Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
27 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 27 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 29]

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα..θα ηθελα και γω να προσθεσω την δικη μου γνωμη πανω στο θεμα...
Δεν ειμαι ρατσιστρια,δεν ειμαι εθνικιστρια,δεν ειμαι τιποτα απο ολα αυτα..παρολα αυτα ειχα την τυχη-ατυχια να μεγαλωσω στο κεντρο κατοικος πατησιων η ομονοια με τα ποδια ειναι κανα μισαωρο..αυτο που γινεται στην ομονοια εφτασε μεχρι εξω απο το σπιτι μου..και καθε μερα υπηρχαν φονοι..στην λιοσιων γιατι τσακωνοντουσαν οι νταβατζηδες απο τα μπ00ρδελα με τους νταβατζηδες απο τις ιεροδουλες του δρομου( κυριως αφρικανες).Θελω να σας ενημερωσω..πως σχετικα με τις αφρικανες..οντως ισχυουν καποια πραγματα οτι τις εξαπατουν και ειναι θυματα τραφικινγκ κτλ.δεν ισχυει το ιδιο ομως,με τα κοριτσια που εργαζονται σε οικους...και με τις κοπελες που βγαλανε στο φως της δημοσιοτητας.τα κοριτσια αυτα..εδω και πολλα χρονια..γυρνανε στα στενα της ομονοιας και των περιγυρω περιοχων..ψαχνοντας με καθε τροπο χρηματα για να παρουν την δοση τους..οι περισσοτερες εγκαταλλελημενες απο τις οικογενεις..κι αλλες οχι..ειναι ατομα τα οποια δεν μπορουν να ενταχτουν στην κοινωνια και συνεπως να δουλεψουν,ο μονος τροπος να εοικονομησουν χρηματα μιας και δεν ειναι αντρες η μερος καποια σπειρας για να κλεψουν ειναι να εκπορνευτουν..νιωθω λυπη και συμπονια για ατομα που θερισε και θεριζει η μαστιγα των ναρκωτικων...αλλα στους δρομους της παιδικης γειτονιας μου ακομα παιζει να βρισκουν συρριγες..στα στενα της ομονοιας..ολες αυτες..με μια συριγγα καρφωμενη ξαπλωμενες στον δρομο μεχρι να τους μαζεψει η αστυνομια..εξω απο 3ο θεραπευτηριο ικα στην κανιγγος νταλαβερι πρεζας και χρηση απευθειας..οι ανθρωποι αυτοι πρεπει να φυγουν ...πρωτα απο ολα για να μην πολλαπλασιαστουν οι ναρκωμανεις..δευτερον για την ποιοτητ ζωης του κεντρου,3ο για τις ασθενειες οι οποιες ειναι πολλες...
σκοπος δεν ειναι η διασυρση των κοριτσιων..διασυρονται καθημερινα μονες τους..σκοπος ειναι η προστασια των πολιτων..και οχι αυτων που πηγαν σαν αγρια ζωα που λετε ( και συμφωνω) αλλα ολων των πολιτων που καθημερινα πηγαινοντας στις δουλειες τους 7-8 το πρωι αντικρυζουν αυτο το θεαμα.οσο για την αθωα ρωσιδα ( την πρωτη που επιασαν) απο οτι ειδα στις αγγελιες που ειχε βαλει στο ιντερνετ με 80 ευρω την ωρα και να ποζαρει ολο λαγνια... πιστευω πως το κανει για την παρτυ της.οπως και πολλες αλλες.δεν θα κατηγορησω ουτε την τελευταια ιεροδουλη,που σκοπος της ειναι το χρημα ( γιατι αν ειναι να επιβιωσεις κανεις και αλλα .. η απαυτωνεσαι με 20 ευρω οχι 80!) η ιεροδουλη θα κοιταξει να τα τσεπωσει.ο " πελατης" συμφωνω πως ειναι αθλιος ας πηγαινει και με την αλεξανδρατου,οχι επειδη ειναι ρωσιδα η πρεζου η οτιδηποτε..απο κει και περα..προτιμω να "διασυρθουν" ( δεν ξερω που ) οπως λετε 100 ιεροδουλες .. και να αφυπνηστουν 2000 αντρες και στο εξης να παιρνουν εστω προφυλαξεις.συγνωμη για το μεγαλο ποστ

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:Καλησπερα..θα ηθελα και γω να προσθεσω την δικη μου γνωμη πανω στο θεμα...
Δεν ειμαι ρατσιστρια,δεν ειμαι εθνικιστρια,δεν ειμαι τιποτα απο ολα αυτα..παρολα αυτα ειχα την τυχη-ατυχια να μεγαλωσω στο κεντρο κατοικος πατησιων η ομονοια με τα ποδια ειναι κανα μισαωρο..αυτο που γινεται στην ομονοια εφτασε μεχρι εξω απο το σπιτι μου..και καθε μερα υπηρχαν φονοι..στην λιοσιων γιατι τσακωνοντουσαν οι νταβατζηδες απο τα μπ00ρδελα με τους νταβατζηδες απο τις ιεροδουλες του δρομου( κυριως αφρικανες).Θελω να σας ενημερωσω..πως σχετικα με τις αφρικανες..οντως ισχυουν καποια πραγματα οτι τις εξαπατουν και ειναι θυματα τραφικινγκ κτλ.δεν ισχυει το ιδιο ομως,με τα κοριτσια που εργαζονται σε οικους...και με τις κοπελες που βγαλανε στο φως της δημοσιοτητας.τα κοριτσια αυτα..εδω και πολλα χρονια..γυρνανε στα στενα της ομονοιας και των περιγυρω περιοχων..ψαχνοντας με καθε τροπο χρηματα για να παρουν την δοση τους..οι περισσοτερες εγκαταλλελημενες απο τις οικογενεις..κι αλλες οχι..ειναι ατομα τα οποια δεν μπορουν να ενταχτουν στην κοινωνια και συνεπως να δουλεψουν,ο μονος τροπος να εοικονομησουν χρηματα μιας και δεν ειναι αντρες η μερος καποια σπειρας για να κλεψουν ειναι να εκπορνευτουν..νιωθω λυπη και συμπονια για ατομα που θερισε και θεριζει η μαστιγα των ναρκωτικων...αλλα στους δρομους της παιδικης γειτονιας μου ακομα παιζει να βρισκουν συρριγες..στα στενα της ομονοιας..ολες αυτες..με μια συριγγα καρφωμενη ξαπλωμενες στον δρομο μεχρι να τους μαζεψει η αστυνομια..εξω απο 3ο θεραπευτηριο ικα στην κανιγγος νταλαβερι πρεζας και χρηση απευθειας..οι ανθρωποι αυτοι πρεπει να φυγουν ...πρωτα απο ολα για να μην πολλαπλασιαστουν οι ναρκωμανεις..δευτερον για την ποιοτητ ζωης του κεντρου,3ο για τις ασθενειες οι οποιες ειναι πολλες...
σκοπος δεν ειναι η διασυρση των κοριτσιων..διασυρονται καθημερινα μονες τους..σκοπος ειναι η προστασια των πολιτων..και οχι αυτων που πηγαν σαν αγρια ζωα που λετε ( και συμφωνω) αλλα ολων των πολιτων που καθημερινα πηγαινοντας στις δουλειες τους 7-8 το πρωι αντικρυζουν αυτο το θεαμα.οσο για την αθωα ρωσιδα ( την πρωτη που επιασαν) απο οτι ειδα στις αγγελιες που ειχε βαλει στο ιντερνετ με 80 ευρω την ωρα και να ποζαρει ολο λαγνια... πιστευω πως το κανει για την παρτυ της.οπως και πολλες αλλες.δεν θα κατηγορησω ουτε την τελευταια ιεροδουλη,που σκοπος της ειναι το χρημα ( γιατι αν ειναι να επιβιωσεις κανεις και αλλα .. η απαυτωνεσαι με 20 ευρω οχι 80!) η ιεροδουλη θα κοιταξει να τα τσεπωσει.ο " πελατης" συμφωνω πως ειναι αθλιος ας πηγαινει και με την αλεξανδρατου,οχι επειδη ειναι ρωσιδα η πρεζου η οτιδηποτε..απο κει και περα..προτιμω να "διασυρθουν" ( δεν ξερω που ) οπως λετε 100 ιεροδουλες .. και να αφυπνηστουν 2000 αντρες και στο εξης να παιρνουν εστω προφυλαξεις.συγνωμη για το μεγαλο ποστ

Ακου...δεν ειναι παραλογα αυτα που γραφεις,ουτε ειναι ρατσιστικο παραληρημα.Καθολου,ισα ισα ειναι πολυ κατανοητα, εισαι κατοικος κεντρου κ βιωνεις μια πολυ ασχημη καθημερινοτητα.
Αλλα...αυτο που λεμε ειναι αλλο. Μιλαμε για τα προσωπικα δεδομενα,για το ιατρικο απορρητο. Για το νομικο προηγουμενο (πως στο καλο το λενε).Αν δωσεις το ΟΚ να βγουν στοιχεια προσωπικα"στην φορα" δημιουργεις ενα...προηγουμενο. Τπυτεστιν, θα μπορει ανετα να παρακολουθησει ο οποιοσδηποτε την ζωη σου με μια απλη εισαγγελικη παρεμβαση/αδεια.
Το θεμα της πορνειας ειναι ΜΕΓΑΛΟ. Της γυναικειας καταπιεσης,του δουλεμποριου.Αυτα δεν μπορουμε να τα αφησουμε στην ακρη για να *αμει ο καθε καφρος ελευεθερα...καταλαβαινεις τι λεω ετσι? Μας απασχολει που οι Αφρικανες ειναι ανηλικες?Μικρα κοριτσια? Εχω κορη...και να μην ειχα δλδ παλι ετσι θα σκεφτομουν....στην ιδεα να βουτηξει καποιος την κορη μου στα 10 της ή στα 12 και να την παει σε αλλη χωρα σε ενα μπου....λο αρρωσταινω. Και αυτα τα κοριτσακια εχουν μανες...εχουν ψυχη,ειναι θυματα .
Λοιπον,ποσο υποκριτικο ειναι να διαπομπευονται ετσι ανθρωποι προεκλογικα (!!!) ? Αυτος ο εισαγγελεας που εδωσε την αδεια εχει βγαλει στην φορα τους νταβατζηδες αυτων των παιδιων?
Κ ερχεται τωρα ο αλλος κ λεει "μπραβο,ετσι πρεπει,να προστατευθει ο πολιτης!"....αυτος ο καποιος ποτε φωναξε για αυτες τις ψυχες?

Ειλικρινα ειμαι α η δ ι α σ μ ε ν η με αυτα που γινονται,και πολλοι αλλοι ειναι.Και με πολλα απο αυτα που διαβαζω....

Κια καταλαβαινω και την εκρηξη της chicken....την νιωθω δλδ...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την litsakos στις Πεμ Μάης 03, 2012 7:38 am, 1 φορά

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...υγ να προσθεσω κατι...και ποιος μας λεει οτι η εξαθλιωση του κεντρου δεν ειναι σκοπιμη,ακριβως για να παραδωσουμε γη κ υδωρ ωστε να γινει η ζωη μας "κανονικη" και παλι?

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τα είπες πολύ καλά litsakos.
Αυτό λέω. Είναι αδιανόητο να υπάρχει η πιθανότητα να συμβεί αυτό σε μάς ή στα παιδιά μας και να μην κάνουμε κάτι επί της ουσίας, αντίθετα να το παίζουμε ξερόλες. Κατανοώ πως κάποιοι εχουν την πετριά τους, όμως όταν τίθετε τέτοιο θέμα και ο άλλος συνεχιζει να κοιτάει το τομάρι του, ε τι να πώ πια.
Τι άλλο μένει να πω? Rolling Eyes

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
chicken έγραψε:Τα είπες πολύ καλά litsakos.
Αυτό λέω. Είναι αδιανόητο να υπάρχει η πιθανότητα να συμβεί αυτό σε μάς ή στα παιδιά μας και να μην κάνουμε κάτι επί της ουσίας, αντίθετα να το παίζουμε ξερόλες. Κατανοώ πως κάποιοι εχουν την πετριά τους, όμως όταν τίθετε τέτοιο θέμα και ο άλλος συνεχιζει να κοιτάει το τομάρι του, ε τι να πώ πια.
Τι άλλο μένει να πω? Rolling Eyes

Laughing στο χωριο μου το λενε "μεντα"-->εχει μεντα ο ερμος

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια μου...δεν ειστε πολυ καλα ενημερωμενες...συμβαινει αυτο που λες..να κλεβουν κοριτσια.. τα συγκεκριμενα κοριτσια φευγουν απο την αφρικη οχι επειδη τις κλεβουν..αλλα γιατι τις παραμυθιαζουν πως αν δεν φυγουν..η μαγεια θα πεσει πανω στις οικογενειες τους κτλ.
το ιατρικο απορρητο καταριπτεται οταν μιλαμε για προβλημα ΕΠΙΔΗΜΙΑΣ .!
δεν "διασυρονται " επειδη εχουν aids,"διασυρονται" επειδη προσφερουν σεξ χωρις προφυλαξη.εκτος απο τους μαλακες αντρες..υπαρχουν και τα 15χρονα πιτσιρικια.
οταν το γκαζι ηταν ενας σωρος απο περιθωριακους και σε ενα βραδυ ανοικοδομηθηκε γιατι καποιος φραγκατος κυριος τα κανονισε..δεν εγινε θεμα..γινεται εν οψη εκλογων..και καλα ειναι να κοιταξουμε οτι υπερ εχουμε μεχρι να μας γραψουν οι κυβερνησεις στα δικα τους απαυτα παλι.
μου λες πως εισια μανα και σκεφτεσαι το κοριτσι σου κτλ.σου χει τυχει να σε σταματανε για να σε ληστεψουν με συριγγα στο χερι και να σε απειλουν πως θα σε κολλησουν aids αν δεν δωσεις τα υπαρχοντα σου?το φταιξιμο δεν ειναι ουτε των κοριτσιων,ουτε ουτε των πελατων.το φταιξιμο ειναι ολονων μας.στα ταμπου που εχουμε.η σεξουαλικη διαπαιδαγωση ειναι ντροπη!λες και ολοι γεννηθηκαμε απο αλλη πραξη.
και ξαναλεω προτιμω να διασυρθουν 10 ατομα του περιθωριου και να ξυπνησουν 2000 ζωα αντρες και ανενημερωτα παιδια,παρα να κρατησουμε τα προσχηματα και να περασει στο ντουκου ολο αυτο.plus οτι οι μακακες που πηγαν με αυτες θα πανε και με τις γυναικες τους.απο αυτον ΤΟΝ "ΔΙΑΣΥΡΜΟ" θα σωθουν ατομα που δεν φταινε σε τιποτα οπως πχ.οι γυναικες των "πελατων".
προσωπικα ντρεπομαι για ολους εμας..και οχι για τις περιθωριακες κοπελες..και τους ξεληγομενους πελατες..γιατι οι μισοι θα κραξουν τους αντρες ,οι αλλοι μισοι τις πορνες, και κανεις τον εαυτο του,που αυριο μεθαυριο θα ντραπει να πει στην κορη του,οτι ξερεις κατι αυτο ειναι το τετοιο σου και υτο ειναι το τετοιο του αλλου,θα παθεις αυτο κι αυτο.παρε προφυλακτικα,οχι για να κανεις σεξ απο τα 15,αλλα επειδη ειναι αυτοι και αυτοι οι κινδυνοι.
γνωμη μου..

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirinomama, επειδη εγω μιλησα για τη ρωσιδα, πιστευω πως καταλαβαινεις οτι δεν αναφερομαι σε αυτη καθαυτη, αλλα σε ολες τις κοπελες που ειδαν το φως της δημοσιοτητας.

Το μόνο στο οποίο διαφωνω λιγακι ειναι η τελευταια σου προταση πως εαν "διασυρθούν" αυτες οι κοπελες θα γλυτωσουν 2000 αντρες. Αυτοι που ειναι να γλιτωσουν, θα γλιτωσουν και χωρις τις φωτο....οι αλλοι σε μια εβδομαδα παλι τα ιδια θα κανουν.

κατα τα άλλα περιγραφεις μια κατασταση που υπαρχει στο κεντρο της Αθηνας, απο τα λεγομενα σου δε διεκρινα ρατσιστικη διαθεση, αλλα μια αγανακτηση για οσα γινονται.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos και chiken τα κοιτσια τα 11 που δειχνουν εχουν την ηλικια σας.
δεν ξεκινησαν ως πορνες.δεν τις εκλεψαν,δεν τις αναγκασαν.ειναι απλα ναρκωμανεις.νιωθω λυπη και συμπονια.αλλα νιωθω λυπη και συμπονια και για τους υπολοιπους.το κεντρο ,τους πολιτες,τα παιδια.δεν ειναι οσο συναισθηματικα τα νομιζετε ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ 11.
δεν τις εξαναγκασε κανεις.παραμονο η μαστιγα των ναρκωτικων.δεν εχουν ζωη.γιατι σκεφτονται μονο την δοση τους.και λυπαμαι γι αυτο.δεν φταινε αυτες.οχι.φταιμε ολοι εμεις.και λυπαμαι.αληθεια.
το μονο μελημα ειναι η πρεζα.ειναι στα τελευταια σταδια και δεν αλλαζουν με κανενα προγραμμα αποτοξινωσης.ακουγεται σκληρο.μα ειναι αληθεια.στην τρελα να παρουν πρεζα κανουν τα παντα.
ελατε στην ουσια.και οχι στην αμπελοφιλοσοφια ( μιλαω για ολους μας οχι συγκεκριμενα).το θεμα ειναι να δουμε τα λαθη μας.τα λαθη της κοινωνιας.και οχι να παιρνουμε καποιου το μερος.ολοι ειναι θυματα.
οι ναρκωμανεις θυματα της πρεζας.
οι τραφικινγκ κοπελες θυματα της λαγνειας.
οι συνειδητοποιημενες πορνες θυματα του ευκολου χρηματος.
οι πελατες θυματα της βλακειας και της σαρκικης απολαυσης .
και ολοι μας θυματα της λογικης που μας σερβιρουν.!

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ρε κοριτσια ελεος πια εδω μεσα δεν τολμαμε να πουμε μια κουβεντα αμεσως να επιτεθειτε!!!και στην τελικη και εγω χεστηκα δεν με ενδιαφερει και δεν μπορω να δικαιολογησω ουτε τις ιεροδουλες διοτι μερικες το ηξεραν ουτε τους αλλους τους εξυπνους που πηγαν αν ειναι δυνατον με ιεροδδουλη χωρις καμια προφυλαξη!!!τους αξιζε οτι επαθαν τελος!!!και εγω εχω αγανακτησει γιατι πραγματικα τα χειροτερα ερχονται και ολες μεγαλωνουμε παιδακια σε μια τετοια κοινωνια!!αλλα απο την αλλη πιστευω πως ο καθενας ειναι αξιος της μοιρας του!!!

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Eirinomama καταλαβαίνω απόλυτα τι λες και εννοείτε πως συμφωνώ πως το κέντρο δεν είναι πλέον όχι κατοικήσιμο, αλλά ούτε και εύκολα προσβάσιμο απο τους αλλοδαπούς.
Όμως αν καταπατήσουμε κιάλλα ανθρώπινα δικαιώματα θα έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα?
Εννοείτε οτι δεν προτείνω να ξεχαστεί το θέμα αλλά και αυτός ο διασυρμός νομίζω πάει πολύ

Lilliput

Lilliput
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama
Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες.

Eirinomama έγραψε:
...
και ολοι μας θυματα της λογικης που μας σερβιρουν.!

Δυστυχώς έτσι είναι.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαι κατι ακομα... εγω αν ημουν αντρας δεν θα πηγαινα ουτε με 100 προφυλακτικα φορεμενα!
και στον γιο μου θα μιλησω πολυ ανοιχτα αυριο μεθαυριο! κι αν κανω κορη και στην κορη μου το ιδιο.!
εγω θυμαμαι οταν ημουν 18 και μου λεγε ενας συμμαθητης μου πηγα με μια απο την αθηνας μαυρη.του λεω εισαι τρελος?μου λεει εβαλα προφυλακτικο..
του λεω κι αν εσπαγε? μου λεει δεν το σκεφτηκα.με 10 ευρω και βυζια στην μουρη δεν προλαβαινεις να σκεφτεις.17,5 χρονων τοτε αυτος.
ποιος φταιει?
αυτος?
η αφρικανη?
ο νταβατζης?
η οικογενεια?
η ολη η κοινωνια?

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν ζω την καθημερινοτητα σου eirinomama, επιθεσεις εχω δεχτει κ εγω και ας μην ειμαι κατοικος κεντρου, το εγκλημα δεν εχει περιοχες.
Και ναι συμφωνω,ειναι ταμπου να μιλαμε στα παιδια για σεξ...το λες κ εγκληματικη βλακεια..αντιθετα ειναι πιο καθως πρεπει να λεμε "ας μην ανοιγε τα ποδια της" και αλλα τετοια ομορφα...αλλη κουβεντα αυτη,σχετικη μεν..
Δεν διαφωνω στο οτι πρεπει να γινουν οι γειτονιες σας/μας και παλι γειτονιες "ανθρωπινες"..διαφωνω με τον τροπο,με τις "σκουπες"...γιατι ετσι σκουπιζεις κ τα ριχνεις κατω απο το χαλι ολα (και αυτη ειναι η τακτικη που εφαρμοζεται στην Αθηνα).Τους παιρνουν απο την πλατεια --αδειαζει η πλατεια---αλλα γεμιζει η πλατεια Βαθη π.χ. μετακινουν απλως την πρεζα και την πορνεια. Δεν την εξαλειφουν.Δεν πιανουν τον εμπορο,τον ιδιοκτητη του οικου ανοχης,αυτον τον υπαλληλο που εδωσε την αδεια να λειτουργει ξανα κ ξανα κ ξανα ο οικος ανοχης...αλλα πιανουν το "εμπορευμα" και αφου ειναι αδυναμες να αντιδρασουν γιατι ποιος θα υπολογισει μια *ουτανα?? Οποτε...ριξτε την στην αρενα να την φανε τα λιονταρια να χαρει κ ο "κοσμακης"..εσυ ως κατοικος κεντρου βλεπεις αλλη τακτικη να εφαρμοζεται? Βλεπεις να φτιαχνουν την γειτονια σου?

Και γιατι στο κατω κατω δεν εχουμε δει ποτε τις φωτο αστυνομικων (και αλλα επαγγελματα) που διακινουν πρεζες και εξαναγκαζουν γυναικες να εκπορνευτουν? Γιατι να μην τους ξερουμε ποιοι ειναι ωστε να ...προφυλαχτουμε? Βιαστων? Δολοφονων? κτλκτλ
Δλδ..ειναι τοσο προφανες αυτο που γινεται,και ολο αποσκοπει στο να ανακουφισει την αγανακτηση του πολιτη στιγμιαια...

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και αν θελετε να πιασουμε το θεμα των αλλοδαπων...
εδω και 8 χρονια..ξερουμε εμεις του κεντρου που εχουμε φιλους γνωστους συγγενεις αστυνομικους. λοιπον πως θα γινει σκουπα και θελουν να τους στειλουν ολους προς μενιδι,αχαρνες,ζεφυρι κτλ.ο λογος?
απο κει φευγουν ολα τα ναρκωτικα...τα περισσοτερα..οποιες μενουν κοντα ισως ξερουν.αθιγγανοι,ναρκωτικα,κακο εδαφος,χαμηλη τιμη.ειναι κανονισμενο χρονια αυτο με την αμυγδαλεζα..
και ξαναλεω..το γκαζι..σε ενα βραδυ εγινε γκαζι.. πριν ηταν κατι χειροτερο απο την πλατεια ομονοιας.!
κι οταν λεω σε ενα βραδυ το λεω κυριολεκτικα!

chicken

chicken
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Eirinomama έγραψε:Kαι κατι ακομα... εγω αν ημουν αντρας δεν θα πηγαινα ουτε με 100 προφυλακτικα φορεμενα!
και στον γιο μου θα μιλησω πολυ ανοιχτα αυριο μεθαυριο! κι αν κανω κορη και στην κορη μου το ιδιο.!
εγω θυμαμαι οταν ημουν 18 και μου λεγε ενας συμμαθητης μου πηγα με μια απο την αθηνας μαυρη.του λεω εισαι τρελος?μου λεει εβαλα προφυλακτικο..
του λεω κι αν εσπαγε? μου λεει δεν το σκεφτηκα.με 10 ευρω και βυζια στην μουρη δεν προλαβαινεις να σκεφτεις.17,5 χρονων τοτε αυτος.
ποιος φταιει?
αυτος?
η αφρικανη?
ο νταβατζης?
η οικογενεια?
η ολη η κοινωνια?

Αυτό είπα σε ένα απο τα πρώτα πόστ μου, η ατομική ευθύνη που συνεπάγεται σε κοινωνική. Όλοι φταίμε. Η ενημέρωση είναι υποχρέωση του γονεα προς το παιδί.
Όμως όλα τα παιδιά δεν έχουν σωστούς γονείς.
Η ενημέρωση πλέον δεν είναι δικαίωμα όλων αλλά αγαθό προς κατάκτηση.
Γιαυτό και μόνο είμαι πιο ελαστική με τις 11 κοπέλες.
Θεωρώ πως πάντα την πληρώνει ο τελευταίος τροχός της αμάξης ενώ αυτός που έχει τις περισσότερες ευθύνες είναι ατιμώρητος.
Φυσικά και πρέπει να αποδωθούν ευθύνες, αλλά καλό είναι να αρχίσουμε απο κάπου να τα κάνουμε με σωστό τρόπο όλα.
Επίσης η panta είπε πως αυτό όλο γίνεται για να αποπροσανατολιστεί ο κόσμος εν όψη εκλογών. Μεγάλη αλήθεια και αυτό

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:δεν ειναι οσο συναισθηματικα τα νομιζετε ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ 11.
δ

Δεν το βλεπω συναισθηματικα ειλικρινα σου το λεω. Για τις γυναικες αυτες.Δεν τις γνωριζω,δεν εχω κανεναν δεσμο μαζι τους περα απο οτι ειμαι κ εγω γυναικα...σκεφτομαι τι αντικτυπο θα εχει ολο αυτο σε μενα,στα παιδια μου,στην ζωη μας μολις ξεχαστει το θεμα. Μην αναλυσω περισσοτερο ,εγραψα πιο πριν τι εννοω.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:Και αν θελετε να πιασουμε το θεμα των αλλοδαπων...
εδω και 8 χρονια..ξερουμε εμεις του κεντρου που εχουμε φιλους γνωστους συγγενεις αστυνομικους. λοιπον πως θα γινει σκουπα και θελουν να τους στειλουν ολους προς μενιδι,αχαρνες,ζεφυρι κτλ.ο λογος?
απο κει φευγουν ολα τα ναρκωτικα...τα περισσοτερα..οποιες μενουν κοντα ισως ξερουν.αθιγγανοι,ναρκωτικα,κακο εδαφος,χαμηλη τιμη.ειναι κανονισμενο χρονια αυτο με την αμυγδαλεζα..
και ξαναλεω..το γκαζι..σε ενα βραδυ εγινε γκαζι.. πριν ηταν κατι χειροτερο απο την πλατεια ομονοιας.!
κι οταν λεω σε ενα βραδυ το λεω κυριολεκτικα!

Το Γκαζι,του Ψυρρη,ο Κεραμεικος γενικα....φυσικα και γινονται με πλανο. Να ναι καλα τα real estate...

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καταρχασ το εγκλημα εχει περιοχες.κι αυτο στο λεω μετα βεβαιοτητος! εδω και 2 χρονια ζω αλλου.δεν την παλευα αλλο εκει.
2ον και σημαντικοτερον.οταν δικαζονται βιαστες,παιδαρεστες,φονιαδες κτλ,εχουν ακριβως την ιδια διασυρση.και καπως χειροτερη.ξερεις τι τους κανουν στην φυλακη?οτι κανουν οι ιεροδουλες επι πληρωμη.εκτος αυτου,οποτε βγει αποφαση.,ο δικαστη δινει στην δημοσιοτητα τα ονοματα των κατηγορουμενων,ειδικα για παιδεραστια.
οι κοπελες δεν διασυρονται για το aids αλλα για εγκληματικη ενεργεια ΠΑΡΑΝΟΜΗ.
να στο πω πιο απλα.αν εγω σου παρεχω υπηρεσιες και δεν σου κοψω αποδειξη,δεν κατηγορησαι εσυ που εισαι πελατης,αλλα εγω που παιρνω τα φραγκα.
εκεινες κατηγορουνται και για παρανομη πορνεια,και για ναρκωτικα,και για εγκληματικη ενεργεια εφοσουν γνωριζουν πως ειναι οροθρτικες.στην φυλακη θα ειναι καλυτερα πιστεψε με.θα εχουν ενα πιατο φαι.ενα κρεββατι.και πρεζα!με λιγοτερο κοστος.!εξαλλου,το μονο που φοβουνται ειναι να μην χασουν την πρεζα.για μενα αυτο ειναι πιο θλιβερο απο το οτι ΔΙΑΠΟΠΕΥΟΝΤΑΙ.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:καταρχασ το εγκλημα εχει περιοχες.κι αυτο στο λεω μετα βεβαιοτητος! εδω και 2 χρονια ζω αλλου.δεν την παλευα αλλο εκει.
2ον και σημαντικοτερον.οταν δικαζονται βιαστες,παιδαρεστες,φονιαδες κτλ,εχουν ακριβως την ιδια διασυρση.και καπως χειροτερη.ξερεις τι τους κανουν στην φυλακη?οτι κανουν οι ιεροδουλες επι πληρωμη.εκτος αυτου,οποτε βγει αποφαση.,ο δικαστη δινει στην δημοσιοτητα τα ονοματα των κατηγορουμενων,ειδικα για παιδεραστια.
οι κοπελες δεν διασυρονται για το aids αλλα για εγκληματικη ενεργεια ΠΑΡΑΝΟΜΗ.
να στο πω πιο απλα.αν εγω σου παρεχω υπηρεσιες και δεν σου κοψω αποδειξη,δεν κατηγορησαι εσυ που εισαι πελατης,αλλα εγω που παιρνω τα φραγκα.
εκεινες κατηγορουνται και για παρανομη πορνεια,και για ναρκωτικα,και για εγκληματικη ενεργεια εφοσουν γνωριζουν πως ειναι οροθρτικες.στην φυλακη θα ειναι καλυτερα πιστεψε με.θα εχουν ενα πιατο φαι.ενα κρεββατι.και πρεζα!με λιγοτερο κοστος.!εξαλλου,το μονο που φοβουνται ειναι να μην χασουν την πρεζα.για μενα αυτο ειναι πιο θλιβερο απο το οτι ΔΙΑΠΟΠΕΥΟΝΤΑΙ.

Σου ξαναλεω δεν θλιβομαι γι αυτες προσωπικα, με απασχολει βασικα η διασφαλιση των προσωπικων δεδομενων. Και -σαφως- θα πρεπει καθε εγκληματικη ενεργεια να διωκεται, δεν ειπα πουθενα το αντιθετο ετσι? Αν εν γνωσει σου βλαπτεις πρεπει να πας φυλακη.
Στο εμποριο και ο πελατης πληρωνει προστιμο γιατι συναινει σε παρανομη πραξη.
Και η πρεζα ειναι οπλο για να χειριστεις εναν ανθρωπο,να τον κανεις να ικανοποιησει τις φιλοδοξιες σου και ειναι γνωστη τακτικη που εφαρμοζουν στα θυματα trafficking οι δουλεμποροι,ακριβως για να εχουν εξαρτημενους ανθρωπους,αβουλους κ ανικανους να ξεφυγουν.
Η περιοχη που ζω ευτυχως δεν ειναι σαν το κεντρο.Παρολα αυτα δεν εμποδιζει κανεις εναν ανωμαλο να σου επιτεθει στην εισοδο της πολυκατοικιας σου στις 10 το πρωι...η εναν "δρακο" να ανεβαινει απο τον Πειραια για να βιασει 10 μετρα απο το σπιτι σου.Ουτε κλεφτρονια να μπαινουν 3 φορες τον χρονο στο σπιτι σου.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ωραια λοιπον...αφου καπου καταλαβαινομαστε...η απασφαληση λοιπον το προσωπικων δεδομενων..γινεται επειδη διαπραττεται εγκλημα.γι αυτο,δημοσιοποιηουνται..οχι επειδη εχουν aids.
και γω αν δεν εχω να φαω και παω και κλεψω μια απο τις κωλοτραπεζες,η απο εναν πολιτικο που τα χει φαει,θα δικαστω και θα δημοσιοποιηθουν τα στοιχεια μου,γιατι θα εχω διαπραξει εγκληματικη πραξη.και θα πρεπει να το γνωριζει ο κοσμος,ετσι ωστε φυσατε απο μενα.αφου εχω το ιστορικο του ληστη.καταλαβαινετε τι εννοω?

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αγαπη 25 έγραψε:ρε κοριτσια ελεος πια εδω μεσα δεν τολμαμε να πουμε μια κουβεντα αμεσως να επιτεθειτε!!!και στην τελικη και εγω χεστηκα δεν με ενδιαφερει και δεν μπορω να δικαιολογησω ουτε τις ιεροδουλες διοτι μερικες το ηξεραν ουτε τους αλλους τους εξυπνους που πηγαν αν ειναι δυνατον με ιεροδδουλη χωρις καμια προφυλαξη!!!τους αξιζε οτι επαθαν τελος!!!και εγω εχω αγανακτησει γιατι πραγματικα τα χειροτερα ερχονται και ολες μεγαλωνουμε παιδακια σε μια τετοια κοινωνια!!αλλα απο την αλλη πιστευω πως ο καθενας ειναι αξιος της μοιρας του!!!

Κατα τη γνώμη μου το "έλεος" πηγαίνει σε εκφράσεις του τύπου: "και εγω χεστηκα δεν με ενδιαφερει", "τους αξιζε οτι επαθαν τελος", "ο καθενας ειναι αξιος της μοιρας του!!!"
................
ειδικά όταν συνοδεύονται από την απαραίτητη αγανακτηση για τον κοσμο που μεγαλωνουμε τα παιδια μας και "που παμε ορε παιδια που παμε"

Τα παιδια μας θα μεγαλωσουν στον κοσμο που εμεις φτιαχνουμε με αδιαφορια και υπεροψια

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:Ωραια λοιπον...αφου καπου καταλαβαινομαστε...η απασφαληση λοιπον το προσωπικων δεδομενων..γινεται επειδη διαπραττεται εγκλημα.γι αυτο,δημοσιοποιηουνται..οχι επειδη εχουν aids.
και γω αν δεν εχω να φαω και παω και κλεψω μια απο τις κωλοτραπεζες,η απο εναν πολιτικο που τα χει φαει,θα δικαστω και θα δημοσιοποιηθουν τα στοιχεια μου,γιατι θα εχω διαπραξει εγκληματικη πραξη.και θα πρεπει να το γνωριζει ο κοσμος,ετσι ωστε φυσατε απο μενα.αφου εχω το ιστορικο του ληστη.καταλαβαινετε τι εννοω?

Very Happy σε καταλαβαινω. Την ιδια απαιτηση εχουμε,αλλα θελουμε αλλο τροπο. Ηρθαν τα τεκνα μου οποτε αφηνω την κουβεντα.
Ευχαριστω για το επιπεδο που κρατηθηκε cheers δυσκολο πραγμα το επιπεδο!

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
φυλασετε*
οσο για τα θυματα τραφικινγκ,καπως ετσι λειτουργουν αλλα οχι τοσο οργανωμενα.
οι πιο πολλες κοπελες ειναι γεννημενες το 82-83 σαν εφηβες το 95-99 παιζαν φουλ τα ναρκωτικα.θυμαστε..λοιπον..δεν ειναι ολες θυματα τραφικινγκ και κακων ανθρωπων.ακομα χειροτερα ειναι θυματα τις κωλοκοινωνιας που ζουμε και αποτελειται απο ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!. και ειναι χειροτερο απο το τραφικινγκ. αυτο προσπαθω να πω.
δεν τιμωρουνται για τα προβληματα που τους ετυχαν.αλλα γιατι εξελιχθηκαν σε εγκληματιες.
αν καποιος πειραξει καποιον δικο μου και τον σκοτωσω,παει να πει πως θα εχω δικιο?οχι.αν κλεψω εναν πολιτικο παει να πει πως θα χω δικιο?οχι
αν μπει στο σπιτι μου κλεφτης και μου επιτεθει και τον σκοτωσω,θα εχω δικιο?οχι.θα υπαρχουν ελαφρυντικα αλλα θα εχω παραβει τον νομο,θα εχω διαπραξει εγκληματικη πραξη και θα δημοσιοποιηθω και γω για να προφυλαχτει ο κοσμος απο μενα.ο στιγματισμος,ειναι σκληρος,αλλα ειναι μερος του σωφρονισμου.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν λεμε ευχαριστω για κατι το οποιο ειναι δικαιωμα.
δημοκρατια ειναι ακριβως αυτο,να μπορει ο καθενας να λεει την γνωμη του,χωρις φοβο και παθος,να εινι σεβαστη ασχετα απο το αν ειναι αποδεχτη,οταν γινεται μια συζητηση με δημοκρατικο τροπο και οχι με εγωιστικο,οταν καποιος θιγεται,το θεμα πρεπει να λυνεται.γιατι ο καθενας εχει την αποψη του,και αυτη πρεπει να ειναι σεβαστη,εφοσων δεν προσβαλλει και θηγει τον αλλο,η τα πιστευω του,η τις σκεψεις του,η ολο του το ειναι.καλο απογευμα και σε σενα και στα παιδακια σου! Smile

αγαπη 25

αγαπη 25
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
panta έγραψε:
αγαπη 25 έγραψε:ρε κοριτσια ελεος πια εδω μεσα δεν τολμαμε να πουμε μια κουβεντα αμεσως να επιτεθειτε!!!και στην τελικη και εγω χεστηκα δεν με ενδιαφερει και δεν μπορω να δικαιολογησω ουτε τις ιεροδουλες διοτι μερικες το ηξεραν ουτε τους αλλους τους εξυπνους που πηγαν αν ειναι δυνατον με ιεροδδουλη χωρις καμια προφυλαξη!!!τους αξιζε οτι επαθαν τελος!!!και εγω εχω αγανακτησει γιατι πραγματικα τα χειροτερα ερχονται και ολες μεγαλωνουμε παιδακια σε μια τετοια κοινωνια!!αλλα απο την αλλη πιστευω πως ο καθενας ειναι αξιος της μοιρας του!!!

Κατα τη γνώμη μου το "έλεος" πηγαίνει σε εκφράσεις του τύπου: "και εγω χεστηκα δεν με ενδιαφερει", "τους αξιζε οτι επαθαν τελος", "ο καθενας ειναι αξιος της μοιρας του!!!"
................
ειδικά όταν συνοδεύονται από την απαραίτητη αγανακτηση για τον κοσμο που μεγαλωνουμε τα παιδια μας και "που παμε ορε παιδια που παμε"




Τα παιδια μας θα μεγαλωσουν στον κοσμο που εμεις φτιαχνουμε με αδιαφορια και υπεροψια





κοπελια λαθος καταλαβες... και δεν ειμαι ουτε υπεροπτικη ουτε αδιαφορη..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 25 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις