Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
26 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 26 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 40]

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ,ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ...ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ?ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΘΑ ΠΑΜΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΙΣΩ...ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΒΓΕΝΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ?

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ,ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ...ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ?ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΘΑ ΠΑΜΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΙΣΩ...ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΔΕΝ ΒΓΕΝΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ?

αναλογα τιο να πω.εμενα απο την επομενη αρρωστησε και εκανε πυρετο στις 8 μερες.γενικα ειμασταν χαλια.ποσο μηνων ειστε?καλα ρωτα δεν χανεις τιποτα .Μπορει ολα να πανε καλα και να μην το πειραξει το παιδι .Ειναι στο παιδακι.απλα ο παιδιατρος μου ειχε πει οτι στα αλλα εμβολια εχει 25% πιθανοτητα να το πειραξει και σε αυτο 90%.μου το ειχε πει.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
17 ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΑΧΗ ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ,ΕΜΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΕΚΑΝΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟ 1 ΤΟ 6ΠΛΟ ΠΥΡΕΤΟ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΙΩΣΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑ ΤΟΝ ΠΩ ΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙ ΑΥΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΥΨΥΛΟ ΠΥΡΕΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΠΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕ...ΚΑΙ ΕΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΑΜΕ ΠΙΣΩ ?ΑΧ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΤΩΡΑ...ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:17 ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΥΝΑΧΗ ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ,ΕΜΑΣ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΕΚΑΝΕ ΜΟΝΟ ΣΤΟ 1 ΤΟ 6ΠΛΟ ΠΥΡΕΤΟ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΙΩΣΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑ ΤΟΝ ΠΩ ΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙ ΑΥΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΥΨΥΛΟ ΠΥΡΕΤΟ ΝΑ ΤΟΝ ΠΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕ...ΚΑΙ ΕΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΑΜΕ ΠΙΣΩ ?ΑΧ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΤΩΡΑ...ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ

ρε τι σκαλωμα με τον αυτισμο?δεν θα παθει αυτισμο το παιδι ,μην αγχω.απλα να μην σου νοσησει απο το εμβολιο λεμε και το εχεις αρρωστουλι.ρωτα και βλεπεις.αν ειναι κρυωμενο τωρα θα του κανει?

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΝΑΙ ΜΩΡΕ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΙΖΩ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΣ?ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΠΥΡΕΤΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΕΜΒΟΛΙΟ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζουζουνίτσα,όλα καλά να σας πάνε!!!
Αλήθεια,Βιβή,τόσο πολύ τις εκατό???
Εμένα ο δικός μου,ευτυχώς δεν έκανε πυρετούλι με το mmr.
Κατά τα άλλα εμείς λέμε να του πάρουμε εκπαιδευτικό λαπτοτ για να το ανοίξει τα Χριστούγεννα,το δωράκι του.
Θα πάμε jumbo και βλέπουμε..

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι κανετε κοριτσια;εμεις απο χτες το βραδυ αρρωστησαμε και παλι δε μπορω να το εξηγησω με τιποτα αυτο.εχει συναχι και λιγο βηχα.ελεος πια αυτο το μωρο κρυωνει με το που βγαινει απο το σπιτι τελικα δε μπορω να το εξηγησω αλλιως.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:τι κανετε κοριτσια;εμεις απο χτες το βραδυ αρρωστησαμε και παλι δε μπορω να το εξηγησω με τιποτα αυτο.εχει συναχι και λιγο βηχα.ελεος πια αυτο το μωρο κρυωνει με το που βγαινει απο το σπιτι τελικα δε μπορω να το εξηγησω αλλιως.


Πάλι καλά που δεν έχει πυρετό!!!
Περαστικά σας!!!Να κάνεις εντριβούλες!!!!!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠ,ΡΕ ΕΣΥ ΕΧΘΕΣ ΤΡΥΓΙΡΝΟΥΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ,ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟΥΛΙ ΜΑΣ,ΚΑΙ ΘΑ ΤΙ ΦΕΡΟΥΝ ΗΛΕΚΡΤΟΝΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ ΝΑ ΜΑΓΥΡΕΥΕΙ ΧΙΧΙΧΙΧ ΤΙΝ ΝΥΚΟΚΟΙΡΟΥΛΑ ΜΟΥ!ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ,ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ ΑΣΧΠΛΕΙΤΕ ΜΕ ΤΑΠΕΡ ,ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ,ΑΝΤΕ ΝΑΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΩΜΑΤΙΟ ,ΟΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:τι κανετε κοριτσια;εμεις απο χτες το βραδυ αρρωστησαμε και παλι δε μπορω να το εξηγησω με τιποτα αυτο.εχει συναχι και λιγο βηχα.ελεος πια αυτο το μωρο κρυωνει με το που βγαινει απο το σπιτι τελικα δε μπορω να το εξηγησω αλλιως.


Πάλι καλά που δεν έχει πυρετό!!!
Περαστικά σας!!!Να κάνεις εντριβούλες!!!!!

σε ευχαριστω πολυ.τι εντριβουλες να κανω;

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ζουζουνίτσα,θα μεγαλώσει και θα παίζει!!
Κι εμένα ζήτημα να κάτσει πέντε λεπτά σε ένα παιχνίδι!!
Όλο να τριγυρνάει θέλει και να πειράζει τα τηλεκοντρόλ,την τηλεόραση και ότι άλλο ηλεκτρονικό υπάρχει μες το σπίτι!!!
Για να δούμε μεγαλώνοντας θα κάθονται να παίζουν???

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
περαστικα γραμματικη μου,

Μα τι την ενοχλει και γριπωνει συχνα?.εγω τον διονυσακη τον τριβω με χαμομηλακι και λαδακι στο κορμακι του.

γεια σου αλικακι μουVery Happy Very Happy Very Happy



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mamavivo στις Πεμ Δεκ 22, 2011 5:19 am, 1 φορά

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
grammatiki ΜΟΥ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΕΥΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΥΡΕΤΟ,ΚΑΙ ΕΜΕΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΒΗΧΑ!ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΑΣ!!!!!!Ε ΜΕ ΤΕΤΙΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ?ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:περαστικα γραμματικη μου,

Μα τι την ενοχλει και γριπωνει συχνα?.εγω τον διονυσακη τον τριβω με χαμομηλακι και λαδακι στο κορμακι του.

μαλλον την εκανα πολυ ευαισθητη τι να πω πια.με το που βγηκε απο το σπιτι να παει στην πεθερα μου αρρωστησε ρε γαμωτο αν και εμρες την γυροφερνει γιατι μυριζε η αναπνοη της.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:τι κανετε κοριτσια;εμεις απο χτες το βραδυ αρρωστησαμε και παλι δε μπορω να το εξηγησω με τιποτα αυτο.εχει συναχι και λιγο βηχα.ελεος πια αυτο το μωρο κρυωνει με το που βγαινει απο το σπιτι τελικα δε μπορω να το εξηγησω αλλιως.


Πάλι καλά που δεν έχει πυρετό!!!
Περαστικά σας!!!Να κάνεις εντριβούλες!!!!!

σε ευχαριστω πολυ.τι εντριβουλες να κανω;

Αααα,έχω να το λέω!Οι εντριβές κάνουν πολύ καλό!!!!
Έχω πάρει μια λοσιόν της mustella ,η οποία είναι super!!!!
Βοηθάει στο να αναπνέουν καλύτερα.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γειά σου,Βιβίκα μου!!!! Very Happy Very Happy

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΙΝ ΚΑΝΩ ΕΝΤΡΙΒΕΣ,ΒΟΗΘΑΝΕ?

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπορεις να μυο πεις πως την λενε ακριβως αλικη μου την κρεμα για τις εντριβες;στο στηθακι τις κανεις τις εντριβες ή στην πλατουλα;ειμαι λιγο ξανθια επι του θεματος αυτου Very Happy

lenaki1982


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κορίτσια έχω μέρες να μπω.
δεν πρόλαβα να διαβάσω ολα τα μηνύματά σας...

η δικιά μου ευτυχως δεν πειράζει καθόλου τα ντουλάπια και τα συρτάρια, μόνο όταν με δει να ξεντύνομαι και είναι στο δωμάτιο μαζί μου, ανοίγει το συρτάρι με τις κάλτσες μου και μου δίνει ένα ζευγάρι να φορέσω...(της το είχα ζητήσει μια φορά και το θυμάται)

το MMR το κάναμε την περασμένη Παρασκευή και ακόμα δεν έχουμε ανεβάσει πυρετό. σε κανένα άλλο βέβαια δεν ανεβάσαμε ούτε δέκατα, αλλά αυτό όπως και να το κάνουμε είναι πολύ δυνατό και περιμένουμε μέχρι την 12η μέρα...

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Επιτέλους τα κατάφερα !!! Very Happy Very Happy Very Happy

Σήμερα πρόλαβα και κοιμήθηκα κι εγώ μαζί με την μικρή μια ωρίτσα τώρα το μεσημέρι και σηκώθηκα νωρίς, την τάισα (λέμε τώρα Razz Razz Razz ) και να μαι !!

Λοιπόν ζουζουνίτσα όσον αφορά το mmr κι εμείς τώρα είναι να το κάνουμε και η παιδίατρος κανόνισε να γίνει στις 29/12
για να αποφύγουμε πυρετούς μέσα στις γιορτές !!! Εσείς τελικά το κάνατε ??

Γραμματική μου περαστικούλια σας !!! Τι να πώ?? Και της ξαδέρφης μου που είναι 10 μηνών, όλο αρρωσταίνει ο καημένος ο μικρός της. Χτες μιλήσαμε στο τηλ και μου είπε ότι έχει φαρυγγίτιδα αλλά ευτυχώς την περνάει ξόφαλτσα χωρίς πυρετό κλπ. Είναι στο κάθε παιδάκι τελικά. Και δεν του έχει δώσει ποτέ ξένο γάλα. Τον θηλάζει Rolling Eyes

Αλικάκι μου γεια σου Smile Smile Smile . Ναι η μικρή μου δεν κοιμάται νωρίς και ούτε και πολλές ώρες. Κατά τις 00.00-01.00 κάθε βράδύ (πλην μερικών εξαιρέσεων που μπορεί να κοιμηθεί από τις 23.00) και μετά βλέπω τηλεόραση αφού είμαστε μέσα στο σαλόνι όλο το βράδυ και ύστερα κοιμάμαι για να προλάβω να ξεκουραστώ καμια ωρίτσα γιατί όπως ξέρεις μου ξυπνάει συνέχεια !!!

Βιβή μου γεια σου κι εσένα!!!! Είχα γράψει ένα κατεβατό τις προάλλες και σου έλεγα και τα Χρόνια μου Πολλά για τον ταρζανάκο σου τον Διονυσάκη και άλλα που δεν θυμάμαι αλλά το δικό μου ζουζουνάκι πάτησε με τα δαχτυλάκια της ένα κουμπάκι και εξαφανίστηκαν όλα Shocked Shocked Shocked
Πολύ γελάω με αυτά που σου κάνει ο μικρός πάντως !!!! Απλά θέλει λίγο παραπάνω προσοχή σε αυτή την ηλικία όπως και θα το ξέρεις ήδη.

Και μερικές ερωτήσεις τώρα:
1) Τα βράδια η μικρή ξεσκεπάζεται συνέχεια. Έχω προσπαθήσει για υπνόσακο αλλά δεν τον θέλει και την κουβέρτα την πετάει και δεν ξέρω τι να κάνω. Φοβάμαι μη μου κρυώσει τώρα που χάλασε και ο καιρός. Στο δωμάτιο έχω 20-21 βαθμούς περίπου.

2) χτες το βράδυ ενώ κοιμότανε, ξύπνησε κλασσικά και πάω να την σηκώσω και βλέπω στο κρεβατάκι της, κοντά στο μέρος που είναι το ποπουδάκι της, μια μικρή κοιλίδα υγρή. Το μύρισα αλλά δεν ξέρω αν ήταν τσίσα. Η μπυζαμούλα της μου φάνηκε στεγνή. Διαροή από την πάνα δεν νομίζω. Πώς να έγινε δηλ??
Το πρωί ξαναμύρισα το σεντονάκι και δεν μύριζε τίποτα και είχε φύγει και ο λεκές. Νερό δεν έπεσε και αναρωτιέμαι τι μπορεί να ήταν.

Φιλάκια σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια και αν δεν προλάβω να σας ξαναδω ως τα Χριστούγεννα, καλά να περάσετε όλες και φιλάκια πολλά. Εγώ θα πάω (θέλω δεν θέλω), στην πεθερά μου που με κάλεσε. Τι να κάνω? Νιώθω άσχημα να της πω όχι αν και θα είναι η συνυφάδα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 6 534787 και η κουνιάδα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 6 534787

Υ.Γ Ούτε εμένα παίζει πολύ με τα παιχνίδια της τα καλά. Όλο τα ντουλάπια ανοίγει και μου βγάζει μπισκοτάκια, μακαρόνια, την μαγιά την ξερή και παίζει με το φακελάκι, το κορν φλαουρ Laughing Laughing Laughingαλλά την αφήνω για να κάνω και καμια δουλειά.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλέ σαν πολλά δεν έγραψα ?? Smile Smile Smile
Άμα έχεις καιρό να μπεις στο φόρουμ αυτά παθαίνεις !!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΙΝ ΚΑΝΩ ΕΝΤΡΙΒΕΣ,ΒΟΗΘΑΝΕ?

Βοηθάνε πάρα πολύ!!Τουλάχιστον εγώ στον δικό μου,είδα διαφορά!Να τις κάνεις.Θυμάμαι πάντα την μαμά μου,όταν κρυολογούσαμε μας έκανε εντριβές.Τότε δεν υπήρχαν και πολλά πολλά.Φυσικός τρόπος!!


grammatiki έγραψε:μπορεις να μυο πεις πως την λενε ακριβως αλικη μου την κρεμα για τις εντριβες;στο στηθακι τις κανεις τις εντριβες ή στην πλατουλα;ειμαι λιγο ξανθια επι του θεματος αυτου Very Happy

Καθόλου ξανθιά δεν είσαι!!Και γω την πρώτη φορά έλεγα "αμάν,πως θα τις κάνω!!!"
Λοιπόν,θα σου την γράψω ακριβώς το μεσημέρι γιατί τώρα την έχω στο καλάθι του μικρού,στο υπνοδωμάτιο και δεν θέλω να κάνω θόρυβο.Δεν θα σε ξεχάσω!!!
Θα βάζεις μια μικρή ποσότητα στο στήθος και στην πλατούλα και θα την τρίψεις.

Θα σου πω το μεσημεράκι.οκ???

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lenaki1982 έγραψε:κορίτσια έχω μέρες να μπω.
δεν πρόλαβα να διαβάσω ολα τα μηνύματά σας...

η δικιά μου ευτυχως δεν πειράζει καθόλου τα ντουλάπια και τα συρτάρια, μόνο όταν με δει να ξεντύνομαι και είναι στο δωμάτιο μαζί μου, ανοίγει το συρτάρι με τις κάλτσες μου και μου δίνει ένα ζευγάρι να φορέσω...(της το είχα ζητήσει μια φορά και το θυμάται)

το MMR το κάναμε την περασμένη Παρασκευή και ακόμα δεν έχουμε ανεβάσει πυρετό. σε κανένα άλλο βέβαια δεν ανεβάσαμε ούτε δέκατα, αλλά αυτό όπως και να το κάνουμε είναι πολύ δυνατό και περιμένουμε μέχρι την 12η μέρα...

Που είσαι εσύ καλέ????Εξαφανίστηκες!!!!Δεν πειράζει,σε συγχωρώ Very Happy ..και γω θα εξαφανιστώ για λίγες μέρες...χάλασε το λαπτοπ του αντρούλη μου και παίρνει το δικό μου,μέχρι να παραγγείλει το καινούριο...έρχονται και αργίες και Άγιες μέρες και λέω να δείξω καλή συμπεριφορά και να του το παραχωρώ!!!! Very Happy Very Happy
Και μένα το ίδιο κάνει και με τις κάλτσες και με τα παπούτσια μου!!!!Πλάκα που έχουν!!!!
Εύχομαι να μην ανεβάσετε πυρετούλι!!!!




Angie_77 έγραψε:Καλέ σαν πολλά δεν έγραψα ?? Smile Smile Smile
Άμα έχεις καιρό να μπεις στο φόρουμ αυτά παθαίνεις !!!!



Μπα..όχι,καλέ...10 λεπτά σε διάβαζα!!!χαχαχαχ!!!Πλάκα κάνω,ε????
Συγγνώμη αν παρεξηγήθηκες που είπα ξενυχτούλα την μπουμπού σου.Δεν το είπα,κάπως...θηλάζετε το ξέρω και είναι λογικό να σου ξυπνάει!!Υπομονή!!!!

Λοιπόν,στις απορίες σου..
1)Αν δεν δέχεται υπνόσακο ούτε κουβέρτα,τότε ντύνε την πιο καλά.Με εσώρουχο μακρυμάνικο και ζεστές πυτζαμούλες.Τα παιδιά δεν κρυολογούν έτσι παρά μόνο με ιώσεις.Εξάλλου η θερμοκρασία στο δωμάτιο είναι πάρα πολύ καλή.

2)Για την κοιλίδα,μήπως η μικρή σου στριφυγυρνάει??Γιατί μπορεί να ήταν από την αντίθετη μεριά και να της τρέξαν σαλάκια.Μπορεί όμως να ήταν και διαρροή.Αν ήταν μικρή ποσότητα δεν πιστεύω να σου μύριζε κάτι.Να μην ανησυχείς.Εγώ εδώ είχα δει κοιλίδα από αίμα και τα'κανα πάνω μου!!!Τελικά ήταν από δοντάκι.Τέλος πάντων...Δεν νομίζω ότι ήταν ανησυχητικό.

Καλά να περάσεις στην πεθερούλα σου Very Happy και Καλά Χριστούγεννα σε όλες!!!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
lenaki1982 έγραψε:κορίτσια έχω μέρες να μπω.
δεν πρόλαβα να διαβάσω ολα τα μηνύματά σας...

η δικιά μου ευτυχως δεν πειράζει καθόλου τα ντουλάπια και τα συρτάρια, μόνο όταν με δει να ξεντύνομαι και είναι στο δωμάτιο μαζί μου, ανοίγει το συρτάρι με τις κάλτσες μου και μου δίνει ένα ζευγάρι να φορέσω...(της το είχα ζητήσει μια φορά και το θυμάται)καλημερα κοριτσακι ,τυχερη εισαι εσυ..κανει και καμια δουλεια τουλαχιστον

το MMR το κάναμε την περασμένη Παρασκευή και ακόμα δεν έχουμε ανεβάσει πυρετό. σε κανένα άλλο βέβαια δεν ανεβάσαμε ούτε δέκατα, αλλά αυτό όπως και να το κάνουμε είναι πολύ δυνατό και περιμένουμε μέχρι την 12η μέρα...
ελπιζω ολα να πανε καλα χωρις πυρετους

Που είσαι εσύ καλέ????Εξαφανίστηκες!!!!Δεν πειράζει,σε συγχωρώ Very Happy ..και γω θα εξαφανιστώ για λίγες μέρες...χάλασε το λαπτοπ του αντρούλη μου και παίρνει το δικό μου,μέχρι να παραγγείλει το καινούριο...έρχονται και αργίες και Άγιες μέρες και λέω να δείξω καλή συμπεριφορά και να του το παραχωρώ!!!! Very Happy Very Happy
Και μένα το ίδιο κάνει και με τις κάλτσες και με τα παπούτσια μου!!!!Πλάκα που έχουν!!!!
Εύχομαι να μην ανεβάσετε πυρετούλι!!!!




Angie_77 έγραψε:Καλέ σαν πολλά δεν έγραψα ?? Smile Smile Smile
Άμα έχεις καιρό να μπεις στο φόρουμ αυτά παθαίνεις !!!!



Μπα..όχι,καλέ...10 λεπτά σε διάβαζα!!!χαχαχαχ!!!Πλάκα κάνω,ε????
Συγγνώμη αν παρεξηγήθηκες που είπα ξενυχτούλα την μπουμπού σου.Δεν το είπα,κάπως...θηλάζετε το ξέρω και είναι λογικό να σου ξυπνάει!!Υπομονή!!!!

Λοιπόν,στις απορίες σου..
1)Αν δεν δέχεται υπνόσακο ούτε κουβέρτα,τότε ντύνε την πιο καλά.Με εσώρουχο μακρυμάνικο και ζεστές πυτζαμούλες.Τα παιδιά δεν κρυολογούν έτσι παρά μόνο με ιώσεις.Εξάλλου η θερμοκρασία στο δωμάτιο είναι πάρα πολύ καλή.

2)Για την κοιλίδα,μήπως η μικρή σου στριφυγυρνάει??Γιατί μπορεί να ήταν από την αντίθετη μεριά και να της τρέξαν σαλάκια.Μπορεί όμως να ήταν και διαρροή.Αν ήταν μικρή ποσότητα δεν πιστεύω να σου μύριζε κάτι.Να μην ανησυχείς.Εγώ εδώ είχα δει κοιλίδα από αίμα και τα'κανα πάνω μου!!!Τελικά ήταν από δοντάκι.Τέλος πάντων...Δεν νομίζω ότι ήταν ανησυχητικό.

Καλά να περάσεις στην πεθερούλα σου Very Happy και Καλά Χριστούγεννα σε όλες!!!!!

συμφωνω σε ολα με το αλικακι.

βρε αλικακι κοιτα και δεν μπαινειςVery Happy Very Happy καλα να περασετε ολες οι τσουπρες!!!Very Happy Very Happy να μου φιλησετε τα γλυκα σας τα παιδακια.Very Happy Very Happy

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα,Βιβήκα μου!!!! Very Happy
Την πρόταση που έγραψες δεν την κατάλαβα....χαχαχα!!!!!
"βρε Αλικάκι κοίτα και δεν μπαίνεις" Shocked

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 6 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις