Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
35 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 35 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 29]

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λεω βλεπετε το δεντρο και χανετε το δασος,σταθηκατε στην ρωσιδα στις πορνες της πλ.βαθης, και οχι στο οτι ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ,ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ,ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΜΑΣ. ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ.η αληθεια ειναι στην μεση..δεν ιναι αθωες οι 30αρες τις πλ.βαθης.δεν ειναι αθωοι οι πελατες.δεν ειμαστε αθωοι εμεις.

Smile
<3[/quote]

Αυτο λεω κ εγω κ οι αλλες που λενε αυτο που λες Laughing
μεσα στο δασος κυκλοφορω(ουμε) χρονια,εχω να δω δεντρο σολο απο πολυ πολυ μικρη.
ολοι εχουμε ευθυνη για αυτο που ζουμε,μικρη ή μεγαλη..

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ε μα απο κει κολλησαν πιστευω..απο ιδια συριγγα...
αχ Θεε μου να χαμε ενα ραβδι και ολοι να ταν καλα και υγειεις...μακαρι με ενα ραβδακι να ειχαμε μια σωστη κυβερνηση...μακαρι με ενα ραβδακι να γινοταν ο κοσμος πιο αρμονικος..πιο φυσιολογικος..μακαρι..να μασταν ενα μεγαλο χωριο!!!!!!!!! Smile

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοριτσια πονοκεφαλιασα μ'αυτα και μ'αυτα,εσεις?


Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:λεω βλεπετε το δεντρο και χανετε το δασος,σταθηκατε στην ρωσιδα στις πορνες της πλ.βαθης, και οχι στο οτι ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ,ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ,ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΜΑΣ. ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ.η αληθεια ειναι στην μεση..δεν ιναι αθωες οι 30αρες τις πλ.βαθης.δεν ειναι αθωοι οι πελατες.δεν ειμαστε αθωοι εμεις.

Smile
<3

Αυτο λεω κ εγω κ οι αλλες που λενε αυτο που λες Laughing
μεσα στο δασος κυκλοφορω(ουμε) χρονια,εχω να δω δεντρο σολο απο πολυ πολυ μικρη.
ολοι εχουμε ευθυνη για αυτο που ζουμε,μικρη ή μεγαλη..[/quote]
αυτο ρε παιδια... ωραια μας βαλαν να ασχολουμαστε με αλλα θεματα να ψηφισουμε παλι σαν προβατα...χρονια ξεραν τις πορνες τις πλ.βαθης τωρα το θυμηθηκαν...ααααχχχ..με επιασε ψυχοπλακωμα..αληθεια..σφιξιμο..

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτο ειπα και εγω στον αντρα μου σημερα Ειρηνη!Και μου λεει ε ναι λογικα εχουν ανακαλυψει και αλλες φορες κατι τετοιο απλα αυτην την φορα το δημοσιοποιησαν κιολας...


Κοριτσια θελετε να αλλαξουμε θεμα?

ειδατε ενα βιντεακι που εβαλα με ενα μωρακι που του κανουν μπανακι,ειναι στην ενοτητα με τα βιντεακια!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:
συμφωνω..αλλα ρε Νενα και γι αυτους η κοινωνια ευθυνεται...
και δεν ειναι μονο παντρεμενοι και πορνογεροι ,ειναι πιτσιρικαδες 15-16-17-18 χρονων.με αυτην την αποψη οι διαστασεις που παιρνει το θεμα ισως καπου να ειναι σωτηριες.
και ελενα οχι δεν θεωρω πως θα το πει στην γυναικα του,αλλα αν μαθει πως εχει aids ε δεν θα παει μαζι της χωρις ρε συ.δεν θα το κανει.
Ναι συμφωνω, αλλα η κοινωνια δεν ειναι μια εννοια που πλαναται στον αερα. Η κοινωνικη ευθυνη ειναι αθροισμα πολλων ατομικων ευθυνων. Δεν ξέρω αν τα παιδια μου ενημερωθουν απο το σχολειο τους, απο τους φιλους τους, ή απο οποιονδηποτε άλλο δημοσιο φορεα σχετικα με τους κινδυνους του σεξ, και γενικοτερα, αλλά θα θεωρησω χρεος μου να τους τα πω εγω πρωτα.
Δεν θα κατακρινω την κοινωνια αν το παιδι μου παθει κάτι για το οποιο ειχα πρωτιστως εγω το χρεος να το ενημερωσω.

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:και ξαναλεω δεν δημοσιοποιουνται για το aids αλλα για την εγκληματικη πραξη.απο αυτο εδωσε εντολη ο εισαγγελεας.αν δεν ηταν οι εκλογες κανεις δεν θα νοιαζοντανε.αλλα αφου μπορουμε να κερδισουμε κατι απο αυτο,ας το κερδισουμε.και σε ποιον θα διασυρθουν αυτες οι κοπελες??????
οι περισσοτερες ειναι εγκαταλλελημενες.ειναι η μια για την αλλη ( κι αυτο παιζεται) και η αμεση αναγκη τους ειναι η πρεζα.πιο πολυ και απο το φαγητο.κι αυτο ειναι το θλιβερο.
μην μου λετε ομως και για την ρωσιδα που εχει ποζες στο ιντερνετ και χρεωνει 80 ευρω την ωρα.
Νενα δεν ειπα πως χαρακτηρισες εμενα,δεν κουναω δακτυλο,σε κανεναν,εχω απλα την αποψη μου.

Δεν διαβασα μετα το 30...Απλά να πω,ότι οπωςβγαζουν στην φορα αυτές τις κοπέλες που θεωρήθηκαν οι πράξεις τους εγκληματικές,έτσι να βγάλουν κ αυτών,που πήγαν με αυτές,χωρίς καποτα,που θα μολύνουν τις γυναίκες τους,τις γκομενες τους,τους γκομενους του κοκ.
Τουλάχιστον κάποιες να την γλιτώσουν.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:
Eirinomama έγραψε:
συμφωνω..αλλα ρε Νενα και γι αυτους η κοινωνια ευθυνεται...
και δεν ειναι μονο παντρεμενοι και πορνογεροι ,ειναι πιτσιρικαδες 15-16-17-18 χρονων.με αυτην την αποψη οι διαστασεις που παιρνει το θεμα ισως καπου να ειναι σωτηριες.
και ελενα οχι δεν θεωρω πως θα το πει στην γυναικα του,αλλα αν μαθει πως εχει aids ε δεν θα παει μαζι της χωρις ρε συ.δεν θα το κανει.
Ναι συμφωνω, αλλα η κοινωνια δεν ειναι μια εννοια που πλαναται στον αερα. Η κοινωνικη ευθυνη ειναι αθροισμα πολλων ατομικων ευθυνων. Δεν ξέρω αν τα παιδια μου ενημερωθουν απο το σχολειο τους, απο τους φιλους τους, ή απο οποιονδηποτε άλλο δημοσιο φορεα σχετικα με τους κινδυνους του σεξ, και γενικοτερα, αλλά θα θεωρησω χρεος μου να τους τα πω εγω πρωτα.
Δεν θα κατακρινω την κοινωνια αν το παιδι μου παθει κάτι για το οποιο ειχα πρωτιστως εγω το χρεος να το ενημερωσω.
δυστυχως...ολοι επηρραζομαστε απο την κοινωνια..αυτο κραζω τοση ωρα τα ταμπου ! που δεν μιλανε στα παιδια.ειτε ειναι γονεις ειτε σχολειο ειτε τηλοραση.αυτο προσπαθω να πω τοση ωρα.και το ιδιο ισχυει και για την μαστιγα των ναρκωτικων.το σπιτι μας ειναι μια μικρη κοινωνια...και ολοι μαζι εχουμε κανει την μεγαλη κοινωνια σκατα..

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tatijana έγραψε:
Eirinomama έγραψε:και ξαναλεω δεν δημοσιοποιουνται για το aids αλλα για την εγκληματικη πραξη.απο αυτο εδωσε εντολη ο εισαγγελεας.αν δεν ηταν οι εκλογες κανεις δεν θα νοιαζοντανε.αλλα αφου μπορουμε να κερδισουμε κατι απο αυτο,ας το κερδισουμε.και σε ποιον θα διασυρθουν αυτες οι κοπελες??????
οι περισσοτερες ειναι εγκαταλλελημενες.ειναι η μια για την αλλη ( κι αυτο παιζεται) και η αμεση αναγκη τους ειναι η πρεζα.πιο πολυ και απο το φαγητο.κι αυτο ειναι το θλιβερο.
μην μου λετε ομως και για την ρωσιδα που εχει ποζες στο ιντερνετ και χρεωνει 80 ευρω την ωρα.
Νενα δεν ειπα πως χαρακτηρισες εμενα,δεν κουναω δακτυλο,σε κανεναν,εχω απλα την αποψη μου.

Δεν διαβασα μετα το 30...Απλά να πω,ότι οπωςβγαζουν στην φορα αυτές τις κοπέλες που θεωρήθηκαν οι πράξεις τους εγκληματικές,έτσι να βγάλουν κ αυτών,που πήγαν με αυτές,χωρίς καποτα,που θα μολύνουν τις γυναίκες τους,τις γκομενες τους,τους γκομενους του κοκ.
Τουλάχιστον κάποιες να την γλιτώσουν.
συμφωνω...αλλα αν προκειται γιαπιτσιρικια?τεραστιος στιγματισμος..και αυτοι θα καταληξουν στο περιθωριο,και περαν τουτου..οι γυναικες αυτες πανε με 1000 αντρες.ειναι η δουλεια τους.οι αντρες με ποσες να πανε?και..ειναι δυνατον να δημοσιοποιηθουν 5000 ατομαα?ειναι λεπτο ζητημα..και εχει χιλιαδες πλευρες.. τουλαχιστον ας μην την πληρωσουν αμοιρες κοπελες-συζυγοι.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:
litsakos έγραψε:λεω βλεπετε το δεντρο και χανετε το δασος,σταθηκατε στην ρωσιδα στις πορνες της πλ.βαθης, και οχι στο οτι ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ.ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ,ΤΗΝ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ,ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΜΑΣ. ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΩ ΤΟΣΗ ΩΡΑ.η αληθεια ειναι στην μεση..δεν ιναι αθωες οι 30αρες τις πλ.βαθης.δεν ειναι αθωοι οι πελατες.δεν ειμαστε αθωοι εμεις.

Smile
<3

Αυτο λεω κ εγω κ οι αλλες που λενε αυτο που λες Laughing
μεσα στο δασος κυκλοφορω(ουμε) χρονια,εχω να δω δεντρο σολο απο πολυ πολυ μικρη.
ολοι εχουμε ευθυνη για αυτο που ζουμε,μικρη ή μεγαλη..
αυτο ρε παιδια... ωραια μας βαλαν να ασχολουμαστε με αλλα θεματα να ψηφισουμε παλι σαν προβατα...χρονια ξεραν τις πορνες τις πλ.βαθης τωρα το θυμηθηκαν...ααααχχχ..με επιασε ψυχοπλακωμα..αληθεια..σφιξιμο..[/quote]

Ευπειθως αναφερω οτι ουδεποτε ψηφισα ως προβατο και δεν σκοπευω να το κανω στα 35 μου.
Αυτου του ειδους η συζητηση δεν αποπροσανατολιζει, η ικανοποιηση απο την διαπομπευση ειναι αυτη που αποπροσανατολιζει.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αντε παλι! Βρε Litsakos κοριτσι μου! <3 δεν ειπα για σενα ουτε για μενα ΓΕΝΙΚΑ μιλαμε...για τα κοπλακια των εκλογων!Μα τι παθαινετε?
ολα αποπροσανατολιζουν,οχι μονο η διαπομπευση και η συζητηση,για μακακες τους εχεις..να απασχολουν το μυαλο μας θελουν... δεν ειπα πως εσυ εισαι προβατο ή χαζη ή αποπροσανατολιζεσαι! γιατι αντιδρας?!!!!!αμαν πια! Smile Smile Smile
γινεται η τριχα τριχια!!!!!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:Αντε παλι! Βρε Litsakos κοριτσι μου! <3 δεν ειπα για σενα ουτε για μενα ΓΕΝΙΚΑ μιλαμε...για τα κοπλακια των εκλογων!Μα τι παθαινετε?
ολα αποπροσανατολιζουν,οχι μονο η διαπομπευση και η συζητηση,για μακακες τους εχεις..να απασχολουν το μυαλο μας θελουν... δεν ειπα πως εσυ εισαι προβατο ή χαζη ή αποπροσανατολιζεσαι! γιατι αντιδρας?!!!!!αμαν πια! Smile Smile Smile
γινεται η τριχα τριχια!!!!!!


Shocked

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαχαχαχαχαχ! μην μου κανεις εμενα τετοια ματακια!!!!!!!!!!!
ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΑ- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΗΜΕΡΑ #2 - Σελίδα 25 215994

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πάντως μετά από την ανάγνωση αυτού του άρθρου ενισχύεται ακόμη περισσότερο η αρχική μου γνώμη.

Είναι απίστευτο το βάθος της σαπίλας της κοινωνίας της οποίας ζούμε. Εδώ ταιριάζει απόλυτα η έκφραση που χρησιμοποιήθηκε πριν. "Χάνουμε το δάσος κοιτώντας το δέντρο".

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elena25 έγραψε:Ας πω κι εγώ τη γνώμη μου ως πρώην κάτοικος κέντρου. Ζούσα Κυψέλη, πάνω από την πλατεία Κολιάτσου. Η γειτονιά μου βέβαια δεν ήταν από τις κεντρικότερες (μιας και ζούσα ψηλά) αλλά αν κατέβαινα στην από κάτω γειτονιά τα είχα όλα στα πόδια μου. Από ναρκωτικά και πορνεία μέχρι νεφρό που λέει ο λόγος. Τη μάνα μου την έχουν ληστέψει στο δρόμο, τους γείτονες μέσα στο σπίτι τους. Οπότε ξέρω από πρώτο χέρι τι γίνεται.

Κάθε πρωί στην οδό Πατησίων έβλεπα κορίτσια 12-13-14-15 χρονών να εκδίδονται για 2 ευρώ! Ναι, για δύο ευρώ! Αυτές δηλαδή το έκαναν αυτό με τη θέλησή τους; Το γούσταραν; Και ναι, ήταν μέσα στη ντάγκλα από τα ναρκωτικά. Τα πήραν και αυτά επειδή το γούσταραν και καλά να πάθουν; Και χεστήκαμε για την κατάντια τους;

Λέτε για τις τριαντάρες που κάνουν το ίδιο ακριβώς. Και αυτές όμως κάπως έτσι ξεκίνησαν. Και αυτό είναι το μόνο που έμαθαν να κάνουν στη ζωή τους. Και έχουν καεί από τα ναρκωτικά γιατί κάποιος τις πότισε για να τις έχει του χεριού του. Και αφού πλέον παρασίτεψαν δεν του ήταν πλέον χρήσιμες τις παράτησε στη μοίρα τους. Και αφού αυτές είναι πλέον καμμένες και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα άλλο συνεχίζουν να κάνουν αυτό που ξέρουν για να επιβιώσουν.

Δε λέω ότι δεν υπάρχουν και οι ιερόδουλες που κάνουν συνειδητά ό,τι κάνουν. Υπάρχει όμως και το ιατρικό απόρρητο ρε παιδιά. Εδώ μιλάμε για καταπάτηση ανθρωπίνων δικαιωμάτων. Ας δημοσιοποιήσουμε όλους όσους έχουν AIDS τότε για να προφυλαχθούμε μην τυχόν και κάνει ό,τι και οι ιερόδουλες.

elena25 έγραψε:Εγώ αγάπη25 θα τη λυπηθώ και την τριαντάρα και την εικοσάρα. Για τους λόγους που προείπα.

Επίσης να απαντήσω και στο ερώτημά σου. Όταν αυτές οι κοπέλες είναι δέσμιες σε παράνομους οίκους ανοχής και ο νταβατζής τους χρεώνει διπλή ταρίφα για να κάτσουν στον πελάτη χωρίς προφυλακτικό (γιατί τόσο του κόβει του κάθε ζώου) δε νομίζω ότι έχουν και εκείνες κάποια άλλη επιλογή.

Αλήθεια, υπάρχει κάποιος νόμος για όσους έχουν κάποιο ΣΜΝ να το λένε στους ερωτικούς τους συντρόφους;

Και ναι, κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος. Αντί να ρίξουμε ευθύνες στον ανώμαλο που τη βρίσκει με αυτά τα ταλαίπωρα πλάσματα και που με δική του ευθύνη κολλάει ό,τι ασθένεια κυκλοφορεί, ρίχνουμε ευθύνες στις άρρωστες κοπέλες. Δε λέω πως δεν έχουν και εκείνες (εγώ στη θέση τους θα ενημέρωνα τον πελάτη ας πούμε) αλλά και ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές και τις πράξεις του.

πάνω κάτω εχω την ίδια άποψη στο θεμα..

Αν εχει κανεις την διάθεση να δει με κατανόηση το πρόβλημα ίσως τοτε μαλακώσει λίγο γενικότερα για πολλά σ'αυτη τη ζωη..

είμαστε τυχεροι άνθρωποι εμείς που γραφουμε εδω τις αποψεις μας για τις ζωές των άλλων ανθρωπων- των άτυχων..των αδύναμων..- μακρυά απο όλα αυτα- εμεις οι τυχεροι.. οι δυνατοί..οι παρατηρητές..

καλή δύναμη στα θύματα της υπόθεσης να ευχηθώ και καλά μυαλά σε όλους γενικότερα. (εχουμε και κρίσιμη Κυριακή μπροστά μας)

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elena25 έγραψε:Πάντως μετά από την ανάγνωση αυτού του άρθρου ενισχύεται ακόμη περισσότερο η αρχική μου γνώμη.

Είναι απίστευτο το βάθος της σαπίλας της κοινωνίας της οποίας ζούμε. Εδώ ταιριάζει απόλυτα η έκφραση που χρησιμοποιήθηκε πριν. "Χάνουμε το δάσος κοιτώντας το δέντρο".
\
αυτο ακριβως εννοω.... ελενα...!
αυτο ακριβως...
συμφωνω και με τον χρυσοχοιδη που λεει πως ειναι νομιμο και το επελεξε ο δικαστης απο την στιγμη που υπαρχει εγκληματικη πραξη..αλλα και με τον λοβερδο που λεει πως θα επρεπε να βγαινουν και τα ονοματα οσως πηγα με αυτες τις γυναικες,για θεμα προστασιας.ομως αυτο δεν ειναι εφικτο.
το θεμα ειναι η σαπιλα που ζουμε και πως οι ανθρωποι του περιθωριου,ειναι εκει οχι επειδη το ηθελαν..αλλα επειδη αυτη ειναι η σκληρη και σαπια κοινωνια..αλλα για μενα στο περιθωριο ειναι και αυτοι που το τρεφουν ολο αυτο...οι "πελατες".αλλα κι αυτοι θυματα αυτης της κοινωνιας ειναι...αμυαλοι...ζομπι...αυτο προσπαθω να πω απο χθες...
προσωπικα..δεν ριχνω ολη την ευθυνη στην κοινωνια..ουτε στις ιεροδουλες..ουτε στους πελατες..ολοι εχουν το μεριδιο ευθυνης.καθενας ειναι υπευθυνος για τις πραξεις του,υπαρχουν δικιολογητικα κι αυτα ειναι αυτη η σαπια κοινωνια που αποτελειται απο ολους μας.
Καλημερα κιολας. Smile

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσια Smile
Ψαχνω να βρω ενα αρθρο που ειχα διαβασει προσφατα σχετικα με το θεμα που συζηταμε.
Μια παρομοια περιπτωση οπου στο τελος δικαιωθηκαν αυτοι που διασυρθηκαν και πηραν αποζημειωση. Γιατι δεν σημαινει απαραιτητα οτι ενας εισαγγελεας πραττει ορθα κ νομιμα.
Καλα ο Χρυσοχοϊδης....απο πολιτικο που δηλωνει οτι υπεγραψε ενω δεν ειχε διαβασει (!) το μνημονιο....δεν εχει βαρυτητα ο λογος του (για μενα ,μετα απο εκεινη την περιβοητη δηλωση του)

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:...
Καλα ο Χρυσοχοϊδης....απο πολιτικο που δηλωνει οτι υπεγραψε ενω δεν ειχε διαβασει (!) το μνημονιο....δεν εχει βαρυτητα ο λογος του (για μενα ,μετα απο εκεινη την περιβοητη δηλωση του)

Απο το στομα μου το πηρες!

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:Καλημερα κοριτσια Smile
Ψαχνω να βρω ενα αρθρο που ειχα διαβασει προσφατα σχετικα με το θεμα που συζηταμε.
Μια παρομοια περιπτωση οπου στο τελος δικαιωθηκαν αυτοι που διασυρθηκαν και πηραν αποζημειωση. Γιατι δεν σημαινει απαραιτητα οτι ενας εισαγγελεας πραττει ορθα κ νομιμα.
Καλα ο Χρυσοχοϊδης....απο πολιτικο που δηλωνει οτι υπεγραψε ενω δεν ειχε διαβασει (!) το μνημονιο....δεν εχει βαρυτητα ο λογος του (για μενα ,μετα απο εκεινη την περιβοητη δηλωση του)
καλημερα...
το οτι καποιος ειναι μ@λακας δεν σημαινει πως και οτι λεει ειναι μαλακια.ουτε εγω χωνευω τον χρυσοχοιδη,αλλα στην προκειμενη περιπτωση θεωρω πως ετσι ειναι.δεν δημοσιοπουνται επειδη εχουν aids δημοσιοποιουνται για πολλαπλα εγκληματα...κατοχη χρηση και διακινηση ναρκωτικων,παρανομη πορνεια,παρανομη πορνεια με γνωση της ασθενειας το οποιο μπορει να προκαλεσει επιδημια και θανατο.
συμφωνω με τον λοβερδο,γιατι παρανομο ειναι να πας και μια ιεροδουλη χωρις προφυλαξη γιατι παραβιαζεις υγειονομικα θεματα,και εισαι επικινδυνος να κολλησεις και αλλους.δεν σημαινει οτι οποιος εχει aids πρεπει να δημοσιοποιηται για να γινει το μαυρο προβατο.εδω υπαρχουν εγκληματικες ενεργειες.για μενα δεν ειναι τραγικο το οτι δημοσιοποιουνται..αλλα το ολο θεμα..το σκεφτομαι καπως βαθυτερα...κατα την αποψη μου.

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
http://tsekouratoi.blogspot.com/2012/05/aids_3806.html

Για εμένα δεν φταίνε οι κοπέλες οι οποίες είναι οροθετικές ομως ολοι αυτοι οι μαλάκες που για λίγα λεπτά ηδονής θυσίασαν την υγεία την δική τους και πολλών άλλων!Πραγματικά δεν τους λυπάμαι καθόλου!!!Το πάθημα τους να γίνει μάθημα και σε πολλούς ακόμη!!!!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:..αλλα το ολο θεμα..το σκεφτομαι καπως βαθυτερα...κατα την αποψη μου.

Ενταξει Ειρηνομαμα, κι εμεις δεν το πηραμε επιφανειακα το θεμα επειδη διαφωνουμε με τη δημοσιοποίηση των στοιχειων.
Προσωπικα πιστευω πως ακομα κι αν λεγοταν πως "βρεθηκε ιεροδουλη με HIV η οποια πηγαινε με πελατες χωρις προφυλαξη" θα γινοταν η ιδια δουλεια, θα ειχε θορυβηθει ο κοσμος.
Μου φανηκε περισσοτερο σαν αναγκη του κοσμου να αποδωσει ευθυνες σε ενα ατομο. Και αυτο ειναι το επιφανειακο κατ'εμε.
Καλημερα ειπα? Μπονζουρ!!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:
litsakos έγραψε:Καλημερα κοριτσια Smile
Ψαχνω να βρω ενα αρθρο που ειχα διαβασει προσφατα σχετικα με το θεμα που συζηταμε.
Μια παρομοια περιπτωση οπου στο τελος δικαιωθηκαν αυτοι που διασυρθηκαν και πηραν αποζημειωση. Γιατι δεν σημαινει απαραιτητα οτι ενας εισαγγελεας πραττει ορθα κ νομιμα.
Καλα ο Χρυσοχοϊδης....απο πολιτικο που δηλωνει οτι υπεγραψε ενω δεν ειχε διαβασει (!) το μνημονιο....δεν εχει βαρυτητα ο λογος του (για μενα ,μετα απο εκεινη την περιβοητη δηλωση του)
καλημερα...
το οτι καποιος ειναι μ@λακας δεν σημαινει πως και οτι λεει ειναι μαλακια.ουτε εγω χωνευω τον χρυσοχοιδη,αλλα στην προκειμενη περιπτωση θεωρω πως ετσι ειναι.δεν δημοσιοπουνται επειδη εχουν aids δημοσιοποιουνται για πολλαπλα εγκληματα...κατοχη χρηση και διακινηση ναρκωτικων,παρανομη πορνεια,παρανομη πορνεια με γνωση της ασθενειας το οποιο μπορει να προκαλεσει επιδημια και θανατο.
συμφωνω με τον λοβερδο,γιατι παρανομο ειναι να πας και μια ιεροδουλη χωρις προφυλαξη γιατι παραβιαζεις υγειονομικα θεματα,και εισαι επικινδυνος να κολλησεις και αλλους.δεν σημαινει οτι οποιος εχει aids πρεπει να δημοσιοποιηται για να γινει το μαυρο προβατο.εδω υπαρχουν εγκληματικες ενεργειες.για μενα δεν ειναι τραγικο το οτι δημοσιοποιουνται..αλλα το ολο θεμα..το σκεφτομαι καπως βαθυτερα...κατα την αποψη μου.

εδω που τα λεμε δεν ειμαστε και σιγουροι οτι διαβασε την ιστορια πριν κανει την δηλωση του Laughing
Μα και ο Βενιζελος οταν ρωτηθηκε απο δημοσιογραφο για αυτη την υποθεση και για τηνν νομιμοτητα αυτης της πραξης,για τις συνεπειες της τα μασαγε....δεν απαντησε ξεκαθαρα.
Σκεφτομαστε σε διαφορετικα επιπεδα,αρκετες σε αυτην την συζητηση. Εσυ αναζητας απο οτι καταλαβαινω τα αιτια για τις συμπεριφορες ολων αυτων,τις εγκληματικες και μη,εγω συζηταω για την εγκυροτητα αυτης της συγκεκριμενης πραξης,για το πως "νομιμοποιειται" μια πραξη για να εξυπηρετησει κομματικα συμφεροντα (σε πρωτο επιπεδο, μπορει να υπαρχουν και αλλα που εξυπηρετει).
Τα προσωπικα δεδομενα απο την 11η Σεπτεμβριου κ επειτα μετα το χτυπημα στους Διδυμους Πυργους εχουν μπει στο στοχαστρο (βλ. τρομονομος).
Δεν ειναι σιγουρα νεα ιστορια...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
Eirinomama έγραψε:..αλλα το ολο θεμα..το σκεφτομαι καπως βαθυτερα...κατα την αποψη μου.

Ενταξει Ειρηνομαμα, κι εμεις δεν το πηραμε επιφανειακα το θεμα επειδη διαφωνουμε με τη δημοσιοποίηση των στοιχειων.
Προσωπικα πιστευω πως ακομα κι αν λεγοταν πως "βρεθηκε ιεροδουλη με HIV η οποια πηγαινε με πελατες χωρις προφυλαξη" θα γινοταν η ιδια δουλεια, θα ειχε θορυβηθει ο κοσμος.
Μου φανηκε περισσοτερο σαν αναγκη του κοσμου να αποδωσει ευθυνες σε ενα ατομο. Και αυτο ειναι το επιφανειακο κατ'εμε.
Καλημερα ειπα? Μπονζουρ!!

Μα ναι ρε παιδι μου.. δωσε διευθυνση κ φωτο του οικου ανοχης κ κανε την ανακοινωση.Αυτος που πηγε εκει θα ψαχτει.Τι μας φλομωνουν στις θεωριες περι προστασιας του πολιτη...κοροϊδευομαστε τωρα?Την στιγμη που αναθεωρουνται συνταγματικα δικαιωματα? Δλδ για ποσο χαπατα μας εχουν?

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena συμφωνουμε. καλημερα και σε σενα!
Natali ακριβως αυτες τις αποψεις απεχθανομαι εγω... δεν σε κρινω.. σεβομαι αυτο που σκεφτεσαι..αλλα δεν συμφωνω μαζι σου.
αν εγω εχω aids και ειμαι ναρκομανης μπορει να μην εχω ολα τα αδικα του κοσμου και να ειμαι ΘΥΜΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ αλλα δεν ειμαι αθωα.ο καθενας εχει την ευθυνη τον πραξεων του.οπως το καλα να παθουν οσοι κολλησαν..γνωριζεις πως ειναι και παιδακια 15-16-17 χρονων που πηγαινουν με τετοιες γυναικες?και εκτος αυτου θεωρω τρομερη κακια και αδιαφορη και αυτο ειναι που με λυπει και με θλιβει περισσοτερο απο ολα..το να κατηγουρησουμε κουνοντας το δακτυλο που λεει και μια ψυχη εδω και να κανουμε τον κριτη...εσυ καλα να παθεις γιατι εισαι μαλακας,εσυ καλα να παθεις γιατι εισαι πρεζου,εσυ καλα να παθεις γιατι παντρευτηκες αυτον τον μαλακα και σε κολλησε aids.
εμεις καλα να παθουμε που ζουμε σε αυτην την κοινωνια που εκει που χεζουμε τρωμε κιολας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις