Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
32 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 32 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

zizou

zizou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 679259 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 679259 ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΝ ΒΑΦΤΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ!!! Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 654316 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 654316

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα κοριτσια...εχω σχεδον μια ωρα που διαβαζω τα νεα σας. δεν ειχαμε νετ αυτες τις μερες.
τα νεα μας καλα και και κακα.
αρχιζω με τα κακα που ευτυχως ειναι λιγα.
δυστυχως αναγκαστηκα να αποχωριστω την ολομαυρη μακρυα μεχρι τη μεση χαιτη μου και να καταληξω με ενα καρε που μοιαζω σαν playmobil.ο λογος ειναι οτι ειδικα τον τελευταιο μηνα μαδαγα λες και εκανα χημειοθεραπεια. εχασα το 1/4 των μαλλιων μου αλλα και αυτα που ειχαν μεινει μπερδευοντουσαν και γινοντουσαν σαν τσοχα. υποθετω οτι εχουν στερεψει οι αποθηκες μου απο βιταμινες,λιγο και η κουραση...εχει καμια σας παρομοιο προβλημα μετα τη γεννα?
2ο κακο ειναι οτι εκει που ειχε κοψει η μπεμπα το βραδυνο ξυπνημα τωρα ξυπναει τουλαχιστον 4 φορες και γκαζωνει στην κυριολεξια....παω και δεν παω απο την αυπνια.
τα καλα μας...πηγαμε στον παιδιατρο και ξεκινησαμε φαριν λακτε, αυριο μοσχαρι και ο θεος βοηθος με την αλλεργια, κοτοπουλο,γαλοπουλα και γενικα ολα τα λαχανικα και φρουτα εποχης ελευθερα εκτος απο ντοματα και παντα σε μικρες ποσοτητες αρχικα και ενα ενα.
τα μαγουλακια μας εγειαναν σχεδον τελειως.
οταν πειναμε φωναζουμε μαμ μαμ μαμ. λεμε μπαμπαμπα και μαμαμα και γενικα κουβεντιαζει μονη της ολη μερα
κανουμε ατελιωτα βαρελακια...ετσι ξαφνικα. μεχρι πριν λιγες μερες νευριαζε και μονο που την εβαζα μπρουμυτα.
επισης αποφασισα να βγαζω το παιδι καθε μερα εξω.(οσο ειναι εφικτο...μην εχει και θεομηνεια). μαγειρευω απο το βραδυ και το δικο μας και του παιδιου και μολις φαμε την φρουτοκρεμα παμε στις κουνιες. μου το προτεινε και ο γιατρος για να σχηματιζεται η βιταμινη d απο τον ηλιο.
και τωρα την αποψη σας για κατι...
για να πω την αληθεια εχω κουραστει αρκετα απο την νυχτερινη αφυπνιση και σε λιγο επιστρεφω στη δουλεια μου και πρεπει να σηκωνομαι 5 το πρωι για να παω.απως σας εχω ξαναπει προσπαθησα να της δωσω το γαλα μου με μπιμπερο αλλα δεν γινεται με τιποτα. ανεφερα στον γιατρο οτι το παιδι ξυπναει την νυχτα πολλες φορες για φαγητο και θεωροντας οτι δεν του επαρκει πλεον ο θηλασμος ζητησα να βαλουμε ξενο το βραδυ γιατι και το μωρο ταλαιπωρειται και εγω εχω αναγκη απο ξεκουραση.
καταρχην με μαλωσε που προσπαθησα το μπιμπερο!!! μου ειπε πως αφου εφτασα μεχρι εδω να μην χαλασω την προσπαθεια και να κανω λιγη υπομονη. και επισης αν θελω να δωσω το γαλα μου στο μωρο οχι απο το στηθος να το κανω με κουταλακι και ποτηρακι. Shocked
λεει οτι στο μπιμπερο μαζευονται βακτηρια απο το πιπιλισμα και αυξανονται οι πιθανοτητες τερηδονας και αλλωστε σε λιγο θα μπορει να πιασει μονη της το ειδικο ποτηρακι.
βρε κοριτσια ειναι δυνατον να ταισω το μωρο κουταλακι κουταλακι?10 ωρες θα κανουμε!οσο για ξενο επειδη τον πιεσα μου συστησε για ωρα αναγκης το frisomel το χρησιμοποιει καμια μανουλα?
αααα και ενα τελευταιο κολπακι που καπου το ειχα ξανακουσει μου ειπε την απογευματινη κρεμα να την δινω το βραδυ σαν τελευταιο γευμα και στη θεση το απογευμα γαλα,ωστε να την κραταει καλυτερα χορτατη το βραδυ και να μην ξυπναει. το ξεκινησα σημερα και μου κοιμηθηκε και νωριτερα απ οτι συνηθως ελπιζω να παει καλα...
ουφφφ τα πα ολα νομιζω...sorry για το μεγαλο post ...... Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 875502

martina2010


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
beba160a έγραψε:καλησπερα κοριτσια...εχω σχεδον μια ωρα που διαβαζω τα νεα σας. δεν ειχαμε νετ αυτες τις μερες.
τα νεα μας καλα και και κακα.
αρχιζω με τα κακα που ευτυχως ειναι λιγα.
δυστυχως αναγκαστηκα να αποχωριστω την ολομαυρη μακρυα μεχρι τη μεση χαιτη μου και να καταληξω με ενα καρε που μοιαζω σαν playmobil.ο λογος ειναι οτι ειδικα τον τελευταιο μηνα μαδαγα λες και εκανα χημειοθεραπεια. εχασα το 1/4 των μαλλιων μου αλλα και αυτα που ειχαν μεινει μπερδευοντουσαν και γινοντουσαν σαν τσοχα. υποθετω οτι εχουν στερεψει οι αποθηκες μου απο βιταμινες,λιγο και η κουραση...εχει καμια σας παρομοιο προβλημα μετα τη γεννα?

mhn anxwnese... tha ksanamakrinoun ta malia sou kai tha einai pio dynata sygoura...giati den pernris kamia extra vitaminh na dynamwshs ligo?

2ο κακο ειναι οτι εκει που ειχε κοψει η μπεμπα το βραδυνο ξυπνημα τωρα ξυπναει τουλαχιστον 4 φορες και γκαζωνει στην κυριολεξια....παω και δεν παω απο την αυπνια.

talaiporia... mhpws arxizh na bgazh dontakia kai ponaei???ipomonh....

τα καλα μας...πηγαμε στον παιδιατρο και ξεκινησαμε φαριν λακτε, αυριο μοσχαρι και ο θεος βοηθος με την αλλεργια, κοτοπουλο,γαλοπουλα και γενικα ολα τα λαχανικα και φρουτα εποχης ελευθερα εκτος απο ντοματα και παντα σε μικρες ποσοτητες αρχικα και ενα ενα.

ante kalh arxh... kai makria apo thn mikrh h alergeia....

τα μαγουλακια μας εγειαναν σχεδον τελειως.

den kserw ti eixan alla perasthkoulia...

οταν πειναμε φωναζουμε μαμ μαμ μαμ. λεμε μπαμπαμπα και μαμαμα και γενικα κουβεντιαζει μονη της ολη μερα
κανουμε ατελιωτα βαρελακια...ετσι ξαφνικα. μεχρι πριν λιγες μερες νευριαζε και μονο που την εβαζα μπρουμυτα.

aaaaaaxxxxxx kalh arxh stis zouzounies.... Razz

επισης αποφασισα να βγαζω το παιδι καθε μερα εξω.(οσο ειναι εφικτο...μην εχει και θεομηνεια). μαγειρευω απο το βραδυ και το δικο μας και του παιδιου και μολις φαμε την φρουτοκρεμα παμε στις κουνιες. μου το προτεινε και ο γιατρος για να σχηματιζεται η βιταμινη d απο τον ηλιο.

giati den perneis ekstra vitaminh d na tis dineis prolhptika??? emmeis epidh exoume polyyyyy hlio edw pera kai fobomaste na mhn kaoume (psemata.den exei katholou KATHOLOU KAI POTEEEE Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 679259 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 679259 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 679259 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 679259 ) tis bazw kathe prwi 10 stagones sto gala kai ola kala...


και τωρα την αποψη σας για κατι...
για να πω την αληθεια εχω κουραστει αρκετα απο την νυχτερινη αφυπνιση και σε λιγο επιστρεφω στη δουλεια μου και πρεπει να σηκωνομαι 5 το πρωι για να παω.απως σας εχω ξαναπει προσπαθησα να της δωσω το γαλα μου με μπιμπερο αλλα δεν γινεται με τιποτα. ανεφερα στον γιατρο οτι το παιδι ξυπναει την νυχτα πολλες φορες για φαγητο και θεωροντας οτι δεν του επαρκει πλεον ο θηλασμος ζητησα να βαλουμε ξενο το βραδυ γιατι και το μωρο ταλαιπωρειται και εγω εχω αναγκη απο ξεκουραση.
καταρχην με μαλωσε που προσπαθησα το μπιμπερο!!! μου ειπε πως αφου εφτασα μεχρι εδω να μην χαλασω την προσπαθεια και να κανω λιγη υπομονη. και επισης αν θελω να δωσω το γαλα μου στο μωρο οχι απο το στηθος να το κανω με κουταλακι και ποτηρακι. Shocked

λεει οτι στο μπιμπερο μαζευονται βακτηρια απο το πιπιλισμα και αυξανονται οι πιθανοτητες τερηδονας και αλλωστε σε λιγο θα μπορει να πιασει μονη της το ειδικο ποτηρακι.
βρε κοριτσια ειναι δυνατον να ταισω το μωρο κουταλακι κουταλακι?10 ωρες θα κανουμε!

to akousa kai ayto shmera... affraid ma einai dynaton 6 mhnon paidi (eida to ticker) na kathish gia na to taishs me to koutalaki???aytos tha kathotan??? tha mas trelanoun mou fenete... kai ama den eixes gala to kseno pos tha to edines???me kalamaki apo brefos??? kai ta thylastra giati ta bgalane me mpimpero???gia ta matia tou kosmou?? mhpws prepei na tou thymhshs oti einai 6 kai oxi 16 mhnon???? h mhpws prepei na arxishs na skeftese na alakshs giatro???
oso gia ta bakthria yparxoun kai oi aposthrotes pestou... (pou zh???)
kai gia to mpimpero dokimase na alakshs pipila yparxoun psiles pio xontres stroggyles kai kapoies pou einai ligo platies... pezh rolo pia tha nowthei pio konta sth aisthish tis thylhs sou..


οσο για ξενο επειδη τον πιεσα μου συστησε για ωρα αναγκης το frisomel το χρησιμοποιει καμια μανουλα?
αααα και ενα τελευταιο κολπακι που καπου το ειχα ξανακουσει μου ειπε την απογευματινη κρεμα να την δινω το βραδυ σαν τελευταιο γευμα και στη θεση το απογευμα γαλα,ωστε να την κραταει καλυτερα χορτατη το βραδυ και να μην ξυπναει. το ξεκινησα σημερα και μου κοιμηθηκε και νωριτερα απ οτι συνηθως ελπιζω να παει καλα...
ουφφφ τα πα ολα νομιζω...sorry για το μεγαλο post ...... Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 875502

to frisomel to edina ki egw kai den eixa kanena problhma me thn mikrh mou...apla esy mias kai exete alergies prepei na rwthshs pio na pareis... rwta to giatro Rolling Eyes h to farmakopio sou...
twra gia to kolpaki afou blepeis oti pianei den nomizw na yparxh problhma...afou hmerhsios thn anagkea posothta se gala thn symplhronh....ola ok!!!


kalh dynamh.... Very Happy

angel-1

angel-1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑ!ΒΕΒΑ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΕ ΕΜΕΑΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΟΛΟΟΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΟΨΕ..ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΕΤΕ ΤΟΣΟ ΣΑΛΙΟ ΣΤΕΓΝΩΝΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΝΕ!!ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ??ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΙ ΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΕΜΑ ΘΑ ΦΕΥΓΕΙ ΕΞΩ..ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΑΡΕ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΣ ΜΗΝ ΗΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ..ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΞΩ ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΣΑΣ..ΕΧΕΙ ΗΛΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΦΥΣΑΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΝ ΒΓΑΛΩ..??ΠΩΩΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΓΧΟΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ..ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ?? ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΟΥΜΕΕ...ΑΜΑΝ..ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΘΑ ΠΑΤΕ ΒΟΛΤΙΤΣΑ?????Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΟΙΙΙ ΜΕΡΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΕΛΑΕΙΙ ΚΟΟΥΝΙΕΤΕΕΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΥΣΤΑΖΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑ..ΠΛΕΟΝ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ 2 ΩΡΕΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙ,ΜΕΤΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΤΡΩΜΕ ΣΤΙΣ 8 ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ 11!!ΟΥΥΥΥΑΟΥΥΥΥΥΥ..ΟΛΑ Τ ΡΟΥΧΑ ΜΑΣ ΜΙΚΡΑΙΝΑΝ..ΠΡΙΝ 20ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΞΕΤΑΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΗΜΑΣΤΑΝ 9 ΚΙΛΑ ΤΩΡΑΑΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΨΗΛΩΣΕ ΠΟΛΥ...

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalhmera manoules...
Mpempa en pairneis katholou vitamines?emena mou eixe pei o giatros sidhro k asvestio na pernw gia oso kairo thilazw... Thema trixoptwshs den eixa idiaitero den kserw an me voithise ti sidiro se ayto...ta mallia mou k egw ta eixa polu makria k ta ekopsa gia praktikous logous twra me th mikrh... Oso gi auto me to koutalaki mou fenetai adunato...de nomizw oti tha se volepsei uote esena oute to mwro...
Angel emeis phgainoume sxedon kathe mera volta ektos an vrexei alliws k me aera thn bgazw...vazw to prostateutiko mprosta (to opoio me exei swsei) k voltaroume...k me to kruo akoma thn ntunw polu kala (skoufaki-gantakia-zesta rouxalakia)k vgainoume.... Twra an exei paaaaaara polu kruo h aera pou den mporeis na statheis pouthena tha kathisoume spitaki....

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα και από εμάς!!!
μπέμπα και εγώ είχα τρελή τριχόπτωση παρόλο που δεν θηλάζω αποκλειστικά. Πήγα σε δερματολόγο και μου έδωσε 100 ευρώ πράγματα!!! Ευτυχώς πριν τα αγοράσω τα έδειξα στην παιδίατρο για να δει μήπως δεν έπρεπε κάτι να πάρω μιας και θηλάζω λίγο (το πρωί ειδικά που ξυπνάει) και έφριξε η γυναικά!!!! Μου είπε να μην πάρω τίποτα και μου έδωσε χάπια μαγιάς μπύρας (6 την ημέρα). Μου εξήγησε ότι το στήθος είναι ένας αδένας που για να λειτουργήσει έστω και ελάχιστα όπως στην δική μου περίπτωση τραβάει από τον οργανισμό την βιταμίνη Β. Η έλλειψη βιταμίνης Β έχει σαν αποτέλεσμα την τριχόπτωση!!! Ένα θα πω... μου έκανε ένα μαλλί!!!!
Όσο για το μπιμπερό... έλεος δηλαδή και εμείς που ταΐζουμε με μπιμπερό από ημερών δηλαδή τι πάθαμε;;;;

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Magia mpuras? Mono gia thn trixoptwsh thn epairnes h se voithouse k sto na exeis gala?

astero2000

astero2000
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
minubaki έγραψε:Magia mpuras? Mono gia thn trixoptwsh thn epairnes h se voithouse k sto na exeis gala?

για την τριχόπτωση... Έχω 1 μήνα που το παίρνω. Με το θηλασμό πάμε από το κακό στο χειρότερο... ειδικά από τότε που αρχίσαμε τις κρέμες όταν την βάζω στο στήθος κάνει σαν να αηδιάζει!!!

zizou

zizou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
beba160a έγραψε:καλησπερα κοριτσια...εχω σχεδον μια ωρα που διαβαζω τα νεα σας. δεν ειχαμε νετ αυτες τις μερες.
τα νεα μας καλα και και κακα.
αρχιζω με τα κακα που ευτυχως ειναι λιγα.
δυστυχως αναγκαστηκα να αποχωριστω την ολομαυρη μακρυα μεχρι τη μεση χαιτη μου και να καταληξω με ενα καρε που μοιαζω σαν playmobil.ο λογος ειναι οτι ειδικα τον τελευταιο μηνα μαδαγα λες και εκανα χημειοθεραπεια. εχασα το 1/4 των μαλλιων μου αλλα και αυτα που ειχαν μεινει μπερδευοντουσαν και γινοντουσαν σαν τσοχα. υποθετω οτι εχουν στερεψει οι αποθηκες μου απο βιταμινες,λιγο και η κουραση...εχει καμια σας παρομοιο προβλημα μετα τη γεννα?
2ο κακο ειναι οτι εκει που ειχε κοψει η μπεμπα το βραδυνο ξυπνημα τωρα ξυπναει τουλαχιστον 4 φορες και γκαζωνει στην κυριολεξια....παω και δεν παω απο την αυπνια.
τα καλα μας...πηγαμε στον παιδιατρο και ξεκινησαμε φαριν λακτε, αυριο μοσχαρι και ο θεος βοηθος με την αλλεργια, κοτοπουλο,γαλοπουλα και γενικα ολα τα λαχανικα και φρουτα εποχης ελευθερα εκτος απο ντοματα και παντα σε μικρες ποσοτητες αρχικα και ενα ενα.
τα μαγουλακια μας εγειαναν σχεδον τελειως.
οταν πειναμε φωναζουμε μαμ μαμ μαμ. λεμε μπαμπαμπα και μαμαμα και γενικα κουβεντιαζει μονη της ολη μερα
κανουμε ατελιωτα βαρελακια...ετσι ξαφνικα. μεχρι πριν λιγες μερες νευριαζε και μονο που την εβαζα μπρουμυτα.
επισης αποφασισα να βγαζω το παιδι καθε μερα εξω.(οσο ειναι εφικτο...μην εχει και θεομηνεια). μαγειρευω απο το βραδυ και το δικο μας και του παιδιου και μολις φαμε την φρουτοκρεμα παμε στις κουνιες. μου το προτεινε και ο γιατρος για να σχηματιζεται η βιταμινη d απο τον ηλιο.
και τωρα την αποψη σας για κατι...
για να πω την αληθεια εχω κουραστει αρκετα απο την νυχτερινη αφυπνιση και σε λιγο επιστρεφω στη δουλεια μου και πρεπει να σηκωνομαι 5 το πρωι για να παω.απως σας εχω ξαναπει προσπαθησα να της δωσω το γαλα μου με μπιμπερο αλλα δεν γινεται με τιποτα. ανεφερα στον γιατρο οτι το παιδι ξυπναει την νυχτα πολλες φορες για φαγητο και θεωροντας οτι δεν του επαρκει πλεον ο θηλασμος ζητησα να βαλουμε ξενο το βραδυ γιατι και το μωρο ταλαιπωρειται και εγω εχω αναγκη απο ξεκουραση.
καταρχην με μαλωσε που προσπαθησα το μπιμπερο!!! μου ειπε πως αφου εφτασα μεχρι εδω να μην χαλασω την προσπαθεια και να κανω λιγη υπομονη. και επισης αν θελω να δωσω το γαλα μου στο μωρο οχι απο το στηθος να το κανω με κουταλακι και ποτηρακι. Shocked
λεει οτι στο μπιμπερο μαζευονται βακτηρια απο το πιπιλισμα και αυξανονται οι πιθανοτητες τερηδονας και αλλωστε σε λιγο θα μπορει να πιασει μονη της το ειδικο ποτηρακι.
βρε κοριτσια ειναι δυνατον να ταισω το μωρο κουταλακι κουταλακι?10 ωρες θα κανουμε!οσο για ξενο επειδη τον πιεσα μου συστησε για ωρα αναγκης το frisomel το χρησιμοποιει καμια μανουλα?
αααα και ενα τελευταιο κολπακι που καπου το ειχα ξανακουσει μου ειπε την απογευματινη κρεμα να την δινω το βραδυ σαν τελευταιο γευμα και στη θεση το απογευμα γαλα,ωστε να την κραταει καλυτερα χορτατη το βραδυ και να μην ξυπναει. το ξεκινησα σημερα και μου κοιμηθηκε και νωριτερα απ οτι συνηθως ελπιζω να παει καλα...
ουφφφ τα πα ολα νομιζω...sorry για το μεγαλο post ...... Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 875502
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΒΕΒΑ ΜΟΥ!!!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ ΕΠΕΦΤΕ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΜΑΔΑΓΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΓΑΤΑ!!!ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΤΑ ΚΟΥΡΕΨΑ ΔΥΝΑΜΩΣΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΦΤΟΥΝ.ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΔΙΝΩ FRISOMEL ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ.Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΔΕΙΝΑ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΤΩΡΑ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΟ ΣΥΝΗΣΤΟΥΣΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΚΑΤΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΑΡΕ ΜΕ ΦΑΡΔΙΑ ΘΗΛΗ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Wink Wink

spapastamou

spapastamou
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα μανουλες...!!!μπεμπα υπομονη θα μακρυνει το μαλλακι σου...οσο για το γαλα της μικρης κι εγω θα ελεγα μπιμπερο καλυτερα...και για τη μαγια μπυρας εχω να πω ειναι πολυ καλο δυναμωτικο και οντως βοηθαει και στο γαλα τις θηλαζουσες επαιρνα απο τον 3ο μεχρι τον 5ο μηνα περιπου αλλα μετα το σταματησα γιατι μου πρηζοτανε το στηθος...γι'αυτο δινω συμβουλη οσες θηλαζουσες μανουλες θελουν να βοηθησουν την παραγωγη τους να παιρνουν αλλα να το σταματανε και για λιγο χρονικο διαστημα για να αποφυγουν τυχον υπερπαραγωγη(οπως εγω)....φιλια πολλα σε ολες Very Happy

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
beba160a έγραψε:καλησπερα κοριτσια...εχω σχεδον μια ωρα που διαβαζω τα νεα σας. δεν ειχαμε νετ αυτες τις μερες.
τα νεα μας καλα και και κακα.
αρχιζω με τα κακα που ευτυχως ειναι λιγα.
δυστυχως αναγκαστηκα να αποχωριστω την ολομαυρη μακρυα μεχρι τη μεση χαιτη μου και να καταληξω με ενα καρε που μοιαζω σαν playmobil.ο λογος ειναι οτι ειδικα τον τελευταιο μηνα μαδαγα λες και εκανα χημειοθεραπεια. εχασα το 1/4 των μαλλιων μου αλλα και αυτα που ειχαν μεινει μπερδευοντουσαν και γινοντουσαν σαν τσοχα. υποθετω οτι εχουν στερεψει οι αποθηκες μου απο βιταμινες,λιγο και η κουραση...εχει καμια σας παρομοιο προβλημα μετα τη γεννα?
2ο κακο ειναι οτι εκει που ειχε κοψει η μπεμπα το βραδυνο ξυπνημα τωρα ξυπναει τουλαχιστον 4 φορες και γκαζωνει στην κυριολεξια....παω και δεν παω απο την αυπνια.
τα καλα μας...πηγαμε στον παιδιατρο και ξεκινησαμε φαριν λακτε, αυριο μοσχαρι και ο θεος βοηθος με την αλλεργια, κοτοπουλο,γαλοπουλα και γενικα ολα τα λαχανικα και φρουτα εποχης ελευθερα εκτος απο ντοματα και παντα σε μικρες ποσοτητες αρχικα και ενα ενα.
τα μαγουλακια μας εγειαναν σχεδον τελειως.
οταν πειναμε φωναζουμε μαμ μαμ μαμ. λεμε μπαμπαμπα και μαμαμα και γενικα κουβεντιαζει μονη της ολη μερα
κανουμε ατελιωτα βαρελακια...ετσι ξαφνικα. μεχρι πριν λιγες μερες νευριαζε και μονο που την εβαζα μπρουμυτα.
επισης αποφασισα να βγαζω το παιδι καθε μερα εξω.(οσο ειναι εφικτο...μην εχει και θεομηνεια). μαγειρευω απο το βραδυ και το δικο μας και του παιδιου και μολις φαμε την φρουτοκρεμα παμε στις κουνιες. μου το προτεινε και ο γιατρος για να σχηματιζεται η βιταμινη d απο τον ηλιο.
και τωρα την αποψη σας για κατι...
για να πω την αληθεια εχω κουραστει αρκετα απο την νυχτερινη αφυπνιση και σε λιγο επιστρεφω στη δουλεια μου και πρεπει να σηκωνομαι 5 το πρωι για να παω.απως σας εχω ξαναπει προσπαθησα να της δωσω το γαλα μου με μπιμπερο αλλα δεν γινεται με τιποτα. ανεφερα στον γιατρο οτι το παιδι ξυπναει την νυχτα πολλες φορες για φαγητο και θεωροντας οτι δεν του επαρκει πλεον ο θηλασμος ζητησα να βαλουμε ξενο το βραδυ γιατι και το μωρο ταλαιπωρειται και εγω εχω αναγκη απο ξεκουραση.
καταρχην με μαλωσε που προσπαθησα το μπιμπερο!!! μου ειπε πως αφου εφτασα μεχρι εδω να μην χαλασω την προσπαθεια και να κανω λιγη υπομονη. και επισης αν θελω να δωσω το γαλα μου στο μωρο οχι απο το στηθος να το κανω με κουταλακι και ποτηρακι. Shocked
λεει οτι στο μπιμπερο μαζευονται βακτηρια απο το πιπιλισμα και αυξανονται οι πιθανοτητες τερηδονας και αλλωστε σε λιγο θα μπορει να πιασει μονη της το ειδικο ποτηρακι.
βρε κοριτσια ειναι δυνατον να ταισω το μωρο κουταλακι κουταλακι?10 ωρες θα κανουμε!οσο για ξενο επειδη τον πιεσα μου συστησε για ωρα αναγκης το frisomel το χρησιμοποιει καμια μανουλα?
αααα και ενα τελευταιο κολπακι που καπου το ειχα ξανακουσει μου ειπε την απογευματινη κρεμα να την δινω το βραδυ σαν τελευταιο γευμα και στη θεση το απογευμα γαλα,ωστε να την κραταει καλυτερα χορτατη το βραδυ και να μην ξυπναει. το ξεκινησα σημερα και μου κοιμηθηκε και νωριτερα απ οτι συνηθως ελπιζω να παει καλα...
ουφφφ τα πα ολα νομιζω...sorry για το μεγαλο post ...... Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 875502



ΚΑΤΑΡΧΗΝ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ!!!!!!
ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΝΥΦΗ ΜΟΥ ΤΕΛΟΣ!!!!!
ΑΧ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΑΣ ΠΙΑ!!!!
ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ,ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΥΡΕΜΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ!!!!!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΩΕΙ ΚΡΕΜΑ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΛΙΓΟ Η ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΣΟΥ!!!!
ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ,ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΤΟΣΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΙ ΕΠΑΘΕ>>>????
ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!
ΠΑΡΕ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΕΝΑ ΜΠΙΜΠΕΡΑΚΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΟΥ!!!!
ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΓΑΛΑ ΠΙΝΟΥΜΕ NEOCATE ΚΑΙ ΔΕΝΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ!!!!!
ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ!!!!!!!

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
angel-1 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑΑ!ΒΕΒΑ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΕ ΕΜΕΑΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΟΛΟΟΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΟΨΕ..ΜΑΣ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΕΤΕ ΤΟΣΟ ΣΑΛΙΟ ΣΤΕΓΝΩΝΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΝΕ!!ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ??ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΕΙ ΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΕΜΑ ΘΑ ΦΕΥΓΕΙ ΕΞΩ..ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΠΑΡΕ ΛΕΩ ΕΓΩ ΑΣ ΜΗΝ ΗΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ..ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΞΩ ΠΟΙΟΣ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΣΑΣ..ΕΧΕΙ ΗΛΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΦΥΣΑΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΝ ΒΓΑΛΩ..??ΠΩΩΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΝΓΧΟΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ..ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ?? ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΟΥΜΕΕ...ΑΜΑΝ..ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΘΑ ΠΑΤΕ ΒΟΛΤΙΤΣΑ?????Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΟΙΙΙ ΜΕΡΑ ΜΙΛΑΕΙ ΓΕΛΑΕΙΙ ΚΟΟΥΝΙΕΤΕΕΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΥΣΤΑΖΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑ..ΠΛΕΟΝ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ 2 ΩΡΕΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙ,ΜΕΤΑ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΤΡΩΜΕ ΣΤΙΣ 8 ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ 11!!ΟΥΥΥΥΑΟΥΥΥΥΥΥ..ΟΛΑ Τ ΡΟΥΧΑ ΜΑΣ ΜΙΚΡΑΙΝΑΝ..ΠΡΙΝ 20ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΞΕΤΑΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΗΜΑΣΤΑΝ 9 ΚΙΛΑ ΤΩΡΑΑΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΨΗΛΩΣΕ ΠΟΛΥ...




Αngel-1 ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!
ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΞΩ!!!!!
ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΤΟΝ ΒΓΑΖΩ ΕΞΩ ΑΠΟ 6 ΗΜΕΡΩΝ!!!!!!
ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΒΡΟΧΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!
ΣΚΟΥΦΑΚΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΝΤΥΣΙΜΟ,ΚΑΙ ΒΟΛΤΙΤΣΑ!!!!!!!
ΑΝΤΕ ΑΚΟΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΜΕΣΑ ΕΙΣΤΕ????
ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ!!!!!

pf


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα μανούλες, τι κάνετε σήμερα?
Εγώ επιτέλους πήρα το γιο μου σπίτι Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 215994 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 215994
Όλο αγκαλιές και φιλιά είμαστε! Ελπίζω μόνο να μην μου αρρωστήσει Rolling Eyes

beba160a

beba160a
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μανα-ρες μου καλησπερα η μαλλον καλημερα!!!!
τι τελεια μερα που ειχε? αλωνισαμε παλι με το καροτσι.αυριο ετοιμαζω καινουργια εξορμηση..πηραμε φορα.
ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες με τα μαλλια και για την συμπαρασταση. η αληθεια ειναι οτι με εχει παρει λιγο απο κατω γιατι ηταν το σημα κατατεθεν μου αλλα θα το παλεψω να τα φερω πισω. θα παρω τη μαγια μπυρας που λετε. δεν ηξερα οτι κανει καλο και στα μαλλια. κανω πριν το λουσιμο μασαζ στις ριζες με δαφνελαιο πο λενε οτι ειναι θαυματουργο και λουζομαι με σαμπουαν κινινης.
για το κουταλακι κοριτσια η αληθεια ειναι οτι δεν μπροκειται να μπω στη διαδικασια να το εφαρμοσω. ωραιες οι φυσικες μεθοδοι αλλα δυστυχως μη εφαρμοσιμες παντα για πρακτικους λογους ποσο μαλλον για μενα που κοντοζυγωνει ο καιρος να γυρισω στη δουλεια. η μονη περιπτωση να το παλεψω ειναι αν εξακολουθησει την αρνηση στο μπιμπερο ακομα και με ξενο γαλα. ισψς για λιγο καιρο κουταλι και μετα εκπαιδευτικο ποτηρακι που δεν σταζει και μοιαζει με μπιμπερο.της εδωσα λιγο χαμομηλι με αυτο και το ηπιε.
trelomana θα σε εχουμε στα υποψην για γαμπρο..δεχομεθα προτασεις!!!!!
τωρα που ειπα δουλεια βρε κοριτσια ολη μερα σημερα σκεφτομαι πως θα αφησω το βλασταρι μου...ειμαστε εντελως αυτοκολλητες!σκεφτομαι πλεον πολυ σοβαρα τι θα κανω. δεν εχω βρει ατομο για babysitting και πολυ φοβαμαι οτι θα δυσκολευτω λογω ωραριου. απο τον κυκλο μου καποια που ειχα υποψην τελικα ακυρωθηκε. πως θα βαλω ξενο ανθρωπο στο σπιτι και το παιδι μου???? Mad θα ειμαι σε αναμενα καρβουνα. οσες ειστε εργαζομενες τι θα κανετε? εχετε βοηθεια απο την οικογενεια?
angel-1 μην φοβασαι να βγαλει το μπεμπακο εξω. ντυστον καλα και δεν εχει αναγκη,ισα ισα θα του κανει πολυ καλο
spapastamou μπραβο κοριτσακι μου που τα καταφερνεις τοσο καλα με τον θηλασμο και επιμενεις τοσο. κι εγω θα ηθελα να το παλεψω κι αλλο αλλα οι συνθηκες δεν βοηθανε
zizou μου ποια θηλη λες γιατι ειμαι ασχετη με τα μπιμπερο. εχω μπιμπερο natural γυαλινα της chicco. μπαινει σε αυτα η πρεπει να παρω αλλα? ειδα ορισες και ημερομηνια βαπτισης με το καλο να φωτιστει το παιδακι σου και μην στεναχωριεσαι για την εκκλησια σημασια εχει το μυστηριο και ασ ειναι και σε χωραφι.

angel-1

angel-1
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!ΧΤΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΒΟΛΤΕΣ ΞΕΣΚΑΣΑΜΕ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΛΙΓΟ ΜΟΥΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ Ο ΚΑΙΡΟ..ΒΕΒΑ ΩΩΩΩΧΧΧΧ ΔΘΣΚΟΛΟ ΑΥΤΟ ..ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑΝ ΔΙΚΟ Σ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΝΤΙΝΟ ΝΑ ΤΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ..ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ...ΞΕΡΩ ΕΓΩ..ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΠΤ ΑΛΛΟ ΨΑΞΤΩ ΠΟΛΥΥΥ ΚΑΛΑΑΑ!!

zizou

zizou
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

zizou μου ποια θηλη λες γιατι ειμαι ασχετη με τα μπιμπερο. εχω μπιμπερο natural γυαλινα της chicco. μπαινει σε αυτα η πρεπει να παρω αλλα? ειδα ορισες και ημερομηνια βαπτισης με το καλο να φωτιστει το παιδακι σου και μην στεναχωριεσαι για την εκκλησια σημασια εχει το μυστηριο και ασ ειναι και σε χωραφι.[/quote]
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΒΕΒΑ ΜΟΥ!ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ CHICCO ΘΗΛΗ ΠΟΥ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΘΗΛΗ ΤΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ.ΤΕΛΙΚΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΤΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΑΧ ΕΧΩ ΠΟΛΛΕΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ ΤΩΡΑ ΤΡΕΧΩ Κ ΔΕΝ ΦΤΑΝΩ!!!

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες!!!Καλά ειστε; Εμεις μια χαρα. Χαρηκαμε το σαββατοκυριακο και τωρα παλι μεσα λογω καιρου. Εφυγαν και οι γονεις μου το πρωι, οποτε μειναμε παλι τα δυο μας με τη μπουμπου.
Τη βασω και καθεται στο καρεκλακι φαγητου με λιγα παιχνιδακια στο τραπεζακι και απασχολεοται μια χαρα. Ετσι κανω κι εγω καμια δουλιτσα.

beba αυτο με την τριχοπτωση το ειχα κι εγω σε μεγαλο βαθμο. Καθε φορα που τα ελουζα εχανα το μισο μαλλι. Αφου υπηρχαν φορες που δεν ηθελα να τα λουσω για να μη βλεοω τι χανω. Ηταν πολυ εντονο απο τον 3ο ως τον 6ο μηνα. Τα εκοβα συχνα για να δυναμωσουν λιγο. Τωρα εχει 2-3 εβδομαδες σταματησα να τα χανω και βλεπω λιγες φυτρες. Οποτε ειναι καθαρα ορμονικο το θεμα. Σε λιγο θα σταματησουν να πεφτουν και τα δικα σου. Υπομονη.
Για την επιστροφη σου στη δουλεια, εχω να σου πω οτι στο γιο μου πηγα για δουλεια οταν ηταν 50 ημερων. Μη στεναχωριεσαι, λιγο στην αρχη θα δυσκολευτεις, αλλα θα το συνηθισεις. Εγω ευτυχως ειχα την πεθερα μου και τον κρατουσε οποτε ημουν σιγουρη που τον αφηνα. Δεν μπορει καποιος δικος σου να σε βοηθησει; Οχι απαραιτητα για καθε μερα, αλλα λογω ωραριου οπως ειπες, ισως τις πιο "δυσκολες" ωρες να σου την κραταει; Και για πρωι καποια αλλη γυναικα που θα ειναι πιο ευκολο να τη βρεις;

zizou με το καλο να τον βαπτισετε το μπεμπακο σας. Ειναι ευχαριστα αυτα τα τρεξιματα!

panta

panta
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
pf έγραψε:Καλησπέρα μανούλες, τι κάνετε σήμερα?
Εγώ επιτέλους πήρα το γιο μου σπίτι Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 215994 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 215994
Όλο αγκαλιές και φιλιά είμαστε! Ελπίζω μόνο να μην μου αρρωστήσει Rolling Eyes


μπραβοοοο.....ωρα για αγκαλιτσες και φιλακια...

aggelini


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΑΥΓΟΥΣΤΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΣΚ .ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΓΙΟΡΤΑΖΕ ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΡΘΑΝ ΦΙΛΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΗΘΗΚΕ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ.ΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΒΟΛΤΟΥΛΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΘΟΤΑΝ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ Ο ΑΤΙΜΟΣ Sad ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΜΑΛΛΙΩΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ.ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΛΙΓΟ.ΤΑ ΔΙΚΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΜΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΜΑΚΡΙΑ.ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΟΥΡΕΨΕΙ ΩΣ ΤΟΝ ΩΜΟ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΩΡΑ ΚΟΝΤΕΥΟΥΝ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΟΥΝ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ.ΕΠΑΙΡΝΑ ΜΑΓΙΑ ΜΠΥΡΑΣ 5 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΤΟ ΜΑΛΛΙ.ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΜΟΥΦΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΩΝ ΛΙΟΝΤΑΡΙΩΝ(ΤΟ ΘΥΜΑΣΤΕWinkΚΑΝΩ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΓΝΩΣΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΟΨΩ.ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΠΑΩ 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΕΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΝΑΛΛΑΞ(ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΒΑΡΔΙΕΣ).

ΒΕΒΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΓΝΩΣΤΟ ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΟΥ ΑΛΛΙΩΣ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΒΡΕΦΙΚΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΑΓΝΩΣΤΗ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΣΥΝΤΟΜΑ. Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ !!! Very Happy Very Happy Very Happy

trelomana


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!
ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ????
ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ.....ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΟΛΟ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ!!!!!!!!!
ΣΗΜΕΡΑ ΦΑΓΑΜΕ ΠΑΛΙ ΚΑΤΣΙΚΑΚΙ,ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ!!!!!
ΖΙΖΟΥ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΦΤΙΣΗ!!!!
ΤΡΕΞΙΜΟ ΑΛΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ!!!!
ΑΧ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ!!!!
ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΑΖΙ!!!!
ΤΟ 2010 ΚΑΝΑΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΑΔΟΣΕΙ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΜΠΑ!!!!! I love you I love you I love you I love you
Laughing Laughing Laughing Laughing ΚΟΡΙΣΤΙΑ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ........ Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 911307 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 911307 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 911307 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 911307
ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΓΡΑΨΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!!!!!!!!
ΦΙΛΙΑ!!!!!!!! Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 417472 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 417472 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 417472 Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 417472

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kalispera k apo mena koukles...
Kanei na trwne k katsikaki?
Mono kotopoulo k mosxaraki nomiza gia arxh... Emeis shmera arxisame patatoula me zwmo kotopoulo k methaurio tha valoume k to kotopoulaki mesa...
Lemonaki tous vazete sto fagito?

aggelini


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
minubaki έγραψε:Kalispera k apo mena koukles...
Kanei na trwne k katsikaki?
Mono kotopoulo k mosxaraki nomiza gia arxh... Emeis shmera arxisame patatoula me zwmo kotopoulo k methaurio tha valoume k to kotopoulaki mesa...
Lemonaki tous vazete sto fagito?

ΓΕΙΑ ΣΟΥ MINUBAKI!ΛΕΜΟΝΑΚΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΙ ,1 ΚΟΥΤΑΛΙ ΛΑΔΑΚΙ ΚΑΙ 2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ.ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΜΟΝΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΕΙ ΝΟΣΤΙΜΙΑ.ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΑ ΦΑΓΑΚΙΑ ΣΑΣ Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 536304

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
aggelini έγραψε:
minubaki έγραψε:Kalispera k apo mena koukles...
Kanei na trwne k katsikaki?
Mono kotopoulo k mosxaraki nomiza gia arxh... Emeis shmera arxisame patatoula me zwmo kotopoulo k methaurio tha valoume k to kotopoulaki mesa...
Lemonaki tous vazete sto fagito?

ΓΕΙΑ ΣΟΥ MINUBAKI!ΛΕΜΟΝΑΚΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΙ ,1 ΚΟΥΤΑΛΙ ΛΑΔΑΚΙ ΚΑΙ 2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ.ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΜΟΝΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΕΙ ΝΟΣΤΙΜΙΑ.ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΑ ΦΑΓΑΚΙΑ ΣΑΣ Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 536304


1koutali den einai para polu?den ginetai ksino?
K to rizaleuro pou les einai krema se skonh? Giati egw kathe apogeuma dinw rizaleuro vanilia alla einai gluko´to opoio vazo k sth froutokrema ligo... Uparxei k sketo rizaleuro pou den einai gluko?

aggelini


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
minubaki έγραψε:
aggelini έγραψε:
minubaki έγραψε:Kalispera k apo mena koukles...
Kanei na trwne k katsikaki?
Mono kotopoulo k mosxaraki nomiza gia arxh... Emeis shmera arxisame patatoula me zwmo kotopoulo k methaurio tha valoume k to kotopoulaki mesa...
Lemonaki tous vazete sto fagito?

ΓΕΙΑ ΣΟΥ MINUBAKI!ΛΕΜΟΝΑΚΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΙ ,1 ΚΟΥΤΑΛΙ ΛΑΔΑΚΙ ΚΑΙ 2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ.ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΜΟΝΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΕΙ ΝΟΣΤΙΜΙΑ.ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΑ ΦΑΓΑΚΙΑ ΣΑΣ Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 536304


1koutali den einai para polu?den ginetai ksino?
K to rizaleuro pou les einai krema se skonh? Giati egw kathe apogeuma dinw rizaleuro vanilia alla einai gluko´to opoio vazo k sth froutokrema ligo... Uparxei k sketo rizaleuro pou den einai gluko?

ΚΟΙΤΑ ΣΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ 1 ΚΟΥΤΑΛΙ.ΒΑΛΕ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΚΑΙ ΛΑΔΙ 2 ΚΟΥΤ.ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΚΕΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΟΥΠΕΣ.ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΗΣ ΝUTRICIA ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΤΗ ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΞΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΟΛΤΟΠΟΙΗΣΗ Η ΣΟΥΠΑ.

minubaki

minubaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
aggelini έγραψε:
minubaki έγραψε:
aggelini έγραψε:
minubaki έγραψε:Kalispera k apo mena koukles...
Kanei na trwne k katsikaki?
Mono kotopoulo k mosxaraki nomiza gia arxh... Emeis shmera arxisame patatoula me zwmo kotopoulo k methaurio tha valoume k to kotopoulaki mesa...
Lemonaki tous vazete sto fagito?

ΓΕΙΑ ΣΟΥ MINUBAKI!ΛΕΜΟΝΑΚΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΑΛΙ ,1 ΚΟΥΤΑΛΙ ΛΑΔΑΚΙ ΚΑΙ 2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ.ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΜΟΝΙ ΓΙΑΤΙ ΔΙΝΕΙ ΝΟΣΤΙΜΙΑ.ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΑ ΦΑΓΑΚΙΑ ΣΑΣ Μανούλες Αυγούστου...2011 Νο3!!! - Σελίδα 25 536304


1koutali den einai para polu?den ginetai ksino?
K to rizaleuro pou les einai krema se skonh? Giati egw kathe apogeuma dinw rizaleuro vanilia alla einai gluko´to opoio vazo k sth froutokrema ligo... Uparxei k sketo rizaleuro pou den einai gluko?

ΚΟΙΤΑ ΣΤΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ 1 ΚΟΥΤΑΛΙ.ΒΑΛΕ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ ΚΑΙ ΛΑΔΙ 2 ΚΟΥΤ.ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΚΕΤΟ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΟΥΠΕΣ.ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΗΣ ΝUTRICIA ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΚΟΥΤΙ ΓΡΑΦΕΙ ΠΩΣ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΤΗ ΧΟΡΤΟΣΟΥΠΑ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΞΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΟΛΤΟΠΟΙΗΣΗ Η ΣΟΥΠΑ.


den to iksera kan auto me to rizaleuro...
Oso gia to lemoni mou eipe k emena h paidiatros na to dokimasw k opws ths aresei.vlepontas k kanontas...se alla mwrakia mou eipe aresei k se alla oxi... Apla den rwthsa poso k eixa sto mualo mou elaxisth posothta...tha to dokimasw aurio na dw....
Kati allo gia to rizaleuro´´dinei k geush sto faghto an ksereis h mono gia na pizei?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις