Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι καθε εξι ωρες.αν και εγω μονο για το βραδυ δινω που δεν παλευεται να μην κοιμαται και να ξυπναει μες τη νυχτα.τις υπολοιπες ωρες παλευεται η κατασταση με τα δοντια.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:ναι καθε εξι ωρες.αν και εγω μονο για το βραδυ δινω που δεν παλευεται να μην κοιμαται και να ξυπναει μες τη νυχτα.τις υπολοιπες ωρες παλευεται η κατασταση με τα δοντια.


Αυτό,πάλι,που το πας??
Όλην την ημέρα είναι κεφάτος και το βράδυ ξυπνάει και κλαίει με λυγμούς!!!
Το βράδυ τα πιάνει τόσο πολύ???
Και γω,πάντως,το βράδυ μόνο δίνω.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι μονο το βραδυ κατι παθαινουν και μαλιστα πολυ αργα μες τη νυχτα.ποιος τα ξερει τα καημενα;.εμενα θυμαμαι μου ειχε πει η παιδιατρος αν πετταχτει μες τη νυχτα και κλαιει πολυ δυνατα ή δοντι θα ειναι ή αυτι.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια τι κανετε?εμεις εχουμε και σημερα πυρετο,δεν ξερω ειμαι πολυ στεναχωρεμενη,σας πριζω και εσας με τα νεα μου ,αλλα ηθελα να σας το πω... αυτο το θεματακι με τιν πιπιλα δεν το πολυ καταλαβα γιατι ο εγκεφαλος μου ειναι ζαλισμενος χιχχιχι εμεις κοψαμε τιν πιπιλα εδω και πολυ καιρο. παλι για δοντακι ακουω ...πωπω εμεις σε αυτη τιν περιπτωση μακαρι να ειχαμε δοντακι,αλλα αλικακι μου ειναι δυσκολο σε ενα παιδακι που δεν εχει τιποτα αλλο να βασανιζεται.μην στεναχωριεσαι θα δεις οτι θα βγει και αυτο και θα ηρεμησεται,οσο για τον ντεπον και εγω τιν εδωσα και τιποτα σαν να μην ηπιε,εγω δινω αλκοφρεν και υποθετα.κοριτσια μια ερωτησει εαν γνωριζεται,ξερεται εαν απο αντιβιωση αλλαζουν τα κακα του μωρου απο χρωμα ,συγνωμη πρωι πρωι.ελπιζω ολες σας να εισται καλα

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:ναι μονο το βραδυ κατι παθαινουν και μαλιστα πολυ αργα μες τη νυχτα.ποιος τα ξερει τα καημενα;.εμενα θυμαμαι μου ειχε πει η παιδιατρος αν πετταχτει μες τη νυχτα και κλαιει πολυ δυνατα ή δοντι θα ειναι ή αυτι.


Καλύτερα δόντι!!!!! Very Happy

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα μανούλες!!! Πώς είστε σήμερα; Εγώ αυτές τις μέρες νιώθω πολύ κουρασμένη, φταίει και η ακατανόμαστη βέβαια (από τότε που ήρθε μετά την εγκυμοσύνη νομίζω πως έχω μεγαλύτερες απώλειες...) και με το ζόρι καταφέρνω αυτά που πρέπει να γίνουν!
Η μικρή μου σταθερά μάλλον στα 4 δοντάκια (μα πότε θα βγούνε τα υπόλοιπα επιτέλουςWink αλλά τρώει κανονικά πλέον. Ακόμα και κανονικό κοτοπουλάκι αν της δώσω, το τρώει αρκεί να είναι πολύ ψιλοκομμένο. Διαφορετικά της το κάνω μπιφτέκι και το τρώει κανονικά. Γενικά δεν είναι πολύ δύσκολη στο φαγητό, τώρα που τα έμαθε τα τρώει όλα αλλά φυσικά σε μικρότερες ποσότητες απ' ότι τα αλεσμένα...
Βιβή μου δε χρειάζεται να στενοχωριέσαι, αν το ήθελες θα συμβεί σίγουρα στο μέλλον και ίσως σε φάση που θα είσαι πιο άνετα, όχι πάνω στη μετακόμιση. Κι εμείς λέμε μέσα στο 12 να ξεκινήσουμε, αλλά ήδη και τώρα που μιλάμε είμαστε πιο χαλαροί... Αλλά η ακατανόμαστη έρχεται κανονικά μέχρι στιγμής...
Σιρέν μας, το έχω διαβάσει το βιβλιαράκι, και το βρίσκω πολύ δύσκολο και σχεδόν ανεφάρμοστο στην ηλικία που είναι τα μικράκια μας. Αν το είχες εφαρμόσει απ' όταν ήταν μηνών, τότε ίσως είχες αποτελέσματα. Τώρα πια καταλαβαίνει περισσότερα και -όπως λέει και το βιβλίο- χρησιμοποιεί κάθε μέσο για να σε "εκβιάσει" να αναγκαστείς να την πάρεις μαζί σου. Πάντως, κι εγώ πιστεύω ότι δεν είναι ανάγκη να το περάσετε αυτό το μαρτύριο, συνεχίστε να κοιμάστε παρέα και ίσως αργότερα να θελήσει κι από μόνη της να κοιμηθεί στο κρεβατάκι της... Τα μεσημέρια πού κοιμάται;
Mangio μου, κάπου νομίζω ότι διάβασα ότι ο γιόκας σου έφτασε τους 84 πόντους; Καλά θυμάμαι; Αν ναι, τότε πήρε πολύ μπόι, μπράβο του!!! Κι απ' ότι διαβάζω μάλλον είμαστε ακόμα οι πιο κοντούλες της παρέας (ήταν 79 τον προηγούμενο μήνα, άντε να πήρε κανά ποντάκι το πολύ...). Τουλάχιστον, έχει αρχίσει να κάνει προσπάθειες να μιλήσει... Smile

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση, την κάνω μπανάκι ακόμα στη μπανιέρα της fisher-price που είχε από νεογέννητο και εξακολουθεί και της αρέσει. Αλλά αυτή γράφει ότι είναι μέχρι 11 κιλά και φαντάζομαι πως σύντομα κάποια στιγμή θα τα φτάσουμε. Εσείς πού κάνετε μπανάκι τα ζουζουνάκια σας; Τι μου προτείνετε να κάνω όταν περάσουμε το όριο; Γενικά της αρέσει να κάθεται μέσα στο νεράκι και να παίζει με τις σαπουνάδες και κάποια παιχνιδάκια...

Σας φιλώ γλυκά και θα διαβάσω κάποια στιγμή τις απαντήσεις σας αλλά δεν ξέρω πότε θα μπορέσω να ξαναγράψω. Φεύγω για δουλίτσα!!!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 40 531909 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 40 379767 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 40 379767

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:ναι μονο το βραδυ κατι παθαινουν και μαλιστα πολυ αργα μες τη νυχτα.ποιος τα ξερει τα καημενα;.εμενα θυμαμαι μου ειχε πει η παιδιατρος αν πετταχτει μες τη νυχτα και κλαιει πολυ δυνατα ή δοντι θα ειναι ή αυτι.


Καλύτερα δόντι!!!!! Very Happy

δεν το συζητω δεν υπαρχει χειροτερο απο το αυτι.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:γεια σας κοριτσια τι κανετε?εμεις εχουμε και σημερα πυρετο,δεν ξερω ειμαι πολυ στεναχωρεμενη,σας πριζω και εσας με τα νεα μου ,αλλα ηθελα να σας το πω... αυτο το θεματακι με τιν πιπιλα δεν το πολυ καταλαβα γιατι ο εγκεφαλος μου ειναι ζαλισμενος χιχχιχι εμεις κοψαμε τιν πιπιλα εδω και πολυ καιρο. παλι για δοντακι ακουω ...πωπω εμεις σε αυτη τιν περιπτωση μακαρι να ειχαμε δοντακι,αλλα αλικακι μου ειναι δυσκολο σε ενα παιδακι που δεν εχει τιποτα αλλο να βασανιζεται.μην στεναχωριεσαι θα δεις οτι θα βγει και αυτο και θα ηρεμησεται,οσο για τον ντεπον και εγω τιν εδωσα και τιποτα σαν να μην ηπιε,εγω δινω αλκοφρεν και υποθετα.κοριτσια μια ερωτησει εαν γνωριζεται,ξερεται εαν απο αντιβιωση αλλαζουν τα κακα του μωρου απο χρωμα ,συγνωμη πρωι πρωι.ελπιζω ολες σας να εισται καλα

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι όταν είναι κρυωμένος,με αντιβίωση ή χωρίς,αλλάζουν τα κακάκια,γιατί αποβάλλονται τα φλέμματα.
Περαστικά σας και δεν μας πρήζεις,μην το ξαναπείς!!! Very Happy

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα,Αλικάκι μου!!
Κι εγώ βιαστική είμαι γιατί μόλις ξύπνησε ο ζουζούνος μου!!!
Μπανάκι το ίδιο χρησιμοποιώ κι εγώ ,από τότε που γεννήθηκε,αλλά δεν έχω κοιτάξει μέχρι πόσα κιλά είναι!! Rolling Eyes
Λέτε να πειράζει???Μήπως σπάσει???? Rolling Eyes

Κοριτσάκια,έφυγα!!!Ανοίξτε κάποια στιγμή το #3,να μην φορτώνουμε τις σελίδες!!!!!
Φιλάκια!!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 40 417472

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:Καλημέρα μανούλες!!! Πώς είστε σήμερα; Εγώ αυτές τις μέρες νιώθω πολύ κουρασμένη, φταίει και η ακατανόμαστη βέβαια (από τότε που ήρθε μετά την εγκυμοσύνη νομίζω πως έχω μεγαλύτερες απώλειες...) και με το ζόρι καταφέρνω αυτά που πρέπει να γίνουν!
Η μικρή μου σταθερά μάλλον στα 4 δοντάκια (μα πότε θα βγούνε τα υπόλοιπα επιτέλουςWink αλλά τρώει κανονικά πλέον. Ακόμα και κανονικό κοτοπουλάκι αν της δώσω, το τρώει αρκεί να είναι πολύ ψιλοκομμένο. Διαφορετικά της το κάνω μπιφτέκι και το τρώει κανονικά. Γενικά δεν είναι πολύ δύσκολη στο φαγητό, τώρα που τα έμαθε τα τρώει όλα αλλά φυσικά σε μικρότερες ποσότητες απ' ότι τα αλεσμένα...
Βιβή μου δε χρειάζεται να στενοχωριέσαι, αν το ήθελες θα συμβεί σίγουρα στο μέλλον και ίσως σε φάση που θα είσαι πιο άνετα, όχι πάνω στη μετακόμιση. Κι εμείς λέμε μέσα στο 12 να ξεκινήσουμε, αλλά ήδη και τώρα που μιλάμε είμαστε πιο χαλαροί... Αλλά η ακατανόμαστη έρχεται κανονικά μέχρι στιγμής...
Σιρέν μας, το έχω διαβάσει το βιβλιαράκι, και το βρίσκω πολύ δύσκολο και σχεδόν ανεφάρμοστο στην ηλικία που είναι τα μικράκια μας. Αν το είχες εφαρμόσει απ' όταν ήταν μηνών, τότε ίσως είχες αποτελέσματα. Τώρα πια καταλαβαίνει περισσότερα και -όπως λέει και το βιβλίο- χρησιμοποιεί κάθε μέσο για να σε "εκβιάσει" να αναγκαστείς να την πάρεις μαζί σου. Πάντως, κι εγώ πιστεύω ότι δεν είναι ανάγκη να το περάσετε αυτό το μαρτύριο, συνεχίστε να κοιμάστε παρέα και ίσως αργότερα να θελήσει κι από μόνη της να κοιμηθεί στο κρεβατάκι της... Τα μεσημέρια πού κοιμάται;
Mangio μου, κάπου νομίζω ότι διάβασα ότι ο γιόκας σου έφτασε τους 84 πόντους; Καλά θυμάμαι; Αν ναι, τότε πήρε πολύ μπόι, μπράβο του!!! Κι απ' ότι διαβάζω μάλλον είμαστε ακόμα οι πιο κοντούλες της παρέας (ήταν 79 τον προηγούμενο μήνα, άντε να πήρε κανά ποντάκι το πολύ...). Τουλάχιστον, έχει αρχίσει να κάνει προσπάθειες να μιλήσει... Smile

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση, την κάνω μπανάκι ακόμα στη μπανιέρα της fisher-price που είχε από νεογέννητο και εξακολουθεί και της αρέσει. Αλλά αυτή γράφει ότι είναι μέχρι 11 κιλά και φαντάζομαι πως σύντομα κάποια στιγμή θα τα φτάσουμε. Εσείς πού κάνετε μπανάκι τα ζουζουνάκια σας; Τι μου προτείνετε να κάνω όταν περάσουμε το όριο; Γενικά της αρέσει να κάθεται μέσα στο νεράκι και να παίζει με τις σαπουνάδες και κάποια παιχνιδάκια...

Σας φιλώ γλυκά και θα διαβάσω κάποια στιγμή τις απαντήσεις σας αλλά δεν ξέρω πότε θα μπορέσω να ξαναγράψω. Φεύγω για δουλίτσα!!!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 40 531909 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 40 379767 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 40 379767

καλημερα κοριτσακι μου.και εγω στο μπανακι αλλαξιερα την κανω ακομη.μια φορα το καλοκαιρι την πηγα στη μπανιερα την κανονικη με το μπανιερακι της μεσα και φοβηθηκε με τα χιλια ζορια να την ξεβγαλω.αναγκαστηκα και εβαλα το μαγιο μου και μπηκα και εγω μεσα γιατι αλλιως δε θα γινοταν.

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
Sot2010 έγραψε:Για όσες μανούλες χρησιμοποιούν πιπίλες το παρακάτω άρθρο ίσως έχει ενδιαφέρον........

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=63604383

Ωχ,Παναγία μου!!Αυτές χρησιμοποιώ εγώ!Αλλά επειδή μπερδευτηκα τώρα..αυτές με το άσπρο χρώμα στην πιπίλα απαγορεύτηκαν???Ή οι άλλες ,με το κιτρινωπό???

Αυτές με το κιτρινωπό....κοινώς καουτσούκ! Φιλιά!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις