετε κλεισει και είστε συμπεθέρες Laughing ??Εχουμε και δω καλό γαμπρό Laughing !!!
Σήμερα κορίτσια κερνάω, κάνω πάρτυ !!Ο γιος μου κοιμήθηκε σερί ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 654316 !! Δεν ξύπνησε το βράδυ λέμε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 215994 !!!


Αχ,ναι!!!Κλέισαμε!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 667478
Και ήθελα να βάλω ανακοίνωση αλλά είπα να το παίξω σεμνή συμπεθέρα Very Happy !!!!!
Το κέρασμα το δέχομαι καθότι είμαι και λιχούδα!!!Μπράβο σας!!!!
Εσείς κάνετε πάρτυ και γω το αντίθετο Razz ...ο γιος μου από κει που ξύπναγε στις 10,τώρα ξυπνάει από τις 8...
Εύχομαι να το διατηρήσει να ξεκουράζεσαι και εσύ!!!
Αχαχαχ! Η αλήθεια είναι ότι μόλις είδα αυτή τη γλυκειά φατσούλα την... ερωτεύτηκα (τη φατσούλα του καλέ!) και είμαι σίγουρη ότι και η μικρή μου θα κάνει το ίδιο, χαχαχα! Επίσης, η αλήθεια είναι πως το αλικάκι έθεσε ένα πολύ σωστό point, ότι δηλαδή δε θα έχουμε θέμα και με το όνομα, χαχαχαχαχα! Laughing Laughing Laughing Οπότε, όπως καταλαβαίνεις η φάση κανονίστηκε! Cool Μόνο να μη φάει καμιά χυλόπιτα η μικρή από το μικρό γόη!!!!!! Shocked

Ααααα σε ο,τι αφορά στον ύπνο, εμείς είμαστε σούπερ! Οκ, αργεί λιγάκι να κοιμηθεί το βράδυ (γι' αυτό αργώ κι εγώ να μπω εδώ!) αλλά όταν ξαπλώσει εδώ και μήνες πλέον κοιμάται σερί όλη τη νύχτα. Κοιμάται περίπου ένα 10ωρο, κάποιες φορές και περισσότερο. Υπναρού θα μου πείτε, αλλά σκεφτείτε ότι το κοριτσάκι μου όλη μέρα κάνει δουλειές!!! Shocked ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 93981 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 517142 Χτες ξέχασα να σας πω ότι έμαθε να βάζει μπρος μόνη της την ηλεκτρική σκούπα και μετά να παίρνει τη σκούπα και να... σκουπίζει! Βέβαια σήμερα που μου άδειασε στο πάτωμα όοοολα τα special K μου ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 688264 αναγκαστήκαμε και χρησιμοποιήσαμε και την κλασική σκούπα, οπότε μάθαμε να σκουπίζουμε και με αυτή. Τη σφουγγαρίστρα πλέον την έχουμε για την πλάκα μας (τρέχει στο σπίτι σα να κάνει επί κοντώ!!!) και επίσης τρίβουμε κάγκελα και πατώματα με τα υγρά μαντιλάκια μας. Και δεν αφήνουμε ποτέ ψίχουλο κάτω, κάνουμε διαρκώς υποδείξεις στη μαμά να τα μαζέψει όλα, ακόμα και αυτά που δεν φαίνονται! Θέλετε κι άλλα; Τακτοποιούμε συχνά από μόνες μας και πραγματάκια που έχουμε μετακινήσει πιο πριν... Μα τι προκομμένη νυφούλα σου έχω εγώ αλικάκι!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 4872

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:Καλημερα μαμαδες!! Πώς ειστε??
Αχ περαστικά πάλι στα ζουζουνια σας και στα ανιψια σας!
Ασχετο. αλλά τα 2 Αλικάκια εχετε κλεισει και είστε συμπεθέρες Laughing ??Εχουμε και δω καλό γαμπρό Laughing !!!
Σήμερα κορίτσια κερνάω, κάνω πάρτυ !!Ο γιος μου κοιμήθηκε σερί ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 654316 !! Δεν ξύπνησε το βράδυ λέμε ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 215994 !!! Εντάξει, και από σήμερα θα επανέλθουμε στην πραγματικότητα, μην κακομάθουμε κιόλας ε Razz ??!!
Τρελομαμά , συγχαρητηρια για τις λεξουλες σας και εις ανωτερα!!
Σωτηρία, το δίλημμα πεθερά ή σταθμό είναι μεγάλο! Εγώ έχω την πεθερα μου από κάτω αλλά εβαλα γυναίκα, δεν θέλω να την υποχρεωνω(για να μην υποχρεώνομαι και γω μετά, ξέρεις Cool !
Ο σταθμός συμβάλλει αρκετά στην κοινωνικοποίησή τους, το ξέρεις, αλλά αρρωσταίνουν πολύ συχνά δυστυχώς.Είμαι και νηπιαγωγός και τα βλέπω συχνά αυτά.Οπου σε οδηγήσει το ένστικτό σου!!
Μια και λέγατε για κακάκια, το σύνηθες και για το μικρό μου είναι 2-3 φορές τη μέρα!
Α και όσον αφορά αυτό το πείσμα, να μη νιώθω μόνη!! Μόλις δει πόρτα να κλείσει και δεν έχει το ελεύθερο χαλάει τον κόσμο, αλλά τον αφηνω να κλαιει, τι να κάνω? Και μόλις ακούσει πολύ έντονα το "μη" κάνει χειρότερα, κρατάει το κεφάλι του σαν να λέει : "Oh my God, why" Laughing ???
σας αφηνω, διότι πρέπει να τελειώσω αυτά που άρχισα πριν αναλάβει ο μαστροχαλαστης!!
Α! Τρελομαμα, είχα πει "από Δευτέρα δίαιτα"!! Ντευτέρα ήρτε αλλά ντίαιτα νο ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 4872 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 4872!!
Φιλιά σε όλες!
Σε ευχαριστούμε για τα συγχαρητήρια!!!
Καλά όντως κι εσείς έχετε φοβερό γαμπρό!!!!!! Αααααα είμαστε κλεισμένες!!! Και είμαστε πιστές! Αλλά και της Αντζούλας μας που η μικρή είναι σκέτη κουκλίτσα νομίζω μια χαρά θα σας είναι εεεεεε; Wink

Όσο για τη δίαιτα, εννοούσαμε την άλλη Δευτέρα καλέεεεεεε!!!! Μέχρι τότε κι εγώ πάντως δέχομαι κεράσματα, είναι που τα 2 κιλά που έβαλα στις γιορτές μου έπεσαν λίγα!!! Razz
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 417472 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 417472

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Angie_77 έγραψε:Κοριτσάκια μου γλυκά Καλή Χρονιά να έχουμε πάνω απ'όλα. Εγώ αυτές τις μέρες δεν έμπαινα λόγω διάθεσης παλι. Άμα είσαι πολλές ώρες μόνος σου συνηθίζεις και μετά δεν θες τίποτα !!!!
Εκτός αυτού έχω και την μικρή με πυρετό από την Κυριακή το βράδυ. Η παιδίατρος μου είχε πει να προσέχω για πυρετό από σημερα λόγω του mmr (εγώ τριπλούν το ήξερα από την μαμά μου,πόσο αλλάζουν όλα τελικά???) αλλά εφόσον έκανε νωρίτερα πυρετό μαλλον ίωση μου είπε. Ευτυχώς μόνο μέχρι 38.2 έφτασε και της έδινα ενναλάξ ντεπόν και πονσταν αλλά χτες το βράδυ τα χρειάστηκα !!! Της δίνω φάρμακο με τη σύριγγα (με το κουταλάκι σιγά μην το πιει) και το πονστάν είναι και λίγο πηχτό και μου πνίγονταν και δεν ήξερα τι να κάνω η έρημη η μάνα η μοναχή !!!! Την έκανα ανάποδα και δεν έπαιρνε ανάσα καλά και ΤΡΟΜΑΞΑ κορίτσια αλλά ευτυχώς όλα καλά στο τέλος. Μονο που το μισό το φάρμακο το φτύσαμε και άργησε να κατέβει ο πυρετός και άμαθη εγώ από αρρώστιες (μου έιχε ξανακάνει μια φορά μονο πυρετό για μια μέρα) δεν ήξερα τι να κάνω λέμε !!! Ευτυχώς σήμερα έχει ένα 37.4 όλη μέρα. Για να δούμε όταν κοντοζυγώσει το βράδυ τι θα κάνει ???
Δεν ξέρω και με το εμβόλιο τι γίνεται?? Λέτε να μου ξανακάνει πυρετό γι'αυτό το λόγο από σήμερα??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes


Aλίκη μου (crazymommy) πολύ χάρηκα με τα κατορθώματα της μικρής σου. Δανάη την είπαμε?? Δεν θυμάμαι!!! Να δεις που τώρα που λέει αυτές τις 3 λεξούλες θα πάρει μπρος σιγά σιγά και θα σε τρελάνει μετά. Εμενα κάθε μέρα μαθαίνει και από μια λέξη. Σήμερα έμαθε την "κουζίνα" και την "πετσέτα" και τις λέει καθαρά. Χτες έλεγε "πυτό" (πυρετό) και "μακό" (φάρμακο). Τι πλάκα που έχουνε όταν προσπαθούν να μιλήσουνε ε???


Α από ύψος πήραμε ένα πόντο και είμαστε 79εκ και από βάρος 8990γρ Razz Razz Τα 9 κιλά πότε θα τα δείξει η ζυγαρια΄?? Οέο??? Τώρα που δεν τρώει λόγο πυρετού αυτές τις μέρες θα χάσουμε κι όλας και άντε να δούμε.

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!
Ωχου κι εσύ την έχεις αρρωστούλα; Περαστικάκια της! Για συμπτώματα από εμβόλιο δεν ξέρω να σου πω διότι δεν είχαμε μέχρι τώρα. Ξέρω μόνο να σου πω ότι κυκλοφορούν τρελά πολλές ιώσεις και ναι, είναι πανεύκολο να κολλήσεις -πόσο μάλλον η μικρούλα- ακόμα και από τον αέρα... Πωπω κι εγώ στη θέση σου θα τα είχα δει όλα στη φάση με το ponstan. Εμείς μόνο depon έχουμε πιει μέχρι τώρα (όταν ήταν 10 μηνών περίπου) και μας άρεσε, οπότε το ήπιαμε κανονικά με το κουταλάκι! Ελπίζω να μην έχει αλλάξει κάτι από τότε αν και το ponstan ξέρω πως έχει άλλη γεύση. Πάντως να ξέρεις υπάρχουν και άλλα σιρόπια (μας τα είχε γράψει η γιατρός αλλά κάπου έχω το χαρτί τώρα και δε θυμάμαι) αντί για ponstan, από τα οποία το καθένα έχει διαφορετική γεύση. Δεν μπορεί, κάποιο ίσως να της αρέσει λιγάκι, αν και είναι και δύσκολη η μικρή σου...

Ναι, Δανάη είναι το όνομα μας. Smile Καλέ τι φόρα έχει πάρει η δικιά σου; Ούτε στον ύπνο μου να τη δω να λέει "πυτό" για τον πυρετό...! Shocked

Όσο για το ύψος κι εμείς 79 μετρηθήκαμε (αν και δεν είμαι σίγουρη αν τη μέτρησε σωστά διότι κουνιόταν πολύ) αλλά μπροστά σε εσάς τα μοντελάκια -είπαμε μην ανησυχείς βρε συ!- εμείς είμαστε χοντρούλες! 10.200 γαρ... Αλλά αυτό το μήνα δεν έβαλε ούτε γραμμάριο. Τον επόμενο μήνα όμως θα ξαναπάμε (έχουμε της ανεμοβλογιάς), οπότε και θα μετρηθούμε ξανά...

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 379767

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:

Και αυτό ήθελα να σε ρωτήσω..ο μικρός θέλει???Ε,λοιπόν,απ'την στιγμή που θέλει εγώ θα σου έλεγα να τον στείλεις.
Βέβαια,είναι λίγο δύσκολη η θέση σου και σε καταλαβαίνω αλλά δεν του κάνει και καλό??Από την άποψη ότι χτίζει αντισώματα??
Από αυτά που λες,η πεθερούλα δεν είναι και η ιδανική λύση,οπότε...τέλος πάντων,σκέψου το καλά το θέμα και καλές αποφάσεις!!!
Πολύ βοήθησα...χαχαχα!!!!

Καλημέρα Αλικάκι! Τελικά αποφάσισα να τον στείλω στον παιδικό και ο Θεός βοηθός!!!Δεν γίνεται! Για να μην φοβάμαι οτι θα κολλήσει κάτι πρέπει να φτάσει ο Απρίλιος!Και όχι πάλι ότι δεν θα φοβάμαι,αλλά θα υπάρχουν λιγότερες ιώσεις! Απο τη στιγμή που το παιδί είναι καλά αποφάσισα να πάει κι αν πάλι κολλήσουμε κάτι θα μείνει πάλι στο σπίτι. Και οι γιατροί το ίδιο μου έχουν πει. "Μην κάνεις το λάθος να τον σταματήσεις απο τον παιδικό, γιατί όποτε και να πάει σχολείο αυτά θα τα έχεις.Και όσο πιο μικρός τα περνάει τόσο καλύτερα". Μακάρι να βγει αλώβητο το παιδάκι μου απο τη "δοκιμασία" του παιδικού ή να τις περνάει στο πόδι τις ιωσούλες !!!Καλή σου μέρα και πάλι!


mangio έγραψε:
Σωτηρία μας, καλώς μας ήρθες κι εσύ στην παρεούλα!!!!


Καλώς σας βρήκα κουκλίτσα μου!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
crazymommy έγραψε:

Εγώ πάλι θα σου έλεγα πως δεν υπάρχει σωστή απάντηση να σου δώσουμε εμείς. Έχει να κάνει καθαρά με το πώς νιώθεις εσύ. Αν είναι περίπλοκο το θέμα με την πεθερά σου ή πιστεύεις ότι δε θα σου κρατήσει σωστά το παιδί, τότε τον στέλνεις παιδικό. Αλλιώς θα μπορούσες να τον αφήσεις στην πεθερά για λίγες μερούλες. Αλλά εσύ πρέπει να πάρεις αυτή την απόφαση διότι γνωρίζεις καλύτερα όλες τις παραμέτρους...! Wink

Καλημέρα crazymommy! Έχεις απόλυτο δίκιο και την απόφαση μου την πήρα! Τον έστειλα παιδικό και ο Θεός βοηθός όπως είπα παραπάνω και στο Αλικάκι! Φιλιά!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Sot2010"]
αλικακι έγραψε:

Και αυτό ήθελα να σε ρωτήσω..ο μικρός θέλει???Ε,λοιπόν,απ'την στιγμή που θέλει εγώ θα σου έλεγα να τον στείλεις.
Βέβαια,είναι λίγο δύσκολη η θέση σου και σε καταλαβαίνω αλλά δεν του κάνει και καλό??Από την άποψη ότι χτίζει αντισώματα??
Από αυτά που λες,η πεθερούλα δεν είναι και η ιδανική λύση,οπότε...τέλος πάντων,σκέψου το καλά το θέμα και καλές αποφάσεις!!!
Πολύ βοήθησα...χαχαχα!!!!

Καλημέρα Αλικάκι! Τελικά αποφάσισα να τον στείλω στον παιδικό και ο Θεός βοηθός!!!Δεν γίνεται! Για να μην φοβάμαι οτι θα κολλήσει κάτι πρέπει να φτάσει ο Απρίλιος!Και όχι πάλι ότι δεν θα φοβάμαι,αλλά θα υπάρχουν λιγότερες ιώσεις! Απο τη στιγμή που το παιδί είναι καλά αποφάσισα να πάει κι αν πάλι κολλήσουμε κάτι θα μείνει πάλι στο σπίτι. Και οι γιατροί το ίδιο μου έχουν πει. "Μην κάνεις το λάθος να τον σταματήσεις απο τον παιδικό, γιατί όποτε και να πάει σχολείο αυτά θα τα έχεις.Και όσο πιο μικρός τα περνάει τόσο καλύτερα". Μακάρι να βγει αλώβητο το παιδάκι μου απο τη "δοκιμασία" του παιδικού ή να τις περνάει στο πόδι τις ιωσούλες !!!Καλή σου μέρα και πάλι!


Οπότε αφού έχεις και την σύμφωνη γνώμη του γιατρού και την δικη σου κρίση (πάνω απ'όλα),τότε καλά έκανες!
Θυμάμαι όταν είχα παλιότερα τον μικρό με μυξούλες απέφυγα να συναντηθώ με μια φίλη μου,που το παιδάκι της πήγαινε παιδικό.
Και μου λέει "Άντε καλέ!!!Ο γιος μου συνέχεια με μυξούλες είναι απ'τον παιδικό..έχουμε συνηθίσει!!"
Ήταν πολύ χαλαρή και άνετη,που μου έκανε εντύπωση.
Και εγώ πάντως,το ίδιο θα κάνω άλλη μέρα,με σένα!Όλα καλά!!!Και εύχομαι να αργήσει η μέρα που θα είναι ξανά αρρωστούλης!!!!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
Οπότε αφού έχεις και την σύμφωνη γνώμη του γιατρού και την δικη σου κρίση (πάνω απ'όλα),τότε καλά έκανες!
Θυμάμαι όταν είχα παλιότερα τον μικρό με μυξούλες απέφυγα να συναντηθώ με μια φίλη μου,που το παιδάκι της πήγαινε παιδικό.
Και μου λέει "Άντε καλέ!!!Ο γιος μου συνέχεια με μυξούλες είναι απ'τον παιδικό..έχουμε συνηθίσει!!"
Ήταν πολύ χαλαρή και άνετη,που μου έκανε εντύπωση.
Και εγώ πάντως,το ίδιο θα κάνω άλλη μέρα,με σένα!Όλα καλά!!!Και εύχομαι να αργήσει η μέρα που θα είναι ξανά αρρωστούλης!!!!


Η αλήθεια είναι οτι κι εγώ όσο ήμουν με το παιδί στο σπίτι (πριν γυρίσω στη δουλειά), δεν τον έφερνα σε επαφή με παιδάκια έχοντας το φόβο να μην αρρωστήσει. Τώρα που πήγε παιδικό και έχω συνηθίσει τη μυξούλα έχω γίνει πιο κοινωνική...Τις προάλλες μου λέει ο θείος μου "να, θέλουμε να έρθουμε να τον δούμε και όλο άρρωστα είναι και τα δικά μου, με μυξούλες..." Του λέω " Να έρθετε όποτε θέλετε! Κι εμείς 9 στις 10 μέρες με μυξούλες είμαστε!" Σ'ευχαριστώ πολύ Αλικάκι μου!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
Αχαχαχ! Η αλήθεια είναι ότι μόλις είδα αυτή τη γλυκειά φατσούλα την... ερωτεύτηκα (τη φατσούλα του καλέ!) και είμαι σίγουρη ότι και η μικρή μου θα κάνει το ίδιο, χαχαχα! Επίσης, η αλήθεια είναι πως το αλικάκι έθεσε ένα πολύ σωστό point, ότι δηλαδή δε θα έχουμε θέμα και με το όνομα, χαχαχαχαχα! Laughing Laughing Laughing Οπότε, όπως καταλαβαίνεις η φάση κανονίστηκε! Cool Μόνο να μη φάει καμιά χυλόπιτα η μικρή από το μικρό γόη!!!!!! Shocked

Ααααα σε ο,τι αφορά στον ύπνο, εμείς είμαστε σούπερ! Οκ, αργεί λιγάκι να κοιμηθεί το βράδυ (γι' αυτό αργώ κι εγώ να μπω εδώ!) αλλά όταν ξαπλώσει εδώ και μήνες πλέον κοιμάται σερί όλη τη νύχτα. Κοιμάται περίπου ένα 10ωρο, κάποιες φορές και περισσότερο. Υπναρού θα μου πείτε, αλλά σκεφτείτε ότι το κοριτσάκι μου όλη μέρα κάνει δουλειές!!! Shocked ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 93981 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 517142 Χτες ξέχασα να σας πω ότι έμαθε να βάζει μπρος μόνη της την ηλεκτρική σκούπα και μετά να παίρνει τη σκούπα και να... σκουπίζει! Βέβαια σήμερα που μου άδειασε στο πάτωμα όοοολα τα special K μου ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 688264 αναγκαστήκαμε και χρησιμοποιήσαμε και την κλασική σκούπα, οπότε μάθαμε να σκουπίζουμε και με αυτή. Τη σφουγγαρίστρα πλέον την έχουμε για την πλάκα μας (τρέχει στο σπίτι σα να κάνει επί κοντώ!!!) και επίσης τρίβουμε κάγκελα και πατώματα με τα υγρά μαντιλάκια μας. Και δεν αφήνουμε ποτέ ψίχουλο κάτω, κάνουμε διαρκώς υποδείξεις στη μαμά να τα μαζέψει όλα, ακόμα και αυτά που δεν φαίνονται! Θέλετε κι άλλα; Τακτοποιούμε συχνά από μόνες μας και πραγματάκια που έχουμε μετακινήσει πιο πριν... Μα τι προκομμένη νυφούλα σου έχω εγώ αλικάκι!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 4872 [/quote]


Για τον γιο μου μιλάει,η Αλίκη μας!!!!Αχχχ,θα τρελλαθώ!!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 328109
Αλλά και η νυφούλα μου,αστέρι,ε???
Μπράβο,συμπεθερούλα μου για τις αρχές και τους τρόπους που τις διδάσκεις!
Θα γίνει αυτή ...μία.....μόνο αυτό σου λέω!!
Αλλά και ο δικός μου νοικοκύρης είναι...μια μέρα είχα ξεχάσει να σκουπίσω το τραπεζάκι του και μου ζήτησε χαρτοπετσέτα..του την δίνω και άρχισε να το σκουπίζει!!!!
Και επίσης όταν δει κάτι κάτω,τρέχει στα σκουπίδια να το πετάξει!!
Αστέρια τα παιδάκια μας!!!!
Ωραίο σπιτικό θα ανοίξουν!!!
Είναι και οι δυο τους...ψείρες!!!!χαχαχα!!!!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άντζι μου,περστικά στην μικρούλα σου ή μάλλον να πω καλή ανάρρωση!!!!
Δεν είχα τον μικρούλη μου με πυρετό,η ανηψούλα μου ήταν άρρωστη.
Αλλά θα σε μαλώσω...δεν είπαμε ότι πρέπει να είσαι δυνατή???Εσύ το αντίθετο κάνεις!!!
Πάρε τα πάνω σου και ο καιρός θα περάσει γρήγορα.Αλλά μην σε παίρνει από κάτω!!Να μπαίνεις συχνότερα,μ'
ακούς???? ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 417472

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:
αλικακι έγραψε:
Οπότε αφού έχεις και την σύμφωνη γνώμη του γιατρού και την δικη σου κρίση (πάνω απ'όλα),τότε καλά έκανες!
Θυμάμαι όταν είχα παλιότερα τον μικρό με μυξούλες απέφυγα να συναντηθώ με μια φίλη μου,που το παιδάκι της πήγαινε παιδικό.
Και μου λέει "Άντε καλέ!!!Ο γιος μου συνέχεια με μυξούλες είναι απ'τον παιδικό..έχουμε συνηθίσει!!"
Ήταν πολύ χαλαρή και άνετη,που μου έκανε εντύπωση.
Και εγώ πάντως,το ίδιο θα κάνω άλλη μέρα,με σένα!Όλα καλά!!!Και εύχομαι να αργήσει η μέρα που θα είναι ξανά αρρωστούλης!!!!


Η αλήθεια είναι οτι κι εγώ όσο ήμουν με το παιδί στο σπίτι (πριν γυρίσω στη δουλειά), δεν τον έφερνα σε επαφή με παιδάκια έχοντας το φόβο να μην αρρωστήσει. Τώρα που πήγε παιδικό και έχω συνηθίσει τη μυξούλα έχω γίνει πιο κοινωνική...Τις προάλλες μου λέει ο θείος μου "να, θέλουμε να έρθουμε να τον δούμε και όλο άρρωστα είναι και τα δικά μου, με μυξούλες..." Του λέω " Να έρθετε όποτε θέλετε! Κι εμείς 9 στις 10 μέρες με μυξούλες είμαστε!" Σ'ευχαριστώ πολύ Αλικάκι μου!


ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 40746 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 40746
ΥΓ.Απ'την δουλειά μας γράφεις τώρα????

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 40746 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 15 40746
ΥΓ.Απ'την δουλειά μας γράφεις τώρα????

Ναι!!! Πήρα τώρα τηλέφωνο στον παιδικό και μου είπαν οτι το παιδάκι μου είναι πολύ χαρούμενο!!! Αχ, το είχα ένα άγχος να μην έχει ξεσυνηθίσει!Ουφ!Όλα καλά!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις