Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
23 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 23 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 29]

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:..Δλδ για ποσο χαπατα μας εχουν?
Αμα δεις τα προεκλογικα σποτ των δυο μεγαλων κομματων, θα ελεγα για ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΑΠΑΤΑ... cyclops cyclops

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:
Nena έγραψε:
Eirinomama έγραψε:..αλλα το ολο θεμα..το σκεφτομαι καπως βαθυτερα...κατα την αποψη μου.

Ενταξει Ειρηνομαμα, κι εμεις δεν το πηραμε επιφανειακα το θεμα επειδη διαφωνουμε με τη δημοσιοποίηση των στοιχειων.
Προσωπικα πιστευω πως ακομα κι αν λεγοταν πως "βρεθηκε ιεροδουλη με HIV η οποια πηγαινε με πελατες χωρις προφυλαξη" θα γινοταν η ιδια δουλεια, θα ειχε θορυβηθει ο κοσμος.
Μου φανηκε περισσοτερο σαν αναγκη του κοσμου να αποδωσει ευθυνες σε ενα ατομο. Και αυτο ειναι το επιφανειακο κατ'εμε.
Καλημερα ειπα? Μπονζουρ!!

Μα ναι ρε παιδι μου.. δωσε διευθυνση κ φωτο του οικου ανοχης κ κανε την ανακοινωση.Αυτος που πηγε εκει θα ψαχτει.Τι μας φλομωνουν στις θεωριες περι προστασιας του πολιτη...κοροϊδευομαστε τωρα?Την στιγμη που αναθεωρουνται συνταγματικα δικαιωματα? Δλδ για ποσο χαπατα μας εχουν?
λιτσακος μου...δεν αναθεωρειτι κατι απο το συνταγμα βρε παιδι μου! ειναι εγκληματικη ενεργεια.γι αυτο δημοσιοποιειται.ειναι νομιμο το οτι γινεται,μεσα στην ολη παρανομια που ζουμε αυτο ειναι το νομιμο.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Wink Laughing

Με αφορμή το νέο video των anonymous και την πρόθεσή τους να "διαλύσουν" τις εκλογές με επίθεση στο υπουργείο εσωτερικών, διενεργήθηκε διακομματική δημοσκόπηση με την εξής ερώτηση "ΠΟΙΟΙ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ANONYMOUS?", και να οι απαντήσεις:

ΠΑΣΟΚ: Ο ΣΥΡΙΖΑ και οι κουκουλοφόροι
ΝΔ: Οι κουκουλοφόροι, αλλά με την ευκαιρία να πούμε ότι εμείς τις κουκούλες θα τους τις κατεβάσουμε!
ΚΚΕ: Δεν έχει συνεδριάσει ακόμα για το θέμα το Π.Γ. του Κ.Σ. της Κ.Ε. του κόμματος!
ΣΥΡΙΖΑ: Εάν συμφωνούν με την Ε.Ε. και το € τότε δεν μας νοιάζει ποιός κρύβεται από πίσω!
ΛΑΟΣ: Οι ελ και τα νεφελίμ (δεν κάνει ρίμα αλλά δεν πειράζει)
ΔΗΣΥ: O Σ. Μάνος για να μας καταστρέψει και να είναι ο μοναδικός Νεοφιλελεύθερος στην Ελλάδα
ΚΑΜΜΕΝΟΣ: Η Ελλάδα ανήκει στους Έλληνες και οι anonymous είναι Έλληνες
ΑΝΤΑΡΣΥΑ: Μόνο ο**** γνωρίζει το χάος που κρύβουν οι Η/Υ, οπότε αυτός είναι οι ANONYMOUS!
ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ: Έχει βγάλει ανακοίνωση το Πράσινο Ευρωπαϊκό Κόμμα
ΔΗΜΑΡ: Έμείς έχουμε και πρόγραμμα και λύσεις και είμαστε υπεύθυνοι
ΟΑΚΚΕ: Ο πούτιν και οι ρωσόδουλες κυβερνήσεις
ΚΚΕ (μ-λ) - ΜΛ-ΚΚΕ: Οι τσοτσκιστές
Χ.Α.: Ο δισέγγονως του ρούντολφ ες που ίνε άσως στα κουμπιουτερ
Τροτσικτές-Ποσαδιστές: Οι Κλίγκον



Έχει επεξεργασθεί από τον/την litsakos στις Παρ Μάης 04, 2012 12:11 am, 1 φορά

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε: Wink Laughing

Με αφορμή το νέο video των anonymous και την πρόθεσή τους να "διαλύσουν" τις εκλογές με επίθεση στο υπουργείο εσωτερικών, διενεργήθηκε διακομματική δημοσκόπηση με την εξής ερώτηση "ΠΟΙΟΙ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ANONYMOUS?", και να οι απαντήσεις:

ΠΑΣΟΚ: Ο ΣΥΡΙΖΑ και οι κουκουλοφόροι
ΝΔ: Οι κουκουλοφόροι, αλλά με την ευκαιρία να πούμε ότι εμείς τις κουκούλες θα τους τις κατεβάσουμε!
ΚΚΕ: Δεν έχει συνεδριάσει ακόμα για το θέμα το Π.Γ. του Κ.Σ. της Κ.Ε. του κόμματος!
ΣΥΡΙΖΑ: Εάν συμφωνούν με την Ε.Ε. και το € τότε δεν μας νοιάζει ποιός κρύβεται από πίσω!
ΛΑΟΣ: Οι ελ και τα νεφελίμ (δεν κάνει ρίμα αλλά δεν πειράζει)
ΔΗΣΥ: O Σ. Μάνος για να μας καταστρέψει και να είναι ο μοναδικός Νεοφιλελεύθερος στην Ελλάδα
ΚΑΜΜΕΝΟΣ: Η Ελλάδα ανήκει στους Έλληνες και οι anonymous είναι Έλληνες
ΑΝΤΑΡΣΥΑ: Μόνο ο Α. Παπασπυρίδης γνωρίζει το χάος που κρύβουν οι Η/Υ, οπότε αυτός είναι οι ANONYMOUS!
ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ: Έχει βγάλει ανακοίνωση το Πράσινο Ευρωπαϊκό Κόμμα
ΔΗΜΑΡ: Έμείς έχουμε και πρόγραμμα και λύσεις και είμαστε υπεύθυνοι
ΟΑΚΚΕ: Ο πούτιν και οι ρωσόδουλες κυβερνήσεις
ΚΚΕ (μ-λ) - ΜΛ-ΚΚΕ: Οι τσοτσκιστές
Χ.Α.: Ο δισέγγονως του ρούντολφ ες που ίνε άσως στα κουμπιουτερ
Τροτσικτές-Ποσαδιστές: Οι Κλίγκον
εεε ας δεσουμε ενα σκοινι στο λαιμο να αυτοκτονησουμε!!!!!! ολοι λενε το μακρυ και το κοντο τους...αλλα τουλαχιστον ας δωθει η ευκαρια και σε καποιον αλλον να δειξει αν μπορει να κυβερνησει αυτο το κρατος εκτος απο την ν.δ και το πασοκ.ας ειναι λαος,κκε,καρατζαφερης ας ειναι ακομα και τα νεφελιμ.οχι αλλο ν.δ και πασοκ.φτανει! ας δουμε τι μπορει να κανει και καποιος αλλος.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:..ειναι νομιμο το οτι γινεται,μεσα στην ολη παρανομια που ζουμε αυτο ειναι το νομιμο.

Νομιμο ισως, ηθικο όμως οχι.
Ιδιως επειδη εγινε σε προεκλογικη περιοδο, κατα πρώτο λόγο, και κατα δευτερο επειδη διαπομπευθηκε ο πιο αδυναμος κρικος κατα τη γνωμη μου, αυτος που φταιει λιγοτερο.

Λιτσα, εγω παλι νομιζω οτι πισω απο τους Ανονυμους κρυβεται γνωστο μελος του φορουμ, που εχει επιδοθει σε μαραθωνιες τηλεδιασκεψεις με παμπολλα μελη κι εχει εξαιρετικες χακερικες ικανοτητες.. ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΑ- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΗΜΕΡΑ #2 - Σελίδα 26 4872

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:
Eirinomama έγραψε:..ειναι νομιμο το οτι γινεται,μεσα στην ολη παρανομια που ζουμε αυτο ειναι το νομιμο.

Νομιμο ισως, ηθικο όμως οχι.
Ιδιως επειδη εγινε σε προεκλογικη περιοδο, κατα πρώτο λόγο, και κατα δευτερο επειδη διαπομπευθηκε ο πιο αδυναμος κρικος κατα τη γνωμη μου, αυτος που φταιει λιγοτερο.

Λιτσα, εγω παλι νομιζω οτι πισω απο τους Ανονυμους κρυβεται γνωστο μελος του φορουμ, που εχει επιδοθει σε μαραθωνιες τηλεδιασκεψεις με παμπολλα μελη κι εχει εξαιρετικες χακερικες ικανοτητες.. ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΑ- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΗΜΕΡΑ #2 - Σελίδα 26 4872
χαΧαΧΑχΑχαΧαΧαΧ!!!!!
κοιτα οπως λεει και ο αντρας μου και συμφωνουμε απολυτα ειναι πως..μπορουσαν να βγουν μονο οι φωτο..χωρις τα ονοματα.τα ονοματα δεν χρειαζονταν..και με τις φωτο ξερει ο αλλος με ποια πηγε.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:
litsakos έγραψε:
Nena έγραψε:
Eirinomama έγραψε:..αλλα το ολο θεμα..το σκεφτομαι καπως βαθυτερα...κατα την αποψη μου.

Ενταξει Ειρηνομαμα, κι εμεις δεν το πηραμε επιφανειακα το θεμα επειδη διαφωνουμε με τη δημοσιοποίηση των στοιχειων.
Προσωπικα πιστευω πως ακομα κι αν λεγοταν πως "βρεθηκε ιεροδουλη με HIV η οποια πηγαινε με πελατες χωρις προφυλαξη" θα γινοταν η ιδια δουλεια, θα ειχε θορυβηθει ο κοσμος.
Μου φανηκε περισσοτερο σαν αναγκη του κοσμου να αποδωσει ευθυνες σε ενα ατομο. Και αυτο ειναι το επιφανειακο κατ'εμε.
Καλημερα ειπα? Μπονζουρ!!

Μα ναι ρε παιδι μου.. δωσε διευθυνση κ φωτο του οικου ανοχης κ κανε την ανακοινωση.Αυτος που πηγε εκει θα ψαχτει.Τι μας φλομωνουν στις θεωριες περι προστασιας του πολιτη...κοροϊδευομαστε τωρα?Την στιγμη που αναθεωρουνται συνταγματικα δικαιωματα? Δλδ για ποσο χαπατα μας εχουν?
λιτσακος μου...δεν αναθεωρειτι κατι απο το συνταγμα βρε παιδι μου! ειναι εγκληματικη ενεργεια.γι αυτο δημοσιοποιειται.ειναι νομιμο το οτι γινεται,μεσα στην ολη παρανομια που ζουμε αυτο ειναι το νομιμο.

No,no,no...δεν ειναι ετσι..αλλο η εγκληματικη ενεργεια αλλο ο τροπος επιβολης ποινης.
Η μεγαλη συζητηση,αυτη που γινεται παγκοσμιως και οχι μονο στην χωρα (για να ξεφυγουμε και απο το συγκεκριμενο θεμα) ειναι ακριβως η αναθεωρηση θεμελιωδων αρχων προστασιας των ανθρωπινων δικαιωματων.
Αν σου πουν οτι ειναι απαραιτητο για την προστασια σου/μας να μην κυκλοφορεις μετα τις 6, να ελεγχεται οτι γραφεις,να ειναι γνωστα τα πολιτικα σου φρονηματα θα το δεχτεις επειδη θα σου πασαρουν μια εγκληματικη πραξη?

Καταλαβαινω οτι σε απασχολει το αν ειμαστε ή οχι θυματα μιας κοινωνιας και ωραια και καλη θεωρητικη συζητηση θα ηταν αλλα εχουμε να αντιμετωπισουμε πρακτικα ζητηματα. Αλλο εξεταζουμε τι οδηγει τον χρηστη,τον οποιο ανθρωπο να κανει αυτα που κανει και αλλο πως ο νομος ξαφνικα ...αλλαζει.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:
litsakos έγραψε: Wink Laughing

Με αφορμή το νέο video των anonymous και την πρόθεσή τους να "διαλύσουν" τις εκλογές με επίθεση στο υπουργείο εσωτερικών, διενεργήθηκε διακομματική δημοσκόπηση με την εξής ερώτηση "ΠΟΙΟΙ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ANONYMOUS?", και να οι απαντήσεις:

ΠΑΣΟΚ: Ο ΣΥΡΙΖΑ και οι κουκουλοφόροι
ΝΔ: Οι κουκουλοφόροι, αλλά με την ευκαιρία να πούμε ότι εμείς τις κουκούλες θα τους τις κατεβάσουμε!
ΚΚΕ: Δεν έχει συνεδριάσει ακόμα για το θέμα το Π.Γ. του Κ.Σ. της Κ.Ε. του κόμματος!
ΣΥΡΙΖΑ: Εάν συμφωνούν με την Ε.Ε. και το € τότε δεν μας νοιάζει ποιός κρύβεται από πίσω!
ΛΑΟΣ: Οι ελ και τα νεφελίμ (δεν κάνει ρίμα αλλά δεν πειράζει)
ΔΗΣΥ: O Σ. Μάνος για να μας καταστρέψει και να είναι ο μοναδικός Νεοφιλελεύθερος στην Ελλάδα
ΚΑΜΜΕΝΟΣ: Η Ελλάδα ανήκει στους Έλληνες και οι anonymous είναι Έλληνες
ΑΝΤΑΡΣΥΑ: Μόνο ο Α. Παπασπυρίδης γνωρίζει το χάος που κρύβουν οι Η/Υ, οπότε αυτός είναι οι ANONYMOUS!
ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ: Έχει βγάλει ανακοίνωση το Πράσινο Ευρωπαϊκό Κόμμα
ΔΗΜΑΡ: Έμείς έχουμε και πρόγραμμα και λύσεις και είμαστε υπεύθυνοι
ΟΑΚΚΕ: Ο πούτιν και οι ρωσόδουλες κυβερνήσεις
ΚΚΕ (μ-λ) - ΜΛ-ΚΚΕ: Οι τσοτσκιστές
Χ.Α.: Ο δισέγγονως του ρούντολφ ες που ίνε άσως στα κουμπιουτερ
Τροτσικτές-Ποσαδιστές: Οι Κλίγκον
εεε ας δεσουμε ενα σκοινι στο λαιμο να αυτοκτονησουμε!!!!!! ολοι λενε το μακρυ και το κοντο τους...αλλα τουλαχιστον ας δωθει η ευκαρια και σε καποιον αλλον να δειξει αν μπορει να κυβερνησει αυτο το κρατος εκτος απο την ν.δ και το πασοκ.ας ειναι λαος,κκε,καρατζαφερης ας ειναι ακομα και τα νεφελιμ.οχι αλλο ν.δ και πασοκ.φτανει! ας δουμε τι μπορει να κανει και καποιος αλλος.

χιουμοριστικο ηταν το ποστ....

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:
Eirinomama έγραψε:..ειναι νομιμο το οτι γινεται,μεσα στην ολη παρανομια που ζουμε αυτο ειναι το νομιμο.

Νομιμο ισως, ηθικο όμως οχι.
Ιδιως επειδη εγινε σε προεκλογικη περιοδο, κατα πρώτο λόγο, και κατα δευτερο επειδη διαπομπευθηκε ο πιο αδυναμος κρικος κατα τη γνωμη μου, αυτος που φταιει λιγοτερο.

Λιτσα, εγω παλι νομιζω οτι πισω απο τους Ανονυμους κρυβεται γνωστο μελος του φορουμ, που εχει επιδοθει σε μαραθωνιες τηλεδιασκεψεις με παμπολλα μελη κι εχει εξαιρετικες χακερικες ικανοτητες.. ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΑ- ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΗΜΕΡΑ #2 - Σελίδα 26 4872

χαχαχαχχαχαχαχ βρε λες??!! Laughing Laughing

Δεν ειμαι φαν των ανωνυμων μπαϊ δε γουεϊ Razz

natali-maria

natali-maria
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:Nena συμφωνουμε. καλημερα και σε σενα!
Natali ακριβως αυτες τις αποψεις απεχθανομαι εγω... δεν σε κρινω.. σεβομαι αυτο που σκεφτεσαι..αλλα δεν συμφωνω μαζι σου.
αν εγω εχω aids και ειμαι ναρκομανης μπορει να μην εχω ολα τα αδικα του κοσμου και να ειμαι ΘΥΜΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ αλλα δεν ειμαι αθωα.ο καθενας εχει την ευθυνη τον πραξεων του.οπως το καλα να παθουν οσοι κολλησαν..γνωριζεις πως ειναι και παιδακια 15-16-17 χρονων που πηγαινουν με τετοιες γυναικες?και εκτος αυτου θεωρω τρομερη κακια και αδιαφορη και αυτο ειναι που με λυπει και με θλιβει περισσοτερο απο ολα..το να κατηγουρησουμε κουνοντας το δακτυλο που λεει και μια ψυχη εδω και να κανουμε τον κριτη...εσυ καλα να παθεις γιατι εισαι μαλακας,εσυ καλα να παθεις γιατι εισαι πρεζου,εσυ καλα να παθεις γιατι παντρευτηκες αυτον τον μαλακα και σε κολλησε aids.
εμεις καλα να παθουμε που ζουμε σε αυτην την κοινωνια που εκει που χεζουμε τρωμε κιολας.


Καλά κάνεις και απεχθάνεσαι αυτες τις απόψεις!Εγω απεχθάνομαι ολα αυτα τα ζώα που πηγαίνουν με ιερόδουλες χωρίς προφύλαξη!Είναι παράλογο!Αυτες μπορεί να μην το ξέρουν ή να το ξέρουν ομως απο την στιγμή που πάει διπλή η ταρίφα και εχουν ανάγκη τα χρήματα το κάνουν!Αυτη είναι η δουλειά τους!Ο 15-18-25-38-45χρονος κτλ απο την στιγμή που ξέρει οτι αυτη η γυναίκα πηγαίνει με 100 άντρες πχ την ημέρα και αφου δέχετε να πάει μαζί του χωρίς προφύλαξη αρα δέχετε και σε αλλους για ποιο λόγο το κάνει?Για την ηδονή!Αρα είναι άξιος της μοίρας του!Και δεν με νοιάζει για αυτους ομως για την σύζυγο γκόμενα που της καταστρέφει την ζωή!Εχω δει πολλά στην δουλειά μου και πραγματικά η απόψη μου δεν είναι καθόλου προσβλητική απέναντι σε αυτούς![/color]

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:
Eirinomama έγραψε:
litsakos έγραψε:
Nena έγραψε:
Eirinomama έγραψε:..αλλα το ολο θεμα..το σκεφτομαι καπως βαθυτερα...κατα την αποψη μου.

Ενταξει Ειρηνομαμα, κι εμεις δεν το πηραμε επιφανειακα το θεμα επειδη διαφωνουμε με τη δημοσιοποίηση των στοιχειων.
Προσωπικα πιστευω πως ακομα κι αν λεγοταν πως "βρεθηκε ιεροδουλη με HIV η οποια πηγαινε με πελατες χωρις προφυλαξη" θα γινοταν η ιδια δουλεια, θα ειχε θορυβηθει ο κοσμος.
Μου φανηκε περισσοτερο σαν αναγκη του κοσμου να αποδωσει ευθυνες σε ενα ατομο. Και αυτο ειναι το επιφανειακο κατ'εμε.
Καλημερα ειπα? Μπονζουρ!!

Μα ναι ρε παιδι μου.. δωσε διευθυνση κ φωτο του οικου ανοχης κ κανε την ανακοινωση.Αυτος που πηγε εκει θα ψαχτει.Τι μας φλομωνουν στις θεωριες περι προστασιας του πολιτη...κοροϊδευομαστε τωρα?Την στιγμη που αναθεωρουνται συνταγματικα δικαιωματα? Δλδ για ποσο χαπατα μας εχουν?
λιτσακος μου...δεν αναθεωρειτι κατι απο το συνταγμα βρε παιδι μου! ειναι εγκληματικη ενεργεια.γι αυτο δημοσιοποιειται.ειναι νομιμο το οτι γινεται,μεσα στην ολη παρανομια που ζουμε αυτο ειναι το νομιμο.

No,no,no...δεν ειναι ετσι..αλλο η εγκληματικη ενεργεια αλλο ο τροπος επιβολης ποινης.
Η μεγαλη συζητηση,αυτη που γινεται παγκοσμιως και οχι μονο στην χωρα (για να ξεφυγουμε και απο το συγκεκριμενο θεμα) ειναι ακριβως η αναθεωρηση θεμελιωδων αρχων προστασιας των ανθρωπινων δικαιωματων.
Αν σου πουν οτι ειναι απαραιτητο για την προστασια σου/μας να μην κυκλοφορεις μετα τις 6, να ελεγχεται οτι γραφεις,να ειναι γνωστα τα πολιτικα σου φρονηματα θα το δεχτεις επειδη θα σου πασαρουν μια εγκληματικη πραξη?

Καταλαβαινω οτι σε απασχολει το αν ειμαστε ή οχι θυματα μιας κοινωνιας και ωραια και καλη θεωρητικη συζητηση θα ηταν αλλα εχουμε να αντιμετωπισουμε πρακτικα ζητηματα. Αλλο εξεταζουμε τι οδηγει τον χρηστη,τον οποιο ανθρωπο να κανει αυτα που κανει και αλλο πως ο νομος ξαφνικα ...αλλαζει.
καλα δεν ειναι και χουντα...ουτε κατι τοσο τραγικο.προσωπικα...αν εχω την φωλια μου καθαρη δεν με νοιαζει και στο cnn να με βγαλουν!ο ενοχος φοβαται...και αν ημουν μια απο τις κοπελες που συναιβει ολο αυτο το τελευταιο που θα με ενοιαζε θα ηταν αυτο.αν ημουν ο πελατης..φυσικα και θα φοβομουν...γιατι εγω δεν θα ηουν στο περιθωριο..θα στιγματιζομουν ομως..
αρα...το ολο θεμα γινεται απο φοβο?φοβο μηπως μας καταπατησουν τα ανθρωπινα δικαιωματα?αυτα ειναι καταπατημενα εδω και χρονια...
πιο πολυ με νοιαζει να μην καταπατουν την νοημοσυνη μου,την εργασια μου,την χωρα μου..και στο τελος το να μην καταπατηθει το προσωπικο μου προφιλ.παρολα αυτα εγραψα και πιο πανω..οι φωτογραφιες οκ..δεν με ενοχλουν που βγηκαν...τα ονοματα ηταν περιτα..

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:
καλα δεν ειναι και χουντα..

Διατηρω τις επιφυλαξεις μου...

.ουτε κατι τοσο τραγικο.προσωπικα...αν εχω την φωλια μου καθαρη δεν με νοιαζει και στο cnn να με βγαλουν!ο ενοχος φοβαται...

Laughing Laughing αυτο ειναι επιχειρημα απολυταρχικου καθεστωτος


Καθαρη φωλια εχει κ αυτος που αρνειται να πληρωσει το χαρατσι αλλα του κοβουν το ρευμα...if you know what I mean

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
natali αμα το παμε και ετσι...τοτε και οι πρεζουδες καλα να παθουν που πηραν ναρκωτικα και το καναν για να ειναι χαι και,αφου εφυγαν απο τα σπιτια τους και το καναν για να ειναι χαι καλα να παθουν,καλα να παθουν κι αυτοι που πηαδανε κι ας ειναι 16 χρονων και δεν υπαρχει ενημερωση,καλα να παθουν και να πεθανουν απο το aids.ειναι αυτες ωραιες αποψεις?
καλα να παθουμε εμεις ρε κοριτσι μου που ζουμε σε αυτην την κοινωνια..και οσα και να δεις στην δουλεια σου..ξαναλεω..σε εχει απειλησει πρεζακι στο δρομο με την συριγγα να στην καρφωσει και να σε κολλσηει aids αν δεν του δωσεις λεφτα?
εχεις νιωσει τον τρομο να εισαι 15-16 μεσα στην αναζατηση για σεξ να εχεις κανει ενα λαθος..η εστω να σπασε το προφυλακτικο και να φοβασαι για aids?
εχεις νιωσει να πνιγεσαι επειδη δεν εχεις να παρεις την δοση σου?
εχεις νιωσει πονο?θλιψη?εγκαταλειψη να βρεθεις στον δρομο..να πασχεις απο ψυχικες κυροιως διπολικες διαταρραχες..και το μονο καταπραυντικο να ειναι η πρεζα?
μην τρελαθουμε τελειως.η αδιαφορια και το καλα να παθουν μας εφτασαν σε αυτο το σημειο.εγω σαν ανθρωπος αισθανομαι μεγαλη ευθυνη..οταν βλεπω και ζητιανευουν τα πρεζακια και αδιαφορω..αφου δεν εχουν λεφτα..θα κλεψουν θα πηδηχτουν..και θα υπαρχουν και τα ζωα-πιτσιρικαδες ανενημερωτοι πες τους οπως θες..που θα ενδωσουν στις ηδονες..εξυπηρετοντας ετσι..και τα δικα τους παθη και τα παθη των ναρκομανων μεσω τις πληρωμης και τις πρεζα.συνεπως νιωθω και γω υπευθυνη,που οταν βλεπω πρεζακι να ζητιανευει αδιαφορω,που οταν βλεπω 15χρονα να μιλανε στο τρενο για σεξ και γκομενες δεν πεταγομαι να μιλησω και να ενημερωσω..που δεν ειμαι μελος μια οργανωσης,που βοηθα ειτε ανθρωπους με aids,ειτε ανθρωπους εξαρτημενους,ειτε απλα μελος μια ενημερωτικης ομαδας.και το μονο που εχω να κανω..ειναι να καθομαι στον καναπε μου..και να κρινω..το πρεζακι,τον ανωμαλο,τον πολιτικο και γω να ειμαι κομπλε~! ο παπας με το αλαθητο.!
Litsakoς ας ειναι αυτη απαντηση και στο δικο σου ποστ.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:
Eirinomama έγραψε:
καλα δεν ειναι και χουντα..

Διατηρω τις επιφυλαξεις μου...

.ουτε κατι τοσο τραγικο.προσωπικα...αν εχω την φωλια μου καθαρη δεν με νοιαζει και στο cnn να με βγαλουν!ο ενοχος φοβαται...

Laughing Laughing αυτο ειναι επιχειρημα απολυταρχικου καθεστωτος


Καθαρη φωλια εχει κ αυτος που αρνειται να πληρωσει το χαρατσι αλλα του κοβουν το ρευμα...if you know what I mean
I know what u mean..αλλα και παλι δεν θα ριξω ολη την ευθυνη σε αυτους που μου φορτωσαν το χαρατσι...
αν μου φορτωσουν δλδ ενα φονο θα παω φυλακη χωρις να τον εχω διαπραξει?
δεν θα πρεπει να αντιδρασω?ασχετα..απ το οτι μπορει αυτος που με κατηγορει να λαδωσει και ας ειναι κι αυτος ο ενοχος.και λουστω εγω την αδικια.δεν θα ειμαι τελειως αμετοχη γιατι πρωτον θα συναναστρεφομουν με τετοια ατομα 2ον θα εδινα εδαφος για να γιενι κατι τετοιο.μπορει να εχω δικιο κατα 95% αλλα υπαρχει και αυτο το 5% που ειναι δικια μου ευθυνη.μυαλο εχουμε.ας αντιδρασουμε.αλλιως ας πληρωσουμε χαρατσι,ας γινουμε θυματα των θυτων! τα κανουν οπου βρισκουν εδαφος.ελπιζω να ηταν ευστοχο το παραδειγμα..και να ειμαι κατανοητη..γιατι ισως να μην το εθεσα σωστα.
θελω να πω πως αν φυλας το χωραφι σου..και δεν συναναστρεφεσαι ουτε δινεις εδαφος σε παρασιτα.θα εχεις το χωραφι σου δικο σου και καθαρο.αν καποιος στο πατησει ... ειναι δικαιωμα σου να αντιδρασεις.αν οχι...μπορεις απλα να τα μαζεψεις και να πας αλλου.αυτο εννοω.
τις επιλογες μας.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Eirinomama στις Παρ Μάης 04, 2012 12:12 am, 1 φορά

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλημερα κοριτσακια μου,

Διαβασα τις αποψεις σας και συμφωνω σε πολλα .

Ειρηνομαμα η ναταλι βασικα λεει για τους πελατες που και εμενα εκει ειναι το θεμα μου.Δεν υπαρχει ενημερωση στον 18?απο ποτε?
ολα τα μαθαινουν απο πρωτο χερι αλλα αδιαφορουν.Το γιατι δεν το γνωριζω ,αλλα αυτοι ειναι το λιγοτερο.Εγω εχω εξοργιστει για τους μεγαλους που πανε ετσι χυμα.εκει εχω τρελαθει.Τι τους φταινε οι γυναικες-γκομενες?Εδω εχω τρελαθει τελειως και δεν τους ριχνω ουτε ενα ελαφρυντικο.
Ειναι οι πιο επικυνδινοι .Ακομα πιο πολλοι και απο τις ιεροδουλες.
Αυτοι κανανε την μεγαλυτερη ζημια.


.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mamavivo οτι εχω γραψει παραπανω νομιζω καλυπτει την αποψη μου επανω στην δικη σου.

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:mamavivo οτι εχω γραψει παραπανω νομιζω καλυπτει την αποψη μου επανω στην δικη σου.
δεν το καταλαβα αν εννοουσες αυτο .
ΟΚ ΛΟΙΠΟΝ THANKS

Very Happy
ΑΝ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΕΛΙΚΑ ΠΛΑΣΜΕΝΟς ΚΑΙ ΑΝ ΑΝ ΑΝ ΑΝ ...το θεμα ειναι τι γινετε και ποση ανευθυνοτητα υπαρχει στο βωμο της ηδονης .

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αν και πλατιαζουμε την κουβεντα Razz θα πω οτι με μπερδευεις με τις απαντησεις σου.Δεν καταλαβαινω δλδ γιατι θεωρεις τον εαυτο σου υπευθυνο για ολα οσα αναφερεις..ας πουμε εγω δεν με θεωρω υπευθυνη για τα αδιεα ασφαλιστικα ταμεια, ενα παραδειγμα. Ουτε θα με θεωρησω υπευθυνη αν μου χρεωσουν μια πραξη που ποτε δεν εκανα. Rolling Eyes
Και δεν καταλαβαινω αν τελικα ριχνεις καπου τις ευθυνες ή το αναβαλεις απο αναποφασιστηκοτητα.
Διακρινω αμφισημια στις απαντησεις σου.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:Αν και πλατιαζουμε την κουβεντα Razz θα πω οτι με μπερδευεις με τις απαντησεις σου.Δεν καταλαβαινω δλδ γιατι θεωρεις τον εαυτο σου υπευθυνο για ολα οσα αναφερεις..ας πουμε εγω δεν με θεωρω υπευθυνη για τα αδιεα ασφαλιστικα ταμεια, ενα παραδειγμα. Ουτε θα με θεωρησω υπευθυνη αν μου χρεωσουν μια πραξη που ποτε δεν εκανα. Rolling Eyes
Και δεν καταλαβαινω αν τελικα ριχνεις καπου τις ευθυνες ή το αναβαλεις απο αναποφασιστηκοτητα.
Διακρινω αμφισημια στις απαντησεις σου.
Γι αυτο ακριβως θλιβομαι βρε κοριτσι μου! Γιατι κανεις δεν αισθανεται ενοχος για τιποτα! Το κατηγορω ειναι ευκολο!
Τα ταμεια που ειναι αδεια...επιτρεψαμε να ειναι αδεια...οταν 1000 ατομα κανουν κουμαντο 10.000.000 ανθρωπους πατανε ακριβως εκει....
επετρεψε μου να θεωρω αφενος την συνειδητοποιηση μου ως πολιτης προτερημα και να ειμαι περηφανη γι αυτο,αφετερου να θεωρω τον εαυτο μου υπευθυνο οπως και ολους μας υπευθυνο για το χαλι της χωρας μου,την αδιαφορια μου και να ντρεπομαι γι αυτο.
ντρεπομαι να ακουω φταινε αυτοι κι αυτοι κι αυτοι.εμεις ειμαστε αθωοι θυματα η κριτες..! την καλημερα μου γιατι εχω δουλειτσες! Smile

mamavivo

mamavivo
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:
litsakos έγραψε:Αν και πλατιαζουμε την κουβεντα Razz θα πω οτι με μπερδευεις με τις απαντησεις σου.Δεν καταλαβαινω δλδ γιατι θεωρεις τον εαυτο σου υπευθυνο για ολα οσα αναφερεις..ας πουμε εγω δεν με θεωρω υπευθυνη για τα αδιεα ασφαλιστικα ταμεια, ενα παραδειγμα. Ουτε θα με θεωρησω υπευθυνη αν μου χρεωσουν μια πραξη που ποτε δεν εκανα. Rolling Eyes
Και δεν καταλαβαινω αν τελικα ριχνεις καπου τις ευθυνες ή το αναβαλεις απο αναποφασιστηκοτητα.
Διακρινω αμφισημια στις απαντησεις σου.
Γι αυτο ακριβως θλιβομαι βρε κοριτσι μου! Γιατι κανεις δεν αισθανεται ενοχος για τιποτα! Το κατηγορω ειναι ευκολο!
Τα ταμεια που ειναι αδεια...επιτρεψαμε να ειναι αδεια...οταν 1000 ατομα κανουν κουμαντο 10.000.000 ανθρωπους πατανε ακριβως εκει....
επετρεψε μου να θεωρω αφενος την συνειδητοποιηση μου ως πολιτης προτερημα και να ειμαι περηφανη γι αυτο,αφετερου να θεωρω τον εαυτο μου υπευθυνο οπως και ολους μας υπευθυνο για το χαλι της χωρας μου,την αδιαφορια μου και να ντρεπομαι γι αυτο.
ντρεπομαι να ακουω φταινε αυτοι κι αυτοι κι αυτοι.εμεις ειμαστε αθωοι θυματα η κριτες..! την καλημερα μου γιατι εχω δουλειτσες! Smile
ναι σε καποια πραγματα ειμαστε αθωα θυματα πως να το κανουμε.Δεν φταιμε ολοι για ολα προς θεου δλδ

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαλλον ειμαι απο αλλο πλανητη γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι δεν μπορειτε να καταλαβετε!!! ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΦΤΑΙΜΕ! ειπα πως δεν ειμαστε αμετοχοι!. ελεος!!! απο χθες αυτο λεω! απο χθες.! λεω τα ιδια πραγματα με αλλα λογια!!!!!!δεν θελω να σας περασω τις αποψεις μου! αλλα νιωθω χαζη! λεω τοσο λαθος τα διατυπωνω! τοσο πολυ?! αχ! πρπει να σας αφησω μαμαδες μου,αυριο γιορταζω και εχω να κανω του κοσμου τις δουλειες!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλες δουλειες Smile
Αν ετσι νιωθεις καλα κανεις κ το εκφραζεις. Μην κανεις το λαθος να θεωρεις ολους ομως αμετοχους κ αδιαφορους..δεν ειμαστε ολοι. Αλλος ειτε μεσω της εργασιας του ειτε με την πολιτικης του δρασης αντιδρα. Δεν προσπερναμε ολοι το προβλημα.
Και τελος ο καθενας επιλεγει τις μαχες του,και αυτες ειναι συγκεκριμενες,δεν μπορεις να εισαι παρουσα σε ολα.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
litsakos έγραψε:Καλες δουλειες Smile
Αν ετσι νιωθεις καλα κανεις κ το εκφραζεις. Μην κανεις το λαθος να θεωρεις ολους ομως αμετοχους κ αδιαφορους..δεν ειμαστε ολοι. Αλλος ειτε μεσω της εργασιας του ειτε με την πολιτικης του δρασης αντιδρα. Δεν προσπερναμε ολοι το προβλημα.
Και τελος ο καθενας επιλεγει τις μαχες του,και αυτες ειναι συγκεκριμενες,δεν μπορεις να εισαι παρουσα σε ολα.
εγω δεν μιλησα για ολους και δεν θα μπορουσε να ειναι εφικτο..εγω μιλαω για το συνολο...και δεν το λεω εγω..τα γεγονοτα μου το λενε...!!!!!!!!! και σιγουρα καποια πραγματα μας εχουν υποχρεωσει ειτε να αδιαφορουμε ειτε να παρανομουμε...δεν λεω οχι! δεν ειμαι η φωνη της λογικης και της καλης θελησης! και γω κανω λαθη και γω παρανομω,ειτε επειδη δεν θα παρω αποδειξη,ειτε επειδη θα δουλευω δεν μου εχουν ενσημα γιατι ετσι ειναι παντου και θα ειμαι γραμμενη στον οαεδ ετσι ωστε να μπορω να ασφαλιστω π.χ. το νομιμο ειναι να κατγγελω αυτον που μπορει να δουλευω χωρις ενσημα ..μετα ομως δεν θα εχω ουτε τα 30 ευρω π.χ.δεν θα φταιω..καταλαβαινω τι εννοειται...και δεν λεω πως φταιμε σε ολα..απλα σε πολλα μετεχουμε και μεις.. και μιλαω για τα γενικα και θεωρητικα κομματια κυριως...ειμαι απογοητευμενη απο τον κοσμο που ζω κι αυτο προσπαθω εν ολιγης να πω..!πρεπει να ξεκολλησω απο δω και να σηκωθω να κανω δουλειες αφηστε με χαχαΧαχΑΧα!

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eirinomama έγραψε:
Γι αυτο ακριβως θλιβομαι βρε κοριτσι μου! Γιατι κανεις δεν αισθανεται ενοχος για τιποτα!
Δεν ειπε οτι δεν νιωθει ενοχη για τιποτα, ειπε οτι δεν νιωθει ενοχη για πραγματα που δεν ειναι ευθυνη της. Μην γενικευεις διοτι αποπροσανατολιζεις.
Το οτι κάποιοι επαιξαν τα αποθεματικα των ταμειων στο χρηματιστηριο, δεν ειναι ευθυνη της Λιτσας, της Νενας η της Ειρηνομαμας. Ευθυνη της Λιτσας (σε χρησιμοποιω Λιτσα για να βγαλω την ουρα μου απ'εξω) θα ηταν αν πληρωνοταν χωρις αποδειξη, αν λαδωνε εφοριακους για να τη βγαλει καθαρη, και άλλα τετοια συνηθισμενα.

Eirinomama έγραψε:
Το κατηγορω ειναι ευκολο!
Τα ταμεια που ειναι αδεια...επιτρεψαμε να ειναι αδεια...οταν 1000 ατομα κανουν κουμαντο 10.000.000 ανθρωπους πατανε ακριβως εκει....
Και αυτο ακριβως εγινε στο θεμα με το οποιο ξεκινησε η κουβεντα. βγηκαν στη φορα φωτογραφιες και ονοματα ΑΚΡΙΒΩΣ για να μπορεσει ο οποιοσδηποτε να ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙ καποιον. Χωρις φωτος τι θα καναμε οεο? Πώς αλλιως θα στοχευαμε την αγανακτηση μας προς κάτι συγκεκριμένο?

Eirinomama έγραψε:
επετρεψε μου να θεωρω αφενος την συνειδητοποιηση μου ως πολιτης προτερημα και να ειμαι περηφανη γι αυτο,αφετερου να θεωρω τον εαυτο μου υπευθυνο οπως και ολους μας υπευθυνο για το χαλι της χωρας μου,την αδιαφορια μου και να ντρεπομαι γι αυτο. ντρεπομαι να ακουω φταινε αυτοι κι αυτοι κι αυτοι.εμεις ειμαστε αθωοι θυματα η κριτες..! την καλημερα μου γιατι εχω δουλειτσες! Smile

Καλη μου, κι εμεις την ιδια ευθυνη νιωθουμε ως πολιτες. Δεν κατηγορουμε συνεχως την ποτανα τη σαπια την κοινωνια, σαν να γραφουμε εκθεση ιδεων δευτερας λυκειου. Αλλά όπως ΟΛΑ τα πραγματα κι αυτο εχει διαβαθμισεις. Ο πολιτης που τους εχουν γ*&$#ει το μισθο, τη δουλεια, τη συνταξη, και παρολα αυτα θα ξαναπαει να ψηφισει ΠΑΣΟΚ/ΝΔ, για μενα εχει περισσοτερη ευθυνη απο τον πολιτη που θα ψηφισει κάτι άλλο. Ο πολιτικος που ψηφισε Μνημονιο χωρις να το διαβασει, εχει περισσοτερη ευθυνη απο τον πολιτη που ψηφισε τον πολιτικο. Και οι δυο ειναι υπευθυνοι, δεν αντιλεγω. Αλλά τα συκα-συκα και η σκαφη-σκαφη.

Κι επισης, προσωπικα δε νιωθω αμετοχη. Ασε που όσοι το λενε αυτο προσπαθουν να δικαιολογησουν τη δικη τους αδιαφορία/επιφανειακοτητα/ωχαδερφισμο (δεν το λεω για εσενα προσωπικα). Το παρουσιαζουν σαν κατι ντετερμινιστικο, "ετσι ειναι, ετσι θα ειναι, ολοι ειμαστε ετσι, κανενας δε νοιαζεται" ξεχνωντας πως με το να γενικευουν, συμπεριλαμβανουν και τον εαυτο τους μεσα, και ετσι απαλλασσονται καθε ευθυνης. Ισως αυτο που κανω, με τον δικο μου τροπο, να μην ειναι αρκετο, αλλά τοσο μπορω, τοσο κάνω. Υπάρχουν άλλοι που κάνουν περισσοτερα, υπάρχουν άλλοι που κάνουν λιγοτερα, υπάρχουν άλλοι που μπορουν και κανουν, άλλοι που μπορουν και δεν κανουν. Παραπάνω ειπα πως η κοινωνικη ευθυνη ειναι αθροισμα πολλων μικρων ατομικων ευθυνων - ας μη μας υποτιμαμε τοσο ωστε να μας βαζουμε στο βαρελι της μαζας λοιπον...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 26 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις