Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
36 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 36 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 29]

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ αγάπη25 θα τη λυπηθώ και την τριαντάρα και την εικοσάρα. Για τους λόγους που προείπα.

Επίσης να απαντήσω και στο ερώτημά σου. Όταν αυτές οι κοπέλες είναι δέσμιες σε παράνομους οίκους ανοχής και ο νταβατζής τους χρεώνει διπλή ταρίφα για να κάτσουν στον πελάτη χωρίς προφυλακτικό (γιατί τόσο του κόβει του κάθε ζώου) δε νομίζω ότι έχουν και εκείνες κάποια άλλη επιλογή.

Αλήθεια, υπάρχει κάποιος νόμος για όσους έχουν κάποιο ΣΜΝ να το λένε στους ερωτικούς τους συντρόφους;

Και ναι, κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος. Αντί να ρίξουμε ευθύνες στον ανώμαλο που τη βρίσκει με αυτά τα ταλαίπωρα πλάσματα και που με δική του ευθύνη κολλάει ό,τι ασθένεια κυκλοφορεί, ρίχνουμε ευθύνες στις άρρωστες κοπέλες. Δε λέω πως δεν έχουν και εκείνες (εγώ στη θέση τους θα ενημέρωνα τον πελάτη ας πούμε) αλλά και ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές και τις πράξεις του.

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elena25 έγραψε:Εγώ αγάπη25 θα τη λυπηθώ και την τριαντάρα και την εικοσάρα. Για τους λόγους που προείπα.

Επίσης να απαντήσω και στο ερώτημά σου. Όταν αυτές οι κοπέλες είναι δέσμιες σε παράνομους οίκους ανοχής και ο νταβατζής τους χρεώνει διπλή ταρίφα για να κάτσουν στον πελάτη χωρίς προφυλακτικό (γιατί τόσο του κόβει του κάθε ζώου) δε νομίζω ότι έχουν και εκείνες κάποια άλλη επιλογή.

Αλήθεια, υπάρχει κάποιος νόμος για όσους έχουν κάποιο ΣΜΝ να το λένε στους ερωτικούς τους συντρόφους;

Και ναι, κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος. Αντί να ρίξουμε ευθύνες στον ανώμαλο που τη βρίσκει με αυτά τα ταλαίπωρα πλάσματα και που με δική του ευθύνη κολλάει ό,τι ασθένεια κυκλοφορεί, ρίχνουμε ευθύνες στις άρρωστες κοπέλες. Δε λέω πως δεν έχουν και εκείνες (εγώ στη θέση τους θα ενημέρωνα τον πελάτη ας πούμε) αλλά και ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές και τις πράξεις του.


ελενακι οπως ειπες ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του ...αυτο τα λεει ολα!!!

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αγαπη,αυτο ειναι μια συμβουλη απο καθηγητη μου στην σχολη,καθηγητη ψυχολογιας. ο οποιος κατα λεξη ειπε:
η ουσις απο το σωμα φευγουν δεν φευγουν απο το μυαλο.εγω θα το κραταγα κλεισμενο σε ενα δωματιο,γιατο,τα ψυχιατρεια,φυλακες,ιδρυματα ειναι μια φουσκα,στις φυλακες παιζει πολυ πρεζα,στα ψυχιατρεια σου φερονται σαν σκουπιδι και παιζει πολυ χαπακι,και στα ιδρυματα,πρεπει να εισαι σε αρχικα σταδια.αν μου συνεβαινε αυτο.δεν θα αφηνα και δεν θα μπορουσα να βλεπω το παιδι μου να αργοπεθαινει.να γινεται κουφαρι.θα το βοηθησα με οποιον τροπο μπορουσα,και δυστυχως δεν βλεπω αλλον.

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:αν ειχαν συγγενεις κοντα τους,δεν θα ηταν σ αυτο το χαλι.εγω αν το παιδι μου το εβλεπα ετσι.να εξευτελιζεται για να παρει την δοση του,να ειναι ενα κουφαρι,να πηγαινει για 5 και 10 ευρω για να πρει πρεζα θα το εβαζα μονη μου σε ενα δωματιο κλεισμενο με νερο και ψωμι,για οσα χρονια παρει.δεν θα το αφηνα ετσι.και αν θες την γνωμη μου,αν καποιος επρεπε να διασυρθει και να στιγματιστει περισσοτερο θα επρεπε οι γονεις παρα οι εκδιδομενες.


Δεν ξέρω αν έχεις κάποια παρόμοια περίπτωση στο οικογενειακό σου περιβάλλον (εύχομαι να μην έχεις). Καλό θα ήταν να μην κατακρίνουμε τόσο έντονα ανθρώπους που δε γνωρίζουμε και δεν ξέρουμε αν έχουν προσπαθήσει να σώσουν τα παιδιά τους ή όχι. Και εγώ σου μιλάω εκ πείρας. Δε θα το αναλύσω παραπάνω.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αγαπη, το να σηκωθω εγω στα 35 μου και να γινω πουτανα πολυτελειας, και να καθομαι σε πλουσιους, ναι ειναι κατακριτεο. Ακομα και η ιστορια της Τζουλιας, της εθνικης μας πορνοσταρ -ζησαμε να εχουμε κ εθνικη πορνοσταρ- δεν ξερω αν μου προκαλει αηδια γι'αυτην, η για οσους την εμπασαν στα κυκλωματα. Βασικα και τα δυο. Ξεφευγω απο το θεμα.
Αλλα το κοριτσακι που ξεκινησε στα 13 του, και στα 30 του αυτο θα κανει. ετσι εχει μαθει. τι άλλο μπορει να κανει ενα πρεζονι, μολυσμενο απο Hep Β και C και HIV και ποιος ξερει τι άλλο, που εκδιδοταν για 5 ευρω, εμενε σε αποθηκη με άλλες 10 και τρεφοταν με τα ξεροκομματα που του πετουσε ο νταβατζης του? ποιος θα του δωσει δουλεια?
Και μονο απο αυτα που γραφονται στο φορουμ μπορεις να κρινεις..

Ειρηνομαμα, καλα κανεις κι εχεις την αποψη σου, εχω κι εγω τη δικη μου. Και όπως υπερασπιζεσαι εσυ τη δικη σου, θα υπερασπιστω κι εγω τη δικη μου.
Οσο για το θεμα της λογοκρισιας, δε με νοιαζει αν εχουμε 100 διαφορετικες γνωμες εδω μεσα, αλλά όποιος μπαινει και προκαλει μιλωντας για λογοκρισια, συγγνωμη αλλα θα τα ακουσει. Υπάρχουν ατομα που μπαινουν μονο κ μονο για να πουν οτι υπάρχει λογοκρισια. Γιαυτο ασε τα κηρυγματα περι καλου συνομιλητη. Θα ελεγα οτι εισαι ακομα νεα στο φορουμ και δεν εχεις σαφη εικονα, αλλα θα πεσουν να με φανε ορισμενες, οτι μπαινω στην κλικα των παλιων. Ας ειναι.

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elena25 έγραψε:
Eirinomama έγραψε:αν ειχαν συγγενεις κοντα τους,δεν θα ηταν σ αυτο το χαλι.εγω αν το παιδι μου το εβλεπα ετσι.να εξευτελιζεται για να παρει την δοση του,να ειναι ενα κουφαρι,να πηγαινει για 5 και 10 ευρω για να πρει πρεζα θα το εβαζα μονη μου σε ενα δωματιο κλεισμενο με νερο και ψωμι,για οσα χρονια παρει.δεν θα το αφηνα ετσι.και αν θες την γνωμη μου,αν καποιος επρεπε να διασυρθει και να στιγματιστει περισσοτερο θα επρεπε οι γονεις παρα οι εκδιδομενες.


Δεν ξέρω αν έχεις κάποια παρόμοια περίπτωση στο οικογενειακό σου περιβάλλον (εύχομαι να μην έχεις). Καλό θα ήταν να μην κατακρίνουμε τόσο έντονα ανθρώπους που δε γνωρίζουμε και δεν ξέρουμε αν έχουν προσπαθήσει να σώσουν τα παιδιά τους ή όχι. Και εγώ σου μιλάω εκ πείρας. Δε θα το αναλύσω παραπάνω.




ελενα και εγω εκ πειρας απαντησα στην ειρινομαμα..

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γι αυτο και ειπα υπαρχουν οι εξαιρεσεις.παραδειγματα απο γνωστους οσα θες.ενας πεθανε απο τον καημο του,αλλος αυτοκτονησε,αλλος,απλα αδιαφορησε μεχρι που βρηκαν νεκρο τον γιο του.αλλος τον εδιωξε απο το σπιτι.αλλος,τον εστειλε ισπανια για αιμοκαθαρση,ποσες χιλιαδες ευρω και μετα απο ενα 6μηνο παλι τα ιδια.
ειναι δυνατον να διωξω το παιδι μου απο το σπιτι επειδη παιρνει ναρκωτικα?να το στειλω μια ωρα αρχιτερα?ειναι δυνατον να αδιαφορησω?ειναι δυνατον να του δινω λεφτα για να το δω να πεθαινει?η που θα αυτοκτονουσα,η που θα το κλειδωνα.
το δικο μου μυαλο μεχρι εκει κοβει.

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:Αγαπη, το να σηκωθω εγω στα 35 μου και να γινω πουτανα πολυτελειας, και να καθομαι σε πλουσιους, ναι ειναι κατακριτεο. Ακομα και η ιστορια της Τζουλιας, της εθνικης μας πορνοσταρ -ζησαμε να εχουμε κ εθνικη πορνοσταρ- δεν ξερω αν μου προκαλει αηδια γι'αυτην, η για οσους την εμπασαν στα κυκλωματα. Βασικα και τα δυο. Ξεφευγω απο το θεμα.
Αλλα το κοριτσακι που ξεκινησε στα 13 του, και στα 30 του αυτο θα κανει. ετσι εχει μαθει. τι άλλο μπορει να κανει ενα πρεζονι, μολυσμενο απο Hep Β και C και HIV και ποιος ξερει τι άλλο, που εκδιδοταν για 5 ευρω, εμενε σε αποθηκη με άλλες 10 και τρεφοταν με τα ξεροκομματα που του πετουσε ο νταβατζης του? ποιος θα του δωσει δουλεια?
Και μονο απο αυτα που γραφονται στο φορουμ μπορεις να κρινεις..

Ειρηνομαμα, καλα κανεις κι εχεις την αποψη σου, εχω κι εγω τη δικη μου. Και όπως υπερασπιζεσαι εσυ τη δικη σου, θα υπερασπιστω κι εγω τη δικη μου.
Οσο για το θεμα της λογοκρισιας, δε με νοιαζει αν εχουμε 100 διαφορετικες γνωμες εδω μεσα, αλλά όποιος μπαινει και προκαλει μιλωντας για λογοκρισια, συγγνωμη αλλα θα τα ακουσει. Υπάρχουν ατομα που μπαινουν μονο κ μονο για να πουν οτι υπάρχει λογοκρισια. Γιαυτο ασε τα κηρυγματα περι καλου συνομιλητη. Θα ελεγα οτι εισαι ακομα νεα στο φορουμ και δεν εχεις σαφη εικονα, αλλα θα πεσουν να με φανε ορισμενες, οτι μπαινω στην κλικα των παλιων. Ας ειναι.


σε παρακαλω νενα μην πιανεις στο στομα σου την θεα τζουλια θα τσακωθουμε ασχημα!! Razz Razz Razz νενα μου αυτο ειπα και εγω ποιο πανω οτι το κοριτσακι που ειναι 13ων σα;φεστατα δεν ξερει τι του γινεται...και αν και πριν ημου ν απ[ολυτη τωρα με τα λεγομενα σου με εχεις κανει να πιστευω πως ακομα και η 30αρα ισως ειναι θυμα των καταστασεων και του συστηματος!!μεχρι και με την τζουλια προβληματιστηκα τωρα... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νενα στα αρχικα που λες συμφωνω.
οσο για το κηρυγμα γιατι εχεις συνεχως την εντυπωση πως σου κανω κηρυγμα,σου κουναω το δαχτυλο κτλ κτλ.
δεν εχω τετοια προθεση,λεω την αποψη μου.δεν μου αρεσει να βλεπω,να χαρακτηριζουν και το λεω.οσο για το αν θα πεσουν να με φανε,απο την στιγμη που δεν δινω δικαιωματα δεν με ενδιαφερει,δεν πιστευω πως προκαλεσα καποιον με αυτα που ειπα,μιλησα γενικα,μιλησα καπου στη μεση,δεν υπερασπιστηκα ουτε κατηγορησα,και εδω μεσα κανουμε μια συζητηση,γιατι πρεπει να γινεται ολο αυτο?

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eirinomama έγραψε:Νενα στα αρχικα που λες συμφωνω.
οσο για το κηρυγμα γιατι εχεις συνεχως την εντυπωση πως σου κανω κηρυγμα,σου κουναω το δαχτυλο κτλ κτλ.
δεν εχω τετοια προθεση,λεω την αποψη μου.δεν μου αρεσει να βλεπω,να χαρακτηριζουν και το λεω.οσο για το αν θα πεσουν να με φανε,απο την στιγμη που δεν δινω δικαιωματα δεν με ενδιαφερει,δεν πιστευω πως προκαλεσα καποιον με αυτα που ειπα,μιλησα γενικα,μιλησα καπου στη μεση,δεν υπερασπιστηκα ουτε κατηγορησα,και εδω μεσα κανουμε μια συζητηση,γιατι πρεπει να γινεται ολο αυτο?


κανεις αυτο που ελεγεσ σε εμας να μην κανουμε τοση ωρα... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αγαπη 25 έγραψε:
Eirinomama έγραψε:Νενα στα αρχικα που λες συμφωνω.
οσο για το κηρυγμα γιατι εχεις συνεχως την εντυπωση πως σου κανω κηρυγμα,σου κουναω το δαχτυλο κτλ κτλ.
δεν εχω τετοια προθεση,λεω την αποψη μου.δεν μου αρεσει να βλεπω,να χαρακτηριζουν και το λεω.οσο για το αν θα πεσουν να με φανε,απο την στιγμη που δεν δινω δικαιωματα δεν με ενδιαφερει,δεν πιστευω πως προκαλεσα καποιον με αυτα που ειπα,μιλησα γενικα,μιλησα καπου στη μεση,δεν υπερασπιστηκα ουτε κατηγορησα,και εδω μεσα κανουμε μια συζητηση,γιατι πρεπει να γινεται ολο αυτο?


κανεις αυτο που ελεγεσ σε εμας να μην κανουμε τοση ωρα... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
θα μπορουσα να ξερω ποιο ειναι αυτο παρακαλω?

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:αν ειχαν συγγενεις κοντα τους,δεν θα ηταν σ αυτο το χαλι.εγω αν το παιδι μου το εβλεπα ετσι.να εξευτελιζεται για να παρει την δοση του,να ειναι ενα κουφαρι,να πηγαινει για 5 και 10 ευρω για να πρει πρεζα θα το εβαζα μονη μου σε ενα δωματιο κλεισμενο με νερο και ψωμι,για οσα χρονια παρει.δεν θα το αφηνα ετσι.και αν θες την γνωμη μου,αν καποιος επρεπε να διασυρθει και να στιγματιστει περισσοτερο θα επρεπε οι γονεις παρα οι εκδιδομενες.


Ναι μπορει να μην εχουν καλες σχεσεις με τους συγγενεις αλλα μονο και μονο που θα στιγματιστουν λογω συγγενειας,εφοσον εχουν δωθει τα επωνυματα τους?

Καταλαβαινω πως το λες,οτι δηλαδη αντιμετωπιζονται οπως αν κανανε ενα κοινο εγκλημα,δεν ξερω μωρε κατι δεν μου αρεσει στην ολη ιστορια...

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eirinomama έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
Eirinomama έγραψε:Νενα στα αρχικα που λες συμφωνω.
οσο για το κηρυγμα γιατι εχεις συνεχως την εντυπωση πως σου κανω κηρυγμα,σου κουναω το δαχτυλο κτλ κτλ.
δεν εχω τετοια προθεση,λεω την αποψη μου.δεν μου αρεσει να βλεπω,να χαρακτηριζουν και το λεω.οσο για το αν θα πεσουν να με φανε,απο την στιγμη που δεν δινω δικαιωματα δεν με ενδιαφερει,δεν πιστευω πως προκαλεσα καποιον με αυτα που ειπα,μιλησα γενικα,μιλησα καπου στη μεση,δεν υπερασπιστηκα ουτε κατηγορησα,και εδω μεσα κανουμε μια συζητηση,γιατι πρεπει να γινεται ολο αυτο?


κανεις αυτο που ελεγεσ σε εμας να μην κανουμε τοση ωρα... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
θα μπορουσα να ξερω πιο ειναι αυτο παρακαλω?


λες τοση ωρα να κοιταμε την ουσια βρε ειρηνομαμα αλλα εσυ τωρα κοιτας τις λεπτομερειες...

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οκ, Ειρηνομαμα, δεν θελω να παρεξηγηθουμε, το ξερω οτι εχεις καλη προθεση, ισως να ηταν απλα προσωπικη μου εκτιμηση το οτι μου κουνας το δαχτυλο, το λυσαμε, δεν υπαρχει λογος να το συνεχισουμε.

Εγω, απο όλα αυτα που λες, διαφωνω μονο στο οτι η διαπόμπευση ειναι μερος της τιμωριας. Και πάλι, εχει περιπτωσεις και διαβαθμισεις ολο αυτο.
Ολα καλα? Very Happy

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εγω τοση ωρα προσπαθω να εξηγησω αυτο που νιωθω.δυστυχως η εγω δεν ξερω να εκφραζομαι,η εσεις δεν μπορειτε να μπειτε στην βαθυτητα και την βαρυτητα αυτου που σκεφτομαι.ΕΓΩ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ και οτι ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ πιο πολυ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ.ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.αυτο νιωθω.αλλα δεν μπορει να γινει μια συζητηση,χωρις χαρακτηρισμους,χωρις υφος,χωρις χιλια δυο.λυπαμαι.δεν μπορω να απολαυσω αυτην την συζητηση.εγω δεν εχω σκοπο να κατηγορησω καποιον.εν αντιθεσει,ακουσα οτι κουναω το δαχτυλο,κανω κυρηγμα,ειμαι νεα στο φορουμ και δεν ξερω τι παιζει,κανω αυτο για το οποιο ελεγα να μην κανετε κτλ κτλ κτλ.
αν ειναι να συζηταμε και προσπαθουμε να πεισουμε τον αλλον οτι αυτο ειναι το σωστο,δεν παμε πουθενα.κατι τετοιο ειναι σωστο και πρεπον να γινεται στις εκλογες και στα δικαστηρια,οχι σε μια ομαδα συζητησης.η αντιπαραθεσεις εχουν και ορια.δεν προσπαθω να πεισω καποιον με τις αποψεις μου, μ αρεσει να τις μοιραζομαι ..και να προβληματιζομαι απο τις αντιθετες.η νενα με προβληματισε σε καποια.αλλα με στεναχωρησε το υφος της.επισης με στεναχωρησε να βλεπω να μιλανε ετσι πιο πανω πριν μπω στο θεμα,μαμαδες σε φορουμ με σχεση την μητροτητα.απο την στιγμη που δεν ειμαι κατανοητη σ αυτα που λεω τοση ωρα,και φαινομαι ως το το νεο μελος,το κηρυγμα,το δαχτυλο,και οριζω τι να κανετε και τι οχι ,δεν υπαρχει λογος να συνεχισω αυτην την συνομιλια πιστευω.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:Οκ, Ειρηνομαμα, δεν θελω να παρεξηγηθουμε, το ξερω οτι εχεις καλη προθεση, ισως να ηταν απλα προσωπικη μου εκτιμηση το οτι μου κουνας το δαχτυλο, το λυσαμε, δεν υπαρχει λογος να το συνεχισουμε.

Εγω, απο όλα αυτα που λες, διαφωνω μονο στο οτι η διαπόμπευση ειναι μερος της τιμωριας. Και πάλι, εχει περιπτωσεις και διαβαθμισεις ολο αυτο.
Ολα καλα? Very Happy
τωρα ειδα το μηνυμα σου ,και χαιρομαι που λεσ αυτο που λες.ο γραπτος λογος δεν βοηθαει να καταλαβουμε καποια πραγματα.νομιζω πως σκοπος ειναι να προβληματισουμε ο ενας τον αλλον και να ανταλλαξουμε αποψεις.απο μερους μου ολα καλα Smile

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Δε λέω πως δεν έχουν και εκείνες (εγώ στη θέση τους θα ενημέρωνα τον πελάτη ας πούμε) αλλά και ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές και τις πράξεις του. [/color][/font]


Ελενα συμφωνω οτι φταινε και οι 2 πλευρες,επειτα ομως μπορουμε να φανταστουμε εναν ανθρωπο που ειναι ερμαιο των ναρκωτικων (και οχι μονο) να εχει την καταλληλη συμπονοια να νοιαστει για τον συνανθρωπο του?Οταν παιζεται θεμα προσωπικης επιβιωσης δεν νομιζω να εχεις συνειδηση του τι κανεις!

Αυτες οι γυναικες λογικα απο μικρη ηλικια ειναι βυθισμενες στον πονο,ειναι αδειες μεσα τους,δεν ειχαν ποτε στηριγμα,αγαπη,φροντιδα,ετσι εμαθαν να ζουν!Δεν ξερω ρε κοριτσια...ο καθενας το βλεπει απο την δικη του οπτικη ματια!Εγω ας πουμε μπορει στην αρχη να κατηγορησα τις κοπελες πρωτα για αυτην τους την ανευθυνοτητα αλλα μετα που διαβασα και εσας και που εκατσα να σκεφτω καλυτερα,ειδα παραπερα!


Παντως μονο και μονο οι τιτλοι των ειδησεων αυτου του θεματος,σε προιδεαζουν εντελως αρνητικα προς την μερια των κοριτσιων,παρουσιαζοντας ως θυτες αυτες και θυματα τους αντρες!

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
black beauty έγραψε:
elena25 έγραψε:Δε λέω πως δεν έχουν και εκείνες (εγώ στη θέση τους θα ενημέρωνα τον πελάτη ας πούμε) αλλά και ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές και τις πράξεις του. [/color][/font]


Ελενα συμφωνω οτι φταινε και οι 2 πλευρες,επειτα ομως μπορουμε να φανταστουμε εναν ανθρωπο που ειναι ερμαιο των ναρκωτικων (και οχι μονο) να εχει την καταλληλη συμπονοια να νοιαστει για τον συνανθρωπο του?Οταν παιζεται θεμα προσωπικης επιβιωσης δεν νομιζω να εχεις συνειδηση του τι κανεις!

Αυτες οι γυναικες λογικα απο μικρη ηλικια ειναι βυθισμενες στον πονο,ειναι αδειες μεσα τους,δεν ειχαν ποτε στηριγμα,αγαπη,φροντιδα,ετσι εμαθαν να ζουν!Δεν ξερω ρε κοριτσια...ο καθενας το βλεπει απο την δικη του οπτικη ματια!Εγω ας πουμε μπορει στην αρχη να κατηγορησα τις κοπελες πρωτα για αυτην τους την ανευθυνοτητα αλλα μετα που διαβασα και εσας και που εκατσα να σκεφτω καλυτερα,ειδα παραπερα!


Παντως μονο και μονο οι τιτλοι των ειδησεων αυτου του θεματος,σε προιδεαζουν εντελως αρνητικα προς την μερια των κοριτσιων,παρουσιαζοντας ως θυτες αυτες και θυματα τους αντρες!
συμφωνω μαζι σου.και δεν λεω πως ειναι σωστο να διαπομπευονται,αλλα αν ειναι να προστατευτουν 1000 γυναικες σπο αυτους που πηγαν μαζι τους ( εννοω τις γυναικες τους) κι αν ειναι να βαλουν μυαλο και να σταματησει ολο αυτο και να μην πηγαινουν με τετοιες γυναικες αλλα σε νομιμους οικους ανοχης,για να εξαλειφθουν αυτα τα θυματα οι κοπελες ( οι οποιες εχουν και αυτεσ ευθυνη).τοτε ας δημοσιοποιηθουν.ειναι το λιγοτερο.για μενα.

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:
συμφωνω μαζι σου.και δεν λεω πως ειναι σωστο να διαπομπευονται,αλλα αν ειναι να προστατευτουν 1000 γυναικες σπο αυτους που πηγαν μαζι τους ( εννοω τις γυναικες τους) κι αν ειναι να βαλουν μυαλο και να σταματησει ολο αυτο και να μην πηγαινουν με τετοιες γυναικες αλλα σε νομιμους οικους ανοχης,για να εξαλειφθουν αυτα τα θυματα οι κοπελες ( οι οποιες εχουν και αυτεσ ευθυνη).τοτε ας δημοσιοποιηθουν.ειναι το λιγοτερο.για μενα.


Καταλαβαίνω τι λες αλλά δεν νομίζω πως έχει κάποια λογική αυτό. Θεωρείς ότι ο άντρας που έκανε την κουτσουκέλα, θα δει την ιερόδουλη στην τηλεόραση και θα πει στη γυναίκα του "ξέρεις, αγάπη μου, τις προάλλες πήγα με μια πόρνη και ίσως με κόλλησε HIV και τώρα ίσως έχεις κι εσύ"; Γιατί εμένα αυτό μου φαίνεται απίθανο. Περισσότερο λογικό θα μου φαινόταν να δημοσιοποιηθούν οι φωτογραφίες των ζώων (συγνώμη αλλά δεν μπορώ να τους χαρακτηρίσω αλλιώς) παρά των γυναικών αυτών.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:εγω τοση ωρα προσπαθω να εξηγησω αυτο που νιωθω.δυστυχως η εγω δεν ξερω να εκφραζομαι,η εσεις δεν μπορειτε να μπειτε στην βαθυτητα και την βαρυτητα αυτου που σκεφτομαι.ΕΓΩ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ και οτι ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ πιο πολυ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ.ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.αυτο νιωθω.αλλα δεν μπορει να γινει μια συζητηση,χωρις χαρακτηρισμους,χωρις υφος,χωρις χιλια δυο.λυπαμαι.δεν μπορω να απολαυσω αυτην την συζητηση.εγω δεν εχω σκοπο να κατηγορησω καποιον.εν αντιθεσει,ακουσα οτι κουναω το δαχτυλο,κανω κυρηγμα,ειμαι νεα στο φορουμ και δεν ξερω τι παιζει,κανω αυτο για το οποιο ελεγα να μην κανετε κτλ κτλ κτλ.
αν ειναι να συζηταμε και προσπαθουμε να πεισουμε τον αλλον οτι αυτο ειναι το σωστο,δεν παμε πουθενα.κατι τετοιο ειναι σωστο και πρεπον να γινεται στις εκλογες και στα δικαστηρια,οχι σε μια ομαδα συζητησης.η αντιπαραθεσεις εχουν και ορια.δεν προσπαθω να πεισω καποιον με τις αποψεις μου, μ αρεσει να τις μοιραζομαι ..και να προβληματιζομαι απο τις αντιθετες.η νενα με προβληματισε σε καποια.αλλα με στεναχωρησε το υφος της.επισης με στεναχωρησε να βλεπω να μιλανε ετσι πιο πανω πριν μπω στο θεμα,μαμαδες σε φορουμ με σχεση την μητροτητα.απο την στιγμη που δεν ειμαι κατανοητη σ αυτα που λεω τοση ωρα,και φαινομαι ως το το νεο μελος,το κηρυγμα,το δαχτυλο,και οριζω τι να κανετε και τι οχι ,δεν υπαρχει λογος να συνεχισω αυτην την συνομιλια πιστευω.


Οχι ισα ισα εγω νομιζω πως μιλησες πολυ ομορφα,δεν ενιωσα να θιγεις κανεναν,ουτε με ειρωνειες ουτε τιποτα,ειπες απλα την γνωμη σου!Μακαρι να γινονταν ετσι ολες οι συζητησεις στο φορουμ μας!Ειναι τοσο ωραιο που εχουμε αυτο εδω το βημα, που μπορουμε να ανταλλαξουμε τις σκεψεις μας και τους προβληματισμους μας!Ειναι ακομη πιο ωραιο οταν εχουμε ανοιχτο μυαλο και μπορουμε να ακουσουμε μια αλλη οπτικη εκτος της δικης μας!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Προσωπικα, αυτος που με αηδιαζει περισσοτερο στην ολη υποθεση, ειναι αυτος που θα πηδηξει την πορνη χωρις προφυλακτικο. Για μενα δεν υπάρχει δικαιολογια. Ακομα κι αν ο οικος ανοχης ειναι τυπος και υπογραμμος, μπορει μια απο τις κοπελες του να εχει μολυνθει και να μην το ξερει ακομα. Και δε μιλαμε μονο για τον ιο του AIDS, μιλαμε για ΠΟΛΛΑ άλλα ΣΜΝ, απο μουνοψειρες που λεει ο λογος μεχρι συφιλη. Ακομα και με τον επι χρονια εραστη σου που το κανεις χωρις προφυλαξη, παιρνεις ρισκο.
Σε καμια περιπτωση δεν θα πω καλα να πάθουν, κανενας τους, αλλά πραγματικα, οι πιο ανεγκεφαλοι της όλης ιστοριας ειναι αυτοι οι πελατες.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:Προσωπικα, αυτος που με αηδιαζει περισσοτερο στην ολη υποθεση, ειναι αυτος που θα πηδηξει την πορνη χωρις προφυλακτικο. Για μενα δεν υπάρχει δικαιολογια. Ακομα κι αν ο οικος ανοχης ειναι τυπος και υπογραμμος, μπορει μια απο τις κοπελες του να εχει μολυνθει και να μην το ξερει ακομα. Και δε μιλαμε μονο για τον ιο του AIDS, μιλαμε για ΠΟΛΛΑ άλλα ΣΜΝ, απο μουνοψειρες που λεει ο λογος μεχρι συφιλη. Ακομα και με τον επι χρονια εραστη σου που το κανεις χωρις προφυλαξη, παιρνεις ρισκο.
Σε καμια περιπτωση δεν θα πω καλα να πάθουν, κανενας τους, αλλά πραγματικα, οι πιο ανεγκεφαλοι της όλης ιστοριας ειναι αυτοι οι πελατες.
συμφωνω..αλλα ρε Νενα και γι αυτους η κοινωνια ευθυνεται...
και δεν ειναι μονο παντρεμενοι και πορνογεροι ,ειναι πιτσιρικαδες 15-16-17-18 χρονων.με αυτην την αποψη οι διαστασεις που παιρνει το θεμα ισως καπου να ειναι σωτηριες.
και ελενα οχι δεν θεωρω πως θα το πει στην γυναικα του,αλλα αν μαθει πως εχει aids ε δεν θα παει μαζι της χωρις ρε συ.δεν θα το κανει.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:


Καταλαβαίνω τι λες αλλά δεν νομίζω πως έχει κάποια λογική αυτό. Θεωρείς ότι ο άντρας που έκανε την κουτσουκέλα, θα δει την ιερόδουλη στην τηλεόραση και θα πει στη γυναίκα του "ξέρεις, αγάπη μου, τις προάλλες πήγα με μια πόρνη και ίσως με κόλλησε HIV και τώρα ίσως έχεις κι εσύ"; Γιατί εμένα αυτό μου φαίνεται απίθανο. Περισσότερο λογικό θα μου φαινόταν να δημοσιοποιηθούν οι φωτογραφίες των ζώων (συγνώμη αλλά δεν μπορώ να τους χαρακτηρίσω αλλιώς) παρά των γυναικών αυτών. [/font]


Ναι σιγα και δεν τολμησουν να μιλησουν στις γυναικες τους τα γαιδουρια!


Ειρηνη θα μπορουσαν να προβληματισουν τον κοσμο και με αλλο τροπο,οπως να πουνε περιοχες που βρεθηκαν οι κοπελες και γενικοτερα να αναφερουν στοιχεια για αυτο το θεμα χωρις να δωσουν τοσες λεπτομερειες!Παλι δεν θα εμπαιναν σε σκεψη στο ακουσμα της περιοχης που ηταν τα πορνεια ωστε να πανε να κοιταχτουν?

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
black beauty έγραψε:
elena25 έγραψε:


Καταλαβαίνω τι λες αλλά δεν νομίζω πως έχει κάποια λογική αυτό. Θεωρείς ότι ο άντρας που έκανε την κουτσουκέλα, θα δει την ιερόδουλη στην τηλεόραση και θα πει στη γυναίκα του "ξέρεις, αγάπη μου, τις προάλλες πήγα με μια πόρνη και ίσως με κόλλησε HIV και τώρα ίσως έχεις κι εσύ"; Γιατί εμένα αυτό μου φαίνεται απίθανο. Περισσότερο λογικό θα μου φαινόταν να δημοσιοποιηθούν οι φωτογραφίες των ζώων (συγνώμη αλλά δεν μπορώ να τους χαρακτηρίσω αλλιώς) παρά των γυναικών αυτών. [/font]


Ναι σιγα και δεν τολμησουν να μιλησουν στις γυναικες τους τα γαιδουρια!


Ειρηνη θα μπορουσαν να προβληματισουν τον κοσμο και με αλλο τροπο,οπως να πουνε περιοχες που βρεθηκαν οι κοπελες και γενικοτερα να αναφερουν στοιχεια για αυτο το θεμα χωρις να δωσουν τοσες λεπτομερειες!Παλι δεν θα εμπαιναν σε σκεψη στο ακουσμα της περιοχης που ηταν τα πορνεια ωστε να πανε να κοιταχτουν?
πιστευω πως ζουμε στον παραλλογισμο του..σιγα μην συμβει σε μενα..

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Προσωπικα, αυτος που με αηδιαζει περισσοτερο στην ολη υποθεση, ειναι αυτος που θα πηδηξει την πορνη χωρις προφυλακτικο. Για μενα δεν υπάρχει δικαιολογια. Ακομα κι αν ο οικος ανοχης ειναι τυπος και υπογραμμος, μπορει μια απο τις κοπελες του να εχει μολυνθει και να μην το ξερει ακομα. Και δε μιλαμε μονο για τον ιο του AIDS, μιλαμε για ΠΟΛΛΑ άλλα ΣΜΝ, απο μουνοψειρες που λεει ο λογος μεχρι συφιλη. Ακομα και με τον επι χρονια εραστη σου που το κανεις χωρις προφυλαξη, παιρνεις ρισκο.
Σε καμια περιπτωση δεν θα πω καλα να πάθουν, κανενας τους, αλλά πραγματικα, οι πιο ανεγκεφαλοι της όλης ιστοριας ειναι αυτοι οι πελατες.

Ε ναι φερθηκαν σαν αθωα παιδαρελια!Και ρε κοριτσια απο την στιγμη που καποιος ειναι ναρκομανης,δεν ειναι και πολυ πιθανον να εχει aids?(ειχα αυτην την συζητηση με τον αντρα μου και μου το ανεφερε,λογω συριγγας)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις