Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
234 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 234 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 41]

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermom έγραψε:
tatijana έγραψε:

Να γίνουμε 4 κορίτσια;Να ναι καλα μανούλα κ άντρας...Αλλα άμα χρειαστεί ξέρω να κάνω κ τα παστιτσια μου κ τα διάφορα όχι πολυ δύσκολα....Αλλα βαριεμαι θανάσιμα.Γιατί να μη μοιασω λιιιιιιιγο στην μάνα μου;

1) δεν ξέρεις πόοοσο σε ζηλεύω που έχεις άντρα σεφ. Εσένα και κάτι φίλες μου που οι άντρες τους γουστάρουν να μαγειρεύουν και τις έχουν απαλλάξει από τα καθήκοντα

2) παστίτσια και διάφορα όχι πολύ δύσκολα;;;; Μας δουλεύεις κοπελιά; Το παστίτσιο το έχεις για εύκολο;

Ευκολο ειναι,αλλα μπελαλιδικο γιαυτο το βαριεμαι...Απο γλυκα τιποτα...Θελω να μαθω κεικ απλο που ξερω δεν ειναι τιποτα γιατι θελω να σαβουριαζω μεθαυριο με τον γιο μου την ζυμη πριν μπει στον φουρνο οπως καναμε και κανουμε ακομη οταν κανει η μανα μου και φωναζει...χαχαχαχ..

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:
supermom έγραψε:
tatijana έγραψε:

Να γίνουμε 4 κορίτσια;Να ναι καλα μανούλα κ άντρας...Αλλα άμα χρειαστεί ξέρω να κάνω κ τα παστιτσια μου κ τα διάφορα όχι πολυ δύσκολα....Αλλα βαριεμαι θανάσιμα.Γιατί να μη μοιασω λιιιιιιιγο στην μάνα μου;

1) δεν ξέρεις πόοοσο σε ζηλεύω που έχεις άντρα σεφ. Εσένα και κάτι φίλες μου που οι άντρες τους γουστάρουν να μαγειρεύουν και τις έχουν απαλλάξει από τα καθήκοντα

2) παστίτσια και διάφορα όχι πολύ δύσκολα;;;; Μας δουλεύεις κοπελιά; Το παστίτσιο το έχεις για εύκολο;

Ευκολο ειναι,αλλα μπελαλιδικο γιαυτο το βαριεμαι...Απο γλυκα τιποτα...Θελω να μαθω κεικ απλο που ξερω δεν ειναι τιποτα γιατι θελω να σαβουριαζω μεθαυριο με τον γιο μου την ζυμη πριν μπει στον φουρνο οπως καναμε και κανουμε ακομη οταν κανει η μανα μου και φωναζει...χαχαχαχ..


αχ ναι τι τελεια που ειναι η ζυμη αυτη ετσι εκανα και εγω οταν ημουν μικρη και εφτιαχνε η μανα μου κεικ.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
eirinifth έγραψε:μανουλιτσες μου γλυκες καλες μαγειρισες ειμαστε ολες λιγο πολυ, εδω μαγειρεψαμε τοσο ομορφα και γλυκα παιδακια Wink Wink Wink
αφου καταφθανει ο συζηγος σε λιγακι και θα την κανουμε για αλλα μερη σας φιλω γλυκα γλυκα να περασετε μια υπεροχη πρωτοχρονιά να χαιρομαστε ολες τα παιδακια μας, οσες περιμενουν το δικο τους με το νεο ετος τους ευχομαι οτι καλυτερο και με το καλο και ολες οι ευχες σας να πραγματικοτητα μεσα στο 2012!!!! Φιλια και καλη πρωτοχρονια!!!!!

Καλη χρονια κοριτσαρα,εμ εξου κ η χθεσινη αποτριχωση...Χαχαχαχαχ....Καλα να περασετε και καλη χρονια...

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermom έγραψε:
tatijana έγραψε:

Να γίνουμε 4 κορίτσια;Να ναι καλα μανούλα κ άντρας...Αλλα άμα χρειαστεί ξέρω να κάνω κ τα παστιτσια μου κ τα διάφορα όχι πολυ δύσκολα....Αλλα βαριεμαι θανάσιμα.Γιατί να μη μοιασω λιιιιιιιγο στην μάνα μου;

1) δεν ξέρεις πόοοσο σε ζηλεύω που έχεις άντρα σεφ. Εσένα και κάτι φίλες μου που οι άντρες τους γουστάρουν να μαγειρεύουν και τις έχουν απαλλάξει από τα καθήκοντα

2) παστίτσια και διάφορα όχι πολύ δύσκολα;;;; Μας δουλεύεις κοπελιά; Το παστίτσιο το έχεις για εύκολο;
Βασικα δεν ειναι δυσκολο το παστιτσιο, απλα για να το κανεις εχει λερωσει τα μισα κουζινικα σκευη με κιμαδες, μακαρονια, μπεσαμελ κτλ, συν το ταψι, συν ενα δις κουταλες κουταλακια και σκατακια, οποτε το μετα ειναι πιο δυσκολο απο το πριν.

Να επισημανω και το αποτελεσμα που εχει στην όμορφη και σμιλεμενη μας κορμαρα??? Razz Razz Razz

grammatiki

grammatiki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πλακα πλακα με τοση συζητηση για το παστιτσιο μου ηρθε τρελη ορεξη για αυτο.αλλα να το ειχα ετοιμο σερβιρισμεο ζεστο τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη  #17 - Σελίδα 36 534787

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πρεπει να παω να παρω δωρο -το ξεχασα- για το παιδακι που προσεχει η μανα μου....Πφφφφ,αυριο...Στο cosmos..Μπααα,θα γινεται της πορνης..

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:Ειμαι τόοοοοοοοσο χαρουμενη!!!!! Πρωτοχρονια η μπεμπουλα μου θα ειναι σπιτακι της!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers

με το καλο κοριτσαρα μου!!!!!!!


καλησπερα!!!!!!!τι κανετε κοριτσακια??

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σήμερα το μενού έχει τσιπουρες ανυπομονω να τις καταβροχθισω το βράδυ....Νομίζω ότι θα το κάνω το μενού αυτο 2 φορές την βδομάδα αντί για μια....

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το δικο μου μενου τα βραδια εχει τονο σε νερο, κανα ραδικι βραστο, καμια βρουβα, κανα τοστακι, τοσο ωραια πραγματα....

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Σήμερα το μενού έχει τσιπουρες ανυπομονω να τις καταβροχθισω το βράδυ....Νομίζω ότι θα το κάνω το μενού αυτο 2 φορές την βδομάδα αντί για μια....

εγω τσακιζα τσιπουρες στην εγκυμοσυνη.το κουλο ειναι οτι δεν γουσταρα καθολου τα ψαρια

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα!!!!Τι κάνετε?

http://changedyourlife.blogspot.com/

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatijana έγραψε:
Ευκολο ειναι,αλλα μπελαλιδικο γιαυτο το βαριεμαι...Απο γλυκα τιποτα...Θελω να μαθω κεικ απλο που ξερω δεν ειναι τιποτα γιατι θελω να σαβουριαζω μεθαυριο με τον γιο μου την ζυμη πριν μπει στον φουρνο οπως καναμε και κανουμε ακομη οταν κανει η μανα μου και φωναζει...χαχαχαχ..

Ναι! Κι εγώ έτρωγα την ωμή ζύμη! Συγκεκριμένα, επειδή από ένα σημείο και μετά δεν έπεφτε η ζύμη στην φόρμα και η σπάτουλα δεν έφτανε παντού στο μίξερ, έπρεπε να βάλεις...δάχτυλο! Και έτσι την καθάριζα και έβαζα το μίξερ στο νεροχύτη για να πλυθει! Βέβαια, και το κέικ το ψημένο το τιμούσα στην συνέχεια.

Nena έγραψε:
Βασικα δεν ειναι δυσκολο το παστιτσιο, απλα για να το κανεις εχει λερωσει τα μισα κουζινικα σκευη με κιμαδες, μακαρονια, μπεσαμελ κτλ, συν το ταψι, συν ενα δις κουταλες κουταλακια και σκατακια, οποτε το μετα ειναι πιο δυσκολο απο το πριν.

Να επισημανω και το αποτελεσμα που εχει στην όμορφη και σμιλεμενη μας κορμαρα??? Razz Razz Razz

Νένα, το παστίτσιο είναι το αγαπημένο φαγητό του άντρα μου και ακόμη δεν του το έχω φτιάξει 6 χρόνια που είμαστε μαζι...έχω ένα βιβλίο συνταγών και μόνο που ανοίγω στο entry παστίτσιο και βλέπω το κατεβατό...το ξανακλείνω κ λέω...μπα, άσε καλύτερα. Δεν μου αρέσει κιόλας πολύ.

Εκτός του ότι είμαι μαλωμένη με την μαγειρική, με αγχώνει ΚΑΙ όλο αυτό που προανέφερες με την κουζίνα, το μπάχαλο κ το συμμάζεμα της μιας εβδομάδας. Γιατί με κάποιο μαγικό τρόπο ακόμη και μακαρόνια ναπολιτέν να φτιάξω τα έχω κάνει......στην κουζίνα. Δράμα.

Δεν βαριέσαι...πού θα πάει, θα στρώσω...κάποτε.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenalamprini έγραψε:Καλησπέρα!!!!Τι κάνετε?

Τι κανεις μικρη;Δε σε κόβω κ στα καλα σου...
Μαρακι εγω έτρωγα πολυ σολωμό,τώρα όχι κ τόσο...τσιπουρα καθόλου...προ εγκυμοσύνης κ μετα συνέχεια....Ανυπομονω...

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω ετρωγα τσιπουρα με χορτα.οταν το ελεγα στην μανα μου εκεινη ψοφαγε στα γελια γτ οταν ημουν μικρη κ ειχαμε ψαρια κ χορτα εγω εξαφανιζομουν.ετρωγα επισης πολυ συκωτη κ πατατες φουρνου

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatijana έγραψε:
elenalamprini έγραψε:Καλησπέρα!!!!Τι κάνετε?

Τι κανεις μικρη;Δε σε κόβω κ στα καλα σου...
Μαρακι εγω έτρωγα πολυ σολωμό,τώρα όχι κ τόσο...τσιπουρα καθόλου...προ εγκυμοσύνης κ μετα συνέχεια....Ανυπομονω...


Αν μπροστά στα μάτια σου πεθαίνει άνθρωπος πως να είσαι καλά..

http://changedyourlife.blogspot.com/

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κοριτσάκια!!Καλό ταξίδι σε όσες φεύγουν Very Happy Very Happy Very Happy !!!Τι κάνετε?
Λαμπρινή μου είναι πολύ άσχημο!Γνωστός σου τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη  #17 - Σελίδα 36 534787 τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη  #17 - Σελίδα 36 534787 ?Λυπάμαι πολύ!

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
natali-maria έγραψε:Καλησπέρα κοριτσάκια!!Καλό ταξίδι σε όσες φεύγουν Very Happy Very Happy Very Happy !!!Τι κάνετε?
Λαμπρινή μου είναι πολύ άσχημο!Γνωστός σου τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη  #17 - Σελίδα 36 534787 τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη  #17 - Σελίδα 36 534787 ?Λυπάμαι πολύ!

Δεν ήταν γνωστός μου αλλά πιστεύω πως δεν έχει καμία σημασία Crying or Very sad

http://changedyourlife.blogspot.com/

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elenalamprini έγραψε:
natali-maria έγραψε:Καλησπέρα κοριτσάκια!!Καλό ταξίδι σε όσες φεύγουν Very Happy Very Happy Very Happy !!!Τι κάνετε?
Λαμπρινή μου είναι πολύ άσχημο!Γνωστός σου τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη  #17 - Σελίδα 36 534787 τι σκεφτεστε αυτη την στιγμη  #17 - Σελίδα 36 534787 ?Λυπάμαι πολύ!

Δεν ήταν γνωστός μου αλλά πιστεύω πως δεν έχει καμία σημασία Crying or Very sad

Φυσικά και δεν έχει σημασία αυτό!Τι να πώ?Κουράγιο και υπομονή!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καθε ζωη ειναι σημαντικη ειτε ειναι γνωστος σου ειτε οχι...

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελενάκι λυπάμαι πολύ ρε συ...

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
όλοι τρέχουν να προλάβουν και στο τέλος τους προλαβαίνει άλλος.Όσα ατυχήματα και να γίνονται στον ίδιο δρόμο στο ίδιο σημείο οι υπεύθυνοι αδιαφορούν...Πόσοι ακόμα πρέπει να χαθούν?

http://changedyourlife.blogspot.com/

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κριμα για τον ανθρωπο,πολυ ασχημο...Κριμα η οικογενεια που θα περασει ασχημες γιορτες...

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σου Γεωργία! Τι να κάνουμε; Το κατά δύναμην! Εσύ;

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βαριεμαι.ειμαι κρυωμενη και οι μικρες.παντα οποτε παμε στην πεθερα θα γυρισουμε αρρωστοι.δεν ειναι σπιτι αυτο,ειναι ψυγειο.κατα τα αλλα καλα.σκεφτομαι οτι αυριο πρεπει να τρεχω σαν τον βεγγο για να προλαβω αυτα που εχω να κανω.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 36 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις