Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
25 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 25 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 29]

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειναι χαρακτηριστικο του φασισμου να γινονται εξιλαστηρια θυματα οι αδυναμοι, και οχι αυτοι που πραγματικα φταινε.
Και μη μου πει καμια οτι η ρωσιδα και η καθε ρωσιδα/ελληνιδα/βουλγαρα/σενεγαλεζα δεν χρησιμοποιηθηκαν σαν αποδιοπομπαιοι τραγοι. Για να τονωθει το κοινωνικο μας φρονημα και να νιωσουμε περηφανοι που δεν ανηκουμε σε μια απο αυτες τις απεχθεις -sacre bleu!!!!- κατηγοριες του περιθωριου. Για να κουνησουμε το δαχτυλο με ανωτερωτητα και να πουμε "τα ηθελε και τα επαθε". Μας ανεβαζει την Φαρισαϊκή μας αυτοεκτιμηση το να μηνε ιμαστε σαν αυτους τους αποκληρους της μοιρας. Εγω αυτο καταλαβα απο τα περισσοτερα γραφομενα.

και γω αν δεν εχω να φαω και παω και κλεψω μια απο τις κωλοτραπεζες,η απο εναν πολιτικο που τα χει φαει,θα δικαστω και θα δημοσιοποιηθουν τα στοιχεια μου,γιατι θα εχω διαπραξει εγκληματικη πραξη.
Κι εγω καταλαβαινω τι λες, αλλά απο τη στιγμη που θα τιμωρηθει ο "εγκληματιας" (το βαζω σε εισαγωγικα γαιτι δεν θεωρω εγκληματια καποιον που κλεβει για να φαει και για να ταϊσει τα παιδια του), δεν υπάρχει λόγος να διαπομπευθει. Ειδικα με τον τροπο που εγινε η όλη διαδικασια στο συγκεκριμενο θεμα. Μονο κανιβαλισμο μπορω να το χαρακτηρισω.

Το τυχαρπαστο που εγραψε για λογοκρισια δεν θα το αναφερω καν. Ο καθενας πορευεται με οσο εχει.. Rolling Eyes Rolling Eyes

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αγαπη 25 έγραψε:
panta έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:ρε κοριτσια ελεος πια εδω μεσα δεν τολμαμε να πουμε μια κουβεντα αμεσως να επιτεθειτε!!!και στην τελικη και εγω χεστηκα δεν με ενδιαφερει και δεν μπορω να δικαιολογησω ουτε τις ιεροδουλες διοτι μερικες το ηξεραν ουτε τους αλλους τους εξυπνους που πηγαν αν ειναι δυνατον με ιεροδδουλη χωρις καμια προφυλαξη!!!τους αξιζε οτι επαθαν τελος!!!και εγω εχω αγανακτησει γιατι πραγματικα τα χειροτερα ερχονται και ολες μεγαλωνουμε παιδακια σε μια τετοια κοινωνια!!αλλα απο την αλλη πιστευω πως ο καθενας ειναι αξιος της μοιρας του!!!

Κατα τη γνώμη μου το "έλεος" πηγαίνει σε εκφράσεις του τύπου: "και εγω χεστηκα δεν με ενδιαφερει", "τους αξιζε οτι επαθαν τελος", "ο καθενας ειναι αξιος της μοιρας του!!!"
................
ειδικά όταν συνοδεύονται από την απαραίτητη αγανακτηση για τον κοσμο που μεγαλωνουμε τα παιδια μας και "που παμε ορε παιδια που παμε"




Τα παιδια μας θα μεγαλωσουν στον κοσμο που εμεις φτιαχνουμε με αδιαφορια και υπεροψια





κοπελια λαθος καταλαβες... και δεν ειμαι ουτε υπεροπτικη ουτε αδιαφορη..


απο οσα γραφεις, αυτο αφηνεις να εννοηθει......ισως αν εκφραζοσουν καλυτερα να μη δημιουργουνταν λαθος εντυπωσεις.

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:Ειναι χαρακτηριστικο του φασισμου να γινονται εξιλαστηρια θυματα οι αδυναμοι, και οχι αυτοι που πραγματικα φταινε.
Και μη μου πει καμια οτι η ρωσιδα και η καθε ρωσιδα/ελληνιδα/βουλγαρα/σενεγαλεζα δεν χρησιμοποιηθηκαν σαν αποδιοπομπαιοι τραγοι. Για να τονωθει το κοινωνικο μας φρονημα και να νιωσουμε περηφανοι που δεν ανηκουμε σε μια απο αυτες τις απεχθεις -sacre bleu!!!!- κατηγοριες του περιθωριου. Για να κουνησουμε το δαχτυλο με ανωτερωτητα και να πουμε "τα ηθελε και τα επαθε". Μας ανεβαζει την Φαρισαϊκή μας αυτοεκτιμηση το να μηνε ιμαστε σαν αυτους τους αποκληρους της μοιρας. Εγω αυτο καταλαβα απο τα περισσοτερα γραφομενα.

και γω αν δεν εχω να φαω και παω και κλεψω μια απο τις κωλοτραπεζες,η απο εναν πολιτικο που τα χει φαει,θα δικαστω και θα δημοσιοποιηθουν τα στοιχεια μου,γιατι θα εχω διαπραξει εγκληματικη πραξη.
Κι εγω καταλαβαινω τι λες, αλλά απο τη στιγμη που θα τιμωρηθει ο "εγκληματιας" (το βαζω σε εισαγωγικα γαιτι δεν θεωρω εγκληματια καποιον που κλεβει για να φαει και για να ταϊσει τα παιδια του), δεν υπάρχει λόγος να διαπομπευθει. Ειδικα με τον τροπο που εγινε η όλη διαδικασια στο συγκεκριμενο θεμα. Μονο κανιβαλισμο μπορω να το χαρακτηρισω.

Το τυχαρπαστο που εγραψε για λογοκρισια δεν θα το αναφερω καν. Ο καθενας πορευεται με οσο εχει.. Rolling Eyes Rolling Eyes




σε μενα αναφερεσαι με το τυχαρπαστο???

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και συνεχιζω...βλεπετε το δεντρο και χανετε το δασος..
μην τρωγεστε.
ας πουμε κατι πιο τραγικο!
πασοκ και ν.δ. εχουν και λαο στις συγκεντρωσεις? αν μας κυβερνησουν αυτοι οι δυο μαζι ...μετα μας απαυτωσανε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καλα λεει ο χιος χαχΑΧαΧ
μαντρωστε τα παππουδια και τους φοιτητες!!!!!!! χαχΑχΑΧαΧ

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eirinomama έγραψε:και συνεχιζω...βλεπετε το δεντρο και χανετε το δασος..
μην τρωγεστε.
ας πουμε κατι πιο τραγικο!
πασοκ και ν.δ. εχουν και λαο στις συγκεντρωσεις? αν μας κυβερνησουν αυτοι οι δυο μαζι ...μετα μας απαυτωσανε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καλα λεει ο χιος χαχΑΧαΧ
μαντρωστε τα παππουδια και τους φοιτητες!!!!!!! χαχΑχΑΧαΧ

εγω παλι θα ελαφρνω λιγο το κλιμα και θα πω πως τις φωτο με τις ιεροδουλες μας τις δημοσιοποιησαν για να μη μας ερθουν αποτομα οι φατσες των αλλων 300 ιεροδουλων που θα αναλαβουν απο Δευτερα

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αγαπη 25 έγραψε:
σε μενα αναφερεσαι με το τυχαρπαστο???
Οχι, Αγαπη, άλλο ειναι το τυχαρπαστο.
Μην παρεξηγηθω με τα λαθος ατομα! Shocked

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:
σε μενα αναφερεσαι με το τυχαρπαστο???
Οχι, Αγαπη, άλλο ειναι το τυχαρπαστο.
Μην παρεξηγηθω με τα λαθος ατομα! Shocked



αμαν βρε νενα και εσυ!!παρεξηγησου επιτελους με τα σωστα ατομα!! Razz Razz Razz

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
panta έγραψε:
Eirinomama έγραψε:και συνεχιζω...βλεπετε το δεντρο και χανετε το δασος..
μην τρωγεστε.
ας πουμε κατι πιο τραγικο!
πασοκ και ν.δ. εχουν και λαο στις συγκεντρωσεις? αν μας κυβερνησουν αυτοι οι δυο μαζι ...μετα μας απαυτωσανε ολους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καλα λεει ο χιος χαχΑΧαΧ
μαντρωστε τα παππουδια και τους φοιτητες!!!!!!! χαχΑχΑΧαΧ

εγω παλι θα ελαφρνω λιγο το κλιμα και θα πω πως τις φωτο με τις ιεροδουλες μας τις δημοσιοποιησαν για να μη μας ερθουν αποτομα οι φατσες των αλλων 300 ιεροδουλων που θα αναλαβουν απο Δευτερα



φανταζεσαι τι εχει να γινει ετσι???χαοοοςςςςςςςςς!!!!!

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
για την κοπελα που λεει πως αν κλεψεις θα τιμωρηθεις κτλ κτλ
ξαναλεω...
ο στιγματισμος ειναι μερος του σωφρονισμου σε ενα εγκλημα.
αν δεν εχεις να φας θα ζητιανεψεις,δεν θα κλεψεις.
κοιτα λιγο πολυ,με νοιαζει η ολη κοινωνια,γι αυτο λεω βλεπετε το δεντρο και χανετε το δασος,σταθηκατε στην ρωσιδα στις πορνες της πλ.βαθης, και οχι στο οτι ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ,ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ,ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΜΑΣ. ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ.η αληθεια ειναι στην μεση..δεν ιναι αθωες οι 30αρες τις πλ.βαθης.δεν ειναι αθωοι οι πελατες.δεν ειμαστε αθωοι εμεις.
αντε την κυριακη να ξανακανουμε τα ιδια λαθη ΟΛΟΙ ΜΑΣ.και δεν εχει να κανει με πολιτικη συζητηση.αλλα με το μελλον της χωρας.η χωρα μας ειναι το σπιτι μας.παρακαλω,ας τελειωσει αυτο το θεμα εδω..γιατι με θλιβει το γεγονος,οτι αντι να δουμε πως μπορουμε να αντιμετωπισουμε βλεπω να καυγαδιζουμε για το ποιος εχει την πιο σωστη αποψη.
και ποιος ειναι ο κριτης?
ο δημοσ.δημο-κρατια.γι αυτο.ας πουμε κατι πιο ομορφο!αυτη ειναι η γνωμη μου!απαιτω να την σεβεστε,ειναι δικαιωμα σας να την απορριπτετε!!!!!!
Smile
<3

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:litsakos και chiken τα κοιτσια τα 11 που δειχνουν εχουν την ηλικια σας.
δεν ξεκινησαν ως πορνες.δεν τις εκλεψαν,δεν τις αναγκασαν.ειναι απλα ναρκωμανεις.νιωθω λυπη και συμπονια.αλλα νιωθω λυπη και συμπονια και για τους υπολοιπους.το κεντρο ,τους πολιτες,τα παιδια.δεν ειναι οσο συναισθηματικα τα νομιζετε ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ 11.
δεν τις εξαναγκασε κανεις.παραμονο η μαστιγα των ναρκωτικων.δεν εχουν ζωη.γιατι σκεφτονται μονο την δοση τους.και λυπαμαι γι αυτο.δεν φταινε αυτες.οχι.φταιμε ολοι εμεις.και λυπαμαι.αληθεια.
το μονο μελημα ειναι η πρεζα.ειναι στα τελευταια σταδια και δεν αλλαζουν με κανενα προγραμμα αποτοξινωσης.ακουγεται σκληρο.μα ειναι αληθεια.στην τρελα να παρουν πρεζα κανουν τα παντα.
ελατε στην ουσια.και οχι στην αμπελοφιλοσοφια ( μιλαω για ολους μας οχι συγκεκριμενα).το θεμα ειναι να δουμε τα λαθη μας.τα λαθη της κοινωνιας.και οχι να παιρνουμε καποιου το μερος.ολοι ειναι θυματα.
οι ναρκωμανεις θυματα της πρεζας.
οι τραφικινγκ κοπελες θυματα της λαγνειας.
οι συνειδητοποιημενες πορνες θυματα του ευκολου χρηματος.
οι πελατες θυματα της βλακειας και της σαρκικης απολαυσης .
και ολοι μας θυματα της λογικης που μας σερβιρουν.!


Συμφωνω σε αρκετα που λες!

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και Νενα μου,οποιον και αν εννοεις με το τυχαρπαστο..καλο ειναι να μην χαρακτηριζουμε τις αποψεις των αλλων.ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει.
κανεις δεν ειναι τιμωρος,η ανωτερος με καθε εννοια.αν κατι δεν αρεσει σε καποιον,μπορεις να ερθεις σε αντιπαραθεση δια του ομορφου λογου και οχι δια του χαρακτηρισμου.
ο χαρακτηρισμος ειναι ο πιο ευκολος σε μια συζητηση.καλος συνομιλητης ομως ειναι αυτος ο οποιος ξερει να ακουει να σεβεται αλλα οχι και να αποδεχεται.αν διαφωνεις με κατι,απλα τεκμηριωσε την αποψη σου.ειναι αρκετο πιστευω.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συγγνωμη που θα ανακατευτω σε εναν καυγα που δεν εμπλεκομαι η ιδια αλλα πνιγομαι!


Ρε συ Ευγενια νομιζω πως παραφερθηκες!
Σαν παρατηρητης που διαβασα οσα γραφτηκαν εδω,βλεπω μια εχθρα να το πω,σαν να εχεις κατι μαζι της απο παλιο θεμα και της το κρατουσες μεχρι τωρα να το πω,δεν ξερω!

Δεν ξερω τι εγινε μεταξυ σας παλιοτερα και αν, αλλα οσα διαβασα απο μερους σου,μου φανηκαν πολυ σκληρα και δεν καταλαβαινω γιατι να μιλας ετσι!Ενταξει κατα την γνωμη σου και κατα την γνωμη αλλων κοριτσιων η Ποπη ειπε κατι που ενοχλησε,ωραια,πρεπει να την λιθοβολησουμε?Μου φαινεται τοσο ακραια η συμπεριφορα σου,δεν μπορω να σχολιασω την δικη της αντιμετωπιση μετα γιατι μετα απο οσα της ειπες λογικο να αντιδρασει ετσι!Γιατι τετοια αυστηροτητα προς το μερος της ρε συ,δεν καταλαβαινω...Προσωπικα μου κακοφανηκε πολυ!

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eirinomama έγραψε:για την κοπελα που λεει πως αν κλεψεις θα τιμωρηθεις κτλ κτλ
ξαναλεω...
ο στιγματισμος ειναι μερος του σωφρονισμου σε ενα εγκλημα.
αν δεν εχεις να φας θα ζητιανεψεις,δεν θα κλεψεις.
κοιτα λιγο πολυ,με νοιαζει η ολη κοινωνια,γι αυτο λεω βλεπετε το δεντρο και χανετε το δασος,σταθηκατε στην ρωσιδα στις πορνες της πλ.βαθης, και οχι στο οτι ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ,ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ,ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΜΑΣ. ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ.η αληθεια ειναι στην μεση..δεν ιναι αθωες οι 30αρες τις πλ.βαθης.δεν ειναι αθωοι οι πελατες.δεν ειμαστε αθωοι εμεις.
αντε την κυριακη να ξανακανουμε τα ιδια λαθη ΟΛΟΙ ΜΑΣ.και δεν εχει να κανει με πολιτικη συζητηση.αλλα με το μελλον της χωρας.η χωρα μας ειναι το σπιτι μας.παρακαλω,ας τελειωσει αυτο το θεμα εδω..γιατι με θλιβει το γεγονος,οτι αντι να δουμε πως μπορουμε να αντιμετωπισουμε βλεπω να καυγαδιζουμε για το ποιος εχει την πιο σωστη αποψη.



απορριπτετε!!!!!!
Smile
<3



σεβομαι απολυτα την γνωμη σου αλλα δεν προκειτε για αδιαφορια ουτε για εγωισμο!το ολο συστημα την δεδομενη χρονικη στιγμη με εχει κανει να αδιαφορω εξ αναγκης!!και σιγουρα κανεις δεν ειναι αθωος.. ουτε η ρωσιδουλα που ηξερε οτι εχει aids και παρολα αυτα συνεχιζε να μην παιρνει προφυλαξεις αλλα ουτε και ο παντρεμενος ο οποιος κατα πασα πιθανοτητα αν οχι σιγουρα θα εχει κολλησει και την γυναικα του που δεν φταιει σε τιποτα...που καταληγουμε λοιπον???φαυλος κυκλος!!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:για την κοπελα που λεει πως αν κλεψεις θα τιμωρηθεις κτλ κτλ
ξαναλεω...
ο στιγματισμος ειναι μερος του σωφρονισμου σε ενα εγκλημα.
αν δεν εχεις να φας θα ζητιανεψεις,δεν θα κλεψεις.
κοιτα λιγο πολυ,με νοιαζει η ολη κοινωνια,γι αυτο λεω βλεπετε το δεντρο και χανετε το δασος,σταθηκατε στην ρωσιδα στις πορνες της πλ.βαθης, και οχι στο οτι ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ,ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ,ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΜΑΣ. ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ.η αληθεια ειναι στην μεση..δεν ιναι αθωες οι 30αρες τις πλ.βαθης.δεν ειναι αθωοι οι πελατες.δεν ειμαστε αθωοι εμεις.
αντε την κυριακη να ξανακανουμε τα ιδια λαθη ΟΛΟΙ ΜΑΣ.και δεν εχει να κανει με πολιτικη συζητηση.αλλα με το μελλον της χωρας.η χωρα μας ειναι το σπιτι μας.παρακαλω,ας τελειωσει αυτο το θεμα εδω..γιατι με θλιβει το γεγονος,οτι αντι να δουμε πως μπορουμε να αντιμετωπισουμε βλεπω να καυγαδιζουμε για το ποιος εχει την πιο σωστη αποψη.
και ποιος ειναι ο κριτης?
ο δημοσ.δημο-κρατια.γι αυτο.ας πουμε κατι πιο ομορφο!αυτη ειναι η γνωμη μου!απαιτω να την σεβεστε,ειναι δικαιωμα σας να την απορριπτετε!!!!!!
Smile
<3

Επειδη νιωθω αυτη τη στιγμη σαν να μου κουνας το δαχτυλο, δεν πιστευω οτι δεν σεβαστηκα τη γνωμη σου με το να λέω τη δικη μου.
Επειτα, αυτο που κυριως ειπαμε, ειναι το οτι αυτο που εγινε με τη δημοσιοποίηση ειναι ακριβως αυτο που κατηγορεις αυτη τη στιγμη - σταθηκαν όλοι πάνω στη ρωσιδα, αγνοωντας το πραγματικο προβλημα, αντιμετωπιζοντας μονο αυτην σαν τον κυριο υπαιτιο της όλης υποθεσης, χωρις να μας νοιαζει αν πισω απο το μπουρδελο στο οποιο δουλευε κρυβεται ο Μακης Ψωμιαδης ή ο Πετρος Κωστοπουλος πχ (τυχαια τα ονοματα). Μαλλον λεμε σχεδον το ιδιο πραγμα - το δεντρο ηταν η ρωσιδα, και η δημοσιοποίηση της φωτογραφιας μας εκρυψε το δασος...

EDIT - δεν εννοω εσενα Ειρηνομαμα με τη λεξη τυχαρπαστο. μην παρεξηγηθω ουτε με σενα! κι επειδη εχω δει πολλα εδω μεσα, καλο θα ηταν να ξερουμε για τι πραγμα μιλαμε πριν αρχισουμε τα πατροναρισματα.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Nena στις Πεμ Μάης 03, 2012 9:27 am, 1 φορά

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
black beauty έγραψε:Συγγνωμη που θα ανακατευτω σε εναν καυγα που δεν εμπλεκομαι η ιδια αλλα πνιγομαι!


Ρε συ Ευγενια νομιζω πως παραφερθηκες!
Σαν παρατηρητης που διαβασα οσα γραφτηκαν εδω,βλεπω μια εχθρα να το πω,σαν να εχεις κατι μαζι της απο παλιο θεμα και της το κρατουσες μεχρι τωρα να το πω,δεν ξερω!

Δεν ξερω τι εγινε μεταξυ σας παλιοτερα και αν, αλλα οσα διαβασα απο μερους σου,μου φανηκαν πολυ σκληρα και δεν καταλαβαινω γιατι να μιλας ετσι!Ενταξει κατα την γνωμη σου και κατα την γνωμη αλλων κοριτσιων η Ποπη ειπε κατι που ενοχλησε,ωραια,πρεπει να την λιθοβολησουμε?Μου φαινεται τοσο ακραια η συμπεριφορα σου,δεν μπορω να σχολιασω την δικη της αντιμετωπιση μετα γιατι μετα απο οσα της ειπες λογικο να αντιδρασει ετσι!Γιατι τετοια αυστηροτητα προς το μερος της ρε συ,δεν καταλαβαινω...Προσωπικα μου κακοφανηκε πολυ!



bb και εγω το ιδιο παρατηρησα.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ας πω κι εγώ τη γνώμη μου ως πρώην κάτοικος κέντρου. Ζούσα Κυψέλη, πάνω από την πλατεία Κολιάτσου. Η γειτονιά μου βέβαια δεν ήταν από τις κεντρικότερες (μιας και ζούσα ψηλά) αλλά αν κατέβαινα στην από κάτω γειτονιά τα είχα όλα στα πόδια μου. Από ναρκωτικά και πορνεία μέχρι νεφρό που λέει ο λόγος. Τη μάνα μου την έχουν ληστέψει στο δρόμο, τους γείτονες μέσα στο σπίτι τους. Οπότε ξέρω από πρώτο χέρι τι γίνεται.

Κάθε πρωί στην οδό Πατησίων έβλεπα κορίτσια 12-13-14-15 χρονών να εκδίδονται για 2 ευρώ! Ναι, για δύο ευρώ! Αυτές δηλαδή το έκαναν αυτό με τη θέλησή τους; Το γούσταραν; Και ναι, ήταν μέσα στη ντάγκλα από τα ναρκωτικά. Τα πήραν και αυτά επειδή το γούσταραν και καλά να πάθουν; Και χεστήκαμε για την κατάντια τους;

Λέτε για τις τριαντάρες που κάνουν το ίδιο ακριβώς. Και αυτές όμως κάπως έτσι ξεκίνησαν. Και αυτό είναι το μόνο που έμαθαν να κάνουν στη ζωή τους. Και έχουν καεί από τα ναρκωτικά γιατί κάποιος τις πότισε για να τις έχει του χεριού του. Και αφού πλέον παρασίτεψαν δεν του ήταν πλέον χρήσιμες τις παράτησε στη μοίρα τους. Και αφού αυτές είναι πλέον καμμένες και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο συνεχίζουν να κάνουν αυτό που ξέρουν για να επιβιώσουν.

Δε λέω ότι δεν υπάρχουν και οι ιερόδουλες που κάνουν συνειδητά ό,τι κάνουν. Υπάρχει όμως και το ιατρικό απόρρητο ρε παιδιά. Εδώ μιλάμε για καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Ας δημοσιοποιήσουμε όλους όσους έχουν AIDS τότε για να προφυλαχθούμε μην τυχόν και κάνει ό,τι και οι ιερόδουλες.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:
Θεωρώ πως πάντα την πληρώνει ο τελευταίος τροχός της αμάξης ενώ αυτός που έχει τις περισσότερες ευθύνες είναι ατιμώρητος.
Φυσικά και πρέπει να αποδωθούν ευθύνες, αλλά καλό είναι να αρχίσουμε απο κάπου να τα κάνουμε με σωστό τρόπο όλα.
Επίσης η panta είπε πως αυτό όλο γίνεται για να αποπροσανατολιστεί ο κόσμος εν όψη εκλογών. Μεγάλη αλήθεια και αυτό

Μεγαλες αληθειες!

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αγαπη κατι παρομοιο εννοω.
ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΟΣ οι περιιθωριακες κοπελες της πλ.βαθης.και η ρωσιδα.δεν ειναι αθωωες.αλλα δεν ειναι αυτες το θεμα.δεν φταιει μονο καθε ενας που θα παει μαζι τους,αλλα δεν ειναι και αθωωος.φταιμε ολοι ομως γι αυτο που συμβαινει στην χωρα μας.
δεν ειμαι ο μεσιας,ουτε ξερω τον τροπο,ειμαι απλα μια προβληματισμενη νεα,που ομως οργιζομαι να κατηγορουν μονο τις εκδιδομενες περιθωριακες,η μονο τους τραγικους πελατες.
διαβασα την ιστορια μιας κοπελας,απο βουλγαρια που ειναι μεσα στις 11,αν ειναι αληθεια την λυπηθηκα ειλικρινα.δεν φταιει γιατι ειναι αιχμαλωτη στην πρεζα,και στους προστατες,ομως δεν ειναι αθωα εντελως..καθενας εχει τις ευθυνες των πραξεων του.δεν κατηγορω τα κοριτσια.ουτε χεστηκα γι αυτες.δεν κατηγορω τους πελατες ουτε χεστηκα που πιθανων εχουν κολλησει aids.ολοι ειναι θυματα.ο ενας της ζωης και του κρατους-κοινωνιας,και ο αλλος,του μυαλου του και της κοινωνιας και παλι.
οταν εγραψα πως οι 11 ειναι ολες απο αναγκη για ναρκωτικα,δεν εννοω πως ειναι ετσι ακριβως ,μπορει καποια να ειναι θυμα..απλα ειναι λιγοτερο απο την αλλη.καποια την εξαναγκασαν με μαχαιρια,ναρκωτικα,ξυλο,ασιτια.καποια αλλη με το να τις βαλουν το μικροβιο των ναρκωτικων.ολες ειναι θυματα τις κοινωνιας.αυτο θελω να πω κι αυτο εννοω.και οι πελατες ειναι θυματα της κοινωνιας.να μην παρεξηγηθω.κι αν ειχα μπροστα μου ειτε καποια απο τις κοπελες ειτε καποιον απο τους πελατες.αυτο θα ελεγα.δεν ειστε αθωοι,αλλα δεν εχετε και ολο το μεριδιο ευθυνης.φταιει η κοινωνια,φταιω και γω.

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elena25 έγραψε:Ας πω κι εγώ τη γνώμη μου ως πρώην κάτοικος κέντρου. Ζούσα Κυψέλη, πάνω από την πλατεία Κολιάτσου. Η γειτονιά μου βέβαια δεν ήταν από τις κεντρικότερες (μιας και ζούσα ψηλά) αλλά αν κατέβαινα στην από κάτω γειτονιά τα είχα όλα στα πόδια μου. Από ναρκωτικά και πορνεία μέχρι νεφρό που λέει ο λόγος. Τη μάνα μου την έχουν ληστέψει στο δρόμο, τους γείτονες μέσα στο σπίτι τους. Οπότε ξέρω από πρώτο χέρι τι γίνεται.

Κάθε πρωί στην οδό Πατησίων έβλεπα κορίτσια 12-13-14-15 χρονών να εκδίδονται για 2 ευρώ! Ναι, για δύο ευρώ! Αυτές δηλαδή το έκαναν αυτό με τη θέλησή τους; Το γούσταραν; Και ναι, ήταν μέσα στη ντάγκλα από τα ναρκωτικά. Τα πήραν και αυτά επειδή το γούσταραν και καλά να πάθουν; Και χεστήκαμε για την κατάντια τους;

Λέτε για τις τριαντάρες που κάνουν το ίδιο ακριβώς. Και αυτές όμως κάπως έτσι ξεκίνησαν. Και αυτό είναι το μόνο που έμαθαν να κάνουν στη ζωή τους. Και έχουν καεί από τα ναρκωτικά γιατί κάποιος τις πότισε για να τις έχει του χεριού του. Και αφού πλέον παρασίτεψαν δεν του ήταν πλέον χρήσιμες τις παράτησε στη μοίρα τους. Και αφού αυτές είναι πλέον καμμένες και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο συνεχίζουν να κάνουν αυτό που ξέρουν για να επιβιώσουν.

Δε λέω ότι δεν υπάρχουν και οι ιερόδουλες που κάνουν συνειδητά ό,τι κάνουν. Υπάρχει όμως και το ιατρικό απόρρητο ρε παιδιά. Εδώ μιλάμε για καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Ας δημοσιοποιήσουμε όλους όσους έχουν AIDS τότε για να προφυλαχθούμε μην τυχόν και κάνει ό,τι και οι ιερόδουλες.



ελενα σιγουρα ενα κοριτσακι 12 ετων δεν ξερει τι του γινεται αρα ποιοσ ευθυνεται για αυτο???οι γονεις.. εκει το δικαιολογω και ναι θα λυπηθω!! αλλα δεςν θα κανω το ιδιο και για μια 30αρα η και 20αρα που το ξερει και δεν την νοιαζει!!εγω δεν θα τις κρινω επειδη ειναι ιεροδουλες ομως βρε ελενα μου δεν ειναι πραγματικα σαν να τιμωρουν τους 10 20 30 αντρες που πανε χωρις να το λενε???βεβαια και αυτοι8 δεν ειναι αμοιροι ευθυνων!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:Ωραια λοιπον...αφου καπου καταλαβαινομαστε...η απασφαληση λοιπον το προσωπικων δεδομενων..γινεται επειδη διαπραττεται εγκλημα.γι αυτο,δημοσιοποιηουνται..οχι επειδη εχουν aids.
και γω αν δεν εχω να φαω και παω και κλεψω μια απο τις κωλοτραπεζες,η απο εναν πολιτικο που τα χει φαει,θα δικαστω και θα δημοσιοποιηθουν τα στοιχεια μου,γιατι θα εχω διαπραξει εγκληματικη πραξη.και θα πρεπει να το γνωριζει ο κοσμος,ετσι ωστε φυσατε απο μενα.αφου εχω το ιστορικο του ληστη.καταλαβαινετε τι εννοω?

Απλα ειναι περιεργο που επιμενουν τοσο πολυ σε αυτη την ειδηση,καθε μερα δινονται ολο και περισσοτερες λεπτομερειες,το ξερω πως ειναι θεμα σοβαρο,αλλα πισω απο αυτες τις κοπελες ειναι και οι συγγενεις τους, που νομιζω οτι μαζι με αυτες θα στιγματιστουν και αυτοι!Νομιζω πως παει πολυ ο διασειρμος,δεν ξερω...και εγω ειμαι προβληματισμενη,φασκω και αντιφασκω στις σκεψεις μου...

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
και ξαναλεω δεν δημοσιοποιουνται για το aids αλλα για την εγκληματικη πραξη.απο αυτο εδωσε εντολη ο εισαγγελεας.αν δεν ηταν οι εκλογες κανεις δεν θα νοιαζοντανε.αλλα αφου μπορουμε να κερδισουμε κατι απο αυτο,ας το κερδισουμε.και σε ποιον θα διασυρθουν αυτες οι κοπελες??????
οι περισσοτερες ειναι εγκαταλλελημενες.ειναι η μια για την αλλη ( κι αυτο παιζεται) και η αμεση αναγκη τους ειναι η πρεζα.πιο πολυ και απο το φαγητο.κι αυτο ειναι το θλιβερο.
μην μου λετε ομως και για την ρωσιδα που εχει ποζες στο ιντερνετ και χρεωνει 80 ευρω την ωρα.
Νενα δεν ειπα πως χαρακτηρισες εμενα,δεν κουναω δακτυλο,σε κανεναν,εχω απλα την αποψη μου.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αν ειχαν συγγενεις κοντα τους,δεν θα ηταν σ αυτο το χαλι.εγω αν το παιδι μου το εβλεπα ετσι.να εξευτελιζεται για να παρει την δοση του,να ειναι ενα κουφαρι,να πηγαινει για 5 και 10 ευρω για να πρει πρεζα θα το εβαζα μονη μου σε ενα δωματιο κλεισμενο με νερο και ψωμι,για οσα χρονια παρει.δεν θα το αφηνα ετσι.και αν θες την γνωμη μου,αν καποιος επρεπε να διασυρθει και να στιγματιστει περισσοτερο θα επρεπε οι γονεις παρα οι εκδιδομενες.

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:Και Νενα μου,οποιον και αν εννοεις με το τυχαρπαστο..καλο ειναι να μην χαρακτηριζουμε τις αποψεις των αλλων.ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει.
κανεις δεν ειναι τιμωρος,η ανωτερος με καθε εννοια.αν κατι δεν αρεσει σε καποιον,μπορεις να ερθεις σε αντιπαραθεση δια του ομορφου λογου και οχι δια του χαρακτηρισμου.
ο χαρακτηρισμος ειναι ο πιο ευκολος σε μια συζητηση.καλος συνομιλητης ομως ειναι αυτος ο οποιος ξερει να ακουει να σεβεται αλλα οχι και να αποδεχεται.αν διαφωνεις με κατι,απλα τεκμηριωσε την αποψη σου.ειναι αρκετο πιστευω.

Ακριβως βρε κοπελια!

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
παντα υπαρχουν και οι εξαιρεσεις και τα ορφανα παιδια.που εκει ειναι ενα δραμα το ολο θεμα.γι αυτο και τα ριχνω στην κοινωνια.γιατι δεν υπαρχει ενα ιδρυμα-ορφανοτροφειο σωστο.δεν υπαρχει ενα ψυχιατρειο σωστο,δεν υπαρχει σωστος σωφρονισμος.και ολα ειναι απλα για να ειναι

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Eirinomama έγραψε:αν ειχαν συγγενεις κοντα τους,δεν θα ηταν σ αυτο το χαλι.εγω αν το παιδι μου το εβλεπα ετσι.να εξευτελιζεται για να παρει την δοση του,να ειναι ενα κουφαρι,να πηγαινει για 5 και 10 ευρω για να πρει πρεζα θα το εβαζα μονη μου σε ενα δωματιο κλεισμενο με νερο και ψωμι,για οσα χρονια παρει.δεν θα το αφηνα ετσι.και αν θες την γνωμη μου,αν καποιος επρεπε να διασυρθει και να στιγματιστει περισσοτερο θα επρεπε οι γονεις παρα οι εκδιδομενες.



ειρηνομαμα αλλο στα λογια και αλλο στην πραξη!!!ποτε δεν μπορουμε να ξερουμε πως θα πρατταμε σε αναλογη περιπτωση με τα παιδια μας!!για αυτο ας μην λεμε μεγαλες κουβεντες!ας λεμε μονο να μην μας τυχει!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις