Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
19 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 19 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αλικακι έγραψε:Κορίτσια,ευχαριστώ για τις ευχές!!!!!

Mommy,εσένα σε ξέχασα!!Χρόνια πολλά!!!

Mangio,εγώ έχω τον φορτιστή σου,χαχα!!!Ήρθε ο ζουζούνος μου,σήμερα, με έναν φορτιστή στο χέρι που δεν τον έχω ξαναδεί!!!!

Άντζι,πανέμορφα..τι να σου πω...δεν ντρέπονται λέω εγώ λίγο οι κυράτσες...Να μας τα λες,να τα βγάζεις από μέσα σου.Αλλά να μην στεναχωριέσαι!!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αναστασία,εμείς θα πάρουμε του μικρού δώρο ένα λαπτοπ,στον αντρούλη μου θα πάρω ένα πουλοβεράκι κι εμένα με ρωτάει συνέχεια ο άντρας μου τι δώρο θέλω αλλά δεν θέλω τίποτα...τα έχω όλα!!!!Και το δώρο μου είναι η ευτυχία της οικογένειάς μου!!!Άδικο έχω??? Very Happy

Βιβή μου,τι τέλεια καρτούλα!!!!Σου έκανα και λάικ!!!!!!Τέλος...το παιδί σου έχει πάρει επάξια τον τίτλο του ταλιμπάν,χαχαχα!!!!
Να τον χαίρεσαι,καλά να είναι και δεν πειράζει!!!!!


Αλήθεια,Αναστασία,συμφωνώ με την Βιβή,μας κούφανες!!!!Προτασούλες από τώρα???Μπράβο σας!!!!!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mangio έγραψε:Μαμάδες γεια σας και πάλι!!
Καλά Αναστασία, σοβαρά κάνει προτάσεις ο γιος σου??Μπραβο!!Θα έχει πολλή πλάκα!!
Αντζούλα, υπομονή με το σόι, τέλεια θα περάσεις με τη μανούλα σου και την κορούλα σου! Εννοείται θα ήθελες τον άντρα σου, δεν το συζητάμε, υπομονή! Ναι, η διαιτα είναι οντως από τα πιο ωραία ανεκδοτα από τότε που γέννησα! Για να παρηγορηθείς είμαστε τα ίδια κιλά, με τη διαφορά ότι είμαι 1,60 Very Happy

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 334590 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 334590 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 334590 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 334590
!!Α! Πριν 1 εβδομάδα πήγαμε παιδιατρο!! Επιτέλους περάσαμε τα 10 κιλά, είμαστε 10.060 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 654316 !! Ο πεινασμένος... κιλά ονειρευεται!!
Ωστε Αλικάκι ο γιος σου έχει το φορτιστή μου ε Laughing ??? Αμα τον πιάσω.......... θα του γαργαλήσω τα μπουτάκια!!!
Παιχνιδάκια??? Κλασικά, τίποτα δεν του αρέσει του δικού μου, γι αυτο και φέτος πηρα τουβλάκια και όσο τα έπαιξαν τα δικά σας παιδιά, τοσο και ο δικος μας!! Τα μεγαλίστικα παιχνιδια έχουν άλλη χαρη Laughing !!
Καλό απόγευμα κοριτσια μου, παω να πιω καφεδακι σε συνδυασμο με μαζεματα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 417472 !!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν... πού έχω μείνει; Αααα... ναι!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και πάλι!!!!! Very Happy

Τα χριστούγεννα θα έλεγα ότι δεν τα πέρασα και τέλεια... όπως και πέρισυ! Sad Και γι' αυτό φρόντισε η πεθερούλα μου εννοείται! Twisted Evil Όπως και πέρισυ, αρνήθηκε το κάλεσμα της μητέρας μου (μέσω τηλεφώνου) για να φάμε όλοι μαζί στη γιαγιά μου, κάτι που κάνει παραδοσιακά η οικογένειά μου. Η απάντησή της στο κάλεσμα ήταν για την ακρίβεια "πάλι τα ίδια;" και φυσικά αρνήθηκε στη μητέρα μου, με την πρόφαση ότι τα χριστούγεννα τα περνάνε στο σπίτι. Φυσικά, απαίτησε όπως και πέρισυ να κάνουμε μαζί τους χριστούγεννα το τραπέζι (δηλαδή εγώ χωριστά από τους δικούς μου) και τελικά... αποφάσισαν να φάνε τα χριστούγεννα σε μια ταβέρνα στο... Γραμματικό, για την ακρίβεια αρνιά, κοντοσούβλια κλπ!!! Shocked Την παραμονή μας ρώτησαν (προφανώς ρητορικά) αν θα έρθουμε και λίγο αφού εγώ τους απάντησα ότι στην άλλη άκρη του λεκανοπεδίου και με το ψωφόκρυο εγώ δεν το βλέπω να φέρνω το παιδί, πήρε τηλέφωνο την κουνιάδα μου και της άρχισε την κλάψα ότι δεν τους θέλουμε και δεν τους αγαπάμε κλπ κλπ. Όπως καταλαβαίνετε όλο αυτό τον έκανε σκ@τά τον αντρούλη μου και αναγκαστήκαμε να πάμε. Πέρασα απαίσια (ούτε θέρμανση δεν είχαν, μόνο ένα τζάκι στη γωνία αλλά δεν επαρκούσε προφανώς!) αλλά ευτυχώς μετά φύγαμε και πήγαμε στους δικούς μου όπου βρισκόταν όλο το κοντινό σόι μου και η μικρή έπαιξε και με τα ξαδερφάκια της! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 215994 Θα έλεγα ότι ήταν ήρεμη και.. κάπως ντροπαλή με τον κόσμο. Άσχετο, αλλά κι εσάς τα μικράκια σας κάνουν τόσες ντροπές με τον κόσμο ή είναι ο χαρακτήρας της τέτοιος; Rolling Eyes Τέλος, το βράδυ αντέξαμε και πήγαμε θέατρο στους "Ήρωες", ήταν πολύ καλό! Εννοείται πως μετά από όλα αυτά τα παίξαμε από την κούραση και τη Δευτέρα σερνόμασταν!

Καλά, Άντζυ μου, ευτυχώς που η συμπεθερούλα δεν ήταν πεθερούλα, μόνο αυτό! Εγώ έμπλεξα άσχημα, αν κρίνω από όλα αυτά που μας συμβαίνουν τις τελευταίες μέρες...!

Αλικάκι μου δεν έχω προσέξει αν την πρόοδο που κάνει η μικρή την κάνει πάνω στις αλλαγές του μήνα, πάντως κάναμε κι εμείς μια πρόοδο, αν κι έχουμε μείνει πίσω στο θέμα με τις λεξούλες: της δείχνω το σκυλάκι και κάνει "βαβ βαβ" Laughing Οοοοοκ, απέχουμε πολύ από τις προτασούλες που κάνει ο μικρός της Αναστασίας μας (!!!) αλλά και πάλι το βρήκα πολύ χαριτωμένο!!! Για δοντάκια δε βλέπω κάτι, αλλά τουλάχιστον τρώμε κανονικά τα μη-αλεσμένα μας. Το κακό είναι ότι χριστούγεννα, μέρες που είναι εχμμμ εεεε, έχουμε κι εμείς αρκετά γλυκάκια στο σπίτι και η μικρή όλο ζητάει! Και άμα τα δει αρνείται το φαγητό της, βρε γλυκατζού που μας βγήκε, από ποιον να πήρε άραγε; Rolling Eyes Embarassed

Βιβή μου υπέροχος ο μικρός σου, όπως πάντα! Και... τέλεια η οικογενειακή καρτούλα σας!!!!!

athand να χαίρεσαι τη μικρούλα σου!!! Ποιοι άλλοι ακριβώς γιορτάζαν έχω μπερδευτεί να πω την αλήθεια, πάντως χρόνια τους πολλά και να τους χαίρεστε!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Angie_77 έγραψε:
crazymommy έγραψε:Καλησπέρα μανούλες!!!! Καταρχήν, ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ σε όλες και όλους! Να έχουμε υγεία, να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας και να τα δούμε να μεγαλώνουν με πολλή-πολλή αγάπη! Να γίνουν ευτυχισμένοι άνθρωποι και εμείς ακόμα πιο ευτυχισμένες μανούλες!!! I love you I love you I love you

Λοιπόν, επειδή έχω χάσει πάλι επεισόδια, Γραμματική μου περαστικάκια σας!!! Το συντομότερο δυνατόν! Και κουράγιο και στους 2 σας...!

Ζουζουνίτσα μου δεν είναι απαραίτητο να κάνει παρενέργειες από το εμβόλιο. Εμείς κάναμε το τριπλό αρχές του μήνα και δεν είχαμε καμία παρενέργεια (όπως και σε όλα τα προηγούμενα εμβόλια που κάναμε μέχρι στιγμής). Εύχομαι λοιπόν να μην κάνετε ούτε κι εσείς!

Αναστασία μου, Άντζυ, Βιβή και λοιπές μανούλες που ταλαιπωρείστε από τις ταρζανιές, εύχομαι καλό κουράγιο. Εφόσον είναι κάτι το απολύτως φυσικό το παιδάκι να είναι τόσο ζωηρό στη φάση αυτή, δεν ανησυχούμε, απλά προσπαθούμε να αντέξουμε!!!
Η δικιά μου πάλι έμαθε να σκαρφαλώνει και στον καναπέ και μας έβαλε σε νέους μπελάδες (θέλει να σηκώνεται να περπατάει πάνω στον καναπέ, αλλά καμία συναίσθηση του κινδύνου όταν πλησιάζει την άκρη του καναπέ, όπως και με το κρεβάτι).
Aλίκη μου κι εμένα εδώ και μήνες την παίρνω πάνω στον καναπέ και αυτή περπατάει κανονικά για λίγο και μετά πέφτει. Όταν πηγαίνει στις άκρες λέει: "μπαμ μπουμ" (ότι θα πέσει δηλ) αλλά εννοείται την προσέχω πολύ γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται !!
Χαχα, εννοείται πως κι εμένα το κάνει αυτό (χωρίς το μπαμ μπουμ Laughing ) αλλά τώρα ανεβαίνει από μόνη της στον καναπέ, οπότε θέλει πολλή προσοχή γιατί ανεβαίνει και σε ανύποπτο χρόνο! Καλά η δικιά σου μια χαρούλα τη βρίσκω, άκου μπαμ μπουμ, χαχαχα!!!
Επίσης, όλο με τραβάει από το χέρι να πάμε να παίξουμε. Το άλλο πάλι που έχει γίνει πολύ ψείρας η μικρή -ο,τι σκουπιδάκι, ακόμα και σκόνη ανύπαρκτη να δει στο πάτωμα με φωνάζει, μου το δείχνει και με βάζει να το μαζέψω!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 911307 , οπότε καταλαβαίνετε τι τραβάω και με αυτό... Λέτε να φταίει που είναι παρθενάκι; ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 688264
Α εμενα να δεις τι κάνει!! Όταν της δίνω ψωμάκι ή μπισκοτάκι και γεμίζει ψυχουλάκια στα χεράκια, έρχεται να της τα καθαρίσω αμέσως μην τυχόν και λερώσει!!!! Φάντάσου τι κάνει όταν λερώνεται από σοκολάτα Shocked
Χιχιχι, ούτε αδερφάκια να ήταν! Τα ίδια ακριβώς κάνει και η δικιά μου και σήμερα έλιωσε ένα σοκολατάκι στα χέρια της και μου άπλωσε (μούτζα) τα σοκολατί χεράκια της να της τα καθαρίσω!!!
Επίσης, καινούρια φάση αυτή, τρελαίνεται να μένει γυμνούλα και να τρέχει σε όλο το σπίτι! Και πώς φοβάμαι μη μου κρυώσει αλλά αυτή δε φαίνεται να χαμπαριάζει τίποτα... Τέλος, θέλει όλο να παίρνει υγρά μαντιλάκια και να τρίβει κάγκελα και πατώματα... Πολύ δουλευταρού μου βγήκε!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 517142
Μάλλον θα σου κάνει πολλές δουλιές μεγαλώνοντας η μικρή σου Laughing Laughing Laughing . Καλό αυτό. Εμένα παίρνει τα μωρομάντηλα και σκουπίζει το πρόσωπο της !!!
Χαχα, εσένα πάλι σου βγήκε κοκέτα!!! Laughing
Αλικάκι μου, δοντάκι πάλι σας ταλαιπωρεί; Κουράγιο στο γαμπρούλη μου, να του δώσεις ένα γλυκό φιλάκι!!! Εμείς μάλλον ακόμα στα 4!!! Λέτε να μην βγούνε ποτέ τα υπόλοιπα;;; rabbit

Αυτά, σας αφήνω να απολαύσετε τα χριστούγεννα... Εγώ μάλλον δε θα τα απολαύσω, πεθεροκαμμένη γαρ και έχουμε κλάψες αυτές τις μέρες άστα να πάνε! Το βράδυ όμως λέμε να πάμε να δούμε θέατρο, πρώτα ο Θεός... Σας φιλώ γλυκά!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 417472

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 417472

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Κορίτσια,ευχαριστώ για τις ευχές!!!!!

(...)

Αναστασία,εμείς θα πάρουμε του μικρού δώρο ένα λαπτοπ,στον αντρούλη μου θα πάρω ένα πουλοβεράκι κι εμένα με ρωτάει συνέχεια ο άντρας μου τι δώρο θέλω αλλά δεν θέλω τίποτα...τα έχω όλα!!!!Και το δώρο μου είναι η ευτυχία της οικογένειάς μου!!!Άδικο έχω??? Very Happy

(...)
Χαχα, καλή η ιδέα σου για το λάπτοπ, η δικιά μας κοντεύει να το διαλύσει το δικό μας οπότε κανονικά θα έπρεπε να της παίρναμε κι εμείς. Αλλα δε θα της πάρουμε ακόμα, ίσως της πάρω όταν πάρει μπρος με τις λεξούλες, τώρα νομίζω πως δε θα το παίξει ιδιαίτερα (θα προτιμήσει και πάλι το δικό μας!!!). Εμείς της πήραμε ένα τραπεζάκι με μπαλίτσες που κυλάνε και πέφτουν μέσα σε τρυπούλες από το ELC, μιας και όταν το είδε η μικρή στο μαγαζί κόλλησε. Πετύχαμε και σε 3ήμερο προσφορών -20% οπότε κάτι γλιτώσαμε. Ελπίζω να το παίξει τελικά και να μην το βαρεθεί γρήγορα. Της φέραν δώρο και μια "πλακέτα" με κουμπάκια ζωάκια που όταν τα πατάς βγάζουν τον ήχο του ζώου και η μικρή έχει κολλήσει με αυτό προς το παρόν. Φυσικά τα αγαπημένα της παιχνίδια είναι ο,τι δεν είναι... παιχνίδι μέσα στο σπίτι! Αλλά τι να κάνουμε, έτσι είναι από τη φύση τους! Laughing

Σας φιλώ γλυκά και πάω να την πέσω η ξενύχτισα!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 417472

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mangio έγραψε:Μαμάδες γεια σας και πάλι!!..............
Α! Πριν 1 εβδομάδα πήγαμε παιδιατρο!! Επιτέλους περάσαμε τα 10 κιλά, είμαστε 10.060 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 654316 !! Ο πεινασμένος... κιλά ονειρευεται!!
Ωστε Αλικάκι ο γιος σου έχει το φορτιστή μου ε Laughing ??? Αμα τον πιάσω.......... θα του γαργαλήσω τα μπουτάκια!!!
Παιχνιδάκια??? Κλασικά, τίποτα δεν του αρέσει του δικού μου, γι αυτο και φέτος πηρα τουβλάκια και όσο τα έπαιξαν τα δικά σας παιδιά, τοσο και ο δικος μας!! Τα μεγαλίστικα παιχνιδια έχουν άλλη χαρη Laughing !!
Καλό απόγευμα κοριτσια μου, παω να πιω καφεδακι σε συνδυασμο με μαζεματα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 417472 !!


Μπράβο σας!!!Μια χαρά είναι τα κιλάκια σας!!!!
Όσο για τα μπουτάκια...χιχιχι...πολύ ευχαρίστως!!!!!
Τι πράμα είναι αυτό με τα παιχνίδια??Εγώ παρατήρησα ότι τώρα κάθεται λίγο παραπάνω και παίζει,οπότε και με δεδομένο ότι είναι το πιο μεγάλο παιδάκι της ομάδας μας(με 1 μέρα διαφορά με της Τουρτίτσας για να ακριβολογώ) και οι λίγες μέρες κάνουν την διαφορά,κουράγιο..θα κάτσουν και τα δικά σας!!!!


athand έγραψε:κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλάααααααααα!!!!! .Υγεία και αγάπη σε όλες σας και στα ζουζουνάκια σας.
Εμείς τα χριστούγεννα τα περάσαμε πολύ όμορφα καθώς η μικρούλα μου είχε την γιορτούλα της για πρώτη χρονιά και έτσι μαζεύτηκαν φίλοι καλοί και συγγενείς.φιλάκια πολλά σε όλες σας και να περνάτε πολύ καλά!!!!!
Very Happy Very Happy Very Happy ............................


ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 215994


Χρόνια πολλά!!!!!Πω πω νόμιζα ότι ευχήθηκα σε όλες και τελικά κάποιες σας ξέχασα!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 667478 Τελικά είμαστε πολλέεεεεεεεεεες!!!!!!!!
Να χαίρεσαι το ζουζούνι σου για την γιορτούλα του και φυσικά και τα δυο σου τα ζουζούνια!!!!!

Αλικάκι μου,σιγά μην του δώσω το δικό μου το λαπτοπ!!!!!Κάνα δυο φορές με πλάνεψε με το κλάμμα του και όταν άρχισε να το βαράει του το πήρα και από τότε το κρύβω!!!!
Του μπαμπά που το βλέπει,πάνω στο γραφείο του, το ζήταγε συνέχεια,πιο παλιά, αλλά όταν του είπα ότι αυτό είναι του μπαμπά και δεν το πειράζουμε ,ευτυχώς με άκουσε,δεν το ξαναζήτησε και έτσι δεν έχουμε δράματα!!!!!

Την Παρασχευή έρχεται ο μπαμπάκας μου,μετά από 2 μήνες στην Ν.Υόρκη!!!
Και εκτός των άλλων μας φέρνει γυαλιά ηλίου ρέι μπαν,παρακαλώ!!!!
Το καλοκαιράκι θα δοκιμάσω να του φοράω και αν δεν τους αλλάξει τα φώτα....βλέπουμε!!!
Εσείς????Θα τους φορέσετε????

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κοριτσάρες! Είμαι κι εγώ μανούλα Αυγούστου 2010 αλλά όποτε μπαίνω σ' αυτό το θέμα, δεν σας προλαβαίνω και δεν μπορώ να το παρακολουθήσω! Τώρα που κάνατε και #2 είπα να γράψω...
Σήμερα θα κάνουμε το εμβόλιο MMR και έχω λίγο άγχος είναι η αλήθεια! Έχει ταλαιπωρηθεί με τις ιωσούλες τελευταία το ζουζουνάκι μου και φοβάμαι λίγο αλλά πρέπει να γίνει γιατί ήδη το έχουμε καθυστερήσει ένα μήνα. Τώρα πρέπει να κάνουμε και της ανεμοβλογιάς αλλά η γιατρός μου πρότεινε να το κάνουμε τον άλλο μήνα γιατί και τα δύο αυτά εμβόλια έχουν τον κίνδυνο εμφάνισης υψηλού πυρετού. Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Καλή Πρωτοχρονιά σας εύχομαι! Να περάσετε όλες υπέροχα και να χαιρόμαστε όλες τα αστεράκια μας!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:Γεια σας κοριτσάρες! Είμαι κι εγώ μανούλα Αυγούστου 2010 αλλά όποτε μπαίνω σ' αυτό το θέμα, δεν σας προλαβαίνω και δεν μπορώ να το παρακολουθήσω! Τώρα που κάνατε και #2 είπα να γράψω...
Σήμερα θα κάνουμε το εμβόλιο MMR και έχω λίγο άγχος είναι η αλήθεια! Έχει ταλαιπωρηθεί με τις ιωσούλες τελευταία το ζουζουνάκι μου και φοβάμαι λίγο αλλά πρέπει να γίνει γιατί ήδη το έχουμε καθυστερήσει ένα μήνα. Τώρα πρέπει να κάνουμε και της ανεμοβλογιάς αλλά η γιατρός μου πρότεινε να το κάνουμε τον άλλο μήνα γιατί και τα δύο αυτά εμβόλια έχουν τον κίνδυνο εμφάνισης υψηλού πυρετού. Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Καλή Πρωτοχρονιά σας εύχομαι! Να περάσετε όλες υπέροχα και να χαιρόμαστε όλες τα αστεράκια μας!!!

καλη πρωτοχρονια ευχομαι και σε εσενα και καλη επιτυχια με το εμβολιο.εμεις αρχες του γεναρη εχουμε της ανεμοβλογιας και εχω λιγο αγχος ειναι αληθεια.

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:
καλη πρωτοχρονια ευχομαι και σε εσενα και καλη επιτυχια με το εμβολιο.εμεις αρχες του γεναρη εχουμε της ανεμοβλογιας και εχω λιγο αγχος ειναι αληθεια.

Σ'ευχαριστώ κουκλίτσα μου! Εμένα μόνο το MMR με αγχώνει! Αφού κάνατε αυτό νομίζω ότι δεν χρειάζεται ν' αγχώνεσαι!Τα δύσκολα πέρασαν! Wink

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ουτε αυτο εχουμε κανει.εχουμε μεινει πισω γιατι καναμε το εμβολιο της γριπης σε 2 δοσεις.

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:ουτε αυτο εχουμε κανει.εχουμε μεινει πισω γιατι καναμε το εμβολιο της γριπης σε 2 δοσεις.

Αααα!!! Εμείς δεν κάναμε της γρίπης αλλά μείναμε πίσω λόγω ιώσεων και πυρετούλη! Και θα κάνετε πρώτα της ανεμοβλογιάς και μετά το MMR;

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:
grammatiki έγραψε:ουτε αυτο εχουμε κανει.εχουμε μεινει πισω γιατι καναμε το εμβολιο της γριπης σε 2 δοσεις.

Αααα!!! Εμείς δεν κάναμε της γρίπης αλλά μείναμε πίσω λόγω ιώσεων και πυρετούλη! Και θα κάνετε πρώτα της ανεμοβλογιάς και μετά το MMR;

ναι ετσι μας ειπε η παιδιατρος οταν την ρωτησα αργοτερα μου λεει το MMR τι να πεις δεν βγαζεις και ακρη με τους παιδιατρους

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ισως επειδη της εχω πει οτι η μικρη μου ερχεται σε επαφη με παιδια που πανε σχολειο φοβαται και της κανει πρωτα το εμβολιο της ανεμοβλογιας.

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki έγραψε:
ναι ετσι μας ειπε η παιδιατρος οταν την ρωτησα αργοτερα μου λεει το MMR τι να πεις δεν βγαζεις και ακρη με τους παιδιατρους

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο! 10 γιατρούς να ρωτήσεις, 10 διαφορετικές γνώμες θα πάρεις! Απίστευτοι είναι! Anyway, καλή επιτυχία στα παιδάκια μας λοιπόν! Ας ελπίσουμε οτι δεν θα έχουμε παρενέργειες!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:
grammatiki έγραψε:
καλη πρωτοχρονια ευχομαι και σε εσενα και καλη επιτυχια με το εμβολιο.εμεις αρχες του γεναρη εχουμε της ανεμοβλογιας και εχω λιγο αγχος ειναι αληθεια.

Σ'ευχαριστώ κουκλίτσα μου! Εμένα μόνο το MMR με αγχώνει! Αφού κάνατε αυτό νομίζω ότι δεν χρειάζεται ν' αγχώνεσαι!Τα δύσκολα πέρασαν! Wink

καλημερα σας,

καταρχην κουκλιτσα μην φοβασαι το mmr ολα καλα θα ειναι.εχουμε και εμεις της ανεμοβλογιας τωρα το γεναρη αλλα δεν ηξερα οτι κανει πυρετο.αγχωθηκα λιγο.αλλα ολα καλα θα πανε.
crazymommy μην στεναχωριεσαι με αυτα τα πεθερικα πια.παει περασε.πρωτοχρονια που θα κανεις?
ακουσα για γυαλιά?εμενα λογικα δεν θα θελει να βαλει.ειναι να μην του ακουμπας το προσωπο.
σημερα ρε κοριτσια εφτασε πρωι πρωι κιολας το κουτι με τα μπισκοτακια και τα εριξε κατω,γεμισε ο κοσμος ψιχουλα,μεχρι να σκυψω να τα μαζεψω μου πεταξε ολες τις πετσετες στο πατωμα,ξεκολλησε την ασφαλεια απο τον φουρνο και εβαλε τα χερια του μεσα στο φαγητο.δλδ ελεος ρε συ πια.δεν τον προλαβαινω πραγματικα δλδ.και μετα γκρινιαζε γιατι ηθελε τις μπανανες απο την φρουτιερα.τον βουτας ή δεν τον βουτας?08,00 το πρωι και χωρις καφε και να τρεχεις πανικοβλητος.ΗΜΑΡΤΟΝ.

Α επισης παρατηρησα χτες που κοιταγα το βιβλιαριο του γιατι πρεπει να παω να γραψω τα εμβολια οτι τον μηνιγγιτοκοκο και τον πνευμονιοκοκκο που ειναι 3 δοσεις τις εχουμε κανει ολες.εσεις τις εχετε κανει?μονο η ανεμοβλογια μας εμεινε τωρα.

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:

καλημερα σας,

καταρχην κουκλιτσα μην φοβασαι το mmr ολα καλα θα ειναι.εχουμε και εμεις της ανεμοβλογιας τωρα το γεναρη αλλα δεν ηξερα οτι κανει πυρετο.αγχωθηκα λιγο.αλλα ολα καλα θα πανε.

σημερα ρε κοριτσια εφτασε πρωι πρωι κιολας το κουτι με τα μπισκοτακια και τα εριξε κατω,γεμισε ο κοσμος ψιχουλα,μεχρι να σκυψω να τα μαζεψω μου πεταξε ολες τις πετσετες στο πατωμα,ξεκολλησε την ασφαλεια απο τον φουρνο και εβαλε τα χερια του μεσα στο φαγητο.δλδ ελεος ρε συ πια.δεν τον προλαβαινω πραγματικα δλδ.και μετα γκρινιαζε γιατι ηθελε τις μπανανες απο την φρουτιερα.τον βουτας ή δεν τον βουτας?08,00 το πρωι και χωρις καφε και να τρεχεις πανικοβλητος.ΗΜΑΡΤΟΝ.

Α επισης παρατηρησα χτες που κοιταγα το βιβλιαριο του γιατι πρεπει να παω να γραψω τα εμβολια οτι τον μηνιγγιτοκοκο και τον πνευμονιοκοκκο που ειναι 3 δοσεις τις εχουμε κανει ολες.εσεις τις εχετε κανει?μονο η ανεμοβλογια μας εμεινε τωρα.

Αχ, μακάρι να πάνε όλα καλά mamavivo! Σήμερα θα έρθει και άλλη παιδίατρος...όχι ότι αυτό θα τον στεναχωρήσει κι ιδιαίτερα...ποτέ δεν συμπάθησε και την παλιά... Very Happy
Όσο για τις ζημιές που λες κι εγώ δεν τον προλαβαίνω τον δικό μου! Κάνει τα απίστευτα το πουλάκι μου!Γερά να 'ναι, να τρέχουμε απο πίσω τους να μαζεύουμε!!!
όσο για τα εμβόλια της μηνιγγίτιδας και του πνευμονιόκοκκου έχουμε κάνει 2 δόσεις στο ένα και 3 στο άλλο. Απομένει άλλη μια δόση και των δύο.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε κοριτσια να ρωτησω κατι?
την πανα βρακακι ποτε την φορανε τα παιδια?
εμεις μπορουμε να την βαλουμε τωρα.?

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:Λοιπόν... πού έχω μείνει; Αααα... ναι!!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και πάλι!!!!! Very Happy

Τα χριστούγεννα θα έλεγα ότι δεν τα πέρασα και τέλεια... όπως και πέρισυ! Sad Και γι' αυτό φρόντισε η πεθερούλα μου εννοείται! Twisted Evil Όπως και πέρισυ, αρνήθηκε το κάλεσμα της μητέρας μου (μέσω τηλεφώνου) για να φάμε όλοι μαζί στη γιαγιά μου, κάτι που κάνει παραδοσιακά η οικογένειά μου. Η απάντησή της στο κάλεσμα ήταν για την ακρίβεια "πάλι τα ίδια;" και φυσικά αρνήθηκε στη μητέρα μου, με την πρόφαση ότι τα χριστούγεννα τα περνάνε στο σπίτι. Φυσικά, απαίτησε όπως και πέρισυ να κάνουμε μαζί τους χριστούγεννα το τραπέζι (δηλαδή εγώ χωριστά από τους δικούς μου) και τελικά... αποφάσισαν να φάνε τα χριστούγεννα σε μια ταβέρνα στο... Γραμματικό, για την ακρίβεια αρνιά, κοντοσούβλια κλπ!!! Shocked Την παραμονή μας ρώτησαν (προφανώς ρητορικά) αν θα έρθουμε και λίγο αφού εγώ τους απάντησα ότι στην άλλη άκρη του λεκανοπεδίου και με το ψωφόκρυο εγώ δεν το βλέπω να φέρνω το παιδί, πήρε τηλέφωνο την κουνιάδα μου και της άρχισε την κλάψα ότι δεν τους θέλουμε και δεν τους αγαπάμε κλπ κλπ. Όπως καταλαβαίνετε όλο αυτό τον έκανε σκ@τά τον αντρούλη μου και αναγκαστήκαμε να πάμε. Πέρασα απαίσια (ούτε θέρμανση δεν είχαν, μόνο ένα τζάκι στη γωνία αλλά δεν επαρκούσε προφανώς!) αλλά ευτυχώς μετά φύγαμε και πήγαμε στους δικούς μου όπου βρισκόταν όλο το κοντινό σόι μου και η μικρή έπαιξε και με τα ξαδερφάκια της! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 215994 Θα έλεγα ότι ήταν ήρεμη και.. κάπως ντροπαλή με τον κόσμο. Άσχετο, αλλά κι εσάς τα μικράκια σας κάνουν τόσες ντροπές με τον κόσμο ή είναι ο χαρακτήρας της τέτοιος; Rolling Eyes Τέλος, το βράδυ αντέξαμε και πήγαμε θέατρο στους "Ήρωες", ήταν πολύ καλό! Εννοείται πως μετά από όλα αυτά τα παίξαμε από την κούραση και τη Δευτέρα σερνόμασταν!

Καλά, Άντζυ μου, ευτυχώς που η συμπεθερούλα δεν ήταν πεθερούλα, μόνο αυτό! Εγώ έμπλεξα άσχημα, αν κρίνω από όλα αυτά που μας συμβαίνουν τις τελευταίες μέρες...!

Αχ Αλίκη μου!!! Καλημέρα κατ'αρχήν. Η συμπεθερούλα είναι αμελητέα ποσότητα μπροστά σε αυτά που έχει κάνει η "πεθερούλα" και οι "κουνιαδοσυνυφαδούλες" !!!! Mad Mad Mad Εμάς η πεθερά μου όποτε κάνει τραπέζι για τα Χριστούγεννα μας καλεί 3-4 μέρες νωρίτερα. Λες και δεν ξέρει ότι αυτή θα μας μαζέψει τελικά. Να φαντααστείς πέρυσι που ήταν καιο άντρας μου εδώ, όλοι ξέρανε ότι θα πάμε στη μητέρα του για φαγητό κι εμείς το μάθαμε από τρίτους!!! Η μαμά του μας ενημέρωσε προπαραμονή!!!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Τι να σου λέω τώρα?? Για τον γάμο που έγινε διπλός (παντρευτήκαμε μαζί με τον αδερφό του Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ) και ο δικός μου ήταν μπαρκαρισμένος, και η καλή μαμά του που δεν ξεχωρίζει τα παιδιά της Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes , με έπρηξε να πω ναι για τον γάμο (για να βολευτεί ο αγαπημένος πρωτότοκος με τα λεφτά του δικού μου του αντρούλη), και τελικά το είπα το ναι για να μην στεναχωρήσω κανέναν τους (για να μην λένε "να η κακιά η νύφη") και 1 χρόνο μετά τα έφαγα ΌΛΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ. 4 μήνες μετά το γάμο μπάρκαρε ο δικός μου και δεν πατούσε το πόδι τους κανένας τους να με δει !!! Ούτε τηλέφωνο να πάρουν. Τα συζητούσανε πίσω από την πλάτη μας ότι εμείς φταίμε που δεν κάναμε και πολύ παρέα οι μεν με τους δεν (τα αδέρφια δηλ) και έμαθα ότι η συνυφάδα μου είναι έγκυος 4 μηνών από τον άντρα μου που ήταν στις 7 θάλασσεσ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil, μην τυχόν και το μάθαινε λέει η μάνα μου και τους "ματιαζε" την εγκυμοσύνη!!! ΕΛΕΟΣ !!!! Να κάνω παρέα με ποιον??? Με την συνυφάδα που μπήκε στο σόι 6 μήνες φρέσκια φρέσκια και με έκανε σκαλοπάτι για να παντρευτεί τον κουνιάδο μου και μετά "ξεκουμπαρούμ" και ήθελε να είναι η πρώτη και η καλύτερη ΝΥΦΗ, ή η κουνιάδα μου που της είπα ότι είμαι έγκυος και αντί να χαρεί λέει: "ε δεν το πιστεύω" !!! γιατί αυτή παντρεύτηκε πρώτη και δεν μπορεί να κάνει παιδιά, ενώ εγώ μεγαλύτερη στην ηλικία και η άλλη η νύφη με μια σάλπιγγα, τα καταφέραμε!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Απλά τώρα κάνω τα στραβά μάτια, σε όλους. Παρέα δεν κάνουμε παρα μόνο στις γιορτές και κανένα καφέ που και που (έτσι κι αλλιώς είμαι πεθαμένη κι εγώ και το παιδί μου όταν λείπει ο άντρας μου), μόνο η γλυκιά "μανούλα" έρχεται να με δει για το παιδί και παίρνει και κανένα τηλέφωνο, όταν δεν είναι στην άλλη νύφη από το πρωί ως το βράδυ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil .
Τι να λέω ??? Είναι κι άλλα τόσα πολλά και σόρυ που τα γράφω εδώ αλλά δεν θέλω σε άλλο θέμα γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται. Ο διάολος έχει πολλά ποδάρια!!!!

Αλικάκι μου δεν έχω προσέξει αν την πρόοδο που κάνει η μικρή την κάνει πάνω στις αλλαγές του μήνα, πάντως κάναμε κι εμείς μια πρόοδο, αν κι έχουμε μείνει πίσω στο θέμα με τις λεξούλες: της δείχνω το σκυλάκι και κάνει "βαβ βαβ" Laughing Οοοοοκ, απέχουμε πολύ από τις προτασούλες που κάνει ο μικρός της Αναστασίας μας (!!!) αλλά και πάλι το βρήκα πολύ χαριτωμένο!!! Για δοντάκια δε βλέπω κάτι, αλλά τουλάχιστον τρώμε κανονικά τα μη-αλεσμένα μας. Το κακό είναι ότι χριστούγεννα, μέρες που είναι εχμμμ εεεε, έχουμε κι εμείς αρκετά γλυκάκια στο σπίτι και η μικρή όλο ζητάει! Και άμα τα δει αρνείται το φαγητό της, βρε γλυκατζού που μας βγήκε, από ποιον να πήρε άραγε; Rolling Eyes Embarassed

Βιβή μου υπέροχος ο μικρός σου, όπως πάντα! Και... τέλεια η οικογενειακή καρτούλα σας!!!!!

athand να χαίρεσαι τη μικρούλα σου!!! Ποιοι άλλοι ακριβώς γιορτάζαν έχω μπερδευτεί να πω την αλήθεια, πάντως χρόνια τους πολλά και να τους χαίρεστε!!!

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamavivo έγραψε:ρε κοριτσια να ρωτησω κατι?
την πανα βρακακι ποτε την φορανε τα παιδια?
εμεις μπορουμε να την βαλουμε τωρα.?

Καλημέρα Βιβή και ταρζανάκι Διονύση Very Happy Very Happy Very Happy
Εγώ αυτή της φοράω καμιά φορά. Τις είχα αγοράσει πριν κανα δυο μήνες, αλλά δεν με είχανε βολέψει αλλά τώρα είναι τέλειες νομίζω. Απλά με τις άλλες πάνες όταν της κάνω αλλάγη δεν της βγάζω το παντελονάκι από κάτω, ενώ με αυτην δεν γίνεται διαφορέτικά!! Σόρυ για τους τόνους αλλά η μικρή θέλει "άο" (άλλο) τραγούδι απο τα ζουζουνια και μου λέει συνέχεια αο αο αο αο αο

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πω πω ρε φιλεναδα χαρας την υπομονη σου.
διπλο γαμο?απαπαπ.
καλα βασικα ντροπη τους ρε συ που φεροντε ετσι,αλλα να μην χαλιεσαι.κοιτα το παιδακι σου και την δικη σου οικογενεια και χεστους αυτους τους κακομοιρηδες..

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αλικακι έγραψε:
mangio έγραψε:Μαμάδες γεια σας και πάλι!!..............
Α! Πριν 1 εβδομάδα πήγαμε παιδιατρο!! Επιτέλους περάσαμε τα 10 κιλά, είμαστε 10.060 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 654316 !! Ο πεινασμένος... κιλά ονειρευεται!!
Ωστε Αλικάκι ο γιος σου έχει το φορτιστή μου ε Laughing ??? Αμα τον πιάσω.......... θα του γαργαλήσω τα μπουτάκια!!!
Παιχνιδάκια??? Κλασικά, τίποτα δεν του αρέσει του δικού μου, γι αυτο και φέτος πηρα τουβλάκια και όσο τα έπαιξαν τα δικά σας παιδιά, τοσο και ο δικος μας!! Τα μεγαλίστικα παιχνιδια έχουν άλλη χαρη Laughing !!
Καλό απόγευμα κοριτσια μου, παω να πιω καφεδακι σε συνδυασμο με μαζεματα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 417472 !!


Μπράβο σας!!!Μια χαρά είναι τα κιλάκια σας!!!!
Όσο για τα μπουτάκια...χιχιχι...πολύ ευχαρίστως!!!!!
Τι πράμα είναι αυτό με τα παιχνίδια??Εγώ παρατήρησα ότι τώρα κάθεται λίγο παραπάνω και παίζει,οπότε και με δεδομένο ότι είναι το πιο μεγάλο παιδάκι της ομάδας μας(με 1 μέρα διαφορά με της Τουρτίτσας για να ακριβολογώ) και οι λίγες μέρες κάνουν την διαφορά,κουράγιο..θα κάτσουν και τα δικά σας!!!!


athand έγραψε:κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλάααααααααα!!!!! .Υγεία και αγάπη σε όλες σας και στα ζουζουνάκια σας.
Εμείς τα χριστούγεννα τα περάσαμε πολύ όμορφα καθώς η μικρούλα μου είχε την γιορτούλα της για πρώτη χρονιά και έτσι μαζεύτηκαν φίλοι καλοί και συγγενείς.φιλάκια πολλά σε όλες σας και να περνάτε πολύ καλά!!!!!
Very Happy Very Happy Very Happy ............................


ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 215994


Χρόνια πολλά!!!!!Πω πω νόμιζα ότι ευχήθηκα σε όλες και τελικά κάποιες σας ξέχασα!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 9 667478 Τελικά είμαστε πολλέεεεεεεεεεες!!!!!!!!
Να χαίρεσαι το ζουζούνι σου για την γιορτούλα του και φυσικά και τα δυο σου τα ζουζούνια!!!!!

Αλικάκι μου,σιγά μην του δώσω το δικό μου το λαπτοπ!!!!!Κάνα δυο φορές με πλάνεψε με το κλάμμα του και όταν άρχισε να το βαράει του το πήρα και από τότε το κρύβω!!!!
Του μπαμπά που το βλέπει,πάνω στο γραφείο του, το ζήταγε συνέχεια,πιο παλιά, αλλά όταν του είπα ότι αυτό είναι του μπαμπά και δεν το πειράζουμε ,ευτυχώς με άκουσε,δεν το ξαναζήτησε και έτσι δεν έχουμε δράματα!!!!!

Την Παρασχευή έρχεται ο μπαμπάκας μου,μετά από 2 μήνες στην Ν.Υόρκη!!!
Και εκτός των άλλων μας φέρνει γυαλιά ηλίου ρέι μπαν,παρακαλώ!!!!
Το καλοκαιράκι θα δοκιμάσω να του φοράω και αν δεν τους αλλάξει τα φώτα....βλέπουμε!!!
Εσείς????Θα τους φορέσετε????

Καλημέρα Αλικάκι!!!!! Έγραφα πριν λίγο αλλά η μικρή μου τα έσβησε όλα με ένα κουμπάκι !!!! Λοιπόν εγώ πέρυσι το καλοκαίρι ρώτησα την παιδίατρο για γυαλάκια ηλίου και μου είπε μετά τα 3 χρόνια. Δεν κάνει νωρίτερα. Ρώτα κι εσύ τον δικό σου καλού κακού γιατί το έχω ακούσει και από αλλού. Φιλάκιααααα
Να δω πότε θα τα πούμε στο φέις !!!


Υ.Γ Ωραίος ο Johnny ε?


Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamavivo έγραψε:πω πω ρε φιλεναδα χαρας την υπομονη σου.
διπλο γαμο?απαπαπ.
καλα βασικα ντροπη τους ρε συ που φεροντε ετσι,αλλα να μην χαλιεσαι.κοιτα το παιδακι σου και την δικη σου οικογενεια και χεστους αυτους τους κακομοιρηδες..

Βιβή μου υπομονή έχω, στόμα δεν έχω να τους τα πω!!! Και δεν θέλω λόγω του άντρα μου και του χαρακτήρα μου, αλλά τα καλά μου έρχονται σε ακατάλληλες ώρες. Όταν πρέπει ποτέ δεν λέω κάτι σωστό. Δεν είμαι ετοιμόλογη !!!!
Φιλάκια πολλά !!!!!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ..ΕΜΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΦΑΙ ΣΚΑΣΑΜΕ,ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ! Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΚΟΔΙΑΘΕΤΗ ,ΟΛΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΕΛΕΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ Η ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ Η ΚΑΜΙΑ ΙΩΣΗ ! Very Happy

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Angie_77 έγραψε:
mamavivo έγραψε:πω πω ρε φιλεναδα χαρας την υπομονη σου.
διπλο γαμο?απαπαπ.
καλα βασικα ντροπη τους ρε συ που φεροντε ετσι,αλλα να μην χαλιεσαι.κοιτα το παιδακι σου και την δικη σου οικογενεια και χεστους αυτους τους κακομοιρηδες..

Βιβή μου υπομονή έχω, στόμα δεν έχω να τους τα πω!!! Και δεν θέλω λόγω του άντρα μου και του χαρακτήρα μου, αλλά τα καλά μου έρχονται σε ακατάλληλες ώρες. Όταν πρέπει ποτέ δεν λέω κάτι σωστό. Δεν είμαι ετοιμόλογη !!!!
Φιλάκια πολλά !!!!!
κοπελιααααα θα πρεπει να αρχισεις να ρολαρεις...βασικα πραγματα..το οχι ,το δεν νομιζω και τετοια .πρεπει να παρεις το πανω χερι,εστω και τωρα.εγω ξερεις τι κανω?αν ακουσω κανα κουλο ,καταρχην βαζω τα γελια και λεω παντααααα"εχετε μεγαλη πλακα",καλα αυτη η φραση τους τσακιζει ρε σου λεω ..και οταν το καλοσκεφτω ,τους την λεω εστω και μετα,αλλα τον τελευταιο λογο τον εχω εγω.σιγα μην σηκωθουν τα ποδια να βαρεσουν το κεφαλι..ΚΑΝΕ ΑΣΚΗΣΕΙς Very Happy Very Happy Very Happy

zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ..ΕΜΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΦΑΙ ΣΚΑΣΑΜΕ,ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ! Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΚΟΔΙΑΘΕΤΗ ,ΟΛΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΕΛΕΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ Η ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ Η ΚΑΜΙΑ ΙΩΣΗ ! Very Happy
ΚΑΛΗΜΕΡΑ κοριτσακι.ελπιζω απλα να ειναι λιγο κακοδιαθετη τιποτα αλλο.μην το σκεφτεσε.
καλημερες Very Happy Very Happy

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις απο τραγουδακια εχουμε φαει κολλημα και θελουμε να ακουμε συνεχεια το ντουντου (το ακαντου δηλαδη) και το κα κα (το σκασουσου δηλαδη) Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις