Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
158 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 158 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

76ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 10:21 am

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπεμπινι 1 έγραψε:ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ ΑΛΛΗΛΟΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ!ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΙΕΧΩΒΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΦΟΥ ΓΙΝΕΙ ΜΑΡΤΥΡΑΣ,ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΟΤΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΖΑΝ.ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΕΣΤΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ.

Σωστό! Αλλά πώς γίνεσαι μάρτυρας; Rolling Eyes

77ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 10:24 am

koukida

koukida
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οι ενήλικες (τις περισσοτερες φορες- οχι παντα) δεν κινδυνευουν απο κανένα προσηλυτισμό ..μαλλον. Αλλα, οσον αφορα τα παιδια μας θα πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι αυριο-μεθαυριο, γιατι ποτε δεν ξερουμε ποιος θα τα πλησιασει με σκοπιμότητα.
Τωρα θυμηθηκα κατι-
οταν πηγαινα Λυκειο, εδω στην πολη μου ειχε παραρτημα ενας 'συλλογος'- ο 'Ακρόπολις' αν τον θυμαστε (ειχε γινει ντορος την εποχη εκεινη -μετα το περιστατικο που εζησα- γιατι βρεθηκαν μπλεγμενοι με διακίνηση όπλων και τρομοκρατια γενικοτερ.
Ειχε μια διάλεξη για 'νέους' -ειχαν μοιρασει φυλλαδια στα σχολεια- πανω στην φιλοσοφία, δεν θυμαμαι ακριβως το θεμα.
Εγω κ δυο φίλες πήγαμε σε 2 διαλεξεις. την τρίτη φορα όμως- κάποιος (ο φιλος μου Razz ) χτυπησε την πόρτα και μπηκε μεσα διακόπτωντας- για να με παρει να φύγουμε (νατο το ραντεβουδάκι). Ε λοιπον, ολοκληρο θεμα εγινε απο την κυρία που εκανε την διάλεξη- για να μην φυγω- μεχρι που κρατουσε κλειστη την πόρτα για να μην φύγω.Ομολογω ότι αγριευτηκα (οπως και άλλοι που συμμετείχαν συνομήλικοι) και τελικα- φυγαμε και δεν ξαναπατησαμε.
μετα απο λιγο καιρο μαθαμε 'τι καπνό φουμάρανε' όλοι αυτοι του 'συλλόγου'...
τα ματια σας 14..........

78ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 10:26 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bell έγραψε:
florentiab έγραψε:
bell έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:στο χωριο του αντρα μου οταν πανε ιαχωβαδες τρεχει καποιος κ ενημερωνει τον ιερεα κ εκεινος χτυπαει τη καμπανα με ρυθμο συναγερμου!

Σωστός ο πάτερ![Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]




γιατί ρε κορίτσια; τι έχουν οι ιαχωβάδες; Shocked



Προσπαθούν να προσηλυτίσουν κόσμο και αν μη τι άλλο ενοχλούν με το να χτυπούν τις πόρτες των ανθρώπων.
Στο κάτω -κάτω πώς θα ανοίξεις σε έναν άγνωστο; Η καμπάνα λοιπόν προειδοποιεί.... ότι κυκλοφορούν άγνωστοι στο χωριό.



επειδή είχα 2 συμμαθητές που ήταν ιεχωβάδες και μπαινόβγαινα στο σπίτι τους λόγω της φιλίας μας δεν μου είχαν πει ποτέ το παραμικρό. ποτέ δεν είχαμε συζητήσει τα πιστεύω τους αλλά ούτε και τα δικά μου. και φυσικά ούτε οι γονείς τους μας είχαν πει ποτε κάτι.
για να είμαι ειλικρινής μόλις τώρα γκούγκλαρα για να μαθω σε τι πιστεύουν και πραγματικά δεν πιστεύουν και σε τέρατα. μία θρησκεία είναι κι αυτή όπως και οι άλλες.
νομίζω οτι είναι λίγο υπερβολικό να χτυπάνε την καμπάνα κάθε φορά που μπαίνει ξενος στο χωριό.

από την άλλη δικό τους το χωριό, δική τους και η καμπάνα!

79ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 10:26 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οκ, αυτοι θεωρουν χρεος τους να προσηλυτίσουν τον κοσμο το "σωστο" δογμα. Το αν ο κοσμος θα προσηλυτιστει ειναι άλλο θεμα.

Μου φαινεται "κάπως" το να αντιμετωπιζεις του άλλους σαν "αορατη απειλη" μονο κκαι μονο επειδη εχουν άλλη θρησκεια ή άλλο δογμα.

80ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 10:27 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bell έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ ΑΛΛΗΛΟΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ!ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΙΕΧΩΒΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΦΟΥ ΓΙΝΕΙ ΜΑΡΤΥΡΑΣ,ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΟΤΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΖΑΝ.ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΕΣΤΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ.

Σωστό! Αλλά πώς γίνεσαι μάρτυρας; Rolling Eyes
ΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑΣ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ, ΔΕ ΤΗ ΓΝΩΡΙΖΩ!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΑΝΑΒΑΠΤΙΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΡΝΗΣΕ ΤΟ ΘΕΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΟ,ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΝ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΤΑΓΓΙΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΙ.

81ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 10:28 am

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:Οι ενήλικες (τις περισσοτερες φορες- οχι παντα) δεν κινδυνευουν απο κανένα προσηλυτισμό ..μαλλον. Αλλα, οσον αφορα τα παιδια μας θα πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι αυριο-μεθαυριο, γιατι ποτε δεν ξερουμε ποιος θα τα πλησιασει με σκοπιμότητα.
Τωρα θυμηθηκα κατι-
οταν πηγαινα Λυκειο, εδω στην πολη μου ειχε παραρτημα ενας 'συλλογος'- ο 'Ακρόπολις' αν τον θυμαστε (ειχε γινει ντορος την εποχη εκεινη -μετα το περιστατικο που εζησα- γιατι βρεθηκαν μπλεγμενοι με διακίνηση όπλων και τρομοκρατια γενικοτερ.
Ειχε μια διάλεξη για 'νέους' -ειχαν μοιρασει φυλλαδια στα σχολεια- πανω στην φιλοσοφία, δεν θυμαμαι ακριβως το θεμα.
Εγω κ δυο φίλες πήγαμε σε 2 διαλεξεις. την τρίτη φορα όμως- κάποιος (ο φιλος μου Razz ) χτυπησε την πόρτα και μπηκε μεσα διακόπτωντας- για να με παρει να φύγουμε (νατο το ραντεβουδάκι). Ε λοιπον, ολοκληρο θεμα εγινε απο την κυρία που εκανε την διάλεξη- για να μην φυγω- μεχρι που κρατουσε κλειστη την πόρτα για να μην φύγω.Ομολογω ότι αγριευτηκα (οπως και άλλοι που συμμετείχαν συνομήλικοι) και τελικα- φυγαμε και δεν ξαναπατησαμε.
μετα απο λιγο καιρο μαθαμε 'τι καπνό φουμάρανε' όλοι αυτοι του 'συλλόγου'...
τα ματια σας 14..........


δεν έχεις άδικο σε αυτό

82ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 10:34 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΛΕ ΓΕΙΝ ΚΑΙ ΠΕΙΘΩ.Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΧΩΡΟΣ ΧΩΡΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑ.Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΗ,ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΣΤΗΡΟΤΗΤΑ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΕΝ ΕΠΙΡΕΑΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ,ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΜΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΠΡΟΣΟΧΗ.

83ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 10:42 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΑΝΑΒΑΠΤΙΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΡΝΗΣΕ ΤΟ ΘΕΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΟ,ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΝ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΤΑΓΓΙΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΙ.
Δεν ειμαι σιγουρη αν ισχυει αυτο, νομιζω οτι τα βασικα του Χριστιανικου δογματος τα εχουν (Θεος, Υιος Θεου, Ανασταση) απλα νομιζω δεν εχουν παραδεισο και κολαση, αλλά περιμενουν οσονούπω την ημερα της κρισεως.

84ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 10:52 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Nena έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΑΝΑΒΑΠΤΙΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΡΝΗΣΕ ΤΟ ΘΕΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΟ,ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΝ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΤΑΓΓΙΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΙ.
Δεν ειμαι σιγουρη αν ισχυει αυτο, νομιζω οτι τα βασικα του Χριστιανικου δογματος τα εχουν (Θεος, Υιος Θεου, Ανασταση) απλα νομιζω δεν εχουν παραδεισο και κολαση, αλλά περιμενουν οσονούπω την ημερα της κρισεως.
ΟΤΙ ΞΑΝΑΒΑΠΤΙΖΟΝΤΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ,ΟΠΩΣ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΓΡΑΨΑ.ΤΟ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ,ΚΟΛΑΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΕΓΩ ΚΟΒΩ ΛΑΣΠΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.

85ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 11:01 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
koukida έγραψε:Οι ενήλικες (τις περισσοτερες φορες- οχι παντα) δεν κινδυνευουν απο κανένα προσηλυτισμό ..μαλλον. Αλλα, οσον αφορα τα παιδια μας θα πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι αυριο-μεθαυριο, γιατι ποτε δεν ξερουμε ποιος θα τα πλησιασει με σκοπιμότητα.
Τωρα θυμηθηκα κατι-
οταν πηγαινα Λυκειο, εδω στην πολη μου ειχε παραρτημα ενας 'συλλογος'- ο 'Ακρόπολις' αν τον θυμαστε (ειχε γινει ντορος την εποχη εκεινη -μετα το περιστατικο που εζησα- γιατι βρεθηκαν μπλεγμενοι με διακίνηση όπλων και τρομοκρατια γενικοτερ.
Ειχε μια διάλεξη για 'νέους' -ειχαν μοιρασει φυλλαδια στα σχολεια- πανω στην φιλοσοφία, δεν θυμαμαι ακριβως το θεμα.
Εγω κ δυο φίλες πήγαμε σε 2 διαλεξεις. την τρίτη φορα όμως- κάποιος (ο φιλος μου Razz ) χτυπησε την πόρτα και μπηκε μεσα διακόπτωντας- για να με παρει να φύγουμε (νατο το ραντεβουδάκι). Ε λοιπον, ολοκληρο θεμα εγινε απο την κυρία που εκανε την διάλεξη- για να μην φυγω- μεχρι που κρατουσε κλειστη την πόρτα για να μην φύγω.Ομολογω ότι αγριευτηκα (οπως και άλλοι που συμμετείχαν συνομήλικοι) και τελικα- φυγαμε και δεν ξαναπατησαμε.
μετα απο λιγο καιρο μαθαμε 'τι καπνό φουμάρανε' όλοι αυτοι του 'συλλόγου'...
τα ματια σας 14..........

Λοιπον κουκι, αυτο που γραφεις ειναι πολυ σημαντικο. Παροιμοια εμπειρια εχω απο την κολλητη μου με την σαϊεντολογια. Εχουν ενα παραρτημα στο κεντρο ?(Αθηνα) ,δεν θυμαμαι πώς τους βρηκε η φιλη μου,αλλα θυμαμαι σε καποιες συναντησεις που πηγαινα μαζι της γιατι η μαμα της ειχε αγχωθει με αυτη την ιστορια (εγω εκανα τον τσατσο). Οταν ξεφυγε απο αυτη την φαση η φιλη μου μου ειχε πει οτι της τονιζαν ποσο σημαντικο ειναι να μην "παρασυρεται" απο αυτα που της λενε οι γονεις της (!!!) κ οι φιλοι της,ολοι της λεγαμε να μην ξαναπαει.Και οχι απο το φοβο μην χαθει το προβατο απο το μαντρι (μην αλλαξοπιστησει δλδ) αλλα ηταν ανηλικη,16 χρονων. Και οι τυποι προσπαθουσαν να ρ=την απομακρυνουν απο την οικογενεια της.Στο μεταξυ εκει επρεπε να πληρωνει ενα ποσο αλλα αν δεν ειχε χρηματα -που δεν ειχε ως ανηλικη κ εννοειται οι γονεις της δεν θα εδιναν- προσφερε εθελοντικη εργασια στο κεντρο.
Ποση προσοχη θελει τελικα?Δεν θελω να το σκεφτω α χρειαστει μια μερα να μαζευω το παιδι μου απο επιτηδειους θρησκευομενους -οποιας θρησκειας. Rolling Eyes

86ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 11:06 am

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:
Nena έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΑΝΑΒΑΠΤΙΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΡΝΗΣΕ ΤΟ ΘΕΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΟ,ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΝ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΤΑΓΓΙΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΙ.
Δεν ειμαι σιγουρη αν ισχυει αυτο, νομιζω οτι τα βασικα του Χριστιανικου δογματος τα εχουν (Θεος, Υιος Θεου, Ανασταση) απλα νομιζω δεν εχουν παραδεισο και κολαση, αλλά περιμενουν οσονούπω την ημερα της κρισεως.
ΟΤΙ ΞΑΝΑΒΑΠΤΙΖΟΝΤΑΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ,ΟΠΩΣ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΓΡΑΨΑ.ΤΟ ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΕ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ,ΚΟΛΑΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ.ΕΓΩ ΚΟΒΩ ΛΑΣΠΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑΤΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ.
Το οτι ξαναβαπτιζεσαι, ναι, εχεις δικιο, ξεφυγε το χρωμα το κοκκινο κι εβαψε παραπανω λεξεις Razz Razz Razz

Βασικα οι διαφορές συνοψιζονται παρακατω (κλεμμενο απο τη wikipedia)

Δεν αποδέχονται την Αγία Τριάδα, για την οποία υποστηρίζουν ότι βασίζεται κυρίως σε φιλοσοφικές και όχι σε βιβλικές έννοιες.

Δεν αποδέχονται την εγγενή αθανασία της ψυχής και τα αιώνια βάσανα της Κόλασης, δόγματα που θεωρούν ότι διαμορφώθηκαν στον Ιουδαϊσμό και τον Χριστιανισμό από την ισχυρή επίδραση της ελληνικής φιλοσοφίας, αλλά αντιθέτως θεωρούν ότι η αθανασία δίδεται μόνο ως βραβείο σε δίκαιους, οι δε άδικοι εκμηδενίζονται.

Δεν αποδέχονται το δόγμα του απόλυτου προορισμού (το οποίο δέχονται συγκεκριμένα οι Καλβινιστές), κατά το οποίο ο Θεός έχει προαιωνίως ορίσει ποιοι θα πάνε στον Παράδεισο και ποιοι στην Κόλαση.

Δεν αποδέχονται ότι όλοι οι καλοί άνθρωποι θα πάνε στον ουρανό και ότι το υλικό σύμπαν μαζί με τη γη θα κατακαεί.

Δεν αποδέχονται την αγαμία, τον ασκητισμό ή τον μοναχισμό ως βιβλικούς τρόπους προσέγγισης του Θεού και ηθικής ολοκλήρωσης. Παρομοίως, δεν τηρούν προγραμματισμένες νηστείες.

Δεν αποδέχονται την προσκύνηση των εικόνων, γιατί θεωρούν αυτή την πρακτική ως παγανιστική, όπως επίσης δεν τηρούν μεγάλες γιορτές του χριστιανικού κόσμου, όπως τα Χριστούγεννα, το Πάσχα ή τα γενέθλια, επειδή θεωρούν ότι έχουν παγανιστικά στοιχεία.

Δεν αποδέχονται τον νηπιοβαφτισμό ή τον μαζικό, υποχρεωτικό εκχριστιανισμό.

Δεν θεωρούν ότι τα μεταποστολικά εκκλησιαστικά συγγράμματα είναι ίσου κύρους με την Αγία Γραφή ως οδηγός στη χριστιανική πίστη.

Δεν αποδέχονται την ανάμειξη των Χριστιανών στις πολιτικές και στρατιωτικές διαμάχες για οποιονδήποτε σκοπό.

δεν αποδεχονται την θεικη υποσταση του ιησου χριστου ως μονογενη υιο του θεου και εν τουτοις ως ενα ξεχωριστο πλασμα αλλα υποστηριζουν οτι ενσαρκωθηκε ο αρχαγγελος μιχαηλ.


Οκ, όπως του κατσει του καθενα. Περι ορέξεως...

87ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 11:12 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ΓΕΝΙΚΑ ΟΣΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ ΚΑΙ" ΠΑΡΑΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ"ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΙ ΝΑ ΤΟ ΠΩ??ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙ.

88ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 11:18 am

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μπεμπινι 1 έγραψε:
bell έγραψε:
μπεμπινι 1 έγραψε:ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ ΑΛΛΗΛΟΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ!ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΠΛΗΣΙΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΙΕΧΩΒΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΑΦΟΥ ΓΙΝΕΙ ΜΑΡΤΥΡΑΣ,ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΟΤΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΑΝΤΑΧΟΥ ΙΕΧΩΒΑΔΕΣ ΘΑ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΖΑΝ.ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΕΣΤΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ.

Σωστό! Αλλά πώς γίνεσαι μάρτυρας; Rolling Eyes
ΑΝ ΜΕ ΡΩΤΑΣ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ, ΔΕ ΤΗ ΓΝΩΡΙΖΩ!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΑΝΑΒΑΠΤΙΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΑΠΑΡΝΗΣΕ ΤΟ ΘΕΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΡΙΣΤΟ,ΔΕΝ ΚΡΑΤΟΥΝ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΤΑΓΓΙΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟΙ.


Επίσης δεν αποδίδουν χαιρετισμο στη σημαία, αποκάλώντας την κουρελόπανο

89ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 11:24 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ο αντρας μου μου ειπε οτι εκτος απ τη καμπανα πηγαινε στο δημο κ εκανε ανακοινωσεις κ πολλες φορες τους κυνηγουσε να φυγουν.

90ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 11:28 am

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τελευταια φορα που ηρθαν σε μας το καλοκαιρι το ερωτημα ηταν<τι πιστευετε για την οικονομικη κριση?>κ ετσι ξεκινουσε το κηρυγμα

91ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 11:49 am

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αγγελικημαρια έγραψε:τελευταια φορα που ηρθαν σε μας το καλοκαιρι το ερωτημα ηταν<τι πιστευετε για την οικονομικη κριση?>κ ετσι ξεκινουσε το κηρυγμα

Εμάς με επισκεύτηκαν 20 Νοεμβρίου ημέρα Κυριακή. Το θυμάμαι καλά γιατί την επομένη γιορταζε η κόρη μου και είχα τραπέζι στους γονείς μου και τα πεθερικά μου. Εεκείνη την ώρα σιδέρωνα το τραπεζομάντηλο.

"Ενημερώνουμε τον κόσμο σχετικά με την Αγία Γραφή"

Είμαστε ενήμεροι τους λέω .

"Και δεν έχετε απορίες σχετικά με..."

Τις λύνουμε με τον πνευματικό μας τους λέω

και επιμένουν! "Εκτός από τον πνευματικό δεν θα έπρεπε να παίρνουμε και μια δεύτερη άποψη;"

Ευχαριστώ πολύ, καλημερα σας...

92ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 12:11 pm

kalliopitsa

kalliopitsa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
bell έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:τελευταια φορα που ηρθαν σε μας το καλοκαιρι το ερωτημα ηταν<τι πιστευετε για την οικονομικη κριση?>κ ετσι ξεκινουσε το κηρυγμα

Εμάς με επισκεύτηκαν 20 Νοεμβρίου ημέρα Κυριακή. Το θυμάμαι καλά γιατί την επομένη γιορταζε η κόρη μου και είχα τραπέζι στους γονείς μου και τα πεθερικά μου. Εεκείνη την ώρα σιδέρωνα το τραπεζομάντηλο.

"Ενημερώνουμε τον κόσμο σχετικά με την Αγία Γραφή"

Είμαστε ενήμεροι τους λέω .

"Και δεν έχετε απορίες σχετικά με..."

Τις λύνουμε με τον πνευματικό μας τους λέω

και επιμένουν! "Εκτός από τον πνευματικό δεν θα έπρεπε να παίρνουμε και μια δεύτερη άποψη;"

Ευχαριστώ πολύ, καλημερα σας...

Αυτό δε το λες διακριτικότητα πάντως.... Αντικειμενικά δηλαδή.... Shocked Shocked Shocked Shocked

93ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 1:01 pm

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ομολογω οτι αν μη τι άλλο ειναι επιμονοι.. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Το θεωρουν χρεος τους να μας ενημερωσουν, χαχα, καλοσυνη τους... Rolling Eyes Rolling Eyes

94ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 1:07 pm

Evaggelitsa 26

Evaggelitsa 26
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αγγελικημαρια έγραψε:ο αντρας μου μου ειπε οτι εκτος απ τη καμπανα πηγαινε στο δημο κ εκανε ανακοινωσεις κ πολλες φορες τους κυνηγουσε να φυγουν.


Χαχαχαχαχα!!! Πολύ γέλασα με το χωριό του άνδρα σου!!!!

Αλήθεια ποιο είναι το χωριό του άνδρα σου;;; χαχαχαχα!!!

Πολύ καλό!!!

95ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 1:13 pm

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kalliopitsa έγραψε:
bell έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:τελευταια φορα που ηρθαν σε μας το καλοκαιρι το ερωτημα ηταν<τι πιστευετε για την οικονομικη κριση?>κ ετσι ξεκινουσε το κηρυγμα

Εμάς με επισκεύτηκαν 20 Νοεμβρίου ημέρα Κυριακή. Το θυμάμαι καλά γιατί την επομένη γιορταζε η κόρη μου και είχα τραπέζι στους γονείς μου και τα πεθερικά μου. Εεκείνη την ώρα σιδέρωνα το τραπεζομάντηλο.

"Ενημερώνουμε τον κόσμο σχετικά με την Αγία Γραφή"

Είμαστε ενήμεροι τους λέω .

"Και δεν έχετε απορίες σχετικά με..."

Τις λύνουμε με τον πνευματικό μας τους λέω

και επιμένουν! "Εκτός από τον πνευματικό δεν θα έπρεπε να παίρνουμε και μια δεύτερη άποψη;"

Ευχαριστώ πολύ, καλημερα σας...

Αυτό δε το λες διακριτικότητα πάντως.... Αντικειμενικά δηλαδή.... Shocked Shocked Shocked Shocked

ναι, όντως. Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν ευγενέστατοι! μου μιλουσαν με το σεις κ με το σας!

96ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 1:49 pm

αγγελικημαρια


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Evaggelitsa 26 έγραψε:
αγγελικημαρια έγραψε:ο αντρας μου μου ειπε οτι εκτος απ τη καμπανα πηγαινε στο δημο κ εκανε ανακοινωσεις κ πολλες φορες τους κυνηγουσε να φυγουν.


Χαχαχαχαχα!!! Πολύ γέλασα με το χωριό του άνδρα σου!!!!

Αλήθεια ποιο είναι το χωριό του άνδρα σου;;; χαχαχαχα!!!
ειδες!!!καλως ή κακως αλλαξε ο ιερεας γιατι βγηκε στη συνταξη ο παλιος κ πλεον δεν εχουν τετοιο σοου.!!ευρωπος λεγεται το χωριο
Πολύ καλό!!!

97ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Τετ Ιαν 04, 2012 2:21 pm

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βασικά τους μάρτυρες του Ιαχωβά πέρα απο το ότι γίνονται πιεστική χτυπάνε κουδούνια σε καμιά άλλξ θρησκεία -αίρεση -δόγμα το έχω δει αυτό άσε που πες ότι αυτό είναι το λιγότερο είναι μια καλά στημένη επιχείρηση . Ξέρω οικογένεια που είχαν χρέη και τους πλησίασαν Ιαχωβάδες (ήθελαν και πήγαν ) και μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα όχι μόνο ξεχρέωσαν αλλά έκαναν και περιουσία . Αυτό που με ενοχλεί και προσωπικά απο εκεί τους σιχάθηκα είχα στη γειτονιά μου μια οικογένεια Ιαχωβάδων έχω πιτσιρίκα η μια κόρη τους είχε τροχαίο και έπρεπε να της βάλουν αίμα ο πατέρας αρνιόταν προτιμούσε να πεθάνει το παιδί του αν είναι δυνατόν τελικά οι ίδιοι οι γιατροί πήραν την ευθύνη και της έσωσαν τη ζωή. Αποτέλεσμα την θεωρούσαν μαγαρισμένη και την έδιωξαν απο το σπίτι η κοπέλα έφυγε και γλίτωσε μακριά απο αυτούς .

98ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Πεμ Ιαν 05, 2012 12:37 am

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα.οτι ειναι επιμονοι,ειναι και απιστευτα μαλλιστα.οτι ειναι διακριτικοι,ειναι,γιατι δε το διατυμπανιζουν οπου σταθουν και οπου βρεθουν οτι ειναι μαρτυρες ετσι στο ξεκαρφωτο.συν του οτι αλληλουποστηριζονται οπως προανεφερα.εχουν και πολλα ασχημα αρνητικα,οτι αρνουνται τη μεταγγιση,οτι δε πιστευουν στη σημαια,δε κρατουν οπλο και αλλα που δε τα γνωριζω και δε θελω.

99ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Πεμ Ιαν 05, 2012 12:40 am

antonia32

antonia32
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
βανια έγραψε:βασικά τους μάρτυρες του Ιαχωβά πέρα απο το ότι γίνονται πιεστική χτυπάνε κουδούνια σε καμιά άλλξ θρησκεία -αίρεση -δόγμα το έχω δει αυτό άσε που πες ότι αυτό είναι το λιγότερο είναι μια καλά στημένη επιχείρηση . Ξέρω οικογένεια που είχαν χρέη και τους πλησίασαν Ιαχωβάδες (ήθελαν και πήγαν ) και μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα όχι μόνο ξεχρέωσαν αλλά έκαναν και περιουσία . Αυτό που με ενοχλεί και προσωπικά απο εκεί τους σιχάθηκα είχα στη γειτονιά μου μια οικογένεια Ιαχωβάδων έχω πιτσιρίκα η μια κόρη τους είχε τροχαίο και έπρεπε να της βάλουν αίμα ο πατέρας αρνιόταν προτιμούσε να πεθάνει το παιδί του αν είναι δυνατόν τελικά οι ίδιοι οι γιατροί πήραν την ευθύνη και της έσωσαν τη ζωή. Αποτέλεσμα την θεωρούσαν μαγαρισμένη και την έδιωξαν απο το σπίτι η κοπέλα έφυγε και γλίτωσε μακριά απο αυτούς .

ειναι δυνατον; τι γονεις ειναι αυτοι; δενε ιχαν αισθηματα για το παιδι; δεν λεω καθε θρησκεια εχει τα δικα της αλλα οχι κ ετσι!

http://stardustwork.blogspot.com

100ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........;  - Σελίδα 4 Empty Απ: ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ........; Πεμ Ιαν 05, 2012 2:16 am

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμένα προσωπικά δεν με χαλάει αν δεν κρατήσουν όπλο η ακόμα και να είναι ανθέλληνες σίγουρα με τέτοια άτομα δεν μπορώ να κάνω παρέα ούτε να έχω επαφή αλλά υπάρχουν και άλλοι οι οποίοι δεν είναι μάρτυρες του Ιαχωβά, Εμένα αυτό που με ενοχλεί και εκεί μόνο θα διαφωνήσω μαζί σου φίλη μου Μπεμπίνι ότι δεν είναι διακριτικοί . Αντίθετα είναι ανάγωγοι γιατί με ποιο δικαίωμα πας και χτυπάς του κουδούνι του άλλου απο τη στιγμή που δεν τον ξέρεις; Συν ότι μέσα από τη σοβαροφάνεια που κάποιοι έχουν μπορούν να σε τουμπάρουν. Εγώ βέβαια τους βγάζω το καπέλο σε ένα ότι ξέρουν όλη την Αγία Γραφή από έξω η διπλανή μου στο γυμνάσιο για ένα μικρό διάστημα ήταν μάρτυρας αλλά η κοπέλα ήταν πολύ μαζεμένη , και δεν ενοχλούσε σίγουρα υπάρχουν και κάποιοι μαζεμένοι. Δεν ξέρω μωρέ τους έχω δει εγω πολλή στραβά αυτούς ..Είναι δικιά μου η άποψη δεν σημαίνει ότι είναι και απόλυτη σίγουρα υπάρχουν και εξαιρέσεις

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις