Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μην το ξανακανεις αυτο μονο που τα διαβασα βουρκωσα.κριμα ρε συ αστην και καποια στιγμη θα μαθει απο μονη της.μην της κανεις τετοια καψωνια.εγω αυτο το βιβλιο το θεωρω απαραδεκτο δε ξερω πειτε με ευαισθητη αλλα δε μπορω να κανω κατι τετοιο στην μικρη μου με τιποτα.δεν λεω οτι εσυ εισαι αναισθητη απλα το δοκιμασες μια φορα και τελος.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Siren,αυτό το βιβλίο δεν το έχω διαβάσει ποτέ μου και δεν ξέρω τι τακτική σου λέει να ακολουθήσεις.
Εγώ αν τον βάλω για ύπνο και τον ακούσω να με φωνάζει...έχω τρέξει στο δωμάτιό του σφαίρα!!
Και αυτό γιατί το ένστικτό μου λέει ότι αν με φωνάζει και δεν πάω είναι σαν να τον παρατάω και να τον αγνοώ.
Δεν ξέρω αν κάνω λάθος εγώ ,αλλά έτσι κάνω!
Μετά θα το πάρω αγκαλίτσα και όταν ηρεμήσει τον ξαναβάζω στην κούνια και ξαπλώνω λίγο στα κάγκελα.Μετά συνήθως κοιμάται.

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αστα ρε Γραμματικη το ξερω... το μικρακι μου εκλαιγε μεσα και εγω εκλαιγα στο σαλονι με ενα μαξιλαρι αγκαλια. Δεν αντεχω να της το κανω αυτο, η φιλη μου το εκανε και πετυχε. Εγω δεν μπορω ευτυχως ή δυστυχως.... λυγισα ξαπλωσαμε το βραδυ μαζι και ημουν κουρελι...

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:Αστα ρε Γραμματικη το ξερω... το μικρακι μου εκλαιγε μεσα και εγω εκλαιγα στο σαλονι με ενα μαξιλαρι αγκαλια. Δεν αντεχω να της το κανω αυτο, η φιλη μου το εκανε και πετυχε. Εγω δεν μπορω ευτυχως ή δυστυχως.... λυγισα ξαπλωσαμε το βραδυ μαζι και ημουν κουρελι...

δεν πειραζει πες συγχαρητηρια στη φιλη σου που τα καταφερε και εσυ κανε αυτο που εκανες και πριν .να κοιμασαι μαζι της.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:Αστα ρε Γραμματικη το ξερω... το μικρακι μου εκλαιγε μεσα και εγω εκλαιγα στο σαλονι με ενα μαξιλαρι αγκαλια. Δεν αντεχω να της το κανω αυτο, η φιλη μου το εκανε και πετυχε. Εγω δεν μπορω ευτυχως ή δυστυχως.... λυγισα ξαπλωσαμε το βραδυ μαζι και ημουν κουρελι...


Αν δεν αισθάνεσαι καλά,απλά μην το ξανακάνεις!!!!!!

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αλικακη και εγω αυτο κανω και αυτο θελω να κανω να πηγαινω κατευθειαν και να το παιρνω αγκαλια. Ειπα να το δοκιμασω μπας και πετυχει αλλα οχι ετσι δεν το αντεχω. Ειπα να κανω υπομονη να δειξω αποφασιστικοτητα και πυγμη αλλα δεν μου βγαινει.

Το βιβλιο λεει οτι πηγαινεις ανα τακτα χρονικα διαστηματα απο την στιγμη που κλαιει, δεν το παρατας και φευγεις, αλλα ειναι κανονας οτι αν δεν κλαιει δεν πας στο δωματιο του για να μην ξεσηκωθει...

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Αλλα με φωναζε συνεχεια η καρδουλα μου και εγω απλα της ελεγα εδω ειμαι κανε νανι μωρο μου....

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:Καλημερα μανουλες, ειμαι τοσο χαλια....

Να σας πω τι εγινε εχθες γιατι ειλικρινα αισθανομαι τοσο ασχημα για αυτο που εκανα στο κοριτσακι μου και θελω την γνωμη σας.

Αυτο το κοιμησου παιδι μου, μου το συστησε ο παιδιατρος και το εχω διαβασει τουλαχιστον 3 φορες!!!!!!!!

Λοιπον την κανω μπανακι στην 7.30 της δινω στις 8 το γαλα της καθομαστε παρειτσα μεχρι τις 9 να χωνεψει να μην μου κανει κανενα εμετο απο το κλαμα, παμε στο δωματιο χαιρεταμε τα ζωακια και την νεραιδα μας της ειπα οτι την αγαπαω και τωρα πρεπει να κανει νανι, τηε εδωσα το πιπιλακι και το αρκουδακι της την φιλησα και την εβαλα στην κουνια και εφυγα......

Εκλαιγε στην αρχη εκανα αυτα που επρεπε πηγαινα την εβαζα να ξαπλωσει για να μην νομιζει οτι την παρατησα.... μετα σταματησε να κλαιει γοερα ψιλογκρινιαζε που και που και καθονταν 2 ωρες ορθια στην ακρη της κουνιας για να δει αν ερχομαι και φωναζε συνεχεια μαμα μαμα μαμα, μπαμπα μπαμπα μπαμπα, γιαγια,αντε εβαζε μονη της μουσικη και δεν κοιμοταν με τιποτα καποιες φορες δεν ακουγα κατι και εκει που νομιζα οτι κοιμηθηκε φωναζε μαμα!!!!
Το λυπηθηκε η ψυχη μου, εφτασε 23.00 και πηγα μεσα με περιμενε και μου σηκωνε τα χερια να την παρω αγκαλια, επιασα τα χερακια της και ηταν και κρυα, μολις την πηρα αγκαλια εγειρε στον ωμο μου και κοιμηθηκε σε δευτερολεπτα και μετα στον υπνο της αναστεναζε.... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Προφανως ειμαι λιγοψυχη τι να πω ρε μανουλες δεν αντεχω να το κανω αυτο στο κοριτσακι μου.... μονο εγω το εχω αυτο το προβλημα????

Υ.Γ δεν κατηγορω τις αλλες μανουλες που εχουν δοκιμασει αυτην την τακτικη και τα καταφεραν γιατι προφανως εχουν μεγαλυτερη πυγμη.

Ευχαριστω που με διαβασατε, φιλια σε ολες.

παιζακι μου γλυκο....θελει την μαμα του...
το εκανες δεν επιασε αστο...μαζι σου ας ειναι...μωλε ειναι μικρακια ακομα.θελουν την μανουλα(καποια αχχαχα).μην στεναχωριεσαι καθολου,ολοι το εχουμε κανει ειτε λιγο ειτε πολυ...παμε για αλλα.και ξεχασα να πω ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΛΕΜΕΕΕΕ Very Happy Very Happy Very Happy

siren


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αλικακη μου δεν υπαρχει περιπτωση να το ξανακανω...

Mamavivo συμφωνω μαζι σου ειναι μικρακια και θελουν την μαμα τους, πραγματικα νυσταζε αλλα ηθελε εμενα. Να μου πιασει το χερι,να μου το χαιδεψει για να κοιμηθει...

Ο αντρας μου δυσανασχετει επειδη δεν κοιμομαστε πια αγκαλια και σαν ζευγαρι και δεν θελει να γινει το παιδι του κακομαθημενο αλλα οταν του ειπα εχθες τι εγινε γιατι ελειπε την πηρε αγκαλια και της ελεγε: ''αχ κοριτσακι μου κοριτσακι μου σ'αγαπαω μπουμπουκακι μου'' ουτε αυτος το αντεξε που θελει να λεει οτι ειναι πιο της πειθαρχιας....

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικακι έγραψε:
Ααα,δηλαδή τα κάνεις ανάμεικτα???Άλλα αλεσμένα άλλα όχι???
Εγώ είχα αποφασίσει,εφ'όσον τα έκοψε τα αλεσμένα να μην ξανααλέσω τίποτα.
Δεν ξέρω αν είναι σωστό ή λάθος αλλά βλέπω ότι έτρωγε και τρώει σεβαστή ποσότητα..απότε το διατηρώ έτσι.
Ας πούμε κρέας θα φάει ποσότητα ίσο με ένα κουτί σπίρτα και πιο πολύ.Και στο κοτόπουλο μισό μπουτάκι.
Αυτά εις διπλού την ημέρα γιατί του δίνω 2 φορές φαγητό.
Στην τελική,όπως βολεύεται το κάθε παιδάκι!!!

Έτσι ακριβώς...ότι φαγάκι περιέχει κρέας το αλέθω ενώ τα υπόλοιπα τα παλεύουμε....αν δω οτι τον δυσκολεύει κάτι το αλέθω. Όταν είναι έτοιμος για αλλαγή συνήθειας το δείχνει απο μόνος του οπότε δεν πιέζω καταστάσεις. Ακριβώς όπως το είπες! Όπως βολεύεται ο καθένας! Φιλιά!

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamavivo έγραψε:KALHMERA ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ληξη συναγερμου...ειμαι δυστυχως περιοδευων...μια στεναχωρια την πηρα αλλα οκ.

Εγω του δινω μια αλεσμενα ,μια κανονικα.δηλαδη φαγητο κανονικα και φρουτα αλεσμενα ,δεν τα θελει αλλιως.αυτο που δεν εχω κανει ειναι να παρω ποτηρακι να μαθει να πινει νερο,αμελεια.Ακομα με μπιμπερο πινει νερο.

οταν ακουω για πυρετο με πιανει συγκριω γαμωτο...περαστικα στην αρρωστουλα μας.

κοτοπουλο τρωμε τα παντα...και ολο το κοτοπουλο μην σου πω.
εχει 2 νυχτες που ξυπναει και κλαιει ,μαλλον δοντι θα ειναι...σημερα ξυπνησε 09.30.παρακοιμηθηκε.

ακομα μαζευω πραγματα ,η μετακομιση θα γινει τελος του μηνα .πρεπει να βαφτει και αν αλλαχτουν τα αλουμινια.τρελα λεφτα και δεν ΥΠΑΡΧΟΥΝ.
ειμαι στην δουλεια και βαριεμαι αλλα εχω πολυ πραγμα να τελειωσω.τωρα τσιγαριαζομαι.ερχομαι 10 και φευγω 17 ή 17.30.
γιωργια πολυ χαρηκα που πηρε τα πανω του ο μπαμπας σας.

Γεια σου Βιβίκα!!! Κι εγώ ακόμα στο μπιμπερό του δίνω γαλατάκι και νεράκι! Δοκίμασα ποτηράκι αλλά πίνει λίγο και μετά βγάζει το καπάκι και το πετάει όπου μπορεί και γελάει...Απο το να γίνεται μούσκεμα λοιπόν και να ρίχνει το νερό κάτω και να φοβάμαι μη γλιστρήσει και χτυπήσει προτίμησα να συνεχίσω το μπιμπερό. Θα το αλλάξουμε κι αυτό, πού θα πάει......

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
siren έγραψε:
Ο αντρας μου δυσανασχετει επειδη δεν κοιμομαστε πια αγκαλια και σαν ζευγαρι και δεν θελει να γινει το παιδι του κακομαθημενο αλλα οταν του ειπα εχθες τι εγινε γιατι ελειπε την πηρε αγκαλια και της ελεγε: ''αχ κοριτσακι μου κοριτσακι μου σ'αγαπαω μπουμπουκακι μου'' ουτε αυτος το αντεξε που θελει να λεει οτι ειναι πιο της πειθαρχιας....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα που νιώθεις χάλια κοριτσάκι μου! Είναι πολύ ακραία μέθοδος αυτή! Ότι πρέπει να σκεφτούμε και τους αντρούληδες είναι αλήθεια, όπως λέγαμε και χθες με το Αλικάκι, αλλά πρέπει να βρεθεί μια πιο ανώδυνη λύση για όλους. Φιλάκια

Sot2010

Sot2010
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Για όσες μανούλες χρησιμοποιούν πιπίλες το παρακάτω άρθρο ίσως έχει ενδιαφέρον........

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=63604383

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
siren έγραψε:Αλικακη και εγω αυτο κανω και αυτο θελω να κανω να πηγαινω κατευθειαν και να το παιρνω αγκαλια. Ειπα να το δοκιμασω μπας και πετυχει αλλα οχι ετσι δεν το αντεχω. Ειπα να κανω υπομονη να δειξω αποφασιστικοτητα και πυγμη αλλα δεν μου βγαινει.

Το βιβλιο λεει οτι πηγαινεις ανα τακτα χρονικα διαστηματα απο την στιγμη που κλαιει, δεν το παρατας και φευγεις, αλλα ειναι κανονας οτι αν δεν κλαιει δεν πας στο δωματιο του για να μην ξεσηκωθει...

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Αλλα με φωναζε συνεχεια η καρδουλα μου και εγω απλα της ελεγα εδω ειμαι κανε νανι μωρο μου....


Ότι και να λέει,καλά λέει η Γραμματική..το δοκίμασες,δεν σου κάνει...γειά σας!!!!
Όσο για τους μπαμπάδες που λες,μια φορά φώναζε ο μικρός μου "μαμά" και μου λέει ο άντρας μου."άστον μην πας αμέσως και τον ξεσηκώσεις..".
Μετά από ένα λεπτό φωνάζει ο μικρός "μπαμπά".
Να δείτε για πόσο έτρεξε!!!!!

Sot2010 έγραψε:Για όσες μανούλες χρησιμοποιούν πιπίλες το παρακάτω άρθρο ίσως έχει ενδιαφέρον........

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=63604383

Ωχ,Παναγία μου!!Αυτές χρησιμοποιώ εγώ!Αλλά επειδή μπερδευτηκα τώρα..αυτές με το άσπρο χρώμα στην πιπίλα απαγορεύτηκαν???Ή οι άλλες ,με το κιτρινωπό???

mangio

mangio
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια γεια σας, τι κανετε??
Καλά, ήρθε πριν λίγο το ρεύμα, από τις 8 το πρωι διακοπή Twisted Evil !!
και γω αμέσως να τρέξω στον υπολογιστή Razz !!
Βιβή, κρίμα μωρέ!Ηθελες δηλαδή??
Αχ Σιρεν, μη μου λες για αυτό το βιβλίο!!Μου είχαν πει 3 κοπέλες οτι το δοκιμασαν και πέτυχε! Λεω, ας το δοκιμασω κα ιγω!Επι 2 ωρες το μωρο χτυπιοταν στο κλάμα, εγω πήγαινα πέρα δωθε ταχα μου να μην ακουω και τελικα υπέκυψα, διαολόστειλα τη μέθοδο και απλά συνειδητοποίησα ότι δεν είναι για μας! Μην της το ξανακανεις καλύτερα,το καυμενο κοιμηθηκε μολις το αγκαλιασες Crying or Very sad !
Χιχι Σωτηρια, και μένα σπανακορυζέ ήταν τα κακά σήμερα Smile !
Γραμματική και γω στην αρχη που άλεθα τα φαγητα έδινα στηθος κοτοπουλο.Αλλά το μπουτι ειναι πιο λιπαρο, αρα και νοστιμοτερο.Εμεις κοψαμε το αλεσμενο φαγητο 13μηνων, ξαφνικα δεν ηθελε να τρωει, ειχε τοτε ομως καπου 12 δοντια. Του δινω κοτόπουλο, μοσχάρι , κουνελι και το τρώει κομματάκια, αλλάειδικα στο κοτοπουλο τρελαινεται!Θα το φαει ολο το μπουτακι και ακομα γλύφεται μετά και το απογευμα αλλο ενα.Γενικως τρωει αρκετα, μασουλαει ολη μερα, 2 φορες φαγητο τη μερα και αντε να ειναι τωρα 10,200, δε νομιζω παραπανω! Επίσης τρελαινεται στα μαλλια αγγελου, καλυτερα απο αστρακι κ αλλου ειδους ζυμαρικα.
Ζουζουνιτσα, περαστικα μωρε στο κοριτσι σου, ακομα τυραννιεται?
Εμεις το νερο το πίναμε από 6 μηνων σε φλυτζανακι , ξαφνικα σταματησε και έτσι από το χρονο το πινουμε σε κεπαιδευτικο ποτηρακι. Στο μπιμπερο δεν το ηθελε ποτε.
Κοριτσια, σας αφηνω προς το παρον, φιλακια!!!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:πεφτει για 3-4 ωρες και ξανα..δεν ξερω αυτο το αυτι τοσο πυρετο κανει φυσικα μιλαω καθε μερα με τον παιδιατρο και μου λεει να μην ανυσηχω αλλα ευκολο ειναι?να βλεπεις οτι ψηνετε στον πυρετο?
το αυτι δεν περναει χωρις αντιβιωση.δεν σου εδωσε?

grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:και εμενα τα παντα μου ειχε πει απλα δεν ειχα σκεφτει να της δωσω μπουτι.θα της το δοκιμασω αν και εμενα ακομη ολα αλεσμενα τα τρωει.οποτε εχω δοκιμασει να της δωσω κατι ακομη και λιγοτερο αλεσμενο το κανει εμετο.


Ναι,δοκίμασέ το!!Αν έχεις παρατηρήσει έχει κι άλλη γεύση!!
Αν δεν τα τρώει κανονικά,δε πειράζει.
Ξέρεις και τι άλλο μου λέει,συνεχώς,ο παιδίατρος???
Ό,τι θέλει το παιδί!!!!

μωρε και εγω αυτης της αποψης ειμαι απλα εχω αγχωθει λιγο με το θεμα αυτο των αλεσμενων.βεβαια παιζει ρολο οτι εχει και λιγα δοντια ισως.

καλε γιατι αγχωνεστε για τα αλεσμενα?ακομα μικρα ειναι,θα τα κοψουν.και η δικια μου τρωει τα παντα,οτι και να της δωσεις,αλλα το φαγητο της το θελει αλεσμενο,οχι παντα ομως.η μανα μου λεει να τα κοψω σιγα σιγα,αλλα κανω πως δεν ακουω.
πιο μικρη που ηταν ηθελε και τον τραχανα αλεσμενο.

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:και εμενα τα παντα μου ειχε πει απλα δεν ειχα σκεφτει να της δωσω μπουτι.θα της το δοκιμασω αν και εμενα ακομη ολα αλεσμενα τα τρωει.οποτε εχω δοκιμασει να της δωσω κατι ακομη και λιγοτερο αλεσμενο το κανει εμετο.


Ναι,δοκίμασέ το!!Αν έχεις παρατηρήσει έχει κι άλλη γεύση!!
Αν δεν τα τρώει κανονικά,δε πειράζει.
Ξέρεις και τι άλλο μου λέει,συνεχώς,ο παιδίατρος???
Ό,τι θέλει το παιδί!!!!

μωρε και εγω αυτης της αποψης ειμαι απλα εχω αγχωθει λιγο με το θεμα αυτο των αλεσμενων.βεβαια παιζει ρολο οτι εχει και λιγα δοντια ισως.

Μην αγχωνεσαι grammatiki μου και εμείς όλα αλεσμένα τα τρώμε ακόμα, αν μπει κάτι άλλο στο στόμα το φτύνει, και έχουμε 18 δόντια. Είναι στο παιδί, αλλά να πω και την αλήθεια με τόσες βροχιολίτιδες, βροχοσπάσμους και μια φαρυγγοαμυγδαλίτιδα φέτος δεν το ζόρισα και εγώ, γιατί άντε να το μασίσει , πως θα το καταπιεί... Rolling Eyes

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamavivo έγραψε:KALHMERA ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ληξη συναγερμου...ειμαι δυστυχως περιοδευων...μια στεναχωρια την πηρα αλλα οκ.

Εγω του δινω μια αλεσμενα ,μια κανονικα.δηλαδη φαγητο κανονικα και φρουτα αλεσμενα ,δεν τα θελει αλλιως.αυτο που δεν εχω κανει ειναι να παρω ποτηρακι να μαθει να πινει νερο,αμελεια.Ακομα με μπιμπερο πινει νερο.

οταν ακουω για πυρετο με πιανει συγκριω γαμωτο...περαστικα στην αρρωστουλα μας.

κοτοπουλο τρωμε τα παντα...και ολο το κοτοπουλο μην σου πω.
εχει 2 νυχτες που ξυπναει και κλαιει ,μαλλον δοντι θα ειναι...σημερα ξυπνησε 09.30.παρακοιμηθηκε.

ακομα μαζευω πραγματα ,η μετακομιση θα γινει τελος του μηνα .πρεπει να βαφτει και αν αλλαχτουν τα αλουμινια.τρελα λεφτα και δεν ΥΠΑΡΧΟΥΝ.
ειμαι στην δουλεια και βαριεμαι αλλα εχω πολυ πραγμα να τελειωσω.τωρα τσιγαριαζομαι.ερχομαι 10 και φευγω 17 ή 17.30.
γιωργια πολυ χαρηκα που πηρε τα πανω του ο μπαμπας σας.

Κουράγιο Βικάκι, μου και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, και πάνω που ετοιμαζόμουν να σου πω ότι και εγω ήμουν έγκυος στην τελευταία μετακόμιση χωρίς να το ξέρω... είχα χάσει και τις μέρες το ζώον από τις δουλείες, είχα και από εκείνο το καλοκαίρι κάτι ενοχλήσεις στην κοιλιά και δεν έδωσα σημασία σε κάτι αναγούλες και πονάκια. Όταν μετακόμισα βιβλία, καναπέδες, έβαψα και το σπίτι με λαδομπογιά και μετά και τα μαλλιά μου, κάπνισα σαν τον πο@#$%#@τη και στο τέλος ανακάλυψα ότι είχα 12 μέρες καθηστέρηση, αν δεν με έπερναν απο το νοσοκομείο που είχα κλείσει την γαστροσκόπηση να με ρωτήσουν για εγκυμοσύνη στον 4ο θα το καταλάβαινα... Τελικά έκανα αιματολογικές κατευθείαν και ήμουν (σύμφωνα με την χωριακή) 8 εβδομάδων... Razz Razz Razz
Τώρα σκοπεύω το πάσχα να ξαναμετακομίσω, μάζεψε εμπειρίες και συμβουλές Βιβή μου, για να μου δώσεις... γιατι και εγώ ένα Ταρζανάκι σαν το δικό σου έχω...
Σήμερα μέχρι να βγω από την τουαλέτα το βρήκα ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ Shocked Shocked Shocked Κλοντεψα να πεθάνω η μάνα...

γεωργία02/07/10

γεωργία02/07/10
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
siren έγραψε:Αλικακη μου δεν υπαρχει περιπτωση να το ξανακανω...

Mamavivo συμφωνω μαζι σου ειναι μικρακια και θελουν την μαμα τους, πραγματικα νυσταζε αλλα ηθελε εμενα. Να μου πιασει το χερι,να μου το χαιδεψει για να κοιμηθει...

Ο αντρας μου δυσανασχετει επειδη δεν κοιμομαστε πια αγκαλια και σαν ζευγαρι και δεν θελει να γινει το παιδι του κακομαθημενο αλλα οταν του ειπα εχθες τι εγινε γιατι ελειπε την πηρε αγκαλια και της ελεγε: ''αχ κοριτσακι μου κοριτσακι μου σ'αγαπαω μπουμπουκακι μου'' ουτε αυτος το αντεξε που θελει να λεει οτι ειναι πιο της πειθαρχιας....

Καλά σου λένε τα κορίτσια τα βιβλία είναι πάντα ένας μπούσουλας, αλλά κάθε γονείς βρίσκουν μαζί τον τρόπο τους... Θα σου έλεγα να μην την ζορίσεις, αν θέλεις να δοκιμάσεις κάτι άλλο, ξεκίνα με το καρότσι... το μεσημέρι βάλτην να κοιμηθεί εκεί και μόλις την πάρει ο ύπνος πάνε το καρότσι στο δωμάτιο της. Σίγουρα δεν θα κοιμηθεί πολύ γιατι δεν θα βολεύεται, μόλις δεις ότι πάει να ξυπνήσει παρτην αγκαλιά και αστην στο κρεβατάκι χωρις να πεις τίποτα, αλλά μην βγεις από το δωμάτιο, κάτσε απλά κάπου που δεν θα σε βλέπει, λογικά δεν θα ξυπνήσει από την αλλαγή, μόλις ξυπνήσει, μην σηκωθείς, περίμενε να σε ζητήσει, για να δει ότι όσο κοιμόταν ήσουν δίπλα της. Κάντο αυτό για πολλές μέρες, μέχρι να σιγουρευτεί το μωρό ότι όσο κοιμάται είσαι εκεί... και να χαλαρώσει. Αν δεν σε βολεύει το καρότσι βάλτην στην κούνια, αλλά μην φεύγεις, ΜΕΙΝΕ, χάιδευε την μέχρι να την πάρει ο ύπνος πάνω από την κούνια στην αρχή μίλα της, όσο περνάει ο καιρός (αν θέλεις από την αρχή καθόλου)θα της μιλάς λιγότερο, μετά δεν θα την χαιδεύεις θα την αγγίζεις, μετά θα της πιάνεις το χέρι, μετά το δάκτυλο, μετά δεν θα κάνεις τίποτα απλά θα κάθεσαι και ας μην σε βλέπει... Θα σου πάρει καιρό, αλλά και για την μικρή θα είναι καλύτερα από αυτό το απότομο, και εσύ θα αισθάνεσαι καλύτερα γιατι δεν θα τραβάς αυτά. Αν δεις ότι δεν μπορείς να το κάνεις άστο, γιατι να είστε και τρεις δυστυχισμένοι σε ένα σπίτι???!!!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα,κοριτσάκια!!!Τι μου κάνετε???

Mangio,έχουμε πολλές ομοιότητες!!
Και μένα 13 μηνών τα έκοψε,ξαφνικά,τα αλεσμένα και είχαμε και εμείς περίπου τόσα δοντάκια!!
Επίσης και μένα νεράκι στο μπιμπερό δεν πολυήθελε.Και εφ'όσον σταμάτησε και το γάλα το μπιμπερό το κόψαμε τελείως και έπινε νεράκι σε εκπαιδευτικό ποτηράκι.
Τώρα εχει βολευτεί με ένα παγουρίνο με καλαμάκι.

Γεωργία,τι εννοείς ότι το βρήκες ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ???? affraid

υγ.Σιγά σιγά,πρέπει να ανοίξουμε το #3!!!Δεν το πιστεύω,δηλαδή,10 μήνες που είμαι μέλος,το #1 σερνόταν,χαχαχα!!!!
Και τώρα σε λίγο διάστημα το #2 το ξεπετάξαμε!!!!
Γλωσσούδες!!!!!!!!!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια τι κανετε;επιτελους παρασκευουλα σημερα 2 μερουλες θα ειμαι με το ταρζανακι μου.χτες μου το εκανε το κορυφαιο ενω την ειχα παρει αγκαλια και τη νανουριζα το βραδυ ξαφνικα μου ερχεται μια μυρωδια κοιταω και τι να δω ;τα ειχε κανει.αντε ξανα αλλαγη αντε ξανα αγκαλια και νανουρισμα που ομως πλεον ειχε ξαγρυπνησει .τελικα πηγε 11 παρα για να κοιμηθει. Very Happy

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια τι κανετε;επιτελους παρασκευουλα σημερα 2 μερουλες θα ειμαι με το ταρζανακι μου.χτες μου το εκανε το κορυφαιο ενω την ειχα παρει αγκαλια και τη νανουριζα το βραδυ ξαφνικα μου ερχεται μια μυρωδια κοιταω και τι να δω ;τα ειχε κανει.αντε ξανα αλλαγη αντε ξανα αγκαλια και νανουρισμα που ομως πλεον ειχε ξαγρυπνησει .τελικα πηγε 11 παρα για να κοιμηθει. Very Happy


Καλημέρα,Γραμματική μου!!!
Πω,πω,δύσκολη ώρα διάλεξε να τα κάνει,χιχιχ!!!!
Εκεί που παρακάλαγες...σε φαντάζομαι!!!!!
Να περάσεις ένα όμορφο Σαββατόκύριακο, σου εύχομαι, με το ζουζούνι σου!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια τι κανετε;επιτελους παρασκευουλα σημερα 2 μερουλες θα ειμαι με το ταρζανακι μου.χτες μου το εκανε το κορυφαιο ενω την ειχα παρει αγκαλια και τη νανουριζα το βραδυ ξαφνικα μου ερχεται μια μυρωδια κοιταω και τι να δω ;τα ειχε κανει.αντε ξανα αλλαγη αντε ξανα αγκαλια και νανουρισμα που ομως πλεον ειχε ξαγρυπνησει .τελικα πηγε 11 παρα για να κοιμηθει. Very Happy

χαχαχαχα ναι τρελαθηκα μολις ειδα οτι ειχε κανει κακα.να΄σαι καλα και σε εσενα ευχομαι ενα πολυ ομορφο σαββατοκυριακο.

Καλημέρα,Γραμματική μου!!!
Πω,πω,δύσκολη ώρα διάλεξε να τα κάνει,χιχιχ!!!!
Εκεί που παρακάλαγες...σε φαντάζομαι!!!!!
Να περάσεις ένα όμορφο Σαββατόκύριακο, σου εύχομαι, με το ζουζούνι σου!

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σ'ευχαριστώ!!!
Αχ,μας ταλαιπωρεί το δοντάκι μας,ΠΑΛΙ!!!! Sad
Τελικά,το πονστάν παρατήρησα ότι τον πιάνει για τα καλά.Κι έτσι κομμένο το ντεπόν.

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:Σ'ευχαριστώ!!!
Αχ,μας ταλαιπωρεί το δοντάκι μας,ΠΑΛΙ!!!! Sad
Τελικά,το πονστάν παρατήρησα ότι τον πιάνει για τα καλά.Κι έτσι κομμένο το ντεπόν.

για δοντια μου ειχε πει απο την αρχη η παιδιατρος οτι μονο το πονσταν κανει δουλεια .το ντεπον κανει δουλεια για πολυ λιγες ωρες.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
αλικακι έγραψε:Σ'ευχαριστώ!!!
Αχ,μας ταλαιπωρεί το δοντάκι μας,ΠΑΛΙ!!!! Sad
Τελικά,το πονστάν παρατήρησα ότι τον πιάνει για τα καλά.Κι έτσι κομμένο το ντεπόν.

για δοντια μου ειχε πει απο την αρχη η παιδιατρος οτι μονο το πονσταν κανει δουλεια .το ντεπον κανει δουλεια για πολυ λιγες ωρες.


Εγώ τα έδινα εναλλάξ,κάθε τρεις ώρες.Αλλά όταν είδα ότι δεν τον πιάνει το έκοψα.Καθυστερημένα,ναι μεν,αλλά κάλλιο αργά παρά ποτε!!!!χαχαχαχα!!!!!
Αυτό το δινω κάθε έξι,αν χρειαστεί..Σωστά????

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 39 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις