Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
35 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 35 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 29]

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:

Μπορει να μεταδοσουν τον ιο κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης ή με τον θηλασμο οι μαμαδες φορεις του ιου,για τους μπαμπαδες δεν ξερω.

Και εγω για τις μαμαδες ξερω με σιγουρια,για αυτο μιλησα αλλωστε,απο την στιγμη που θα κολλησουν την συντροφο τους...ειναι πολυ πιθανο να περασει και στα παιδια!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:εντωμεταξυ διαβαζω και τα σχολια των αναγνωστων και φρικαρω περισσοτερο(στο φεις,κατω απο την ειδηση)μου εμεινε καποιου που λεει "ποιος πηγε με αυτα τα μπαζα" και κατι αλλα τρελα!Πως σκεφτονται οι αντρες!

Καποιοι το πιασανε το ολο νοημα αλλα πολυ λιγοι,οι περισσοτερες κοπελες μιλανε σωστα,ολοι οι αλλοι απλα καταδικασαν τις κοπελιες και τιποτα αλλο!


Καλα πεφτω στην ειδηση αυτη καθε μερα στο φεις,και καθε μερα δινουν ολο και περισσοτερες ανατριχιαστικες λεπτομερειες!Πριν λιγο βαλανε και φωτος της πρωτης κοπελας που βρηκανε για το πως "διαφημιζοταν" στο ιντερνετ η δουλεια της!Που αποσκοπουν με ολα αυτα,απορω!

Κανιβαλισμος λεγεται αυτο. Υπαρχει το "εγκλημα",η ειδηση,τα σχολια μετα και τα ανεκδοτα ειναι κανιβαλισμος.

panta έγραψε:
litsakos έγραψε:
black beauty έγραψε:
elena25 έγραψε:
black beauty έγραψε:να κολλησουν και τα παιδια τους!(λογω γονιδιων)


Τι εννοείς; Ο HIV είναι ΣΜΝ. Πώς θα μπορούσαν να κολλήσουν τα παιδιά τους;

Απο την στιγμη που ειναι "μολυσμενοι",τα παιδια τους μπορει να γεννηθουν ως φορεις του aids,ετσι δεν ειναι?(λογω γονιδιακου υλικου)

Μπορει να μεταδοσουν τον ιο κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης ή με τον θηλασμο οι μαμαδες φορεις του ιου,για τους μπαμπαδες δεν ξερω.

Με την ελευθερη επαφη με σκοπο την εγκυμοσυνη, μεταδιδεται ο ιος ουτως ή άλλως στη γυναικα, αρα μπορει να μεταδοθει και στο παιδι.
Αλλα εχω την εντυπωση πως απο οροθετικη μητερα μπορει να γενηθει υγιες μωρο, αν το γνωριζει απο την αρχη. Νομιζω πως εχει να κανει με τον τροπο που γεννιεται. Αν ξερει καποια κοπελα ας μας πει

Ναι, δεν ειναι απαραιτητο να μεταδοσει η μητερα τον ιο στο μωρο. Γι αυτο επειτα απαγορευεται ο θηλασμος,και αν δεν κανω λαθος γεννουν με καισαρικη και οχι με φ.τ. (τωρα διαβαζα κ εγω σχετικα,με αφορμη την ερωτηση,δεν γνωριζα λεπτομερειες).

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω βασικα οτι ηξερα απο το σχολειο κοριτσια οσον αφορα το θεμα αυτο και οτι θυμαμαι ανεφερα!Για τον θηλασμο δεν το ηξερα Λιτσα!Και εγω με το που ρωτησε η Ελενα το εψαξα να σιγουρευτω!Αν και πιστευω οτι λογικα θα κολλιεται και απο τον αντρα αφου απο αυτον προερχεται το σπερματοζωαριο(αρα γονιδιακο υλικο)!
Οπως επισης ξερω πως μπορει να εισαι φορεας του aids πολλα χρονια και μετα να νοσησεις!

Αληθεια γινονται ακομα τετοιες ενημερωσεις στα σχολεια η τις εχουνε σταματησει?

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:
Οπως επισης ξερω πως μπορει να εισαι φορεας του aids πολλα χρονια και μετα να νοσησεις!


Μπορει να μην νοσήσεις και ποτε!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Vivian έγραψε:

Μπορει να μην νοσήσεις και ποτε!

Nαι οντως μπορει να συμβει και αυτο που λεει η Βιβιαν!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλα για τους αντρες δν εχω να πω τπτ παρα μονο οτι το προφυλακτικο πρεπει να χρησιμοποιειται παντου ακομα κι στο στοματικο σεξ.Δν τους φταινε σε τπτ τοσες γυναικες,που σιγουρα δν θα κατσουν να εξεταστουν αυτοι!

Οσο για τον HIV γνωριζω συγγενη μου η οποια προσβληθηκε απο τον ιο απο τον συζηγο ο οποιος το ειχε χρονια πριν ν την γνωρισει εν αγνοια του,κι αυτη γεννησε αλλα φυσιολογικα κι απο θαυμα δν κολλησε ο μικρος,ειναι τωρα 5χρονων κι κανανε μεχρι 2 χρονων καθε 6μηνες εξετασεις κι δοξα το θεο βγηκαν αρνητικες,κι τωρα κανουν 1φορα το χρονο.
Κι γνωριζω κι απο αλλη περιπτωση οτι αν ξερεις οτι εισαι εγκυος γεννας με καισαρικη κι απο την προηγουμενη παιρνεις ενα φαρμακο κι δν θηλαζεις κι ολα καλα!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:Εγω βασικα οτι ηξερα απο το σχολειο κοριτσια οσον αφορα το θεμα αυτο και οτι θυμαμαι ανεφερα!Για τον θηλασμο δεν το ηξερα Λιτσα!Και εγω με το που ρωτησε η Ελενα το εψαξα να σιγουρευτω!Αν και πιστευω οτι λογικα θα κολλιεται και απο τον αντρα αφου απο αυτον προερχεται το σπερματοζωαριο(αρα γονιδιακο υλικο)!
Οπως επισης ξερω πως μπορει να εισαι φορεας του aids πολλα χρονια και μετα να νοσησεις!

Αληθεια γινονται ακομα τετοιες ενημερωσεις στα σχολεια η τις εχουνε σταματησει?
Δεν καταλαβα τι εννοεις με την προταση που κοκκινησα - θεωρητικά θα ηταν πιο ευκολο να κολλησει ο αντρας τη γυναικα διοτι τα δικα του υγρα εισερχονται στο σωμα της γυναικας παρα το αντιθετο. Ομως υπάρχει ανταλλαγη σωματικων υγρων, και ο αντρας ερχεται σε επαφη με τα σωματικα υγρα της γυναικας, αρα εχει κι αυτος πολλες πιθανοτητες να κολλησει τον ιο.

Από ενημερωτικο φυλλάδιο του ΑΠΘ
"Ο ιός HIV έχει απομονωθεί από το αίμα, το σπέρμα, τα κολπικά υγρά, το εγκεφαλονωτιαίο υγρό και το μητρικό γάλα. Έχει απομονωθεί επίσης από το σάλιο, τα δάκρυα, τα ούρα, τον ιδρώτα και τα βρογχικά εκκρίματα, χωρίς όμως να έχει αναφερθεί
μέχρι σήμερα περίπτωση μετάδοσης μέσω επαφής με τα συγκεκριμένα βιολογικά υγρά. Προς την κατεύθυνση αυτή συμβάλλει, αφενός η περιεχόμενη σ’ αυτά ποσότητα του ιού που είναι τόσο μικρή, ώστε καθίσταται αδύνατη η μετάδοσή του σε άλλους ανθρώπους,
που ζουν μαζί με τους φορείς στο ίδιο σπίτι ή έχουν απλή κοινωνική ή εργασιακή σχέση και αφετέρου η μεγάλη ευπάθεια του HIV στο εξωτερικό περιβάλλον. Με τον τρόπο αυτό
και παρά το γεγονός ότι είναι δυνατή η επιβίωση ελάχιστων ιικών σωματίων στο εξωτερικό περιβάλλον για διάστημα πολλών ωρών, δεν είναι εφικτή η έμμεση μετάδοση του HIV από
επαφή με μολυσμένα αντικείμενα.
"

Όσον αφορα το γονιδιακο υλικο που ανεφερες, δεν ειιναι μονο το σπερματοζωαριο φορεας γονιδιακου υλικου, ειναι και το ωαριο. Μαλλον κατι αλλο εννοουσες που δεν το επιασα.

EDIT - αν καταλαβα καλα, εννοουσες το οτι μπορει το εμβρυο να νοσει επειδη ο πατερας ειναι φορεας, και αρα περασε τον ιο στο εμβρυο λογω μολυσμενου σπερματος?
Αν εννοεις αυτο, το σπερματοζωαριο καθαυτο δεν ειναι ο φορέας του ιου, και αρα, εφοσον μονο αυτο ενωνεται με το ωαριο, το εμβρυο δεν φερει τον ιο.
Το εμβρυο προστατευεται ακομα κι αν η μητερα ειναι οροθετικη, λογω του εμβρυοπλακουντικου φραγμου, και μπορει να μολυνθει μονο κατα τη διαρκεια του τοκετου, επειδη καταστρεφεται το εν λογω φραγμα (και σε ορισμενες καταστασεις οπου υπάρχει προβλημα στην εγκυμοσυνη, ρηξη πλακουντα κτλ).

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Xαχαχ Νενα,την πρωτη φορα που διαβασα τι εγραψες αλλα καταλαβα!Με την λεξη κοκκινισα που εγραψες εγω καταλαβα οτι ντραπηκες για αυτο που εγραψα!Και λεω τι στο καλο,τοσο την εκανα να ντραπει?Ενταξει μετα καταλαβα πως το εννοουσες!


Λοιπον παραπανω εννοω οτι λογικα δεν περναει μονο απο την μαμα που θα κολλησει αλλα μπορει και απο τον πατερα αφου το σπερματοζωαριο ειναι ηδη μολυσμενο,αυτο ειναι το εμβρυο που θα σχηματιστει αργοτερα μεσα στην μητρα, με την συμβολη του ωαριου,απο αυτην την αποψη το λεω!Απλα απο οσο θυμαμαι και εγω (απο αυτα που μας ειχαν πει) δεν θυμαμαι να γινεται αναφορα στον πατερα οσο στην μητερα!Μαλλον δεν εχει ερευνηθει τοσο αυτο το θεμα(πατερας που νοσει και αν μεταδιδεται μεσω του σπερματοζωαριου στο εμβρυο) η δεν εχουν βρεθει αποδεικτικα στοιχεια.Eλπιζω να βγαζεις ακρη σε οσα εγραψα!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Α μετα ειδα το edit σου,σορυ!


Λοιπον νομιζω οτι δεν ειναι και σιγουρο αυτο που λες,οτι προστατευεται το εμβρυο,μπορει να κολλησει μπορει και οχι ετσι δεν ειναι?(λογω κληρονομικοτητας δηλαδη,οπως γινεται και με τοσες αλλες αρρωστειες,πχ βλεπε ψωριαση)

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το aids δεν είναι κληρονομική ασθένεια. Είναι ιός.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula_24xr έγραψε:Καλα για τους αντρες δν εχω να πω τπτ παρα μονο οτι το προφυλακτικο πρεπει να χρησιμοποιειται παντου ακομα κι στο στοματικο σεξ.Δν τους φταινε σε τπτ τοσες γυναικες,που σιγουρα δν θα κατσουν να εξεταστουν αυτοι!

Οσο για τον HIV γνωριζω συγγενη μου η οποια προσβληθηκε απο τον ιο απο τον συζηγο ο οποιος το ειχε χρονια πριν ν την γνωρισει εν αγνοια του,κι αυτη γεννησε αλλα φυσιολογικα κι απο θαυμα δν κολλησε ο μικρος,ειναι τωρα 5χρονων κι κανανε μεχρι 2 χρονων καθε 6μηνες εξετασεις κι δοξα το θεο βγηκαν αρνητικες,κι τωρα κανουν 1φορα το χρονο.
Κι γνωριζω κι απο αλλη περιπτωση οτι αν ξερεις οτι εισαι εγκυος γεννας με καισαρικη κι απο την προηγουμενη παιρνεις ενα φαρμακο κι δν θηλαζεις κι ολα καλα!


Πωπωπ Παναγια μου!Οταν παιρνεις στο λαιμο σου αθωες ζωες,τι να πω εισαι παλιανθρωπος!Μακαρι το αποτελεσμα να βγαινει παντα αρνητικο!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Το aids δεν είναι κληρονομική ασθένεια. Είναι ιός.



Ναι βρε παιδι μου αλλα επειδη τα παντα ειναι στα γονιδια λεω οτι με τον τροπο που μεταδιδονται αλλα πραγματα απο γενια σε γενια ελεγα μηπως γινεται το ιδιο πραγμα και με το aids!

EDIT

Mαλλον τα λεω λιγο μπερδεμενα και δεν σας βοηθαω να καταλαβετε τι εννοω!

Επειδη ολες οι γενετικες πληροφοριες μας ειναι στα γονιδια για αυτο το λεω!Λεω λοιπον μηπως και μεσω αυτων των γονιδιων μεταφερεται και ο ιος του aids στην επομενη γενια!

Σορυ που σας μπερδεψα αλλα δεν ξερω πως αλλιως να εκφρασω τις σκεψεις μου πανω στο θεμα!Ελπιζω να καταλαβατε πως το εννοω!

andith

andith
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
black beauty έγραψε:
elena25 έγραψε:Το aids δεν είναι κληρονομική ασθένεια. Είναι ιός.



Ναι βρε παιδι μου αλλα επειδη τα παντα ειναι στα γονιδια λεω οτι με τον τροπο που μεταδιδονται αλλα πραγματα απο γενια σε γενια ελεγα μηπως γινεται το ιδιο πραγμα και με το aids!

EDIT

Mαλλον τα λεω λιγο μπερδεμενα και δεν σας βοηθαω να καταλαβετε τι εννοω!

Επειδη ολες οι γενετικες πληροφοριες μας ειναι στα γονιδια για αυτο το λεω!Λεω λοιπον μηπως και μεσω αυτων των γονιδιων μεταφερεται και ο ιος του aids στην επομενη γενια!

Σορυ που σας μπερδεψα αλλα δεν ξερω πως αλλιως να εκφρασω τις σκεψεις μου πανω στο θεμα!Ελπιζω να καταλαβατε πως το εννοω!

Μα το aids δεν ειναι στα γονιδια, νομιζω εχεις μπερδευτει λιγακι!αν ειχες γριπη τη μερα που εκανες σεξ και εγινε η συλληψη του εμβρυου θα γεννηθει με γριπη?(ισως σου φανει ακυρο το παραδειγμα αλλα μαλλον ετσι θα το καταλαβεις!)
ΟΧΙ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ!και πλεον οι πιθανοτητες να ΜΗΝ κολλησει το παιδι κατα τη γεννηση ειναι περιπου 90%+, φυσικα γεννοντας με καισαρικη!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:Ναι βρε παιδι μου αλλα επειδη τα παντα ειναι στα γονιδια λεω οτι με τον τροπο που μεταδιδονται αλλα πραγματα απο γενια σε γενια ελεγα μηπως γινεται το ιδιο πραγμα και με το aids!

EDIT

Mαλλον τα λεω λιγο μπερδεμενα και δεν σας βοηθαω να καταλαβετε τι εννοω!

Επειδη ολες οι γενετικες πληροφοριες μας ειναι στα γονιδια για αυτο το λεω!Λεω λοιπον μηπως και μεσω αυτων των γονιδιων μεταφερεται και ο ιος του aids στην επομενη γενια!

Σορυ που σας μπερδεψα αλλα δεν ξερω πως αλλιως να εκφρασω τις σκεψεις μου πανω στο θεμα!Ελπιζω να καταλαβατε πως το εννοω!

Κατι κληρονομικο περναει στην επομενη γενεα μεσω των γονιδιων. Ο HIV δεν εχει να κάνει με τα γονιδια, ειναι ενας ιος σαν τους κλασικους ιους, της γριππης, της ανεμοβλογιας κτλ κτλ. Ο τροπος μεταδοσης του ειναι μεσω αμεσης επαφης σωματικων υγρων (αιμα, σωματικα υγρα, μητρικο γάλα). Το οτι εχει προσβληθει ο ενας γονεας δεν σημαινει οτι θα περασει την ασθενεια στα παιδια του μέσω της κληρονομικοτητας - το αν νοσησει το εμβρυο/νεογεννητο θα ειναι λογω της επαφης του με τον ιο, και οχι λογω των γονιδιων του.
Τα γονιδια ευθυνονται για ασθενειες όπως η κυστικη ινωση, η φαινυλκετονουρια, η ελλειψη ενζυμων όπως η G6PD.
Ειναι αλλο πραγμα η κληρονομικη ασθενεια και άλλο η επικτητη.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οκ girls!Καταλαβα!Δεν ξερω,απλα εχω διαφοροποιησει το aids απο ολες τις υπολοιπες ασθενειες,τον θεωρω πολυ δυνατο σαν ιο,δεν ξερω γιατι τα σκεφτηκα ετσι στο μυαλο μου...


Παντως αναρωτιεμαι πολλες φορες τι τραβανε αυτες οι γυναικες μια ολοκληρη ζωη!Να πηγαινουν με καθε ειδους αντρα παρα την θεληση τους,εισαι αδειος μεσα σου,αντιμετωπιζεσαι σαν ζωο...δεν ξερω πραγματικα σκεφτομαι πως αντεχουν σε ολο αυτο το μαρτυριο,ειδικα αυτες που ειδα στις φωτο δεν καταλαβαινω απο τα προσωπα τους οτι κανουν τετοιο επαγγελμα,φαινονται σαν απλες καθημερινες κοπελες,δεν ξερω...


Δεν εχουν εναν δικο τους ανθρωπο αραγε,να τους νοιαζονται,μαλλον οχι ε?Να μην μπορουν να αγαπησουν και να αγαπηθουν....εφιαλτικη ζωη...


black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

supermom

supermom
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
"Κατ' αρχάς, και μόνο το να μπορείς να έχεις στύση με μια κοπέλα διαλυμένη απ' την κακομεταχείριση, τον φόβο, την ντρόγκα ή ό,τι άλλο δεινό υφίσταται - και μόνο το ότι αυτό το εξαθλιωμένο ανθρώπινο ον σου ξυπνά καύλα αντί για συμπόνια, σημαίνει πως σ' ένα πρώτο επίπεδο είσαι παντελώς αποκτηνωμένος ο ίδιος. Από κει κι έπειτα, το να αδιαφορήσεις τόσο για κείνην όσο και για την πάρτη σου (ή και την οικογένειά σου) μη φορώντας προφυλακτικό, προσθέτει τον παράγοντα της απέραντης αμβλύνοιας στην κτηνωδία. Και στα καπάκια, έρχεται η πολιτεία, κι αντί να σε καταδικάσει ως κατ' όνομα δίποδο που του αξίζει ό,τι αρρώστια τυραννά το αντικείμενο του αδιανόητου πόθου σου, σε παρουσιάζει ως θύμα αυτής της σκιάς ανθρώπου που πήδηξες. Εύγε. Ψόφα τώρα από ηπατίτιδα Β και C πακέτο, να μη μας πίνεις και το οξυγόνο, άθλιε."

Το σχόλιο αυτό το ανέβασε ένας φίλος μου στο fb. Ζητώ συγγνώμη αν κάποιες μαμάδες θιχτούν από την γλώσσα που χρησιμοποιεί ο υπογραφών αλλά το θέμα είναι τόσο σκληρό από μόνο του...με το μόνο που δεν συμφωνώ πάντως είναι ο χαρακτηρισμός άθλιος...

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
supermom έγραψε:"Κατ' αρχάς, και μόνο το να μπορείς να έχεις στύση με μια κοπέλα διαλυμένη απ' την κακομεταχείριση, τον φόβο, την ντρόγκα ή ό,τι άλλο δεινό υφίσταται - και μόνο το ότι αυτό το εξαθλιωμένο ανθρώπινο ον σου ξυπνά καύλα αντί για συμπόνια, σημαίνει πως σ' ένα πρώτο επίπεδο είσαι παντελώς αποκτηνωμένος ο ίδιος. Από κει κι έπειτα, το να αδιαφορήσεις τόσο για κείνην όσο και για την πάρτη σου (ή και την οικογένειά σου) μη φορώντας προφυλακτικό, προσθέτει τον παράγοντα της απέραντης αμβλύνοιας στην κτηνωδία. Και στα καπάκια, έρχεται η πολιτεία, κι αντί να σε καταδικάσει ως κατ' όνομα δίποδο που του αξίζει ό,τι αρρώστια τυραννά το αντικείμενο του αδιανόητου πόθου σου, σε παρουσιάζει ως θύμα αυτής της σκιάς ανθρώπου που πήδηξες. Εύγε. Ψόφα τώρα από ηπατίτιδα Β και C πακέτο, να μη μας πίνεις και το οξυγόνο, άθλιε."

Το σχόλιο αυτό το ανέβασε ένας φίλος μου στο fb. Ζητώ συγγνώμη αν κάποιες μαμάδες θιχτούν από την γλώσσα που χρησιμοποιεί ο υπογραφών αλλά το θέμα είναι τόσο σκληρό από μόνο του...με το μόνο που δεν συμφωνώ πάντως είναι ο χαρακτηρισμός άθλιος...


Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect
μια χαρά τα είπε ο φίλος σου!
σήμερα είδα τις φώτο αυτών των γυναικών και ανακατεύτηκα. τι δυστυχία και τι κτηνωδία υπάρχει δίπλα μας;

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
florentiab έγραψε:
supermom έγραψε:"Κατ' αρχάς, και μόνο το να μπορείς να έχεις στύση με μια κοπέλα διαλυμένη απ' την κακομεταχείριση, τον φόβο, την ντρόγκα ή ό,τι άλλο δεινό υφίσταται - και μόνο το ότι αυτό το εξαθλιωμένο ανθρώπινο ον σου ξυπνά καύλα αντί για συμπόνια, σημαίνει πως σ' ένα πρώτο επίπεδο είσαι παντελώς αποκτηνωμένος ο ίδιος. Από κει κι έπειτα, το να αδιαφορήσεις τόσο για κείνην όσο και για την πάρτη σου (ή και την οικογένειά σου) μη φορώντας προφυλακτικό, προσθέτει τον παράγοντα της απέραντης αμβλύνοιας στην κτηνωδία. Και στα καπάκια, έρχεται η πολιτεία, κι αντί να σε καταδικάσει ως κατ' όνομα δίποδο που του αξίζει ό,τι αρρώστια τυραννά το αντικείμενο του αδιανόητου πόθου σου, σε παρουσιάζει ως θύμα αυτής της σκιάς ανθρώπου που πήδηξες. Εύγε. Ψόφα τώρα από ηπατίτιδα Β και C πακέτο, να μη μας πίνεις και το οξυγόνο, άθλιε."

Το σχόλιο αυτό το ανέβασε ένας φίλος μου στο fb. Ζητώ συγγνώμη αν κάποιες μαμάδες θιχτούν από την γλώσσα που χρησιμοποιεί ο υπογραφών αλλά το θέμα είναι τόσο σκληρό από μόνο του...με το μόνο που δεν συμφωνώ πάντως είναι ο χαρακτηρισμός άθλιος...


Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect
μια χαρά τα είπε ο φίλος σου!
σήμερα είδα τις φώτο αυτών των γυναικών και ανακατεύτηκα. τι δυστυχία και τι κτηνωδία υπάρχει δίπλα μας;

θα συμφωνήσω και εγώ με όσα έγραψε ο φίλος σου, πραγματικά είναι απίστευτη πόση δυστυχία υπάρχει. Είδα τις φωτογραφίες αυτών των δυστυχισμένων πλασμάτων και δεν μπορούσα να πιστέψω ότι έβλεπα. Μικρές κοπέλες, αναγκάζονται να ανέχονται τον καθένα, για λόγους που δε θα μάθουμε ίσως ποτέ. Crying or Very sad

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν ο άντρας είναι μολυσμενος με τον ιό τότε περνάει στο εμβρυο,εάν δεν κάνουν εξωσωματικη.Αν είναι μόνο η γυναίκα φορέας,το εμβρυο την γλιτώνει.Και αν το εμβρυο γεννηθεί με τον ιό,δεν θα είναι απλά φορέας αλλαθα είναι ασθενής στο τελευταίο στάδιο.
Το θέμα είναι ότι κατ'εμε έπρεπε να βγάλουν κ αυτα τα ζώα στις τηλεοράσεις για να ξέρουν κ οι γυναίκες τους,απο που να προφυλαχθουν...

Τώρα βέβαια τα χάπια κάνουν θαύματα μόνο την θεραπεία δεν έχουν βρει,αλλα ένας οροθετικος ζει αξιοπρεπεστατα...

blackrose

blackrose
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:Αν ο άντρας είναι μολυσμενος με τον ιό τότε περνάει στο εμβρυο,εάν δεν κάνουν εξωσωματικη.Αν είναι μόνο η γυναίκα φορέας,το εμβρυο την γλιτώνει.Και αν το εμβρυο γεννηθεί με τον ιό,δεν θα είναι απλά φορέας αλλαθα είναι ασθενής στο τελευταίο στάδιο.
Το θέμα είναι ότι κατ'εμε έπρεπε να βγάλουν κ αυτα τα ζώα στις τηλεοράσεις για να ξέρουν κ οι γυναίκες τους,απο που να προφυλαχθουν...

Τώρα βέβαια τα χάπια κάνουν θαύματα μόνο την θεραπεία δεν έχουν βρει,αλλα ένας οροθετικος ζει αξιοπρεπεστατα...


ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΑ- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΗΜΕΡΑ #2 - Σελίδα 20 417472

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Αν ο άντρας είναι μολυσμενος με τον ιό τότε περνάει στο εμβρυο,εάν δεν κάνουν εξωσωματικη.Αν είναι μόνο η γυναίκα φορέας,το εμβρυο την γλιτώνει.Και αν το εμβρυο γεννηθεί με τον ιό,δεν θα είναι απλά φορέας αλλαθα είναι ασθενής στο τελευταίο στάδιο.
Το θέμα είναι ότι κατ'εμε έπρεπε να βγάλουν κ αυτα τα ζώα στις τηλεοράσεις για να ξέρουν κ οι γυναίκες τους,απο που να προφυλαχθουν...

Τώρα βέβαια τα χάπια κάνουν θαύματα μόνο την θεραπεία δεν έχουν βρει,αλλα ένας οροθετικος ζει αξιοπρεπεστατα...


τώρα προσβάλεις τα ζώα!

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κλειώ μου κι εγω ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΑ- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΗΜΕΡΑ #2 - Σελίδα 20 315810
Φλωρα έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο...

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ρε κοριτσια πριν λιγο διαβασα και την ασχημη ιστορια της κοπελας που ειναι απο την Βουλγαρια,αν ειναι αληθεια οσα διαβασα η κοπελα απο την αρχη της ζωης της ζει εναν εφιαλτη!

Διαβαστε και πειτε μου την γνωμη σας!

http://www.radar.gr/news/snezhana-ilieva-i-efialtiki-istoria-tis-boulgaras-me-to-aids-2935.html

Καθως επισης ειδα και αυτο:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mZJhVqHTxrU

Γιατι ολα αυτα μου φαινονται περιεργα?
Διαβαζω συνεχεια την επιμονη τους να λενε πως η φανερωση των στοιχειων των κοριτσιων ειναι καθαρα για την προστασια του κοσμου...δεν ξερω τι γινεται...

Γινεται βρε κοριτσια την μια να βγαινει το τεστ aids αρνητικο και την αλλη θετικο?Σε αυτο το βιντεο λενε οτι η κοπελα ηξερε οτι ειχε aids και οτι στην χωρα της εβγαινε θετικο και εδω στην χωρα μας αρνητικο!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
tatijana έγραψε:Αν ο άντρας είναι μολυσμενος με τον ιό τότε περνάει στο εμβρυο,εάν δεν κάνουν εξωσωματικη.Αν είναι μόνο η γυναίκα φορέας,το εμβρυο την γλιτώνει.Και αν το εμβρυο γεννηθεί με τον ιό,δεν θα είναι απλά φορέας αλλαθα είναι ασθενής στο τελευταίο στάδιο.
Το θέμα είναι ότι κατ'εμε έπρεπε να βγάλουν κ αυτα τα ζώα στις τηλεοράσεις για να ξέρουν κ οι γυναίκες τους,απο που να προφυλαχθουν...

Τώρα βέβαια τα χάπια κάνουν θαύματα μόνο την θεραπεία δεν έχουν βρει,αλλα ένας οροθετικος ζει αξιοπρεπεστατα...


Δηλαδη περναει και μεσα απο τα γονιδια η οχι?μπερδευτηκα!

Γιατι ανεφερα και εγω αυτην την σκεψη και μου ειπαν τα κοριτσια πως κατι τετοιο δεν ισχυει!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 20 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 24 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις