Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
52 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 52 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:εμεις απο τραγουδακια εχουμε φαει κολλημα και θελουμε να ακουμε συνεχεια το ντουντου (το ακαντου δηλαδη) και το κα κα (το σκασουσου δηλαδη) Very Happy
αχ το καλο μουυυ Very Happy Very Happy Very Happy
εγω του βαζω ολα του mazoo στην σειρα και του αρεσουν ολα....με αγαπημενο την αρκουδα...σωθηκα με αυτο το site τα παιδικα τραγουδια
εχει τα παντα.....

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:εμεις απο τραγουδακια εχουμε φαει κολλημα και θελουμε να ακουμε συνεχεια το ντουντου (το ακαντου δηλαδη) και το κα κα (το σκασουσου δηλαδη) Very Happy
αχ το καλο μουυυ Very Happy Very Happy Very Happy
εγω του βαζω ολα του mazoo στην σειρα και του αρεσουν ολα....με αγαπημενο την αρκουδα...σωθηκα με αυτο το site τα παιδικα τραγουδια
εχει τα παντα.....

εμενα εχει κατεβασει ο αντρας μου οτι εχει να κανει με παιδικη συλλογη οποτε οταν θελουμε λιγο να ηρεμησει τις βαζουμε τραγουδια και χορευει να ξελαμπικαρει λιγο.

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:Γεια σας κοριτσάρες! Είμαι κι εγώ μανούλα Αυγούστου 2010 αλλά όποτε μπαίνω σ' αυτό το θέμα, δεν σας προλαβαίνω και δεν μπορώ να το παρακολουθήσω! Τώρα που κάνατε και #2 είπα να γράψω...
Σήμερα θα κάνουμε το εμβόλιο MMR και έχω λίγο άγχος είναι η αλήθεια! Έχει ταλαιπωρηθεί με τις ιωσούλες τελευταία το ζουζουνάκι μου και φοβάμαι λίγο αλλά πρέπει να γίνει γιατί ήδη το έχουμε καθυστερήσει ένα μήνα. Τώρα πρέπει να κάνουμε και της ανεμοβλογιάς αλλά η γιατρός μου πρότεινε να το κάνουμε τον άλλο μήνα γιατί και τα δύο αυτά εμβόλια έχουν τον κίνδυνο εμφάνισης υψηλού πυρετού. Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Καλή Πρωτοχρονιά σας εύχομαι! Να περάσετε όλες υπέροχα και να χαιρόμαστε όλες τα αστεράκια μας!!!


Καλώς ήρθες στην ομαδούλα μας,καταρχάς,να σου ζήσει το ζουζούνι σου και καλή χρονιά να έχουμε!!!Κοίτα..στο λέω εσένα για να το διαβάσουν κι άλλες μαμάδες που κομπιάζουν να συμμετέχουν...αυτή η ομάδα για να "επιζήσει"χρειάζεται την συμμετοχή όλων μας.Δεν χρειάζεται να απαντάς σε όλες και να μπερδεύεσαι.Μην ανησυχείς,δεν παρεξηγούμαστε!!!
Ούτε να αισθάνεσαι άσχημα που εμείς γνωριζόμαστε..κι εσένα θα σε μάθουμε!!
Καλή επιτυχία στο εμβόλιο!!!!



grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ρε κοριτσια η τουρτιτσα που ειναι απο την ομαδα μας;

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Angie_77"]
αλικακι έγραψε:Καλημέρα Αλικάκι!!!!! Έγραφα πριν λίγο αλλά η μικρή μου τα έσβησε όλα με ένα κουμπάκι !!!! Λοιπόν εγώ πέρυσι το καλοκαίρι ρώτησα την παιδίατρο για γυαλάκια ηλίου και μου είπε μετά τα 3 χρόνια. Δεν κάνει νωρίτερα. Ρώτα κι εσύ τον δικό σου καλού κακού γιατί το έχω ακούσει και από αλλού. Φιλάκιααααα
Να δω πότε θα τα πούμε στο φέις !!!


Υ.Γ Ωραίος ο Johnny ε?




Ωραίος,ωραίος!!!Ήθελα να στο πω!!!!Λοιπόν,ένας γιατρός στο mega που πολύ τον συμπαθώ έλεγε τα παιδιά να φοράνε από 6 μηνών!!!!Τον δικό μας δεν τον έχω ρωτήσει αλλά εγώ θα του τα βάλω,όπως και να'χει!!!Σ'ευχαριστώ,πάντως για την πληροφορία!!!! Wink

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:ρε κοριτσια η τουρτιτσα που ειναι απο την ομαδα μας;


Μήπως έχει φύγει για γιορτές???? Shocked

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
grammatiki έγραψε:ρε κοριτσια η τουρτιτσα που ειναι απο την ομαδα μας;


Μήπως έχει φύγει για γιορτές???? Shocked


μπορει ναι.απλα εφαγα φλας οτι εχω να την δω πολλες μερες στην ομαδα μας.

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sot2010 έγραψε:Γεια σας κοριτσάρες! Είμαι κι εγώ μανούλα Αυγούστου 2010 αλλά όποτε μπαίνω σ' αυτό το θέμα, δεν σας προλαβαίνω και δεν μπορώ να το παρακολουθήσω! Τώρα που κάνατε και #2 είπα να γράψω...
Σήμερα θα κάνουμε το εμβόλιο MMR και έχω λίγο άγχος είναι η αλήθεια! Έχει ταλαιπωρηθεί με τις ιωσούλες τελευταία το ζουζουνάκι μου και φοβάμαι λίγο αλλά πρέπει να γίνει γιατί ήδη το έχουμε καθυστερήσει ένα μήνα. Τώρα πρέπει να κάνουμε και της ανεμοβλογιάς αλλά η γιατρός μου πρότεινε να το κάνουμε τον άλλο μήνα γιατί και τα δύο αυτά εμβόλια έχουν τον κίνδυνο εμφάνισης υψηλού πυρετού. Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Καλή Πρωτοχρονιά σας εύχομαι! Να περάσετε όλες υπέροχα και να χαιρόμαστε όλες τα αστεράκια μας!!!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΑ...ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ!!!!!ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ, ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΕΙΧΑ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΗΡΕΜΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικακι έγραψε:
mangio έγραψε:Μαμάδες γεια σας και πάλι!!..............
Α! Πριν 1 εβδομάδα πήγαμε παιδιατρο!! Επιτέλους περάσαμε τα 10 κιλά, είμαστε 10.060 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 10 654316 !! Ο πεινασμένος... κιλά ονειρευεται!!
Ωστε Αλικάκι ο γιος σου έχει το φορτιστή μου ε Laughing ??? Αμα τον πιάσω.......... θα του γαργαλήσω τα μπουτάκια!!!
Παιχνιδάκια??? Κλασικά, τίποτα δεν του αρέσει του δικού μου, γι αυτο και φέτος πηρα τουβλάκια και όσο τα έπαιξαν τα δικά σας παιδιά, τοσο και ο δικος μας!! Τα μεγαλίστικα παιχνιδια έχουν άλλη χαρη Laughing !!
Καλό απόγευμα κοριτσια μου, παω να πιω καφεδακι σε συνδυασμο με μαζεματα ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 10 417472 !!


Μπράβο σας!!!Μια χαρά είναι τα κιλάκια σας!!!!
Όσο για τα μπουτάκια...χιχιχι...πολύ ευχαρίστως!!!!!
Τι πράμα είναι αυτό με τα παιχνίδια??Εγώ παρατήρησα ότι τώρα κάθεται λίγο παραπάνω και παίζει,οπότε και με δεδομένο ότι είναι το πιο μεγάλο παιδάκι της ομάδας μας(με 1 μέρα διαφορά με της Τουρτίτσας για να ακριβολογώ) και οι λίγες μέρες κάνουν την διαφορά,κουράγιο..θα κάτσουν και τα δικά σας!!!!


athand έγραψε:κορίτσια καλησπέρα και χρόνια πολλάααααααααα!!!!! .Υγεία και αγάπη σε όλες σας και στα ζουζουνάκια σας.
Εμείς τα χριστούγεννα τα περάσαμε πολύ όμορφα καθώς η μικρούλα μου είχε την γιορτούλα της για πρώτη χρονιά και έτσι μαζεύτηκαν φίλοι καλοί και συγγενείς.φιλάκια πολλά σε όλες σας και να περνάτε πολύ καλά!!!!!
Very Happy Very Happy Very Happy ............................


ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 10 215994


Χρόνια πολλά!!!!!Πω πω νόμιζα ότι ευχήθηκα σε όλες και τελικά κάποιες σας ξέχασα!!!! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 10 667478 Τελικά είμαστε πολλέεεεεεεεεεες!!!!!!!!
Να χαίρεσαι το ζουζούνι σου για την γιορτούλα του και φυσικά και τα δυο σου τα ζουζούνια!!!!!

Αλικάκι μου,σιγά μην του δώσω το δικό μου το λαπτοπ!!!!!Κάνα δυο φορές με πλάνεψε με το κλάμμα του και όταν άρχισε να το βαράει του το πήρα και από τότε το κρύβω!!!!
Του μπαμπά που το βλέπει,πάνω στο γραφείο του, το ζήταγε συνέχεια,πιο παλιά, αλλά όταν του είπα ότι αυτό είναι του μπαμπά και δεν το πειράζουμε ,ευτυχώς με άκουσε,δεν το ξαναζήτησε και έτσι δεν έχουμε δράματα!!!!!

Την Παρασχευή έρχεται ο μπαμπάκας μου,μετά από 2 μήνες στην Ν.Υόρκη!!!
Και εκτός των άλλων μας φέρνει γυαλιά ηλίου ρέι μπαν,παρακαλώ!!!!
Το καλοκαιράκι θα δοκιμάσω να του φοράω και αν δεν τους αλλάξει τα φώτα....βλέπουμε!!!
Εσείς????Θα τους φορέσετε????
Χαχα, αλικάκι μου σιγά μην της το δίναμε κι εμείς το λάπτοπ! Μόνη της... επιτίθεται! Είναι κάπως περίπλοκο τώρα να το εξηγήσω πώς γίνεται, αλλά ναι, γίνεται!

Ααααα, και ρέι μπαν παρακαλώ! Καλά, ο μικρός σου θα γίνει τρελό γκομενάκι! Cool Μόνο μην τον αφήσεις να μαύρισει, χαχαχα! Είπαμε, θα του πάει, αλλά...! Laughing Κι εμείς είχαμε σκεφτεί το καλοκαίρι το θέμα των γυαλιών, αλλά λίγο που οι γνώμες διίστανται, λίγο που η μικρή δεν το ανέχεται για πολύ στο κεφαλάκι της, ε, είπαμε να το αφήσουμε για αργότερα και βλέπουμε!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sot2010 έγραψε:Γεια σας κοριτσάρες! Είμαι κι εγώ μανούλα Αυγούστου 2010 αλλά όποτε μπαίνω σ' αυτό το θέμα, δεν σας προλαβαίνω και δεν μπορώ να το παρακολουθήσω! Τώρα που κάνατε και #2 είπα να γράψω...
Σήμερα θα κάνουμε το εμβόλιο MMR και έχω λίγο άγχος είναι η αλήθεια! Έχει ταλαιπωρηθεί με τις ιωσούλες τελευταία το ζουζουνάκι μου και φοβάμαι λίγο αλλά πρέπει να γίνει γιατί ήδη το έχουμε καθυστερήσει ένα μήνα. Τώρα πρέπει να κάνουμε και της ανεμοβλογιάς αλλά η γιατρός μου πρότεινε να το κάνουμε τον άλλο μήνα γιατί και τα δύο αυτά εμβόλια έχουν τον κίνδυνο εμφάνισης υψηλού πυρετού. Ελπίζω όλα να πάνε καλά! Καλή Πρωτοχρονιά σας εύχομαι! Να περάσετε όλες υπέροχα και να χαιρόμαστε όλες τα αστεράκια μας!!!
Καλώς την! Και να χαίρεσαι κι εσύ το παιδάκι σου!!! Πόσο Αυγούστου γεννήθηκε; Εμείς στις 29...
Για το MMR είναι λογικό να ανησυχείς μόνο για αυτά που ακούστηκαν κατά καιρούς. Στην πραγματικότητα όμως δε θα πρέπει να ανησυχείς, έχει απενοχοποιηθεί το εμβόλιο πλέον και το μόνο για το οποίο μπορεί όντως να έχεις λίγη ανησυχία είναι μήπως κάνει συμπτώματα μετά... Εμείς το κάναμε στις αρχές του μήνα και τελικά η μικρή μας δεν παρουσίασε κανένα απολύτως σύμπτωμα! Βέβαια δεν είχε το παραμικρό σύμπτωμα ούτε σε όλα τα άλλα που έχει κάνει μέχρι τώρα... Πάντως, σου εύχομαι να μην έχετε ούτε κι εσείς κανένα σύμπτωμα...! Α, παρεμπιπτόντως, αγοράκι ή κοριτσάκι; Rolling Eyes Αν το ανέφερες κάπου θα μου ξέφυγε...

EDIT: Α, αγοράκι, το κατάλαβα από τα συμφραζόμενα παρακάτω! Να τον χαίρεσαι!
mamavivo έγραψε:
Sot2010 έγραψε:
grammatiki έγραψε:
καλη πρωτοχρονια ευχομαι και σε εσενα και καλη επιτυχια με το εμβολιο.εμεις αρχες του γεναρη εχουμε της ανεμοβλογιας και εχω λιγο αγχος ειναι αληθεια.

Σ'ευχαριστώ κουκλίτσα μου! Εμένα μόνο το MMR με αγχώνει! Αφού κάνατε αυτό νομίζω ότι δεν χρειάζεται ν' αγχώνεσαι!Τα δύσκολα πέρασαν! Wink

καλημερα σας,

καταρχην κουκλιτσα μην φοβασαι το mmr ολα καλα θα ειναι.εχουμε και εμεις της ανεμοβλογιας τωρα το γεναρη αλλα δεν ηξερα οτι κανει πυρετο.αγχωθηκα λιγο.αλλα ολα καλα θα πανε.
crazymommy μην στεναχωριεσαι με αυτα τα πεθερικα πια.παει περασε.πρωτοχρονια που θα κανεις?
ακουσα για γυαλιά?εμενα λογικα δεν θα θελει να βαλει.ειναι να μην του ακουμπας το προσωπο.
σημερα ρε κοριτσια εφτασε πρωι πρωι κιολας το κουτι με τα μπισκοτακια και τα εριξε κατω,γεμισε ο κοσμος ψιχουλα,μεχρι να σκυψω να τα μαζεψω μου πεταξε ολες τις πετσετες στο πατωμα,ξεκολλησε την ασφαλεια απο τον φουρνο και εβαλε τα χερια του μεσα στο φαγητο.δλδ ελεος ρε συ πια.δεν τον προλαβαινω πραγματικα δλδ.και μετα γκρινιαζε γιατι ηθελε τις μπανανες απο την φρουτιερα.τον βουτας ή δεν τον βουτας?08,00 το πρωι και χωρις καφε και να τρεχεις πανικοβλητος.ΗΜΑΡΤΟΝ.

Α επισης παρατηρησα χτες που κοιταγα το βιβλιαριο του γιατι πρεπει να παω να γραψω τα εμβολια οτι τον μηνιγγιτοκοκο και τον πνευμονιοκοκκο που ειναι 3 δοσεις τις εχουμε κανει ολες.εσεις τις εχετε κανει?μονο η ανεμοβλογια μας εμεινε τωρα.
Βιβή μου σ' ευχαριστώ, προσπαθούμε τώρα να ξεχάσουμε τα Χριστούγεννα και επικεντρωνόμαστε στην πρωτοχρονιά!!! Λοιπόν, τα πράγματα θα είναι σίγουρα καλύτερα διότι πολύ απλά τα πεθερικά έφυγαν για μια εβδομάδα, θα περάσουν την αλλαγή με την κουνιάδα. Οπότε θα κάνουμε την αλλαγή με τους γονείς μου και λογικά στο σπίτι μας (για να πέσει για ύπνο χωρίς πρόβλημα η μικρή), αλλά ήσυχα πράγματα! Ανήμερα όμως θα φάμε στη θεία μου, όπου θα συναντήσουμε και πάλι όλα τα ξαδερφάκια μας και ελπίζουμε να περάσουμε τέλεια!!!

Λοιπόν, σε ο,τι αφορά τον μηνιγγιτιδόκοκκο (ωραία λέξη βρήκαν!) και τον πνευμονιόκοκκο, εμείς έχουμε κάνει τις 2 δόσεις και πρόκειται να κάνουμε την 3η και τελευταία τις επόμενες μέρες. Σ' ένα μήνα έχουμε κι εμείς της ανεμοβλογιάς και σε 2 μήνες την τελευταία(Wink δόση ηπατίτιδας Β. Μετά επιτέλους τελειώνουμε κι εμείς (τα επόμενα αργούυυυυυυν Laughing ), άντε να δούμε!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
[quote="Angie_77"]
crazymommy έγραψε:(...)
Καλά, Άντζυ μου, ευτυχώς που η συμπεθερούλα δεν ήταν πεθερούλα, μόνο αυτό! Εγώ έμπλεξα άσχημα, αν κρίνω από όλα αυτά που μας συμβαίνουν τις τελευταίες μέρες...!

Αχ Αλίκη μου!!! Καλημέρα κατ'αρχήν. Η συμπεθερούλα είναι αμελητέα ποσότητα μπροστά σε αυτά που έχει κάνει η "πεθερούλα" και οι "κουνιαδοσυνυφαδούλες" !!!! Mad Mad Mad Εμάς η πεθερά μου όποτε κάνει τραπέζι για τα Χριστούγεννα μας καλεί 3-4 μέρες νωρίτερα. Λες και δεν ξέρει ότι αυτή θα μας μαζέψει τελικά. Να φαντααστείς πέρυσι που ήταν καιο άντρας μου εδώ, όλοι ξέρανε ότι θα πάμε στη μητέρα του για φαγητό κι εμείς το μάθαμε από τρίτους!!! Η μαμά του μας ενημέρωσε προπαραμονή!!!!!!!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Τι να σου λέω τώρα?? Για τον γάμο που έγινε διπλός (παντρευτήκαμε μαζί με τον αδερφό του Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ) και ο δικός μου ήταν μπαρκαρισμένος, και η καλή μαμά του που δεν ξεχωρίζει τα παιδιά της Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes , με έπρηξε να πω ναι για τον γάμο (για να βολευτεί ο αγαπημένος πρωτότοκος με τα λεφτά του δικού μου του αντρούλη), και τελικά το είπα το ναι για να μην στεναχωρήσω κανέναν τους (για να μην λένε "να η κακιά η νύφη") και 1 χρόνο μετά τα έφαγα ΌΛΑ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ. 4 μήνες μετά το γάμο μπάρκαρε ο δικός μου και δεν πατούσε το πόδι τους κανένας τους να με δει !!! Ούτε τηλέφωνο να πάρουν. Τα συζητούσανε πίσω από την πλάτη μας ότι εμείς φταίμε που δεν κάναμε και πολύ παρέα οι μεν με τους δεν (τα αδέρφια δηλ) και έμαθα ότι η συνυφάδα μου είναι έγκυος 4 μηνών από τον άντρα μου που ήταν στις 7 θάλασσεσ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil, μην τυχόν και το μάθαινε λέει η μάνα μου και τους "ματιαζε" την εγκυμοσύνη!!! ΕΛΕΟΣ !!!! Να κάνω παρέα με ποιον??? Με την συνυφάδα που μπήκε στο σόι 6 μήνες φρέσκια φρέσκια και με έκανε σκαλοπάτι για να παντρευτεί τον κουνιάδο μου και μετά "ξεκουμπαρούμ" και ήθελε να είναι η πρώτη και η καλύτερη ΝΥΦΗ, ή η κουνιάδα μου που της είπα ότι είμαι έγκυος και αντί να χαρεί λέει: "ε δεν το πιστεύω" !!! γιατί αυτή παντρεύτηκε πρώτη και δεν μπορεί να κάνει παιδιά, ενώ εγώ μεγαλύτερη στην ηλικία και η άλλη η νύφη με μια σάλπιγγα, τα καταφέραμε!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Απλά τώρα κάνω τα στραβά μάτια, σε όλους. Παρέα δεν κάνουμε παρα μόνο στις γιορτές και κανένα καφέ που και που (έτσι κι αλλιώς είμαι πεθαμένη κι εγώ και το παιδί μου όταν λείπει ο άντρας μου), μόνο η γλυκιά "μανούλα" έρχεται να με δει για το παιδί και παίρνει και κανένα τηλέφωνο, όταν δεν είναι στην άλλη νύφη από το πρωί ως το βράδυ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil .
Τι να λέω ??? Είναι κι άλλα τόσα πολλά και σόρυ που τα γράφω εδώ αλλά δεν θέλω σε άλλο θέμα γιατί δεν ξέρεις τι γίνεται. Ο διάολος έχει πολλά ποδάρια!!!!

(...)
Αχ, Αντζούλα μου τα δικά σου τα ψιλοξέρω! Έπεσες κι εσύ σε περίπτωση! Τι να πω, πρέπει να κάνουμε κουράγιο και όντως, όπως ανέφερε κάπου παρακάτω η Βιβή νομίζω, να μιλάμε και λιγάκι. Εγώ βασικά δεν είναι τόσο το ότι κολλάω να μιλήσω, αλλά δε μου αρέσουν καθόλου οι τσακωμοί, δεν τους αντέχω. Θ' αρχίσει να μιλάει και θα θέλω να σηκωθώ να φύγω. Δηλαδή... αν αρχίσει να μιλάει, διότι το πιθανότερο είναι να μην πει τίποτα και μετά ν' αρχίσει την κλάψα πάλι στο γιο της, με σκοπό να τον κάνει πάλι χάλια... Ειλικρινά κι εγώ δε θα ήθελα καμία επαφή μαζί τους (υπό αυτές τις συνθήκες), αλλά έλα που έχουν πέσει όλοι πάνω μου και με παρακαλάνε να κρατήσω τις... ισορροπίες! Από μια άποψη σε βλέπω τυχερή που δε σ' ενοχλούν για τον υπόλοιπο χρόνο! Τώρα για το γάμο... τα έχουμε ξαναπεί, τι να πω! Αλλά αυτό είναι πλέον παρελθόν και δεν αλλάζει, οπότε προσπάθησε απλώς να το αφήσεις πίσω...! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2010 #2 - Σελίδα 10 587529

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ..ΕΜΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΦΑΙ ΣΚΑΣΑΜΕ,ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ! Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΚΟΔΙΑΘΕΤΗ ,ΟΛΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΕΛΕΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ Η ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ Η ΚΑΜΙΑ ΙΩΣΗ ! Very Happy
Ζουζουνίτσα μου! Μην βιαστείς να ανησυχήσεις, μπορεί απλά να ξύπνησε κακόκεφη, συμβαίνει σε όλους μας! Εύχομαι να είναι όλα καλά!!!

grammatiki έγραψε:εμεις απο τραγουδακια εχουμε φαει κολλημα και θελουμε να ακουμε συνεχεια το ντουντου (το ακαντου δηλαδη) και το κα κα (το σκασουσου δηλαδη) Very Happy
Αχαχα, κι εγώ κολλάω με αυτό το ακαντού και τώρα μου το θύμησες και ξανακόλλησα! Razz

mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:εμεις απο τραγουδακια εχουμε φαει κολλημα και θελουμε να ακουμε συνεχεια το ντουντου (το ακαντου δηλαδη) και το κα κα (το σκασουσου δηλαδη) Very Happy
αχ το καλο μουυυ Very Happy Very Happy Very Happy
εγω του βαζω ολα του mazoo στην σειρα και του αρεσουν ολα....με αγαπημενο την αρκουδα...σωθηκα με αυτο το site τα παιδικα τραγουδια
εχει τα παντα.....
Βιβούλα για ποιο σάιτ λες; Εμείς τα βρίσκουμε και από youtube και τ' ακούμε...!


Πφφφ... πάλι σας βομβάρδισα, άντε, σας αφήνω να πάρετε και καμιάν ανάσα τώρα! Laughing

Το πρωινό μου το πέρασα υπέεεεεροχα στον ΟΑΕΔ (για το οικογενειακό επίδομα) όπου περίμενα 2:30 ώρες χωρίς τελικά να κάνω δουλειά, διότι ενώ είχα όλα τα χαρτιά που ζητούσαν (σύμφωνα με το ίντερνετ αλλά και το έντυπο που είχαν εκεί), επειδή κατέθετα για πρώτη φορά τα χαρτιά μου έπρεπε να έχω πάει στο μαντείο των Δελφών ώστε να προβλέψω ότι θα μου ζητούσαν κι άλλα χαρτιά, όπως ληξιαρχική πράξη και εκκαθαριστικό. Ήταν όλα υπέροχα και τους ευγνωμονώ για τις υπέροχες ώρες διασκέδασης που μου προσέφεραν. Θα τους ξανατιμήσω προσεχώς! Sad

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ..ΕΜΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΦΑΙ ΣΚΑΣΑΜΕ,ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ! Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΚΟΔΙΑΘΕΤΗ ,ΟΛΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΕΛΕΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ Η ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ Η ΚΑΜΙΑ ΙΩΣΗ ! Very Happy
Ζουζουνίτσα μου! Μην βιαστείς να ανησυχήσεις, μπορεί απλά να ξύπνησε κακόκεφη, συμβαίνει σε όλους μας! Εύχομαι να είναι όλα καλά!!!

grammatiki έγραψε:εμεις απο τραγουδακια εχουμε φαει κολλημα και θελουμε να ακουμε συνεχεια το ντουντου (το ακαντου δηλαδη) και το κα κα (το σκασουσου δηλαδη) Very Happy
Αχαχα, κι εγώ κολλάω με αυτό το ακαντού και τώρα μου το θύμησες και ξανακόλλησα! Razz

mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:εμεις απο τραγουδακια εχουμε φαει κολλημα και θελουμε να ακουμε συνεχεια το ντουντου (το ακαντου δηλαδη) και το κα κα (το σκασουσου δηλαδη) Very Happy
αχ το καλο μουυυ Very Happy Very Happy Very Happy
εγω του βαζω ολα του mazoo στην σειρα και του αρεσουν ολα....με αγαπημενο την αρκουδα...σωθηκα με αυτο το site τα παιδικα τραγουδια
εχει τα παντα.....
Βιβούλα για ποιο σάιτ λες; Εμείς τα βρίσκουμε και από youtube και τ' ακούμε...!


Πφφφ... πάλι σας βομβάρδισα, άντε, σας αφήνω να πάρετε και καμιάν ανάσα τώρα! Laughing

Το πρωινό μου το πέρασα υπέεεεεροχα στον ΟΑΕΔ (για το οικογενειακό επίδομα) όπου περίμενα 2:30 ώρες χωρίς τελικά να κάνω δουλειά, διότι ενώ είχα όλα τα χαρτιά που ζητούσαν (σύμφωνα με το ίντερνετ αλλά και το έντυπο που είχαν εκεί), επειδή κατέθετα για πρώτη φορά τα χαρτιά μου έπρεπε να έχω πάει στο μαντείο των Δελφών ώστε να προβλέψω ότι θα μου ζητούσαν κι άλλα χαρτιά, όπως ληξιαρχική πράξη και εκκαθαριστικό. Ήταν όλα υπέροχα και τους ευγνωμονώ για τις υπέροχες ώρες διασκέδασης που μου προσέφεραν. Θα τους ξανατιμήσω προσεχώς! Sad

τα λεφτα τα πηρες τουλαχιστον;γιατι αυτο εχει σημασια Very Happy

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
crazymommy έγραψε:
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ..ΕΜΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΦΑΙ ΣΚΑΣΑΜΕ,ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ! Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΚΟΔΙΑΘΕΤΗ ,ΟΛΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΕΛΕΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ Η ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ Η ΚΑΜΙΑ ΙΩΣΗ ! Very Happy
Ζουζουνίτσα μου! Μην βιαστείς να ανησυχήσεις, μπορεί απλά να ξύπνησε κακόκεφη, συμβαίνει σε όλους μας! Εύχομαι να είναι όλα καλά!!!

grammatiki έγραψε:εμεις απο τραγουδακια εχουμε φαει κολλημα και θελουμε να ακουμε συνεχεια το ντουντου (το ακαντου δηλαδη) και το κα κα (το σκασουσου δηλαδη) Very Happy
Αχαχα, κι εγώ κολλάω με αυτό το ακαντού και τώρα μου το θύμησες και ξανακόλλησα! Razz

mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:εμεις απο τραγουδακια εχουμε φαει κολλημα και θελουμε να ακουμε συνεχεια το ντουντου (το ακαντου δηλαδη) και το κα κα (το σκασουσου δηλαδη) Very Happy
αχ το καλο μουυυ Very Happy Very Happy Very Happy
εγω του βαζω ολα του mazoo στην σειρα και του αρεσουν ολα....με αγαπημενο την αρκουδα...σωθηκα με αυτο το site τα παιδικα τραγουδια
εχει τα παντα.....
Βιβούλα για ποιο σάιτ λες; Εμείς τα βρίσκουμε και από youtube και τ' ακούμε...!


Πφφφ... πάλι σας βομβάρδισα, άντε, σας αφήνω να πάρετε και καμιάν ανάσα τώρα! Laughing

Το πρωινό μου το πέρασα υπέεεεεροχα στον ΟΑΕΔ (για το οικογενειακό επίδομα) όπου περίμενα 2:30 ώρες χωρίς τελικά να κάνω δουλειά, διότι ενώ είχα όλα τα χαρτιά που ζητούσαν (σύμφωνα με το ίντερνετ αλλά και το έντυπο που είχαν εκεί), επειδή κατέθετα για πρώτη φορά τα χαρτιά μου έπρεπε να έχω πάει στο μαντείο των Δελφών ώστε να προβλέψω ότι θα μου ζητούσαν κι άλλα χαρτιά, όπως ληξιαρχική πράξη και εκκαθαριστικό. Ήταν όλα υπέροχα και τους ευγνωμονώ για τις υπέροχες ώρες διασκέδασης που μου προσέφεραν. Θα τους ξανατιμήσω προσεχώς! Sad

τα λεφτα τα πηρες τουλαχιστον;γιατι αυτο εχει σημασια Very Happy
Δεν τα πήρα δυστυχώς Γραμματική μου! Αυτός είναι και ο λόγος που θα τους ξανατιμήσω!!! Mad Της είπα της κοπέλας, πώς ήταν δυνατόν να το ήξερα (διότι όπως όλες ξέρετε, το ύφος της ήταν κάπως) αφού δεν τα έγραφε το χαρτί και μου απαντούσε ότι δεν είχε το χρόνο εκείνη τη στιγμή να κάτσει να διαβάσει τι γράφει το χαρτί!!! Άντε να βγάλεις άκρη!!! Τώρα πρέπει να ξαναπάω να περιμένω εξαρχής στην ουρά. Προσφέρθηκε βέβαια να πάει ο πατέρας μου, ξέρετε αν γίνεται αυτό και να χρειάζεται εξουσιοδότηση; Το έχει κάνει αυτό καμία από εσάς; Rolling Eyes

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
crazymommy έγραψε:
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ..ΕΜΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΦΑΙ ΣΚΑΣΑΜΕ,ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ! Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΚΟΔΙΑΘΕΤΗ ,ΟΛΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΕΛΕΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ Η ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ Η ΚΑΜΙΑ ΙΩΣΗ ! Very Happy
Ζουζουνίτσα μου! Μην βιαστείς να ανησυχήσεις, μπορεί απλά να ξύπνησε κακόκεφη, συμβαίνει σε όλους μας! Εύχομαι να είναι όλα καλά!!!

grammatiki έγραψε:εμεις απο τραγουδακια εχουμε φαει κολλημα και θελουμε να ακουμε συνεχεια το ντουντου (το ακαντου δηλαδη) και το κα κα (το σκασουσου δηλαδη) Very Happy
Αχαχα, κι εγώ κολλάω με αυτό το ακαντού και τώρα μου το θύμησες και ξανακόλλησα! Razz

mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:εμεις απο τραγουδακια εχουμε φαει κολλημα και θελουμε να ακουμε συνεχεια το ντουντου (το ακαντου δηλαδη) και το κα κα (το σκασουσου δηλαδη) Very Happy
αχ το καλο μουυυ Very Happy Very Happy Very Happy
εγω του βαζω ολα του mazoo στην σειρα και του αρεσουν ολα....με αγαπημενο την αρκουδα...σωθηκα με αυτο το site τα παιδικα τραγουδια
εχει τα παντα.....
Βιβούλα για ποιο σάιτ λες; Εμείς τα βρίσκουμε και από youtube και τ' ακούμε...!


Πφφφ... πάλι σας βομβάρδισα, άντε, σας αφήνω να πάρετε και καμιάν ανάσα τώρα! Laughing

Το πρωινό μου το πέρασα υπέεεεεροχα στον ΟΑΕΔ (για το οικογενειακό επίδομα) όπου περίμενα 2:30 ώρες χωρίς τελικά να κάνω δουλειά, διότι ενώ είχα όλα τα χαρτιά που ζητούσαν (σύμφωνα με το ίντερνετ αλλά και το έντυπο που είχαν εκεί), επειδή κατέθετα για πρώτη φορά τα χαρτιά μου έπρεπε να έχω πάει στο μαντείο των Δελφών ώστε να προβλέψω ότι θα μου ζητούσαν κι άλλα χαρτιά, όπως ληξιαρχική πράξη και εκκαθαριστικό. Ήταν όλα υπέροχα και τους ευγνωμονώ για τις υπέροχες ώρες διασκέδασης που μου προσέφεραν. Θα τους ξανατιμήσω προσεχώς! Sad

τα λεφτα τα πηρες τουλαχιστον;γιατι αυτο εχει σημασια Very Happy
Δεν τα πήρα δυστυχώς Γραμματική μου! Αυτός είναι και ο λόγος που θα τους ξανατιμήσω!!! Mad Της είπα της κοπέλας, πώς ήταν δυνατόν να το ήξερα (διότι όπως όλες ξέρετε, το ύφος της ήταν κάπως) αφού δεν τα έγραφε το χαρτί και μου απαντούσε ότι δεν είχε το χρόνο εκείνη τη στιγμή να κάτσει να διαβάσει τι γράφει το χαρτί!!! Άντε να βγάλεις άκρη!!! Τώρα πρέπει να ξαναπάω να περιμένω εξαρχής στην ουρά. Προσφέρθηκε βέβαια να πάει ο πατέρας μου, ξέρετε αν γίνεται αυτό και να χρειάζεται εξουσιοδότηση; Το έχει κάνει αυτό καμία από εσάς; Rolling Eyes

αν ειναι το επιδομα που ειχα παρει και εγω καποια στιγμη νομιζω μονο εσυ μπορεις να πας να το παρεις αλλα καλυτερα ρωτα τους μην την πατησεις .

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:
crazymommy έγραψε:
grammatiki έγραψε:
crazymommy έγραψε:
zoyzoynitsa moy έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ..ΕΜΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΦΑΙ ΣΚΑΣΑΜΕ,ΕΛΠΙΖΩ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ! Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΚΟΔΙΑΘΕΤΗ ,ΟΛΟ ΑΓΚΑΛΙΑ ΘΕΛΕΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ Η ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ Η ΚΑΜΙΑ ΙΩΣΗ ! Very Happy
Ζουζουνίτσα μου! Μην βιαστείς να ανησυχήσεις, μπορεί απλά να ξύπνησε κακόκεφη, συμβαίνει σε όλους μας! Εύχομαι να είναι όλα καλά!!!

grammatiki έγραψε:εμεις απο τραγουδακια εχουμε φαει κολλημα και θελουμε να ακουμε συνεχεια το ντουντου (το ακαντου δηλαδη) και το κα κα (το σκασουσου δηλαδη) Very Happy
Αχαχα, κι εγώ κολλάω με αυτό το ακαντού και τώρα μου το θύμησες και ξανακόλλησα! Razz

mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:εμεις απο τραγουδακια εχουμε φαει κολλημα και θελουμε να ακουμε συνεχεια το ντουντου (το ακαντου δηλαδη) και το κα κα (το σκασουσου δηλαδη) Very Happy
αχ το καλο μουυυ Very Happy Very Happy Very Happy
εγω του βαζω ολα του mazoo στην σειρα και του αρεσουν ολα....με αγαπημενο την αρκουδα...σωθηκα με αυτο το site τα παιδικα τραγουδια
εχει τα παντα.....
Βιβούλα για ποιο σάιτ λες; Εμείς τα βρίσκουμε και από youtube και τ' ακούμε...!


Πφφφ... πάλι σας βομβάρδισα, άντε, σας αφήνω να πάρετε και καμιάν ανάσα τώρα! Laughing

Το πρωινό μου το πέρασα υπέεεεεροχα στον ΟΑΕΔ (για το οικογενειακό επίδομα) όπου περίμενα 2:30 ώρες χωρίς τελικά να κάνω δουλειά, διότι ενώ είχα όλα τα χαρτιά που ζητούσαν (σύμφωνα με το ίντερνετ αλλά και το έντυπο που είχαν εκεί), επειδή κατέθετα για πρώτη φορά τα χαρτιά μου έπρεπε να έχω πάει στο μαντείο των Δελφών ώστε να προβλέψω ότι θα μου ζητούσαν κι άλλα χαρτιά, όπως ληξιαρχική πράξη και εκκαθαριστικό. Ήταν όλα υπέροχα και τους ευγνωμονώ για τις υπέροχες ώρες διασκέδασης που μου προσέφεραν. Θα τους ξανατιμήσω προσεχώς! Sad

τα λεφτα τα πηρες τουλαχιστον;γιατι αυτο εχει σημασια Very Happy
Δεν τα πήρα δυστυχώς Γραμματική μου! Αυτός είναι και ο λόγος που θα τους ξανατιμήσω!!! Mad Της είπα της κοπέλας, πώς ήταν δυνατόν να το ήξερα (διότι όπως όλες ξέρετε, το ύφος της ήταν κάπως) αφού δεν τα έγραφε το χαρτί και μου απαντούσε ότι δεν είχε το χρόνο εκείνη τη στιγμή να κάτσει να διαβάσει τι γράφει το χαρτί!!! Άντε να βγάλεις άκρη!!! Τώρα πρέπει να ξαναπάω να περιμένω εξαρχής στην ουρά. Προσφέρθηκε βέβαια να πάει ο πατέρας μου, ξέρετε αν γίνεται αυτό και να χρειάζεται εξουσιοδότηση; Το έχει κάνει αυτό καμία από εσάς; Rolling Eyes

αν ειναι το επιδομα που ειχα παρει και εγω καποια στιγμη νομιζω μονο εσυ μπορεις να πας να το παρεις αλλα καλυτερα ρωτα τους μην την πατησεις .
και εγω το ιδιο επαθα.2 φορες πηγα εγω η ιδια.εσυ πρεπει να πας νομιζω.και τα λεφτα θα μπουν λεει σε 40 μερες.ουαχαχαχχα...τα πολλα λεφτα.
το site για τα τραγουδια ειναι http://steliosmusic.blogspot.com/2011/11/gummy-bear_2366.html
καλα τελειοοοοοοοοοοο

αλικακι

αλικακι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:[Α επισης παρατηρησα χτες που κοιταγα το βιβλιαριο του γιατι πρεπει να παω να γραψω τα εμβολια οτι τον μηνιγγιτοκοκο και τον πνευμονιοκοκκο που ειναι 3 δοσεις τις εχουμε κανει ολες.εσεις τις εχετε κανει?μονο η ανεμοβλογια μας εμεινε τωρα.

Βιβίκα μου,τον μηνιγγιτιδόκοκκο έχουμε κάνει 2 δόσεις και την τρίτη θα την κάνουμε τον Μάιο.Τον άλλονα τον κάναμε σε 4 δόσεις.
Όσον αφορά τις πάνες βρακάκι που ρώτησες,ναι,εδώ και καιρό είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή,μιας και τις περισσότερες φορές δεν κάθεται ο μικρός μου ήσυχος με τίποτα να τον αλλάξω.
Αλλά είναι πιο ακριβές και δεν τις πολυπροτιμώ!!!Έχω και τα κουπονάκια για τις άλλες,βλέπεις....



crazymommy έγραψε:[Ααααα, και ρέι μπαν παρακαλώ! Καλά, ο μικρός σου θα γίνει τρελό γκομενάκι! Cool Μόνο μην τον αφήσεις να μαύρισει, χαχαχα! Είπαμε, θα του πάει, αλλά...! Laughing Κι εμείς είχαμε σκεφτεί το καλοκαίρι το θέμα των γυαλιών, αλλά λίγο που οι γνώμες διίστανται, λίγο που η μικρή δεν το ανέχεται για πολύ στο κεφαλάκι της, ε, είπαμε να το αφήσουμε για αργότερα και βλέπουμε!



Γιατί εμένα θα τα αφήσει ήσυχα???Δεν το νομίζω αλλά μπορεί να παίξει και ρόλο που βλέπει την ξαδερφούλα του και ζηλεύει...της τα παίρνει και τα φοράει!!!!
Τρελλό γκομενάκι ε?????χιχιχιχιχ!!!!

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα μανουλες........τι μου κανετε?

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα μανουλες ,zoyzoynitsa ,αλικακιπρωινες σας βλεπω...
τι μου κανετε?εγω δουλεια βαριεμαι..τελικα θα παρω πανες βρακακι να δοκιμασω τις βρηκα και προσφορα στο market in .λιμπερο ομως!!

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσακια τι κανετε;η δικια μου χτες ανακαλυψε να στεκεται ορθια στον καναπε και να χοροπηδαει.ειναι μεχρι να σκασει με το κεφαλι στο εδαφος.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια τι κανετε;η δικια μου χτες ανακαλυψε να στεκεται ορθια στον καναπε και να χοροπηδαει.ειναι μεχρι να σκασει με το κεφαλι στο εδαφος.
axaxaxax stadar ...ελευθερη πτωση..αχαχχα το εχουμε περασει και εμεις αυτο..και ακομαδλδ .δεν καταλαβαινουν τιποτα τα ταλιμπανακια!!καλημερα γραμματικηηη

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια τι κανετε;η δικια μου χτες ανακαλυψε να στεκεται ορθια στον καναπε και να χοροπηδαει.ειναι μεχρι να σκασει με το κεφαλι στο εδαφος.
axaxaxax stadar ...ελευθερη πτωση..αχαχχα το εχουμε περασει και εμεις αυτο..και ακομαδλδ .δεν καταλαβαινουν τιποτα τα ταλιμπανακια!!καλημερα γραμματικηηη

εμενα η δικια μου εβλεπε καιρο που το εκανε η ανιψια μου και χτες τελικα το καταφερε και αυτη.οποτε βλεπω να εχουμε συντομα δραματα αφου ειναι θεμα χρονου να το φαει το κεφαλι της.μα οτι βλεπουν να το αντιγραφουν ρε παιδι μου;

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamavivo έγραψε:
grammatiki έγραψε:καλημερα κοριτσακια τι κανετε;η δικια μου χτες ανακαλυψε να στεκεται ορθια στον καναπε και να χοροπηδαει.ειναι μεχρι να σκασει με το κεφαλι στο εδαφος.
axaxaxax stadar ...ελευθερη πτωση..αχαχχα το εχουμε περασει και εμεις αυτο..και ακομαδλδ .δεν καταλαβαινουν τιποτα τα ταλιμπανακια!!καλημερα γραμματικηηη


καλημερα βιβη

Angie_77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα σε ΟΛΕΣ !!!!!!!

Σήμερα έχουμε mmr και ξυπνήσαμε στις 11.00 και τώρα τρέχω και δεν φτάνω να κάνω καμια δουλίτσα. Εμας έρχεται σπίτι η παιδίατρος γιατί με το ταξί και με τα κλάματα δεν παλεύεται. Παίρνει 50 ευρώ αλλά κόβει απόδειξη 20 ευρώ και τα παίρνω πίσω από το ΝΑΤ μετά. Οπότε μου βγαίνει 30 ευρώ η επισκεψη. Άντε να σταματήσουμε τα εμβόλια να μήν έχουμε κάθε μήνα επίσκεψη. Εσείς πόσο πληρώνεται παιδίατρο??

Όταν ξαναμπώ θα σχολιάσω αναλυτικά τα δικά σας postakia.

Φιλάκιαααα !!!!

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Angie_77 έγραψε:Καλημέρα σε ΟΛΕΣ !!!!!!!

Σήμερα έχουμε mmr και ξυπνήσαμε στις 11.00 και τώρα τρέχω και δεν φτάνω να κάνω καμια δουλίτσα. Εμας έρχεται σπίτι η παιδίατρος γιατί με το ταξί και με τα κλάματα δεν παλεύεται. Παίρνει 50 ευρώ αλλά κόβει απόδειξη 20 ευρώ και τα παίρνω πίσω από το ΝΑΤ μετά. Οπότε μου βγαίνει 30 ευρώ η επισκεψη. Άντε να σταματήσουμε τα εμβόλια να μήν έχουμε κάθε μήνα επίσκεψη. Εσείς πόσο πληρώνεται παιδίατρο??

καλημερα κοριτσακι.αργησατε να ξυπνησετε.πω πω .εμενα ποτε δεν ξυπναει τοσο αργα.ζηλευωωωωω.
εμεις δινουμε 40 στον παιδιατρο.αν παμε και 2 φορα μεσα στον μηνα ειναι δωρεαν.καλα δινεις παντως και για να ερχετε σπιτι.πολυ καλα.

Όταν ξαναμπώ θα σχολιάσω αναλυτικά τα δικά σας postakia.

Φιλάκιαααα !!!!

καλημερα αντζι.
εμεις δινουμε 40.οποτε δινεις πολυ καλα ,αφου ερχετε σπιτι.
πολυ αργα ξυπνατε...ζουλευωωωωωω!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις