Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
411 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 411 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

irene12


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Πόπο Σάσσα ι ήταν αυτό!Πολύ τυχεροί σταθήκατε έτσι....Φαντάζομαι το σοκ της κοπέλας...Φύλακας άγγελος η κορούλα σας.... Δεν ξέρω τι θα έκανα αν εμπαιναν στο δικό μου...Μάλλον πρέπει να επισπεύσω το θέμα του συναγερμού..είναι και σχετικά απομονωμένο το σπίτι... ¨ενας ξαδερφός μου που είναι στην ΟΠΚΕ λέει ότι κάθε βράδυ έχουν αρκετές διαρρήξεις σπιτιών στην πόλη μας...και φαντάσου ότι τα καλοκαίρια κοιμόμουν με ανοιχτα πατζούρια....

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
irene12 έγραψε:Πόπο Σάσσα ι ήταν αυτό!Πολύ τυχεροί σταθήκατε έτσι....Φαντάζομαι το σοκ της κοπέλας...Φύλακας άγγελος η κορούλα σας.... Δεν ξέρω τι θα έκανα αν εμπαιναν στο δικό μου...Μάλλον πρέπει να επισπεύσω το θέμα του συναγερμού..είναι και σχετικά απομονωμένο το σπίτι... ¨ενας ξαδερφός μου που είναι στην ΟΠΚΕ λέει ότι κάθε βράδυ έχουν αρκετές διαρρήξεις σπιτιών στην πόλη μας...και φαντάσου ότι τα καλοκαίρια κοιμόμουν με ανοιχτα πατζούρια....

ΠΟΤΕ ΠΙΑ!!!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και εγω απο τυχη πιστευω δεν μπηκαν σε εσας!Αυτοι αν ειναι να κλεψουν δεν λυπουνται κανεναν!Ο θεος να μας φυλαει απο κατι τετοια!


και να μην εισαι ρατσιστρια αμα ακους τετοια συνεχεια γινεσαι!Εχετε απολυτο δικιο κοριτσια εμεις οταν παμε εξω παμε για να δουλεψουμε δεν κανουμε ολα αυτα που κανουν αυτοι εδω.Ολα αυτα τα εγκληματα γινονται ως επι τω πλειστον απο αλλοδαπους!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την black beauty στις Σαβ Ιαν 07, 2012 6:00 am, 1 φορά

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΧ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΠΟ Γ@@@@@@@ ΜΝ ΒΡΙΣΩ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΕΝΟΥΣ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΣ ΚΑΝΑΝΕ ΤΠΤ ΚΑΚΚΟ!!ΜΑ ΠΩς ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΙΚΟΙΑ ΠΩΣ ΑΝΟΙΞΑΝ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ Κ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΩ ΣΕ ΜΟΝΟΚΑΤΙΚΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΕ ΠΟΛΥΚΑΤΙΚΙΑ Κ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΝΕΙΣ ΤΠΤ!!!ΣΕ ΠΟΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΗ ΜΟΥ!!!

sassaX

sassaX
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ ΑΘΗΝΑ

zoyzoynitsa moy

zoyzoynitsa moy
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δεν μπορω να το πιστεψω....που ζουμε παναγια μου?

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για αυτο κοριτσια προσοχη,και προσεχετε τι λετε και εδω μεσα,το ειχε γραψει νομιζω και μια κοπελα σαν θεμα,δηλαδη ποτε λειπετε και αν ειστε μονη σας!

Επισης αν το παιδακι σας ειναι αρκετα μεγαλο να ανοιγει τις πορτες καλυτερα να κλειδωνετε γιατι μπορει καποια στιγμη που θα ειστε εσεις σε αλλο δωματιο(πχ να κανετε μπανιο) να ανοιξει σε κανεναν απροσκλητο επισκεπτη!Εγω απο μικρη της λεω να ρωταει ποιος ειναι!Και να προσεχουμε με ολους αυτους που ερχονται στα σπιτια μας να ρωτησουν διαφορα για γκαλοπ η να πουλησουν διαφορα γιατι ποτε δεν ξερεις!Αυτοι ψαχνουν ανυποψιαστους πολιτες!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΟΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑΙ ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΕΙ ΓΤ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ Κ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΣ ΓΡΙΛΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΕΝΟΥΝ ΚΟΛΑΝΕ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ,Κ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΤΗΣ ΣΠΙΤΟΝΟΙΚΟΚΥΡΑΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΘΑ ΠΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΕΙΔΗΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Κ ΘΑ ΡΘΕΙ Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πωπω ρε συ σοκαρίστηκα! Όχι πως δεν το έχω ξανακούσει να συμβαίνει εδώ στο Ελλάντα, αλλά το να μας περιγράφεις την εμπειρία σου από εδώ μας κάνει να νιώθουμε λες και ήμασταν θεατές του γεγονότος...! Φαντάζομαι την ταραχή σας αλλά και πολύ περισσότερο εκείνης της γυναίκας! Άντε να ξεπεράσει τώρα τα ψυχολογικά...! Crying or Very sad

blackrose έγραψε:TΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ???Πω πω ρε κοριτσι τι ηταν αυτο??Ειχατε τυχη να το πω?Προστατη?Ευτυχως ρε κοριτσι μου ευτυχως για εσας,και ευτυχως που και η γυναικα απο κατω καταφερε να βγει ζωντανη και καθαρη....και τα παιδακια της!

Τωρα να γινω ρατσιστρια??Δεν ειμαι στην ουσια,αλλα οταν ακουω κατι τετοια με αλβανους,που εχω ακουσει και εδω στην επαρχια που ειμαι ρε παιδια δηλαδη ελεος!!!!Και οι Ελληνες ειναι στην λιστα με τους τρομοκρατες και ληστες αλλα δεν ακους και τιποτα πιο συχνο απο αλλοδαπο που κανει ληστεια πχ!!!!!!

Κατι πρεπει να γινει?!!!!!

Εμεις οταν παμε σε ξενα κρατη γιατι δεν ακουγομαστε στην λιστα αυτη???

και περα απο εθνικοτητες,για να μην παρεξηγηθω,πως μπορουνε ρε γαμωτο να εισβαλλουν ετσι στα ξενα σπιτια,τις ξενες περιουσιες και να λεηλατουν και να τρομοκρατουν και στην χειροτερη να σκοτωνουν????Που μεγαλωσαν τετοιοι ανθρωποι,πως εμαθαν να δρουν ετσι?Τι τους διδαξαν για την ζωη?

Δηλαδη,εγω δουλευω να τα βγαλω περα,να μεγαλωσω παιδια,να ιδρωνω να κοπιαζω και ερχεται ενας ο οποιοσδηποτε να με απειλησει για την ζωη μου με το ετσι θελω,για τα λεφτα?

Να σηκωσουν τον κωλο τους να πανε να δουλεψουν!!!!

Τα ιδια λεω καθε φορα που βλεπω αλλοδαπους η ακομη και Ελληνες στα φαναρια να ζητιανευουν για χαρη αλλων στην ουσια!!

Ο θεος εδωσε χερια και ποδια να ειματε ικανοι να δουλευουμε οχι να σκοτωνουμε για να βγαλουμε λεφτα!!

Συγνωμη,παραφερθηκα αλλα συγχιστηκα με το περιστατικο,τρομαξα κιολας!!!Δεν ξερεις τι σου ξημερωνει!!!!

Και δεν θελω να παρεξηγηθω προς θεου,οποιος πιασει το νοημα των λογων μου καταλαβαινει τι εννοω...

Κοριτσακι να μην ξανασυμβει ποτε ξανα και δοξα το θεο που δεν εγινε οποιοδηποτε κακο και στην γυναικα και σε εσας!!!!!
blackrose μου έχεις πολύ δίκιο, και εγώ ακόμα που είχα τελείως διαφορετικές απόψεις, πώς να μη συμφωνήσω τελικά, αφού ζω κιόλας σε περιοχή κοντά στο κέντρο της Αθήνας! Σε εμάς είναι δεδομένο εδώ και καιρό πλέον το ότι θα κλειδαμπαρώσουμε το σπίτι, όχι μόνο το βράδυ αλλά και τη μέρα! Και απλά προσευχόμαστε να μη μας συμβεί... Δεν είναι ότι έχουμε λεφτά και αντικείμενα αξίας, το αντίθετο, αλλά και μόνο που θα μπουν μέσα εγώ θα πάθαινα πολλαπλά εγκεφαλικά...! Η 5 μηνων κορη μου με εσωσε απο ληστεια με καλασνικοφ αποψε! - Σελίδα 3 911307
Αλλά, θα πω και το εξής, όλοι αυτοί οι εγκληματίες προέρχονται φυσικά από χώρες ακόμα πιο τριτοκοσμικές από εμάς εδώ (γιατί ναι, τώρα επισήμως μας θεωρώ τριτοκοσμική χώρα) και χωρίς παιδεία από σπίτι (ποιο σπίτι; ) και σχολεία (έχουν πάει ποτέ; ) είναι προφανές ότι θα το γυρίσουν στο έγκλημα που σε αυτούς φαίνεται η εύκολη λύση, όταν δουλειές δεν υπάρχουν. Οι περισσότεροι από αυτούς μπήκαν στην Ελλάδα με σκοπό να καταλήξουν σε κάποια άλλη χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης, αλλά ως συνήθως πιάστηκαν και εγκλωβίστηκαν εδώ (σε αυτό φταίμε εμείς, δλδ το ελληνικό κράτος). Τώρα, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι δουλειές με ένα νορμάλ μισθό που να επαρκεί για να ζήσουν αποκλείεται να δουν εδώ, μόνο εκμετάλλευση για τιποτένιους μισθούς στην καλύτερη των περιπτώσεων, πόσο δύσκολο τους είναι να το γυρίσουν στο έγκλημα; Ξαναλέω, δεν τους υπερασπίζομαι -το αντίθετο- αλλά καταννοώ ότι οι συνθήκες είναι τέτοιες που τους κάνουν να καταλήγουν σε αυτό. Κι εμείς οι Έλληνες αν είχαμε μεγαλώσει χωρίς παιδεία και αξίες, όπως αυτοί, ποιος ξέρει τι μπορεί να κάναμε, είτε στην Ελλάδα, είτε ως μετανάστες...
Ελπίζω να έγινα κατανοητή και να μην παρεξηγήθηκα, διότι ακριβώς τα ίδια νιώθω με εσένα... Embarassed

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ωραια αντε τους "δικαιολογω" ως ενα σημειο να κλεψουν αλλα ως εκει γιατι πρεπει να φερθουν ετσι?δηλαδη να βιασουν,να σκοτωσουν κτλ,ας παιρνουν τα χρηματα που θελουν και ας φευγουν γιατι βασανιζουν κιολας?

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:ναι ωραια αντε τους "δικαιολογω" ως ενα σημειο να κλεψουν αλλα ως εκει γιατι πρεπει να φερθουν ετσι?δηλαδη να βιασουν,να σκοτωσουν κτλ,ας παιρνουν τα χρηματα που θελουν και ας φευγουν γιατι βασανιζουν κιολας?
Επειδή φοβάμαι πως παρεξηγήθηκα, δε λέω ότι αποδέχομαι ο,τι κάνουν, αυτά που κάνουν είναι πραγματικά ασύλληπτα για εμάς! Κι εγώ τρελλαίνομαι! Και είμαι Ελληνίδα, έτσι; (για να μην μπουν περίεργες ιδέες) Απλά λέω ότι εσύ κι εγώ σκεφτόμαστε με ένα τρόπο, έχοντας μεγαλώσει όμως σε σπίτι, με κάποια παιδεία, αξίες κλπ. Αυτοί δεν τα είχαν όλα αυτά και προφανώς σκέφτονται πολύ διαφορετικά από εμάς. Σίγουρα είναι απαράδεκτα αυτά που κάνουν, σε κάθε περίπτωση, αλλά άντε να βρεις λογική στο μυαλό ενός εγκληματία και για εμάς με τόσο διαφορετικά βιώματα όλα αυτά φαίνονται παράλογα και ανεξήγητα... Αυτά λέω μόνο και δεν τους υποστηρίζω καθόλου, το αντίθετο, να τους είχα μόνο μπροστά μου (δεμένους εεε! Razz ) να τους λιντσάρω...!

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
τι λες βρε...πωπω...ευτυχως ειχες φυλακα αγγελο...ευτυχως ειναι καλα κ η αλλη η κυρια....σωματικα τουλαχιστον....προσπαθησε να την ηρεμησεις αν ξαναπας....

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οχι δεν σε παρεξηγησα και ουτε θα νομισω οτι δεν εισαι ελληνιδα!Καταλαβαινω πως το λες και εχεις ενα δικιο αλλα δεν μπορω να καταλαβω αφου κλεβουν γιατι να κανουν συγχρονως και κακο σε αυτους τους ανθρωπους?Αλλα οπως λες τι ακρη να βρεις στο μυαλο ενος εγκληματια?

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:οχι δεν σε παρεξηγησα και ουτε θα νομισω οτι δεν εισαι ελληνιδα!Καταλαβαινω πως το λες και εχεις ενα δικιο αλλα δεν μπορω να καταλαβω αφου κλεβουν γιατι να κανουν συγχρονως και κακο σε αυτους τους ανθρωπους?Αλλα οπως λες τι ακρη να βρεις στο μυαλο ενος εγκληματια?
Ακριβώς! Και σκέψου και τι απωθημένα μπορεί να έχουν αυτά τα... τέρατα!

TΟΥΡΤΙΤΣΑ

TΟΥΡΤΙΤΣΑ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εχω μεινει.ειστε πολυ τυχεροι.πανε να αναψεις κανενα κερακι σημερα.σας προστατεψε ο αγ ιωαννης και η μικρη σου(που ειναι μια γλυκα).οσο για την κοπελα απο κατω δεν ξερω αν θα το ξεπερασει αυτο ποτε,το ευχομαι αλλα θα ειναι δυσκολο..
η σπιτονοικοκυρα μου ειχε παει αθηνα για τις γιορτες και ειπε οτι μονο ξενους εβλεπε,ελληνες πουθενα.
θα ηθελα να πω και αλλα,αλλα θα με πειτε σιγουρα ρατσισρτια(οχι οτι με χαλαει,μπορω να πω οτι ειμαι κιολας ως ενα βαθμο).δεν θα πω ομως για να μην γινουμε μπαχαλο παλι.

cal


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια π.χ στο Πακισταν η ανθρωπινη ζωη δεν εχει καμια αξια και ειδικα οι γυναικες αντιμετωπιζονται σε πολλες περιοχες ως αντικειμενα. Αυτοι οι ανθρωποι κουβαλανε αλλη κουλτουρα πανω τους κ δεν ειμαι εγω που θα τους κρινω. το ζητημα βρισκεται σε αυτο το κρατος που οφειλει να προστατευψει τους πολιτες του. ομως, επειδη αυτο απαιτει καποιο κοστος (φυλακες, προσωπικο κ.α)το αποτελεσμα ειναι να ειμαστε ουσιαστικα απροστατευτοι απεναντι σε ολα αυτα τα κακοποια στοιχεια, τα οποια γνωριζουν οτι δεν προκειται ουσιαστικα να τιμωρηθουν γιάυτο συνεχιζουν να δρουν ανενοχλητα με περισσια θρασυτητα...οι συγκεκριμενοι πιστευω οτι "τρεφονται" απο το φοβο γιάυτο συμπεριφερθηκαν ετσι απεναντι στη γυναικα αυτη. και πιστευετε οτι στην εποχη της τεχνολογιας δεν μπορουν να τους πιασουν?εννοειται πως ναι, αλλα που θα τους βαλουν?φοβαμαι πολυ για το αυριο και το παιδι μου...


crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
cal έγραψε:κοριτσια π.χ στο Πακισταν η ανθρωπινη ζωη δεν εχει καμια αξια και ειδικα οι γυναικες αντιμετωπιζονται σε πολλες περιοχες ως αντικειμενα. Αυτοι οι ανθρωποι κουβαλανε αλλη κουλτουρα πανω τους κ δεν ειμαι εγω που θα τους κρινω. το ζητημα βρισκεται σε αυτο το κρατος που οφειλει να προστατευψει τους πολιτες του. ομως, επειδη αυτο απαιτει καποιο κοστος (φυλακες, προσωπικο κ.α)το αποτελεσμα ειναι να ειμαστε ουσιαστικα απροστατευτοι απεναντι σε ολα αυτα τα κακοποια στοιχεια, τα οποια γνωριζουν οτι δεν προκειται ουσιαστικα να τιμωρηθουν γιάυτο συνεχιζουν να δρουν ανενοχλητα με περισσια θρασυτητα...οι συγκεκριμενοι πιστευω οτι "τρεφονται" απο το φοβο γιάυτο συμπεριφερθηκαν ετσι απεναντι στη γυναικα αυτη. και πιστευετε οτι στην εποχη της τεχνολογιας δεν μπορουν να τους πιασουν?εννοειται πως ναι, αλλα που θα τους βαλουν?φοβαμαι πολυ για το αυριο και το παιδι μου...


Συμφωνώ απολύτως!

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια εγώ είμαι ρατσίστρια και δεν έχω πρόβλημα να το πω , είμαι ρατσίστρια με όλους αυτούς που ήρθαν εδώ και αντί να εκτιμήσουν τη μπουκιά που τους δίνεις να τρώνε μπαίνουν στο σπίτι και σε κλέβουν σε βιάζουν σε σκοτώνουν . Δεν με απασχολεί για ποιο λόγο ήρθαν στην Ελλάδα αυτοί που ήρθαν για ένα καλύτερο μέλλον το παλεύουν και σίγουρα δεν είναι όλοι έτσι . Αλλά οι περισσότεροι, πριν 2 χρόνια μπήκαν στο σπίτι του αδερφού μου και πήραν το αυτοκίνητο το βρήκαν στα σύνορα φέρνανε λαθρομετανάστες από Αλβανία και ποιός το έκανε ;ένας Μαροκινός που δούλευαν μαζί και μάλιστα του έδινε τρόφιμα η νύφη μου επειδή τους λυπόταν .... Ρε έχω μια φίλη που λέει :καλός Αλβανός ο νεκρός ο Αλβανός (και γενικά οι ξένοι) λέτε να έχει δίκιο ; αμ το άλλο να μην μπορείς να βγεις απο το σπίτι σου να έχουν κάνει δική τους μια ολόκληρη συνοικία ; (Αγιος Παντελέημωνας ) πόσο δύσκολο είναι να τους μαζέψουν και να την κάνουν; να πάνε αλλού .

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οι Πακιστανοί δν πειράζουν κανέναν όμως..είναι από τους καλύτερους προσφυγες που έχουμε εδώ.. και οι αλβανοι που κανουν αυτά που κάνουν είναι όχι γιατί είναι αλβανοι αλλά γιατί οι περισσοτεροι που μπήκαν ελλαδα τότε με το μεγάλο το ντου ήταν επειδή ανοίξαν τις φυλακές τους και μας τους στειλαν Ελλάδα...γι αυτό σχηματίστηκε τέτοια ιδέα για όλους!!και Ελληνες έχουμε αποβράσματα ...παντού υπάρχουν, απλά συνήθως καταλληγουν έτσι άνθρωποι από τα κατώτερα στρώματα κοινωνικά και οικονομικά!!...το θέμα δν είναι γιατί μας κλεβουν οι αλβανοι, αλλά γιατί δν υπάρχει υποδομή ώστε και να τους μαζέψουν , τι θα γίνει?θα βγουν σε 2 χρονάκια εξω για νέες περιπέτειες!! από το κακό στο χειρότερο πάμε και ασε που πιστεύω ότι πάντα γίνονταν αυτά απλά τώρα μας τρομοκρατούν κάθε μέρα με τέτοια για να μη δινουμε σημασία στα αλλα που υπογράφουν νύχτα και στην γενικη καταστροφη της οικονομιας της χωρας!

giorgina

giorgina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
crazymommy έγραψε:Πωπω ρε συ σοκαρίστηκα! Όχι πως δεν το έχω ξανακούσει να συμβαίνει εδώ στο Ελλάντα, αλλά το να μας περιγράφεις την εμπειρία σου από εδώ μας κάνει να νιώθουμε λες και ήμασταν θεατές του γεγονότος...! Φαντάζομαι την ταραχή σας αλλά και πολύ περισσότερο εκείνης της γυναίκας! Άντε να ξεπεράσει τώρα τα ψυχολογικά...! Crying or Very sad

blackrose έγραψε:TΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ???Πω πω ρε κοριτσι τι ηταν αυτο??Ειχατε τυχη να το πω?Προστατη?Ευτυχως ρε κοριτσι μου ευτυχως για εσας,και ευτυχως που και η γυναικα απο κατω καταφερε να βγει ζωντανη και καθαρη....και τα παιδακια της!

Τωρα να γινω ρατσιστρια??Δεν ειμαι στην ουσια,αλλα οταν ακουω κατι τετοια με αλβανους,που εχω ακουσει και εδω στην επαρχια που ειμαι ρε παιδια δηλαδη ελεος!!!!Και οι Ελληνες ειναι στην λιστα με τους τρομοκρατες και ληστες αλλα δεν ακους και τιποτα πιο συχνο απο αλλοδαπο που κανει ληστεια πχ!!!!!!

Κατι πρεπει να γινει?!!!!!

Εμεις οταν παμε σε ξενα κρατη γιατι δεν ακουγομαστε στην λιστα αυτη???

και περα απο εθνικοτητες,για να μην παρεξηγηθω,πως μπορουνε ρε γαμωτο να εισβαλλουν ετσι στα ξενα σπιτια,τις ξενες περιουσιες και να λεηλατουν και να τρομοκρατουν και στην χειροτερη να σκοτωνουν????Που μεγαλωσαν τετοιοι ανθρωποι,πως εμαθαν να δρουν ετσι?Τι τους διδαξαν για την ζωη?

Δηλαδη,εγω δουλευω να τα βγαλω περα,να μεγαλωσω παιδια,να ιδρωνω να κοπιαζω και ερχεται ενας ο οποιοσδηποτε να με απειλησει για την ζωη μου με το ετσι θελω,για τα λεφτα?

Να σηκωσουν τον κωλο τους να πανε να δουλεψουν!!!!

Τα ιδια λεω καθε φορα που βλεπω αλλοδαπους η ακομη και Ελληνες στα φαναρια να ζητιανευουν για χαρη αλλων στην ουσια!!

Ο θεος εδωσε χερια και ποδια να ειματε ικανοι να δουλευουμε οχι να σκοτωνουμε για να βγαλουμε λεφτα!!

Συγνωμη,παραφερθηκα αλλα συγχιστηκα με το περιστατικο,τρομαξα κιολας!!!Δεν ξερεις τι σου ξημερωνει!!!!

Και δεν θελω να παρεξηγηθω προς θεου,οποιος πιασει το νοημα των λογων μου καταλαβαινει τι εννοω...

Κοριτσακι να μην ξανασυμβει ποτε ξανα και δοξα το θεο που δεν εγινε οποιοδηποτε κακο και στην γυναικα και σε εσας!!!!!
blackrose μου έχεις πολύ δίκιο, και εγώ ακόμα που είχα τελείως διαφορετικές απόψεις, πώς να μη συμφωνήσω τελικά, αφού ζω κιόλας σε περιοχή κοντά στο κέντρο της Αθήνας! Σε εμάς είναι δεδομένο εδώ και καιρό πλέον το ότι θα κλειδαμπαρώσουμε το σπίτι, όχι μόνο το βράδυ αλλά και τη μέρα! Και απλά προσευχόμαστε να μη μας συμβεί... Δεν είναι ότι έχουμε λεφτά και αντικείμενα αξίας, το αντίθετο, αλλά και μόνο που θα μπουν μέσα εγώ θα πάθαινα πολλαπλά εγκεφαλικά...! Η 5 μηνων κορη μου με εσωσε απο ληστεια με καλασνικοφ αποψε! - Σελίδα 3 911307
Αλλά, θα πω και το εξής, όλοι αυτοί οι εγκληματίες προέρχονται φυσικά από χώρες ακόμα πιο τριτοκοσμικές από εμάς εδώ (γιατί ναι, τώρα επισήμως μας θεωρώ τριτοκοσμική χώρα) και χωρίς παιδεία από σπίτι (ποιο σπίτι; ) και σχολεία (έχουν πάει ποτέ; ) είναι προφανές ότι θα το γυρίσουν στο έγκλημα που σε αυτούς φαίνεται η εύκολη λύση, όταν δουλειές δεν υπάρχουν. Οι περισσότεροι από αυτούς μπήκαν στην Ελλάδα με σκοπό να καταλήξουν σε κάποια άλλη χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης, αλλά ως συνήθως πιάστηκαν και εγκλωβίστηκαν εδώ (σε αυτό φταίμε εμείς, δλδ το ελληνικό κράτος). Τώρα, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι δουλειές με ένα νορμάλ μισθό που να επαρκεί για να ζήσουν αποκλείεται να δουν εδώ, μόνο εκμετάλλευση για τιποτένιους μισθούς στην καλύτερη των περιπτώσεων, πόσο δύσκολο τους είναι να το γυρίσουν στο έγκλημα; Ξαναλέω, δεν τους υπερασπίζομαι -το αντίθετο- αλλά καταννοώ ότι οι συνθήκες είναι τέτοιες που τους κάνουν να καταλήγουν σε αυτό. Κι εμείς οι Έλληνες αν είχαμε μεγαλώσει χωρίς παιδεία και αξίες, όπως αυτοί, ποιος ξέρει τι μπορεί να κάναμε, είτε στην Ελλάδα, είτε ως μετανάστες...
Ελπίζω να έγινα κατανοητή και να μην παρεξηγήθηκα, διότι ακριβώς τα ίδια νιώθω με εσένα... Embarassed

Δηλαδή αυτοί που μπαίνουν και κλέβουν ή σκοτώνουν ή βιάζουν είναι επειδή δεν έχουν παιδεία και αξίες; Τότε γιατί όταν οι Έλληνες φύγαν μετανάστες από τα χωριά τους στην δεκαετία 30 και 60, που δεν είχαν πάει σχολεία ή που είχαν μεγαλώσει πολύ δύσκολα, δεν φέρθηκαν με τον ίδιο τρόπο; Εμένα τα αδέρφια του μπαμπά μου, που τον έχασα και πρόσφατα, πήγαν όλα στην Αμερική όταν μεγάλωσαν για να δουλέψουν.Πριν μένανε σε χωριό, τι παιδεία πήρανε; Πηγαίνανε χωρίς παπούτσια στο σχολείο για να μάθουνε πέντε γράμματα. Οπότε όχι δεν θα συμφωνήσω με αυτά που γράφεις. Αυτοί δεν είναι άνθρωποι που μεγαλώσανε χωρίς παιδεία, είναι στυγνοί εγκληματίες.

MariaM


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πωπω, Σασσα μου ησασταν πολυ τυχεροι! Εχω μεινει αφωνη! Και η κοπελα με τον αδερφο της τυχεροι μεσα στην ατυχια τους σταθηκαν... Δωσε πολλα φιλια στη μπεμπα σου κι απο εμενα!

μπεμπινι 1

μπεμπινι 1
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
*



Έχει επεξεργασθεί από τον/την μπεμπινι 1 στις Σαβ Μάης 26, 2012 11:02 am, 1 φορά

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
boubou έγραψε:Οι Πακιστανοί δν πειράζουν κανέναν όμως..είναι από τους καλύτερους προσφυγες που έχουμε εδώ.. και οι αλβανοι που κανουν αυτά που κάνουν είναι όχι γιατί είναι αλβανοι αλλά γιατί οι περισσοτεροι που μπήκαν ελλαδα τότε με το μεγάλο το ντου ήταν επειδή ανοίξαν τις φυλακές τους και μας τους στειλαν Ελλάδα...γι αυτό σχηματίστηκε τέτοια ιδέα για όλους!!και Ελληνες έχουμε αποβράσματα ...παντού υπάρχουν, απλά συνήθως καταλληγουν έτσι άνθρωποι από τα κατώτερα στρώματα κοινωνικά και οικονομικά!!...το θέμα δν είναι γιατί μας κλεβουν οι αλβανοι, αλλά γιατί δν υπάρχει υποδομή ώστε και να τους μαζέψουν , τι θα γίνει?θα βγουν σε 2 χρονάκια εξω για νέες περιπέτειες!! από το κακό στο χειρότερο πάμε και ασε που πιστεύω ότι πάντα γίνονταν αυτά απλά τώρα μας τρομοκρατούν κάθε μέρα με τέτοια για να μη δινουμε σημασία στα αλλα που υπογράφουν νύχτα και στην γενικη καταστροφη της οικονομιας της χωρας!

πεστα χρυσοστομη...

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:μπουμπου μου και οι πακιστανοι δεν ειναι καλυτεροι.μια βολτα στην πατρα θα σε πεισει.θα δεις πως φερονται και ειδικοτερα στις κοπελες.εχουν αποθρασυνθει τελειως.

Και Χαλκίδα πάντως που μεγάλωσα και μένανε πάρα πολύ πακιστανοί και Λάρισα που μένω τώρα και συναναστρέφομαι και στο μαγαζί δν μου έχουν δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα ούτε άκουσα να γίνει κάτι κακό όπως κλοπή η βιασμός ή οτιδήποτε που να αφορά πακιστανους..γι αυτό το είπα!Δν γνωρίζω τι γίνεται στην πατρα! Embarassed Embarassed

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
giorgina έγραψε:
crazymommy έγραψε:Πωπω ρε συ σοκαρίστηκα! Όχι πως δεν το έχω ξανακούσει να συμβαίνει εδώ στο Ελλάντα, αλλά το να μας περιγράφεις την εμπειρία σου από εδώ μας κάνει να νιώθουμε λες και ήμασταν θεατές του γεγονότος...! Φαντάζομαι την ταραχή σας αλλά και πολύ περισσότερο εκείνης της γυναίκας! Άντε να ξεπεράσει τώρα τα ψυχολογικά...! Crying or Very sad

blackrose έγραψε:TΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ???Πω πω ρε κοριτσι τι ηταν αυτο??Ειχατε τυχη να το πω?Προστατη?Ευτυχως ρε κοριτσι μου ευτυχως για εσας,και ευτυχως που και η γυναικα απο κατω καταφερε να βγει ζωντανη και καθαρη....και τα παιδακια της!

Τωρα να γινω ρατσιστρια??Δεν ειμαι στην ουσια,αλλα οταν ακουω κατι τετοια με αλβανους,που εχω ακουσει και εδω στην επαρχια που ειμαι ρε παιδια δηλαδη ελεος!!!!Και οι Ελληνες ειναι στην λιστα με τους τρομοκρατες και ληστες αλλα δεν ακους και τιποτα πιο συχνο απο αλλοδαπο που κανει ληστεια πχ!!!!!!

Κατι πρεπει να γινει?!!!!!

Εμεις οταν παμε σε ξενα κρατη γιατι δεν ακουγομαστε στην λιστα αυτη???

και περα απο εθνικοτητες,για να μην παρεξηγηθω,πως μπορουνε ρε γαμωτο να εισβαλλουν ετσι στα ξενα σπιτια,τις ξενες περιουσιες και να λεηλατουν και να τρομοκρατουν και στην χειροτερη να σκοτωνουν????Που μεγαλωσαν τετοιοι ανθρωποι,πως εμαθαν να δρουν ετσι?Τι τους διδαξαν για την ζωη?

Δηλαδη,εγω δουλευω να τα βγαλω περα,να μεγαλωσω παιδια,να ιδρωνω να κοπιαζω και ερχεται ενας ο οποιοσδηποτε να με απειλησει για την ζωη μου με το ετσι θελω,για τα λεφτα?

Να σηκωσουν τον κωλο τους να πανε να δουλεψουν!!!!

Τα ιδια λεω καθε φορα που βλεπω αλλοδαπους η ακομη και Ελληνες στα φαναρια να ζητιανευουν για χαρη αλλων στην ουσια!!

Ο θεος εδωσε χερια και ποδια να ειματε ικανοι να δουλευουμε οχι να σκοτωνουμε για να βγαλουμε λεφτα!!

Συγνωμη,παραφερθηκα αλλα συγχιστηκα με το περιστατικο,τρομαξα κιολας!!!Δεν ξερεις τι σου ξημερωνει!!!!

Και δεν θελω να παρεξηγηθω προς θεου,οποιος πιασει το νοημα των λογων μου καταλαβαινει τι εννοω...

Κοριτσακι να μην ξανασυμβει ποτε ξανα και δοξα το θεο που δεν εγινε οποιοδηποτε κακο και στην γυναικα και σε εσας!!!!!
blackrose μου έχεις πολύ δίκιο, και εγώ ακόμα που είχα τελείως διαφορετικές απόψεις, πώς να μη συμφωνήσω τελικά, αφού ζω κιόλας σε περιοχή κοντά στο κέντρο της Αθήνας! Σε εμάς είναι δεδομένο εδώ και καιρό πλέον το ότι θα κλειδαμπαρώσουμε το σπίτι, όχι μόνο το βράδυ αλλά και τη μέρα! Και απλά προσευχόμαστε να μη μας συμβεί... Δεν είναι ότι έχουμε λεφτά και αντικείμενα αξίας, το αντίθετο, αλλά και μόνο που θα μπουν μέσα εγώ θα πάθαινα πολλαπλά εγκεφαλικά...! Η 5 μηνων κορη μου με εσωσε απο ληστεια με καλασνικοφ αποψε! - Σελίδα 3 911307
Αλλά, θα πω και το εξής, όλοι αυτοί οι εγκληματίες προέρχονται φυσικά από χώρες ακόμα πιο τριτοκοσμικές από εμάς εδώ (γιατί ναι, τώρα επισήμως μας θεωρώ τριτοκοσμική χώρα) και χωρίς παιδεία από σπίτι (ποιο σπίτι; ) και σχολεία (έχουν πάει ποτέ; ) είναι προφανές ότι θα το γυρίσουν στο έγκλημα που σε αυτούς φαίνεται η εύκολη λύση, όταν δουλειές δεν υπάρχουν. Οι περισσότεροι από αυτούς μπήκαν στην Ελλάδα με σκοπό να καταλήξουν σε κάποια άλλη χώρα της ευρωπαϊκής ένωσης, αλλά ως συνήθως πιάστηκαν και εγκλωβίστηκαν εδώ (σε αυτό φταίμε εμείς, δλδ το ελληνικό κράτος). Τώρα, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι δουλειές με ένα νορμάλ μισθό που να επαρκεί για να ζήσουν αποκλείεται να δουν εδώ, μόνο εκμετάλλευση για τιποτένιους μισθούς στην καλύτερη των περιπτώσεων, πόσο δύσκολο τους είναι να το γυρίσουν στο έγκλημα; Ξαναλέω, δεν τους υπερασπίζομαι -το αντίθετο- αλλά καταννοώ ότι οι συνθήκες είναι τέτοιες που τους κάνουν να καταλήγουν σε αυτό. Κι εμείς οι Έλληνες αν είχαμε μεγαλώσει χωρίς παιδεία και αξίες, όπως αυτοί, ποιος ξέρει τι μπορεί να κάναμε, είτε στην Ελλάδα, είτε ως μετανάστες...
Ελπίζω να έγινα κατανοητή και να μην παρεξηγήθηκα, διότι ακριβώς τα ίδια νιώθω με εσένα... Embarassed

Δηλαδή αυτοί που μπαίνουν και κλέβουν ή σκοτώνουν ή βιάζουν είναι επειδή δεν έχουν παιδεία και αξίες; Τότε γιατί όταν οι Έλληνες φύγαν μετανάστες από τα χωριά τους στην δεκαετία 30 και 60, που δεν είχαν πάει σχολεία ή που είχαν μεγαλώσει πολύ δύσκολα, δεν φέρθηκαν με τον ίδιο τρόπο; Εμένα τα αδέρφια του μπαμπά μου, που τον έχασα και πρόσφατα, πήγαν όλα στην Αμερική όταν μεγάλωσαν για να δουλέψουν.Πριν μένανε σε χωριό, τι παιδεία πήρανε; Πηγαίνανε χωρίς παπούτσια στο σχολείο για να μάθουνε πέντε γράμματα. Οπότε όχι δεν θα συμφωνήσω με αυτά που γράφεις. Αυτοί δεν είναι άνθρωποι που μεγαλώσανε χωρίς παιδεία, είναι στυγνοί εγκληματίες.
Την παιδεία δεν την παίρνεις μόνο από το σχολείο και για την ακρίβεια όχι και τόσο από το σχολείο πλέον. Την παιδεία την παίρνεις από το σπίτι και την οικογένειά σου καταρχήν. Αυτή είναι η γνώμη μου. Οπότε δεν έχει να κάνει μόνο με το πόσο φτωχός είσαι. Εγώ μίλησα για τη φτώχεια τους για να εξηγήσω απλά το γιατί, έστω και καταλάθος, βρέθηκαν στην Ελλάδα. Όχι για να δικαιολογήσω τις πράξεις τους (που σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογώ, απλά λέω τόσην ώρα ότι εμείς δεν είμαστε ικανοί να εξηγήσουμε). Έτσι, για να επανέλθω, έχει να κάνει περισσότερο με τα βιώματά σου από το κοντινό περιβάλλον. Αυτοί σαν παιδιά μεγάλωσαν κάπου με εντελώς διαφορετική κουλτούρα και συνθήκες. Δεν γνωρίζουμε τα βιώματά τους, τα τραύματά τους ως παιδία, αυτά που "έμαθαν" από το κοντινό τους περιβάλλον, ώστε να είμαστε σε θέση να εξηγήσουμε (και όχι να δικαιολογήσουμε) τις αποτρόπαιες αυτές πράξεις.
Εγώ απέναντι στους ξένους -δεδομένων και των συνθηκών- είμαι κάπως επιφυλακτική και μαζεμένη, όχι όμως ρατσίστρια με την έννοια ότι ξένος=εγκληματίας, ίσως γιατί έχω γνωρίσει και μετανάστες απλούς και τίμιους οικογενειάρχες. Ανθρώπους που απλά η φτώχεια και οι δύσκολες συνθήκες στην πατρίδα τους τους ανάγκασαν να φύγουν μακριά για μια καλύτερη (τίμια) ζωή. Και για χάρη αυτών, όχι, δεν μπορώ να τους βάλω όλους στο ίδιο τσουβάλι. Τέλος, κι εμείς οι Έλληνες έχουμε κάνει πολλά στο εξωτερικό, άλλο τώρα αν λίγες ειδήσεις (οι πιο κραυγαλέες) φτάνουν στ' αφτιά μας. Κι επειδή στην κατάσταση που ζούμε τώρα, πολλοί από εμάς θα μεταναστεύσουν προσεχώς σε χώρες του εξωτερικού για μια καλύτερη ζωή, προφανώς δε θα μας άρεσε να μας αντιμετωπίζουν όλοι οι "ντόπιοι" σαν εγκληματίες, επειδή κάποιοι άλλοι Έλληνες ήταν τέτοιοι. Παντού υπάρχουν και οι εγκληματίες και οι τίμιοι άνθρωποι και η φυλή ή η εθνικότητα δεν είναι ταμπέλα. Αυτά κατά τη γνώμη μου πάντα και ειλικρινά φιλικά. Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ πάλι...!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις