Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
291 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 291 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

51τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 1:40 pm

nikole20

nikole20
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
συμφωνουμε!!!!!! τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 215994 τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 215994 τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 215994 τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 215994 Very Happy

52τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Σαβ Ιαν 21, 2012 1:42 pm

nikole20

nikole20
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ρε κοριτσια γιατι η υπογραφη μου δεν εμφανιζεται??? Mad

53τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 12:41 am

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλο μου Μαρινακι....θα σου πω αυτα που μου ειπε εμενα ο παπας που διαβασε το κοριτσακι μου....κανονικα τα μωρα του; δινανε μιση ευχη μολις γεννιοντουσαν.την ιδια μερα...ασχετο με το τι κανουμε τωρα....απο την στιγμη που παιρνει το μπεμπακι μιση ευχη στις 20 μερες(ερχεται ο παπας στο σπιτι σου.)μπορεις το παιδακι σου να το βγαλεις ανετα!!!!!ΛΕΕΙ Ο ΠΑΠΑΣ: "ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΝ ΑΠΛΑ ΤΟ ΣΤΑΥΡΩΣΑ!!" .και στις 40 μερες το πας στην εκκλησια και το διαβαζει ο παπας..εγω πηρα την μικρη μου στις 11 μερες τις χωρις κανενος την ευχη και την πηγα στο γιατρο γιατι επρεπε...τι θα σκεφτομουν...??ωχ δεν εχω παρει ευχη???Για τον μόνο λόγο που δεν ήθελα να βγαλω την μικρη ηταν τα μικροβια..να μην μου κολησει κατι...Εγω εβγαινα μια στο τοσο αλλα μετα εκανα μπανιο με ντετολ...το παιδακι μου το εβγαλα στις 40 μερες και τονιζω επιδη εγω το επελεξα και οχι λογω "40".ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΕΔΩ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΛΥ ΣΤΟΝ ΘΕΟ !!!!αλλα καποια πραγματα οι παπαδες τα κανουν "τεραααστιααα".και τα θεωρω χαζομαρες...

54τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 12:55 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lida κοπελα μου εχουμε ασχοληθει με το θεμα και εχουμε γραψει πριν καιρο την επισημη αποψη της εκκλησιας, μπορεις να το διαβασεις και συ στα προηγουμενα. Αυτο που σου ειπε ο ιερεας δεν ισχυει, αλλο η ευχη που διαβαζουν οταν γεννιεται το μωρο ή στις 8 μερες κι αλλο ο σαραντισμος που γινεται απαραιτητα στον ναο και στις 40 μερες ακριβως. ΜΙΣΟΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ δεν υπαρχει, προκειται για μια μεγαλη παρεξηγηση που εχει να κανει και με το οικονομικο θεμα.

55τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 1:25 am

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κοριτσια!!κ εγω πιστευω στο θεο πολυ τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 215994 τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 215994 νικολετα μου κ εγω σε χωριο μεγαλωσα κ γι αυτο ειμαι λιγο μπερδεμενη τωρα μενω αθηνα κ δεν ξερω τι να κανω,αν κ θα εχω μαμα πεθερα σπιτι οποτε καταλαβενετε,αλλα οπως ειπατε δικιο εχετε αν το κανω θα το κανω για τον πεδαρο μου κ αν αποφυγω πολους συγγενης που θα μου μαζευτουν τοτε ολοι ενω τωρα ουτε τηλφ δεν περνουν ΟΠΟΤΕ μια χαρα κ θα καθησω με το μωρακι μου να το χαρω μονο να πανε ολα καλα,το μονο που με χαλαει ειναι οτι θα ειναι ανοιξη κ θα πεσει κ το πασχα Sad Sad κ θα την βγαλω μεσα αλλα χαλαλι...ευχαριστω φιλες μου να χαιρεστε κ να περιμενετε με πολυ αγαπη τα μπεμπακια σας κ εγω τον δικο μου τον μικρο μου αντρουλη τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 215994 τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 215994 τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 215994

56τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 2:09 am

xristinaf

xristinaf
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εγω πιστευω οτι αυτο που θεωρεις σωστο,αυτο να κανεις.εγω πιστευω πολυ στο θεο και ετσι με εχει μαθει η μαμα μου,και εχω και θειο παπα, και αυτο που εκανα ηταν να βγαινω κανονικα εξω οποτε ηθελα και με το μωρο,αλλα στις 40 μερες πηγα και με σαραντισε στην εκκλησια.α και τον ρωτησα αν υπαρχει μισο σαραντισμα και μου ειπε οχι.

57τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 2:13 am

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
marinaki <3 <3 έγραψε:να χαιρεσε το παιδακι σου..για να δουμε εγω δεν ξερω τι θα κανω οπως νιωσω εκεινη την στιγμη,θα κανω κ ας μου πουν οτι θελουν εν το μεταξυ ειναι κ ο αντρας μου του τυπου αυτου οτι οτι λενε η αλλοι να κανω,πιστευει στην χρουσουζια στο ματι ,σε ολα κ για το 40ρισμα μου λεει τι λες δεν θα βγεις ακου εκει μου το ειπε σημερα!!!κ του λεω α καλα πιστευει σε ολα σας λεω Mad Mad Mad Mad


ΜΑΡΙΝΑΚΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ...ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΩΡΡΩ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ ΤΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΥ...ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΑΓΑΘΗ ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΠΟΙΟΥ.....
ΠΕΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΑΝΤΕΞΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 2 ΜΕΡΕΣ ΣΦΥΡΑ ΜΟΥ!!!!
ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ.......ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΛΙΓΟ ''ΑΕΡΑ''.....!!!!!!!!!!

58τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 2:18 am

efoulitsa


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια εγω το μωρο και στο γιατρο τον πηγα και στη θαλασσα βραδυ(ηταν καλοκαιρι)για να αναπνευσει ιωδιο που κανει καλο τον πηγα και βολτα με το αυτοκινητο..Και οταν 40ντησαμε πηγα στην εκκλησια και του ειπε την ευχη ο παπας..Ρωτησα τη παιδιατρο και μου ειπε οτι σε αυτα που ανεφερα παραπανω κανει..Σε βασικες γραμμες το τηρησα μιας και ειχα και εγω πολυ αιμα και αισθανομουν αβολα..αλλα βολτιτσα οι τρεις μας με το τουτου πηγα.

59τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 3:32 am

zouzounela


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
KORITSIA EGO SKIMERA KLEINOTIS 20 MERES MESA ALLA KAI STO GIATRO PHGA 3 FORES KAI STO MPALKONI MOU BGAINO KAI AN XRIASTI THA PAO APO PREPI ARKI NA EINAI KALA I MPOUMPOU MOU OSO GIA TIN EYXI IRTHE O PAPAS STO SPITISTI8 MERES KAI STIS 40 THA PAME EKLISIA KALA EINAI NA TA KANOUME PROFILASOUME KIA TOUS 2APO POLA POLA AN TO SKEFTOME APOPSI MOU filakia sta mpempoylia sas kai stis koilitses sas se oses perimenete akomi

60τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 4:54 am

Mama Pupa


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το μωρο δεν ειναι κακο να μεινει σπιτι το πρωτο διμηνο-τριμηνο, οχι 40 μερες ακριβως γιατι δεν εχει να κανει αυτο που λεω με τη θρησκευτικη εκδοχη,ιδιαιτερα τον χειμωνα που οι ιωσεις δινουν και παιρνουν. Για τη μανα ομως που ειναι καλα στην υγεια της θα σας θυμισω τα λογια του γυναικολογου μου και της γυναικας του που ειναι ψυχιατρος.Αν κλεισεις μια γυναικα που εχει γεννησει 40 μερες μεσα σε ενα σπιτι σα φυλακισμενη, τοτε κινδυνευει με επιλοχεια καταθλιψη 1000 φορες πιο πολυ....Απλα, δεν ειναι φυσιολογικη αυτη η απομονωση στην εποχη μας...
Επισης, μην μπερδευουμε τη θρησκεια με τις δυσιδαιμονιες του τυπου μην βγαινεις βραδυ και μην απλωνεις τα ρουχα του παιδιου τη νυχτα. Προς θεου κοριτσια, ειμαστε συγχρονες γυναικες...
Εγω αν εμενα 40 μερες μεσα στο σπιτι Ιουλιο μηνα κιολας που γεννησα, πιστευω οτι θα κατεληγα με ψυχοφαρμακα. Το μωρο το εβγαλα 9 ημερων και το πηγα στο πανηγυρι στο χωριο μου και μετα παλι στις 42 ημερες που πηγαμε εκκλησια και παιδιατρο.Εγώ ομως εβγαινα συνεχεια στα διαλειμματα του θηλασμου και αυτο με βοηθησε αφανταστα...

61τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 6:44 am

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Mama Pupa έγραψε:Lida κοπελα μου εχουμε ασχοληθει με το θεμα και εχουμε γραψει πριν καιρο την επισημη αποψη της εκκλησιας, μπορεις να το διαβασεις και συ στα προηγουμενα. Αυτο που σου ειπε ο ιερεας δεν ισχυει, αλλο η ευχη που διαβαζουν οταν γεννιεται το μωρο ή στις 8 μερες κι αλλο ο σαραντισμος που γινεται απαραιτητα στον ναο και στις 40 μερες ακριβως. ΜΙΣΟΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ δεν υπαρχει, προκειται για μια μεγαλη παρεξηγηση που εχει να κανει και με το οικονομικο θεμα.

Οπως επισης δεν ισχυει και αυτο για το κουρεμα του μωρου πριν την βαφτιση.Καποια κοπελα σε εναν θεμα το ειχε αναφερει οτι ρωτησε ιερεα και αυτος της εξηγησε οτι αυτο δεν ειναι περιορισμος απο την εκκλησια αλλα περισσοτερο παραδοση.Εβαλα την θεια του αντρα μου να ρωτησει τον ιερεα του χωριου τους και της ειπε το ιδιο.Πιο πολυ το εκανα για να την σπασω στην θεια Razz ειναι θρησκοληπτη και απο την ωρα που γεννησα με πρηζει με τετοια θεματα.Αυτη για να καταλαβετε για τι καλλο μιλαμε οταν γεννησα τον γιο μου (το 1ο μου παιδι) και ηταν 8 ημερων ηρθε στο σπιτι απροσκλητη μαζι με παπα για να μας δωσει ευχη...."μιση ευχη' οπως ειπαν. Σκεψου να εισαι με τις πυζαμες αυπνη με καισαρικη ,να ανοιγεις την πορτα σου σε αυτη την κατασταση και α βλεπεις εναν αγνωστο ο οποιος θα μπει σπιτι σου....

62τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 7:30 am

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλά το έχουμε ακούσει....

για τα ωύχια το ξέρατε ότι δεν κάνει να τα κόβουμε μέχρι το παιδί να βαπτιστεί;;;;

Φαντάζεστε; για μήνες τα νύχια άκοπα; Mad

63τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 7:38 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bell έγραψε:Καλά το έχουμε ακούσει....

για τα ωύχια το ξέρατε ότι δεν κάνει να τα κόβουμε μέχρι το παιδί να βαπτιστεί;;;;

Φαντάζεστε; για μήνες τα νύχια άκοπα; Mad


Ναι να σφαχτουν τα μικρα μας,δε πανε καλα.....

64τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 7:40 am

bell

bell
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
tatijana έγραψε:
bell έγραψε:Καλά το έχουμε ακούσει....

για τα ωύχια το ξέρατε ότι δεν κάνει να τα κόβουμε μέχρι το παιδί να βαπτιστεί;;;;

Φαντάζεστε; για μήνες τα νύχια άκοπα; Mad


Ναι να σφαχτουν τα μικρα μας,δε πανε καλα.....

Μαζί με το τραπέζι της βάπτισης, κλείνεις και μια μανικιουρίστα για γαλικό στο μπεμπε, την οποία πληρώνει φυσικά η νονά Razz Razz

65τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 7:43 am

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bell έγραψε:
tatijana έγραψε:
bell έγραψε:Καλά το έχουμε ακούσει....

για τα ωύχια το ξέρατε ότι δεν κάνει να τα κόβουμε μέχρι το παιδί να βαπτιστεί;;;;

Φαντάζεστε; για μήνες τα νύχια άκοπα; Mad


Ναι να σφαχτουν τα μικρα μας,δε πανε καλα.....

Μαζί με το τραπέζι της βάπτισης, κλείνεις και μια μανικιουρίστα για γαλικό στο μπεμπε, την οποία πληρώνει φυσικά η νονά Razz Razz

Καλη η σκεψη σου αλλα θα προλαβουν?Εδω κινδυνευουν να δολοφονηθουν μονα τους....χαχαχαχαχ.....

66τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 22, 2012 7:47 am

RANIAASIKIDOY

RANIAASIKIDOY
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ.. ΟΛΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΣΤΟΙ!!! ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΠΟΛΛΑ! Ο ΣΑΡΑΝΤΗΣΜΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΕΤΗΤΟΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ..

67τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 29, 2012 4:18 am

Lida R

Lida R
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mama Pupa έγραψε:Lida κοπελα μου εχουμε ασχοληθει με το θεμα και εχουμε γραψει πριν καιρο την επισημη αποψη της εκκλησιας, μπορεις να το διαβασεις και συ στα προηγουμενα. Αυτο που σου ειπε ο ιερεας δεν ισχυει, αλλο η ευχη που διαβαζουν οταν γεννιεται το μωρο ή στις 8 μερες κι αλλο ο σαραντισμος που γινεται απαραιτητα στον ναο και στις 40 μερες ακριβως. ΜΙΣΟΣΑΡΑΝΤΙΣΜΟΣ δεν υπαρχει, προκειται για μια μεγαλη παρεξηγηση που εχει να κανει και με το οικονομικο θεμα.


Η αληθεια ειναι οτι τωρα το ειδα.....οποτε αναθεωρω......οντως καποιες φορες μιλαμε και λεμε κοτσανες..στην προκειμενη εγω.....σορρυ κοριτσια...οπως ειχα πει στον θεο πιστευω πολυ -στους παπαδες δεν πιστευω .. αρκετοι απο αυτους κανουν τα παντα για να παρουν χρηματα και μονο.....γι αυτο ας κανει η καθε μανουλα οτι νιωθει η ψυχουλα τις ..οπως ειπα κι εγω πηρα κανονικα τις ευχες ...αλλα αν εγω ηθελα μια βολτα για να μου αλλαξει την ψυχολογια την εκανα...οχι το μπεμπακι...

68τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 29, 2012 7:41 am

twinlotus

twinlotus
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσι μου εγω την επομενη που εφυγα απο την κλινικη πηρα το αυτοκινητο κ πηγα στο γιατρο μου για τα ραμματα.Και αυτο γινοταν καθημερινα σχεδον ακομα κ βραδυ.Τα μωρα τα εβγαλα για να παμε στον παιδιατρο κ κασναμε και μια βολτα στη θαλλασα μια αλλη μερα.Παντως κ εμενα ο παπας μονο που δεν με εβρισε οταν τον ρωτησα για τις 20 μερες, μην κανεις τον κοπο να πας.Και εμενα η μανα μου εσκουζε αλλα μια δυο ειδε οτι δεν της περναει κ σταματησε.Τωρα τι να σου πω κανε οτι σε φωτισει!!!Αλλα να το θες εσυ οχι οι αλλοι.

69τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! - Σελίδα 3 Empty Απ: τι λετε για το 40 ρισμα!!!!! Κυρ Ιαν 29, 2012 12:43 pm

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΟΝΤΟΣ ,ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΓΤ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΟΠΟΤΕ ΜΟΝΟ ΤΟ 40ΡΙΣΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Κ ΑΣ ΠΟΥΝΕ Κ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ Η ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις