Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
541 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 541 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

mamamatina

mamamatina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πρέπει να κάνει τον κύκλο του. Καμια βδομάδα μου κρατάνε εμένα.

florentiab

florentiab
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamamatina έγραψε:Πρέπει να κάνει τον κύκλο του. Καμια βδομάδα μου κρατάνε εμένα.

μια και σε βρήκα εύκαιρη, γιατί βγαίνουν γιατρέ μου;

elenalamprini

elenalamprini
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα!!!!

http://changedyourlife.blogspot.com/

naysika

naysika
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερουδιααα!!!ειχα καιρο να μπω!με τις δουλειες με τα παιδια δεν υπαρχει πολυς χρονος!!

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα!!

Ελιωσα στον υπνο σημερα! 10 η ωρα ξυπνησα! Τα μικρα αλωνιζανε με τον πατερα τους στο σαλονι και δεν πηρα χαμπαρι! Ευτυχως ξυπνησα και βρηκα και τα δυο αλλαγμενα και ταισμένα! Τωρα καθονται στο σαλονι και ο Αλεξανδρος βαζει τον Θοδωρη να μυρισει τις καλτσες του Shocked Shocked Shocked

Η μερα σημερα ειναι ανοιξιατικη, εχω ανοιχτα παραθυρα κι εβγαλα και τα παπλωματα να λιαστουν!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα,τι κανετε???
Εγω σηκωθηκα κατα τις 8μιση με τη μικρη,κι τωρα ο αντρας μου βαζει δεντρα στολιδια κτλ στο παταρι που ηταν ετοιμα πακεταρισμενα,η μανα μου με βοηθαει ξεσκαρταρουμε το μπαρ κ ενα σωρο αηδιες,γινεται ενας χαμος στο σπιτι,γτ βαφουμε το παιδικο,κι περιμενουμε τα νεα επιπλα,κι ολα τα παιχνιδια κ πραγματα του παιδικου ειναι στην τραπεζαρια,κι στη μεση του σαλονιου συγκεντρωνουμε οτι παει για πεταμα.
Εχουμε βαλει κ μουσικουλα κι ολα ωραια!!Καλα το δωματιο,προβλεπεται να γινει φοβερο!!!!Η ξαδερφη μου κανει τοιχογραφια,κι ηδη εκανε το μισο,κι φαινετε τρομερο,χτες ψωνισα κι κουρτινες μωβ-λιλα για το δωματιο,τελειες!!Κ το επομενο Σαββατο κανονισα το baby shower!!Ελπιζω να προλαβουμε να ημαστε ετοιμοι!


ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 215994 Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 215994 Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 215994 Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 215994

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
\


Μια γλυκια καλημερα με ενα τραγουδακι!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
manoula_24xr έγραψε:Καλημερα,τι κανετε???
Εγω σηκωθηκα κατα τις 8μιση με τη μικρη,κι τωρα ο αντρας μου βαζει δεντρα στολιδια κτλ στο παταρι που ηταν ετοιμα πακεταρισμενα,η μανα μου με βοηθαει ξεσκαρταρουμε το μπαρ κ ενα σωρο αηδιες,γινεται ενας χαμος στο σπιτι,γτ βαφουμε το παιδικο,κι περιμενουμε τα νεα επιπλα,κι ολα τα παιχνιδια κ πραγματα του παιδικου ειναι στην τραπεζαρια,κι στη μεση του σαλονιου συγκεντρωνουμε οτι παει για πεταμα.
Εχουμε βαλει κ μουσικουλα κι ολα ωραια!!Καλα το δωματιο,προβλεπεται να γινει φοβερο!!!!Η ξαδερφη μου κανει τοιχογραφια,κι ηδη εκανε το μισο,κι φαινετε τρομερο,χτες ψωνισα κι κουρτινες μωβ-λιλα για το δωματιο,τελειες!!Κ το επομενο Σαββατο κανονισα το baby shower!!Ελπιζω να προλαβουμε να ημαστε ετοιμοι!


ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 215994 Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 215994 Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 215994 Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 215994

αχ τι ομορφα που ειναι οταν προετοιμαζεις το δωματιο για το παιδι σου?για τι baby shoWer Μιλας?

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημέρα . Ξύπνησα στις 12 είχαμε βγεί χτες και γυρίσαμε σπίτι στις 3 δεν μπορούσα να κοιμηθώ κοιμήθηκα στις 4 σηκώθηκα και το καλό μου το παιδάκι είχε ξυπνήσει καθόταν στο δωμάτιο του και έβλεπε τηλεόραση , του έβαλα έφαγε πρωινό . Δεν έχω να μαγειρέψω σήμερα θα πάμε στην πεθερά μου . κοιτάω τουλάχιστον κάθε 15 μέρες να πηγαίνουμε η στην πεθερά μου να βλέπουμε και τον πεθερό μου που δεν είναι καλά να τους βλέπει και ο μικρός η στη μαμά μου .Θα πάμε θα φάμε μέχρι σκασμού και μετά μπορεί να πάμε και για καφεδάκι στους κουμπάρους μας που είναι κοντά .

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημεραααα με πολυ κρυο κοριτσια!!!σημερα ξυπνισα με αγχος κ γενηκα αυτες τις μερες!!δεν εχω κανει τπτ ακομα για τον μπεμπη δωμιατιο κ τετοια πφ πρεπει να αρχισω σιγα σιγα!!!πολλα φιλια σε ολες

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marinaki <3 <3 έγραψε:καλημεραααα με πολυ κρυο κοριτσια!!!σημερα ξυπνισα με αγχος κ γενηκα αυτες τις μερες!!δεν εχω κανει τπτ ακομα για τον μπεμπη δωμιατιο κ τετοια πφ πρεπει να αρχισω σιγα σιγα!!!πολλα φιλια σε ολες

εχεις ακομα χρονο οποτε μην αγχωνεσαι
και εμας ενω ειχαμε ηλιο εθχες σημερα και παλι κρυφτηκε!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:
marinaki <3 <3 έγραψε:καλημεραααα με πολυ κρυο κοριτσια!!!σημερα ξυπνισα με αγχος κ γενηκα αυτες τις μερες!!δεν εχω κανει τπτ ακομα για τον μπεμπη δωμιατιο κ τετοια πφ πρεπει να αρχισω σιγα σιγα!!!πολλα φιλια σε ολες

εχεις ακομα χρονο οποτε μην αγχωνεσαι
και εμας ενω ειχαμε ηλιο εθχες σημερα και παλι κρυφτηκε!
ναι αυτος ο καιρος πολυ χαλια εμεις χθες ηταν πεντακαθαρος ο ουρανος κ μετα αρχησ ενα συνεφιαζει κ εβρεξε χαχα

mary karkgiok

mary karkgiok
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγω σκεφτομαι απο χτες οτι θελω κι αλλο μωρακι!!!!Γεννησα πριν 7 μηνες τον Γιαννακο μου και σε 2 μηνες επιστρεφω στη δουλεια που μου εχει λειψει και εκει που ελεγα με τιποτα δευτερο παιδακι απο τωρα δεν ξερω τι επαθα και θελω κι αλλο,δεν νομιζω ομως οτι ειμαστε οικονομικα ετοιμοι!!!!Θελω ομως πολυ ενα ακομα μπεμπακι....να μεγαλωσουν μαζι......

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mary karkgiok έγραψε:Εγω σκεφτομαι απο χτες οτι θελω κι αλλο μωρακι!!!!Γεννησα πριν 7 μηνες τον Γιαννακο μου και σε 2 μηνες επιστρεφω στη δουλεια που μου εχει λειψει και εκει που ελεγα με τιποτα δευτερο παιδακι απο τωρα δεν ξερω τι επαθα και θελω κι αλλο,δεν νομιζω ομως οτι ειμαστε οικονομικα ετοιμοι!!!!Θελω ομως πολυ ενα ακομα μπεμπακι....να μεγαλωσουν μαζι......

Ορμα τότε.....Μην το σκέφτεσαι....

Εγω ξεχωρίζω σεντόνια,πετσετες κτλ.Έχω βάλει πλυντήριο ο μικρός είναι στην μάνα μου για να συμμαζεψω ώστε να είμαι έτοιμη την Τετάρτη,Πειναω.

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπεμπινι 1 έγραψε:Η ΚΟΠΕΛΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΧΩΡΙΟ,ΔΕ ΤΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΓΡΑΨΕ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΟΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΙΝΩ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΡΙΝΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ,ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ 23 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΣΕ ΧΩΡΙΟ,ΚΛΕΙΣΤΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ,ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΣΕ ΧΩΡΙΟ,ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΕΙΤΕ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΖΗΣΕΙ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΣΟ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΔΟΠΑΤΟΥΝ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ.ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΑΡΑΠΕΡΑ,ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΕΙΝΑΙ.[ΤΡΟΠΟΣ ΤΟΥ ΛΕΓΕΙΝ,ΛΙΓΑ ΕΙΝΑΙ]

ρε κοριτσια υπερβολη!!!!η μαμα μου ειναι τωρα 55 και μεγαλωσε σε χωριο...σε κατσικοχωρι για την ακριβεια...ε!ετσι δεν ηταν!!!!

florentiab έγραψε:χθες το βράδυ βγήκα και πέρασα υπέροχα!
είχα να βγώ νύχτα.....ούτε που θυμάμαι από πότε
σε δυο βδομάδες πάλι που θα με βγάλει το αμόρε μου! Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 654316 Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 654316

μπραβο τυχερουλα!!!!!!!

ωωωω πουλι μου!!!!!!1 μπραβο ρε συ και μεις πηγαμε προχτες σινεμα! ευτυχως δηλαδη προλαβαμε γιατι η μικρη εχει αρχισει φοβερη γκρινια!!! αλλα θελω να παω και για ενα ποτακι ρε γαμωτο!!!!!! Very Happy [/quote]

σινεμα??υποπτο με το παρελθον σου Embarassed Embarassed

black beauty έγραψε:
τι πινατε συνηθως οταν βγαινατε εξω?
επινα!

σαμπουκα μαυρη συνηθως!!!!

black beauty έγραψε:ποια ειναι η "χειροτερη" ζαβολια τους που λιγο ελειψε να παθετε εγκεφαλικο?

επισκεψη στη πεθερα μου και εσπασε ενα διακοσμητικο κρυσταλλινο...μου επεσε το σαγονι....εαν ηταν σπιτι μας χεστηκα αλλα ημασταν αλλου.....

Nena έγραψε:
Επισης βρηκε μια φορα τη σουντοκρεμ και την αλειψε πανω του και στο πατωμα - γι'αυτο εχω και πειστηριο

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

αυτο το εκαναν και οι δικες μου αλλα οχι τοσο οσο ο δικος σου!!!!

mama katerina έγραψε:
μου θυμισατε τη Φωτεινη μου τωρα μπορει να μη φαινεται αλλα τα ειχε κανει χαλια ολα τοτε!!!!! Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 669659 Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 669659 Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 669659

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

κουκλιτσα η Φωτεινη.....


tatijana έγραψε:
Για την ώρα είναι οριστικό,αν το μετανιώσει ξέρει που θα είμαστε.Δεν είμαστε μαλωμενοι,είναι μια περίεργη φάση,αφού ακόμη στο ίδιο κρεβάτι αγκαλια κοιμόμαστε.βγαλε συμπέρασμα γιατί εγω δεν μπορω.

μαλλον θελει να δει μεχρι που θα το τραβηξεις.....!

florentiab έγραψε:κορίτσια βοήθεια
ξέρει καμία πως είναι οι άφτρες;
η μικρή μου έδω και 2-3 μέρες ειναι ανήσυχη. χθες δεν έφαγε όλη μέρα σχεδόν τίποτα.
τελικά ανακάλυψα πριν λίγο στο μέσα μέρος του κάτω χείλους ένα άσπρο πράγμα. δεν είναι σα σπυρί είναι σαν να έχει κοπεί.
έχω ένα σιρόπι το nystamysyn που νομίζω οτι κάνει για τις άφτρες, αλλά είναι άφτρα;

αφτρα ειναι...εβγαλε και εμενα η Μαρια πριν λιγο καιρο....κρατησε περιπου μια εβδομαδα!!!!

καλημερα κοριτσαρες!!!!τι κανετε?

CHRISLA2216

CHRISLA2216
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
den exo laptop edo kai mia vdomada... oute ksero pote tha exo ksana........ to erikse o gios kato k espase.......... megali zimia!!!!

mou leipsate polu!! Crying or Very sad Crying or Very sad elpizo na eiste oles kala!!! sas filo, ki elpizo na min me ksexasete, mexri na ksanaertho stin parea sas.... Wink Razz

βανια

βανια
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρινάκι πότε γεννάς ; εγώ στο Σταύρο μόλις έκλεισα τον 7 είχαμε φτιάξει το δωμάτιο ξέρεις βάψιμο και του ΄είχαμε φτιάξει και μια ντουλάπα τα έπιπλα τα είχα κλείσει 8 μηνών και ήρθαν θυμάμαι Σάββατο 27 -2 2004 και εγώ γέννησα Τρίτη 2-3-2004 μην πανικοβάλλεσαι θα προλάβεις πήγαινε δες τη σου αρέσει και όλα σιγά σιγά .Ρε πως περνάει ο καιρός

mama katerina

mama katerina
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
florentiab έγραψε:κορίτσια βοήθεια
ξέρει καμία πως είναι οι άφτρες;
η μικρή μου έδω και 2-3 μέρες ειναι ανήσυχη. χθες δεν έφαγε όλη μέρα σχεδόν τίποτα.
τελικά ανακάλυψα πριν λίγο στο μέσα μέρος του κάτω χείλους ένα άσπρο πράγμα. δεν είναι σα σπυρί είναι σαν να έχει κοπεί.
έχω ένα σιρόπι το nystamysyn που νομίζω οτι κάνει για τις άφτρες, αλλά είναι άφτρα;

Φλωρουκο ναι ειναι αφτρα κι εγω την dactarin ξερω.. κατι θα εβαλε στο στομα και τη μολυνε κραταει μια εβδομαδα με 10 μερες περιπου και αποφυγετε τα αλμυρα και τα ξυνα για να μην ποναει..περαστικα!

Nena έγραψε:Καλημερα!!

Ελιωσα στον υπνο σημερα! 10 η ωρα ξυπνησα! Τα μικρα αλωνιζανε με τον πατερα τους στο σαλονι και δεν πηρα χαμπαρι! Ευτυχως ξυπνησα και βρηκα και τα δυο αλλαγμενα και ταισμένα! Τωρα καθονται στο σαλονι και ο Αλεξανδρος βαζει τον Θοδωρη να μυρισει τις καλτσες του Shocked Shocked Shocked

Η μερα σημερα ειναι ανοιξιατικη, εχω ανοιχτα παραθυρα κι εβγαλα και τα παπλωματα να λιαστουν!


επιασε τοπο αυτο με τις πατημασιες ε? κι μενα το very cherry χαχαχα! Laughing Laughing Laughing Laughing

γεια σας κοριτσια!!!!!!

marinaki <3 <3


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
βανια έγραψε:Μαρινάκι πότε γεννάς ; εγώ στο Σταύρο μόλις έκλεισα τον 7 είχαμε φτιάξει το δωμάτιο ξέρεις βάψιμο και του ΄είχαμε φτιάξει και μια ντουλάπα τα έπιπλα τα είχα κλείσει 8 μηνών και ήρθαν θυμάμαι Σάββατο 27 -2 2004 και εγώ γέννησα Τρίτη 2-3-2004 μην πανικοβάλλεσαι θα προλάβεις πήγαινε δες τη σου αρέσει και όλα σιγά σιγά .Ρε πως περνάει ο καιρός
ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΑΝΙΑ ΜΟΥ!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ 30 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ,ΟΠΟΤΕ Κ ΤΟΝ 7 ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΟΝΤΑΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΝΤΟΥΛΑΠΕΣ Κ ΛΕΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΡΝΩ ΤΠΤ,ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΑΡΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΛΙΓΟ ,ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΑΚΤΙ ΛΙΓΑ ΡΟΥΧΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΠΛΥΣΙΜΟ ΣΙΔΕΡΟ ,Κ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ Κ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΝ!!!Κ ΕΙΜΑΙ Κ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΦΦΦΦΦΦΦ ΘΑ ΔΩ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΞΕΚΙΝΑΩ Κ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Κ ΠΟΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΝ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ Κ ΠΑΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΝΕ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
marinaki <3 <3 έγραψε:
βανια έγραψε:Μαρινάκι πότε γεννάς ; εγώ στο Σταύρο μόλις έκλεισα τον 7 είχαμε φτιάξει το δωμάτιο ξέρεις βάψιμο και του ΄είχαμε φτιάξει και μια ντουλάπα τα έπιπλα τα είχα κλείσει 8 μηνών και ήρθαν θυμάμαι Σάββατο 27 -2 2004 και εγώ γέννησα Τρίτη 2-3-2004 μην πανικοβάλλεσαι θα προλάβεις πήγαινε δες τη σου αρέσει και όλα σιγά σιγά .Ρε πως περνάει ο καιρός
ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΑΝΙΑ ΜΟΥ!!ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΛΕΙΣΑ 30 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ,ΟΠΟΤΕ Κ ΤΟΝ 7 ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!!ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΟΝΤΑΡΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΝΤΟΥΛΑΠΕΣ Κ ΛΕΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΡΝΩ ΤΠΤ,ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΤΑΡΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΣΩ ΛΙΓΟ ,ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΑΚΤΙ ΛΙΓΑ ΡΟΥΧΑ ΑΛΛΑ ΘΕΛΟΥΝ ΠΛΥΣΙΜΟ ΣΙΔΕΡΟ ,Κ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ Κ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΤΕΓΝΩΝΟΥΝ!!!Κ ΕΙΜΑΙ Κ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΠΦΦΦΦΦΦΦ ΘΑ ΔΩ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΞΕΚΙΝΑΩ Κ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΓΧΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ Κ ΠΟΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΝ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ Κ ΠΑΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΝΕ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ

καλα και μεσα τα ρουχα με το καλοριφερ μια χαρα στεγνωνουν!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρινακι εγω οταν εμεινα εγκυος και ηθελα να ψωνισω τα απαραιτητα,πηρα την λιστα οσων χρειαζοντουσαν απο ενα μαγαζι με παιδικα,δεν ξερω αν ακομα το κανουν ετσι η αλλιως παρε την λιστα απο το νοσοκομειο!Η αληθεια ειναι οτι λιγο η πολυ ξεφευγουμε καθως ειναι και το πρωτο μας και ειμαστε ενθουσιασμενες!

μην παρεις πραγματα που θα σου πιασουν χωρο και δεν θα τα χρησιμοποιησεις για πολυ καιρο!Εγω ας πουμε ειχα παρει μερικα ζιπουνακια 0 αλλα λαθος γιατι δεν προλαβε να τα πολυφορεσει!καλυτερα για ηλικια 0-3!Εντωμεταξυ νομιζω καποιο θεμα υπαρχει εδω μεσα σχετικο!κατσε να δω ισως το βρω!

athina24

athina24
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρινακι μην αγχωνεσαι...εμενα την κουνια μου την εφεραν 3 μερες πριν γεννησω!!!!!να φανταστεις τα ρουχακια του μωρου μου τα εκανε δωρο ολα η θεια μου....η οποια τα επλυνε και τα σιδερωσε με τη μανα μου και μου τα τακτοποιησαν στις ντουλαπες!!!!!εγω ειχα αγορασει καποια φορμακια,εσωρουχακια και μια φορμα εξοδου για να την παρω απο το μαιευτηριο......μεσα σε λιγες μερες ειχα γεμισει ρουχα απο δωρα!!!!!

black beauty

black beauty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρινακι παρε μια ιδεα:

http://www.yeskid.gr/egkymosyni/tropos-zois/moda-eksoplismos/ta-aparaitita-moroy-apo-os

αλλα δεν ειναι τιποτα ζητα μια τετοια λιστα απο το νοσοκομειο της περιοχης σου να τα εχεις μπροστα σου και να εισαι πιο σιγουρη!

manoula_24xr

manoula_24xr
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
black beauty έγραψε:
manoula_24xr έγραψε:Καλημερα,τι κανετε???
Εγω σηκωθηκα κατα τις 8μιση με τη μικρη,κι τωρα ο αντρας μου βαζει δεντρα στολιδια κτλ στο παταρι που ηταν ετοιμα πακεταρισμενα,η μανα μου με βοηθαει ξεσκαρταρουμε το μπαρ κ ενα σωρο αηδιες,γινεται ενας χαμος στο σπιτι,γτ βαφουμε το παιδικο,κι περιμενουμε τα νεα επιπλα,κι ολα τα παιχνιδια κ πραγματα του παιδικου ειναι στην τραπεζαρια,κι στη μεση του σαλονιου συγκεντρωνουμε οτι παει για πεταμα.
Εχουμε βαλει κ μουσικουλα κι ολα ωραια!!Καλα το δωματιο,προβλεπεται να γινει φοβερο!!!!Η ξαδερφη μου κανει τοιχογραφια,κι ηδη εκανε το μισο,κι φαινετε τρομερο,χτες ψωνισα κι κουρτινες μωβ-λιλα για το δωματιο,τελειες!!Κ το επομενο Σαββατο κανονισα το baby shower!!Ελπιζω να προλαβουμε να ημαστε ετοιμοι!


ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 215994 Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 215994 Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 215994 Τί σκέφτεστε αυτή τη στιγμή #19!  - Σελίδα 37 215994

αχ τι ομορφα που ειναι οταν προετοιμαζεις το δωματιο για το παιδι σου?για τι baby shoWer Μιλας?



Nαι ειναι τελεια οι προετοιμασιες!!!Μεχρι στιγμης καναμε πολυ δουλεια,πεταξαμε πολυ πραμα,πολυ σαβουρα,ισα με 2-3 τσαντες του τζαμπο τις γιγας.
Η χοντρη δουλεια θα γινει πεμπτη παρασκευη που θα τελειωσει το παιδικο δωματιο απο επιπλα κι θα μπουνε κι οι κουρτινες κτλ,κι ετσι θα αδειασει το σαλονι κι θαμπορουμε να το τακτοποιησουμε,αφου θα θελει μονο καθαρισμα,ξεσκαρταραμε οτι ηθελε πεταμα.

Το baby shower ειναι κατι σαν κρεβατια για το μωρο.Μαζευοντε ολες οι φιλες σου,συνηθως μονο γυναικες στην Βραζιλια,αλλα αμερικη νομιζω πανε κι οι αντρες,κι φερνουν διαφορα δωρακια για το μωρο,συνηθως αξεσουαρ η οτι μπορει ο καθενας,φερνουν καλαθια με τα καλλυντικα,ηδη μπανιου,οτγι θες,κι σητν βραζιλια η μανα ζηταει τι θελει στο προσκλητηριο,εμενα δν μαρεσει αυτο,ας φερει η καθεμια οτι νιωθει.Κι οταν φτανουν τα κρυβ ουν τα δωρα κι οταν εχουν φτασιε ολες,τοτε αρχιζει κ ανοιγει ενα ενα τα δωρα κι πρεπει να μαντεψει απο ποιον ειναι τι,κι αν κανει λαθος πρεπει να τις βαλουν κ καλα να κανει κατι η την ζωγραφιζουνε με καλλυντικα της κανουν καρδουλες της ζωγραφιζουν την κοιλια κτλ...κι ειναι πολυ ωραια διαδικασια,κι ετσι βλεπεις κ τι εχεις μαζεψει πριν να γεννησεις.Εγω προσωπικα δν χρειαζομαι κατι,ηδη 2 μου ειπαν οτι θα μ παρουνε αλλαξιερα-μπανιερα κι το παιχνιδι της κουνιας που μπαινει.Κι η οικοδεσποινα κερναει καφε τσαι κι οτι θελει,εγω θα κανω ενα μικρο μπουφεδακι,με finger food συν αναψυκτικα κι ροφηματα φυσικα.


marinaki <3 <3 έγραψε:καλημεραααα με πολυ κρυο κοριτσια!!!σημερα ξυπνισα με αγχος κ γενηκα αυτες τις μερες!!δεν εχω κανει τπτ ακομα για τον μπεμπη δωμιατιο κ τετοια πφ πρεπει να αρχισω σιγα σιγα!!!πολλα φιλια σε ολες
\

Μαρινακι θα σου στειλω ενα πμ με περιπου τι θα χρειαστεις για το μωρο μεχρι να γεννησεις,φιλακια.

elena25


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κορίτσια!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις