Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
42 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 42 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
September έγραψε:Η μπεμπούλα έκανε πυρετό το απόγευμα, 38.1. Της έδωσα depon, κάναμε μπανάκι και πριν από μισή ώρα που της έβαλα πάλι θερμόμετρο είχε 37.4. Τώρα κοιμάται και βήχει. Είναι πολύ χάλια το μωράκι μου, είμαι να σκάσω. Sad Sad Sad

September περαστικά σας! πώς ειστε σημερα;;

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tzef έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ SEPTEMBER!!!!YΠΟΜΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΥΝΑΜΗ!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΥΠΑΠΑΝΤΗΣ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΣΗΜΕΩΝ

ΤΗΣ ΥΠΑΠΑΝΤΗΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΠΑΠΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ 40 ΗΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΠΟΥ ΣΑΡΑΝΤΗΣΕ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΧΡΗΣΤΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΒΥΖΑΝΤΙΟ ΗΤΑΝ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΓΗΙΟΡΤΗ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ!

ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΣΥΜΕΩΝ ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ ΤΩΝ ΕΓΚΥΩΝ.

ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΤΗΝ "ΕΠΙΑΣΑ" ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ 2Ή3 /02.

ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!


Χρονια μας πολλά λοιπον μανουλες! ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!! #3 - Σελίδα 37 788471 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!! #3 - Σελίδα 37 788471 ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2011 !!!!!! #3 - Σελίδα 37 788471 Να ειναι καλα τα παιδακια μας!!

candy

candy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
γειά σας κορίτσια,

έχω μέρες να μπω και γράψατε πολλά....
περαστικά σε όλα τα΄άρρωστα μωράκια

να ενημερώσω/πληροφορήσω για κάτι τις εργαζόμενες μαμάδες. γνωρίζετε ότι δικαιούστε το 50% επιστροφή των εισφορών από το ικα για 1 χρόνο μετά τον τοκετό? το έχω το αρχείο του ικα σε pdf file. δεν ξέρω πως να το ανεβάσω για να το δείτε, αν σας ενδιαφέρει βέβαια

φιλιά

elenikal


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ηλιανα μου, καλησπερα! Τελικα δεν θα το κανουμε στου Ρουσσου...Πολλα τα ατομα, πολλα τα χρηματα... Να σου στειλω το τηλ του υπευθυνου να πας να το δεις? Very Happy

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
antzelinino έγραψε:Καλημερα μανουλες...
Τι κανετε? Εδω το εχει στρωσει κανονικα... Ουτε σχολειο πηγαν τα παιδακια... Επιτελους, εγινε το χατιρι του Παντελη... Και οχι απλα εγινε, παρα εγινε... Παρτε μια γευση... Καλημεραααααα.......[img][Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/img]

Αγγελικη ότι πρεπει το χιονακι για μας που ειμαστε μεσα, ε? Φανταζομαι ο Παντελης σου χαρά!! Κι εμεις εδω ειδαμε εστω και λιγο χθες και μου εφυγε το μαραζι που φετος δεν θα εβλεπα-αφου ταξιδακια γιοκ!

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
candy έγραψε:γειά σας κορίτσια,

έχω μέρες να μπω και γράψατε πολλά....
περαστικά σε όλα τα΄άρρωστα μωράκια

να ενημερώσω/πληροφορήσω για κάτι τις εργαζόμενες μαμάδες. γνωρίζετε ότι δικαιούστε το 50% επιστροφή των εισφορών από το ικα για 1 χρόνο μετά τον τοκετό? το έχω το αρχείο του ικα σε pdf file. δεν ξέρω πως να το ανεβάσω για να το δείτε, αν σας ενδιαφέρει βέβαια

φιλιά

ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 600 EYRΩ ,ΤΟΤΕ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΤΟΥ 2010.ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΗ ΜΙΣΘΟΥ.ΤΟΤΕ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΜΕΣΩΣ.ΠΧ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑΝ ΠΟΛΥ.

HLIANA

HLIANA
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elenikal έγραψε:Ηλιανα μου, καλησπερα! Τελικα δεν θα το κανουμε στου Ρουσσου...Πολλα τα ατομα, πολλα τα χρηματα... Να σου στειλω το τηλ του υπευθυνου να πας να το δεις? Very Happy

Θα παω να δω πρωτα καποια που εχω στη σειρα και θα σου πω Ελενη μου! Ευχαριστώ! Το κακο με Ρουσσου ειναι οτι δεν εχει μεσα , ουτε τεντες και θα ειναι μεσημερι! Ισχύει αυτο που διαβασα? Γιατι θα ειναι και νταλα καλοκαιρι 1/7!
Εμείς υπολογιζουμε γυρω στα 100 ατομα και επειδη καποιοι θα ρθουν απο μακρυα μου φαινεταικαπως να μην τους παω για φαγητο! Έστω στην τελικη σε μια ταβερνουλα! Θα δουμε! Ας παρω τιμες και θα δω!
Πάντως αν το κανετε σε αυλη που ελεγες ειναι πολύ ωραιο! Αυτο σκεφτεται ν ακνει η αδερφη μου στο σπίτι της για το 2ο μωρακι με το καλό!

candy

candy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tzef έγραψε:
candy έγραψε:γειά σας κορίτσια,

έχω μέρες να μπω και γράψατε πολλά....
περαστικά σε όλα τα΄άρρωστα μωράκια

να ενημερώσω/πληροφορήσω για κάτι τις εργαζόμενες μαμάδες. γνωρίζετε ότι δικαιούστε το 50% επιστροφή των εισφορών από το ικα για 1 χρόνο μετά τον τοκετό? το έχω το αρχείο του ικα σε pdf file. δεν ξέρω πως να το ανεβάσω για να το δείτε, αν σας ενδιαφέρει βέβαια

φιλιά

ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 600 EYRΩ ,ΤΟΤΕ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΤΟΥ 2010.ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΗ ΜΙΣΘΟΥ.ΤΟΤΕ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΜΕΣΩΣ.ΠΧ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑΝ ΠΟΛΥ.
εγώ το έμαθα τυχαία...και εγώ είμαι στο εξάμηνο τώρα...οπότε πως λειτουργεί τώρα αυτό? όταν τελειώσει το εξάμηνο πάω στο ικα (του εργοδότη) και εισπράτω?

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
candy έγραψε:
tzef έγραψε:
candy έγραψε:γειά σας κορίτσια,

έχω μέρες να μπω και γράψατε πολλά....
περαστικά σε όλα τα΄άρρωστα μωράκια

να ενημερώσω/πληροφορήσω για κάτι τις εργαζόμενες μαμάδες. γνωρίζετε ότι δικαιούστε το 50% επιστροφή των εισφορών από το ικα για 1 χρόνο μετά τον τοκετό? το έχω το αρχείο του ικα σε pdf file. δεν ξέρω πως να το ανεβάσω για να το δείτε, αν σας ενδιαφέρει βέβαια

φιλιά

ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 600 EYRΩ ,ΤΟΤΕ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΤΟΥ 2010.ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΗ ΜΙΣΘΟΥ.ΤΟΤΕ ΤΑ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΜΕΣΩΣ.ΠΧ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΑΝ ΠΟΛΥ.
εγώ το έμαθα τυχαία...και εγώ είμαι στο εξάμηνο τώρα...οπότε πως λειτουργεί τώρα αυτό? όταν τελειώσει το εξάμηνο πάω στο ικα (του εργοδότη) και εισπράτω?

εγω το εχω κανει μιας και δεν πηρα εξαμηνο. κατα κυριο λογο συμφερει οσους δεν παρουν εξαμηνο. απ'οτι ξερω αναδρομικα το ικα στα δινει για το διαστημα που ξεκινησε εως τοτε που βγηκε ο νομος. απο τοτε και μετα το κανονιζεις με την δουλεια σου. περνεις δηλαδη κατι παρσπανω και ο εργοδοτης πληρωνει λιγοτερο ικα. εμενα μου βγαινει 50 ευρω το μηνα περιπου επιπλεον.

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

candy

candy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
bouba
απ'οτι ξερω αναδρομικα το ικα στα δινει για το διαστημα που ξεκινησε εως τοτε που βγηκε ο νομος

αυτή την πρόταση δεν την κατάλαβα... εγώ τελειώνω το εξάμηνο τέλη ιουνίου.πάω δουλειά τον ιούλιο. μέχρι τότε (το εξάμηνο δηλ.) τι γίνετε? πάω ικα και τα παίρνω αναδρομικά? και από τον ιούλιο το τακτοποιεί ο εργοδότης....σωστά το κατάλαβα?

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
bouba έγραψε:Καλημέρα! Σαν σημερα περυσι εμαθα οτι ειμαι εγκυος στον μικρό μου. Εγω το ηξερα για την Υπαπαντη και τον Αγ.Συμεων. Κατι νομιζω εια διαβασει και για τον Αγ.Τρυφωνα αλλα δεν θυμαμαι. Οτι γενικα αυτό το τριημερ ειναι για μανα-παιδι!!
Επιτελους ο μικρός εμενα ειναι πολυ καλυτερα και απο βδομαδα ελπιζω να κανουμε και το εμβολιο. Περαστικα στα αρρωστουλια. Και γω την κορη μου 4 μηνων ειχε νοσηλευτει στο παιδων. Χαλια μαυρα ετσι οπως τα τρυπάνε!
Καλημερες και πάλι!!

Kαι εγώ σαν σήμερα είχα κάνει το θετικό τεστ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
candy έγραψε:bouba
απ'οτι ξερω αναδρομικα το ικα στα δινει για το διαστημα που ξεκινησε εως τοτε που βγηκε ο νομος

αυτή την πρόταση δεν την κατάλαβα... εγώ τελειώνω το εξάμηνο τέλη ιουνίου.πάω δουλειά τον ιούλιο. μέχρι τότε (το εξάμηνο δηλ.) τι γίνετε? πάω ικα και τα παίρνω αναδρομικά? και από τον ιούλιο το τακτοποιεί ο εργοδότης....σωστά το κατάλαβα?


οχι γλυκια μου. εννοω οτι ο νομος αν δεις βγηκε το 2010 , αλλα αφορουσε ολες οσες γεννησαν απο 3/4/2008. Για το διαστημα απο 3/4/2008 - 31/3/2010 τα περνεις απο το ικα. απο εκει και περα τα κανονιζεις με τον εργοδοτη σου (δες τελευταια παραγραφο). για την περιοδο πυ εισαι στο εξαμηνο εννοειτε οτι δεν σε ασφαλιζει ο εργοδοτης οποτε δεν περνεις και τιποτα.

Despoinaki

Despoinaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
candy μου αυτό που είπες ισχύει μόνο για αυτές που δουλεύουν στο δημόσιο?

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΕΝΟΕΙ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ.

ΔΗΛΑΔΗ BOUBA ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΟΥ;ΑΠΛΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΙΣΘΟ ΣΟΥ;

ΤΩΡΑ ΕΙΣΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ , ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΤΕ ΤΟΝ 02/2010 ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΤΟΝ 03/2010 ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ.

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despoinaki έγραψε:candy μου αυτό που είπες ισχύει μόνο για αυτές που δουλεύουν στο δημόσιο?
για οσες ειναι ασφαλισμενες στο ικα

tzef έγραψε:ΔΗΛΑΔΗ BOUBA ΔΕΝ ΠΑΣ ΣΤΟ ΙΚΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΟΥ;ΑΠΛΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΙΣΘΟ ΣΟΥ;


ναι το κανονιζεις με τον εργοδοτη σου.για αυτον δεν εχει καμα διαφορα. ειναι το ιδιο κοστος.

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tzef έγραψε:

ΤΩΡΑ ΕΙΣΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ , ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΤΟΤΕ ΤΟΝ 02/2010 ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΤΟΝ 03/2010 ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ.

ησουν απο τις πρωτες και τα πηρες αμεσως. εχεις και καλο μισθο και σου γβηκαν αρκετα παρολο το εξαμηνο. ξερω κοπελες που τους βγηκε περιπου 50 ευρω να παρουν.

tzef

tzef
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ @@ ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΜΕ ΑΛΛΟ ΟΝΟΜΑ.ΑΝ ΠΑΡΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ, ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ...ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΧΑΝΩ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ;ΣΙΓΑ ΜΗ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ...ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΜΑ...ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ....ΑΝ ΒΡΩ ΦΥΣΙΚΑ ΔΟΥΛΕΙΑ....ΣΚΑΤΑ....

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
tzef έγραψε:ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ @@ ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΜΕ ΑΛΛΟ ΟΝΟΜΑ.ΑΝ ΠΑΡΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ, ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ...ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΧΑΝΩ ΟΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΨΑΧΝΩ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΑΝ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ;ΣΙΓΑ ΜΗ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ...ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΞΑΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΜΑ...ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ....ΑΝ ΒΡΩ ΦΥΣΙΚΑ ΔΟΥΛΕΙΑ....ΣΚΑΤΑ....

σε καταλαβαινω. εγω στην κορη μου αλλαξα δουλεια και φυσικα για μειωμενο ουτε λογος. ουτε τωρα βεβαια παιζει το μειωμενο και ας το δικαιουμαι.

candy

candy
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
δηλαδή για να καταλάβω όσο είμαι στο εξάμηνο δεν παίρνω τίποτα. Από τη στιγμή που γυρίζω στη δουλειά κανονίζω με τον εργοδότη

Γεωργία μου σε νιώθω..... Crying or Very sad

bouba


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
candy έγραψε:δηλαδή για να καταλάβω όσο είμαι στο εξάμηνο δεν παίρνω τίποτα. Από τη στιγμή που γυρίζω στη δουλειά κανονίζω με τον εργοδότη

Γεωργία μου σε νιώθω..... Crying or Very sad

απο τη στιγμη που γυρνας (εισαι στη μισθοδοσια της εταιρειας σου) και μεχρι να χρονισει το παιδακι σου.

IreneM

IreneM
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα σας. Μόλις βρήκα λίγο χρόνο να μπώ να σας διαβάσω και μιάμιση μέρα δεν σας έφτασα. Γράψατε τόσες σελίδες.

Εμας τα νέα μας είναι ότι ήρθαμε πίσω στο σπίτι μας. Κατακουρασμένοι και εγώ και ο άντρας μου και η μπουμπου. Στο αεροπλάνο παρόλο που φοβομούν πολύ μήπως και κλαίει στην απογείωση-προσγείωση η μπουμπου ήταν άψογη. Ούτε έκλαψε όυτε ενόχλησε καθόλου. Φυσικά την στιγμή εκείνη την θύλαζα και κατάπινε και δεν κλείσανε τα αυτάκια της. Ηταν σε όλο μας το ταξίδι πολύ καλή και βολικη και αν δεν ήταν το κρύο θα μπορούσα να την πάρω και για ψώνια. Αλλα είπαμε όταν θα έρθουμε τον Απρίλη να δώσουμε τα ρέστα μας αν μας που οι γιατροί εκεινο που θέλουμε και περιμένουμε.

Όσο για την συνάντηση που διοργανώνετε θα χαιρόμουν πολύ να διοργανώσουμε και μια όταν θα έρθουμε τον Απρίλη για να σας γνωρίσω και εγώ.

antzelinino

antzelinino
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια μου...
Ελενακι ειδα αυτο σε ενα blog και ειπα οτι μπορει να σε ενδιαφερει, οπως και για τις υπολοιπες μανουλες... Χειροποιητο ρυζαλευρο... Δειτε εδω...
http://pos-ftiaxnetai.blogspot.com/2011/12/blog-post_04.html#more

September

September
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα κι από 'μένα. Η μπεμπούλα είναι λίγο καλύτερα, αλλά ο βήχας καλά κρατεί. Είχαν έρθει οι γονείς μου το μεσημέρι κι έτσι μπόρεσα και κοιμήθηκα μια ωρίτσα και νιώθω καλύτερα. Τώρα έφυγαν και πήραν και τη μεγάλη μου, το καημένο κι αυτό τα έχει παίξει μέσα στο σπίτι όλη την εβδομάδα. Εδώ που τα λέμε κι εγώ θα ήθελα να βγω μια βόλτα κι ας έχει τόσο κρύο, μου έχει λείψει.

September

September
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
IreneM έγραψε:Καλησπέρα σας. Μόλις βρήκα λίγο χρόνο να μπώ να σας διαβάσω και μιάμιση μέρα δεν σας έφτασα. Γράψατε τόσες σελίδες.

Εμας τα νέα μας είναι ότι ήρθαμε πίσω στο σπίτι μας. Κατακουρασμένοι και εγώ και ο άντρας μου και η μπουμπου. Στο αεροπλάνο παρόλο που φοβομούν πολύ μήπως και κλαίει στην απογείωση-προσγείωση η μπουμπου ήταν άψογη. Ούτε έκλαψε όυτε ενόχλησε καθόλου. Φυσικά την στιγμή εκείνη την θύλαζα και κατάπινε και δεν κλείσανε τα αυτάκια της. Ηταν σε όλο μας το ταξίδι πολύ καλή και βολικη και αν δεν ήταν το κρύο θα μπορούσα να την πάρω και για ψώνια. Αλλα είπαμε όταν θα έρθουμε τον Απρίλη να δώσουμε τα ρέστα μας αν μας που οι γιατροί εκεινο που θέλουμε και περιμένουμε.

Όσο για την συνάντηση που διοργανώνετε θα χαιρόμουν πολύ να διοργανώσουμε και μια όταν θα έρθουμε τον Απρίλη για να σας γνωρίσω και εγώ.


IreneM, όλα θα πάνε καλά, άλλωστε η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται. Μην ανησυχείς και όλα θα εξελιχθούν κατ' ευχήν.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 37 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις